Piráti vyrazili do boje proti Aeronetu a podali trestní oznámení za analytický...

Piráti vyrazili do boje proti Aeronetu a podali trestní oznámení za analytický a investigativní článek o masakru ve FN Ostrava! Europoslankyně Pirátů se specializací na boj s dezinformacemi se sama dopouští dezinformací a předsudečné nenávisti. Novinářskou investigaci nazývá podkopáváním státních institucí a zmínka o bývalých majitelích Vítkovických železáren a dolů na Ostravsku je prý šířením nenávisti proti menšinám! Pirátským poslancům a europoslancům vadí i více jak 300 komentářů pod článkem, který prý neuvádí zdroje pro svá tvrzení!

Piráti vyrazili do boje proti Aeronetu a podali trestní oznámení za analytický a investigativní článek o masakru ve FN Ostrava! Europoslankyně Pirátů se specializací na boj s dezinformacemi se sama dopouští dezinformací a předsudečné nenávisti. Novinářskou investigaci nazývá podkopáváním státních institucí a zmínka o bývalých majitelích Vítkovických železáren a dolů na Ostravsku je prý šířením nenávisti proti menšinám! Pirátským poslancům a europoslancům vadí i více jak 300 komentářů pod článkem, který prý neuvádí zdroje pro svá tvrzení!

Redakce Aeronetu dnes byla z mnoha míst informována o článku [1] na serveru Seznam Zprávy, kde redaktor Tomáš Svoboda přinesl informaci o tom, že skupina poslanců a europoslanců za Pirátskou stranu podala trestní oznámení na náš server za publikování našeho investigativního a analytického článku [2] o masakru ve Fakultní nemocnici v Ostravě, kde upozorňujeme na podivné nesrovnalosti na místě činu a na nelogický motiv a jednání pachatele ve vztahu k oficiální teorii o jeho vzteku na lékaře. V centru této iniciativy Pirátů, podle serveru Seznam Zprávy, stojí europoslankyně Markéta Gregorová,  europoslanec Mikuláš Peksa, ale rovněž i pirátští poslanci českého parlamentu Jan Lipavský a František Kopřiva. Tisková informace o podání trestního oznámení na Aeronet je i na webu Pirátské strany [3].

Kromě prý nevkusného popisu místa činu v našem článku prý došlo i k trestnému činu spojování židovského obyvatelstva s pachatelem teroristického útoku v nemocnici. V redakci na takové obvinění koukáme s otevřenými ústy, protože nic takového v našem článku napsáno není. Náš článek odborně a profesionálně popisuje rozpory oficiálního narativu médií a policie se skutečným stavem na místě činu, se skutečným výsledkem útoku a článek nabízí souvislosti a hledá odpovědi na faktické nesrovnalosti v celé kauze.

Markéta Gregorová, europoslankyně za Piráty.

Naše redakce se důrazně ohrazuje proti nehorázným lžím, že prý náš článek není podložen žádnými zdroji. Nevím, jestli paní europoslankyně Markéta Gregorová má potíže se zrakem, ale v článku je celkem 15 uvedených zdrojů v podobě klikatelných číselných URL odkazů v lomených závorkách jako informační zdroje, což je mnohem více, než kolik zdrojů používají mainstreamová média. Pan novinář Tomáš Svoboda nemá např. ve svém zmíněném článku na Seznam Zprávy ani jeden uvedený zdroj a odkaz, používá pouze komunikační zdroje, tedy odkazy na non-webová stanoviska osob.

Stejné komunikační zdroje pro naše články používáme i my a naše zdroje chráníme, protože zaměstnanci nemocnice, očití svědci, policisté a naši informátoři se bojí o svoji bezpečnost a my jsme povinni naše informační zdroje chránit. Důrazně se jménem redakce ohrazuji proti nařčení europoslankyně, že náš článek není zdrojovaný, a že spojuje židovské obyvatelstvo jako celek a pachatele činu. To je nehorázná lež, článek nic takového neobsahuje. To je dezinformace! Článek pouze odhaluje souvislosti, nesrovnalosti, klade řečnické a spekulativní otázky v rovině úvah a odkrývá časové shody náhod, které i z laického hlediska vzbuzují podezření.

Izraelský expert odsoudil zásah bezpečnostních složek ve FN Ostrava slovy o chaosu a poslanec Pirátů, který kritizuje Aeronet, je členem Bakalova Aspen Institutu, stejně jako ministr vnitra Jan Hamáček… zase jenom shoda náhod?

Poslanec Pirátů Jan Lipavský, mimochodem člen pražského Aspen Institutu [4] založeného Zdeňkem Bakalou, v rozhovoru pro Seznam Zprávy uvedl, že policisté a lékaři v Ostravě během a po incidentu předvedli zcela nedocenitelnou práci. Rozhodně si to ale nemyslí izraelský bezpečnostní expert David Bohbot, který v rozhovoru [5] pro Parlamentní listy označil práci policie a lékařů na místě samém slovy o bordelu, chaosu a mluvil o katastrofě a nezvládnutí situace ze strany bezpečnostních složek, ale i lékařů. Dokonce i tento bezpečnostní expert z Izraele klade v rozhovoru v předposledním odstavci otázky na události v nemocnici, které mu z pohledu bezpečnostního experta nedávají smysl.

Mimochodem, členem Bakalova lobbistického Aspen Institue v Praze je právě i ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček [6], který v našem článku o masakru v nemocnici v Ostravě je zmíněn právě v souvislosti s návštěvou bezpečnostní delegace Světového židovského kongresu. My v naší redakci děláme totéž jako David Bohbot a klademe si tytéž a další podobné otázky. Nikdo nám nebude diktovat, o čem smíme psát a k čemu se smíme vyjadřovat.

Je zvláštní, že Piráti nepodávají trestní oznámení na Pavla Novotného, starostu z Řeporyjí, který před týdnem na iDnes TV vyhrožoval [7] bývalému policejnímu prezidentovi Stanislavu Novotnému, že by měl viset, a to prý za jeho vystoupení pro ruskou televizi. A před několika dny dokonce starosta vyhrožoval, a to opět oběšením, dokonce i ministrovi zahraničí Ruské federace, Sergeji Lavrovovi [8]. Tak na co čekáte, Piráti? Hola, hola… šup, šup… podejte trestní oznámení na starostu Pavla Novotného za nebezpečné vyhrožování, § 353 – Trestní zákoník č. 40/2009 Sb.

Jan Lipavský, poslanec za Piráty a člen Bakalova Aspen Institutu v Praze

Pirátům vadí něco jiného, analytický a investigativní článek o nejasnostech v pozadí motivu a jednání střelce ve FN Ostrava. Aeronet je americký a nikoliv český zpravodajský portál, který pouze publikuje v českém jazyce. Náš server provozuje americké vydavatelství se sídlem v USA, podle amerických zákonů a naše publikační činnost spadá do jurisdikce amerického federálního práva a práva státu New York.

Náš server tak publikuje pod ochranou 1. dodatku americké Ústavy, která nám nejen garantuje ochranu svobody slova, ale rovněž v návaznosti na jednotlivé precedenční rozsudky u federálních soudů i ochranu novinářských zdrojů a s ní spojenou povinnost novináře chránit zdroje. Náš server neodhaluje komunikační zdroje z principu, pokud s tím explicitně nevyjádří zdroj souhlas, čímž jsme si získali všeobecně uznávaný a i v zahraničí oceňovaný respekt nejen u českých whistleblowerů z okolí českých ministerstev, státních podniků, úřadů, vlády, Pražského hradu, zastupitelských úřadů, poslanecké sněmovny, bezpečnostních složek a zpravodajských služeb. Tuto důvěru nezklameme.

Pirátům vadí konspirace a úvahy v článku o masakru, to prý se nesmí psát, ani náznakem nic uvažovat a naznačovat. Musí se tedy psát jen tak, jak říká policie a vnitro?

Rovněž představujeme platformu pro občany ČR, kam mohou utíkat z českého cenzurovaného prostoru a svobodně diskutovat a vyjadřovat se ke kauzám a článkům. Náš server odsoudil teroristický čin v Ostravě, ale musíme jako novináři pátrat a prověřovat pozadí činu, kterému chybí to hlavní, a to jasně a zjevně deklarovaný a nezpochybnitelný motiv pachatele. Nikdo nemůže zpochybnit rozpor, že střelec podle informací měl spadeno na lékaře, ale na místě zabíjel jen pacienty, přičemž polovina obětí pracovala pro Vězeňskou službu v době činu, nebo dříve v minulosti. To, že to nepřipadá podezřelé českým novinářům, to ještě neznamená, že po tom nebudeme pátrat na našem Aeronetu. Je povinností novináře v rámci investigace pátrat po souvislostech a skutečnost, že ve FN Ostrava pracuje shodou okolností i syn prezidenta republiky, dodává celému tragickému masakru opět další mediální rozměr, o který se musí novinář zajímat.

František Kopřiva, poslanec.

Stejně tak se musí novinář zabývat i dalšími nepříjemnými věcmi, jako je analýza uniklé fotografie, kde zjevně a očividně chybí 4 oběti masakru, ale kromě toho, chybí tam i krevní stopy od tolika dalších obětí. Toho si musí nezávislý investigativní novinář všimnout a popsat takovou situaci. Je zjevné, že pirátští poslanci a europoslanci neví, co všechno obnáší skutečná a nezávislá žurnalistika, jak dlouho trvá získání důvěry veřejnosti, informačních zdrojů, informátorů, aby s důvěrou poskytovali informace nezávislým novinářům na alternativní scéně. Nelze si nevšimnout podivných časových souvislostí, kdy k teroristickému činu a útoku na měkký cíl v podobě nemocnice dojde v ČR jen pouhý měsíc po návštěvě bezpečnostní delegace Světového židovského kongresu (WJC) u ministra vnitra Jana Hamáčka [9], kde se řešily hrozby a metodika ochran právě měkkých cílů před teroristickými útoky. Taková náhoda, že? A o tom se snad nesmí psát, dámy a páni Piráti?

Snaží se Piráti odvést pozornost od problémů ve své vlastní straně tím, že začnou podávat trestní oznámení na americký zpravodajský server?

Když izraelský bezpečnostní expert David Bohbot napíše, že činnost policie a lékařů na místě činu byla jeden chaos a katastrofa, je to v pořádku. Když my napíšeme totéž, a dokonce ani zdaleka ne tak kriticky vůči policii, ale pouze naznačíme nesrovnalosti na místě činu podle fotografie a nesrovnalosti v motivu pachatele, tak jsme ti nejhorší a padají trestní oznámení. V našem článku o masakru ve FN Ostrava nevidím nic, co by někoho uráželo, napadalo, obviňovalo nebo očerňovalo, jsou tam jenom fakta, 15 přímých odkazových zdrojů, několik komunikačních zdrojů v režimu ochrany novinářského zdroje a několik úvah ve spekulativní rovině, co by zjištěná fakta mohla, ale také nemusela znamenat, pokud v budoucnu dojde k jejich potvrzení. Články nikoho o ničem nepřesvědčují a nic nikomu nenutí, pouze nabízí fakta, informace a možná vysvětlení k zamyšlení. Reakci Pirátů si lze vysvětlit jen dvěma způsoby.

Mikuláš Peksa, europoslanec za Piráty.

Za prvé je to možnost, že se paní europoslankyně Gregorová chce v EU parlamentu zviditelnit, že loví dezinformační servery, potřebuje se zviditelnit a rovněž odvést mediální pozornost od vnitřních problémů ve straně, kterou ovládají hádky v čele strany, a tyto hádky střídají potom spory s Miroslavem Kalouskem. Druhá možnost je, že jsme v článku opravdu trefili do černého a odhalili jsme něco, o čem se nikdy nemělo psát. Pokud by to byla tato varianta, můžeme se jen dohadovat, co to vlastně bylo, který poznatek z našeho investigativního článku je tím, který někoho natolik naštval a zjevně vyděsil.

V samotném našem článku [10] nejsou žádné pomluvy nebo špinění někoho, ale pouze konstatování faktů, odkazy na zdroje a upozorňování jednak na nesrovnalosti v oficiálním narativu, ale rovněž i na velmi podezřelé shody, ať už časové s ohledem na návštěvu bezpečáků z WJC u ministra vnitra, nebo místně realizační shoda 3 pracovníků vězeňské služby v čekárně, na jednom místě, v jeden okamžik a všichni 3 jsou po smrti. Takové shody vyvolávají podezření, spekulace a otázky, o kterých píšeme. A nikdo nám v tom bránit nebude. My píšeme články pro lidi a odhalujeme souvislosti. S tím se musí Piráti vyrovnat, že svět není růžový a nejhorší novinář je ten, který přebírá tiskové zprávy z agentur a ministerstev a nepodrobuje je zkoumání. Nám nestačí převzít nějaký výrok policie nebo vnitra na tiskovce, my podrobujeme všechna tvrzení analýze a rozborům, a to zejména ve chvíli, kdy oficiální narativ o motivu střelce zjevně kulhá na obě nohy a v nemocnici zemřou na jednom místě 3 zaměstnanci Vězeňské služby.

Vánoce a konec roku na Aeronetu

Vážení a milí čtenáři Aeronetu, jsme rádi, že nás čtete a že jste se stali členy naší velké alternativní zpravodajské platformy. Sami vidíte, jak jsme znovu trnem v oku už i europoslancům a poslancům Pirátů, jak by nás nejraději umlčeli. Po celý rok jsme Vám přinášeli zásadní informace, mnohé z nich v předstihu a nabízeli jsme poznatky a analýzy událostí z domova i ze světa. Vzhledem k tomu, že závěr roku má plno volných a nepracovních dnů a je vyplněn dovolenými a prázdninami, dovolujeme si Vás v tomto čase v závěru roku požádat v předstihu o zvážení příspěvku na provoz našeho portálu. Do konce tohoto měsíce zbývá 12 dní a zatím jsme vybrali jen 48% z cílové sumy potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc.

Blíží se Vánoce a chápeme, že toho máte moc na starosti, ale… pokud se vám líbí naše práce, kterou pro Vás po celý rok děláme, pokud se vám líbí naše články a i pravidelné páteční pořady na SVCS, přispějte prosím i v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce zde, ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná. Náš server je tu pro Vás a jen s Vaší podporou tu budeme i příští rok. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme a přejeme krásné prožití Vánoc!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Randle Mc Murphy
Návštěvník
Randle Mc Murphy

`PIRATI jsou jen lina netahla neco jako havel zvastat h…..a nedelat a praskat jsou snad horsi nez chatra77 ksc ci nsdap odprnej p…l

Randle Mc Murphy
Návštěvník
Randle Mc Murphy

PIRATI jsou jeste vetrsi tragedie nez chatra77 ,ksč, nsdap odporna parta flakacu budizknicemu povalecu a hlavne praskacu a vlastizradcu bohuzel dne jsou tzv IN u mladeze s vymtymi mozky od ruznych USTRU minaru gretenu apod mladi nechapou ,ze az to propukne tihle budou prvni kdo sedne na letadla lode vlaky a utecou do jiz ameriky ussa apod …………stejne jako merkel macron a spol ………….

Mamune sui generis
Návštěvník
Mamune sui generis

Tak si to bez emocí shrňme:

Mělo tam být údajně 6 mrtvých na místě a přitom na fotce leželi jen dva.
Policie byla na místě už do tří minut, jako by to celé čekala, zkuste zavolat, že vás oloupili a přijedou až za čtvrt hodiny, když nebudou mít jiný případ, vzpomeňme na Uherský Brod za jak dlouho tam přijela zásahovka.
Chvíli pátrali všichni po nějakém tmavém pachateli.
Pak z ničeho nic zase po blonďákovi.
Při normální ostré akci by se policisté ptali proč se popis tak změnil, kdo to nařídil.
Pak zase pátrali po tom samém tmavém, který se pak sám zastřelil, což dopředu sdělil matce.
Zbraň měl prý nelegální, ale ovládal jí precizně, smrtelně zasáhnout 9 lidí v pohybu není jen tak.
Z areálu nemocnice lehce unikl, přestože se na bráně míjel s mnoha policisty a v areálu byla ochranka.
V době, kdy po něm intenzivně pátrali se funkcionáři a novináři pohybovali v areálu jakoby byli v absolutním bezpečí.
Výsledek šetření je, že pachatel byl cvok a že je tedy zcela zbytečné konat nějaká bezpečnostní opatření, neboť jednání cvoka nelze predikovat – nejedná logicky a do hlavy mu nelze vidět a bezpečnostní rámy nepomohou.
———————————————————————————————————————————
Prostě celé nějaké divné, jak v článku správně naznačuje AE.

Nedivil bych se, kdyby někdo řekl, že se to vůbec nestalo a že to bylo jen přísně utajované cvičení s figuranty, zorganizované na odvedení pozornosti ten den od protivládní demonstrace, čemuž by odpovídalo i to bleskurychlé udělování metálů jako by se ani nic nestalo.

Před 30 lety za ministra Langoše, proběhlo na ostravském letišti noční přepadení zásahovkou z Prahy – a bylo to jen cvičení v americkém stylu, také tam byla spousta zbytečně zraněných i postřelených a nikdo ani v Ostravě dopředu nic nevěděl a proto tam pak 300 vojáků se samopaly mířilo na osádky dvou letadel těch ozbrojenců z Prahy a málem došlo k hroznému krveprolití – bylo to tehdy v TV.

Mamune sui generis
Návštěvník
Mamune sui generis

Můj PAN profesor na vysoké škole odoověděl na otázku, kdo dnes říká pravdu toto: ” Víte, všichni lžou”.

Pozdrav z Britostánu
Návštěvník
Pozdrav z Britostánu
Anan
Návštěvník
Anan

Držím palce. To je nehorázné. Překroutit rozbor a vymyslet si něco dalšího a s tím jit k soudu? Ať to vyvrati policie svými důkazy a argumenty. Jenom oznámí sedmou oběť (?) na invalidním vozíku. Prostě přišel, vystřílel, nezanechal stopy, v klidu odešel, spáchal sebevraždu (?).

Zdroj
Návštěvník
Zdroj

Ne vlastenectví je fajn, ale nikoliv s tímto ansablem. Nemají důvěru. A ty co přijdou po nich je třeba pohlidat. Připadne soudit za vlastizradu, když selžou. Tito už republiku prodali za své majetky, životy a koryta.

Jokles
Návštěvník
Jokles

Myslím, že čas ukázal a potvrdil zásadu: S teroristy a piráty se nevyjednává, ani nediskutuje ! Ty je třeba na potkání likvidovat neboť se jedna o ohrožení naší společnosti !

Zdroj
Návštěvník
Zdroj

Aneb za vším žida, Žida nehledejte.
Jsou i jiné sily.

r.m.
Návštěvník
r.m.

Federace židovských obcí: Doufáme, že antisemitismus Aeronetu bude posouzen z hlediska zákona
https://www.fzo.cz/4106/prohlaseni-10/?fbclid=IwAR2mg54s7aGrwEx0Huik9FUoZiw0yYSGWlD1eocemzZPiUURBzvTt3jacwY
Ať nám pražská Obec vrátí 10 miliard za svého tehdejšího funkcionáře pana soudruha ruského žida Železného a maďarsko-amerického žida Laudera.
Leo Pavlát je hrabivá hnusná figura. Prý je to syndrom přeživšího

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

r.m.
stejně tak by měly být posouzeny projevy semitizmu proti lidu česka , útoky proti demokratickým principům, podpora různých skupin zabývajících se snahou o rozvrácení státu,Ma snaha o omezení svobody slova . Kdy už si hlupáci uvědomí že o nějakém antisemitizmu lze mluvit jen v případě, že někde negativně působí semitizmus což logicky vyvolává reakci.

Židovládka
Návštěvník
Židovládka

Antibohemismem proti antisemitismu 😀
Na to přijde jen židovská hlava 😐
Kolim za tuhle protičeskou sračku dostanou od ADL?

http://www.fzo.cz/wp-content/uploads/V%c3%bdro%c4%8dn%c3%ad-zpr%c3%a1va-F%c5%bdO-o-projevech-antisemitismu-2018.pdf

Neměli by si “zamést před vlastním Prahem”?
Třeba v Řeporyjích?