Popravy prováděné Islámským státem byly zřejmě natočeny ve studiu za použití filmové...

Popravy prováděné Islámským státem byly zřejmě natočeny ve studiu za použití filmové a trikové techniky

Popravy prováděné Islámským státem byly zřejmě natočeny ve studiu za použití filmové a trikové techniky

Mistrovský kousek se povedl rusko-ukrajinským hackerům ze skupiny Cyber-Berkut. Podařilo se jim získat video soubor z blíže neurčeného elektronického zařízení (nejspíš smartphone nebo notebook) spolupracovníka amerického senátora Johna McCaina během jejich návštěvy Ukrajiny. Video obsahuje záznam z natáčení popravy v podání Islámského státu. Na záznamu vidíme velkou halu, na zemi je natažená plachta, na ní nasypaný písek. Oběť, která má být popravena, nemá spoutané ruce, naopak se snaží vypadat co nejlépe v záběrech, upravuje se a komunikuje s ostatními. Potom si schová ruce za záda, jako že je má spoutané. Celou akci v popředí diriguje režisér. Na konci videa herec v roli popravčího naznačí několik tahů nožem pod krkem “oběti” a tím scéna končí, režisér je spokojen, ani kapka krve nebyla prolita.

Server Veterans Today upozorňuje [1], že video nešlo ověřit, ale to je pochopitelné v těchto případech, kdy hackeři získají cizí materiály nelegální cestou. Pochybnosti o pravosti videí Islámského státu se objevily záhy po první uveřejněné popravě, kdy profesionální provedení, scénické pojetí a práce s kamerou a střihem ukazovala na práci celého filmového štábu západních filmových profesionálů, kterými Islámský stát těžko mohl disponovat.

Update:

Jeden z našich čtenářů, který pracuje, podle svých slov, ve filmařském oboru ve studiích na Barrandově, nás právě upozornil, že herec v roli oběti má ve videu na hlavě nataženou bílou mapovací punčochu, která splývá s nasvíceným pozadím. Tato technika “klíčování” obrazu na pozadí scény se používá ve filmové postprodukci k namapování cizích textur (3D mapping) na existující těleso ve filmové scéně. Je to další důkaz toho, že na videu vidíme práci filmových profesionálů a že na hlavu oběti filmaři potom v počítačové postprodukci “nalepí” digitálně jinou hlavu.

Velmi děkujeme za tento postřeh!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Administrator
Admin

Důležité upozornění: Všimněte si, že herec, který hraje oběť, má na hlavě nataženou bílou punčochu, která splývá s bílým nasvíceným pozadím. Tato technika se používá pro tzv. “klíčování” obrazu na digitálním pozadí. Místo punčochy lze potom digitálně namapovat pomocí 3D na místo hlavy úplně jiný obličej.

Děkujeme za upozornění našeho čtenáře, který nás na toto upozornil.

Alije Brazilovič
Návštěvník
Alije Brazilovič

Podvod jménem ISIL pokračuje dále.Toto dítě zmrda McCaina,bude žít tak dlouho,jak dlouho ho bude amík dotovat!A jak to tak vypadá,bude to dlouho.

Michal
Návštěvník
Michal

Toto uz hranici s obrovskou naivitou. Ako by “redakcia” vysvetlila to, ze zaznam len tak unikol. Ak by Spojene staty mali ozaj v plane fingovat popravy, tak by to robili takym amaterskym sposobom, zeby si to niekto len tak mohol natocit? Nesplnalo by to status maximalneho utajenia? Okrem toho Islamsky stat popravy niekolkokrat verejne priznal a s radostou ich sam premieta a ukazuje. Ak by mal niekto fingovat popravu, tak preco by si nedal viac namahy nenatocil by to priamo na pusti, alebo v hodnovernejsom prostredi. Ano, obete posobia kludne a to z dovodu, ze su casto pod liekmi alebo s nimi najprv tocia fingovane popravy. Mnohokrat obet ani netusi, ze ide na istu smrt.
Inak .. to nam chce tento server naznacit, ze Islamsky stat ziadne popravy nevykonava? Ze ide o dalsiu mierotvornu organizaciu? Jedna vec je pisat nekriticky o Rusku a Putinovi, ale toto uz zachadza do riadneho bulvaru.

Administrator
Admin

Vláda země, která zinscenovala na vlastním národu 11. září 2001 a zabila přitom přes 3,000 vlastních občanů, se nebude nijak zdráhat podřezávat zajatce na filmový záznam (ať už doopravdy nebo jenom “jako” ve filmovém studiu), ani jí nebude vadit vyzbrojovat arabské teroristy a bývalé Saddámovy generály a jejich pobočníky. Koneckonců, senátor John McCain s nimi v roce 2013 osobně jednal na utajené schůzce v Sýrii.

Vy na Slovensku žijete ještě v pohodě, ale Česko je plně uchváceno americkou mocí, ambasáda USA nám svrhla premiéra vlády v roce 2013, minulý rok se snažila svrhnout prezidenta zorganizováním pražského Majdanu v listopadu a pan velvyslanec USA nevynechá jedinou příležitost, aby na našeho prezidenta nezaútočil. Financování ISIL a podřezávání lidí, ať už fingované ve studiu, anebo to opravdové v Rakká v Sýrii, je součástí americké zahraniční politiky a mediální hry.

V 80. letech řádili v Nikaragui pro změnu Contras, kteří se chovali stejně jako dnes Islámský stát. Podřezávali místní obyvatele a představitele Sandinovské fronty a natáčeli to na VHS kazety, které potom posílali západnímu tisku. Dnes už víme, že Contras byli financováni CIA a poté, co americký kongres toto zakázal, Reaganova administrativa v tom pokračovala tajně, což potom vyplulo na povrch při skandálu Iran-Contra.

Vy mladší toto nepamatujete, protože ve školách se toto nedozvíte, ale právě od toho tady je Aeronet, aby otevíral lidem oči. Bude trvat 20 nebo 30 let, než se odtajní dnešní úloha USA ve věci financování a řízení Islámského státu a všeho, co provádí.

Rukopis CIA je na “práci” Islámského státu více než patrný. A že asistent amerického senátora si vozí v notebooku takováto videa z natáčení poprav, to je jenom vrcholek ledovce. Koneckonců, kdo by si myslel v době před Snowdenem před takovými 5 lety, že americká administrativa špehuje celý svět, včetně nejvyšších světových politiků a dokonce spojenců. Vyvolání války v Iráku na základě výmyslu o zbraních hromadného ničení. Dva miliony mrtvých Iráčanů. A byl někdo postaven před mezinárodní soud z amerických politiků? Nenechte se vysmát…

Islámský stát je malý projekt CIA, docela zanedbatelný ve srovnání s Irákem, Afghánistánem nebo 11. zářím 2001.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Byla to záměrně vypuštěna informace, a společně s přeřeknutím Obamy to poslouží k poškození chazarů, kteří ovládají MZV USA.. Pokudkt tomu došlo, není to náhoda a někdo to naplánoval…

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Že ta videa IS jsou čistě fikční záležitost a natáčí je bůhvíkdo, bylo vždy jasné. Velká část populace to ale bere vážně, čím blbější propaganda, tím lépe to na lidi zabírá.

Tomas
Návštěvník
Tomas

Mě tyhle popravy nikdy nedávaly smysl…Ať už byly falešné či ne….Třeba uvažuju úplně špatně,ale co asi tak stane když takovou popravu zveřejní???Občané daného státu,ze kterého obět pocházela musí být jistě nejen zhnuseni,ale i pobouřeni….A jediný kdo tím získá je Americká a Britská vláda (většina obětí byla z těchto dvou zemí),protože tím získají znovu klesající podporu nasazení armády…Tentokrát proti Islámskému státu….Pravda Ti se Japonci do tohoto scénáře moc nehodí a nabourávají ji….
Jinak..Svědky takovýchto poprav jsme byli již dříve..Ovšem nikdy v téměř HD kvalitě a s takto odevzdanou obětí…Vždy každý bojoval zoufale o život….Nevím jestli jak tu píše jeden kolega by mě uklidnilo,že jdu jen na “cvičnou” popravu.Logicky totiž jednou přijde to co “nacvičujete”….

Zoufale se snažím nezabřednout do nějaké hloupé konspirace,ale je to těžké,když vím s jakou technikou bojovali Američani před více než dvaceti lety v Kuvajtu…A je pro mě tedy neuvěřitelné,že ještě nedokázali Islámský stát rozprášit….To není skupina partyzánů v afghánských horách…A když dokáží vyfotit rozmístění Ruské armády u hranic s Ukrajinou,proč to stejné nedokážou s armádou 20 – 30 tisíc bojovníků ISIL a následně je řízenými střelami nezlikvidují…..Nechápu,nerozumím…

Ondřej
Návštěvník
Ondřej

Protože ISIL je promísen s civilisty, což je ještě horší než partizánský boj. Nějaké rozsáhlejší bombardování je nemožné a pomezní útok je velmi drahý a přinesl by spoustu obětí s nejasným výsledkem, protože nepřítele a sympatizanty s nepřítelem lze špatně rozeznat. Řesit by se to dalo, ale světu vládnou peníze a tak je to poměrně problém.
Co se týče cvičných poprav, ono není problém vězně fyzicky týrat. Nakonec jednoduše ten boj vzdá. Výsledný záznam z popravy se pak klidně udělá ze záběrů, které vyhovoaly nejvíce. Nemění to ale nic na faktu, že ta poprava se uskuteční.

Administrator
Admin

Cvičná poprava je nonsense, existuje pouze fingovaná poprava. Ta neprobíhá za plné spolupráce oběti a už vůbec ne, když nemá spoutané ruce. Kolem nebudou stát jaloví civilisti bez hnutí v roli natáčecícho štábu a nebudou větrákem foukat na herce, aby se zdálo, že fouká vítr a oranžový dres oběti se třepotá, ale kolem by stáli ozbrojenci se samopaly, aby oběť neutekla nebo někoho v zoufalství nenapadla. Na videu žádné stráže ISIS ani nejsou. Fingovaná poprava v bojových podmínkách IS nebude probíhat ve vybaveném studiu s rekvizitami, ale improvizovaně někde v blízkosti centra Islámského státu, v syrské nebo irácké poušti. A už vůbec nebude asistent amerického senátora Johna McCaina disponovat tímto zákulisním videem ve svém laptopu.

Mám pocit, že se zde snažíte o obhajobu oficiální teorie americké vlády, že videa s popravami jsou skutečná. Toto video ale jasně ukazuje, že to není pravda a že John McCain a jeho spolupracovník jsou minimálně zapleteni v rozsáhlém spiknutí pod krytím amerických zpravodajských služeb.

Anakin
Návštěvník
Anakin
Ondřej
Návštěvník
Ondřej

Když už o něčem píšete, zjistěte si o dané věci nějaká fakta. Samozřejmě že ty popravy mají režiséra, jde totiž o poměrně promyšlenou propagandu, která má vyvolat strach u veřejnosti, šokovat. Jedním z aspektů je i to, že oběť neklade žádný odpor a odevzdaně se nechá podříznout. Tím vysílají mezi veřejnost signál o své nadřazenosti. Ono by nevypadalo moc dobře, kdyby se obět vzpouzela, slovně napadala své věznitele a jednoduše kdyby ta poprava nebyla “klidná”. Ve skutečnosti ale ty oběti podstupují několik falešných poprav, kdy jsou uklidňovány, že je to jen jako. Je to taková hra s psychikou. Ty oběti ve skutečnosti neví, že zrovna teď zemřou, protože neví, jestli teď je to jako a nebo už je skutečně podříznou. Takže nakonec jdou zase na “cvičnou” popravu a ona najednou cvičná není.
Zdejší video bude pravděpodobně podstrčený fake, ale to není důležité. Představa, že popravy obětí jsou fingované, už ale zavání fantasmagorií a neúctou k daným obětem. Navíc to postrádá naprosto veškerou logiku. Nebo má být smyslem sdělení, že Islámský stát je vlastně hodný a své oběti ve skutečnosti šetří a nikoho nevraždí? Prostě tady dostala logika na…

Administrator
Admin

Islámský stát je projektem pana McCaina, který ho pomohl založit a financovat: http://www.prisonplanet.com/slip-up-mccain-says-national-security-team-recommended-arming-isis.html

Falešné popravy jsou něco jiného, zaměňujete pojmy. Na videu ze studia jde o filmové natáčení a nikoliv o falešnou popravu. Jste jedním z lidí, kteří mají zatím zaplombované oči. Pokud začnete pátrat i po původu a vzniku IS, dovedou vás stopy k senátorovi McCainovi a americké administrativě. Logiku v IS a studiových klipech nehledejte. Cílem je konflikt, trvalý, neustálý, strach občanů na západě z terorismu, podpora občanů pro zbrojení a války, a tím pádem neustálé zbrojení, výdaje na zbrojení a neustávající válka na Blízkém východě i po stažení vojsk US Army z Iráku.

Vabio
Návštěvník
Vabio

Ondřeji, v prvním odstavci (první větu tím nemyslím) máte pravdu. Ale jinak bych Váš druhý odstavec dokončil tak, že jediná/jedna logika, která dostala na … je ta Vaše.

Přeevším proto, že jste provedl docela slušný myšlenkový veletoč, když Vám přišla na mysl věta “Nebo má být smyslem sdělení, že Islámský stát je vlastně hodný a své oběti ve skutečnosti šetří a nikoho nevraždí?” –> to je stejně ulítlé, jako kdyby jste na základě filmu Terminátor byl přesvědčen, že ti “humanoidi” ve skutečnosti dnes již existují.

Fingované, resp. televizní, studiové či filmové, popravy mají plnit nějaký cíl. Vždyť je to přece “film jako každý jiný natočený”. Cíle je možné splnit, pokud navodíte nějaký dojem a je jedno, zda to bude reálné a nebo studiový fake. (jak píšete v prvním odstavci).

Zásadní je ale to, že někdo chce budit nějaké dojmy a přitom to tak není. Cíl je aby si konzument něco myslel o realitě …. a ona je přitom jiná a to má být skryto.
Protože, idkyž to budete dělat pomocí fingovaných poprav s pomocí vhodných drog, tak to stále děláte a je to realita, ale takto je to jen fikce, která se za realitu převléká.

Stejné je to s islámským teroristy (nazývat to státem je velmi zavádějící nálepka, ale to je téma na jinou diskuzi), oni jsou nějak médii a v médiích propagování/prezentováni/vybrazování a ve skutečnosti …. máte jistotu, resp. víte to, že to je tak jak se to tváří?

Nemáte šanci, pokud si tam nezajedete a to i tak je otázka, zda máte šanci to celé správně vnímat.

Takže je potřeba se na to podívat přes puzzle a poskládáním si více kamínku získat celkový obraz.

zmrdi
Návštěvník
zmrdi

kecas

zombie
Návštěvník
zombie

kdoví,kde je pravda,skutečnost je ale taková,že já už si dlouho myslím,že je to všechno nahraný-hlavně od té doby,co ty videa opravdu působí naprosto profesionálním dojmem..

0^n
Návštěvník
0^n

Tady to rozebírali už tenkrát, když se začaly objevovat ty “vraždy” těch anglo-amerických novinářů:

http://www.bestgore.com/beheading/james-foley-beheading-hoax-slow-motion-frame-by-frame/

Minimálně ty videa s tím “Jihadi Johnem” jsou nahraný.