Pátá neúspěšná vlna mobilizace na Ukrajině. Armáda bude ze zoufalství rozdávat povolávací...

Pátá neúspěšná vlna mobilizace na Ukrajině. Armáda bude ze zoufalství rozdávat povolávací rozkazy dokonce i účastníkům Gay Pride!

Ukrajina začala povolávat i nezletilé ročníky ve věku 17 roků a 3 měsíců kvůli akutnímu nedostatku branců a vysokému počtu dezercí v UA. Stejná situace se dá očekávat i v ČR v případě vypuknutí války s Ruskem

Pátá neúspěšná vlna mobilizace na Ukrajině. Armáda bude ze zoufalství rozdávat povolávací rozkazy dokonce i účastníkům Gay Pride!

Západní oblasti Ukrajiny nesplnily nařízený plán generálního štábu povolání branců. Informoval o tom v ukrajinské televizi vojenský komisař Lvovské oblasti Nikolaj Sadovskij. Pátá vlna mobilizace na Ukrajině bude ukončena 8. června 2015, ale jak tvrdí Sadovskij, západní region dodal méně než polovinu schopných odvodu. V centrálních oblastech Ukrajiny se k odvodu údajně hlásí mnohem více branců. Na rozeslané povolávací rozkazy na západě Ukrajiny reagovala pouze třetina občanů. Problémy s odvody na Ukrajině vznikaly i dříve. Příkaz k náborů branců, který letos v lednu podepsal prezident Porošenko, však vedl k dalšímu masovému útěku mužů ze země. Ti, kterým se utéct nepodařilo, se snažili úřady podplatit nebo se branné povinnosti vzdát odkazem na náboženskou víru [1].

Halič místo boje sbírá jahody

Lvovští patrioti mezitím sbírají jahody na polských polích a pracují na stavbách v Rusku i v dalších zemích. Lvovští a galičtí chlapci se stali před půldruhým rokem tváří kyjevského majdanu. Dnes ale za Ukrajinu bojovat nechtějí a Porošenko, kterého přivedli k vládě, je marně svolává do zbraně. Ještě před rokem se u odvodových komisí tvořily fronty a do armády se hlásily stovky dobrovolníků.

Splněný Ukrajinský sen - brigáda v Polsku.jpg
Splněný Ukrajinský sen – brigáda v Polsku. Ukrajinci sbírají plodiny na plantážích

Dnes majdanský patriotismus zmizel a z pohraničního Žorkovského rajónu narukovalo z 1500 povolaných jen 50. Většina tamních chlapců a mužů pracuje tajně v Polsku na ovocných a zeleninových plantážích, kam v okruhu 30 km mohou bez víz. Dali práci a výdělku přednost před cínovou rakví, která by je mohla čekat v bojích proti Donbasu.

Ukrajinci staví domy nenáviděným Moskalům

Velké množství Ukrajinců vyrazilo na sezónní práce do Evropy i do Ruska. Ještě nedávno zněla ze Lvova a celé Haliče mohutná vlastenecká a protiruská hesla. Dnes, kdy jsou Haličané vyzýváni k útokům na Donbas, zní pouze ticho a šustění polských keříků jahod. Otázkou je, kolik „hrdinů“, co ještě nedávno silně volali Slava Ukraini – heroiam slava, bylo autentických, a kolik jen zdatně vyrobené píár. Na majdanu měla haličská fronta největší zastoupení. Jakmile jsou dnes „patrioti“ povoláni do donbaských zákopů, utíkají na polské plantáže a stavět domy prokletým Moskalům [2].

Potravinová blokáda Donbasu

Hlava Porošenkovy parlamentní frakce Jurij Lucenko prohlásil, že je nutno provést potravinovou blokádu Donbasu. „Dokud teroristé (domobranci) nevydají zajatce, nedostanou z naší strany žádné potraviny. Ukrajina není povinna krmit teroristy.“ V současné době dovážejí domobranci většinu potravin z Ukrajiny – konzervy, maso, nápoje atd.

Prezident Porošenko chce vyhladovět Donbas.jpg
Prezident Porošenko chce vyhladovět Donbas

Ceny dovážených potravin pro Donbas jsou samozřejmě vyšší, než pro ostatní Ukrajince. „Potraviny jim, bohužel, vozí ukrajinští občané, kteří tím narušují záměry kyjevské vlády. Je tedy nutné všechny armádou neregistrované vozy směřující na Donbas zpoplatnit. Vozy, které povezou potraviny a další zboží spotřeby na Donbas vpuštěny nebudou vůbec. Je to pevné rozhodnutí prezidenta“, uvedl Lucenko [3].

Cizí armády na Ukrajině

Ukrajinská vrchní rada 4. 6. 2015 schválila zákon o pobytu ozbrojených sil cizích zemí na území Ukrajiny. Cílem pobytu cizích vojsk má být dle kyjevské vlády zachování míru a bezpečnosti v zemi. Poslanecká sněmovna zákon schválila 240 hlasy, potřebných bylo 226. Parlament zákon doplnil dále o bod, že pobyt cizích vojsk na území Ukrajiny bude probíhat na základě žádosti ukrajinské vlády. Cizí vojska mohou na Ukrajině disponovat jadernými zbraněmi nebo jinými zbraněmi hromadného ničení.

Azov neo nazi.jpg
Žoldácká jednotka praporu Azov: vojáci pózují pod vlajkami NATO, Azovu a říšské “kvádrové” zástavy Hitler Jugend, což je asi neznalost těchto žoldáků ohledně vlajek III. Říše, protože na fotce žádné děti nebo mládež nejsou

Už 18. 2. 2015 schválil parlament Porošenkovu žádost OSN a EU zaslání misí na podporu míru a bezpečnosti na území Ukrajiny. Zástupci OSN a EU by měli dohlížet na hranice Doněcka a Luhanska i na ukrajinské hranice s Ruskem [4].

Běžný život není majdan

Kyjevané už pochopili, že majdanové tornádo se rozprchlo do světa, jakmile majdan skončil a jimi dosazená vláda je volá do zbraně. Pochopili, že kdykoli mladí Haličané zavítají do Kyjeva, přinášejí s sebou vždy jen chaos, nepořádek a násilí. Za jimi provedenou revoluci mají jít pokládat životy jiní. Něco jiného je majdan, něco jiného obyčejný život, kdy není práce, nejsou peníze, zboží je několikanásobně dražší, často neteče voda a nejde elektřina.

Exodus Ukrajinců pokračuje

Za 24 let od začátku samostatnosti Ukrajiny uteklo ze země každý rok okolo 100 000 lidí v produktivním věku. Kam? Do EU, Ruska a zbytku světa za prací. V zemi zbývají často jen ženy s dětmi a staří lidé. Není, kdo by bojoval, není, kdo by pracoval, zvyšoval HDP. Dříve utíkali lidé většinou z vesnic do měst a do Kyjeva.

karikatura přijetí Ukrajinců v EU.jpg
Karikatura přijetí Ukrajinců v EU

Dnes utíkají do Kyjeva a ze země pryč, často se záměrem nikdy se už nevrátit. Ti, co v zemi zbyli, však potřebují jíst, oblékat se, obouvat. Potřebují se umýt, zatopit, někam se dopravit. Obchody mizí nejen z vesnic a malých měst, ale už i z Kyjeva. Protože krachují, nikdo ze zbylých nemá peníze nebo se z Kyjeva stěhuje pryč.

Obsazení Kyjeva

Kyjev je město, ve kterém mohou žít komfortně 2 milióny lidí. Dnes jich tam žije 4,5 miliónu. Pokud imigrace nepoleví, do dvou let se zde očekává až 10 miliónů lidí. Podle toho také vypadá čistota i bezpečnost města. Veškeré parky a volná prostranství jsou permanentně obsazena agresivními skupinami lidí, kteří připomínají bezdomovce. Ve městě bují černý trh a roste kriminalita. 80% lidí, kteří se do Kyjeva v posledním roce nastěhovali, přišli jenom vydělat peníze – jakýmkoli způsobem.

Rodilí Kyjevané prchají z města

Rodilí Kyjevané jsou nuceni z města se stěhovat, a nemají-li v zemi kam, stěhují se za hranice. Většinou jde o movitější, zajištěné lidi. S nimi odchází i peníze, práce a kultura. Ve městě přibývá prázdných budov, které obsazují příchozí z venkova. Většinou jde o mladé muže, kteří se nikde neregistrují, nikam jim nechodí pošta, nikdo o nich nemá přehled. Policie ztratila schopnost jakkoli příchozí evidovat. Situace ve stále více přelidněné metropoli začíná být kritická. Povolávací rozkazy sem také není komu posílat, protože zde žije většina přistěhovalců bez identity. Kruh se uzavírá [5].

Povolávací rozkazy na kyjevské Gay Parade

Letošní Gay Parade v Kyjevě, na které měli představitelé LGBTI demonstrovat svou sílu a jednotu, bude pravděpodobně zrušena. Kyjevský generální štáb totiž oznámil, že bude armáda rozdávat povolávací rozkazy přímo účastníkům průvodu a okolním přihlížejícím [6].

Ukrajina rozprodává polskou humanitární pomoc
Ukrajina rozprodává polskou humanitární pomoc.jpg
Ukrajina rozprodává polskou humanitární pomoc

Ve lvovské oblasti byl zjištěn výprodej humanitární pomoci, kterou polští daňoví poplatníci poslali příslušníkům ukrajinských silových složek. V obchodech byly prodávány těstoviny, konzervy apod. zboží, na jejichž obalech bylo polsky napsáno Neprodejné. Polské úřady dosud Kyjev podporovaly, otázkou bude, jak se zachovají, až se občané dozvědí, jak krachující Ukrajina s jejich humanitární pomocí zachází [7].

Otázka na závěr: Je hromadný úprk Ukrajinců před vojenskou povinností, kterou jim diktuje Kyjev, důvodem, proč čeští politici připravují zákon, podle něhož bychom museli jít na Donbas umírat my?

– Valerij X –

(Redakce doplnila některé fotografie a popisky k nim)

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Stanislav
Návštěvník
Stanislav

Hm. Gejparta to bude solídna zabezpečovacia jednotka, le pozor vojaci v prednej línii nebudú držať zbraň, ale svoj anál :))))))))))

Pavel
Návštěvník
Pavel

To je dobrý nápad dávat pederastům povolávací rozkazy přímo na jejich přehlídce. To by se mělo zavést i u nás. Přehlídek by výrazně ubylo a společnost by se takových jedinců zbavila. Když není kanonenfutr, tak LGBT poslouží velmi dobře.

Čech/Slovan
Návštěvník
Čech/Slovan

Někam Stropnický posílal vojáky, jestli to bylo na Ukrajinu nebo do Polska si nemohu vzpomenout. Tak či tak, kde nic není ani smrt nebere. Anebo se jen vyčkává a až bude třeba, přijdou zachránci s investicemi, pomocí (USA, EU) – nakopat je! Z Ukrajina je směsicí různých národů, ústa plné slov, hrdinství a kde jsou všichni TEĎ? Kde je blondýna, boxer…? Zato V Ukrajina se drží! A jestli tam jsou Rusové, tak ať jsou. Je to o národě, vlastenectví a to mají v sobě Rusové silně zakořeněno, hodno obdivu. Nazývejte mě, jak chcete – nejlépe vlastenec. Kyjev měl na svém území také cizí armády. Už i Evropa pochopila, kdo zatím stojí, jak to je, ale nemají čas to řešit, pač imigranti a smlouva s USA je na obzoru.Nám jde také o přežití, pokud projdou kvóty a smlouva s USA.Pak asi také začneme utíkat, pokud se tomu nevzepřeme, nejlépe odchodem z EU – tím všechny problémy pominou. Sice nás tvrdě sankcionujou, ale přežijeme to, nic jiného nám nezbyde.

zombie
Návštěvník
zombie

No já se za ty kyjevský kurvy určitě umřít nechystám-mimochodem,na Ukrajině hoří zásobníky z ropou,nejspíše proto,aby se nezjistilo,kolik toho ukrajinci zase rozkradli a abychom jim tam my měli opět co posílat(nebo jim to zase platit)-nasrat!!!!

ten
Návštěvník
ten

Obávám se, že zrovna VY o tom nerozhodujete.