Pět důvodů, proč pokus o puč neklapne – Venezuela globálním pohledem

Pět důvodů, proč pokus o puč neklapne – Venezuela globálním pohledem

Pět důvodů, proč pokus o puč neklapne – Venezuela globálním pohledem

Ve středu 23. ledna události ve Venezuele otřásly světem.  Mnoho lidí se teď zajímá, jestli tento den je koncem prezidentství Nicolasa Madury a začátkem nové kapitoly amerického intervencionismu.

Tady je pět důvodů, proč je nepravděpodobné, aby toto drama přineslo takové rozuzlení, o jakém tolik křičí hlavní světová média.

“Prozatímní prezident” … Kdo, co?

Ve středu, uprostřed masivních protizákonných akcí, Spojené státy a řada latinskoamerických států společně s Kanadou a některými regionálními organizacemi, jako je Organizace amerických států, uznaly samozvaného vůdce Národního shromáždění Juan Guaida za “dočasného prezidenta” Venezuely.

Tento 35letý člen opozičního Národního shromáždění ale nemůže jen tak jednoduše lusknout prsty a převzít prezidentství, a to ani když s ním souhlasí řada vlivných zemí v regionu nebo na celém světě. Takový krok by jednoduše odporoval ústavě a mezinárodnímu právu.

Guaido vstoupil do roztříštěného světa opozičních zákonodárců v roce 2015 a teprve v posledních měsících se z relativně neznámé tváře náhle stal člověkem, který je v centru pozornosti na národní i mezinárodní úrovni.

Soudě podle jeho činů dosud ale neexistují žádné známky toho, že jeho výzvy k převratu by byly úspěšnější, než četné neúspěšné pokusy opozice po převratu v roce 2002.

Mezinárodní aliance

Venezuela není na mezinárodní scéně sama. Řada mocných zemí odmítla podporovat Spojené státy, které nechtějí uznat zvoleného prezidenta Nicolase Maduru za legitimního vůdce země. Rusko, Čína, Írán, Turecko, Mexiko a řada dalších malých zemí jasně uvedla, že navzdory všemu budou pokračovat v obvyklých obchodních vztazích se svými venezuelskými partnery.

Vlády Velké Británie, Německa, Španělska a EU jsou na straně opozice, Brusel však dosud své stanovisko oficiálně nesdělil.

Takový rozkol naznačuje, že Venezuela není tak izolovaná, jak by si Spojené státy přály.

Armáda je dobře vyzbrojena, organizovaná a připravená k bitvě

Přes několik akcí ozbrojených sil,  vojenské vedení země stojí na straně prezidenta Madura.

Ve čtvrtek ministr obrany Padrino Lopez promluvil k lidem a popsal “kriminální americký plán, který ohrožuje svrchovanost a nezávislost národa”.  Vyzval Venezuelany, aby nezačali občanskou válku a zdůraznil, že armáda je na straně “našeho velitele, občana Nicolase Madura”.

Dobře vyzbrojená venezuelská armáda bude mít v celém dění rozhodující roli. Armáda má moderní vrtulníky, letadla, obrněné vozy a nejnovější AK-103 samopaly z Ruska. Kromě skutečnosti, že ozbrojené síly se skládají ze 120 tisíc lidí, existují i ​​ozbrojené milice v řadách civilních ozbrojených sil.

Nelze podceňovat podporu, kterou má vláda od národa

President Maduro má stovky tisíc, možná miliony odpůrců, nicméně to znamená, že opoziční vůdce nemá více příznivců.

Pokud by neexistovala taková podpora, Maduro už by nebyl. Díky různým zákonným manévrům se vůdce těšil lidové podpoře, aby neutralizoval masovou opozici na pozadí rychlého růstu inflace a recese.

Ale navzdory všemu, popularita Madury a nadšení pro myšlenku socialismu, která nadále inspiruje chudé země, dovolily jeho vládě získat srdce a mysl svých nejvíce vyčerpaných příznivců. Navzdory svým nedostatkům se většina Venezuelanů nezúčastní americké války proti vlastní vládě. Pokud je něco, co spojuje křehkou národní zemi, tak je to agrese cizího nepřítele.

USA nebudou riskovat válku

Po katastrofách v Iráku a Afghánistánu jsou Spojené státy připraveny riskovat takzvaný “humanitární zásah” proti zemi, která má zásoby zbraní dvakrát větší než měl Írák dvojnásobné velikosti Iráku, a jejíž kolaps by  způsobil sociální nestabilitu na celé polokouli?

Nebezpečí, že Spojené státy padnou do pasti, ze které nebudou moci uniknout, je zcela reálné. A Washington sotva potřebuje takové problémy, zvláště v době, kdy takoví konkurenti, jako je Čína, rostou a svět s velikou zvědavostí pozoruje jeho pokračující hroucení pozastavením činnosti vlády.

A ač USA mohou chtít “zůstat stínovým vůdcem” a řídit takové země, jako Kolumbie a Brazílie, tak kolumbijský prezident Ivan Duque Marquez ještě neprojevil připravenost k vojenskému vměšování a nový, tvrdý brazilský vůdce Zhair Bolshonar, se jeví jako jen, kdo více štěká, než skutečně kouše.

Spojené státy mohou ukládat sankce za bezohledného nedodržování mezinárodního práva, ale je velmi pochybné, že by byly schopny nést vojenské, politické nebo finanční náklady coby důsledek rozsáhlé války proti obyvatelům Venezuely.

Washington by měl vědět, že zahájení války je jedna věc a její konec další.

Článek je z ruského zdroje zde

………………………………………………………………………..

Jak uvádím v závěru, článek je převzatý. A vložila jsem jej, protože na rozdíl od většiny článků, které dění popisují jen optikou “USA – Venezuela”, tento je o stejném dění optikou stavu současného světa, globálu. A to je dle mého velmi důležité, protože tímto pohledem se může všechno ukázat v úplně jiném světle.

Že role Spojených států upadá, je už jasné každému, stejně tak je jasné, že jejich roli má nahradit Čína a že dalšími velkými hráči jsou Rusko a Írán.  Dominantní role USA prostě končí a než se vrátím k Venezuele, musím odbočit zdánlivě úplně jinam.

Konec dolaru/petrodolaru – přípravy na ekonomickou krizi, role Íránu

O odstavování dolaru jako světové měny se hovoří už dlouho, až nyní je téměř vše připraveno. A když svět hovoří o očekávání ekonomické krize, tak je to právě o tom.  Největším potvrzením je zvyšování úrokových sazeb bank všude po světě, které ještě nedávno měly úrokové sazby na hodnotách kolem nuly a dokonce banky po vzoru ECB, přecházely i na negativní úročení (zde).

V prosinci minulého roku zvedl FED úrokové sazby od roku 2015 už podeváté, zvedá i ČNB. A protože zvedání úrokových je přípravou na krizi, tak k tomu ze všech stran slyšíme, že přijde a že bude způsobena obchodní válkou mezi USA a Čínou.

To je pravda jen částečně, protože celý ten proces je řízený a jeho hlavním hráčem je D. Trump a jim zaváděné americké sankce na všechny strany. A jejich účel? Čím více zemím bude zakázáno obchodovat v dolarech, tím více jich od dolaru odstoupí a začne obchodovat v jiných měnách. A k tomu tady máme velmi důležitou aktuální zprávu: “V reakci na americké sankce vytvoří Írán a Švýcarsko systém, který sankce obejde” (zde)

A tato zpráva je důležitá m.j. z toho důvodu, že potvrzuje, jak významným hráčem je Írán. Byl to totiž Írán, kam Spojeným státům v rámci Arabského jara už nebylo dovoleno vstoupit, přesněji – tohle tažení skončilo v Sýrii, ve spojenecké zemi Íránu. A zatímco Spojené státy věřily, že rozbombardováním Blízkého východu získají dohled nad blízkovýchodní ropou, tzn. základ pro petrodolar, ve skutečnosti šlo o pravý opak – o odstavení USA od ropy.  Tento proces skončil zlikvidováním ISIL a dále tím, že blízkovýchodní zdroje mají nově říkat “pane” Íránu.

To byl zásadní krok k ukončení dominance USA a byl spojen s ukončením i jejich vojenského vlivu v oblasti –  stalo se tak pokusem o puč v Turecku, po kterém se Turecko od USA odvrátilo.

Venezuela a ropa – petrodolar žije?

Po ztrátě Blízkého východu, po odepisování role Izraele, hlavního spojence USA v oblasti a za současně sílícího vlivu Číny, Ruska a Íránu, Spojené státy vsadily na poslední kartu – venezuelskou ropu. Jen nějak nedomýšlejí, že v procesu odepisování dolaru, který právě vrcholí, je Venezuela kamínkem, který ještě chybí do mozaiky. Mozaika z doby, kdy Spojené státy světu velely, už je úplně jiná a že dnes má platit “žádná ropa=žádný dolar”. A když i za této situace se ve Venezuele chtějí o něco pokusit, tak nejdou proti Venezuele, ale proti kolosu “Čína, Rusko, Írán” – a nezapomeňme na Turecko.

A věřit, že za této globální situace, navíc s problémy, které mají doma, mohou ve Venezuele něčeho dosáhnou, může jenom blázen.

Venezuelu podpořily Rusko, Čína, Írán, Turecko. D. Trump Maduru nepodpořil

Ruská letadla nad Venezuelou pár dnů před pokusem o puč, íránský ministr ve Venezuele v době Madurovy inaugurace, to byly mocné vzkazy. Podpora dalších zemí (obzvláště Kuby), to byl den, kdy se svět rozdělil na příznivce Madury a příznivce Guaida.

Pět důvodů, proč pokus o puč neklapne - Venezuela globálním pohledem

Íránský ministr obrany Amir Hatami a Nicolas Maduro

Ve skutečnosti šlo ale o mnohem vyšší rozdělení – o rozdělení na příznivce neoconů/sionistů (státní elita USA) a příznivce Globalistů (globální elita, která pracuje na odpisu USA z dominantní pozice).  A největší pozornost si zasluhovalo to, na čí stranu se postaví D. Trump. A D. Trump nezklamal – postavil se proti Madurovi.

D. Trump, který jako hlavní postava Globalistů pracuje na odstavování neoconů/sionistů od moci, se postavil na jejich stranu…

Nyní si ale připomeňme, jak D. Trump jedno říká a jiné tím myslí.

D. Trump jako “papežtější než papež”

Vzpomeňme si na Trumpovo bombardování Sýrie, které Sýrii takřka nepoškodilo a které bylo s Putinem domluvené. A co tehdy dělal Trump? To bombardování prosazoval a hlasitě po něm volal… A jaký byl výsledek? Ve stejné době zrušil “nejlepšího ministra zahraničí” R. Tillersona, přičemž mu to oznámil jenom tweetem. A zatímco neoconi/sionisté byli nadmíru spokojeni, on si mezitím udělal další čistku kolem sebe.

Důvodem ke zrušení Tillersona bylo, že žádal tvrdší postup v Sýrii a byl proti vystoupení USA z jaderné dohody s Íránem – jak by pak ovšem Trump mohl sankcionovat Írán a dotlačit ho právě k tomu, aby společně se Švýcarskem udělal ten krok, o kterém píšu výše?

A jak to bylo se S. Koreou? To už byla válka “jako” na spadnutí a neoconi se radovali a jaký byl výsledek? Trump se sešel s Kim čong unem a následně se S. Korea začala sbližovat s Jižní, čímž mizí důvod, aby Spojené státy měly své základny v blízkosti Číny…

A nyní Trump neuznal Maduru. A neoconi se radují, ba co víc, všichni podpindosníci ve světě, pro které slunce vychází nad Washingtonem, Trumpa následují…

Co bude následovat tentokrát, uvidíme, dá se ale očekávat, že Trump svou politikou “papežštější než papež”/ “neokonštější než neokoni” právě všechny podpindosníky vyzval, aby se předvedli, na které straně stojí – a s kým bude nutné se rozloučit. A to nejen na půdě USA, ale i v těch zemích, které Maduru nepodpořily.

A Pompeo, kterému Trump řízení ohledně Venezuely předal, už na zasedání OSN, konaném na žádost USA,  plamenně vyzval země celé Ameriky, aby podpořily opozičního vůdce a prohlásil, že Spojené státy jsou připraveny Venezuele pomoct.

K tomu se Eliott Abrams, “jestřáb zahraniční politiky, který pracoval jak v administrativě Reagana, tak i v Bushově administrativě” stal zvláštním vyslancem pro Venezuelu (zde)

Shrnutí

Venezuela není suverénní zemí a ve své podstatě je jen kamínkem, který je právě nutné vyřešit v mozaice Globalistů –  v tomto případě v odepisování role USA. To ale nic nemění na tom, že za Venezuelou stojí taková ochrana a podpora, o jaké se neoconům může jenom zdát.  A připomínám jeden komentář, kde v čase od 25. minuty host říká: “Dokud za Madurou bude stát armáda, nikdo zvenčí nemá šanci jej zrušit do té doby, dokud Madura bude mít pro armádu peníze”- zde. Takže ono může stačit podporovat Maduru finančně a to jistě nebude problém.

Proces likvidace sionismu běží naplno (a týká se i Izraele, ale o tom až příště) a státní sionistická elita USA s tím nic nenadělá – kroky k tomu, aby žádná ropa (ani jiné světové zdroje) už neříkaly “pane” Spojeným státům” se blíží do finále. A pohled na dění  optikou stavu světa v globálu, ten je právě o tom, že dění ve Venezuele není o “neoconi vs. Venezuela”, ale o dění “neoconi vs. svět”. A to je mnohem pozitivnější závěr, než obavy, že USA ve Venezuele zopakují scénář a´la Blízký východ.

PS. Komu světové zdroje “pane” říkat budou/mají říkat, to už je na jiné téma (a m.j. je i o jiném právě aktuálním kamínku v mozaice Globalistů, který se jmenuje Superstát) .

-Pozorovatelka- 27.01.2019

 

Související:

Revoluční rozhodnutí, ECB zavedla negativní úrok 

Zabíjíte dolar, varují Trumpa Rothschildové 

Amerika first, krach 1929, izolace a protekcionismus 

Jak se dolar měnil v petrodolar a jak k tomu posloužil Izrael

Konec dolaru jako Izrael vs. Írán?

 

Print Friendly, PDF & Email

341
Komentářů k článku


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling, pomluvu, diskreditaci serveru AE News nebo dehonestaci autora článku. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, nadávky, schvalování teroristických útoků, komentáře, fotografie nebo videa se znaky sadismu, brutality, sexuality, porna nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti, výzvy nebo obrázky s tématikou fyzické likvidace kohokoliv nebo výhrůžky komukoliv nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. V diskusích je povoleno vyjadřovat jen vlastní soukromé názory jako fyzická osoba, ne stanoviska firem, podniků, skupin osob, spolků, sdružení nebo organizací. Pro publikaci takových stanovisek kontaktujte nejprve naší redakci. V komentářích není dovoleno používat "shouting", tzn. křičení vyjádřené psaním celých vět pouze velkými znaky. Příspěvky nesplňující tyto základní podmínky slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu, politické reklamy a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky). V diskusích je zakázána impersonace, vystupování pod jmény cizích žijících osob.

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


avatar
5000
  Zasílat  
od nových od starých od palců
Upozornit na
JATRO
Návštěvník
JATRO

tak usa chce venezuele pomoc lidič přece nejste padlý na hlavu nejdřive USA UKRADNOU ZLATO VENEZUELE A TED CHTĚJ POMOC ASI JEŠTĚ OD ROPY PRY JI JE TAM DOSTATEK??????

aamater
Návštěvník
aamater

USA sú darebácky štát!!! Toto je holý fakt!!! BR OSN je v jeho službách a to je hrôza ktorá sa nedá prehliadať. Mali by sa nad tým konečne zamyslieť všetci čo slepo slúžia teroristom z USA!!!

kolemjdoucí
Návštěvník
kolemjdoucí

Zdravím, píšu tedy dle domluvy sem pod váš článek dotaz ohledně horoskopu: Mám v horoskopu pro jednu osobu apekty, o kterých nevím, jak je zařadit či vysvětlit. Osoba je v Panně, Merkur také v Panně a navíc se Sluncem v konjunkci (obojí sedmý dům), Ascendent Vodnář, Měsíc v Rybách, Mars ve Vahách a navíc na Spálené cestě, Venuše v Raku. Aspekty, se kterými si moc nevím rady (a jsou silné): Retrográdní Neptun ve Střelci do 4 stupňů od M.C (konjunkce), Jupiter a Měsíc v kvadratuře s M.C. (Jupiter je v také v Panně), zničený a spálený Mars v trigonu s Ascendentem, Pluto v sextilu s retrográdním Lunárním uzlem (Pluto ve Vahách ještě v sedmém domě, hlava draka ve Lvu v šestém, Mars v osmém domě), retrográdní Neptun v trigonu s retrográdním Lunárním uzlem.

Kdybyste se mi na to prosím mohla mrknout a něco mi k tomu povědět, byl bych Vám moc vděčný… pokud byste potřebovala vědět ještě nějaké doplňující věci, samozřejmě na žádost doplním… ještě jednou děkuji.

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

“Proces Venezuela”

V celém procesu je vidět, jak bylo níže v diskuzi průběžně skládáno dohromady – jedna informace k druhé i s odkazy – že se ve Venezuele naplňuje scénář ozvučený Boltnem – “odříznutí” Venezuely od financí. Právě sledujeme v přímém přenosu divadélko “Bolton – Trump” v režii Trumpa, naplňující scénář globalčiků – odstavení USA z role světového parazita (četníkem už není) a jejich izolace. Tento proces je synchronizovaně uskutečňován spolu s odstavením petrodolaru. Neoconi si sami podřezávají větev svými zásahy do globální politiky, toužíce zachovat Pax Americana.

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

… v pokračování v tématu “Proces Venezuela” přecházím do diskuze pod právě nejnovější článek pana VK https://aeronet.cz/news/manzelka-slovenskeho-ministra-zahranici-odkryla-sokujici-svedectvi-z-diplomacie-jak-jeji-manzel-celi-tlakum-mocnych-kruhu-ktere-usiluji-o-rozpoutavani-valek-v-poradnim-tymu-miroslava-lajcaka/ , kde navazuji svým komentářem (právě v processingu) a připravujíce nové informace z otevřených zdrojů, kde uvedu možná “malé překvapení” v tomto procesu.

hirameki
Návštěvník
hirameki

Lajčáková i Lajčák jsou bezcharakterní osoby, kterým bych nevěřil ani dobrý den.

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

…John Bolton vyvolal polemiku, když do médií pronikl záběr na jeho poznámku, kterou si napsal a držel ve svých rukou o vyslání 5000 vojaků do Kolumbie https://www.hlavnespravy.sk/kriza-vo-venezuele-bolton-mal-v-bloku-zaznam-o-vyslani-5000-vojakov-kolumbie/1653610

comment image

Hezky nám tu hrají divadélko – duo Trump a Bolton – kluci ušatí.

Pěkně se to rýmuje s tímto – dřívější výměna Tillersona za Boltna a Trumpovo předvádění, že je “papežštější než papež”/ “neokonštější než neokoni” – jak píše paní Pozorovatelka ve svém článku výše.

Zapadá nám do toho i ta Kolumbie, jak se zde v diskuzi psalo dříve – viz:

Samozvaný prezident Guaido přiznal, že byl pod nátlakem v USA pobývajících opozičních politiků, kteří mu opakovaně předávali vzkazy od amerického senátora Marca Rubio a prezidenta Kolumbie Ivána Duque https://www.interfax.ru/world/647890

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

Poznámky Johna Boltona

comment image
https://eu.usatoday.com/story/news/world/2019/01/28/john-bolton-notepad-troops-colombia-venezuela-military-intervention/2705957002/

Ukázal nám jen tu 3. poznámku – filuta.
Stejně to asi byla jediná a naše figurka takto fabuluje.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Jéňa

Jiná “poznámka” v tom poznámkovém bloku ani být nemůže – blok je trhací, a žádná stránka není otočená. 😉
Pěkná groteska! :-)))

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

“Vše přes finance – čitelný scénář USA k podrobení Venezuely”

…další “odříznutí” Veneuzely – USA povolily vůdci opozice ve Venezuele Juan Guaidovi, který se prohlásil za prezidenta, aby získal kontrolu nad majetkem vlády a centrální banky země, tvrdí místopředseda tiskové služby amerického ministerstva zahraničí Robert Palladino https://vz.ru/news/2019/1/29/961684.html . Jedná se o aktiva Venezuely, která se nachází na účtech Federální rezervní banky v New Yorku a některých dalších amerických bank, oznamuje TASS s odkazem na zprávu Palladina.

rudá vesta
Návštěvník
rudá vesta

Jeden z nejlepších článků, jaký byl publikován na Aeronetu.

Neznama
Návštěvník
Neznama

Bily rasismus…. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bily-rasismus-a-Trump-Ucelova-lez-novinaru-obeti-malem-znicila-zivot-Divoky-pripad-z-USA-568286

Za to vím, že v červenci 2018 EK podepsaná smlouva mezi EU a Japonskem (EPA – Economic Partnership Agreement), odsouhlasená EP v prosinci 2018, má vstoupit v platnost 1. Února 2019. Smlouva, která v určitém slova smyslu nahrazuje (zapomenutou) TTIP a prezidentem Trumpem usmrcenou TTP, nezahrnuje RF a ČLR. Protože smlouva prakticky míří proti USA, a mrtvá TTP se transformovala do TTP-11 (bez USA), také zvaná CTPP, bude zcela určitě mít dopady na EU. O nich, a o představitelných rizicích napíši odděleně.
Dnes hodnotím předpokládaný výsledek WEF 2019, osudový rok Islámu a první kolo obchodní války mezi USA a ČLR jako dárek prezidentu Trumpovi pro vstup do již začínající nové prezidentské volební kampaně, který nic nestojí. Na druhé straně dárek nabízí ČLR čas pro upevnění pozice a modifikaci taktiky dovolující pokračovat v cestě a k cíli Made in China 2025. Proto bychom se měli z daru, který nic nestojí, učit. Souhlasu netřeba. Jan Campbell
http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/darek-ktery-nic-nestoji/

Budro
Návštěvník
Budro

Vážená paní Pozorovatelko, přečetl jsem si teď tento článek:
https://cz.sputniknews.com/politika/201901289058120-soros-cina-huawei-davos/
https://cz.sputniknews.com/svet/201901259027602-cina-vyrok-komentar-soros/
a jsem voľaký zmetený. Je tedy Soroš Neokon, Globalista či co? Čína je podle vás globalistický ráj (spolu s Iránem jistě) ,ale doposud z neznámých příčin a bez zjevných důvodů Soroš podle vás pracoval pro globalisty nebo ne?, já už se v tom nevyznám. Takže jestli tomu dobře rozumím, Soroš a Trump jsou oba globalisté a jako se kočkují… ale teď to najednou zase vypadá že Soroš i Trump jdou proti číně. To bude jistě zase nějaký Sorošům úskok , viďte. Tož prosím, aby byl v chalupě klid, je ten Soroš tedy globalista nebo ne?

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

…Bublo, očekávej odpověď ve stejném duchu jako dostal Sereš od Číny, ale spíše ani to.

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

…vše přes finance – čitelný scénář USA k podrobení Venezuely.

Tedy přesně tak, jak naplánoval Bolton – viz. citace z dřívějšího komentáře v minulé diskuzi:

comment image

—citace—
“A poradce pro národní bezpečnost John R. Bolton vypráví do médií postup, jak prý toho Madura USA svrhnou: https://vz.ru/news/2019/1/24/960983.html .
USA na to půjdou takto – zaměří se na “odříznutí” venezuelských úřadů vedených prezidentem Nicolasem Madurem od všech zdrojů a příjmů.”
—konec citace—

Provedené “odříznutí” (dosud známé z oficiálních zdrojů):

– podpindosnik Juan Guaidó uznávaný Washingtonem “jako prezident” Venezuely, požádal britské úřady, aby se do vlády legitimního vůdce Venezuely Nicolase Madura nevrátily zlaté slitky v hodnotě 1,3 miliardy dolarů z Velké Británie. https://vz.ru/news/2019/1/28/961424.html

– USA uvalily sankce na venezuelskou státní ropnou firmu
https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/495783-usa-uvalily-sankce-na-venezuelskou-statni-ropnou-firmu.html

Zdá se, že poběží ze strany USA jen populární proces sankcí. Nebo se zmůžou na víc?