Po brexitu a puči v Turecku je vítězství Trumpa definitivním ukončením vlivu...

Po brexitu a puči v Turecku je vítězství Trumpa definitivním ukončením vlivu Západu a výhrou Východu, globalisté odvedli skvělou práci

Po brexitu a puči v Turecku je vítězství Trumpa definitivním ukončením vlivu Západu a výhrou Východu, globalisté odvedli skvělou práci

Hillary Clintonová ve volbách prohrála na plné čáře, přesně tak, jako bylo od začátku jasné, že nevyhraje. A tím je potvrzeno, že odepisování Západu dospělo do své finální fáze, když po brexitu a akci v Turecku v USA zvítězil Trump. A co můžeme čekat dál?

Tady musím navázat na to, co na těchto stránkách už dlouho popisuji a co jsem naposledy popsala v článku, kde shrnuji vývoj Evropy od roku 1989 k současnosti. V něm v souhrnu říkám, že dominantní role Západu končí, že žezlo přebírá Čína (přesněji Írán-Čína) a že až bude dořešena situace v Sýrii, vznikne propojení Evropa-Írán-Čína,  jehož hlavní tepnou se stane obnovená Hedvábná stezka.  Ta navíc má s Čínou propojovat i část Afriky a v souhrnu tak má vzniknout říše na způsob Perské říše, která kdysi rovněž zahrnovala tři kontinenty a jejímž centrem byl rovněž Írán (což, pokud jde o energetické zdroje, tentokrát Írán ve spojení s Irákem a Sýrií opět bude).

A hovoří-li tato věta “Írán bude vytvářet politicko-vojensko-náboženský spolek s Irákem, Sýrii a Libanonem, který bude mít k dispozici obrovské ropné bohatství”, že Írán bude vytvářet m.j. náboženský spolek se zmiňovanými zeměmi, stále více to lze chápat tak, že stejný náboženský spolek má Írán utvořit i s Evropou. Což přeloženo znamená islamizaci Evropy, resp. vytvoření onoho evropského islámského chalífátu.

Že ani jeden z těchto názorů nemusí být fantasmagorie, o tom svědčí nejen plány EU na zbudování impéria, které bude zahrnovat Blízký východ a Sever Afriky, ale především vstřícnost EU vůči Íránu, prezentována především F. Mogherini (EU dá další peníze na uprchlíky a společně s Íránem bude tlačit na USA).

.

Federica Mogheriniová a íránský ministr zahraničí Mohammad Javad Zarif

Ve zmiňovaném posledním článku jsem popisovala, jak proces předávání světového žezla Číně v roce 2015 začal naplňovat svůj další bod – islamizaci Evropy přes spuštěnou uprchlickou vlnu. A ač by se mohlo zdát, že v roce 2016 se tento proces zásluhou protestů v Evropě zastavil, dle mého byl jen pozastaven. A pozastaven byl proto, protože ani po vstupu Ruska do Sýrie se tam situaci nepodařilo vyřešit, ba co víc, přes Turecko a přes silné spojení Obamy s Cameronem ve vzduchu příliš visela hrozba světové války.

Proto před další vlnou uprchlíků byla dána přednost omezení vlivu NATO na Blízkém východě, a to se podařilo 1) výměnou britské vlády po brexitu (do kterého se Cameronovi nechtělo), čímž došlo k přetrhání původních silných vazeb mezi Británií a USA a celkově k oslabení vlivu Velké Británie. (dvě největší mocnosti v NATO) a 2) odklonem Turecka (druhá největší armáda v NATO) od USA.  A poslední, proč uprchlická vlna je stále držena pod kontrolou a na co se čekalo, byly americké volby.

A nyní, když zvítězil Trump přesně tak, jak bylo žádoucí, dají se věci do pohybu nejen v USA (ty teď ponechme stranou), ale především na Blízkém východě, a to v prvé řadě v tom smyslu, že Spojené státy už nebudou řešení v Sýrii (ale také v Iráku) stát v cestě. Jak bude situace v Sýrii vyřešena, si netroufám posuzovat, mým pohledem se ale bude velmi pracovat na tom, aby propojení Írán-Sýrie již nic nestálo v cestě a aby se toto propojení spojilo na jedné straně s Čínou a na opačné straně s Evropou.

Takže co můžeme očekávat? Turecko se bojí, Čína a Írán jistě oslavují

Netuším, jak se v celé oblasti “Irák, Írán, Sýrie, Turecko” budou nakonec přepisovat hranice, navíc jsou tam Kurdové, kteří chtějí vlastní stát, Turecko však o plánu, že ty jeho se přepsat mají, ví už od roku 2006 – proto kličkuje na všechny strany a neví, s kým se spojit. Nevím, nakolik si ještě bude moci diktovat podmínky pokud jde o tranzity přes jeho území (a přes Bospor a Dardanely), ale v ruce dosud mělo ještě jeden trumf – uprchlíky, za jejichž zadržování si nechává od EU platit.

Dle mého ale zvolením Trumpa právě o tento trumf přijde, protože další zadržování uprchlíků totiž nejen že nebude žádoucí, ale bude dokonce nežádoucí. Zvolení Trumpa je totiž okamžikem, na který se čekalo, aby uprchlická vlna byla opět naplno spuštěna. Proč? Protože je to v zájmu jak EU (připomínám v této souvislosti nejen plány EU a slib F.Mogherini Íránu, že Evropa dá na uprchlíky více peněz), ale především v zájmu Íránu, viz např. Evropo, pouč se!

Po brexitu a puči v Turecku je vítězství Trumpa ukončením vlivu Západu a výhrou Východu, globalisté odvedli skvělou práci

Írán-EU, spojení, na kterém se dlouho pracuje, obzvláště v jaderné energetice

A v zájmu Íránu je to právě proto, že se má stát energetickým centrem říše, spojující Evropu s Čínou, jejímuž úspěšnému dotažení do konce v cestě stojí Sýrie. A v Sýrii Spojené státy. A protože vítězství Trumpa znamená ukončení vlivu USA v Sýrii (a na Blízkém východě vůbec), z naděje na konečné vybudování koridoru Čína-Írán-Sýrie-Evropa se samozřejmě radují jak Írán, tak především Čína. (Ano, i Rusko, které si na Blízkém východě hlídá své zájmy, ale o tom teď psát nebudu).

V souhrnu tak lze říct, že vítězem amerických voleb je Východ – Čína a Írán (a samozřejmě Rusko, ale tam je to ještě o dalším boji) a ač se to nezdá, je to prohra pro Evropu – logicky, protože ta je součástí upadajícího Západu.

V souhrnu tak můžeme říct, že globalisté (GP) odvedli skvělou práci – odstavili Turecko od USA, přes brexit oslabili vliv Británie a její provázanost s USA a ve finále do čela USA dostali kandidáta, který se na Blízkém východě nebude angažovat (občasné výkřiky Trumpa, že se mu nelíbí dohoda s Íránem, bych nebrala vážně – podstatné je, že nechce jít proti Rusku a protože Rusko je spojencem spojenců Sýrie a Írán, logicky Trump nepůjde ani proti nim).

Udivuje mě, jak i komentáře v české tv hovoří o tom, že Trump se postavil procesu globalizace a že je ochoten položit nadnárodní firmy ve prospěch dělnické třídy – tzv. modrých límečků, ale on Trump neudělal nic jiného, než že ukončil globalizaci na způsob Pax Americana. Čímž naplno šel na ruku globalistům, kteří si přejí 1) perestrojku v USA a 2) odstavení vlivu USA z dění ve světě. A burzy a papírky jsou jim v tomto směru ukradené, protože jim naopak jde o zastavení ekonomického růstu a to především proto, že jim jde o skutečné planetární zdroje, na kterých jakýkoliv ekonomický růst stojí! Proto optika, jakou “odborníci” vítězství D. Trumpa posuzují, je velmi krátkozraká!

Shrnutí

Vítězstvím Trumpa na celé čáře vítězí Východ a plán globalistů na vytvoření říše na způsob Perské, kde v centru bude Írán a po stranách Čína a Evropa (a část Afriky). Vítězstvím Trumpa bude Amerika ponechána svým vnitřním problémům (perestrojka) a současně bude Evropa zaplavena dalšími migranty – obojím tak bude Západ “uložen ke spánku”.

Islámská migrace do Evropy

Bodem, na který nyní bude zaměřena pozornost, je Turecko, země ležící na dvou kontinentech, která si chce diktovat podmínky jak směrem k Evropě, tak směrem k Ásii a nemá v tom příliš na výběr, jak to potvrzuje zpráva, která “náhodou” vyšla den před volbami v USA – Podle EU je dění v Turecku mimořádně znepokojivé . “EU a její členské státy sledují poslední dění v Turecku s hlubokým znepokojením,” uvedla Mogheriniová. Turecké ministerstvo zahraničí označilo nejnovější kritiku EU za “nepřijatelnou”. Ano, může to být prostě jen objektivní negativní posouzení možnosti přijetí Turecka do EU, jak o tom informuje i Německo. Ale v v souvislosti s americkými volbami to možná může být i počátek provokace Turecka k tomu, aby vpustilo do Evropy uprchlíky tak, aby za nových okolností uprchlická vlna dále pokračovala.

A pak je tady další zpráva, která byla aktuálně probírána “náhodou” opět den před americkými volbami – že totiž hutníci v Česku se chystají na další protesty proti uznání Číny jako země s tržní ekonomikou, o kterém má EU jednat v závěru roku s tím, že už od ledna by Čína takový status mohla získat, viz. Čína nás zničí. A k tomuto tématu zbývá jen dodat, že prezident Zeman je pro udělení takového statusu Číně – viz zde.

Sledujme nyní dění kolem Turecka a kolem uprchlíků a také kolem Číny a Íránu – myslím, že tato dění se dají velmi do pohybu a to tak, že ve prospěch Východu (sledujme obzvláště Sýrii). Ano, můžeme se radovat, že Spojené státy s jejich agresivní a vykořisťovatelskou politikou jsou odstavovány od vlivu a budou ponechány svému vlastnímu osudu v době, kdy své vlastní zdroje zcela vydrancovaly. Ale pozor, jestli směrem Východ nejdeme jen z deště pod okap a jestli Čína nemá ve světě plnit stejnou roli, jen z druhé strany.

Globalisté odvedli skvělou práci

Že se v současnosti zájmy globalistů, kteří v letošním roce velmi úspěšně pohřbily Západ v čele s USA, shodují se zájmy Číny a Ruska, které si dominantní vliv Spojených států rovněž nepřejí, v tomto směru globalisté skutečně odvedli skvělou práci – obzvláště, když výhra Clintonové by s velikou pravděpodobností znamenala celosvětovou válku, protože její touha po udržení Pax Americana by se nezastavila před ničím!

V žádném případě to ale neznamená, že přehozením výhybky “směr Východ” globalisté ustoupili od svých plánů. A ač se stokrát může zdát, že Trump se globalistickým zájmům postavil, ve skutečnosti jen splnil (nejspíš nevědomě) jejich úkol, zatímco skutečný boj proti jejich zájmům nyní bude probíhat na Východě. A tam má lidstvo (a Evropa obzvláště) na výběr – buď směr Čína anebo směr Rusko. A pro lepší pochopení na závěr opětovně vkládám video:

Zdroj videa: zde

Související: Proč Spojené státy čeká rozklad, proč nesmí volby vyhrát Clintonová a o čem je současné dění ve světě

-Pozorovatelka-  9.11.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
občan
Návštěvník
občan

Neradoval bych se předčasně

Peter
Návštěvník
Peter

Má to slabé miesta. Irán je v podstate nič oproti Číne (ekonomicky, vojensky). Je podriadený a závislý od Ruska a Číny. Čína je ateistický štát, Rusko pravoslávny. Sýria bola sekulárny štát a po tomto islamskom dobrodružstve ak vyhrá Sýrska vláda (za pomoci Ruska, Iránu a Číny) bude čisto sekulárny štát. Iránci sú šíti a to je niečo úplne iné ako wahábizmus Saudov, islamistov (Saudov) nenávidia. Ak nezabijú Trumpa, tak Trump sa dohodne s Ruskom – už sľúbil uznať Krym ako súčasť RF, dohodne sa s Čínou. Má silné reči o Iráne ale nie agresívne. Irán je v BRICS, pod ochranou Ruska a Číny.

Trump.medusa.Killary
Návštěvník
občan
Návštěvník
občan

Je mi přes 70 let a o “upadajícím západu” nás učili už na základní škole. Tolik asi k tomuto nesmyslu.

Mladý otec
Návštěvník
Mladý otec

70 let chodíte po světě a stále tak málo chápete?Nebo to ten němec?

M.C.
Návštěvník
M.C.

Ne vždy rozum přichází s věkem. Někdy přichází jen věk.

U nás se říkávalo:
Tvrdí se, že se USA hroutí a zatím jsou silnější a silnější. Asi se hroutí nesprávným směrem.

V zásadě vás to učili dobře. Podle standardního chápání ekonomických pravidel zkrachovaly USA v roce 1971, kdy byly nuceny oficiálně přiznat opuštění zlatého standardu krytí dolaru.
Celý problém upadajícího neupadajícího Západu je v tom, že západní makroekonomika se neřídí běžnými pravidly ale jede si podle vlastních not.
Kdybych měl já dluhy ve výši svého ročního výdělku, tak by mi žádná banka nepůjčila ani kačku.
Na státní úrovni to problém není. Pouze v případě, kdy se to hodí se z toho problém udělá.
Nebo si banka tiskne ničím nekryté peníze a říká se tomu kvantitativní uvolňování.
O otevřeném rabování slabších zemí a stahování zisku z filiálek do mateřské společnosti ani nemluvě. Takových finančních kouzel je povícero a díky jejich uplatňování a kombinování se systém ještě nezhroutil.
Náhlé zhroucení ani není cílem. Spíše postupná demontáž a nahrazení – to je to, co se pokusí provést americká armáda. God bless America!!

občan
Návštěvník
občan

Každé imperium bude jednou nahrazeno jiným. Pouze se já toho “konce západu” bohudíky nedožiju a vy asi nejspíš také ne. Je ale snad kaýdému, logicky myslícímu člověku jasné, že to nebude imperium ruské. které západní dominanci vystřídá.

Stara mama
Návštěvník
Stara mama

Ceske zpravy to zacinaji rozjizdet – Donald Trump, ameriky delnicky prezident….no ja nevim. Miliardar s nezverejnenym danovym priznanim, ktery delal do hotelu, kasin a golfu, byvaly podporovatel B.Clintona, zvitezil za republikany jako delnicky prezident empaticky ze svym lidem ? nechci niko.mu nic vyvracet, ale aby v tom nebyla nejaka kulisarna. ..?

zigi
Návštěvník
zigi

Nerad maluji čerta na zeď,no DT nenaplní očekávání a sliby už vůbec!Sám neznamená nic.Nutně potřebuje sehraný team naladěný naprosto stejně!Takový team nepostaví,ani náhodou.Nikdo,kdo má všech pět pokopě, nepůjde proti zájmům nejbohatších a nejvlyvnějších společností!

Když k nějakým změnám dojde,budou nevýznamné,kosmetické,nic neřešící.Politika vůči RF bude trošku uhlazenější,ne tak brutální-pro DT nejsou rusové seberovni ,to si nedělejte žádné iluze.DT je stejně jako banán přesvědčen o výjimečnosti a bohovyvolenosti ameriky!Budou se jako vždy snažit rusy nalákat sladkými kecy aby je vzápětí podrazili a ponížili,jak to dělají odjakživa.DT není jiný.I tak je trošičku lepší volbou než ta obstaróžní kriminálnice.
A že by zrušil sankce?Kdepák!Nebo NATO?Kdepák!Nebo nějaké smlouvy,třeba tu naftu?Kdepák!Na každou smlouvu jsou obyčejně minimálně dva,že!
Předvolební bláboly a lá holývúd s emocionální muzikou, jsou neskutečně vzdáleny realitě.

majsan
Návštěvník
majsan

vsak nato rusit nemusi staci kdyz usa z nej vystoupi a ono se zrusi samo protoze vetsinu jeho nakladu stejne hradi usa

M.C.
Návštěvník
M.C.

Sám by to nezvládl, ale při tiché, ale důrazné podpoře armády má reálnou šanci s tou hromadou problémů pohnout.
Tím spíše, že zbytek světa, až na pár desítek tisíc sráčů si zhluboka oddechl, že nevyhrála ta pomatená ježibaba a budou se mu snažit kapku přihrávat.
Ostatní taky chápou, že teď to nesmí ztratit dynamiku.

Putin taky nedělá všechno sám, pracujou na tom celé týmy lidí. Putin, Lavrov a Šojgu to potom prezentují navenek.

Za dob největší slávy Jenifer Psaki prý přiběhl mluvčí Peskov za Putinem a říká mu: ,,Pane prezidente, Psaki otěhotněla…”
Putin reaguje: ,,A obviňují z toho jenom mě, nebo celé Rusko?”

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

Tričko NATO – terrorist organization
comment image

AIr
Návštěvník
AIr

Myslím si, že i když je sjednocení lidstva, globalizace, pěknou myšlenkou je prozatím zcela neproveditelná a už vubec ne touhle rychlou a nasilnou migrační cestou. Dokud se všichni lidé nezbaví svých různorodých nábožensky zdegenerovaných představ o smyslu života, o světě, budou se mezi sebou jenom idiotsky mydlit.

Jiří Fencl
Návštěvník
Jiří Fencl

Ke “sjednocení lidstva” právě v první fázi dochází tím, jak se do čela národů dostávají přirození lídři namísto pátokolonistů (Putin, Si, Duterte, Zeman, Trump…), kteří ztratili své pány. Po brexitu, osamostnatnění Turecka, zvolení Trumpa dostane tento proces dynamiku (http://zpravy.idnes.cz/francie-volby-usa-nemecko-trump-le-penova-f1u-/zahranicni.aspx?c=A161110_110927_zahranicni_ert), rozpustí se dolarová bublina a na základě krytých měn budou platit dohody, jejichž vymáhání ani nebude nutné, protože vše bude kontrolovatelné postupně v reálném čase a zklamat důvěru se už nevyplatí. Potom se člověk zbaví závislosti na zlatě a uhlíku, a nahradí to technologiemi přes sto let známými. To bude skutečná globalizace, ne ta wallstreetská, CFR, Trilateral commission, Bilderberg, apod., která maskovala zmar, do něhož se lidé, co chtěli vládnout lidem, dostali. Neexistuje nejmenší důvod ke strachu!

Dougma
Návštěvník
Dougma

Presne tak sjednoceni nefunguje dokud existuji nabozenska a politicka dogmata pokud tady jsou tak je boj

Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

To, kdo a jak povede USA, není z hlediska budoucího vývoje lidstva důležité. Všechno, co zveřejňují média o mezinárodní politice, zejména humbuk kolem probíhajících voleb, vedených válek a pod., má v podstatě jenom jeden účel, a to odvádět pozornost od existence skutečných vládců planety, kterými jsou tzv. “lidé velkých peněz”. Současný stav světa je bohužel takový, že veškeré základní dění ve světě je plánované a řízené. K tomu je nezbytné dodat, že to plánují a řídí „lidé velkých peněz“, a ti to plánují a řídí tak, aby se upevňovala jejich moc a zvyšovaly jejich zisky, přičemž je těmto mocipánům úplně jedno kolik lidí zemře ve válkách a kolik se přitom zničí materiálových hodnot. Lidé velkých peněz ovlivňují svět tak, aby se zachovaly poměry v nichž bude setrvávat jejich výsadní postavení. Tito lidé především dbají na to, aby se globálně zachovával stávající nespravedlivý finanční systém. Viz článek “GLOBÁLNÍ FINANČNÍ SYSTÉM” – http://miloslav7.blogspot.cz/2016/08/globalni-financni-system.html
Současný stav lidstva je žalostný. 1/6 lidstva neumí číst a psát, má hlad a značná část těchto lidí umírá neléčenými nemocemi nebo v nesmyslně vedených válkách. Velká většina těchto lidí nemá ani představu o tom, že to není spravedlivé, že kvalita jejich života by se měla zvýšit. Svět patří se vším všudy všem lidem rovným dílem. To by určitě mělo být napsáno v základní listinělidských práv a svobod. ……… Pro toho, koho zajímá uvedená problematika, je napsáno pokračování v článku: NOVÝ SVĚTOVÝ ŘÁD – http://miloslav7.blogspot.cz/2016/09/novy-svetovy-rad.html

smith
Návštěvník
smith

Dobrý den paní pozorovatelko, já se snažím dostat do diskuze s Vámi, ale vždy to někam zmizí s dalšími příspěvky, takže se připomenu a doplním: psal jsem toto:
vím, že s tím otravuji docela často, ale mě se islamizace jako záměr GP pořád nezdá….asi se mýlím, ale spíš to připisuji americkým elitám, než GP….přijde mi, že islamizace je ve výsledku víc škody než užitku….prostě to pořád řeším….
Zvolení Trumpa prezidentem znamená úplně jiný směr pro USA, ale oni budou potřebovat kooperaci s ostatními a nejsem si jist, jak se bude tvářit na islamizovanou a zdevastovanou Evropu…
To samé se týká i Putina: islamizovaná Evropa za humny se mu také asi nebude líbit…
Jsou to moje dedukce, hledám východisko a řešení, které bude znamenat udržení jednotlivých národů a kultur a ne jejich míchání a devalvaci….
Moc děkuji