P. C. Roberts: Válka je na obzoru – není už příliš pozdě...

P. C. Roberts: Válka je na obzoru – není už příliš pozdě ji zastavit?

P. C. Roberts: Válka je na obzoru – není už příliš pozdě ji zastavit?

Washington ruská rozhodnost na okamžik omráčila. A v obavě, že by rychlý úspěch takovéto rozhodné ruské akce mohl washingtonské vazaly v NATO odradit od další jejich podpory pro válku Washingtonu proti Asadovi i proti jeho dosavadnímu využívání loutkové vlády v Kyjevě k nátlaku na Rusko, zaranžoval ve spolupráci s Tureckem sestřelení ruského bombardovacího letadla. A to bez ohledu na předchozí domluvu s NATO, že v oblasti ruského vzdušného prostoru nad Sýrií k žádným leteckým střetnutím nebude docházet.

Washington pochopitelně svou odpovědnost za sestřelení ruského bombardéru popřel, ale okamžitě využil umírněnou ruskou reakci na tento útok k tomu, aby znovu začal Evropu ujišťovat o tom, že Rusko je jen papírovým tygrem. A západní presstitutky se k této kampani okamžitě připojily, když jim tón udal článek deníku Wall Street Journal s titulkem TURCI SESTŘELUJÍ RUSKÉHO PAPÍROVÉHO TYGRA.

Umírněnou reakci ruské vlády na tuto západní provokaci využil tedy Washington k znovuujištění Evropy o tom, že se vůbec nic neriskuje, pokud se bude na Rusko tlačit dál, a to jak na Středním východě, tak na Ukrajině, v Gruzii či v Černé Hoře, či kdekoli jinde. Washingtonský útok na Asadovu vojenskou sílu je tak i nadále využíván k tomu, aby kontinuálně naočkovával evropským vládám víru v to, že zodpovědné chování Ruska, tvrdošíjně se vyhýbajícího válce, není ničím jiným než výrazem jeho strachu a slabosti.

Je nejasné, do jaké míry rozumějí ruská a čínská vláda tomu, že jejich nezávislé politické linie, vyhlášené prezidenty Ruska a Číny 26. září, považuje Washington za „vnější hrozbu“ americké hegemonii.

Základnou americké zahraniční politiky je totiž závazek zastavit růst takových mocností, které by byly schopny zabránit Washingtonu podnikat jeho jednostranné akce. Schopnost Ruska a Číny právě toto činit, tak pro USA dělá z obou těchto zemí palebný cíl..

Washington nemá nic proti terorizmu. Washington úmyslně vytvářel terorizmus po mnohá léta. Terorizmus je zbraní, kterou zamýšlí destabilizovat Rusko i Čínu tím, že jej bude exportovat do jejich oblastí s muslimským obyvatelstvem.

Washington využívá jak Sýrii, tak Ukrajinu k tomu, aby na jejich příkladu demonstroval impotenci Ruska. A to nejen směrem k Evropě, ale i k Číně, které chce dokázat, že impotentní Rusko je pro ni spojencem málo atraktivním. A tak se pro Rusko staly jeho zodpovědné reakce na provokace vlastně přítěží, protože povzbuzují k dalším provokacím.

Řečeno jinak: Washington a slepá důvěřivost jeho evropských vazalů postavily lidstvo do velmi nebezpečné situace, když ponechaly Rusku i Číně jen tyto dvě možnosti: buď taktéž přijmout americké vazalství, nebo se připravit na válku.

Putinovi je třeba vzdát čest za to, že svými zodpovědnými reakcemi na provokace, diktovanými snahou vyhnout se válce, klade hodnotu lidského života mnohem výš než Washington. Nicméně však Rusko musí učinit též něco pro to, aby přimělo země NATO uvědomit si, že jejich přizpůsobování se vůli Washingtonu je může také něco stát. Rusko by se např. mohlo rozhodnout, že je nesmyslné prodávat energii evropským státům, které jsou s ním de fakto ve válečném stavu. Se zimou, která nás čeká, by ruská vláda mohla oznámit, že Rusko nebude prodávat energii členským zemím NATO. Rusko by tak přišlo o peníze, ale bylo by to lacinější, než ztratit suverenitu či válku.

Aby uzavřelo konflikt na Ukrajině, anebo jej vyeskalovalo do takového stupně, v němž by se už ocitl mimo zájem Evropy se na něm dále účastnit, by Rusko mohlo přijmout žádost těch ukrajinských oblastí, které si přejít být znovu připojeny k Rusku. Kdyby i poté chtěl Kyjev v konfliktu pokračovat, musel by pak zaútočit na Rusko sám..

Ruská vláda až dosud vsázela na zodpovědné neprovokativní reakce. Tento její diplomatický přístup, spoléhající se na víru, že evropské vlády, při vědomí, že jejich zájmy se vůbec nekryjí se zájmy Washingtonu, přijdou jednoho dne přece jen k rozumu, nedošel uplatnění. A s rizikem, že se budu jen opakovat, tedy tvrdím: umírněné reakce Ruska na provokace využil Washington jen k vykreslení Ruska coby papírového tygra, ze kterého není třeba mít žádné obavy. Takže zde máme ten paradox, že ruská rozhodnost vyhnout se válce, válku naopak přibližuje.

Zda ruská média či ruští lidé tomuhle skutečně rozumějí či nikoliv, není tak důležité, ale je důležité, aby tomu rozuměly ruské ozbrojené síly. Stačit by jim např.mohl pohled na složení letectva, které NATO vyslalo „k boji proti IS.“ Jak poznamenává Georg Albert, jak francouzská, tak britská letadla, jež směrem k Sýrii vystartovala, jsou stihačky, vybavené jen pro vzdušné souboje,a nikoliv tedy stroje, vybavené pro útoky na pozemní cíle. Jde tedy o hrozbu pro ruské bombardéry, a nikoliv pro IS.

Není pochyb o tom, že Washington žene svět do Armageddonu a Evropa mu umožňuje tak činit. Washingtonem koupené a placené loutky v Německu, Francii a Britanii jsou buď hloupé, lhostejné či bezmocné na to, aby z washingtonského sevření unikly. A jestliže se neprobudí Rusko, nelze se válce vyhnout.

Původní zdroj zde, český překlad Lubomír Man

Vložila -Pozorovatelka-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
veb
Návštěvník
veb

To je úplný blábol. Rusko je ekonomicky na úrovni Itálie, rubl je na třetině ceny, etnických Rusů je méně než Japonců, každý osmý je tam alkoholik, komouše dosud nevyhnali a místo toho P. chřestí zbraněmi, sní o obnově SSSR, zabírá území, místo aby používal sílu peněz, co potřebuje si koupil a snažil se zemi rozvíjet, modernizovat, vzdělávat, zkulturnit. Vždyť i ten Krym si mohl od Ukrajiny koupit a vyšlo by to na desetinu než teď.

Zdenek Havel, Semily
Návštěvník
Zdenek Havel, Semily

Nedůvěřovat USA je naprosto normální, zcela na místě a naprosto zdravý postoj, ale slepě důvěřovat současnému Rusku? Pokud to není placený článek, tak to nemůže být nic jinýho než nějaká psychická nemoc. Diagnózu nechme na odbornících, jistě jich tady bude 12 do tuctu.
Rád bych tedy, aby se zdejší přispěvatelé nechlubili v podpisu jen svým krycím jménem ale i tím, čemu se říká психиатрический диагноз 🙂

Mordi
Návštěvník
Mordi

Je jasné, že Rusko potrebuje mier a USA vojnu. USA bez vojny a hegemónie neprežijú a čím dlhšie budú čakať, tým bude Rusko a Čína silnejšia. USA proste chce byť generálnym riaditeľom zemegule. Odmieta spoluprácu v multilaterálnom svete, kde by bolo len jedným z riaditeľov jednej regionálnej časti zemegule. A ťahá za sebou Európu, ktorá pri spojení Nemecka a Ruska mohla byť tiež jednou z mocností v multilaterálnom svete:
http://www.mordechajkapusta.com/2015/08/o-ukrajinu-europu-ide-az-na-poslednom.html
http://www.mordechajkapusta.com/2015/03/usa-stavia-nemecko-proti-rusku.html

LIKAN 1975
Návštěvník
LIKAN 1975

Válka je to poslední co člověk vymyslel. Život je cesta, kterou si každý šlape sám. Někdo se přidá k davu špatných lidí a někteří šlapou celou cestu sami a v pokoře. Nikdo nemá nárok zabíjet pro peníze, mocenské praktiky USA je samotné zahubí.

Mnohý člověk, boje se nouze, uchyluje se ze strachu před ní k činům, které ji nejspíše působí.
,, Epikuros ze Sámu”

Zdeněk
Návštěvník
Zdeněk

souhlasím s Pozorovatelkou, její komentáře jsou velmi k jádru věci, přesto, přijde mi, že se stejně hraje o nás bez nás, nevím, co by se dalo udělat. K tomu americkému firemnímu bohatsví asi jen tolik, že je založeno na 65ti bil USD dluhu, tedy je jen uměle vytvořené, jako celý západní “svět”

Ariovist
Návštěvník
Ariovist

Washington se nemusí moc snažit ukazovat na impotenci Ruska…to je “silné” jen na svých propagandistických webech a díky nim možná v očích části lůzy, která stejně nemá žádnou reálnou politickou moc… když člověk uváží, že jedna jediná americká firma (Apple) má roční obrat na úrovni 50%HDP celé ruské federace… :-))))

Jirka
Návštěvník
Jirka

Jestli jsi někdy koukal na film o některém z bojových umění, určitě sis všiml, že všichni staří a zkušení mistři razí jednoduché pravidlo – Je větší umění boji předejít, než boj vyhrát. Teď uvažuj a možná by nebylo na škodu použít hlavu. Fajn večer!

Montisan
Návštěvník
Montisan

To je nadnárodní kolos, židáckej. Co má s USA? Sídlí tam vedení? Ale to nosatá krakatice taky sídlívala na Wall street. To ještě neznamená že to má cokoliv dočinění s pojmem “americký”. Rusko dnes ovládá tatáž krakatice jako USA, jen svůj vliv uplatňuje jinak z opatrnosti kvůli odporu ruského lidu, který nedosáhl zatím zdegenerovanosti obyvatel USA. Z těch už jsou povětšinou jen stíny skutečného člověka, jen takové zhovadilé konzumistické napůl opice … nač je jim je technika? Bez Lidí NIC vyhrát nelze.

hlásná trouba
Návštěvník
hlásná trouba

Čím to, že proklamovaná nejhumánnější, nejrozvinutější, nejcivilizovanější západní civilizace. Tedy civilizace, samých superlativů a okázalých hodnot, před kterou jsou všechny ostatní pouze opice na stromě už potřetí usiluje o globální zavlečení lidstva do válečného šílenství? Zřejmě už v samotném principu fungování bude zakopaný pes. A tím je nenažranost elit!

Termit
Návštěvník
Termit

Zajímavý názor a tvrdá slova. Nicméně PCR má společnou jednu vlastnost s většinou Američanů a to to, že je mimo. Dojde-li na celosvětový konflikt, nebude na straně USA bojovat NIKDO (možná Anglie). Naopak se celý svět semkne proti. Z USA nic nezbude. To samozřejmě vědí a tak budou jen dál prudit, terorizovat a lhát.