Papež daroval Putinovi medaili Anděla mírotvůrce, spravedlnosti, solidarity a ochrany. Kreml: “Výroky...

Papež daroval Putinovi medaili Anděla mírotvůrce, spravedlnosti, solidarity a ochrany. Kreml: “Výroky amerického velvyslance jsou nepřípustné”

Papež daroval Putinovi medaili Anděla mírotvůrce, spravedlnosti, solidarity a ochrany. Kreml: “Výroky amerického velvyslance jsou nepřípustné”

Ruský prezident Vladimir Putin a papež František se dnes setkali v Římě a vyměnili si dárky. Na konci jednání, které se konalo za zavřenými dveřmi a trvalo asi dvě hodiny, daroval papež František prezidentu Putinovi medaili s obrazem Anděla mírotvůrce a ruský prezident dal papeži svazek Pravoslavné encyklopedie.

Medaile byla vyrobena v minulém století a představuje anděla, který přináší mír a spravedlnost a solidaritu, a který chrání. Stejně jako texty evangelií, které přinášejí do našich životů světlo a radost a poskytují úvahy o nás a našem životě – dodal papež.
Jak bylo oznámeno z Itálie, papež požádal Vladimíra Putina, aby zprostředkoval jen ta nejlepší přání patriarchu Ruska Kirillovi.

Vatican Pope Russia

Ruský prezident dnes v Miláně jednal s italským premiérem Matteo Renzim a otevřel Den Ruska na výstavě “EXPO-2015”. Ve večerních hodinách přijel do Říma a pak pokračoval do Vatikánu. Papež František přijal ruského prezidenta ve své soukromé knihovně.

Převzato ze zdroje zde

……………………………………………………………………..

Než k setkání prezidenta Putina s papežem došlo, zaregistrovala jsem dnes dvě zprávy. V první odborník, kterého k okomentování schůzky Putina s papežem pozvala česká televize, m.j. řekl, že Putin chce přes papeže “dostat Rusko do civilizovaného světa” (čas od 09:50 zde).

Druhá byla o tom, že americký velvyslanec ve Vatikánu vyzval papeže ke kritice Putina (zde). Logicky se Kreml ozval s vyjádřením “Výroky amerického velvyslance ve Vatikánu jsou nepřípustné v mezinárodních vztazích”  (zdroj).

Čerstvé zprávy o průběhu setkání prezidenta Putina s papežem ale nehovoří ve prospěch žádné z předchozích a naopak spíše potvrzují to, co se stalo po minulém setkání Putina s papežem v roce 2013 – tehdy byl Putin zvolen Mužem roku, viz článek zde. Vůči Vatikánu mám výhrady, symbolickou řeč, kterou dnes světu vyslal, však považuji za významnou.

– Pozorovatelka –  10.6.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

No po pravdě čekám vše, jen ne to, že schůzka byla o ocenění Putina jako mírotvůrce. Už samotný titulek, že se ti dva setkali, přitáhl mou pozornost a vyvolal spoustu myšlenek a možných scénářů v mé hlavě.

Pohádce o GP moc nevěřím. Víc se mi líbí scénář zmíněný v rozhovorech s Dr. Nerudou na stránkách Tvůrců Křídel – že je malá skupinka (méně než deset) lidí, kteří dnes už vedou celou planetu a taháním za nitky ji směřují určitým směrem. Ty nitky pak vedou přes tajné spolky (Zednáři, Ilumináti, Lebka a hnáty,…), tajné služby a kongresy, parlamenty, senáty,… zemí, kdy ty nižší úrovně o těch pár vůdcích nevědí a vůdcové zároveň neovlivní jak přesně se věci odehrají (války apod.). Vůdcové se to celé jen snaží směřovat tak, jak je to pro planetu z dlouhodobého hlediska výhodné. Jsou inteligentní, speciálně vybíraní, několik let školení a na rozdíl od úrovní pod nimi se snaží dělat to vhodné pro planetu (ne pro sebe).
Ať už je to jakkoliv (je jedno, jestli jich je jen pár nebo víc, jestli je to jedna skupina nebo dvě těsně spolupracující..), evidentní je snaha planetu maximálně globalizovat a dostat (výraz sjednotit se obávám, že není zrovna realitě odpovídající) pod jedno vedení.
Tohle všechno spousta lidí plus mínus reflektuje. Já si ale myslím, že je to jen ten pomyslný strom, pro který nevidíme les kolem nás.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Nejde o to, jestli na GP věříte, nebo ne. je to prostě fakt. Jeden z autorů KOB se s GP osobně setkal…

Aksal
Návštěvník
Aksal

Zapomněla jsem na jméno, pan Zaznobin…

Korina
Návštěvník
Korina

Jedná se o to, která skupina globalistů vyhraje. Tak zvaní Ilumináti mají pro lidstvo scénář zotročení a snížení populace jakýmkoliv způsobem. Druhá skupina tak zvaných Bílých draků chce planetu sociálně spravedlivou, používající nové ekologické technologie, které jsou zatím v tresorech Iluminátů. S takovými technologiemi může planeta uživit i dvojnásobek populace, nehledě na to, že cestování i osídlení jiných částí Galaxie bude snadné. Putin podle mnoha indicií patří k této světlé skupině.Zde napište svůj komentář…

- kdokoli -
Návštěvník
- kdokoli -

…a ja myslel, ze ten povercivej deda zasveti rusko ty pani, co porodila boha, bo jaxeto rika……

kolemjdoucí
Návštěvník
kolemjdoucí

Bůh se píše s velkým počátečním písmenem, a to nejenom podle církve, ale i podle pravidel českýho pravopisu.

- kdokoli -
Návštěvník
- kdokoli -

no… A ???

JJ
Návštěvník
JJ

To je samozřejmě blbost, přípustné jsou obě formy, teda podle pravidel českého pravopisu.

kajmik01
Návštěvník
kajmik01

Ruský zdroj se sice snaží citovat originál vydaný katolickým zpravodajstvím z http://www.catholicnewsagency.com/news/ukraine-crisis-the-focal-point-in-popes-discussion-with-putin-71646/, ale mírně si ho přibarvuje.
Stačí jen úvod, kde originál mluví o tom, že setkání trvalo 50 minut a ruský článek mluví o 2 hodinách.
…The private encounter lasted 50 minutes…
…переговоров, которые проходили за закрытыми дверями и длились около двух часов…

Originál píše, že se papež František tvářil velmi vážně a že trochu “roztál” až na konci při společném fotu.
Z článku také spíš vyznívá, že mu medaili Anděla mírotvorce předal jako pobídku, aby se tak zachoval při řešení ukrajinské krize.Alespoň tak mi vyznívá část věty “When giving Putin the medal…while handing him the exhortation.”
Osobně si myslím, že si papež František z celého srdce přeje mír a snaží se tlačit na světové politiky (bez ohledu na to, kterou stranu konfliktu podporují), aby pomohli ukončit boje na Ukrajině (i jinde ve světě) a pokusili se prosadit mírovou cestu i za cenu vlastních ústupků.
Každopádně Putin je jeden z těch, který by mohl separatisty a Ukrajinu donutit k jednání a vzájemným ústupkům.
.

Manicka
Návštěvník
Manicka

Papezovi neverim ani nos mezi ocima. Je to jen loutka vykonavajici pokyny GP. Nicmene zpet ke clanku, potazmo darkum. Nekde jsem cetl, ze pred mnoha lety dali rusove americanum ci naopak ted uz nevim nejaky darek (obraz?) a v nem bylo odposlouchavaci zarizeni. Prislo se na to az po nejake dobe ciste nahodou. Bylo by moc zabavne kdyby byla stenice v tom andelovi, nebo v te tluste knize.

Sony
Návštěvník
Sony

Vše bude mít svůj význam, jen přijít nato jaký 🙁
http://prvopodstata.blog.cz/1506/setkani-skupiny-g7-ma-zajimavou-dohru

Aksal
Návštěvník
Aksal

Papež je vývěsným štítem evroasjiské větve GP. Za poslední dobu se Putin setkal s papežem 3x. Podle ranních zpráv v Radiožurnálu dostal Putin od papeže nějaké verše s geopolitickým rozměrem (sama jsem se divila že to Radiožurnál řekl). Podle mě to setkání bylo zprostředkované setkání mezi GP a Putinem a předání nechci říct pokynů, ale určitě šlo o výměnu názorů a informací…
Divné je, že i vy, tak jako západ by chtěl tlačit na Rusko ať domluví takzvaným separatistům, i když to žádní separatisté nejsou. Chtějí mít svá práva v rámci Ukrajiny. Ptám se, kdo tlačí na Ukrajince? Minská dohoda má dvě strany, také jste na tu druhou zapomněl. Schválně? Nebo to byl záměr?
Takže KDO TLAČÍ NA UKRAJINU ?

VK
Návštěvník
VK

Tato informace s článkem souvisí jen nepřímo. Je to na téma, že čtyři čeští občané mají naopak do Ruska zákaz vstupu. Konkrétně o tom, jak tito lidé ztrácejí podporu i z řad svých bývalých podporovatelů. Tedy asi stejně jako je Putin dle jejich mínění ve světě stále více a více izolován!

Schwarzenberg se mi odvděčil šokujícím způsobem. Je stejně jako Havel symbolem nejhoršího pokrytce, křivého podvodníka, jidášského vlastizrádce a velikého neštěstí pro naši zemi

Autor: Ing. Jiřín Pavel Pešek pedagog, ex-diplomat

…. Vašeho spolustraníka Karla Schwarzenberga znám osobně od r. 2001 a v prezidentských volbách jsem ho nejen volil, ale z vlastní iniciativy jsem pracoval – zadarmo – na jeho kampani, a dokonce jsem v jeho prospěch poslal k Nejvyššímu soudu v Brně žádost o anulování voleb.
Odvděčil se mi šokujícím způsobem podle hesla “Čiň čertu dobře a peklem se ti odmění”…

dále čtěte na:
http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/13835-schwarzenberg-se-mi-odvdecil-sokujicim-zpusobem-je-stejne-jako-havel-symbolem-nejhorsiho-pokrytce-kriveho-podvodnika-jidasskeho-vlastizradce-a-velikeho-nestesti-pro-nasi-zemi.aspx

Fortunat Hartman
Návštěvník
Fortunat Hartman

To se dalo čekat. Víme jak se pan hr… chová k obyčejným lidem. Slinta jeden.