Pane poslanče Ženíšku, sundejte si černé brýle, nasaďte optické a čtěte!

Pane poslanče Ženíšku, sundejte si černé brýle, nasaďte optické a čtěte!

Marek Ženíšek u mikrofonu, za ním vlevo europoslanec Jaromír Štětina, který proslul ve Štrasburku výrokem, že EU je ve válce s Ruskem.

Pane poslanče Ženíšku, sundejte si černé brýle, nasaďte optické a čtěte!

     Humanitární katastrofu v Sýrii nesmíme přehlížet. Bashar Asad je diktátor, který za pomoci Ruské federace vraždí vlastní obyvatelstvo a i po skončení bojů nechává vraždit civilisty.

     Mimosoudní popravy, které provádí Asadův režim v Aleppu, jsou brutálním porušením mezinárodního práva a je naprosto nezbytné, aby viníci byli dopadeni a souzeni. Jednání syrské vlády k vlastním občanům, kteří jsou pod dozorem Ruska unášeni, mučeni a vražděni, je naprosto neospravedlnitelné. Syrská vláda patří za své činy před mezinárodní trestní soud v Haagu. Vyzývám Vládu ČR, aby k této problematice nemlčela. Více zde.

     To jsou vážně myšlená slova známého ochránce demokracie, lidských práv a stoupence politiky USA, ale současně jednoho z nejzuřivějšího antirusisty a antiputinovce, poslance JUDr. Marka Ženíška (TOP 09). Ačkoli je pan poslanec vzdělaný, co se týká problematiky Sýrie, je rozumu mdlého, znalostí mizerných  a názorů  pochablých, spíše idiotských. Není proto od věci nedostatečně informovanému  představiteli krajně pravicové politiky připomenout, resp. doporučit těchto několik níže uvedených skutečností.

1275032-328776.jpg
Bašár Asad se svojí manželkou Asmou.

Něco k Basharu Asadovi, co ho USA a EU coby diktátora a tyrana nechtějí. Anebo vlastně chtějí, ale zlikvidovat (stejně jako Saddáma Husajna)

——————————————————————

Asadovi jsou u moci od roku 1971 a je zarážející, že před tím „hrozným terorem“ utíkají Syřané až po roce 2012, přestože:

 •  Asadova rodina patří k tolerantnímu islámu Alawidské orientace.*
 •  Syrské ženy mají stejná práva jako muži – na studium, zdravotnictví i vzdělávání ve všech oborech. Školství je na velmi vysoké úrovni.
 • V Sýrii nejsou ženy nuceny nosit burku. Šaría (islámské právo) je protiústavní.*
 • Sýrie je jediná arabská země se sekulárníústavou a netoleruje islámská extremistická hnutí*
 • Přes 10% syrského obyvatelstva patří k jedné z mnoha křesťanských denominací, ta je plně integrovaná v syrském politickém a společenském životě.*
 • V ostatních arabských zemích má křesťanská populace méně než 1% v důsledku trvalého nepřátelství a teroru ze strany islámu.*
 • Sýrie zakázala geneticky modifikované (GMO) plodiny, s uvedením, že toto rozhodnutí bylo učiněno za účelem “zachování lidského zdraví”*
 • Sýrie je otevřena západní společnosti a kultuře jako žádná jiná arabská země.*
 • V médiích a na vysokých školách se otevřeně diskutuje jak ovlivnit globální mocenské elity. To znamená, že plně pochopili skutečnost, že skutečná moc Západu nespočívá v Bílém domě, ale spíše v komplexní a výkonné síti elitních think-tanků a v centrálních bankách.*
 • V průběhu dějin bylo již zvoleno pět papežů syrského původu. Náboženská tolerance je v této oblasti unikátní.
 • Před současnou občanskou válkou byla se podobné konflikty vyhýbaly.*
 • Sýrie byla jedinou zemí, která pomohla veškerým iráckým uprchlíkům bez jakékoli sociální, politické nebo náboženské diskriminace.
 • V Sýrii se jasně a jednoznačně staví proti sionismu a vládě Izraele. *
 • Po masivním nálezu ropy v syrských Golanských výšinách, okupovaných Izraelem od roku 1967, Netanjahu nedávno požádal Obamu, aby uznal anexi území. Aby Izrael upevnil své postavení, tak se rozbíhají plány na usazení 100.000 izraelských osadníků. A dva nejdůležitější body:

  • Sýrie je jednou z mála zemí na Středním východě bez dluhů u Mezinárodního měnového fondu*
  • Sýrie je jediná středomořská země, která je vlastníkem své ropné společnosti, se zásobou ropy 2,500 milionu barelů, vyhnula se privatizaci a ropa je v rukou pouze státních podniků.

Takže  kdo a proč se pokouší svrhnout tuto vládu a odstranit Asáda?

Apropó, stačí si v TV archivech ČT, v záložce CESTOMÁNIE, najít pořad o Sýrii. Natočeno to bylo tuším v roce 2002, již za vlády Bashira Asada, ke zhlédnutí zde. (Poznámka redakce: Česká televize inkriminovaný díl Cestománie o Sýrii zřejmě z archivu odstranila, protože k přehrání jsou už jenom jeho bonusy). Sýrie je v tomto pořadu prezentována jako doslova oáza společenské,náboženské snášenlivosti, v arabském světě doslova ráj.  Jenže tenkrát ještě nebylo nařízeno mediím, aby byl prezentován, že to je diktátor, zločinec a tyran. Jak se najednou mohl tak změnit názor stejného media, tedy ČT? Kdo asi může za tuto blamáž a mystifikaci? Můžete to pane Ženíšku, nám hloupým „ovčanům“, to všechno nějak vysvětlit? Děkuji.

Jiří  B a ť a , 18. 12. 2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Alsorra
Návštěvník
Alsorra

Co chtít po takovém trotlu. Vždyť pochází z partaje šmejdů, které šéfuje zloděj Kraďousek a pochcané dementní knížátko. Ta fotografie je vyšperkována v pozadí superhajzlem Štětináčem. Prostě sešlost grázlů a vlastizrádců. O vánocích by jim slušelo dělat ozdobu na stromech.

Jokles
Návštěvník
Jokles

Vážený pane Baťo, již delší dobu si velmi považuji vaší aktivitu a racionální pohledy na svět, vYjdřovanou ve vaších textech. Chtěl bych vám při současné sváteční příležitosti popřát ještě hodně let v pevném zdraví a plné energii. Děláte pro tuto zemí užitečnou práci !
Jokles-nově Selkoj

Bery
Návštěvník
Bery

Odvádíte dobrou práci. Dík

Agnes
Návštěvník
Agnes

Sýrie by opravdu bez pomoci Ruska dnes jako stát už neexistovala. Sýrii by rozkradli a byl by tam teror a chaos jako v Libyi, Iráku a Afghánistánu. V arabských státech používají na rozvrat islámské teroristy, na Ukrajině použili na rozvrat banderovce a nacisty. V Čechách se připravuje rozvrat a chaos za pomocí Sudetoněmeckého landsmanšaftu. Jen věřím, že Sýrie nepíchne kudlu do zad Rusku jako vlastizrádci v Čechách.

Máša
Návštěvník
Máša

Pane Bata: skvele shrnuto: A nejen Syrie, ale ani Libye nebyla zadluzena, a navic Kadaffi nechtel za ropu dolary.

Jinak Zenisek, to je zid. A pro ty je uhlavnim nepritelem kazdy neochotny jim lezt do zadku, to je u nich povazovano za povinnost.
On si, schizous, ani neuvedomuje, jak absurdni kecy mele, ale jemu je jedno, co na to posluchaci, on si tim sam pomaha. Potrebuje to. Vyslovit nahlas lez, aby ji hned sam uveril. On to tak chce videt, tak to rekne a hned tomu veri a jeste nuti i ostatni tomu verit.

Assad je lekar a bude vrazdit lidi ve statisicich? A jako proc by to delal uz nerekne. Je to magor… Staci si porovnat oci Zeniska a Assada , ty hovori…

Milan
Návštěvník
Milan

Jj, oči hodně napoví. Oči prezidenta Assada jsou laskavé, naproti tomu z Ženíškových vyzařuje zlo a nenávist.

Emitor
Návštěvník
Emitor

Bašárek Asadů není žádný diktátor, ale oftalmolog. (očař)
…a těmto gentlemanům vytřel zrak mazácky!!!
https://www.facebook.com/alternativnizpravy/photos/a.164258723730729.1073741828.164248273731774/736443369845592/?type=3&theater
Samozřejmě, že mu Vladimír Putin asistoval a dotyčné pacienty držel tak, aby sebou moc neházeli.

paja
Návštěvník
paja

Na té fotce pod nadpisem je zajímavá trojka. Nevěřím, že Ženíšek je takovej hlupák. Jen plní svou roli podpindosníka. Moc chytrosti ale nepobral, protože i průměrnému inteligentovi je jasné, která bije.

Alex
Návštěvník
Alex

Jojo, takových megadebilů a vyhryzů bez morálky a cti je mnoho. Ale co s tím? Pokud je neporazí morálka, pravda a slušnost, bude muset sáhnout k řešení vyšší moc a ta se s tím mazat nebude a takovéto zbytné bytosti vyhladí. Jen doufám, že bude rozlišovat.

Vladimir
Návštěvník
Vladimir

Sionistický globalista Ovar se definitivně odkopal:

https://www.novinky.cz/domaci/424081-zeman-vetoval-lex-babis.html

Máša
Návštěvník
Máša

Nechapu, kdo Vam dal za pravdu minusy!

Ja normalne na Novinky nechodim, ale zajimalo mne, co na to lidi… Jsem vykulila oci… videla jsem v te ankete, ze vice nez 67 procent lidi s tim vetem od Zemana souhlasi!

A tak si rikam, ze to musi byt zmanipulovano, ze to neni mozne, aby bylo u nas tolik lidi debilnich, a tak jsem nahledla do diskuze, a ono opravdu!!!! Vetsina Zemana chvali za tu prasarnu, ze podporil megazlodejinu Babise!

Tak lidi zaplati dane, odvedou se penize do EU a estebacek Babisek si pak ty dotace pouzije na sve bohatnuti, rozsiruje vlastnictvi medii, aby ovcim mohla jeste vice lhat a oni tomu jeste zatleskaji? Je to vubec mozne? Zeman proste neco vetoval a je hrdina, lidi nezajima co, a ze je to k jejich skode, tak daleko to dopadne, kdyz narod potrebuje modla a modle staci jenom krasne kecat a nakrucovat hlavou.

Zeman se odkopal uz kdyz slo o vstup do NATO. Ze je to odporny pokrytec bylo videt i tehdy, kdyz verejne sbiral body za kritiku privatizace Uhelne a druhou polovinu sam dotahl…

Cesky narod proste zdebilnel uz ze 67 procent? to je jako by byl uz mrtvy.. A pak se muzeme divit, ze vlady zvou privandrovalce slovy, ze budou jen uklizet mrtvoly?

Pokud by si Babis nebo Zeman tam precetli nektere komentare, tak se museji rechtat a poradne.
Jen par prikladu:

Zdeněk Kozák, Kroměříž
Po, 19. prosince 2016, 17:10:58 | Souhlasím | Nesouhlasím | +19 / -9
skvělý tah,zamezil jim lumpárny,jste u koryt a nic moc,bravo Zeman.

Zdeněk Juříček, Ostrava
Po, 19. prosince 2016, 15:31:32 | Souhlasím | Nesouhlasím | +36 / -18
Děkuji p.Prezidente Zemane,je třeba se té politické bandě postavit!

Jaromír Hudec, Vimperk
Po, 19. prosince 2016, 15:30:34 | Souhlasím | Nesouhlasím | +19 / -10
Vážím si prezidenta,má svůj názor a stojí si za ním.Tací Kalouskové (a nejen ten co je v parlamentu,ale i ten z Čáslavi) pouze závídí,že pan Babiš má majetek a že celý svůj plat ministra dává na charitu.Sami mají holou zadní část těla.
Ten Klouzek z Čáslavi ani neví,že v politice není žádný Bureš.
Petr Lehocký, Karviná
Po, 19. prosince 2016, 15:08:33 | Souhlasím | Nesouhlasím | +28 / -13
Soudný prezident , rozhoduje moudře , to se i ted potvrdilo.

Dal uz to nevydrzim ani cist, to je na mne moc…

styx
Návštěvník
styx

ved si zober 30 mohamedanov domov, staraj sa o nich a nepindaj do sveta Zenisku.