Porošenkovi opravdu jde o život? V Děbalceve první zajatci a Miloslav Ransdorf...

Porošenkovi opravdu jde o život? V Děbalceve první zajatci a Miloslav Ransdorf vysvětluje vojáky NATO na Ukrajině

Porošenkovi opravdu jde o život? V Děbalceve první zajatci a Miloslav Ransdorf vysvětluje vojáky NATO na Ukrajině

Včera byl hostem pořadu Události komentáře Miloslav Ransdorf a samozřejmě padla otázka na zdroj jeho informace, že na Ukrajině působí vojáci ze zemí NATO. Miloslav Ransdorf odpověděl, že čerpal ze zdrojů východních, novorossijských a západních a především ze svých osobních kontaktů a že více prozrazovat nebude. A že je třeba počkat, protože v Kyjevě může nastat mnohem horší situace pro svět, než je teď. Mě ale nejvíce zajímal jeho názor na dotaz, proč s takovým důkazem (bezpochyby trumfem v rukou separatistů i Ruska) ještě nikdo nepřišel. I já se tomu totiž divím, obzvláště nyní, když se ta možnost po obklíčení Děbalceva musí přímo nabízet. Miloslav Ransdorf nakonec odpověděl, volně cituji: “Protože na Porošenka je nachystaný impeachment a je obava, že po něm nastoupí Jaceňuk nebo někdo ještě mnohem horší.” V pořadu Události komentáře to můžete slyšet v čase 27:08 (zde).  Musela jsem dohledat, co je to impeachment a už vím, že je to obvinění z vlastizrady.

Mohlo by se zdát, že to nemá logiku, ale mě se hned vybavil Oleg Carev, který před několika týdny řekl, že Porošenko bude obviněn “ze selhání hospodářské politiky, ze znehodnocení měny a – z neúspěšných vojenských operací v Donbasu”.   A že mu půjde i o život. Ve stejném rozhovoru tehdy Oleg Carev řekl, že to není dobrá zpráva, protože po Porošenkovi přijde někdo mnohem horší, přijde ještě větší rusofob.  Dále říká, že Porošenkovi mnohem více vyhovuje mír, zatímco v zájmu jak jeho domácích odpůrců, tak USA, je válka. Z rozhovoru tedy vyznívá, že Porošenko je pro separatisty i pro Rusko menší zlo (Oleg Carev).  Z toho mi plyne, že se s odhalením vojáků NATO v Děbalceve nemusí spěchat.

Dnes vyšla zpráva, že Porošenkova rodina utekla z Ukrajiny a že důvodem má být ultimátum Pravého sektoru, který mu vyhrožuje, že ho čeká osud Kaddáfího (Oleg Carev se zřejmě nemýlil), pokud se do 23. února nezlepší situace v Děbalceve (zde). A logicky by pozici Porošenka neprospělo, kdyby v Děbalceve byli odhaleni vojáci ze zemí NATO. A touto optikou pro mě má vysvětlení M. Ransdorfa logiku. Touto optikou se dá pochopit i to, proč Porošenko tolik lže o situaci v Dělbaceve a proč popírá počty obklíčených a dnes už i zajatých.

Ale přesto se mi to jeví jako slabé vysvětlení. Dnes separatisté vyvedli první zajatce a nic nenasvědčuje tomu, že tam jsou cizinci, tady čerstvé video s názvem “Kyjev tvrdí – v Děbalceve nejsou žádní zajatci. A toto je potom kdo?”:

Pak tady máme ještě malý důkaz o přítomnosti cizích vojáků a o jejich vyvezení z Děbalceva:

Ale všechno bych to shrnula tak, že prozatím je opravdu brzy a zajatců může být ještě mnoho (a různých). Ale také už v obklíčení nemusí být žádní ze zemí NATO. Zatímco Merkelová a Hollande horečně připravovali jednání o druhé minské dohodě, ve dnech 6. a 7. února byl v Děbalceve vyhlášen klid zbraní, aby se mohlo civilní obyvatelstvo evakuovat. Průšvih je, že civilní obyvatelstvo o této možnosti a o přistavených autobusech vůbec nebylo informováno a celý postup OBSE, která na evakuaci měla dohlížet, dopadl tak, že z Děbalceve odjížděly prázdné anebo poloprázdné autobusy a odjeli jen lidé, kteří autobusy objevili náhodou, jak o tom informoval velitel separatistů:

Ve stejné době ale měly být za klidu zbraní z Děbalceva odváženy jiné osoby: “Pozorovatelé OBSE jeli jen s malou skupinkou do Doněcka. Z konvoje na Ukrajinu bylo třeba tajně vyvézt množství raněných vojáků a různých důležitých osob. Ty by zůstaly v děbalcevském kotli a sloužily by po nevyhnutelné porážce jako zdroj výměny zajatců.” – (zdroj).  Ostatně, odvážení raněných (?) běží pořád:

Každopádně můžeme čekat, že na Ukrajině ještě dlouho bude rušno.

– Pozorovatelka –  18.2.2015

 

Související články:

Ukrajinská armáda v troskách

Porošenko s bílou vlajkou

 

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
lojzo
Návštěvník
lojzo

Již delší dobu se v USA jednalo o tom,že POROŠENKO bude vyměněn a to zřejmě Jaceňukem,který je fašistou od dětství!Jestlisi chce POROŠENKO zachránit krk,nezbude mu nic jiného než emigrovat do Ruska,jinak se může také houpat na kandelábru!Američané investovali do rozbrojů na Ukrajině miliardy a potřebují tam rozpoutat válku s Ruskem,neboť předně nebude li válka,nebude mít ani amerika peníze,neboť se živí jenom zabíjením,okupací a válkami!EU by se konečně měla rozhoupat a říci zdali chceme být kolonií USA nebo konečně svobodná EVROPA včetně RUSKA!Jsme slované a ne verbež z ameriky která dychtí po nerostném bohatství na ruském území!Najdou se politici kteří se nebudou obávat o svá koryta a budou brojit proti agresorům z USA!?Najděte si na http://www.aeronet slovenskou političku která opravdu nemá strach a pronesla to co si myslí i naši zaprodanci,ale za ty peníze které do nich američtízpravodajci investují se zaprodají i Hitlerovi!

xerox
Návštěvník
xerox

Pozorovatelka

dělat závěry z jednoho neznámého poslance je složitý , člověk neví za jakou partu kope , to ten kaplin je čitelnější , protože je to jeho nejbližší spolupracovník ještě z dob vlastnění továrny na čokoládu … na tu tiskovku sem koukal , poroš kvákal kraviny jako vždycky , ale o válce nemluvil …

xerox
Návštěvník
xerox

v kyjevě se schyluje k rachotu …
nejvěrnější spolupracovník willyho wonky se nechal slyšet :

,, V přímém přenosu hlavního televizního kanálu TV1 Kaplin připsal veškerou odpovědnost za rozpoutání války na Donbasu Arseniji Jaceňukovi a Alexandru Turčinovi.
Dále Kaplin řekl, že je snadné svalit vinu za rozpoutání bojových akcí na Donbasu na prezidenta Ruska, ale nastal čas říci lidu pravdu. ,,

http://goo.gl/jPFdFA

copak to , že wonkovic partajníci začli zničehonic kvokat o jakémsi čase na pravdu … asi si uvědomili , že jejich cesta vede kolem šibenice , aby nedopadli jak v oděse broučkové jedni demokratičtí …

a ještě pár fotek od domobrany – http://goo.gl/O3vZQ3

pjakin už dlouho říká , že kyjevská banda bude přeformátovaná , tak uvidíme …

Ruda
Návštěvník
Ruda

Situace na jihovýchodě Ukrajiny je zoufalá ,nebot obklíčené fašistické jednotky kyjevské Chunty a také američtí vojáci se žoldáky ze zemí NATO se snaží i za cenu masakrů civilního obyvatelstva prostřílet ven.Vojákům,kteří se vzdali domobraně bylo okamžitě umožněno odjet autobusy domů.Post domobrany dokonce napadli američtí vojáci s helikopterou Apache.Chtěli pomoci americkým vojákům uprchnout pryč.Všichni přejeme vlastencům z domobrany hodně sil k úplnému vítěztví nad fašistickou aliancí vedenou USA.