Polsko vyhlásilo plynovou válku Německu, České republice a dalším zemím v Evropě,...

Polsko vyhlásilo plynovou válku Německu, České republice a dalším zemím v Evropě, které odebírají ruský plyn z plynovodu OPAL! Evropský soud vyhověl polské firmě a OPAL musí snížit dodávky o polovinu, zbytek prý musí Rusko posílat plynovody přes Ukrajinu a Polsko, Moskva to ale odmítá! Na Vánoce nebude v českých domácnostech plyn? Všechno spotřebuje německý průmysl! Opatření vešlo v platnost v sobotu, ve stejný den došlo k explozím v rafinérii v Saúdské Arábii! Energetická krize jen 4 dny po odchodu Johna Boltona z Bílého domu!

Polsko vyhlásilo plynovou válku Německu, České republice a dalším zemím v Evropě, které odebírají ruský plyn z plynovodu OPAL! Evropský soud vyhověl polské firmě a OPAL musí snížit dodávky o polovinu, zbytek prý musí Rusko posílat plynovody přes Ukrajinu a Polsko, Moskva to ale odmítá! Na Vánoce nebude v českých domácnostech plyn? Všechno spotřebuje německý průmysl! Opatření vešlo v platnost v sobotu, ve stejný den došlo k explozím v rafinérii v Saúdské Arábii! Energetická krize jen 4 dny po odchodu Johna Boltona z Bílého domu!

Česká média zjevně vůbec nevzrušuje vypuknutí plynové krize, kterou před několika dny odstartovalo rozhodnutí Nejvyššího evropského soudu, který na základě podnětu polského plynárenského operátora PGNiG zrušil rozhodnutí Evropské komise z roku 2016, které povolovalo výjimku německému plynovodu OPAL, který je napojený na ruský plynovod Nord Stream 1, aby dodával Německu a České republice plyn v objemu 100% kapacity plynovodu, protože Rusko odmítá plyn do Evropy posílat evropským zákazníkům přes Ukrajinu a v poslední době i přes Polsko, a to po zjištění ruské tajné služby FSB z poloviny roku 2015 a také v poslední době s ohledem na polské námluvy s americkou armádou.

Ruský plyn je krví českého průmyslu. To je třeba opakovat všem, kteří ohrožují dobré vztahy ČR s Ruskou federací.

Ukrajinská vláda zisky z tranzitů ruského plynu přes své území do Evropy používala na nákupy zbraní v USA, které potom Kyjev používal proti vlastnímu obyvatelstvu na východě Ukrajiny. Nařízením prezidenta Vladimira Putina byly veškeré dodávky plynu pro evropské odběratele přesměrovány na Nord Stream 1 a v plynovodech vedoucích na Ukrajinu proudí plyn pouze pro potřeby Ukrajiny jako koncového zákazníky. A Rusko nechce plyn posílat už ani přes Polsko skrze plynovod Jamal, protože Polsko instaluje na svém území americké raketové systémy a americké vojenské základny namířené proti Rusku. Putinova bezpečnostní doktrína říká, že ruský plyn nebude primárně dodáván do zemí, které mají nepřátelské aktivity proti Rusku. A toto hrozí i ČR po nedávných událostech okolo sochy maršála Koněva.

Poláci zaútočili proti Německu a České republice, chtějí donutit ruského medvěda, aby posílal do Evropy svůj plyn přes polský plynovod Jamal

Ruská společnost Gazprom, která provozuje Nord Stream 1 a plynovod OPAL, získala od Evropské komise v roce 2016 antimonopolní výjimku na dodávky plynu do EU skrze lokální distribuční plynovod OPAL, který navazuje na mořský plynovod Nord Stream 1 na severu Německa. Plynovod OPAL zásobuje plynem celou severní průmyslovou oblast Německa a hlavně, je to hlavní zdroj plynu, kterým je zásobována Česká republika. Polský provozovatel plynovodů na území Polska byl tak vyřazen ze hry a jeho plynovody už neproudí plyn z Běloruska na tranzitu pro Německo.

Tím přišla polská tranzitní firma PGNiG o tranzitní poplatky a podala žalobu u Nejvyššího evropského soudu na Evropskou komisi, aby soud zrušil výjimku pro Gazprom. Soud této žádosti vyhověl [1] a minulou sobotu začal OPAL snižovat objem dodávaného plynu po Německu o 50% [2] a na české hranici dojde k výraznému poklesu dodávek plynu, protože snížení kapacity OPALu na 50% nevystačí de facto ani pro německý průmysl, na Českou republiku nic nezbude.

Plynovody v Evropě.

Plynárenské společnosti v ČR jsou zatím v klidu, protože ČR má rezervy plynu na 3 měsíce, ovšem velkou otázkou je, kdy se zprovozní plynovod Nord Stream 2, který by měl být dokončen koncem tohoto roku. Česká republika bude na ruský plynovod Nord Stream 2 připojena úplně novým plynovodem Eugal, který vede paralelně vedle OPALu. Moskva ovšem již o víkendu oznámila, že nebude výpadek OPALu kompenzovat dodávkami přes plynovody na Ukrajině a v Polsku, ale pouze plynovody, které vedou mimo území Ukrajiny a Polska. Čeká se tak na dostavbu plynovodu Nord Stream 2 a pro ruský Gazprom jde v podstatě o skvělou zprávu. Proč? Protože Německo od této chvíle bude mít do konce roku nedostatek plynu. Německo má sice rezervy, ale tato situace de facto znamená, že když Rusko odmítá posílat svůj plyn přes Ukrajinu, potom není jiná možnost, než dostavba Nord Stream 2 a na něj navazujícího plynovodu Eugal.

Nord Stream 2 se buduje paralelně vedle Nord Stream 1, ale stejně tak se paralelně buduje plynovod Eugal vedle původního Opal

Americká administrativa se všemi prostředky snaží zmařit dostavbu Nord Stream 2, který je těsně před dokončením a zbývá dostavět 18% potrubí, optimistická varianta hovoří o prosinci 2019 jako počátku provozu plynovodu, ale vzhledem k nedávným obstrukcím ze strany dánské vlády to bude asi až v prvním kvartálu příštího roku. Dánská vláda na podnět americké vlády otálela s udělením rozhodnutí o povolení výstavby plynovodu ve svých vodách tak dlouho, až se Gazprom a celé konsorcium rozhodlo, že Dánsko obejdou a ropovod povede v mezinárodních vodách, ale bude to za cenu prodloužení výstavby, protože potrubí bude delší a bude obcházet dánské ostrovy. Americký kongres navíc oznámil, že uvaluje sankce na všechny evropské firmy, které se na výstavbě plynovodu podílejí, jenže výstavba dál pokračuje, protože vliv americké moci v Evropě slábne.

Americká loď na přepravu zkapalněného zemního plynu.

Pokud by se však stalo něco neočekávaného a USA by se podařilo na poslední chvíli vyděsit některou z klíčových zemí v Evropě, tak by Nord Stream 2 nemusel být dokončen včas, a v takovém případě by počátkem příštího roku vypukla v celé Evropě plynová krize. Německo spotřebuje z plynovodu OPAL 58% objemu plynu, zbytek proudil do České republiky. Po snížení objemu dodávek plynu o 50% po rozhodnutí Nejvyššího evropského soudu není v OPALu dostatek plynu ani pro Německo, natož pro Českou republiku. Tato krize by způsobila nedostatek plynu v ČR pro průmysl i domácnosti, a tím by se otevřely cesty pro dodávky amerického zkapalněného plynu, který Američané plánují naproti dlužním úpisům a úvěrům dodávat loděmi na Ukrajinu a skrze ukrajinské trubky a plynovody by tento plyn proudil do Evropy místo toho ruského. Cena za americký plyn by ovšem byla astronomická, v přepočtu asi 4x vyšší za metr krychlový než u ruského zemního plynu.

Shoda náhod? V sobotu došlo ke snížení objemu dodávek plynu přes OPAL a v Saúdské Arábie začaly padat rakety na největší ropný terminál v zemi

Nařízení evropského soudu o snížení dodávek v OPALu na 50% vstoupilo v platnost tedy v sobotu, ale ve stejný den došlo k podivnému raketovému útoku na rafinérii v Saudské Arábii, ke kterému se přihlásili povstalci z Jemenu [3]. Americká administrativa ale rovnou obvinila Írán, ale další důkazy ukazují na to, že rakety s plochou dráhou letu byly odpáleny z Iráku. Rafinerie Saudi Aramco ve městě Abqaiq a nedaleké ropné pole bylo zasaženo v sobotu přesnými raketovými údery, což vyvolává podezření. Povstalci z Jemenu sice již minulosti vypálili několik raket na Saúdskou Arábii, ale rakety nikdy nedoletěly a protivzdušná obrana je sestřelila. Tentokrát se ale jednalo o naprosto přesný a dokonalý útok.

Hořící rafinérie Saudi Aramco.

Škody na ropném terminálu jsou prý katastrofální a na původní produkci se podaří firmě dostat nejdříve až za půl roku a americký prezident Donald Trump dnes oznámil [4], že americká armáda je připravena Írán potrestat za útok proti Saúdské Arábii. Je podivné, že k tomuto útoku došlo jen 4 dny poté, co Donald Trump vyhodil Johna Boltona, vyhlášeného jestřába, která navrhoval vojenské intervence ve Venezuele, atomové bombardování Severní Koreje a invazi do Íránu. Všechno to ukazuje na to, že útok na Saudi Aramco je test odvahy Donalda Trumpa a zkouška jeho tvrdosti po odchodu jeho poradce Johna Boltona. Jestřábi ve Washingtonu nyní testují, jak Donald Trump zareaguje, jestli bude třeba na Trumpa přitvrdit, anebo bude stačit tato provokace v Saúdské Arábii a Donald Trump to spustí proti Íránu v plné parádě. Ale celé to může být úplně jinak.

Státní firma Saudi Aramco byla v procesu evaluace ceny akcií IPO před vstupem na burzu, ale s tímto plánem je teď po raketovém útoku na rafinerii amen. Ochrana petrodolaru?

Velmi pikantní souvislostí je totiž to, že Saudi Aramco připravovala IPO, tedy vstup na burzu a procházela procesem evaluace, tedy hodnocením (IPO). Po tomto raketovém útoku to vypadá, že IPO je v troskách [5] a definitivně ze hry [6]. A tady pozor, tady musíme zbystřit. Saudi Aramco je dosud státní firma pod kontrolou rodiny Saudů [7], ale pokud by se z ní stala veřejně obchodovatelná společnost, mohl by si jí koupit de facto úplně kdokoliv, kdo by přišel a dal by balík peněz na stůl za mamutí balík veřejných akcií. A hádejte, odkud by takový kupec akcií asi tak mohl pocházet? No přece z Číny, dámy a pánové! A co by to znamenalo pro americké partnery? No přece ohrožení pozice a funkce petrodolaru! Protože hádejte, co by se nedejbože mohlo stát, kdyby nad Saudi Aramco získali kontrolu Číňané? Mohlo by se stát, že rafinérie by ze dne na den přestala prodávat ropu výhradně za americký dolar, ale začala by prodávat za všechny měny, nebo balík vybraných měn. A to by byl konec petrodolaru. Takže, jak tomu zabránit?

Záběry na hořící rafinerii Saudi Aramco.

Nejlepší cestou je zlikvidovat veškeré šance státní saudské firmy na úspěšné IPO, aby se firma nemohla stát veřejně obchodovatelnou společností na burze. Dokud bude firma soukromá, resp. státní, ale to v Saúdské Arábii je totéž, tak lze soukromé majitele (rozuměj rodinu Saudů) uplácet, ovlivňovat, vyhrožovat jim, zavázat si je, prostě tak, jak to Američané dělají se Saúdskou královskou rodinou celé dekády. Jenže ve chvíli, kdy by rafinerie se transformovala do veřejně obchodovatelné společnosti, tyto americké špagátky pro ovládání arabských rodin by přestaly fungovat. Veřejné akcie by mohl nakoupit úplně každý, a co je nejhorší pro Američany, mohli by je nakoupit i největší konkurenti a rivalové USA. Útok na rafinerii tak nemusí mít nic společného s Íránem, ale jde o něco mnohem většího, o záchranu petrodolaru a zabránění IPO největší Saúdské ropné společnosti, aby se nestala veřejně obchodovatelnou společností.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Luque
Návštěvník
Luque

Vypada to,ze opravdu omezily dodavky a uz jedeme na hmotne rezervy. Od patku pozoruji jinou barvu ohne plynu. Normalne hori krasnym modrym plamenem,od patku hori cervenym plamenem jak pri taboraku. Zacli to vytlacovat ze zasobniku.

Jeseritz
Návštěvník
Jeseritz

Sadové jsou dle Petra Chobota židovská dinastie.

WinterCoat
Návštěvník
WinterCoat

Tudíž je nejvhodnější doba pro vyrobení generátorů volné energie podle Nikoly Tesly.

Birda
Návštěvník
Birda

Bohužel patent vlastní firma Westinghouse. Ještě není čas k tomuto kroku, napřed se musíme trochu vymrskat, točité jako fotovoltajka taky to nebude , pro luzu. Jediné stdudena fúze jader na kterou koukate každý den, jen zapnout mozek. Pánové vědci (Rusové jsou docela blisko, znám aked.Velichova , )

Jaromir123
Návštěvník
Jaromir123

Ještě ho nikdo neviděl ale plno lidí o něm mluví.

Milada
Návštěvník
Milada

Zatim BIBI 31 a GANZ 33 – jeste neni rozhodnuto

Zighrtice
Návštěvník
pvoda
Návštěvník
pvoda

Bibi vyhraje přes hlasy ukrajincožidů. Posychroval si to nedávnou návštěvou. Pochopte, že hlasy z ciziny jsou ničím neověřitelné!

Krkowitz fonMilowitz
Návštěvník
Krkowitz fonMilowitz

To za prvé a zadruhé kdyš mate dvojstátí s okupovanou i druhou půlkou půvdního obyvatelstva(ješ nemá ani halsovací právo) tou invazivní první kde 5 mega žije v ISlámském/židovském dvojstátí velký IZRAEL a jen u amerických separtitů je přes 6 milonů oprvněných voličů ješ ale život běžného obyvatelstva v podstatě nemusí zajímat máte zaděláno na problém a o těch rosko-polských mongolech přímo ještě ve zlaté hordě co rostleskávali majdan ani nemluvě a to tam v bojích zmítaném levobřeží budjí todle monstrum kam se hrabe SA https://www.chabad.org/news/article_cdo/aid/1991671/jewish/Largest-Jewish-Center-Opens.htm

pvoda
Návštěvník
pvoda

No vidíte, už od roku 2012 si tam rozšiřují své největší centrum. Všiml jste si příspěvku žida leona roitera? Ten je svědek toho, že spravedliví lidé pomáhali židům přežít, těm co nenastupovali do vlaků a potřebovali se vyhnout nacistům, ti riskovali životy.
A celá historie židů je plná spravedlivých, co jim pomáhali. Jistě, jinak by jich tolik dnes se nevyrojilo v každé zemi, včetně naší.
Můj děda se radoval, že když budou mít židi svůj stát, tak se tam stáhnou a bude od nich pokoj, že přestane okrádačka. Hluboce se mýlil. Ono totiž je to tak, že když zlodějovi pomůžete, bere to tak, že přijímáte okrádání natrvalo a jede a jede.
Nejhorší máte, že poctivec se nechá snadno oklamat lhářem právě proto že očekává taky poctivost a ono to nefunguje.

Milada
Návštěvník
Milada

Tak jsem si vas precetla a dodam. Mate strach, ze budete mrznout? Pokud nebude plyn zkolabuje vsechno. Myslite ze se bude makat ve fabrikach, kde bude 5 – 10 stupnu? a nebo veskera statni sprava? Uz vidim chlapy v kulichu, rukavice, zensky zadny sexy – vsechno obaleny hadrama. Doma si vzdy poradime, vytahneme kempingove varice a nebo priotop. Nebudeme mit trenyrkovou teplotu, ale nezmrznem.

Axel
Návštěvník
Axel

A zas budou všichni nadávat na Vladimíroviče. 🙁

.lak
Návštěvník
.lak

Akorát ty zvlhlé paneláky roztrhá mráz a zjara je strhnou, bezdomovci.

pražská vlaštovka
Návštěvník
pražská vlaštovka

..brutopýr zmizel, kde je?

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Odletel do teplych krajin vlastovko, pan VK ho vydesil. Budete nasledovat ?

Pavel Slovan
Návštěvník
Pavel Slovan
špeditér
Návštěvník
špeditér

Možná romu špatně rozumím, ale proč mají Poláci co říkat do plynovodu Opal, který jede přes východní Němce? Tady je to nakresleno. https://cs.wikipedia.org/wiki/Nord_Stream

Profesor
Návštěvník
Profesor

Vážení přátelé, ta Česká tele-tele-no-vize ,je tak tendenční ,že by bylo už konečně na čase aby to tam někdo vymetl.

pvoda
Návštěvník
pvoda

Stačí když ji lidé přestanou platit, jako jsem to udělal já. Kdo dnes má zájem platit lhářům je přinejmenším podivný.

Aldo
Návštěvník
Aldo

Včerejší Pjakin o útocích dronů v Saudské Arábii od 23 min 30s : https://www.youtube.com/watch?v=N1xk8hkOI4A

jops
Návštěvník
jops

Aldo
Pjakin neříká celou 100% pravdu, jako třeba p. VK, a tím se jeho výklady musí brát s rezervou. Pokud mlčí o sionistickém Židovstvu a židovské chasidské moci v Rusku, která ovládá Putina, pak je nedůvěryhodný. A tím i situaci kolem oněch dronů může zkreslovat.

CML
Návštěvník
CML

Pjakin klade správné otázky, ale filtruje odpovědi. Klasická autocenzura. Důvody známe. Smrt jeho manželky bylo varování.

pvoda
Návštěvník
pvoda

Ano, přesně tak. Dal se do služby vládě, je placen přes vládní neziskovou organizaci, a víme o co jde. Já si neumím představit zůstat sám na 3 děti a on moc dobře ví, že mu kdykoliv udělají co jeho ženě a děti nebudou mít nikoho, kdo by se o ně postaral. Neobvinuji ho, spíše to chápu. Nařídili mu co říkat, tak to dělá, ale motá se v tom důkladně. Asi se nemá jak jinak uživit. Tak to prostě chodí. On není chlap, který by šel hákovat někde do fabriky. Je zvyklý mluvit..

Zighrtice
Návštěvník
Zighrtice
pvoda
Návštěvník
pvoda

Díky Vám za link. Líbí se mi tam diskuze u článků.

Krowitz fon Milowitz
Návštěvník
Krowitz fon Milowitz

Taky neznáte všechny jeho přednášky včetně oné legendární o GP či fiktívním národu jako takovém.Důležité je že se narozdíl od našich nejen veřejno-právních ANÁLitiků a nejen EUro-pských hovnot ještě nezmíli

jops
Návštěvník
jops

Citát pana VK:

VK
Pjakin bohužel zase nepojmenoval ty, o kterých se nesmí mluvit.. Globalizace je procesním nástrojem světového sionismu na ukotvení sionistické světovlády. To je jediná správná a pravdivá definice globalizace, kterou je vysvětleno i úplně vše ostatní. Ta objektivita vyplývá navíc z toho, že sionisté kontrolují pomocí krizí a konfliktů veškeré politické, ekonomické. mediální a bezpečnostní procesy ve všech zemích na světě, s výjimkou hrstky těch, které se tomu vzepřely a které čelí sankcím. Jenže mnohé z těch zemí, které se tomu vzepřely, tak učinilo proto, že jejich procesy ovládají pro změnu Chasidé, resp. Světový židovský kongres, který je ve válce s Domem Sion. Pjakin nikdy nepřekročí svůj stín a nikdy toto svým posluchačům neodhalí, protože by tím ohrozil i chasidskou věrchušku v Rusku, která kontroluje Putina. Protože by řekl A, musel by říct i B, tzn. že válka mezi ž a Ž je jediným objektivním procesem v globalizaci, který nevychází zezdola a právě tato válka je hybatelem veškerých světových dějin a událostí.

pvoda
Návštěvník
pvoda

Jops

Perfektní vývod, ostatně jako vždy u Vás vidno.

holistický prístup
Návštěvník
holistický prístup

Aj on je len jeden z ich stáda … dostal úlohu a plní ju …