Plynový útok v Londýně je pokračováním zpackané protiruské provokace s letem MH17,...

Plynový útok v Londýně je pokračováním zpackané protiruské provokace s letem MH17, který nad východní Ukrajinou sestřelila ukrajinská armáda na pokyn amerických partnerů. Kyjevská junta to tenkrát nezvládla zmanažovat, ale britská loutková vláda je pomalu daleko větší přehlídka tragédů. Theresa May by se měla Rusku omluvit za otravu dvou ruských občanů!

Plynový útok v Londýně je pokračováním zpackané protiruské provokace s letem MH17, který nad východní Ukrajinou sestřelila ukrajinská armáda na pokyn amerických partnerů. Kyjevská junta to tenkrát nezvládla zmanažovat, ale britská loutková vláda je pomalu daleko větší přehlídka tragédů. Theresa May by se měla Rusku omluvit za otravu dvou ruských občanů!

    Jistě si mnohý čtenář ještě vzpomene a vybaví případ v červenci 2014 nad oblastí bojů na východě Ukrajiny sestřelení letadla společnosti  Malaysia Airlines Boeing 777 letu  MH 17 . Bezprostředně poté se na veřejnosti objevily verze, že letadlo bylo sestřeleno proruskými separatisty za použití rakety BUK, jejichž techniku přivezli z Ruska a následně ji, po sestřelení, zase odvezli zpět na ruské území, z čehož byly činěny závěry, že na sestřelení se podílelo Rusko zprostředkováním rakety BUK.

     V rámci vyšetřování se objevila celá řada verzí důvodů pádu letadla, např. že letadlo nebylo sestřeleno pozemní raketovou technikou, ale že sestřelení mohlo být také způsobeno vzdušnými silami, tedy vojenskými letadly a to letadly UA, tj. ukrajinské armády, když jak bylo zjištěno, zainteresovaní osoby a  aktéři krátce po incidentu údajně náhle zmizeli (byli uklizeni) do zahraničí.

Protichemická jednotka před Skripalovým domem.

     Na vyšetřování se (svým způsobem) podílelo i Rusko, které mj. po holandské straně, která vedla vyšetřování, žádalo poskytnutí vzorků sestřeleného letadla, resp. části kabiny, kam byl veden útok, který vedl k pádu letadla, případně také  přímou účast na vyšetřování. Přes několikerou žádost Ruska však nebyly vzorky vyšetřovacím orgánům RF vydány a nebylo umožněno ruským vyšetřovacím orgánům osobně se účastnit a podílet se na vyšetřování této tragedie.

     Značně dlouhou dobu, po kterou se vedlo vyšetřování, jedna z oficiálních verzí byla také již výše zmíněná údajná účast Ruska na sestřelení letadla MH 17 navzdory tomu, že  k tomu nevedly ani žádné konkrétní a prokazatelné indicie, stejně jako nikdy nebyl uveden důvod a účel, proč by mělo být letadlo MH 17 sestřeleno právě proruskými separatisty, tedy lidmi, podporovaných Ruskem, aby tak mohl být prokázán zájem Ruska na tomto incidentu.

     V březnu t.r. bylo oznámeno, že ranou z pistole ukončil svůj život ukrajinský pilot Vladislav Vološin, kterého Rusové obvinili ze sestřelení letadla z letu MH17. Důvody jeho činu zatím nejsou známy. Vološin po vypuknutí války na východě Ukrajiny podnikl třiatřicet bojových misí v letounu Su-25, s nímž útočil na bojové pozice proruských separatistů. Rusové ho  obvinili, že v polovině července sestřelil Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines, v jehož troskách zahynulo 298 lidí. Vološin tvrdil, že osudný den žádný let neabsolvoval.  Nicméně jeho bývalý kolega z armády Jevgenij Agapov, strojní inženýr, tvrdil že Vološinův letoun nesl střely pro letecké souboje, Vološin však trval na tom, že létal pouze se střelami vzduch – země.

Dům Sergeje Skripala z leteckého pohledu.

     Asi bychom byli hodně naivní si myslet, že by se pilot Vološin přiznal, že jeho letoun nesl střely pro letecké souboje. Nicméně v jeho tvrzeních ho podpořila i ukrajinská tajná služba SBU (ta ani vzhledem k situaci nemohla jinak), zatímco Vyšetřovací výbor Ruska, (obdoba americké FBI), označil za věrohodné svědectví Agapova. Tvrzení strojního inženýra Jevgenije Agapova jsou však z pohledu mezinárodního týmu vyšetřovatelů nepravdivé, protože podle jejich (zřejmě neomylné) verze bylo letadlo Boeing 777 letu MH 17 sestřeleno raketovým systémem BUK pocházejícím z Ruska z oblasti, kterou měli pod kontrolou proruští povstalci. Toto tvrzení však žádnými důkazy neodložili. Pravdou je pouze to, že rakety BUK jsou ruského původu, avšak ještě „za dobrých časů“ dodaných ukrajinské armádě.

     Od tohoto tragického incidentu již uběhly téměř čtyři roky, oficiální výsledky vyšetřování de facto či spíše zatím nejsou žádné a vyšetřování případu se pomalu ale jistě ztrácí v parách a odéru profláknutých provokací, které měly jediný cíl, svalit na bojující proruské separatisty vinu, resp. zdiskreditovat samotné Rusko z účasti na tomto incidentu a tak znovu dostat Rusko do pozice, která by vedly k dalším aktivitám USA a NATO  k posílení opatření vůči Rusku. To na straně jedné.

     Na druhé straně je to případ s údajnou otravou ruského dvojitého agenta  Sergeje Skripala a jeho dcery, který se udál v Salisbury ve Velké Británii a který má několik shodných aspektů s případem sestřeleného letadla MH 17 nad Ukrajinou. Především to je, vzhledem k tradičním zvyklostem kriminálního vyšetřování (a světoznámý Scotland Yard určitě není v tomto směru žádným „ořezávátkem“), že bez bližších poznatků či důkazů bylo zcela bezprecedentně veřejně obviněno Ruska jako strůjce tohoto činu, navzdory tomu, že britská strana nesdělila smysl, cíl, resp. „cui bono“, tedy komu to v případě, že pachatelem je Rusko, asi poslouží? Jak napsal jeden ze čtenářů NR, tento člověk /Skripal/ coby “nepohodlný dvojitý agent” už dávno nebyl agentem, protože byl  ze své funkce degradován, odseděl 6 roků vězení v Rusku, načež jej  vyměnili za „nedvojité“ agenty s Američany. Od té doby uplynulo již 7 roků. Pro Rusko  je osoba agenta Skripala naprosto bezvýznamná figurka, k tomu, aby hrála ještě nějakou roli..  V neposlední řadě se nabízí otázka , proč se někdo snažil usmrtit i dceru Skripala, která s jeho činností nemá, resp. neměla nic společného, tím více po tolika letech?

Dům Sergeje Skripala v Salisbury v Londýně.

     Ale v tomto mezinárodně pojatém provokativním případě je celá řada naprosto nelogických, těžko vysvětlitelných a nepochopitelných faktů a skutečností.  Především fakt, že obě oběti byly údajně nalezeny na lavičce v parku, kam byly osobním autem dopraveny z letiště známým člověkem,  kde je otrávené, resp. přiotrávené prý našel nějaký anglický „bobík“, tedy policista. Ten prý cca po 4 minutách upadl do bezvědomí (kómatu). Nalezené osoby na lavičce, tedy S. Skripal a jeho dcera, napadeni bojovým plynem Novičok, však byly na živu přesto, že by podle všech skutečností měli být po napadení zmíněným plynem usmrceni, neboť za

  1. a) zmíněný plyn Novičok působí bezprostředně, tedy okamžitě, neboť člověk po několika vteřinách umírá, jediná protiobrana je podání jistého prostředku, který musí být aplikováno do 15, max. 30 vteřin po napadení jedovatým plynem, přesto však za
  2. b) anglický policista upadá do kómatu „až“ po 4 minutách, údajně po lékařském zákroku a ošetření byl (po blíže nespecifikované době) propuštěn domů, kam údajně „odkráčel po svých“, zatímco za
  3. c) obě oběti se nacházely ve vážném, resp. v kritickém stavu, který ohrožoval jejich životy (tento stav údajně trvá dosud).

    Britové po neskutečně krátké době měli naprosto jasno o co jde tedy, že obě osoby byly napadeny bojovým plynem typu Novičok, resp. A-234, a protože jej kdysi dávno vyráběli v SSSR, bylo pro britskou stranu a hlavně pro premiérku T. Mayovou nad vší pochybnost jasné, že za útokem na Skripala a jeho dceru není nikdo jiný, než Rusko. Britové vůbec nevzali v úvahu skutečnost, že tato látka Novichok, alias  A-234 byla

1) dávno, ještě v dobách SSSR zničena pod dohledem a kontrolou expertů z USA,

2) že na výrobě se podílely i jiné státy (mj, i bývalá ČSFR, Švédsko, ale i samotná Velká Británie) a jak ruská strana sdělila, tato látka tedy může pocházet také z těchto států, ale také, že

3) buďto Britové věděli předem o tomto útoku a účinně se na něj protilátkou připravili, čímž de facto oběma napadeným obětem zachránili život, nebo že

4) vůbec nešlo o prezentovanou bojovou látku Novičok, ale o bojový plyn jiného typu, který nemohl způsobit bezprostřední smrt po jeho použití. Tomu  také nasvědčují skutečnosti, že Skripal i jeho dcera žijí, byť údajně stále ve vážném zdravotním stavu, ale na druhé straně to téměř bez úhony přežil anglický Bobík!

     Je logické, že Rusko odmítlo nejen nařčení, ale i údajnou vinu a odmítají jakoukoliv účast na tomto incidentu. Je proto také zcela pochopitelné, že Moskva požádala Velkou Británii o poskytnutí vzorku z místa činu v Salisbury, Londýn však byl a je na tuto žádost hluchý, resp. všechny požadavky pokrytecky odmítá.

     V tomto momentě se nám oba případy, tedy výše uvedené sestřelení letadla MH 17 nad Ukrajinou  v červenci 2014 a případ  přiotrávení Skripala a jeho dcery, evidentně prolínají. I v případě sestřelení letadla Boeingu 777 letu MH 17, kdy bylo  Rusko obviněno ze spoluúčasti, když prý dodala proruským separatistům střely, resp. rakety BUK, totiž ruská strana žádala o poskytnutí vzorků kabinové části letadla za účelem vlastního vyšetřování, její žádosti však nebylo vyslyšeno, natož pak vyhověno.

Andrej Babiš s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem tento týden v Bruselu, kde se jednalo o odvetě Rusku za jeho údajný plynový útok v Londýně.

    Dosavadní výsledky vyšetřování otravy Skripala a jeho dcery, lze-li vůbec o nějakém kvalifikovaném vyšetřování mluvit,  protože v případě regulérního, kriminalistickým zásadám a postupům odpovídajícího šetření, by rozhodně v tak krátké době nemohly být známy fakta a skutečnosti, na základě kterých by bylo možné jednoznačně a hlavně odpovědně určit pachatele, ale i vznést obvinění proti konkrétnímu subjektu. Přesto britská strana jako taková, ale i samotná britská vláda, potažmo její, do případu velmi zainteresovaná premiérka Theresa Mayová zcela bezskrupulózně z činu přímo obvinila Moskvu a ministr zahraničních věcí  Boris Johnson tomu nasadil korunu když prohlásil, že tento čin byl spáchán na přímý pokyn ruského prezidenta Putina.  Že by Johnson měl svého agenta přímo v blízkosti prezidenta Putina když tvrdí, že on dal příkaz k tomuto činu? V tomto případě o zdravém rozumu a logickém myšlení B. Johnsona lze zcela oprávněně pochybovat. Ostatně ta jeho vizáž…!

     Moskva, potažmo prezident Putin, jakékoliv nařčení, resp. vinu, samozřejmě naprosto kategoricky odmítají, na vyšetřování  případu však mají zájem spolupracovat. Žádají britskou stranu, aby jim poskytla  vzorky bojové látky, kterou měli být údajně napadeny oběti, aby tak mohli pomoci při určení  jejího výrobce, případně distributora, který by mohl vyšetřovatele zavést  na stopu k pachateli. Avšak i v tomto případě je odpověď jednoznačně zamítavá, Britové nejsou ochotni vzorek plynu vydat. Jen naprosto hloupý člověk nepochopí, proč poskytnutí vzorku Britové tak urputně brání.

    Suma sumárum, nedávno to bylo sestřelené letadlo Boeing 777 let MH 17 nad Ukrajinou, ze kterého bylo viněno Rusko v lepším případě z napomáhání, resp. poskytnutí rakety BUK, kdy také Rusko žádalo holandské vyšetřovací orgány o poskytnutí vzorků letadla a na spolupráci ve snaze napomoci vyšetřování, ale požadované vzorky i  nabízená pomoc byly odmítnuty.

Boris Johnson, britský ministr zahraničí.

     V situaci, kdy je Rusko obviněno z útoku bojovým plynem na osobu bývalého ruského dvojagenta Skripala a jeho dceru v Salisbury, Londýn  žádost Moskvy o poskytnutí vzorků použitého plynu i v tomto případě britská strana odmítá. Jde o podobnost čistě náhodnou, nebo to má společného jmenovatele? Za B je správně. Je to evidentní snaha americké militantní administrativy a evropských spojenců v NATO v další provokaci proti Rusku v očekávání, že Rusko bude neadekvátně reagovat a USA a NATO tak budou mít další důvody k vojenskému opatřením proti „hrozbě Ruska“. Z tohoto pohledu to lze komentovat slovy Sherlocka Holmese : „Jak snadné, Watsone!“

     Škoda, že to nelze říct o poctivém, čestném a v rámci pověstné anglické perfektnosti odborně vedeném vyšetřování a výsledku jejich šetření (které je v tomto případě přesnější nazývat nešetření), které zřejmě záměrně a provokativně vede sama premiérka T. Mayová.  Ta se zatím zmohla jen velkohubě obvinit Moskvu, ale pozapomněla, že z hlediska justičního práva někoho obvinit lze až tehdy, jsou-li k dispozici nezvratná fakta. Copak to ale „komisařku“ Mayovou zajímá?

      Pokud se Vám líbí naše práce, naše články, videa, analýzy a pravidelné páteční pořady na SVCS, zvažte prosím i závěrem tohoto měsíce jakýkoliv finanční příspěvek na podporu a zachování provozu našeho serveru na naší obvyklé darovací stránce zde. Každá částka nám pomáhá, protože my nemáme za sebou nikoho než jenom vás, naše čtenáře. Předem Vám děkujeme, stejně tak jako děkujeme všem, kteří nám tento měsíc již přispěli. Společně tvoříme rodinu a Vy jste její součástí.

Jiří B a ť a, 25. března 2018

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
michi
Návštěvník
michi

Milí přátelé, dnes jsem si poprvé přečetl komentáře na tomto webu. Je opravdu smutné nahlédnout některé vaše “názory”. Zajímalo by mě, zda se se opravdu rodí v hlavách suverénních myslících občanů nebo na farmách trollů. Z geopolitického hlediska je situace RF jasná: Jedinou šancí je spolupráce se západem. Další dvě alternativy jsou z dlouhodobého hlediska cestou do pekel (stačí si uvědomit disproporci počtu obyvatel Sibiře a severních oblastí Číny, tlak muslimských zemí z jihu, demografická situace v RF atd. Fakta jsou neúprosná, kdo je nevidí je hlupák, kdo je nechce vidět, dělá Rusku medvědí službu.

papa
Návštěvník
papa

Nějaký Skripal ve světě vůbec nikoho nezajímá a je to opravdu další protiruská histerie vyvolaná “demokratickým” západem. Že přišlo o práci vinou nějakého lajdáka v Ově (Vítkovice) 600 lidí a zase na to doplatíme všichni daňoví poplatníci je na okraji zájmu hnojometných médií. Nakonec – není vlastně vlastizrada nejhorší trestný čin s možností popravy? Skripal si nic jiného nezaslouží.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Admine pomoc!
Zase “Hekr!’ – uz od vcetejska …

(“Uprav”) – Doplnek: … tak ted, s pismenky, evidentne koment prosel 😉

ujofero
Návštěvník
ujofero

Opakujú sa Gliwice z roku 1939?

Mates
Návštěvník
Mates

Troll banned.

hirameki
Návštěvník
hirameki

blbe.c.ku, bez mavat pocmaranou ceduli na namesti a nezapomen si vzit červenou kartu! a pro jistotu pocmarej i sam sebe.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Nejvetsim nesmyslem je ovsem hromadny (pro Aktivisty: “solidarni”…) HON na Carodejnice na zaklade jednoho NICIM nepodlozeneho BLABOLU o ” zarucene jistem!” pouziti bojoveho nervoveho plynu k likvidaci ruskeho obcana na uzemi GB…..
Ok, vite aspon KDO VÍ, KDO to provedl, nebo primo KDO TO PROVEDL?
Zatim totiz dochazi k fanatickemu “solidarnimu”! (sic!) nabouravani Diplomatickych vztahu X zfanatizovanych/loutkovych Vlad Sveta s jednou z nejsilnejsich Mocnosti Sveta! Na zaklade NECIHO BLABOLU/POMLUVY, NICIM! REALNYM nepodlozene.
Oproti tomu, ruske konstatovani, ze CR je v ramci NATO zodpovedna za chemicke bojove operace (protichemicka jednotka) je PRAVDOU, a TVRDOU REALITOU.
Bohuzel, takovym mladym a naivnim “Aktivistum” a radobyintelektualum z Masarny, jako Vy, Matesi, UNIKA, ze kde konci Diplomacie, NASTUPUJI ZBRANE!
Ve sve naivite ale klidne dal plivejte na Prezidenta, ktery, jak se zda, jediny zachovava zdravy rozum…. 😉
(Doufam, ze ten tyatr zatrhne, a nikoho nevyhosti – pro nase spolecne budouci Dobro!)

mmm
Návštěvník
mmm

zaujimave by bolo citat nejaku analyzu pozorovatelky k sucasnej situacii

rasputin
Návštěvník
rasputin

Babiš je to samé co Kiska….lže a
tuneluje voliče…

na-co
Návštěvník
na-co

Tiskový mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov v komentáři o rozhodnutí řady států vykázat ruské velvyslance oznámil, že Moskva bude jednat zásadou vzájemnosti.

„Samozřejmě, jako i dřív se budeme řídit zásadou vzájemnosti,” řekl novinářům Peskov.

„Máme analyzovat situaci, která souvisí se situací s ohlášenými rozhodnutími o vyhoštění naších velvyslanců řadou států. Základní analýza bude provedena na našem diplomatickém úřadě. Poté budou prezidentovi sděleny návrhy odvetných kroků,” řekl novinářům.

„Konečné rozhodnutí se bude přijímat hlavou státu,” dodal.

Dříve se řada států EU a také USA, Kanada a Ukrajina rozhodly vykázat ruské velvyslance v souvislosti s incidentem v Salisbury.
https://cz.sputniknews.com/politika/201803267037420-peskov-komentar-velvyslanec/

Charon
Návštěvník
sibolet
Návštěvník
sibolet