Policie usilovně tají národnost žháře z Čejkovic! Podle informací jde o drogově...

Policie usilovně tají národnost žháře z Čejkovic! Podle informací jde o drogově závislého Ukrajince, který do Česka přijel v rámci bezvízového styku. Požár měl založit úmyslně, aby se o něho “postaraly” české úřady!

Policie usilovně tají národnost žháře z Čejkovic! Podle informací jde o drogově závislého Ukrajince, který do Česka přijel v rámci bezvízového styku. Požár měl založit úmyslně, aby se o něho “postaraly” české úřady!

V neděli večer vzplál v Čejkovicích na Jičínsku zemědělský areál. Cizinec tam úmyslně zapálil několik objektů s uskladněnou slámou a senem a nezapomněl ani na pole. Česká média přinesla informaci o tom, že muž nekomunikuje, ale že mu hrozí 8 až 15 let vězení za obecné ohrožení a předběžně vyčíslenou škodu za téměř 6 milionů korun. Policie médiím uvedla, že se jedná o muže z tzv. “třetích států”, aniž by uvedla jeho národnost. Jaký je důvod tajení jeho národnosti? Celá kauza má totiž politický rozměr. Jak jsme byli dnes do redakce upozorněni, jedná se o občana Ukrajiny, který podle všeho přijel do ČR v rámci bezvízového styku Ukrajiny s EU a objekty zemědělského areálu zapálil způsobem, že nejprve na několika místech rozdělal oheň, podpálil budovy a poté počkal na příjezd policie na okraji pole. Policie na celý případ okamžitě uvalila informační embargo a nechce informovat ani o národnosti pachatele [1].

Hořící sklad slámy v Čejkovicích po zapálení zdrogovaným Ukrajincem.
Z Ukrajiny do EU za nelegální prací na bezvízový styk

Naší redakci se podařilo zjistit, že muž se pokoušel v ČR sehnat práci, ale protože neuspěl a v Česku nemá žádné zázemí a příbuzné, tak se rozhodl zapálit objekty zemědělského družstva, aby se dostal do českého vězení, protože na Ukrajinu se už vrátit nemůže, kde přišel podle informací o veškeré zázemí kvůli své závislosti na drogách. Zdroje z okruhu velvyslanectví Ukrajiny měly potvrdit informaci, že muž na Ukrajině má “dolarové” dluhy vzniklé kvůli drogové závislosti a ze strachu z vymahačů ukrajinského podsvětí se nechce na Ukrajinu vrátit, kromě toho ani není kam, protože přišel kvůli dluhům o byt po rodičích. Muž tak spáchal mnohamilionovou škodu kvůli tomu, aby se nemusel vracet na Ukrajinu a dostal se do péče českých daňových poplatníků v podobě vězení, kde bude mít postaráno o ubytovaní, stravu, sportovní vyžití, televizi atd. Policie dostala generální zákaz na informování o původu a národnosti pachatele, zdroj z blízkosti policie nás však do redakce pod podmínkou anonymity informoval o těchto detailech. Za informace moc děkujeme.

Hašení skladu v Čejkovicích.
Zdrogovaný Ukrajinec, který se nemá kam vrátit domů

Policie potvrdila, že při zásahu byl cizinec zjevně pod vlivem drog, své dílo zkázy pozoroval z okraje pole, kde ho policie zadržela. Byl na ně agresivní, evidentně byl zdrogovaný a musel dostat na služebně sedativa od přivolané zdravotní služby. Během zakládání požárů byl vyrušen jedním z pracovníků areálu, před kterým utekl na přilehlé pole, které následně také zapálil, viz. fotografie a počkal na příjezd policie. Co však není jasné, to jsou rozporuplné informace, které uvádí média a které má naše redakce od našeho zdroje ve vztahu ke statusu pobytu cizince na území ČR. Podle médií měl muž přijet do ČR na turistické vízum, náš redakční zdroj ale uvedl, že Ukrajinec přijel do ČR už v rámci bezvízového styku EU s Ukrajinou, tedy bez potřeby víza. Současné utajování a tanečky okolo skrývání identity a národnosti cizince jsou motivované obavami z reakcí veřejnosti, která by tento případ použila jako kritiku na EU, že Brusel schválil bezvízový styk s Ukrajinou [2].

Slovenský prezident Andrej Kiska a ukrajinský prezident Petro Porošenko na slavnostním ceremoniálu schválení bezvízového styku Ukrajiny s EU.

Pokud by totiž nadále trvala vízová povinnost pro občany Ukrajiny, zřejmě by vízum do EU nikdy nedostal vzhledem k tomu, že nemá na Ukrajině doložitelné zázemí. Proto policie uvalila na národnost pachatele informační embargo, aby veřejnost nebyla znepokojena bezvízovým stykem s Ukrajinou, který platí od června tohoto roku. Ukrajinci tak mohou bez víz cestovat do zemí EU až na 90 dní. Tento bezvízový styk logicky zneužijí tisíce Ukrajinců, kteří se na Ukrajině dostali po státním převratu v zimě 2014 do tíživé sociální situace a budou tak hledat v EU nelegální zaměstnání. Mnozí z nich ale neuspějí, a protože velká část z nich prodá na Ukrajině své majetky před cestou do EU, nebudou se mít kam vrátit. Zoufalství je potom může dohnat k tomu, že se pokusí v EU zůstat i za cenu pobytu ve vězení, kde o ně bude postaráno. Česká vězení jsou totiž v mnoha ohledech luxusem ve srovnání s ukrajinskými nebo ruskými kriminály.

Žhář přijel z Ukrajiny podle všeho už na bezvízový styk, proto ty tajnosti okolo jeho národnosti

Pokud by šlo občana Ruské federace, to by nikdo národnost pachatele neutajoval. Jak se ukazuje, bezvízový styk Ukrajiny s EU otevřel Pandořinu skříňku a do EU tak volně budou proudit nejenom turisté, ale i lidé z okraje a společenského dna Ukrajiny. Vízový systém fungoval jako regulační prostředek, ale i přesto Ukrajinci za poslední dvě dekády se staly jedním z nejpočetnějších etnik v České republice. Zrušení víz se stalo politickým krokem, jakým che Brusel připoutat Kyjev blíže k Bruselu, ale dopady tohoto kroku pocítí především slovanské země, ke kterým Ukrajinci nejvíce inklinují, i kvůli menší jazykové bariéře. Zatímco v Německu je nelegální zaměstnávání velmi obtížné, v Česku se na laciné ukrajinské pracovní síle vybudovalo celé jedno hospodářské odvětví, stavebnictví. Jenže tento trh je již nasycen a developerský boom už zdaleka není takový jako před lety. Proto mnoho Ukrajinců, kteří na bezvízový styk přijedou do ČR, už nedokáže najít práci.

Žhář z Ukrajiny zapálil i pole s obilím.
Rozvrácená Ukrajina nažene přes bezvízový styk do EU velmi nebezpečné lidi z okraje tamní společnosti

Ukrajinský Majdan přinesl rozvrat sociálního systému na Ukrajině. Pravidelně nastávají výpadky ve výplatách důchodů, výpadky postihují i mzdy státních zaměstnanců, úřady nově pracují se zkrácenou úřední dobou, desítky tisíc ukrajinských vojáků z povolání jsou bez žoldu a dostávají platby v naturáliích, v podobě erárních potravin pro uživení svých rodin. Lidé bez zázemí na Ukrajině proto začnou používat bezvízový styk se zdánlivě bohatou EU k tomu, aby se dostali z chudoby. Jenže ani v EU pečení holubi do úst nelétají, pokud tedy nejste Arab a netvrdíte o sobě, že utíkáte před zlým Asadem v Sýrii. Ukrajinci měli své málo za Janukovyče a hledali více v Evropě. Po převratu a Majdanu mají Ukrajinci ještě méně a v Evropě hledají celou svoji budoucnost. Ta přitom leží jenom u nich doma, na Ukrajině, nikde jinde ji nenajdou. Evropa použije Ukrajinu jako zdrojovou zásobárnu obilí a laciné námezdní pracovní síly.

Jean-Claude Juncker, šéf EK, Petro Porošenko, prezident Ukrajiny a Donald Tusk, prezident EU při společném prohlášení o tom, že bezvízový styk s Ukrajinou byl schválen. Tolik radosti!
Otevřené hranice s Ukrajinou jsou šílenstvím, které podepsali vlády všech zemí EU. Vaši vlastní politici!

Představte si, že by USA povolily bezvízový styk s Mexikem a dalšími středoamerickými zeměmi. Co by se stalo? Do USA by se nahrnuly miliony nejchudších. Je děsivé, že EU přesně toto provedla s Ukrajinou, s jednou z nejchudších zemí v Evropě, pokud nepočítáme Albánii. A je naprosto logické, že takový bezvízový styk využijí stovky tisíc nejchudších Ukrajinců, kteří budou v EU hledat nový život. Mnozí z nich prodají na Ukrajině všechno, co mají, aby měli do začátků v EU, ale mnozí z nich neuspějí.

Jedna z hořících budov v Čejkovicích.

A když nebudou se mít kam vrátit, nebudou mít střechu nad hlavou, budou hledat pohostinství i tam, kam normální lidé dobrovolně nechodí, ve věznicích a kriminálech. Jako to dělají bezdomovci, že se nechají přes zimu zavřít za úmyslně provedenou trestnou činnost. Pro mnoho z nich je vězeňský systém jediným řádem, který v životě mají a pobyt ve vězení tak představuje formu sociální jistoty v podobě stravy, ubytování, hygieny a společenského vyžití. Není divu, že policie potom uvaluje informační embarga na takové případy, kdy drogově závislý a bezprizorní Ukrajinec, který už se nemůže na Ukrajinu vrátit, začne zapalovat budovy, aby se dostal do vězení.

Opět poděkujme Evropské unii a jednotlivým vládám členských zemí EU, které zvedly ruku pro bezvízový styk s Ukrajinou. Takové epizody zdaleka nebudou izolované, kriminalita bezprizorních Ukrajinců, kteří hledají nový život v EU, bude narůstat. A tajení a tutlání národností pachatelů to rozhodně nevyřeší. A pamatujte. Budou volby na podzim. Bude čas účtování! Nezapomeňte svým politikům spočítat jejich zodpovědnost za schválení bezvízového styku s pučisty rozvrácenou zemí.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Pavlina
Návštěvník
Pavlina

.. mohla bych začít “již staří římané”
začnu již za první republiky s tatíčkem Masarykem byl natočen komediální film
s Vlastou Burianem ,o chudákovi co nutně potřeboval jít na zimu do vězení ,jako kritika společnosti ..
Inu doba se změnila a bezdomovci s miliardáři nám prý jako společenská třída chyběli ..
Společnost kde je vězení náhražkou za důstojný život je chorá .

nikdo
Návštěvník
nikdo

Se společenským zřízením to nemá, co dělat. Dotyčný je biologický odpad a v normální společnosti by byl dávno pod drnem. Žádný důstojný život by nevedl v jakékoli společnosti.

Bora
Návštěvník
Bora

Vážený pane V.K.,

“vypálený kostel v Gutech”
Prosím, bylo by možné zjistit více, a hlavně, rozvířit vody tak, jak se Vám to již tolikrát podařilo, viz. Čestlice, či ubytovávání dětí v Londýně…ŽE TO NENÍ NÁHODA, JE JASNÉ…
/viz.: prasečí mor…/
Moc Děkuji za veškerou Vaši činnost.
https://www.novinky.cz/krimi/445410-policie-obvinila-tri-muze-kvuli-pozaru-kostela-v-trinci-jeden-je-mladistvy-hrozi-jim-15-let.html

tana
Návštěvník
tana

S takovými případy musíme počítat, před několika lety jsem měla obdobného turistu ve skupině. Naštěstí byl hloupý a pár chlapů ve skupině to na něm poznala již v letadle a celou dobu jej hlídali. On se chtěl u nás dostat do vězení za každou cenu, doma měl problém s mafií.
Chlapi jej celou dobu opíjeli, a tak jej dostali i do letadla.

SAGA-TV
Návštěvník
SAGA-TV

NECHÁPU PROČ SE TAJÍ JMÉNO ZLOČINCE CO JE TO ZA HUMUS TO JE OPRAVDU SLUŽBA OBČANOVI KTERÝ PLATÍ DANĚ

LIKAN 1975
Návštěvník
LIKAN 1975

Oko za oko zub za zub. Jednat s každým jak zaslouží. Drogového hňupa poslat zpět. Jelikož taková forma vězení je vlastně politický azyl. Když to odsedí, udělá něco horšího. Stejně si tu svini jednou najdou. Zavést pro cizince vězení stejného typu jako Thajsku. Pokud se tam dostaneš, zaplať si to, nebo tvoje rodina. Jinak tam chcípneš.
Jako případy drogových turistů z Čech. Pak prosili ať je ministerstvo vyzvedne, že budou hodni. Co je mi do jejich kriminální činnosti.
Svini vrátit až dluhy zaplatí. Ať jde klepat žulové kostky do lomu.
Ukrajinci nejsou všichni stejní, ale někteří Češi jsou ještě horší.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Zhare prihodit do ohne. Jednoduche! To bude zase stat zbytecnych penez cele to vysetrovani a pece o “chudaka dragatika”.

PrerovskeStrojirny.wz.cz
Návštěvník
PrerovskeStrojirny.wz.cz

Nevím jak to dlouho na tom youtube vydrží, než to smažou. Muslimský mladík měl problém s tím, že se ženy nesmí vzdělávat. Průvodce ale zareagoval překvapivě. 😀
https://www.youtube.com/watch?v=XkMCjmt62tw

hanns
Návštěvník
hanns

průvodce zareagoval přirozeně

albatros
Návštěvník
albatros

Tohle je něco o čem by AE asi chtěl udělat článek 🙂
Top French Intel Boss Reveals Operation Beluga: US-UK Plot to Discredit Putin and Destabilize Russia
A former French official who has had senior roles in internal security and terror fighting has come forward with a remarkable statement: that he has documentary evidence proving that Alexander Litvinenko, the Russian spy who died from polonium poisoning, was killed by US and UK special services.
https://www.youtube.com/watch?v=5H2ikdck8F4

Administrator
Admin

Vyskočilo mi to na mobilu v YouTube appce jako doporučené video hned vedle pořadu pana VK. Volal jsem mu a slíbil, že k videu udělá o víkendu české titulky. Bude prý o kauze hovořit i na rádiu večer. Vypadá to, že Evropa se rozhodla vyklopit na Američany a Brity kýble dosud utajované špíny ve snaze odpoutat se od amerického sevření. Přesně to odpovídá plánu tandemu Macron – Merkelová, buď s Putinem proti Ami, anebo s Ami proti Putinovi. Nic jiného Evropa dělat nemůže. Angloamerická moc v Evropě prostě končí. Tohle je další potvrzení toho procesu.

Zpropadená Evropská unie
Návštěvník
Zpropadená Evropská unie

Bezvízový styk s Ukrajinou vůči EU je zrůdným výmyslem Evropské komise.
Bruselsko-berlínské vedení EU moc dobře vědělo, co tím způsobí.
Jde jim o to, aby se vyvolala nevraživost mezi slovanskými národy, která odvede alespoň na čas pozornost od naplánované islamizace.
Ten Ukrajinec nikoho nepobodal, neznásilnil a nevraždil jako zvěř smyslů zbavená.
Jeho identitu “tají a netají” záměrně.
Připravují si anonymní informační styl ohledně zvěrstev, která tu plánují páchat na domácím obyvatelstvu arabové a černoši, které tajně přiváží do republiky.

.lak
Návštěvník
.lak
zombie
Návštěvník
zombie

To si snad děláš prdel???Tady ten jeden hajzl napáchal škody asi za 6 mega!!!A ještě tu kurvu budeme živit v kriminále!!!

Micanut
Návštěvník
Micanut

Co me totalne fascinuje, ze strach ze ztraty prace je tak silny, ze lide spolupracuji se zlocinnym systemem na nekolikapatrovych urovnich. Urcite se zatajovanim a lhanim ani jeden z lidi, kterym jsou detaily napriklad tohoto pripadu znamy, nesouhlasi, ale presto drzi hubu a krok. V minulych dobach se za neposlusnost rovnou zabijelo, dnes se ovsem ztrata prace rovna praktickemu odrovnani, takze prast jak uhod.
Nepovazuji se za zadneho hrdinu, to v zadnem pripade, ale uz za mlada jsem protestoval proti bezpravi cinenem na me osobe i jinych, tak, ze jsem se lidem s pozici sily sprajcnul a proste jsem neuposlechnul jejich autoritativnim pozadavkum. A ze me jejich z pozice sily namirene tresty a pomsta v podstate staly moji budoucnost, ktera se z techto dusledku musela ubrat jinym smerem, je dnes v retrospektu nadmiru jasne. Kazdy z nas by mel posoudit, jestli jeho mlceni v pripade nepravosti pachanych jeho nadrizenymi nebo uposlechnuti nemoralnich rozkazu nenapomaha si podrezat pod sebou vlastni vetev – ne kratkodobe, ale dlouhodobe.

Pokud vsichni budeme couvat a nejednat mnohem primocareji, nez jedname ze strachu vuci represaliim, nic, absolutne nic se nezlepsi.
Netvrdim, ze to musi byt pokazde a pri kazde prilezitosti, protoze nekdy je lepe prohrat bitvu nezli valku, ale ukazat nejakou pater by zadnemu z nas neublizilo, pokud nebudeme cekat na to, ze nekdo udela to, o cem vime, ze bychom meli udelat sami. Naopak, posililo by nas to jako celej.

Ja osobne (nemluvime za nikoho jineho), bych udelal to, za co jsem byl potrestan “autoritami”, a co melo zasadni vliv na muj budouci zivot, znova, a bez premysleni. Jednal jsem z vyssiho moralniho patra nez byli oni, a dodnes jsem na sebe hrdy, I kdyz mi to ublizilo. Nezvratil jsem tim tok spolecnosti, naopak, jeste me mi soukmenovci setreli a ” umravnovali” se slovy, ze “svoboda je poznana nutnost”. S cimz samozrejme nelze souhlasit. Svoboda je a nebo neni. Bud je svoboda totalni, a nebo totalne neexistuje. Svoboda neni to, co nekde nekdo nekomu naridi z pozice sily (vyjma armady, tam je svoboda nezadouci z priciny nutnosti uposlechnuti rozhodnuti autority seshora dolu, pokud tedy to rozhodnuti neni z podstaty proti lidskosti a/nebo zlocinneho charakteru – samozrejme mluvil v teoreticke terminologii).

Uposlechnuti nemoralnich prikazu a direktiv od nadrizenych se prakticky rovna souhlasu s takovym jednanim, a clovek se stava jednim z clanku prohlubujici se moralni krize spolecnosti.

Mnoho lidi bylo v minulosti ochotno za pravdu takovou, jak ji videli, polozit zivot. To uz jsme tak zbabeli a mentalne zdegenerovani, ze lzeme, mlcime, a tise pomahame k sebevrazde naroda z obavy pred ztratou pohodlne nabyteho kusu zvance a vidinou bezproblemoveho, solidniho duchodu?

Jednoho dne nam totiz nezbyde nic jineho, nez o ten holy zivot bojovat – tak, jak se to delo pri kazde invazi, pri kazde valce, a pri kazdem boji o preziti. Jednoho dne to projde i k nam, tak, jako v Jugoslavii, tak, jako na Donbasu, tak, jako v Syrii, Lybii, Iraku, a jinych mistech Zeme, kde lide do urciteho okamziku vubec nemeli tuseni, ze by k nim valka pronikla….

A nasim zbabelym jednanim, jakkoliv zdanlive nezanedbatelnym a zapomenutelnym, si pomahame kopat propast, do niz muzeme pak vsichni spadnout.

MIROSLAV
Návštěvník
MIROSLAV

Presne viem o com hovoríš, stalo sa mi v živote to isté….doteraz si vravím ze by som to nezmenil ak by sa to stalo znova, moje svedomie je na prvom mieste.

Micanut
Návštěvník
Micanut

Clovek ma moralni povinnost se postavit za pravdu, ktera je z filosofickeho hlediska skutecnou pravdou. Skutecna Pravda SE nachazi pouze tam, kde kazdy clovek muze pouzit svych univerzalnich (pravo darovane Bohem, prirodou, vesmirem) tudiz prav, SE kterym se narodil, a ktera jsou neodstranitelna jakoukoliv jinou lidskou bytosti at uz nasilne nebo tzv. aktivitu uzakoneni. Jak vime, Nejvyssi Soud SSA kdysi potvrdil zakonnost otroctvi – jeden ze smutnych prikladu omezeni ci odstraneni svobody cloveka clovekem, schovavajic se za falesnou autority zakonnosti.
Nejsem anarchista, nejsem pro bezzakonnost. Ale zakonodarstvi (at uz je tento termin jakkoliv nechutny) musi a melo by dodrzovat zakony prirody, a teprve potom by pani spravedlnost opravdu mohla byt slepa.

Mozna me reci mnoha lidem pripadnou idealisticke a nerealne, ale kazdy z nas vime, kde Pravda, a tim padem svoboda, stoji. Vsichni z nas jsme SE s timto vedomim narodili, a nase prizpusobeni zkorumpovanemu svetu znamena jen jedno: ze jsme se stali jeho casti, proti nasemu svedomi. Meli bychom zacit znova hledat cestu zpet k totalni svobode. Nikdo jiny to totiz za nikoho z nas neudela.
Brecet a narikat a spekulovat o cilech GP, statnich elity apod, je sice zajimave, ale kontraproduktivni. Vzbuzuje to pocit bezmocnosti a porazenosti, a ustavicneho strachu z veci budoucich.

Co takhle udelat jeden maly krok a udelat spravnou vec dnes, zitra, a pozitri, navzdory nebezpeci z te silnejsi strany? A znova, a znova, a povzbudot jine kolem sebe SE take nebat a pozvednout hlavy?

Nikdo nerika, ze to bude lehke. Ale jde to

Pavlina
Návštěvník
Pavlina

Ano přátelé ,
naprostý souhlas ..
Havla jsem znala od roku 1977 a nebylo by nic jednoduššího než
se svézt na vlně a třeba jezdit na koloběžce na Hradě jako Bára ..
Táta mi s ním zakázal kamarádit a drze jsem se ho zeptala zda tedy
mě neseznámí se svými kamarády Zemanem a Klausem .
Odpověděl mi krátce ,to nejsou kamarádi pro nikoho ,
za nimi stojí další lidé .
A dodal ,-pokud tě baví co děláš tak to dělej .
Uběhla léta a musím říci ,že jsem se tím ,někdy nerada ,řídila .
To ,že pomáháme k vítězství jsem tušila .V devadesátém zemřel .

blazene ostrovy
Návštěvník
blazene ostrovy

Zadna moralni povinost neexistuje. Moralka je vymyslenost lidska Jedine clovek bez moralky muze prekonat sam sebe a stat se lepsim clovekem. Ve vesmiru je pouze pravo silnejsiho