Podivné video AFP o demonstraci v Moskvě odhaluje, jak pracuje západní propaganda...

Podivné video AFP o demonstraci v Moskvě odhaluje, jak pracuje západní propaganda proti Rusku. Nestačí se na videa dívat, je třeba je pozorovat! Místo kamenů létaly v Moskvě turecké brambory!

Podivné video AFP o demonstraci v Moskvě odhaluje, jak pracuje západní propaganda proti Rusku. Nestačí se na videa dívat, je třeba je pozorovat! Místo kamenů létaly v Moskvě turecké brambory!

Práce západní propagandy je v mnoha ohledech propracovaná a pro laika, který se nevěnuje problematice zmanipulovaných západních médií, není snadné přijít na kloub některým chybám v informačním poli, které doslova křičí a řvou, a tím tak odhalují trhliny v celém propagandistickém konceptu, ale protože obyčejný člověk vizuální informace neanalyzuje, ale pouze konzumuje jako celek a nevšímá si detailů, tak právě tyto trhliny v informačním poli, které odhalují pravdu, mu zkrátka uniknou.

Dnes proběhly v Moskvě demonstrace před tureckou ambasádou a média na západě hned přispěchala s dehonestujícími články proti Rusku, ruské policii a k tomu přidala západní média výživná videa. Nejzajímavější je manipulační video AFP, které můžete vidět embedované nahoře, ale jeho původní zdroj je YouTube kanál AFP zde. Pokud se na něj díváte jako konzumní spotřebitel informací, v ničem vás nezaujme. Někdo si řekne, že zkrátka ulice házela kameny do oken turecké ambasády a ruská policie nic nedělala. Jenže, pokud se na video jenom nedíváte, ale pozorujete ho, tak zjistíte podivnou věc. Video má náhle od času 0:25 zrychlený a deformovaný zvuk, aby nebylo rozumět, co protestující skandují. Proč AFP zvuk takto zdeformovala, aby zněl jako řeč mimoňů?

Afp-logo.png
Agentura AFP, člen Velké Trojky

My to víme. Demonstranti jednak skandovali hesla proti Erdoganovi a jeho rodině, že kupuje ropu od Islámského státu, ale hlavně házeli na budovu velvyslanectví dovezené turecké brambory, nikoliv kameny! A skandovali: “Sežerte si je! Tady je máte, už je nechceme!” Informaci přinesly jak Novosti, tak i rádio Echo Moskvy teď v podvečer. To, že má Erdoganova rodina obchodní vazby na Islámský stát (Erdoganův synáček kšeftuje s ropou od IS), to ví všichni. Ale proč se AFP snaží cenzurovat demonstraci a provolávaná hesla o Erdoganovi a o vracení tureckých brambor? To si jako myslí, že informace z demonstrace se nedostane v době internetu mezi lidi v pravdivé podobě?

Ale bohužel, známe odpověď na tuto otázku. Mainstreamu nejde o to, aby se nějaká informace nedostala ven, protože mainstreamu stačí, že svým čtenářům a divákům předloží svojí verzi a výklad události, a tím je úkol splněn, protože konzument mainstreamu nebude hledat informace odjinud, i kdyby byly stokrát pravdivější.

A to je ten důvod, proč třeba Babišův server iDnes.cz dnes uveřejnil článek [1] s videem z moskevské demonstrace před tureckou ambasádou, kde hned v první větě tvrdí, že ruská policie proti demonstrantům nezasahovala, a přitom hned ve videu pod tím (viz. následující video níže) je toto tvrzení vyvrácené a je jasně vidět, že ruská policie zasahuje proti těm, kteří hází na budovu velvyslanectví různé předměty.

[VIDEO] Ruská policie zasahuje proti útočníkům na tureckou ambasádu v Moskvě

Jak vidíte, informační pole, které má byť jen jednu jedinou trhlinu (viz. deformovaný zvuk ve videu), je nakonec důkazem a vodítkem toho, že informace, kterou konzumujete z mainstreamu, je ve skutečnosti informační placebo, informace je upravená a není pravdivá. Jde o manipulaci, jak vykreslit ruské občany jako barbary s kameny v ruce, ruskou policii jako tu, která ty kameny schvaluje a Rusko jako zemi, kde neexistuje žádná zákonnost.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Do konce měsíce zbývá 5 dnů a na zajištění provozu AE News na další měsíc chybí dovybrat ještě cca 40% potřebné částky. Pokud se Vám články na AE News líbí, přispějte prosím jakoukoliv částkou (zde) na zachování našeho provozu, moc děkujeme!
Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
to je jedno
Návštěvník
to je jedno

Nemělo by být takto explicitní, prokázané a jednoznačné klamání čtenářů ze strany mainstreamu trestné?

Pája 2
Návštěvník
Pája 2

Fakt dobrá práce pane VK. Ostatní nezávislá zpravodajství (idnes, český rozhlas…), tedy jejich redaktoři jen opsali hloupou zprávu ze Západu a šli na oběd. Z nějaké mainstream. doktríny bych redaktory ale vždycky nevinil; hlavní linii mají určitě naordinovanou, to ano, ale jinak jsou to normální povaleči, kterým se prostě nechce pracovat ani přesto, že mají moc dobré bydlo, narozdíl od jiných.
Tedy pár aktivních hnupů v kolektivu určitě mají, ale většina politických zpravodajců se o politiku nestará…

rakos
Návštěvník
rakos

A jedna z mnohovrstevne ruske odpovedi – poradani MRLS ohnostroju, “umirnena opozice”, co strili do pilotu na padaku, nestaci kricet Allahu Akba – Qahira (in Al-Ghab Plain) North Hamar.

rakos
Návštěvník
rakos

Strike MLRS on militants position in Qahira (in Al-Ghab Plain) North Hama
https://www.youtube.com/watch?v=RRrwUMIU-l8

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Radej hazet turecke brambory nez turecky med 🙂

4321
Návštěvník
4321

Mezi dvacátou a pětadvacátou vteřinou prvního videa to vypadá, že do zdi ambasady naraží hned dva poněkud tvrdší kalibry než jenom nějaký brambory. A to je jen urývek z přibližně půlminutovýho videa. Ty okenice se tam podle mne před tím jen tak samy asi taky nevysypaly. Na videu není celá akce. Sledoval jsem asi pozorněji než-li Vy. Média píší třeba o kamení a vejcích, jako třeba zde: http://www.9news.com/video/4631495969001/1/Activists-hurl-stones-eggs-at-Turkish-embassy-in-Moscow

Administrator
Admin

Házeli tam toho mnohem víc. Ruská televize teď ukazovala, že na zemi na chodníku leží nejen zmrzlé brambory (ty když zmrznou, tak jsou jako kámen samy o sobě), ale i rajčata, pomeranče, citrony, dokonce kondomy s bramborou uvnitř. Zdá se, že embargo na dovoz ovoce a zeleniny z EU do Ruska moc Rusy netrápí, protože před ambasádou na chodníku byla celá prodejna ovoce a zeleniny… 🙂

4321
Návštěvník
4321

No myslím si, že tentokrát v tomto případě antiruská propaganda spíše tomu Rusku přihrála. Při současných silných protiislámských náladách veřejnost to kamení od rusů uvítala ještě líp, jak nějaký turecký brambory. Pokud občas prohlídnete diskuze mainstreamových serverů, tak dokonce i na idnesu už protiruské tóny značně opadly. Naopak znechucení z USA začíná být již i tam patrné.

bantustan
Návštěvník
bantustan
Dado
Návštěvník
Dado

Ano, mohu potvrdit, velice pozorně čtu názory na mainstreamových serverech, dříve to bylo tak 80 : 20 a dnes je to tak 10 : 90 ve prospěch R.F a Putina a řeknu vám, že z toho mám opravdu upřímnou, velkou radost, že se lidé začínají zajímat a procitat s té mainstreamové masáže.

Pája 2
Návštěvník
Pája 2

Dobra prace VK. Fakt jsem je (idnes) probral, ze to je objektivne se tvarici zpravodajstvi, ale jsou to platy internetovych redaktoru (bez ducha jen opisovatelu) za nic. Takova je doba, z niceho proGlobalPrediktor(oveho) bych je nevinil, jsou jen lini si plat opravdu zaslouzit. Nic neanalyzuji jako Vy, nad nicim nepremysli, jsou to roboti/prizivnici…

albatros
Návštěvník
albatros

Najdi si videa Honzy Korála někdy z minulýho roku. Chodili na radu ČT prskat tak dlouho až jednomu radnímu za TOP09 praskly nervy a řekl, že ČT samozřejmě plní PROevropský pohled na věc.
Potom si poslechni audio z český konference https://www.youtube.com/watch?v=1gHeHfSme0o kde detailně probírali příčiny a znaky mediální prostituce.
Ne opravdu nejde pouze o lenost.