Pomoc Ukrajině v kapse oligarchy a zrušení víz Ukrajincům. A Putin promluví...

Pomoc Ukrajině v kapse oligarchy a zrušení víz Ukrajincům. A Putin promluví v OSN 28.9.2015

Pomoc Ukrajině v kapse oligarchy a zrušení víz Ukrajincům. A Putin promluví v OSN 28.9.2015. Věřitelé odpustili Ukrajině 20% dluhů, Rusko to odmítá

Američanka Natalie Jaresko, ukrajinská ministryně financí, nedávno navštívila svou vlast, aby odsud se zahraničními věřiteli dlouze dojednávala restrukturalizaci ukrajinských dluhů a zachránila ji před bankrotem. Věc se podařila a Ukrajina s  hlavními zahraničními věřiteli po dvou týdnech vyjednala dohodu o odpuštění části dluhu. Věřitelé prominou Kyjevu 20 procent jistiny dluhopisů a termín splatnosti všech dluhopisů ji prodlouží o čtyři roky. Ukrajina tak nemusí vyhlásit platební neschopnost.

Ministryně financí Ukrajiny Jaresko v USA

Dosažená dohoda však má význam především proto, že Ukrajina má dohodu s MMF o záchranném programu v objemu 40 miliard dolarů a jeho podmínkou je včasné dodržení všech splátek zahraničním věřitelům. Dohodou s věřiteli tak Ukrajina především zachránila další peníze z MMF. O snížení dluhu požádala i Rusko, kterému dluží 3 miliardy dolarů z konce roku 2013, půjčené prostřednictvím dluhopisů, a které jsou splatné v prosinci letošního roku. Jaresko požádala o odpuštění části dluhů i Rusko, to však nadále trvá na uhrazení dluhu v plné výši „Trváme na tom, aby v prosinci letošního roku byly tři miliardy dolarů plně uhrazeny, včetně splátek úroků“.

Pro Ukrajinu asi špatná zpráva, obzvláště s blížícím se podzimem, kdy neví, odkud, jak a za co bude brát v zimě plyn a kdy právě žádá Rusko o slevu na plyn, který v létě odmítla odebírat, protože chtěla nižší ceny, než má Evropa.

Z peněz MMF skončily 2 miliardy v kapse Kolomojského

A zatímco svět Ukrajině odpustil část dluhů a zatímco Rusko opět bude vypadat jako to rozpínavé, které Ukrajinu vyděračsky „drží pod krkem“, německý deník odhalil, že z platby MMF Ukrajině ve výši 4,5 miliardy dolarů, určených ke stabilizaci hospodářství země, jich téměř 2 miliardy skončily v kapse oligarchy Kolomojského.

Ukrajinský oligarcha, bývalý guvernér regionu Dněpropetrovska, Igor Kolomojský se obohatil z peněz MMF, určených ukrajinské ekonomice, píše Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Téměř 40 % z částky získala Kolomjoského Privatbank, sídlící na Kypru. Ukrajinská vláda však nemůže proti Kolomojskému činit žádné kroky, protože ten žije ve Spojených státech.

Igor Kolomojský

Článek přípomíná, že Kolomojský byl před konfliktem s Porošenekem  oblíben kyjevskou vládou za financování polovojenských praporů, které bojovaly na východě, že Kyjev zmizení 1,8 miliardy dolarů nijak neřešil a že oligarcha se snažil připojit k boji o moc v zemi pokusem o převzetí vedení podniků Ukrnafta a Ukrtransnafta, ale neuspěl a byl odvolán z funkce guvernéra regionu Dněpropetrovsk.

Ředitel Kennanova ústavu Matthew Rojanský popisuje Kolomojského jako “nejslavnějšího lupiče mezi oligarchy”. Podle něj byla “snaha Kolomejského obsadit podniky součástí dohody se Spojenými státy, na které ukrajinský oligarcha přenesl kontrolu nad regionem a podniky, a proto byl odstraněn z „černé listiny“ USA, aby mohl vstoupit na území Spojených států” .

EK přislíbila Ukrajincům zrušení víz už do konce roku

Tak asi takhle končí pomoc Ukrajině a díky odpuštění části dluhů věřiteli pošle MMF Ukrajině další peníze do kapes oligarchů,  zatímco ukrajinský lid bude upadat do další bídy. A co až přijde zima a nebude plyn? I bez toho se můžeme připravit na další vlnu uprchlíků, obzvláště když předseda EK Jean-Claude Juncker právě Porošenkovi přislíbil, že do konce roku by EU mohla Ukrajincům zrušit vízový styk.

Poroshenko is welcomed by Juncker ahead of their meeting at the EU Commission headquarters in Brussels

Ukrajinského prezidenta Petra Porošenka uvítal v Bruselu Jean-Claude Juncker

Merkelová a Hollande chtějí telefonovat Putinovi

Od Majdanu neuplynuly ani dva roky a Ukrajina je před bankrotem, rozkradená a závislá na pomoci EU. A nějak tak by dopadlo i Rusko, nebýt Putina.  Co je na dění kolem Ukrajiny snad pozitivní, to je nedávná schůzka Porošenka s Merkelovou a Hollandem, od které se nedočkal podpory útoku na Donbas, ale naopak tvrdého vyžadování dodržení Minských dohod. V tomto směru vidím jako pozitivní i zprávu, že Merkelová a Hollande chtějí telefonovat Putinovi. Vším se stále více potvrzuje, že snahy o podřízení Ruska představám USA přes Ukrajinu nevyšly a že svět s Ruskem musí počítat.

Putin vystoupí v OSN – po deseti letech

A další zpráva z Ruska říká, že Putin poletí do N.Yorku a povede ruskou delegaci na zářijové jednání OSN, kde vystoupí poprvé po deseti letech. Ruský prezident schválil osobní pořadí ruské delegace k účasti na 70. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů. Delegaci povede  Vladimir Putin – dříve jeho mluvčí uvedl, že Putin cestu do New Yorku v září 2015 zvažuje. V minulosti se Putin zasedání Valného shromáždění OSN zúčastnil třikrát – v letech 2000, 2003 a 2005. V roce 2009 to byl ruský prezident Medveděv a mezitím delegaci vedl ministr Sergej Lavrov. Jubilejní, 70. zasedání  Valného shromáždění OSN začne 15. září 2015 a účast prozatím potvrdilo 155 členských zemí. Všeobecné rozpravy budou zahájeny 28. září a potrvají do 3. října. Před jejich zahájením proběhnou  všeobecné rozpravy, od 25. do 27. září se bude konat summit o udržitelném rozvoji.

Vystoupení ruského prezidenta je předběžně naplánováno na neděli 27. září a na první den obecné rozpravy, na pondělí 28. září. Ředitel odboru Valného shromáždění a Hospodářské a sociální rady, Ion Botnaru poznamenal, že summitu o udržitelném rozvoji v roce 2015 se zúčastní rekordní počet účastníků. Summit přijme nový program globálního rozvoje na příštích 15 let a schválený dokument bude zahrnovat 169 položek, které budou závazné pro každý členský stát po dobu příštích 15-ti let. Závěrečný dokument bude přijat 25.-28 září 2015  (datum vystoupení Putina a přijetí dokumentu ponechávám bez komentáře).

-Pozorovatelka-  29.8.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Manicka
Návštěvník
Manicka

Dve veci. Jednak se obavam o Putinuv zivot. Ikdyby byl pod ochranou GP, tak americke statni elity jsou proslule svou debilitou.
Zadruhe venujte pozornost onomu prijeti globalni strategie na dalsich 15 let. Obavam se toho nejhorsiho. Co jsem kdesi videl o tom clanek, tak obsah tech bodu se ma v podstate shodovat s agendou NWO. V podstate se nejedna o nic jineho nez o oficialni prijeti kompletni NWO strategie, protlaceni bodu, sepsanych kabalisty do zbytku sveta.

Petr Soukup
Návštěvník

Tak to vypadá, že problém je závislý od obsahu zprávy.
Poslat kratší zprávu se mi daří. Nyní zdá se jsem úplně zablokován, protože jsem toho asi posílal moc – abych vyzkoušel co poslat jde a co nikoli.
Tedy buď formulář nemá rád nějaký obsah (jako znaky nebo text) nebo velikost.
Pokud bude třeba kontaktujte mne emailem popomu dokončit testování a budu také schopný poslat původní zprávu.

Robert
Návštěvník
Robert

Dobrý den Pozorovatelko. To o penězích z MMF pro Komojského máte jen z jednoho zdroje? Nebo je zdrojů víc? Či je to opět obvinění bez důkazů?

Jana
Návštěvník
Jana

Je toho plný web, ak viete napr. anglicky, tak nie je problém nájsť zdroje. Dosť by som sa ináč čudovala, keby MMF nehral mŕtveho chrobáka, lebo by ináč musel dať nejaké “nepopulárne” vyhlásenie na margo krádeže a to by nebolo taktické, keď je Kolomojskij USA lieblingom.

Honza
Návštěvník
Honza

Dobrý den,

Pozorovatelko, kdy vložíte závěrečnou část pojednání o potopě světa?
Jinak děkuji za zajímavé články.

igor
Návštěvník
igor

akú, bude mať Putin záruku, že tam doletí a aj sa vráti domov ?

Honza
Návštěvník
Honza

To samé mě taky napadlo, resp. jsem si řekl, zda Putin má vše zajištěné pro svoji bezpečnost.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Putin je zatím pod ochranou GP. Jakmile ho GP nebude potřebovat, pak bude jeho bezpečnost ohrožena…

Alkid
Návštěvník
Alkid

Měl by vystoupit pomocí videokonference z bezpečí domova, a to v angličtině, aby se něco omylem neztratilo v překladu.
A “Česká” televize bude mít zase technické problémy se zvukem přímého přenosu a polovinu nepřeloží vůbec nebo nesprávně…

Lucie Nováková
Návštěvník
Lucie Nováková

(datum vystoupení Putina a přijetí dokumentu ponechávám bez komentáře). – Pozorovatelko, jen komentujte, komentujte. Nenechte se odradit. Snažila jsem se ta data dohledat v 7. dílu O potopě světa, moudrá z toho nejsem, ale to nevadí.

Petr Soukup
Návštěvník
Petr Soukup

Snažil jsem se kontaktovat redakci, ale kontaktní formulář zdá se nefunguje.
Napíše to jen, že se zprávu nepodařilo odeslat ať to zkusím později nebo kontaktuji administrátora. Zkoušet později nezabere a administrátora není kde kontaktovat. Můžete se na to prosím mrknout?

Administrator
Admin

Teď jsem zkoušel kontaktní formulář a odesílání zpráv funguje bez problému. Captcha také funguje. Jakou chybu vám stránka ukazuje? Aby vám vše fungovalo, musíte mít v prohlížeči povolený javascript a povolené cookies. Staré prohlížeče webu nemusí s naším webem fungovat. Používejte Firefox anebo Google Chrome.

0^n
Návštěvník
0^n

Doporučovat produkty Googlu a zároveň vydávat články o šmírování pomocí produktů Microsoftu mi přijde jako pokročilá fáze schizofrenie.

Helmutor
Návštěvník
Helmutor

Anebo možná chce někdo jen zbytečně a trapně rejpat.

Člověku, kterej používá, ale hlavně zná, asi tak 4 nejvíce rozšířené Internetové prohlížeče přece nebudu doporučovat duckduckgo a podobně. Zda a kolik toho posílam do éteru šmírákům nezáleží na tom, zda používám Chrome, ale na tom kolik toho těm volům posílam, protože šmírovaný je beztak všechno. Asi jste jen něco nepochopil. Zkomplikovat šmírování tajnejm je dost specializovaná záležitost, není jednoduchá, musí bejt důvod a pokud Google používá 100 procent uživatelů, má smysl to řešit?

Autor má na mysli tu věc, že šmírování je stále důmyslnější a sofistikovanější o čemž informuje.

Petr Soukup
Návštěvník

Píše to “Vaše zpráva nebyla odeslána. Prosím zkuste odeslat zprávu později nebo kontaktujte administrátora.”
Zkoušel jsem to na dvou různých počítačích, ve dvou různých prohlížečích (iceweasel = firefox) v a chromium (svobodná verze google chrome). V různou dobu. Moje veřejná ip je 94.113.110.10 Ještě by to mohlo být tím, že se tomu nelíbí ten “text” zprávy, jako že jsou tam odkazy jinam. To zkusím.
Email uvádím stejnej jako u tohohle příspěvku.