Porošenkova velká vlastenecká válka… proti vlastním občanům na východě Ukrajiny

Porošenkova velká vlastenecká válka… proti vlastním občanům na východě Ukrajiny

Porošenkova velká vlastenecká válka… proti vlastním občanům na východě Ukrajiny

Prezident Ukrajiny Petro Porošenko prohlásil vojenské akce proti svým východním obyvatelům za Velkou vlasteneckou válku Ukrajiny [1]. Jen pro připomenutí: v Sovětském svazu i v dnešním Rusku se přitom pojem Velká vlastenecká válka užívá pro druhou světovou válku, v níž Rudá armáda bojovala i proti banderovcům, spolupracujícím s nacisty. To, co prohlásil Porošenko, je plivnutí na všechny oběti, které zemřeli pod nacistickým a fašistickým útlakem. Bohužel se dá očekávat, že i česká vláda, která podporuje vojenské akce na východní Ukrajině, s největší pravděpodobností bude souhlasit s výrokem Porošenka, který přepisuje historii v prospěch poražených nacistů a fašistů.

UKRAINE-CRISIS-_0708_11.jpg
Bez americké ochranky Academi (bývalý Blackwater) teď nedá Porošenko ani ránu. Elitní Berkut, který dříve plnil úlohu ochrany ústavních činitelů Ukrajiny, byl rozpuštěn, protože odmítl sloužit kyjevské juntě

Opravdu počínání kyjevské vlády bude i nadále tolerovat Evropská unie, Severoatlantická aliance a hlavně naše vláda? A vůbec. Uvědomují se čelní představitelé EU, že Spojené státy americké opět gradují ukrajinskou problematiku? Hlavně tím, že mají v plánu rozmístit v západní Evropě balistické rakety, které jsou namířené vůči Ruské federaci? Pokud si to uvědomují a nehodlají s tím nic dělat, tak v tom případě si také přejí eskalaci občanského konfliktu na Ukrajině, který se každým dnem uklidňuje. Samozřejmě pokud nepočítáme to, že se Petro Porošenko snaží vojensky porušovat minské dohody.

Položme si otázku. Co my občané České republiky hodláme dělat s tím, že nás chtějí USA vehnat do plošné války v Evropě? Opravdu se s tímto smíříme? Chceme bojovat na frontě v Pobaltí?! Slovo mír se pro nás stalo jen pouhým slovem. Denní rutinou. Bohužel. Ale pravý význam slova mír zná jen málokdo.

Petr Cvalín, člen okresního výboru KSČM v Domažlicích

Print Friendly, PDF & Email