Páteční pořad s našim šéfredaktorem je zpět!

Páteční pořad s našim šéfredaktorem je zpět!

Páteční pořad s našim šéfredaktorem je zpět!

Uběhly tři týdny, Vánoce pryč, stromek pohozený u kontejneru nebo v kamnech, nový rok na krku a jak bylo slíbeno, čeká nás dnes večer od 19:00 na Svobodném rádiu restart diskusního pořadu s šéfredaktorem AE News, panem VK a stejně tak jako tradičně, i dnes se bude probírat mnoho událostí, z domova i ze světa. Tématem budou události v Německu o silvestrovské noci, proberou se poslední informace z povstání v Oregonu v USA, řeč dojde i na informace ze zajímavého setkání pana VK v USA s bývalým korespondentem americké televizní stanice CBS v Moskvě a v druhé části pořadu bude opět otevřený prostor pro kladení telefonických a skypových dotazů.

Takže nezapomeňte, dnes večer od 19:00 hodin si zapněte Svobodné rádio, bude to určitě opět zajímavé povídání. Záznam pořadu najdete potom během víkendu v tomto článku, tady dole vespod.

Záznam pořadu:

2016-01-08 – Studio Kladno a st. Beta – Host vysílání:  Šéfredaktor Aeronet.cz pan VK

Stream (spusťte přehrávač níže) anebo Download

-Administrator-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Přerovské Strojírny
Návštěvník
Přerovské Strojírny

K zabezpečení Seznamu. Dávné době ( rok 2001? ), kdy Internet bylo možné mít jen prostřednictvím pevné linky Telecomu za 60kč/hod, jsem využíval služeb Internetových kaváren. A tak jsem se stal obětí vtipálka, který mi odchytl heslo k emailu a poté mi jej změnil. O pět let později ( už z domova ) jsem se pokusil do své emailové schránky probourat prostřednictvím slovníkového útoku programem Brutus AET2. Jak to dopadlo?

1. Seznam vám dovolí poslat jen několik stovek slov ( kolem 3000 ) a poté se účet automaticky zablokuje na nějakou dobu. Musíte ze slovníku ( je to soubor TXT ) ručně odmazat ty slova, které program Brutus AET2 použil a pokračovat po vypršení časového limitu.

2. Pokud v tom urputně pokračujete několik dní, administrátor si toho všimne a účet zablokuje natrvalo. Už se k němu nedostanete žádným způsobem a to ani když své heslo znáte. Takže co z toho vyplývá? Nabourat se tímto způsobem do emailu vyžaduje štěstí v tom, že uživatel použil heslo začínající písmenem abecedy. Praktické využití je spíše takové, že pokud vás někdo naštval, můžete mu tímto způsobem zablokovat přístup na email Seznamu.

M
Návštěvník
M

Podle mě je škoda, že se páteční vysílání s VK zkrátilo do 22:00. Já vždy rád poslouchám diskuze s VK a byl jsem rád, že jsou co nejdelší. Taky si myslím, že moderátoři ze Svobodného rádia postoupili do vyšší úrovně. Dříve, ještě na Svobodném vysílači, to byl chaoz. Teď se snaží dělat věci o poznání lépe a je to znát. Škoda, když se zkrátilo páneční vysílání s VK, tak byla tak dlouhá čurpauza. Byl bych rád, kdyby se eliminovali všichni volající, kteří nemají k tématu co říci a jen tak chtějí sdělovat svoje dojmy a zdržují. Pokud by volající měl věcný příspěvek k tématu, nechť mluví. O Bibli ale někde jinde.
Osobní pře (myslím tím Pozorovatelku a pana Vladimíra Kapala) ve mně vzbuzují jakési nepříjemné mrazení a myslím si, že nejspíš nějak selhala komunikace, že to nikdo takto nechtěl nebo nevidím důvod, proč by to chtěl. Asi by měli všichni ubrat plyn.

Pozorovatelka
Autor

Kdybych se to nedozvěděla od zdejšího čtenáře, tak ani nevím, jaký prostor mi pan Kapal ve svém vysílání opět věnoval. Neměla jsem čas ani náladu reagovat dříve, ale přece jen ten opětovný zájem bez reakce neponechám. Pane Kapale

1) Nikdy jsem o Vás nenapsala žádný článek, jak tvrdíte, napsala jsou pouze diskusní reakce. Ve vysílání jste správně uvedl, že jsem se k Vašemu vysílání vyjádřila až z loajality ke zdejšímu šéfredaktorovi panu -VK- a to poté, co jste část jeho hostování ve Vašem rádiu, tehdy SV, věnoval interním problémům tak, že jste hosta zcela odstavil. To, co nazýváte článkem je tento můj diskusní komentář:

“Dnes jsem si konečně poslechla záznam. Běžně se k vysíláním nevyjadřuji, protože témata, o kterých hovoří šéfredaktor jako host, jsou zde probírána. Dnes ale musím, protože ve vysílání se stalo něco, co mi hlava nebere.

Nějakých 20 minut úvodu a dalších asi 30 minut závěru je věnováno, jestli jsem správně pochopila, interním záležitostem rádia. A nějakému pánovi Chvojkovi, kterého neznám a – při úctě, ani mě nezajímá – a nějakém mailu od nějakého čtenáře. A shrnuto tomu, že moderátor řeší nějakou svou osobní záležitost. Chvílemi jsem si myslela, že Administrátor vložil špatný záznam, než se ukázalo, že host vysílání tam skutečně je, ale že musel počkat, než si ho redakce rádia všimne. I bych to snad přešla, ale závěr už se přejít nedal – host opět odstaven a opět se tématem vysílání stal zmiňovaný pan Chvojka a to dokonce tak, že moderátor vyzýval posluchače, aby se k panu Chvojkovi vyjadřovali. A to se stalo v části, kdy posluchači měli klást dotazy hostovi!

Je li ohlášen nějaký host a nějaké téma a nějaké časové rozmezí vysílání, moderátor by měl být tím, který to jistí a to dokonce tak, že dotazy, které nemíří na hosta, bude usměrňovat. A zde se stal přesný opak a redakce na 50 minut odstavila hosta a „plný sál“ využila k řešení svého interního problému, který vnutila i posluchačům. Když už to bylo tak nutné, slušné vůči hostovi by bylo pozvat jej později a pak se s ním dříve rozloučit a slušné vůči posluchačům by bylo je informovat, že část pořadu bude na téma problému redakce, přesněji problému jejího moderátora. To, co redakce předvedla, vnímám jako vrchol neúcty k hostovi i k posluchačům a dokonce redakci podezírám, že posluchače, kteří „přišli“ na hosta, využila pro svůj zájem.

Moderátor upřednostnil své ego před ohleduplností k celku (v tomto případě k hostu a posluchačům a probíraným tématům) a bylo to cítit i v celém vysílání. Velmi nerada jsem k někomu kritická, ale hlavní dojem, který ve mě po poslechu záznamu zůstal a který přebil i to, že tentokrát to mělo řád a dynamiku, je, že to bylo trapné. ” – 30.8..2015 zde https://aeronet.cz/news/pozvanka-k-poslechu-dalsiho-antimainstreamoveho-poradu-s-nasim-sefredaktorem/

Pak jsem se k Vašemu vysílání vyjádřila ještě dvakrát: 17.10. 2015 zde https://aeronet.cz/news/friday-night-s-sefredaktorem-ae-news-na-svobodnem-vysilaci-cs/ a to poté, co jsem trpěla za jistého pana Pavla, jehož telefonát byl velmi nevhodně (mým pohledem) zrušen a kdy jsem se při té příležitosti kriticky vyjádřila i k tomu, že jste si zavedl pořad “Otázky a odpovědi Vladimíra Kapala” a k němu kriticky proto, že jsem to považovala za urážku pana Pjakina (člověk, který neví ani ani to, že zkratka GP není “globální generál” ale “globální prediktor”, by prostě od Pjakina nic používat neměl, tak to cítím).

Myslela jsem, že jste mé komentáře nechal bez reakce, ale jedním z čtenářů jsem byla upozorněna, že jste mi věnoval téměř 15-ti minutový prostor právě ve svém pořadu “Otázky a odpovědi Vladimíra Kapala” http://www.svobodny-vysilac.cz/wordpress/?p=4828 No, promiňte, ale by v nadpisu Vašeho pořadu dominovalo téma “Pozorovatelka”, tak to je opravdu dost bídný pořad. Vy jste sice téma převedl do kritiky všech, kteří používají pseudonym, jen Vám nějak nedošlo, že stejně tak pseudonym používá i Váš pravidelný páteční host… (pokračování)

Pozorovatelka
Autor

Po poslechu Vašeho pořadu, kde jste mé “osobě jménem Pozorovatelka” věnoval tolik prostoru, jsem na Vás reagovala už jen jen jednou, cituji:

“Děkuji Vám za ten odkaz, neměla jsem o té reakci ani tušení. Jsem z toho docela v šoku, protože prvním pohledem na titulek jsem měla pocit, že to je nějaká samostatná relace jen o mě, nakonec to ale bylo „jen“ nějakých cca 20 minut jeho „Otázek a odpovědí“. A v šoku proto, že obtížně ustávám situace, kdy mám být středem pozornosti (a to je také důvod, proč jsem na nabídku zúčastnit se vysílání neodpověděla kladně, k tomu bych ale ráda doplnila, že byla jen jedna, nikoliv opakovaná). Celkem třikrát jsem se pak různě pokoušela do rádia dovolat s nějakými komentáři, ale nedovolala jsem se (což není výčitka).

Víc dodám už jen tolik, že kdybych o této reakci pana Kapala věděla, nepsala bych včerejší komentáře. Vím, že tady pan Kapal párkrát do diskusí psal, tak jsem si myslela, že když na mě nereaguje zde, tak nereaguje vůbec. Až z Vašeho odkazu jsem se dozvěděla, že pan Kapal žádné, tedy ani zdejší, diskuse vůbec nečte, stejně jako to, že nezná Pjakina ani Pjakinův pořad Otázky a odpovědi…

Ale abych to uzavřela – souhlasím, že rozkol mezi dvěma alternativními médií je naprosto zbytečný. A ač se mé názory týkají nejen způsobu vedení pořadů, ale jsou i diskusně faktické a k tématům, nebudu se více k vysílání SVCS vyjadřovat, protože jsem si vědoma, že jakýkoliv případný protinázor může být v mém případě spojován s webem AEN jako takovým. A to bych velmi nerada a jsem ráda, že pan Kapal reakci na mě pojal pouze osobně. A jsem za to ráda i přesto, že mým pohledem ji zbytečně zdramatizoval a že na mé faktické dotazy už odpověď nečekám.

Nebudu více veřejný prostor zatěžovat nyní již soukromou „diskusí“ s panem Kapalem, ale na závěr mi nejde nedodat jedno malé „PS“ – tón, jakým na mě pan Kapal reagoval je takový, že jsem ráda, že jsem anonymní „osoba“ Pozorovatelka a že na mě nedohledal více, než jsou mé články (ke kterým mi doporučil něco, čemu jsem bohužel ani na několikerý poslech nerozuměla).” 25.10.2015 https://aeronet.cz/news/tomio-okamura-sefredaktor-ae-news-pan-vk-a-petr-ortek-z-cntv-dnes-v-podvecer-na-radiu-svobodny-vysilac-cs/

……………….
Od října 2015 jsem se jediným slovem nevyjádřila k Vašem rádiu ani k Vaší osobě a nechápu, proč jste měl zapotřebí mě znova ve svém vysílání probírat. Že na Vás reaguji opětovně, tak především proto, že Vám chci sdělit, že kromě 1) Že jsem o Vás nikdy nenapsala článek,ale pouze komentář, ve kterém navíc nešlo o mě, ale o pana šéfredaktora a v druhém případě o posluchače jménem Pavel

2) Přímé vysílání jsem neslyšela a nemohla jsem se tedy případným okamžitým telefonátem bránit a nebýt upozornění čtenáře, kterému tímto velmi děkuji, ani bych nevěděla, že o mě byla veřejná řeč a že proto bych uvítala, jestli proti mě něco pořád máte, abyste mi to sděloval zde a ne ve Vašem stylu pouze na Vašem rádiu. Respektive, abyste o někom nehovořil bez něj – mám pocit, že to je jeden ze základních principů žurnalistiky, kterou se tolik oháníte.

3) Ač to považuji za nepodstatné, jsem skutečně žena (a věřím, že přinejmenším šéfredaktor pan VK mi to věří, ač Vám toto Vaše dilema, či snad tvrzení, vycházející opět ze studia žurnalistiky nevyvrátil).

4) Věřte mi, že celé Vaše rádio stejně jako Vaše osoba jsou tím posledním, co mě zajímá a moje psaní je pouze a jen reakcí na Vás. Reakcí, bez které bych se obešla, protože je mi těžce proti srsti zatěžovat veřejný prostor egoistickými pohnutkami. Na druhou stranu – bránit se musí každý sám…

konzerva
Návštěvník
konzerva
JD
Návštěvník
JD

Abych se nerozepisoval tak jen dodam co uz bylo napsano respektive alespoň prvni tri prispevky ktere me “mluvi z duse” v diskuzi zde https://forum.sebesdileni.cz/viewtopic.php?f=73&t=238
Nekompromisni zpusob vyjadrovani pana Kapala a jeho lpeni na nemennych myslenkach s tim ze musi mit vzdy pravdu je velice unavny zvlast kdyz se ho nikdo na nic nepta. Taky mi prijde velice trapne jak se porad navazi do Pozorovatelky, ktera mu napsala jednou do komentaru kritiku s kterou plne souhlasim, a tak to vypada ze se pan Kapal pres to nikdy uz neprenese. Smesne je pak slyset ho rikat ze je to ostrileny vlk a ze ho jen tak neco nerozhodi, a ze ho to stejnak nezajima. Ale dodnes se stim nesrovnal dle toho jak to vcera na konci musel dokonce dvakrat nadhodit. A ocividne ma potrebu”plyvat jedovate sliny” a tak prohlasuje hovadiny typu ze Pozorovatelka je na 100% muž protoze si potrebuje ulevit. Na zaver jen dodam ze nezáleží na tom kolik ma clovek titulu v nasem “vzdelavacim” systemu. Protoze tam nikdo nepochyti jak inteligenci tak moudrost.

PB
Návštěvník
PB

Musím souhlasit, že ten starší “moderátor” je holé neštěstí. Jedná se o člověka, jenž zjevně vůbec netuší oč se ve světě jedná, nechápe souvislosti příčiny a důsledku atd.. Navíc je ve svém mluveném projevu naprosto neprofesionální, nedokáže snad přečíst ani psaný text – viz. citace novely trestního zákona a o neschopnosti moderovat telefonní hovory ani nemluvě. Obdivuji trpělivost VK při poslouchání jeho vstupů.
Jinak chci trošku poopravit jeho tvrzení ohledně nově zavedeného kontrolního hlášení k DPH. Zde opravdu plátci daně nemusí žádná plnění dokládat nějakými smlouvami. Uvádí se u částek nad 10000,- údaje od koho, kdy a za kolik bylo nakoupeno, případně komu, kdy a za kolik bylo prodáno.

Nobody
Návštěvník
Nobody

Tento názor není třeba brát zcela vážně je přímo úměrný intelektu člověka, který nezvládl 5. ročník základní školy a vyjmenovaná slova jazyka českého.

umpalumpa
Návštěvník
umpalumpa

Ono stejne. AENEWS ma v mainstreamu povest putinova hlasna trouba. A to i u inteligentni komunity. Treba tam, kde se schazi IT lidi. Nebo pseudo ajtaci. Ti pravi moc nediskutuji, protoze jsou na to moc chytri, aby pindali s pseudorozoumkama. No tak nakonec tech par svestek rus vytahne z kapsy doopravdy. Ja bych se nebal. Ja myslim, ze nakonec prachy zase vyberete. Jen treba az dalsi mesic. Nemyslim si, ze by vam nepomohli. Ani o tom nebudete vedet 🙂 Proste to vykompenzuji. Kazdopadne zajimava kauza a opravdu neadekvatni postup. Nebyla by sranda, kdyby tech 90 procent bylo prave z Ruska? 🙂 No a clanek je nastval, tak je chteji potrapit. No ja si to nemyslim, ale 90 procent? to je fakt az neuveritelny. Divni lidi. No jo no. aspon vidite komu jste se upsali a proto se tak moc divim, ze jste se upnuli na penize.

Mne osobne by prachy zajimaly az na druhem miste. Jako bonus. Nezajimalo by mne co si kdo rika. Naopak by mne delaly podobne kauzy nevyslovnou skodolibou radost- rozcisnout stojate vlny. Proste tech par clanku bych spichnul vzdycky a nase pozorovatelka (podle dedka z radia, ktery z ni ma mindrak a dnes ve vysilani mu malem praskla zase zilka- pozorovatel) je evidentne typ, co pise rada a bavi ji to. Se pozna.

Mimochodem dneska se v svob. radiu dedek ukazal (nevim jmeno). Chtel 2x po VK, at se ho zastane pred pozorovatelkou a kdyz to nepochopil na poprve, ze se vk do toho nechce, tak to zkusil znovu. 5 minut monolog jakej je geroj a pozorovatelka kdo vi co. Uz to bylo hodne na hrane a kdyz si predstavim, ze VK resil odliv prispevatelu a jeste po nem dedek chtel, at setře pozorovatelku nebo uzna dedkovu pravdu, tak to mi vk bylo az lito a kroutil jsem hlavou co tam zas vyvádí. Tak z toho vybruslil jako elegantne, to zase jo. Dedek vi, ze VK ma sledovanot a nic jinyho proste lidi da se rict ani nebavi. Proste nerekl ani popel, kdyz VK dokonce 2x naznacil (chytrymu napovez), ze to naprosto odmita resit.

Telefonistu uz nema cenu resit, ale musim. Zase nervozni jak pes, ze ma plnou linku 🙂 On je na ty telefony uplne fixovanej. On by nejradsi se bavil se vsema naraz, Kdyz nekdo mluvi a do toho slysi obsazeno, uz by nejradsi rozhovor ukoncil a venoval se novemu volajicimu, a tak porad dokola. Ta nervozita jde citit a myslim, ze nejsem sam.

Vzkaz pro telefonistu: V KLIDU chlape. Normalne nechej lidi domluvit i 20 minut. Jednou se dovolal prvni, tak co? Kdyz ma nekdo co rict, tak at mluvi. Ze je to vetsinou dokola je vec jina, ale casto stejne odpovida VK a on to udela zajimavym. Takze neni potreba nikam spechat. Radsi v pohode 5 telefonatu nez 10 a silet jak cvok a prekrikovat se tam az je z toho vsem trapne.

To radsi zkratte pauzu na zachod. Je to dlouhy.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Co se týká golgoty – článek jsem si stáhl a neviděl jsem v něm ,že by to dělali čtenáři..a nebo někomu jste šáhl někam…a určitě to psali Vaší přispěvatelé….?

umpalumpa
Návštěvník
umpalumpa

neslo ani tak o ty prispevky, jako o to, ze skoro vsichni odhlasili trvale prikazy. Tusim 8-90 procent tech skalnaku rikal. Ja to taky nechapu, navic videli, ze to psal novej prispevatel. Jakoby nebyli odjinud zvykli, ze je nejakej nazorovej rozptyl normalni. Neuctivej ten clanek taky nebyl… Mazec takova hysterie kolem toho. Ale pritom v diskuzich nic. Mozna cenzura. Mne taky neotisknou v diskuzi vsechno, kdyz jsem urypanej. A vadi mi to.

nitram.r
Návštěvník
nitram.r

Ještě k té GOLGOTĚ. Dáváte tomu šéfreAaktore VK pěkně “na zadek”. To, že jste stáhli článek p. Zemánka a následnou diskusi pod vnějším nátlakem “neokecáte”.
Věřím vám, že vnější nátlak byl, ale nevěřím že od čtenářů. Alesp v diskusi nevybočovaly názory z běžných pro a proti.
Možná ale někdo, kdo vás skutečně řídí???? To by mohlo být v logice věci.
A nyní jste to na SR tzv. “oflekoval”.

umpalumpa
Návštěvník
umpalumpa

no je fakt, ze jsem taky nic nezaregistroval, Nerikal neco o stovkach. Nebo dokonce tisicich? To je divny. Dobrej postreh. No ale na druhou stranu ted naopak o ten clanek bude zajem, cili by to byla velice hloupa traktika neM

umpalumpa
Návštěvník
umpalumpa

navic z toho byl vk i spatnej. A nemyslim, ze je tak dobrej herec.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Poslouchám Vaší diskuzi na svobodném rádiu co se týká hesel na seznamu tak ten doporučuje jenom písmena nebo čísla. Pokud použijete atypické znaky tak ten jejích systém to vyhazuje. Např. centrum to umožňuje….