Podle Lidových novin jsou typickými voliči Miloše Zemana hlavně čtenáři Aeronetu, které...

Podle Lidových novin jsou typickými voliči Miloše Zemana hlavně čtenáři Aeronetu, které prý charakterizuje nižší sociální úroveň, nízký příjem a pokročilý věk! Analytik LN přesto doporučuje, aby kandidáti proti Zemanovi zabojovali o hlasy čtenářů Aeronetu! Kalousek už šel příkladem?

Podle Lidových novin jsou typickými voliči Miloše Zemana hlavně čtenáři Aeronetu, které prý charakterizuje nižší sociální úroveň, nízký příjem a pokročilý věk! Analytik LN přesto doporučuje, aby kandidáti proti Zemanovi zabojovali o hlasy čtenářů Aeronetu! Kalousek už šel příkladem?

Naprostá zoufalost! Těmito dvěma slovy by se dala charakterizovat situace mainstreamových médií, které už dopředu tuší, že Miloš Zeman bude opět zvolen do funkce prezidenta na další pětileté období. Jak jsme byli do naší redakce upozorněni našimi čtenáři, Lidové noviny včera v pondělí publikovaly na svém webu mohutnou studii analytika a novináře Josefa Šlerky [1], který ve svém doprovodném článku [2] hned v úvodu nabádá prezidentské kandidáty, kteří stojí proti Miloši Zemanovi, aby zabojovali o hlasy čtenářů proruského Aeronetu.

Tito kandidáti se totiž nachází ve svých izolovaných voličských bublinách, které se musí pokusit prorazit tím, že získají hlasy z voličského spektra, jehož hlasy by normálně nikdy nebyly dosažitelné pro protizemanovské kandidáty. Je to neuvěřitelné, co se děje. Mainstreamový list doporučuje protizemanovským kanidátům, aby se ucházeli o hlasy čtenářů proruského Aeronetu. Podle Šlerky rozhodnou prezidentské volby 3 až 4% voličů, a právě o jejich hlasy se hraje. Mainstreamové Lidovky tak nenapadlo nic lepšího, než doporučit prezidentským kandidátům, aby si došli pro tyto rozhodující hlasy na Aeronet.

Redakce AE News podporuje Miloše Zemana pro znovuzvolení prezidentem ČR.

Opravdu nevím, jestli tato zoufalost je opravdu míněna vážně, ale pokud se podíváme na nedělní tweet Miroslava Kalouska, ten dokonce uvažuje, že poškodí Miloše Zemana tím, že mu vyjádří podporu v inzerátech na serverech Sputnik, Parlamentních listech a právě na Aeronetu, viz. jeho tweet níže. Pravděpodobně si už v předstihu přečetl Šlerkovu pondělní analýzu z Lidových novin a rozhodl se jednat. Analytik konečně postřehl to, o čem na alternativě píšeme už poslední 4 roky, že mainstreamová média již nemají informační monopol na zpravodajství a lidé nově čerpají více informací z nezávislých médií, které postupně získávají společenský vliv. Pokud bychom mluvili o projevech informační globalizace, tento mediální shift (posun) je objektivním procesem změn ve světě zpravodajství a médií. Je to objektivní proces z toho důvodu, že k němu dochází bez ohledu na to, jestli chceme nebo nechceme, nelze to subjektivně ovlivnit.

Mainstream v zoufalství začal radit protizemanovským kandidátům, aby se pokusili získat hlasy čtenářů Aeronetu. Podle analýzy prý rozhodnou volby!

Veškeré zpravodajství bylo až do nedávné doby v rukách podnikatelských rodin, veskrze židovského původu. Týká se to nejen novinových periodik, ale i soukromých televizí a tiskových agentur, které spolu vytvářejí pavučinu mediálního informačního pole. Jenže v posledních letech začaly toto zprivatizované informační pole narušovat nezávislé zpravodajské projekty, které přináší úplně jiný formát zpravodajství a nové informace, které mainstreamová média zamlčují anebo přecházejí bez povšimnutí.

Lidé si postupně začali všímat, že zpravodajství mainstreamu nepřináší pravdivé informace, ale vytváří na základě politické zakázky pokřivenou realitu, které má veřejnost uvěřit. Hlavním bodem zlomu byl jednoznačně Majdan v Kyjevě a zpravodajství mainstreamu, které deformovalo popis událostí a reality. Tento bod zlomu vejde do dějin jako okamžik zrodu revoluce alternativních zpravodajských médií. Lidé se konečně probudili a pochopili, že informace mainstreamu jsou nekonečnou záplavou dezinformací s cílem vytvářet virtuální informační realitu o světě okolo nás.

Josef Šlerka, autor analýzy Lidových novin.

Co je opravdu překvapivé ve Šlerkově analýze, to je úplně nová poloha alternativních médií. Několik let zpátky si všichni pamatujete, jak Aeronet a další alternativní servery byly označovány za proruské hlásné trouby, které prý vznikly jako nástroje Kremlu na ovlivňování veřejného mínění v evropských zemích. Později se tato rétorika změnila a servery začaly být označovány jen za “dezinformační”, a to hlavně z toho důvodu, že prostě napojení na Rusko u těchto alternativních serverů nikdy neexistovalo, s výjimkou Sputniku, který je oficiálním periodikem ruské vlády. Nicméně po parlamentních volbách v České republice vloni v říjnu se tato pozice české alternativy opět změnila a nově již představujeme reálnou zpravodajskou alternativu, se kterou mainstreamová média počítají jako s reálným faktorem a dokonce doporučují prezidentským kandidátům, aby si došli pro hlasy čtenářů Aeronetu a dalších alternativních serverů.

Legitimizace alternativy je objektivním procesem informační globalizace

Je to zcela objektivní proces legitimizace zpravodajské alternativy, úplně stejný proces, jaký proběhl v USA po volbách amerického prezidenta, kterého do úřadu dostala právě americká alternativa a miliony jejích čtenářů a posluchačů. I když česká alternativa se nemůže s tou americkou nijak srovnávat, pokud jde o objem a čísla čtenářů, tak přesto se ukazuje, že informační prostor se radikálně mění. Už to zdaleka není jenom Aeronet nebo Parlamentní listy. Nově začínají dělat alternativní žurnalistiku i televize, např. TV Prima a v poslední době zejména TV Barrandov v jednotlivých pořadech Jaromíra Soukupa. Tyto televize se nebojí říkat pravdu a velmi brutálně vybočovat z oficiálního mainstreamového proudu politické mediální objednávky. Je však třeba upozornit, že tento proces je pouze objektivním vyústěním alternativního zpravodajství, které v ČR vzniklo v posledních několika letech a zcela změnilo způsob vnímání informací.

Aeronet je v analýze LN uveden jako podporovatel č. 1 Miloše Zemana.

V analýze Lidových novin je grafická tabulka, která ukazuje, jak blízko mají čtenáři jednotlivých zpravodajských serverů v ČR (alternativních i mainstreamových) k jednotlivým prezidentským kandidátům. Poměrně logicky tam figuruje náš Aeronet jako podporovatel Miloše Zemana na prvním místě, ale co je opravdu zvláštní, to je neustálé nálepkování čtenářů AE News a jejich zařazování do sociální skupiny ekonomicky slabých občanů s nízkým příjmem a pokročilým věkem.

To je opravdu špatné zařazení, protože minimálně z toho, co můžeme vyčíst z datametrických údajů, tak náš server navštěvuje nebývale vysoké procento lidí z mobilních telefonů iPhone, tabletů iPad a z operačních systémů MacOS X, tedy z počítačů Apple. Přestože jsme nedělali žádný sociologický průzkum, tak z dostupných demografických metadat na internetu zjišťujeme, že AE News čtou zejména lidé mezi 30 a 45 lety věku s vyšším vzděláním, což zcela odporuje analýzám mainstreamu o našem portfoliu čtenářů. Tím nechci tvrdit, že důchodce s nízkým příjmem nemůže mít iPhone nebo iMac počítač, ale v běžné sociodemografické skupině toto technické vybavení odpovídá lidem v jiné věkové a sociální kategorii, než kterou našim čtenářům přisuzuje mainstream.

Mainstream se stal obětí třídního boje a členění čtenářů podle třídního původu

Stejně tak můžeme vidět i lékaře a právníky mezi našimi dárci, kteří nám přispívají svými dary na provoz AE News, takže sociální profilace čtenářů AE News opravdu neodpovídá definici sociálně vyloučených osob v důchodovém věku. Aeronet oslovuje širokospektrální auditorium od mladých lidí od cca. 17 let až po více než 80-leté důchodce. To samo potvrzuje skutečnost, že oslovujeme čtenáře napříč věkovými a sociálními skupinami, protože naše články oslovují široké spektrum publika, neomezujeme se pouze na elitisticky uzavřenou skupina intelektuálů, nebo naopak na skupinu čtenářů z řad proletariátu. Toto škatulkování ovšem dosud platí pro mainstreamová média, která se etablovala na třídním základě. List Právo se zaměřuje na dělníky, MF Dnes na tzv. střední třídu a Lidové Noviny nebo Respekt se orientují na tzv. polistopadovou intelektuální elitu, která vzešla z tzv. havlistické fronty.

Prezidentští kandidáti při zpěvu národní hymny.

Ztráta vlivu mainstreamu vyplývá do značné míry právě z tohoto třídního členění svých čtenářů. Alternativa toto třídní členění neuznává, protože pro nás jsou čtenáři členové naší rodiny, kteří požadují pravdivé a nezkreslené informace bez politického nebo ideologického zabarvení. Je však neuvěřitelné, jakým způsobem se mění postoj mainstreamu k alternativě. Na počátku roku 2018 se tak najednou dočteme z elitářských Lidových novin analýzu, že kandidáti Pražské kavárny na post prezidenta by se měli pokusit získat hlasy čtenářů Aeronetu a další alternativy, protože jejich hlasy a jejich procenta rozhodnou ve 2. kole prezidentské volby. A to nelze nazvat nijak jinak, než projev naprosté zoufalosti. Protože čtenáři Aeronetu budou volit jen tak, aby na Pražském hradě byl prezident, který nebude otevírat náruč migraci, a který nebude občany strašit Ruskem, zatímco Evropou se valí hordy migrantů.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Senil
Návštěvník
Senil

Drahoš je nepřijatenej kvůli kvótám a přístupu k EU. Je to eurohujer, který bude vůči Bruselu vždy servilní. A to je to co ho potápí. Je to šlověk bez názoru, který nepůjde do konfliktu s Junckerem a Merkelovou.

http://www.epshark.cz/clanek/372/proc-je-drahos-ne-volitelny

joschua
Návštěvník
joschua

Nejlepší zpěvák české hymny je jednoznačně TOPOL 🙂 hahaha

Hestie
Návštěvník
Hestie

doktor Hnízdil, také alternativa

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Doktor-Hnizdil-Zeman-je-psychopat-a-rozpadly-
alkoholik-Jeho-vystraseni-volici-nerozumi-problemum-a-hledaji-nekoho-kdo-by-je-ochranil-519401

Hestie
Návštěvník
Hestie

za co mám mínus, ty můj věrný mínusáčku
proč nenapíšeš?, máš jen paleček, škoda

Voda
Návštěvník
Voda

Vyrok doktora Hnizdila je opravneny a lidem I viditelny, jenze u nas se stalo nepsanym zakonem, ze se voli nejmensi zlo. Jelikoz nemame volitelneho kandidata ani jednoho, ze zasady volit nebudu. Jen si dovolim pripomenout, ze je uplne jedno, kdo tam bude, protoze jde jenom o loutecku Bruselu, pro kterou jsou jiz davno sepsane noty a staci si uvedomit, ze jedna o herce, ktery bude umet nejlepe sehrat divadylko, jak za narod “kope”. No a v tomto smeru zadny z protikandidatu Zemana na nej nema.

Hestie
Návštěvník
Hestie

toto vím také Voda, a co tedy dělat
kdyby bylo po mém, ale lidi nechtějí vidět, všichni víme všechno, co ale s tím
všiml si někdo jak se p. Zeman staral o svoji presentaci celou dobu svého mandátu
a co děláme, zase vše pojede podle plánu
řeči jsou dobré, ale čekat, že to někdo vyřeší za nás?, ano, vyřeší, zase jen pro sebe

a p. doktor Hnízdil?, velice dobře jsem ho sledovala, taky se umí v zájmu peněz a moci přizpůsobit, u něho je to ale horší, k němu jdou lidé bolaví a ta masáž co se na nich provádí. Dneska už p.doktor je někdo úplně jiný než když se rozhodl pro tuto svou cestu a lidi potřeboval

volit či nevolit?, co získáme pokud se dostane k moci Topolánek? a kromě p. Hanniga, všichni budou pilně pracovat na našem zničení
p. Zeman tu má rodinu svého syna a sám vidí jak mu síly ubývají, třeba se stane zázrak, ne?
lidé se nezvednou, tak už skutečně budeme muset čekat na zázrak, je to neuvěřitelné

M.C.
Návštěvník
M.C.

Takových slintů nabliju za hodinu dvě stránky. Akorát by mě bylo trapné to pověsit na net.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Hnizdil je nechutny pravdolaskar.

Honza
Návštěvník
Jana
Návštěvník
Jana

V pátečním vysílání jsem slíbila zaslat do redakce odpověd Rady ČT (z r. 2012)s vyjádřením generálního ředitele ČT Petra Dvořáka k tomu, proč ČT neodvysílá svědectví bývalého šéfa NATO amerického generála W. Clarka “7 zemí do 5 let”, které jsem tenkrát do ČT zaslala a žádala, aby ho jako zásadní svědectví z ověřeného zdroje odvysílala. Odpověd obsahuje i další překvapivé vyjádření P. Dvořáka k tomu, proč ČT2 v komentáři k záběrům z demonstrací hnutí Za pravdu o 11. září v USA i jinde po světě nazvala opakovaně 5krát po sobě členy hnutí výrazem “spiklenci”, ač jsou mezi nimi i experti a pozůstalí po obětech tohoto teroristického činu. Opravený článek jsem zaslala mailem do redakce včera dopoledne, původní neopravenou verzi článku s přílohami – 3 stranami dopisu od Rady jsem zaslala několik hodin předtím, a v dalším mailu zaslaném včera dopoledne jsou případně nějaké fotky k doplnění. Snažila jsem se to stihnout co nejdříve, pokud by se to hodilo ještě vydat do voleb. NATO podporují skoro všichni kandidáti, a co nejvíc lidí by mělo vidět svědectví bývalého šéfa NATO – jaký příkaz měl Pentagon splnit. A zamyslet se nad tím. Až na rozvrat Íránu se zatím “vlastizrádcům – plánovačům Projektu pro Nové Americké Století”, jak je Clark nazval, vše dařilo realizovat, i když došlo ke zpoždění. A útok na Írán by podle všeho znamenal zapojení Ruska a Číny do světové války. Ta jistou formou už probíhá, ale může být o hodně hůř.

Golfasmis
Návštěvník
Golfasmis

Mlha (Miloš Zeman) je idiot.

Dnes proběhly ty obálky. Bakala byl poražen. Poté ovšem zavolal Bakala Dillardovi a Onderkovi a pohrozil jim, že jestli pustí peníze, dá Tošovský hned nucenou správu na IPB.

Mlhovi peníze nic neříkají. Mlha tak akorát chleba se sádlem a tři okurky, a aby ho lidi měli rádi.

Ten Mirek (Šlouf), kdyby se necpal do Senátu, tak měl klid. On jde proti Židům, on jde proti Pithartovi. To jsou Zednáři. Vždyť je cvok.

Luděk Sekyra: Je teď v euforii (míněno Bakala). Mají největší banku. Má pocit, že tady převzal ekonomickou moc s Lípou.

Prej na nás budou pálit hlavně z Lípy. (pseudozednářská skupina vlivných havlistů)

http://www.euportal.cz/Articles/11363-nesmrtelne-citaty-zastreleneho-kmotra-frantiska-mrazka-bakala-je-uzasne-silnej-v-tomhle-state-je-to-v-prdeli-slouf-jde-proti-zidum-proti-zednarum-je-to-cvok-a-.aspx

M.C.
Návštěvník
M.C.

Něco lepšího než názory mafiána by nebylo?

valkaamir
Návštěvník
valkaamir

Tak vidite kam to dnesni planovani pro nove mista v ekonomice ceska dochazi.Po smetanove kazdemu narostly kridilka a vse se privatizovalo rozkradalo a prodavalo a umoznovalo se zapadnim krkavcum investovat na nase uroky jen jak pasovny za lacinou pracovni silu a zjisky sly pryc.Najednou se rostrhl pytel a kazdych par profesoru si utvorili soukrome university a gymnasia a upadly instituty internatu pro remeslne vzdelani.Ted je co treti inzenyr nema pracu placenou na jeho vzdelani a nejsou remeslnici.Studenti po diplomech ,koupenych ci pravych se ted durdi ze manualni praci nebudou delat po vzoru Nemecka kdy jiz tato situace je v nemecku 40 roku pribiranim Turku ,Jugoslavcu ,Arabu ,nebot spinavou a tezsi praci sami nechteli delat.Tento vzor se siri E/Uniji proto ti Emigrnti z jejich zapadnich byvalych koloniji se hrnou do Nemecka.My zadne kolonije nemeli tak ad je k nam nejaka komisarka” Jourova “v EU necpe .Je clenkou ANO Babis se ji zastava ale zrazuje nasi republiku timto jednanim.

Divíte se? Já už nikoliv!
Návštěvník
Divíte se? Já už nikoliv!

http://www.novarepublika.cz/2018/01/jirina-holotova-odpovi-mi-profesor.html Copak, copak, je pan profesor Jiří Drahoš členem Římského klubu, nebo není? Kdo to teda pod jeho jménem sedí “v českém hnízdě” této organizace?

MiB
Návštěvník
MiB

Jen vzkaz pro nepravidelné čtenáře, které sem pozval p. Kalousek. Můj měsíční plat je kolem 35 tis. Kč čistého (nikoli v Praze) a před jméno si mohu legálně psát titul Mgr. Na škole nám však ještě profesor reálně a bez servítek popisoval pana Havla jako člověka, což mi poprvé otevřelo oči… Pravděpodobně mám takový plat nedopatřením a školu jsem dodělal nějakým omylem, protože budu volit Ing. Zemana. Z celé duše si vážím posledního vlastence Karla Kryla, který včas odhalil, kam země směřuje a bohužel neměl šanci to dostatečně a hlasitě sdělit. Jeho patriotismus je však ve mně silně ukotven.

roman69
Návštěvník
roman69

Plnej souhlas,pan Karel Kryl se utrápil,když ten bordel viděl po textilní revoluci…vlastenec a vizionář každym coulem.Když jdu okolo jeho skromnýho památníčku na Letenskym náměstí,tak má mysl s úctou dostává “husinu”a jsem nasranej,že vlastně neumim bojovat…https://www.youtube.com/watch?v=Ak8o5lSU6xQ

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

A taky Krylovi došlo, čemu a komu sloužil v židovské partě Pecháčka v RFE Mnichov.

volyn
Návštěvník
volyn

To fakt v teto zemi chodi jeste nekdo do prace za tak mizerny plat jako je 35 cisteho? Jsem docela v soku, asi ziju v nejake bubline

roman69
Návštěvník
roman69

Vznik nových nicků svědčí o prouzkoumání tohoto webu i lidmi,kteří doposud brali info pouze z “majnstrýmu”,kterej si dovolil upozornit na tyto stránky jako dezinformační.Pevně věřim,že i jim se dostane osvěty a zapne se ta správná hemisféra.Internet má být knihovna pro každýho a hlásači novodobý inkvizice zákazů,se prostě provařují sami,víme o nich.Děkuji Adminovi,VK,pozorovatelce a všem diskutérům (y)