Pět důvodů, proč pokus o puč neklapne – Venezuela globálním pohledem

Pět důvodů, proč pokus o puč neklapne – Venezuela globálním pohledem

Pět důvodů, proč pokus o puč neklapne – Venezuela globálním pohledem

Ve středu 23. ledna události ve Venezuele otřásly světem.  Mnoho lidí se teď zajímá, jestli tento den je koncem prezidentství Nicolasa Madury a začátkem nové kapitoly amerického intervencionismu.

Tady je pět důvodů, proč je nepravděpodobné, aby toto drama přineslo takové rozuzlení, o jakém tolik křičí hlavní světová média.

“Prozatímní prezident” … Kdo, co?

Ve středu, uprostřed masivních protizákonných akcí, Spojené státy a řada latinskoamerických států společně s Kanadou a některými regionálními organizacemi, jako je Organizace amerických států, uznaly samozvaného vůdce Národního shromáždění Juan Guaida za “dočasného prezidenta” Venezuely.

Tento 35letý člen opozičního Národního shromáždění ale nemůže jen tak jednoduše lusknout prsty a převzít prezidentství, a to ani když s ním souhlasí řada vlivných zemí v regionu nebo na celém světě. Takový krok by jednoduše odporoval ústavě a mezinárodnímu právu.

Guaido vstoupil do roztříštěného světa opozičních zákonodárců v roce 2015 a teprve v posledních měsících se z relativně neznámé tváře náhle stal člověkem, který je v centru pozornosti na národní i mezinárodní úrovni.

Soudě podle jeho činů dosud ale neexistují žádné známky toho, že jeho výzvy k převratu by byly úspěšnější, než četné neúspěšné pokusy opozice po převratu v roce 2002.

Mezinárodní aliance

Venezuela není na mezinárodní scéně sama. Řada mocných zemí odmítla podporovat Spojené státy, které nechtějí uznat zvoleného prezidenta Nicolase Maduru za legitimního vůdce země. Rusko, Čína, Írán, Turecko, Mexiko a řada dalších malých zemí jasně uvedla, že navzdory všemu budou pokračovat v obvyklých obchodních vztazích se svými venezuelskými partnery.

Vlády Velké Británie, Německa, Španělska a EU jsou na straně opozice, Brusel však dosud své stanovisko oficiálně nesdělil.

Takový rozkol naznačuje, že Venezuela není tak izolovaná, jak by si Spojené státy přály.

Armáda je dobře vyzbrojena, organizovaná a připravená k bitvě

Přes několik akcí ozbrojených sil,  vojenské vedení země stojí na straně prezidenta Madura.

Ve čtvrtek ministr obrany Padrino Lopez promluvil k lidem a popsal “kriminální americký plán, který ohrožuje svrchovanost a nezávislost národa”.  Vyzval Venezuelany, aby nezačali občanskou válku a zdůraznil, že armáda je na straně “našeho velitele, občana Nicolase Madura”.

Dobře vyzbrojená venezuelská armáda bude mít v celém dění rozhodující roli. Armáda má moderní vrtulníky, letadla, obrněné vozy a nejnovější AK-103 samopaly z Ruska. Kromě skutečnosti, že ozbrojené síly se skládají ze 120 tisíc lidí, existují i ​​ozbrojené milice v řadách civilních ozbrojených sil.

Nelze podceňovat podporu, kterou má vláda od národa

President Maduro má stovky tisíc, možná miliony odpůrců, nicméně to znamená, že opoziční vůdce nemá více příznivců.

Pokud by neexistovala taková podpora, Maduro už by nebyl. Díky různým zákonným manévrům se vůdce těšil lidové podpoře, aby neutralizoval masovou opozici na pozadí rychlého růstu inflace a recese.

Ale navzdory všemu, popularita Madury a nadšení pro myšlenku socialismu, která nadále inspiruje chudé země, dovolily jeho vládě získat srdce a mysl svých nejvíce vyčerpaných příznivců. Navzdory svým nedostatkům se většina Venezuelanů nezúčastní americké války proti vlastní vládě. Pokud je něco, co spojuje křehkou národní zemi, tak je to agrese cizího nepřítele.

USA nebudou riskovat válku

Po katastrofách v Iráku a Afghánistánu jsou Spojené státy připraveny riskovat takzvaný “humanitární zásah” proti zemi, která má zásoby zbraní dvakrát větší než měl Írák dvojnásobné velikosti Iráku, a jejíž kolaps by  způsobil sociální nestabilitu na celé polokouli?

Nebezpečí, že Spojené státy padnou do pasti, ze které nebudou moci uniknout, je zcela reálné. A Washington sotva potřebuje takové problémy, zvláště v době, kdy takoví konkurenti, jako je Čína, rostou a svět s velikou zvědavostí pozoruje jeho pokračující hroucení pozastavením činnosti vlády.

A ač USA mohou chtít “zůstat stínovým vůdcem” a řídit takové země, jako Kolumbie a Brazílie, tak kolumbijský prezident Ivan Duque Marquez ještě neprojevil připravenost k vojenskému vměšování a nový, tvrdý brazilský vůdce Zhair Bolshonar, se jeví jako jen, kdo více štěká, než skutečně kouše.

Spojené státy mohou ukládat sankce za bezohledného nedodržování mezinárodního práva, ale je velmi pochybné, že by byly schopny nést vojenské, politické nebo finanční náklady coby důsledek rozsáhlé války proti obyvatelům Venezuely.

Washington by měl vědět, že zahájení války je jedna věc a její konec další.

Článek je z ruského zdroje zde

………………………………………………………………………..

Jak uvádím v závěru, článek je převzatý. A vložila jsem jej, protože na rozdíl od většiny článků, které dění popisují jen optikou “USA – Venezuela”, tento je o stejném dění optikou stavu současného světa, globálu. A to je dle mého velmi důležité, protože tímto pohledem se může všechno ukázat v úplně jiném světle.

Že role Spojených států upadá, je už jasné každému, stejně tak je jasné, že jejich roli má nahradit Čína a že dalšími velkými hráči jsou Rusko a Írán.  Dominantní role USA prostě končí a než se vrátím k Venezuele, musím odbočit zdánlivě úplně jinam.

Konec dolaru/petrodolaru – přípravy na ekonomickou krizi, role Íránu

O odstavování dolaru jako světové měny se hovoří už dlouho, až nyní je téměř vše připraveno. A když svět hovoří o očekávání ekonomické krize, tak je to právě o tom.  Největším potvrzením je zvyšování úrokových sazeb bank všude po světě, které ještě nedávno měly úrokové sazby na hodnotách kolem nuly a dokonce banky po vzoru ECB, přecházely i na negativní úročení (zde).

V prosinci minulého roku zvedl FED úrokové sazby od roku 2015 už podeváté, zvedá i ČNB. A protože zvedání úrokových je přípravou na krizi, tak k tomu ze všech stran slyšíme, že přijde a že bude způsobena obchodní válkou mezi USA a Čínou.

To je pravda jen částečně, protože celý ten proces je řízený a jeho hlavním hráčem je D. Trump a jim zaváděné americké sankce na všechny strany. A jejich účel? Čím více zemím bude zakázáno obchodovat v dolarech, tím více jich od dolaru odstoupí a začne obchodovat v jiných měnách. A k tomu tady máme velmi důležitou aktuální zprávu: “V reakci na americké sankce vytvoří Írán a Švýcarsko systém, který sankce obejde” (zde)

A tato zpráva je důležitá m.j. z toho důvodu, že potvrzuje, jak významným hráčem je Írán. Byl to totiž Írán, kam Spojeným státům v rámci Arabského jara už nebylo dovoleno vstoupit, přesněji – tohle tažení skončilo v Sýrii, ve spojenecké zemi Íránu. A zatímco Spojené státy věřily, že rozbombardováním Blízkého východu získají dohled nad blízkovýchodní ropou, tzn. základ pro petrodolar, ve skutečnosti šlo o pravý opak – o odstavení USA od ropy.  Tento proces skončil zlikvidováním ISIL a dále tím, že blízkovýchodní zdroje mají nově říkat “pane” Íránu.

To byl zásadní krok k ukončení dominance USA a byl spojen s ukončením i jejich vojenského vlivu v oblasti –  stalo se tak pokusem o puč v Turecku, po kterém se Turecko od USA odvrátilo.

Venezuela a ropa – petrodolar žije?

Po ztrátě Blízkého východu, po odepisování role Izraele, hlavního spojence USA v oblasti a za současně sílícího vlivu Číny, Ruska a Íránu, Spojené státy vsadily na poslední kartu – venezuelskou ropu. Jen nějak nedomýšlejí, že v procesu odepisování dolaru, který právě vrcholí, je Venezuela kamínkem, který ještě chybí do mozaiky. Mozaika z doby, kdy Spojené státy světu velely, už je úplně jiná a že dnes má platit “žádná ropa=žádný dolar”. A když i za této situace se ve Venezuele chtějí o něco pokusit, tak nejdou proti Venezuele, ale proti kolosu “Čína, Rusko, Írán” – a nezapomeňme na Turecko.

A věřit, že za této globální situace, navíc s problémy, které mají doma, mohou ve Venezuele něčeho dosáhnou, může jenom blázen.

Venezuelu podpořily Rusko, Čína, Írán, Turecko. D. Trump Maduru nepodpořil

Ruská letadla nad Venezuelou pár dnů před pokusem o puč, íránský ministr ve Venezuele v době Madurovy inaugurace, to byly mocné vzkazy. Podpora dalších zemí (obzvláště Kuby), to byl den, kdy se svět rozdělil na příznivce Madury a příznivce Guaida.

Pět důvodů, proč pokus o puč neklapne - Venezuela globálním pohledem

Íránský ministr obrany Amir Hatami a Nicolas Maduro

Ve skutečnosti šlo ale o mnohem vyšší rozdělení – o rozdělení na příznivce neoconů/sionistů (státní elita USA) a příznivce Globalistů (globální elita, která pracuje na odpisu USA z dominantní pozice).  A největší pozornost si zasluhovalo to, na čí stranu se postaví D. Trump. A D. Trump nezklamal – postavil se proti Madurovi.

D. Trump, který jako hlavní postava Globalistů pracuje na odstavování neoconů/sionistů od moci, se postavil na jejich stranu…

Nyní si ale připomeňme, jak D. Trump jedno říká a jiné tím myslí.

D. Trump jako “papežtější než papež”

Vzpomeňme si na Trumpovo bombardování Sýrie, které Sýrii takřka nepoškodilo a které bylo s Putinem domluvené. A co tehdy dělal Trump? To bombardování prosazoval a hlasitě po něm volal… A jaký byl výsledek? Ve stejné době zrušil “nejlepšího ministra zahraničí” R. Tillersona, přičemž mu to oznámil jenom tweetem. A zatímco neoconi/sionisté byli nadmíru spokojeni, on si mezitím udělal další čistku kolem sebe.

Důvodem ke zrušení Tillersona bylo, že žádal tvrdší postup v Sýrii a byl proti vystoupení USA z jaderné dohody s Íránem – jak by pak ovšem Trump mohl sankcionovat Írán a dotlačit ho právě k tomu, aby společně se Švýcarskem udělal ten krok, o kterém píšu výše?

A jak to bylo se S. Koreou? To už byla válka “jako” na spadnutí a neoconi se radovali a jaký byl výsledek? Trump se sešel s Kim čong unem a následně se S. Korea začala sbližovat s Jižní, čímž mizí důvod, aby Spojené státy měly své základny v blízkosti Číny…

A nyní Trump neuznal Maduru. A neoconi se radují, ba co víc, všichni podpindosníci ve světě, pro které slunce vychází nad Washingtonem, Trumpa následují…

Co bude následovat tentokrát, uvidíme, dá se ale očekávat, že Trump svou politikou “papežštější než papež”/ “neokonštější než neokoni” právě všechny podpindosníky vyzval, aby se předvedli, na které straně stojí – a s kým bude nutné se rozloučit. A to nejen na půdě USA, ale i v těch zemích, které Maduru nepodpořily.

A Pompeo, kterému Trump řízení ohledně Venezuely předal, už na zasedání OSN, konaném na žádost USA,  plamenně vyzval země celé Ameriky, aby podpořily opozičního vůdce a prohlásil, že Spojené státy jsou připraveny Venezuele pomoct.

K tomu se Eliott Abrams, “jestřáb zahraniční politiky, který pracoval jak v administrativě Reagana, tak i v Bushově administrativě” stal zvláštním vyslancem pro Venezuelu (zde)

Shrnutí

Venezuela není suverénní zemí a ve své podstatě je jen kamínkem, který je právě nutné vyřešit v mozaice Globalistů –  v tomto případě v odepisování role USA. To ale nic nemění na tom, že za Venezuelou stojí taková ochrana a podpora, o jaké se neoconům může jenom zdát.  A připomínám jeden komentář, kde v čase od 25. minuty host říká: “Dokud za Madurou bude stát armáda, nikdo zvenčí nemá šanci jej zrušit do té doby, dokud Madura bude mít pro armádu peníze”- zde. Takže ono může stačit podporovat Maduru finančně a to jistě nebude problém.

Proces likvidace sionismu běží naplno (a týká se i Izraele, ale o tom až příště) a státní sionistická elita USA s tím nic nenadělá – kroky k tomu, aby žádná ropa (ani jiné světové zdroje) už neříkaly “pane” Spojeným státům” se blíží do finále. A pohled na dění  optikou stavu světa v globálu, ten je právě o tom, že dění ve Venezuele není o “neoconi vs. Venezuela”, ale o dění “neoconi vs. svět”. A to je mnohem pozitivnější závěr, než obavy, že USA ve Venezuele zopakují scénář a´la Blízký východ.

PS. Komu světové zdroje “pane” říkat budou/mají říkat, to už je na jiné téma (a m.j. je i o jiném právě aktuálním kamínku v mozaice Globalistů, který se jmenuje Superstát) .

-Pozorovatelka- 27.01.2019

 

Související:

Revoluční rozhodnutí, ECB zavedla negativní úrok 

Zabíjíte dolar, varují Trumpa Rothschildové 

Amerika first, krach 1929, izolace a protekcionismus 

Jak se dolar měnil v petrodolar a jak k tomu posloužil Izrael

Konec dolaru jako Izrael vs. Írán?

 

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
kolemjdoucí
Návštěvník
kolemjdoucí

Zdravím, píšu tedy dle domluvy sem pod váš článek dotaz ohledně horoskopu: Mám v horoskopu pro jednu osobu apekty, o kterých nevím, jak je zařadit či vysvětlit. Osoba je v Panně, Merkur také v Panně a navíc se Sluncem v konjunkci (obojí sedmý dům), Ascendent Vodnář, Měsíc v Rybách, Mars ve Vahách a navíc na Spálené cestě, Venuše v Raku. Aspekty, se kterými si moc nevím rady (a jsou silné): Retrográdní Neptun ve Střelci do 4 stupňů od M.C (konjunkce), Jupiter a Měsíc v kvadratuře s M.C. (Jupiter je v také v Panně), zničený a spálený Mars v trigonu s Ascendentem, Pluto v sextilu s retrográdním Lunárním uzlem (Pluto ve Vahách ještě v sedmém domě, hlava draka ve Lvu v šestém, Mars v osmém domě), retrográdní Neptun v trigonu s retrográdním Lunárním uzlem.

Kdybyste se mi na to prosím mohla mrknout a něco mi k tomu povědět, byl bych Vám moc vděčný… pokud byste potřebovala vědět ještě nějaké doplňující věci, samozřejmě na žádost doplním… ještě jednou děkuji.

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

“Proces Venezuela”

V celém procesu je vidět, jak bylo níže v diskuzi průběžně skládáno dohromady – jedna informace k druhé i s odkazy – že se ve Venezuele naplňuje scénář ozvučený Boltnem – “odříznutí” Venezuely od financí. Právě sledujeme v přímém přenosu divadélko “Bolton – Trump” v režii Trumpa, naplňující scénář globalčiků – odstavení USA z role světového parazita (četníkem už není) a jejich izolace. Tento proces je synchronizovaně uskutečňován spolu s odstavením petrodolaru. Neoconi si sami podřezávají větev svými zásahy do globální politiky, toužíce zachovat Pax Americana.

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Jéňa
Teď bude důležité sledovat, jak se posune ten krok “Francie, Británie,Německo” a obejití amerických sankcí na Írán. A díky za Vaše odkazy 🙂

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

… v pokračování v tématu “Proces Venezuela” přecházím do diskuze pod právě nejnovější článek pana VK https://aeronet.cz/news/manzelka-slovenskeho-ministra-zahranici-odkryla-sokujici-svedectvi-z-diplomacie-jak-jeji-manzel-celi-tlakum-mocnych-kruhu-ktere-usiluji-o-rozpoutavani-valek-v-poradnim-tymu-miroslava-lajcaka/ , kde navazuji svým komentářem (právě v processingu) a připravujíce nové informace z otevřených zdrojů, kde uvedu možná “malé překvapení” v tomto procesu.

hirameki
Návštěvník
hirameki

Lajčáková i Lajčák jsou bezcharakterní osoby, kterým bych nevěřil ani dobrý den.

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

…John Bolton vyvolal polemiku, když do médií pronikl záběr na jeho poznámku, kterou si napsal a držel ve svých rukou o vyslání 5000 vojaků do Kolumbie https://www.hlavnespravy.sk/kriza-vo-venezuele-bolton-mal-v-bloku-zaznam-o-vyslani-5000-vojakov-kolumbie/1653610

comment image

Hezky nám tu hrají divadélko – duo Trump a Bolton – kluci ušatí.

Pěkně se to rýmuje s tímto – dřívější výměna Tillersona za Boltna a Trumpovo předvádění, že je “papežštější než papež”/ “neokonštější než neokoni” – jak píše paní Pozorovatelka ve svém článku výše.

Zapadá nám do toho i ta Kolumbie, jak se zde v diskuzi psalo dříve – viz:

Samozvaný prezident Guaido přiznal, že byl pod nátlakem v USA pobývajících opozičních politiků, kteří mu opakovaně předávali vzkazy od amerického senátora Marca Rubio a prezidenta Kolumbie Ivána Duque https://www.interfax.ru/world/647890

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

Poznámky Johna Boltona

comment image
https://eu.usatoday.com/story/news/world/2019/01/28/john-bolton-notepad-troops-colombia-venezuela-military-intervention/2705957002/

Ukázal nám jen tu 3. poznámku – filuta.
Stejně to asi byla jediná a naše figurka takto fabuluje.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Jéňa

Jiná “poznámka” v tom poznámkovém bloku ani být nemůže – blok je trhací, a žádná stránka není otočená. 😉
Pěkná groteska! :-)))

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

“Vše přes finance – čitelný scénář USA k podrobení Venezuely”

…další “odříznutí” Veneuzely – USA povolily vůdci opozice ve Venezuele Juan Guaidovi, který se prohlásil za prezidenta, aby získal kontrolu nad majetkem vlády a centrální banky země, tvrdí místopředseda tiskové služby amerického ministerstva zahraničí Robert Palladino https://vz.ru/news/2019/1/29/961684.html . Jedná se o aktiva Venezuely, která se nachází na účtech Federální rezervní banky v New Yorku a některých dalších amerických bank, oznamuje TASS s odkazem na zprávu Palladina.

rudá vesta
Návštěvník
rudá vesta

Jeden z nejlepších článků, jaký byl publikován na Aeronetu.

Neznama
Návštěvník
Neznama

Bily rasismus…. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bily-rasismus-a-Trump-Ucelova-lez-novinaru-obeti-malem-znicila-zivot-Divoky-pripad-z-USA-568286

Za to vím, že v červenci 2018 EK podepsaná smlouva mezi EU a Japonskem (EPA – Economic Partnership Agreement), odsouhlasená EP v prosinci 2018, má vstoupit v platnost 1. Února 2019. Smlouva, která v určitém slova smyslu nahrazuje (zapomenutou) TTIP a prezidentem Trumpem usmrcenou TTP, nezahrnuje RF a ČLR. Protože smlouva prakticky míří proti USA, a mrtvá TTP se transformovala do TTP-11 (bez USA), také zvaná CTPP, bude zcela určitě mít dopady na EU. O nich, a o představitelných rizicích napíši odděleně.
Dnes hodnotím předpokládaný výsledek WEF 2019, osudový rok Islámu a první kolo obchodní války mezi USA a ČLR jako dárek prezidentu Trumpovi pro vstup do již začínající nové prezidentské volební kampaně, který nic nestojí. Na druhé straně dárek nabízí ČLR čas pro upevnění pozice a modifikaci taktiky dovolující pokračovat v cestě a k cíli Made in China 2025. Proto bychom se měli z daru, který nic nestojí, učit. Souhlasu netřeba. Jan Campbell
http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/darek-ktery-nic-nestoji/

Budro
Návštěvník
Budro

Vážená paní Pozorovatelko, přečetl jsem si teď tento článek:
https://cz.sputniknews.com/politika/201901289058120-soros-cina-huawei-davos/
https://cz.sputniknews.com/svet/201901259027602-cina-vyrok-komentar-soros/
a jsem voľaký zmetený. Je tedy Soroš Neokon, Globalista či co? Čína je podle vás globalistický ráj (spolu s Iránem jistě) ,ale doposud z neznámých příčin a bez zjevných důvodů Soroš podle vás pracoval pro globalisty nebo ne?, já už se v tom nevyznám. Takže jestli tomu dobře rozumím, Soroš a Trump jsou oba globalisté a jako se kočkují… ale teď to najednou zase vypadá že Soroš i Trump jdou proti číně. To bude jistě zase nějaký Sorošům úskok , viďte. Tož prosím, aby byl v chalupě klid, je ten Soroš tedy globalista nebo ne?

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

…Bublo, očekávej odpověď ve stejném duchu jako dostal Sereš od Číny, ale spíše ani to.

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

…vše přes finance – čitelný scénář USA k podrobení Venezuely.

Tedy přesně tak, jak naplánoval Bolton – viz. citace z dřívějšího komentáře v minulé diskuzi:

comment image

—citace—
“A poradce pro národní bezpečnost John R. Bolton vypráví do médií postup, jak prý toho Madura USA svrhnou: https://vz.ru/news/2019/1/24/960983.html .
USA na to půjdou takto – zaměří se na “odříznutí” venezuelských úřadů vedených prezidentem Nicolasem Madurem od všech zdrojů a příjmů.”
—konec citace—

Provedené “odříznutí” (dosud známé z oficiálních zdrojů):

– podpindosnik Juan Guaidó uznávaný Washingtonem “jako prezident” Venezuely, požádal britské úřady, aby se do vlády legitimního vůdce Venezuely Nicolase Madura nevrátily zlaté slitky v hodnotě 1,3 miliardy dolarů z Velké Británie. https://vz.ru/news/2019/1/28/961424.html

– USA uvalily sankce na venezuelskou státní ropnou firmu
https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/495783-usa-uvalily-sankce-na-venezuelskou-statni-ropnou-firmu.html

Zdá se, že poběží ze strany USA jen populární proces sankcí. Nebo se zmůžou na víc?

raspberry
Návštěvník
raspberry

Venezuela = blokáda Leningradu č. 2.
Americká blokáda Venezuely začala, když byly USA odstřiženy od rabování venezuelské ropy.

Mladý národovec
Návštěvník
Mladý národovec

Dobrý den,Váš web sleduji od krize na Ukrajině,nikdy jsem na nic nereagoval,dnes mi ale asi došla trpělivost a začínají se ve mě s prominutím “vařit chcanky”.Velmi rád bych Vám poslal finanční příspěvek,bylo by to ode mě fér ale bohužel to nepůjde.Otázka – co je pro Vás důležitější?Příspěvek a propagace webu od návštěvníků nebo fabulace paní Pozorovatelky?Prosím neodpovídejte,raději konejte.Je pro mě nepochopitelné že paní Pozorovatelka uráží redakci,uráží navštěvníky a učastníky diskuse,ničí diskusi a odměna?Prostor v hlavním panelu.
Průměrný příspěvek pana VK:
-maminka,tatínek,rodina,národ,Československo,Česká Republika,pracujíci lid,úcta ke stáří a předkům,obyčejný člověk,bíla civilizace,technika,průmysl,zemědělství,armáda,nahlédnutí za oponu…..
Průměrný příspěvek paní Pozorovatelky:
-globalisté,Putin,pan VK nemá pravdu,ja to říkala už před měsícem 24.8. v 6:49,Pjakin,konstelace hvězd,ladění,optika,chudáci víte kdo,já já já,Rusko,nemáte pravdu,a když jsem to říkala,Írán,neokoni,všude jsem byla,se všema už jsem mluvila,Israel….

SPD má Hynka Berana.Aeronet má paní Pozorovatelku.Fšichni snesou fšecko.

Když už jsem poprvé dávám příspěvek ještě bych chtěl reagovat mimo téma.Chtěl bych mluvit o Soy Boys.
Ve vší úctě k panu VK,je vidět že už budete starší chlap a “svoje máte jisté”.Nechci zpochybňovat to o čem píšete ale realita v ČR je jiná.Já jsem poměrně mladý,v tomto směru jsem v centru dění a mám to z první ruky.Naše země doslova přetéka skvělýma,krásnýma a šikovnýma chlapama.(Bicepsy jak dělový koule,záda jak vrata od stodoly,hrudníky jak bejk,na břiše pekáče z pekla,nohy jak koně,oči jako studánky,úsměv že z toho tajou ledovce,vousatý,oholený…..).Chlapama co udržujou naše města a vesnice v chodu,co řídí traktory a těžkou techniku,co udržují polnosti a lesy,co obrábějí ocel,vyrábějí nástoje,stoje,přípravky,co lijou beton,stavějí domy,mosty,silnice,fabriky,co rubou nerosty,dřevo,terén.Chlapama co umějí ovládat zbraně,lovit zvěř a ryby.Chlapama co mají “koule” na sým místě.Chlapama pro který překážka nic neznamená.Chlapama co jim v žilách proudí krev husitů a v hrudi bije srdce rytíře z Blaníku…. A co z toho mají?Nic,absolutní nic!Baba si o ně ani kolo neopře.A soy boys?Ty mají deset bab na jednom prstě,bez práce,bez námahy,bez snažení.Problém nejsou muži,ty jsou tady naprosto v pořádku až na vyjímky,tady je problém s holkama.Jak nejste soy boy nebo narkoman,nemáte šanci!A ti co ženu mají tak jim stejně na tajňačku holka chodí za sój bójem…. Zkuste se na to podívat z téhle stránky.

Děkuji pane VK a Administrátore za Vaše články,práci a pořad na SVCS,jen doufám že Vám budu moci v budoucnu konečně poslat příspěvek na provoz.

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

Mladý národovec

..sliby chyby, trolle.
A “chcanky” jsou Tvůj problém – tam bys měl začít.

Mladý národovec
Návštěvník
Mladý národovec

Tak Jéňo,řikál jsem si ,,svoje sem řekl a už budu držet zase pár let hubu”,ale víš co!?Já tu hubu držet nebudu a tebe si vychutnám!Takže Jéňo řekni mi,dokážeš namýchat beton a postavit zeď?Dokážeš fošnu přeměnit na nábytek?Usadit krovy,položit střechu?Dokážeš na soustruhu vyříznout závít nebo na frézce vyfrézovat ozubený kolo?A to bych toho po tobě ještě mnoho nechtěl.Dokážeš naprogramovat CNC mašinu,usadit obrobek a začít frézovat?Jéňo,postavit koupelnu,kuchyň,položit podlahu?Zvládneš?Jéňo kolik už jsi zkonstruoval a následně vyrobil stříhacích nebo třeba tažných nástrojů diky kterým máš všechny ty serepetičky kolem sebe co ti tak usnaďnují život?Kolik už jsi vyrobil přípravků nebo kolik výrobních procesů jsi optimalizoval aby se lidem lépe a snadněji pracovalo?Jéňo kolik mašin díky kterým se ti tak fajn žije umíš seřizovat a opravovat?Jéňo,zvládneš opravit auto?Nebo třeba postavit motorku z toho co se valí okolo?Jéňo dokážeš obsluhovat třeba motorovou pilu,nabrousit na ní řetěz a pokacet s ní strom?Co dělat když se ta pila zadře protože jsi tam nedal olej,to už bych snad ani po tobě nechtěl.Jéňo,dokážeš ten strom naložit na valník a odvést traktorem na zpracování,ukočíruješ to Jéňo?Jéňo,dokážeš zrýt pole a zasadit brambory a ty brambory potom sklidit aby bylo co papat?Jéňo, dokažeš svářet ocel el. obloukem nebo co2(ale to zvládne fakt každej) nebo TIG?Dokážeš Jéňo obsluhovat těžké stroje?Japak se Jéňo dokážeš otáčet třeba s lopatou a krumpáčem hmm?Jéňo,kralika,zabít,vyvrhnout,stáhnout z kůže?Zvládneš?Jéňo,když ti začne chcát voda z vodovodního potrubí,nebo třeba praskne boiler,nejlíp v zimě,zvládneš to dát do kupy?Jéňo,Jéňo z pušky by jsi dokázal vystřelit a zároveň se i trefit do terče?Dokázal by jsi na koleňi spíchnout nějaký verk na obranu kdyby už žádná jina cesta nebyla?A Jéňo co třeba takový klik na jedný ruce?Dal by jsi to?Nebo třeba dřep na jedný noze,nebo třeba schyb,výmyk,přednožení?Zvlád by jsi?Dokázal by jsi se prát o život a chránit životy ostatních kdyby nic jinýho nezbejvalo?Dokážeš si poradit v extrémních podmínkách a přežít?Jéňo Tebe bych v pracovní ani bojové jednotce nechtěl,byl by si první kdo by vzal nohy na ramena kdyby šlo do tuhýho,v horším případě by jsi trefil někoho do zad.No tak Jéňo co?Jéňo,já si hned na startu uvědomil že hubou ještě nikdo svět nezměnil,ale rukama,rukama se kamaráde dají dělat zázraky!Ty budeš přesně ten typ intelektuála,co má všechno načtený tísíc knížek,chytrej jak rádio ale skutek utek.Teď dám radu já tobě kde by jsi mohl začít jestli chceš svět změnit k lepšímu.Oblíkni si montérky,pořádně se najez a místo žvatlání mouder na diskuzích přilož ruku k dílu.Třeba si pak i uvědomíš cenu peněz a že není možný je jen tak rozhazovat a dávat lidem který tebou pohrdají(Respekt panu VK,ten má k lidem úctu narozdíl od někoho).Narovinu ti ale říkám že budeme muset makat 10x víc než naši dědové aby jsme ten bordel dali zase dopořádku,hodně se u toho zapotíš a když se budeš jóóó snažit možna ti i konečně narostou svaly a jako bonus získáš trochu sebeúcty.A ještě jednu poznámku kterou si neodpustím.Kdyby jsi si dal NICK aspoň Jan,Jen,Ján,Honza,Hanz snad bych k tobě měl aspoň trochu respekt ale Jéňa!? Tak si může řikat jen bukvice a k těm já respekt nemám!Děláš jenom ostudu nejkrásnějšímu jménu,které MUŽI v NAŠÍ zemi nosí.Domluvil jsem.Další reakci ani příspěvek už sem zase roky nedám,budu držet radiový klid a budu dělat to co mi jde nejlíp,měnit svět svejma rukama!Ty si dál žvatlej svoje nesmysly.Zbohem Jéňo a třeba jednou uvidíme kdo z nás byl úspěšnější.

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

Mladý národovec

…a vše se nejdříve zrodí v mozku/mozcích, víme? Taktéž si dořeš ty “chcanky” při odchodu, trolle.

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

mladý národovec
“Dobrý den,Váš web sleduji od krize na Ukrajině,nikdy jsem na nic nereagoval” – já jsem na AE přesně tak dlouho, jak začal fungovat, proč tedy jste čekal pět let, abyste se ke mě vyjádřil? Proč jste nereagoval už tehdy, když jsem tady psala i dva články denně?

A když ,jak sám píšete – nepřispíváte finančně (to není výčitka), neúčastníte se ani diskusí a není mi známo, že byste tady napsal nějaký článek, tak čím Vy jste pro AE větším přínosem než já? A jakým právem jste tady vlastně přišel dělat pořádky?

A když na Vaši akci přišla reakce, jakou jste si sám vykoledoval, tak teď tady předvádíte co? Jestli zvládáte všechno to, co jste popsal, tak jen úcta k tomu, ale jaký význam to má pro AE? A co tím chcete říct – že všichni to tady mají zabalit a jít jen něco dělat rukama, protože myšlenky jsou o ničem? A co všichni ti, co v 89. cinkali na Václaváku – ti měli “holé ruce” a jak změnili svět!, to Vás nezajímá? A kde berete jistotu, že nikdo ze zdejších rukama nic nedělá, resp. že když nedělá zrovna rukama, tak nestojí za nic?

A Vy jste za svou práci zcela jistě placený, zatímco můj čas a nasazení jsou zde zcela zdarma. A věřte, že kdybych tu energii, kterou jsem vydala na cca už 600 článků, věnovala vydělávání peněz, tak moje konto by vypadalo jinak – a zkuste si, co napsání článku obnáší, nic Vám nebrání, prostor tady je pro každého! A když spočítám, že mě napsání článku zabere 6-10 hodin, jste ochoten si to se mnou vyměnit s tím, že je to zadarmo???! A jste ochoten připustit, že tím, že moje články si našly své čtenáře, jsem pro AE udělala mnohem víc, než právě činíte Vy Vašim štěkem??

A Vy si tady dovolíte vstoupit s tím, že já mám zmizet a k tomu všechny vyzvat, aby šli svět měnit rukama? No, to je služba AE jako blázen….!

A pokud Vám šlo jen o to, abyste si tady nahonil ego, jak Vy jste skvělý a úspěšný a zakončil to “Zbohem Jéňo a třeba jednou uvidíme kdo z nás byl úspěšnější”, tak to jste si zřejmě spletl prostor – pro Vaše soupeření jsou např. tyto závody
https://www.husqvarna.com/cz/les/zaciname/ze-zivota-profesionalu/wlc-2018/
A to ode mě není o neúctě k těm lidem, ale o Vašem povyšování se nad ty, co chtějí přemýšlet.

K Vaší kritice nicku, v tomto případě navíc krásně českého, se ani nebudu vyjadřovat…

PS: A že jste svůj text bezohledně vůči čtenářům slil do oči trápící formy, to už píšu jen tak na okraj…

Jéňa
Návštěvník
Jéňa
fohat
Návštěvník
fohat

Hele indigovy mladocechu…Kdy bude zablesk z Alcyonu bude koncem ledna nebo koncem brezna???

vodnik
Návštěvník
vodnik

Mladý národovec
Z Havlistické pražské kavárny, tímto potvrdil vysokou kvalitu článku autorky Pozorovatelky.

Dan
Návštěvník
Dan

Mladý národovec akorát napsal kus pravdy a jak vidno, ukázalo se pouze to, že kdo nesouhlasí s vědmou, ten má od jisté, čím dál více se rozrůstající skupiny různých lidí, mínus. Už jsem nejen já napsal – ta paní je časovaná bomba pro tento web. Její trvalé okopávání kotníků redakce (já ji do redakce nikdy nepočítal, nemá na to, aby cokoliv týkajícího se webu založila) je často až hodně viditelné. Její myšlenky jsou pouze myšlenky převzaté od Pjakina, okopírované ze všemožných, často pochybných článků a webů…na rozdíl od VK, který v drtivé většině píše aktuálně ke konkrétním věcem.
Je to můj názor, klidně mě za něj vy milovníci všech těch palců a lajků mínusujte.

jan
Návštěvník
jan

Dane souhlasim ale…
Podle toho jak Pozorovatelka píše, je ovlivněna alternativním Pjakinem, nebo dokonce vládcem alternativního světa Putinem a je ve službách Izraele a Pražského Hradu. Jinými slovy alternativa..

Budro
Návštěvník
Budro

Bravo mladý Muži. Vše co říkáte je pravda. Ženský se zbláznily. Co dodat, když paní pochválí Terezu Spencerovou (což je transka a dotyčná paní to ví) za to, že má takovou jako “chlapskou” logiku. Díky za Váš příspěvek.

Jaris
Návštěvník
Jaris

No, musim rici, ze kdyz jsem videla T. Spencerovou poprve na fotce, lekla jsem se, ze jde o carodejnici. Nevedela jsem, ze je ‘transka’.

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

Jaris

…ale v hlavě to má Tereza Spencerová srovnaný v popisu dějú zatím výborně – shodně s většinou diskutérů na AEN pod tímto článkem paní Pozorovatelky – možná nás i cituje v titulku a dole ve svém článku https://www.hlavnespravy.sk/spencerova-co-ak-sa-po-vzore-guaida-vyhlasila-za-docasnu-prezidentku-francuzska-marine-le-penova/1653513 . Kdo ví, možná? Ale pohled na procesy má správný – a o tom to všechno je.

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Jéňa
Já tuhle dehonestaci T. Spencerové nemůžu vůbec číst! Kdo z těch chudáků se může pochlubit tím, že udělal interview s Bašarem Asadem, které následně převzal i svět?

“Další exkluzivní trhák nové novinářské hvězdy Terezy Spencerové tentokrát s prezidentem Sýrie Bašárem Asadem. // Celý text rozhovoru redaktorky Literárních novin Terezy Spencerové převzaly agentury ČTK, Reuters, Bloomberg či RIA Novosti”
http://www.novarepublika.cz/2015/10/tereza-spencerova-exluzivne-s-basarem.html

A kdo z nich byl i hostem syrské televize?
https://www.youtube.com/watch?v=Ri1Y_l_9xZo

Pro mě je už hodně dlouho T. Spencerová hned po Pjakinovi bezkonkurenční.

Budro
Návštěvník
Budro

Čarodějnice je podle mého gusta svůdná lepá děva. Umí přece čarovat, tak proč by měla vypadat jako chlap? 🙂
Transky naopak vypadají jako takovej “rozmazanej” chlap.
Čarodějnice:
comment image
comment image
comment image
transky:
comment image
comment image
comment image

Marketka
Návštěvník
Marketka

V mojej mladosti existovali iba jezibaby. Jezibabu z Mrazika nahovoril neprekonatelne Ivan Letko. Toto som uz vlastne nechcela zazit.

Budro
Návštěvník
Budro

No jo, ale to byly pohádky pro děti 🙂
A tam je všechno moc zjednodušený. Ty dnešní , např. ty mnou vyobrazené čarodějnice jsou osoby z masa a krve, akurát že se zaobírají černó magijó.

A ty existence co se nechali dobrovolně zohyzdit (transky), ty jsou taky naprosto reálné, ale irelevantní. Kdo bere v potaz názor transky je vadnej. Komu se transka , tfuj čerte, líbí, ten je nechutnej.

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Jaris
Tereze Spencerové nesaháte nejen ani po kotníky, ale ani tam, kam by plivla. Což Vy s Vaším myšlením mateřské školky ale nemůžete pochopit…

Jaris
Návštěvník
Jaris

Pozorovatelka
Ja tady nemluvim o tom co vi nebo nevi Spencerova. Moje poznamka se tykala jejiho zjevu. Upravit by se trochu mohla, aby nestrasila male deti. Verte, ze srovnavat se s ni neni moje ambice.

Marketka
Návštěvník
Marketka

Budro,
pani sa nezblaznila, jej cinnost je cielavedoma a financovana.

Budro
Návštěvník
Budro

To je možné, jen aby bylo jasno, nevím jaká paní to byla, nemyslím tím nutně PP 🙂

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Marketka
Jo, ty peníze od pana VK už nevím, kam ukládat!
Čímž jsem na tom stejně,jako pan VK a Aministrátor.
No, to byl vtip, pravda je tajná, ale že jste to Vy, tak Vám ji prozradím
https://aeronet.cz/news/video-zakulisi-ruske-propagandy-bohuzel-o-nejakem-kufru-pro-aeronet-nic/