Polsko nevěřícně zírá: Čína nahradila polské dodavatele ovoce do Ruska za pouhé...

Polsko nevěřícně zírá: Čína nahradila polské dodavatele ovoce do Ruska za pouhé dva dny od vyhlášení embarga!

Čína začne s okamžitou platností obsazovat na ruském trhu uvolněná místa s dodávkama ovoce a také zeleniny. Rusko podepsalo včera s Čínou dohodu o výstavbě obrovského exportního velkoobchodního tržiště v čínském městě Dongning na hranicích s Ruskem [1]. 70 tisíc metrů čtverečních velkoobchodní prodejní plochy a 30 tisíc metrů skladů. Polsko už nebude mít šanci se na ruský trh vrátit. Už včera večer zavládlo v Polsku zděšení a schyluje se k nepokojům. Polští pěstitelé volají: “Podporujeme americké sankce, tak teď ať Američané podpoří nás a otevřou nám svůj trh s ovocem v USA!”. Jenže, to není tak lehké.

Evropská obchodní charta zakazuje soliterní dvoustranná vyjednávání členských zemí EU s třetí krajinou (tzn. s USA) o volných obchodních zónách. Pokud by USA otevřely svůj trh s ovocem Polsku, musely by jej otevřít celé EU, a to nejde bez souhlasu Kanady a Mexika, které jsou součástí volné severoamerické bezcelní zóny NAFTA a museli by s tím všichni souhlasit. Mohla by to vyřešit trans-atlantická zóna TAFTA / TTIP mezi USA a EU, ale ta naráží na radikální odpor Německa, které zablokovalo už podobnou dohodu s Kanadou. Polští pěstitelé chystají na tento víkend demonstraci ve Varšavě proti politice vlády ve věci sankcí proti Rusku. Žádají trvalé kompenzace od státu podobně jako v Česku firmy Hamé či Madeta.

-VK-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Tomáš Verner
Návštěvník
Tomáš Verner

A proto se poláci aktuálně snaží nacpat víc svých potravin do Česka. Jen ať si je tam nechají 🙂

Jiřina Korčáková
Návštěvník
Jiřina Korčáková

To jsou na tom ti Rusové hodně špatně. Pořád ještě tolik států drží pod krkem a nedokážou vyprodukovat své vlastní ovoce a zeleninu? Maně si vzpomínám na ty optimistické sračky, jak tam ti zemědělci tančí.

Polští zemědělci se budou muset rozhodnout. Buďto lidská práva a pravda a spravedlnost, nebo prachy a návrat do náruče sovětského Ruska v čele s KGB. Ťja! Já vždycky myslela, že je mají rádi jak osinu víte kde!

U Číny mne nic nemůže překvapit. Je to přeci bolševik a na právo a pravdu kašlou všichni stejně. Já jenom žasnu, jak té Číně (a nakonec i Rusovi) lezli všichni do zadku až neuvěřitelně! No, zřejmě ještě polezou, že?

A ještě něco. Ukrajina krvácí a jde jí o svobodu. Chtějí ji rozkrájet jako kdysi Polsko a ukrást co nejvíce území, až ji potom sežerou celou. A vzpomeňte si, jakou genocidu vyprodukoval na Ukrajině Stalin. Opravdu jsou polské brambory a něčí shnilá jablka důležitější než svoboda a právo?

leos
Návštěvník
leos

Vy jste uuuplne vedle 😀 coto blemcate 😀 To znamena ze kdyz kupuju jablka od souseda ze jsem na tom spatne 😀 Mila pani kazdej nemuze delat vsechno a proto to delaji ti druzi. Kdyz uz mate internet, tak ho prosim pouzivejte a nezbrblinkujte tu ty televizni LZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oldřich
Návštěvník
Oldřich

Jiřinko, doporučuji více myslet a méně psát, popřípadě prvně myslet a až potom psát. Jinak to dopadne tristně, viz Váš příspěvek výše. A jestli si myslíte, že jste svobodná, tak jste neskutečně naivní 😉

Kolovrat
Návštěvník
Kolovrat

Až Američan nebude mít co žrát tak bude recyklovat hovna

komik
Návštěvník
komik

No to jsou obrovské plochy, sklad 170×170 m a plocha 260×260, a to má zásobit rusko? pěkně nás tady masírujou.

mirek
Návštěvník
mirek

pane Váš nick sedí komik jste velký nevíte-li nic o velkoskladech tak radši nic nepište

Kellnar
Návštěvník
Kellnar

Poláci jsou mi odporní svou podlézavostí vůči USA , tak jak podlézali Němcům před druhou světovou válkou, ted´ podlézají USA. nikdy si nic polského nekoupím. At´ z těch svých jablek zdechnou

PeTTr
Návštěvník
PeTTr

Problem je ze polaci krmi celou evropu… Bude hůře…

jokles
Návštěvník
jokles

Vyzývám občany ČR a Slovenska, aby bojkotovali veškeré polské zboží ! Polsko se chová jako nezopovědný nevychovaný parchant ! Poláci nás zjevně zavlečou do války kvůli zájmům USA, kterou my nechceme ! Tlačme na své vlády, aby odstoupili od zhovadilých (amerických !) sankcí proti Rusku !

solium
Návštěvník
solium

Poliaci si mysleli, ze budu stekat na RF a im to prejde…Vzdy boli vychcani, ale teraz to prehnali. Na trhy RF sa uz NIKDY nevratia…A som zvedavy, kde ten tovar daju, a ja ziadne polske jablko nekupim, aj keby stalo polovicu SK!!!

majster
Návštěvník
majster

No, ostáva mi len sa zasmiať.
Sme tu v EU ešte väčší blbci než Rusi dúfali.
Najprv veľkolepo odkopneme RVHP aby sa tam narvali Nemci, Holanďania, USA…a teraz na podnet USA odkopneme ruský trh znova – to je na nobelovku za blbosť a samovraždu.

TSq
Návštěvník

Není se čemu smát, je to tu na palici,
napřed pod vládou dosazené americké opičky rozbít úplně všechno a teď se divit, že je to rozbitý, pořád všude stejný americký scénář.

Na Rusko byly pevné zaběhané ekonomické vazby, pod plamennými sliby se zrušily a ejhle americké sliby jsou jenom kecky malý Bětky, no alespoň si vybudovali renomé, podvodníků a lhářů

ser jozka
Návštěvník
ser jozka

Ty jablka vypestovali Cinane v pousti Goby!

mirek
Návštěvník
mirek

pane pro hlupáky poušť Gobi je v Mongolsku ,mongole 😀

TSq
Návštěvník

Putin hraje parádní královský gambit. Né nadarmo bylo a je Rusko šachová velmoc. Na takovouhle hru západní mozek nestačí.

Amíci nikoho podporovat nebudou, to je snad jasný každému.
Těšme se na další daně ze všeho, někde ty prachy se musí sebrat, začalo Hamé, další se tutově přihlásí, to bude pěkný průvan v rozpočtu

Jonatan
Návštěvník
Jonatan

Sankce Rusy určitě jen posílí. Kdo opravdu zná historii vzpomene, že intervence západu ve 20. letech a následné omezování mladého sovětského zřízení přivedlo k procesům, které v důsledku znamenaly do té doby svými měřítky ve světě nepoznanou industrializaci země. A zejména to poskytlo základ pro pozdější vítězství Rudé armády J. V. Stalina ve Velké vlastenecké válce.
Vzpomeneme-li další etapu sankcí, zahájených projevem W. Churchilla v americkém Fultonu v r.1946, znamenaly další překážky Rusku jen impulzy v prosazení se jako jaderné a kosmické supervelmoci. A z moderní doby – když v roce 1998 v Rusku nastoupila státní insolvence (to je tehdy, když americký prezident Bill Clinton lhal v televizi o svém vztahu s Monikou Lewinskou a B. Jelcin odcházel z výsluní politického světa po tzv. ´urychlené ekonomické restrukturalizaci a masivní privatizaci státního majetku´), prorokovali západní poradci v Moskvě, že následky defautlu bude RF překonávat 12 a více let. Skutečnost? Hmatatelnými výsledky v překonání insolvenční krize Rusko překvapilo už za čtyři roky. Co myslíte, jak to bude následovat teď? (iRUCZ.RU)

TSq
Návštěvník

Rusové moc dobře vědí, že Západu nemohou věřit ani slovo, občas zkusili a zle dopadli