Pentagon chce v Evropě rozmístit balistické rakety proti Rusku! Dočkáme se éry...

Pentagon chce v Evropě rozmístit balistické rakety proti Rusku! Dočkáme se éry nových Pershingů? Kdy vyjdou nad Českem dvě slunce?

Pentagon chce v Evropě rozmístit balistické rakety proti Rusku! Dočkáme se éry nových Pershingů? Kdy vyjdou nad Českem dvě slunce?

Schyluje se k válce. Varovali jsme na AE News veřejnost už před téměř rokem a netrvalo dlouho, politické špičky v USA už si řekly, že není důvod nic tajit, stejně by se to provalilo, tak to vytáhneme na světlo rovnou a ještě na tom vytřískáme politický kapitál. Stalo se, čeho jsme se báli. Mysleli jsme si, že odzbrojovací dohody mezi USA a SSSR, které byly postupně uzavírány od poloviny 60. let až do sklonku 80. let, natrvalo zbavily náš svět nebezpečí nukleární války. Tehdy, z pohledu občanů ČSSR, na naší zemi mířily ze sousedního NSR balistické rakety středního doletu MGM-31 Pershing [1] v několika variantách, ve verzi 1A, později 1B a naposledy ve verzi II.

Americké Pershingy byly zacílené v 80. letech minulého století na celkem tři úseky, kde NATO předpokládalo rozvinutí pozemních sil nepřítele, tedy Varšavské smlouvy, před zahájením útoku na západní Evropu. První oblast zaměření raket bylo území české kotliny. Zaměřena byla města Mělník, Plzeň, České Budějovice, Pardubice. V těchto oblastech NATO předpokládalo rozvinutí tankových svazů ČSLA a dalších armád Varšavské smlouvy. Druhá oblast zacílení raket Pershing bylo území NDR a třetím bylo území Polska, kde NATO předpokládalo týlové zabezpečení Varšavské smlouvy.

hqdefault.jpg
Raketa Pershing na odpalovací platformě

Primární dosah rakety Pershing II vybavené inerciálním naváděním byl necelých 800 km a určení bojového použití bylo taktické a operačně-taktické. Raketa mohla nést jedinou nukleární hlavici o škálovatelném výkonu od 60 do 400 kT. Menší konfigurace měly být použity na ničení rozvinuté pěchoty postupujících armád Varšavské smlouvy, velké 400 kT výkony měly být naopak použity pro ničení infrastruktury, mostů, vlakových nádraží, kasáren a konkrétně na území ČSSR na zničení Vltavské kaskády, která by zatopila nejen Prahu, ale zlikvidovala by přesuny pozemních armád v prostoru Mělníka.

Vltavská kaskáda je největším rizikem ČR v případě jaderné války

Katastrofický scénář počítal s tím, že nukleární údery na přehrady na Vltavě vytvoří kromě záplav i mohutnou radiaci vody, která zamoří celý prostor Prahy a Středních Čech. Je velmi pravděpodobné, že pokud by ČR někdy vstoupila do jaderné války s Ruskem, ruská generalita by uvažovala stejně a zacílení jaderných balistických nosičů Iskander na Vltavskou kaskádu by bylo plánováno úplně stejně.

Výstavba Vltavské kaskády byla už v 50. letech spatřována jako bezpečnostní riziko v případné jaderné válce. Geografická struktura české kotliny doslova navádí případného útočníka na to, aby se zaměřil na likvidaci vltavské regulační soustavy a zaplavil území podél toku Vltavy radioaktivní vodou. Je proto v zájmu přežití ČR, aby její političtí představitelé věděli o zranitelnosti naší země a dělali politiku takovou, která jakékoliv jaderné konfrontaci s dopadovými cíli balistických raket na české území zabrání. Je tak možné, že jednoho dne ráno nás probudí záblesk a na východní obloze kromě vycházejícího slunce spatříme i druhé, takticko-nukleární.

Návrat raket středního doletu do střední Evropy je realitou!

Velmi nebezpečný je ale postoj českého mainstreamu, který má krátkou paměť. Na iDnes vyšel článek [2], který informuje o tom, že Washington zvažuje rozmístění raket země-země v Evropě a velmi úzkostlivě se článek vyhýbá správnému označení. Rakety země-země jsou i obyčejné konvenční “Kaťuše” z II. sv. války. Ovšem o nich rozhodně není řeč podle rétoriky Pentagonu. Samozřejmě, že jde o balistické rakety středního doletu, které ponesou operačně taktické nukleární hlavice s vyššími výkony (~400 kT), aby ničily vojenská postavení ruské armády a opevněná velitelství místních brigád. Američané rádi rozmisťují balistické rakety na jiném kontinentu než u nich doma, protože tam by proti tomu vznikl obrovský všelidový odpor. Vědí, že dopadová území těchto raket se budou nacházet výhradně v Evropě.

iskander-missile-deployment-russia.si.jpg
Ruská balistická raketa středního doletu Iskander-M

V článku na iDnes se uvádí, že Pentagon a obecně NATO hodlá rozmístit rakety v Evropě kvůli tomu, že Rusko nedodržuje odzbrojovací dohody o snižování počtu balistických raket. Jenže iDnes (a stejně tak Pentagon) zapomínají dodat, proč Rusko přestalo snižovat stavy raket a proč naopak zahájilo nový vývoj nosičů. Je to kvůli tomu, že USA jednostranně odstoupily od smlouvy o zákazu vývoje protiraketových systémů (smlouva ABM) v roce 2002 [3]. Jako důvod uvedly hádejte, co? Útoky z 11. září 2001! To je ale překvapení. Chytrý člověk si řekne, jaká slyší fakta v televizi. Útoky z 11. září 2001 mají na svědomí prý radikální islamisté, Al Kajda. Co má ale proboha s tím společného smlouva ABM? Islamisté snad disponují raketami středního nebo dlouhého doletu? Nedisponují a disponovat nikdy nebudou. Ale USA to navlékly jinak, přes Írán, že tato země by mohla vyvinout raketu (jednu!) a vystřelit jí na USA. Dodnes takovou raketu Írán nemá a ani jí nestaví. A tak USA využily výmluvu, aby mohly od smlouvy ABM odstoupit. Kdo tedy Američanům věří?

Doktrína MAD přestává plnit svoji funkci

USA věděly, co to udělá s Ruskem. Doktrína vzájemného jaderného zničení (MAD), která platila desítky let jako systém jaderného odstrašení, přestane účinkovat, pokud jedna strana odstoupí od smlouvy ABM a začne vyvíjet protiraketovou obranu. Rusko to pochopilo a začalo modernizovat strategické nosiče Topol a nové námořní Bulava, a to takovým způsobem, aby nové rakety a dokonce i samotné hlavice byly manévrovatelné a nepopisovaly balistickou křivku, kterou americké protiraketové systémy nyní využívají k ničení raket. Rusko ale pochopilo, že jenom toto nestačí a spolu s rozmisťováním amerických základen okolo Ruska (Gruzie 2008, Pobaltské státy, nyní Ukrajina) je třeba uvést do provozu a výzbroje znovu i balistické operačně taktické rakety středního doletu, konkrétně Iskander.

[VIDEO] Vojsková zkouška odpalu balistických raket Iskander-M a protipěchotních raket Smerč

Pokud by USA od smlouvy ABM neodstoupily, nic z toho by Rusko nepodniklo. Je ostudné, že toto musíme uvádět zde na AE News a na mainstreamu o tomto není ani slovo. Je to vina USA, že Rusko začalo znovu vyvíjet rakety, protože to byly USA, které začaly za vlády G. W. Bushe masivně budovat protiraketovou obranu namířenou proti Rusku a dokonce jeden radar tohoto systému měl být i v ČR, což by z českého území udělalo nukleární terč pro ruská raketová vojska. Politika ČR je vůbec napříč volebními obdobími bizarní. Jako by žádná z těch vlád, včetně současné, neměla pud sebezáchovy před zničením naší země v nukleárním ohni. Což dokazují politici dnes a denně, dokonce včetně českých žen v politice [4].

Rusko staví rakety, ano. Protože nemůže jinak, když USA budují protiraketovou obranu a rozmisťují své základny okolo Ruska. Takže vojenští jestřábi v Pentagonu chtějí eskalaci. Je otázka, do jaké míry to byl účel, že USA v roce 2002 od smlouvy ABM odstoupily. Chtěli díky tomu nastartovat nové kolo horečného zbrojení mezi USA a Ruskem? Asi ano.

– VK –

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Dařbujan
Návštěvník
Dařbujan

Hmmmm velice zajímavá zpráva. Ti darebáci z USA jsou vážně proradní a kvechtiví. Ale stejně by mně pane anonymní autore článku (přeč jste anonymní, se stydíte za své názory nebo co?) by mně zajímalo jak to chce USA udělat, a rozmístit v Evropě MGM-31 Pershing, když všechny MGM-31 Pershing byli v roce 1991 vyřazeny z jaderného arzenálu USA? 🙂
Takže bych se chtěl zeptat z jakého zdroje jste tuto informaci čerpali?
Předem děkuji za odpověď.
https://cs.wikipedia.org/wiki/MGM-31_Pershing

Miloš
Návštěvník
Miloš

Nechapem preco by nemohli. Je to uzemie NATO a tak tam mozu byt rakety NATO.

sibolet
Návštěvník
sibolet
Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

10, 9, 8, 7, 6 …..
Už jsem to tu jednou zmiňovala, že se od určité doby nemůžu zbavit dojmu, že “manažeři” zeměkoule dostali úkol a termín, které se za každou cenu snaží vyplnit. Nestíhají, vědí o tom, a tak tlačí víc a víc. Občas mi dokonce přijde, že hrají doslova vabank a proto usuzuji, že mají pocit, že nemůžou jinak. Takže se opět ptám: Kdy je deadline a čeho?

Robo
Návštěvník
Robo

“Deň Svaroga”
Deadline už im vypršal.

hlásná trouba
Návštěvník
hlásná trouba

A nemělo by nás konečně začít zajímat, jak jim to úsilí zmařit a realizovat to dokud je ještě trochu času ????

uplnej vypatlanec
Návštěvník
uplnej vypatlanec

ale komu ? a jak ?

Vabio
Návštěvník
Vabio

To zní docela optimisticky .. protože vabank se hraje až n úplný závěr, když už to jinak prostě nejde … to ale znamená jedno … nejde to!

Samozřejmě, výsledek je nejistý, ale už jen ta skutečnost, že to nejde, je více než pozoruhodná.

A pak ten, kdo jde do vabanku, tak už v podstatě tahá za kratší konec.

Takže mi to zní optimisticky

Pozorovatelka
Autor

“Expert: americké rakety v Evropě donutí Rusko reagovat “Pioneer”
Vedoucí centrálního výzkumného ústavu ministerstva obrany odhaduje stabilitu Smlouvy o INF http://www.mk.ru/politics/2015/06/05/ekspert-iskandery-ssha-v-evrope-zastavyat-rossiyu-otvetit-pionerami.html

“Kreml upozornil na zprávu Spojených států o možnosti umístit rakety v Evropě a v Asii” http://tass.ru/politika/2022531?utm_campaign=SMI2

xerox
Návštěvník
xerox

tak sem sledoval náhodně americkou vysílačku …

v hlavních zprávách večer informovali o nových evropských dronech jenž se ovládají klávesnicí a nezapomněli zdůraznit , že se hodí na humanitární akce …
pak následovala kratičká zpráva trvající zhruba 17 vteřin , kde jen tak mimoděk oznámili , že usa zvažují rozmístit v evropě jakési rakety … vše oznámila tupá kvákající blbka s optimistickým úsměvem na rtech …
pak následovala zpráva o nějakých spisovatelích …

nikdo se ničemu nediví , žádná polemika , vysvětlení , komentář … nic … k takto zásadní věci se nikdo z politiků ani z veřejnosti v tzv. zprávách nevyjadřuje , jakoby o nic nešlo a bylo to normální jako dovoz banánů …
jak se dneska informuje a zachází s informacemi je už mimo rozlišení běžného člověka … šílená doba – out of control …

TSq
Návštěvník
TSq

Dnes mne zaujala zpráva v radiu, že
ČT bude tvrdě vyžadovat koncesionářské poplatky za mobily i tablety.
Zase asi bude právní zrůdnost typu, máš elektroměr -> platíš,
že TV nemáš ..nezajímá, s možností potupně požádat o neplacení poplatku,
jaký precedens si asi vyberou teď 🙂
ČT je jedna veliká Goebbelsovská zrůdnost.

iX
Návštěvník
iX

Nikoli “inertním”, ale inerciálním naváděcím systémem. Inertní jsou vzácné plyny. 🙂

sibolet
Návštěvník