Ozbrojená mezinárodní policie míří na Ukrajinu

Ozbrojená mezinárodní policie míří na Ukrajinu

Ozbrojená mezinárodní policie míří na Ukrajinu

Schyluje se k další rozbušce směrem k válce? Na Ukrajinu míří mezinárodní policejní mise, která má dohlížet na vyšetřování nehody Boeingu 777. Děje se tak na základě dohody, kterou Porošenko uzavřel s Nizozemskem. Z dohody dále vyplývá, že tým bude složený z vojenského a nevojenského personálu Nizozemska a Austrálie o počtu max. 700 lidí. Personál mise má volnost pohybu stěhovat se přes Ukrajinu do oblastí vztahujících se k průběhu vyšetřování a má dovoleno nosit zbraně a pro vlastní obranu a pro zajištění své činnosti je použít. Dohodu a její text odhalila Komsomolská pravda [1].

Sestavením a řízením mise je pověřeno Nizozemsko. A mě napadá, jestli vyslání “mezinárodní policie” na Ukrajinu nebylo od začátku účelem nehody B777. A že nebyla ani náhoda, že šlo o let z Nizozemska a že právě Nizozemsko teď povede onu “vyšetřovací” akci. Nizozemsko a jeho role v zednářských kruzích a v založení schůzek Bilderbergu je téměř zásadní, proto se volba Nizozemska vůbec nezdá být náhodná.

Aktuálnost Nizozemska se zvýšila v době, kdy Západ z dění na Ukrajině a především z postojů Moskvy, propadá stále většímu zoufalství, protože dobýt a podmanit si Východ a tím se ekonomicky zachránit, se prostě nedaří. A čím více se krátí čas k fiskálnímu krachu USA, tím více jsme svědky provokací k válce, která by se podle amerických představ měla opět odehrát jen na evropském kontinentu.

Kdyby to bylo jen trochu možné, dávno už by na Ukrajině operovala vojska NATO. Kdyby EU měla utvořenou společnou armádu (nedávno po ní mocně volal i náš prezident), už by tam jistě operovala EU armáda. Ale američtí tvůrci EU byli prozíraví a prozatímně vybudovali alespoň společnou EU policii.

Projekt Evropské policejní síly ( EUROGENDFOR nebo EGF ) byl poprvé představen na schůzce ministrů obrany EU v říjnu 2003. Prováděcí dohoda byla nakonec podepsána ministry obrany z pěti zúčastněných zemí 17.září 2004 v Noordwijk , Nizozemsko.

EFG byla prohlášena za plně funkční v červenci 2006 a prvními pěti členskými státy v Evropské unii byly: Francie , Itálie , Nizozemsko, Portugalsko a Španělsko. Rumunsko se připojilo v roce 2009 a Polsko v roce 2011. Cílem bylo vytvoření evropské intervenční síly s militarizovanými policejními funkcemi a specializací na řešení krizí. EFG má sídlo v italském městě Vicenza a základní jádro tvoří 800-900 členů, připravených k nasazení do 30 dnů (na Ukrajinu bylo prozatím určeno 700).

Už někdy v dubnu jsem očekávala, že k použití této síly na Ukrajině (či někde jinde) dojde a hle, už to tady máme! Jen bylo potřebné vytvořit důvod k jejímu nasazení. A ten je ve větě: “Cílem je vytvoření evropské intervenční síly s militarizovanou funkcí policie, která se bude specializovat na řešení krizí a nehod všeho druhu, od ekologických a humanitárních, až po krize plynoucí z občanských nepokojů”. A ve větě: “EGF je organizace nezávislá na EU, i když může fungovat na její žádost. EGF je vyrobena na zakázku vojenské policie a může zasahovat v krizových oblastech pod záštitou NATO, OSN, EU, OBSE nebo koalice tvořené “ad hoc” mezi různými zeměmi”.

V minulosti již EFG byla použita: V Bosně a Hercegovině,v Kosovu, v Afghánistánu,v Iráku.

A další zajímavost: Po nasazení 700-900 mužů je možno okamžitě povolat dalších až 2300 mužů ze zálohy.

A tak zatímco gradují další protiruské sankce, Nizozemsko právě vytváří “Mezinárodní policejní tým”, který bude na Ukrajinu nasazen za účelem vyšetřování nehody B777. Bude to plně ozbrojená mise s kompetencemi si v podstatě dělat, co chce. Nevím, proč v misi figuruje Austrálie, ale něco mi říká, že personál mise rozhodně nebude tvořen jen holandskými občany.

Obávám se, že Evropa právě vstupuje do války proti Rusku.
Bůh ochraňuj Rusko a Evropu obzvláště!

-Pozorovatelka-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
LK
Návštěvník
LK

…”V rusky psaném článku byl citován pouhý zlomek rozsáhlého přepisu rozhovoru a zbytek článku se zabýval spekulacemi o hrátkách zpravodajských služeb. Posouzení pravosti rozhovoru ponechám na čtenáři:

V telefonickém rozhovoru s Obamou Porošenko přiznal, že Boeing sestřelila ukrajinská PVO a „dorazil“ ho Su-25

čtvrtek 24. července 2014, 8:14

Včera v noci jeden z pracovníků jednotky vlády Ukrajiny prodal za 1 milión dolarů korespondentu jedné z tiskových agentur Německa přepis telefonického rozhovoru prezidentů USA a Ukrajiny, jenž se uskutečnil 22. července v časovém rozmezí 18:53 – 19:12 evropského času. Zápis byl předán do Berlína, přičemž o obsahu byla neprodleně informována Merkelová. Ona přikázala, že „za žádných okolností nesmí být obsah rozhovoru prozrazen médiím.“ Avšak důstojníkovi jedné z německých tajných služeb (podle všeho působícímu v Polsku) se podařilo předat stenogram rozhovoru Porošenko-Obama ve Varšavě, kde se o něm přes agenturní kanály dozvěděla ruská rozvědka. Stenogram je velmi dlouhý, proto budeme citovat pouze jeden úryvek:”

Celý článek zde:
http://www.nwoo.org/2014/08/02/udajny-obamuv-rozhovor-s-porosenkem-vse-o-sestreleni-mh17-budeme-popirat-dal-2/

LK
Návštěvník
LK

Stáli jsme v úterý na prahu války?
Bloger Sergej Kondakov (http://kondakov.blog.idnes.cz/) je o tom přesvědčen:
http://kondakov.blog.idnes.cz/c/419769/Silene-silene-silene-silene-utery.html
http://kondakov.blog.idnes.cz/c/419933/V-utery-stali-jsme-na-prahu-valky-1.html
http://kondakov.blog.idnes.cz/c/420028/V-utery-stali-jsme-na-prahu-valky-2.html

A zde je na toto téma další článek na AC24:
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4532-rusove-udajne-sestrelili-balisticke-rakety-vypalene-na-novorossii

Zdá se, že Rusové mají nad Amerikou ve vojenské oblasti v jistém smyslu navrch. Platí to určitě o jejich systémech PVO, takže si Amíci preventivní jaderný úder jistě rozmyslí.

LAL
Návštěvník
LAL

byt ironicke, ale pravdive a to jest, ze jedine rusko ted muze zachranit celou evropu a vlastne i cely svet.

pepek k.
Návštěvník
pepek k.

Že si EU ako neexistujúci štát vymyslí silovú jednotku aj proti občanom členských štátov je riadna prasárna, ale aký majú mandát zasahovať na UA? Pozývací list od nejakého naci-pučistu?
Tak to by sme si vypočuli kriku od pokrytcov z USA a socdemáckych hňupov z Bruselu keby Rusko poslalo mieroví zbory na východ Ukrajiny kde vlastná armáda a polovojenskí kriminálnici plošne vraždia obyvateľstvo…

Dunsun
Návštěvník
Dunsun

Zdravim,

Ja Vase obavy nesdilim resp. nesouhlasim s nekterymi Vasimi tvrzenimi:
1) Vidite to prilis vyhrocene a rekl bych nadcasove. Cas na skutecnou svetovou valku bohuzel prijde, ale jeste nastesti neuzral. Pravdu mate s Nizozemskem (ale na tom neni nic zvlastniho) je to takova spojka Britanie Evropa. Ne nahodou byli Nizozemske ozbrojene slozky nejvice zapojene do Kosovskeho konfliktu.

2) Nikdo podle meho nazoru jeste neni pripraven na rozpoutani WW3. USA predevsim hraje o vyhroceni situace za ucelem dohonestace Ruska -> rozbiti ekonomickych i jinych vazeb EU-Rusko. Proc ? Jen tim ziska a Evropa ztrati. Ten kdo se potapi chce sebou potopit i ostatni. Jakymkoliv zpusobem z Evropy udela jeste vetsiho vazala nez je doposud. USA take postupne ubyvaji zeme kde by mohli nabizet sve zbozi pripadne predrazene suroviny. Evropa je sice asi nespasi ale nacas to prodlouzi jejich agonii.

3) USA se na WW3 jiz zcela jiste pripravuji proto drive nebo pozdeji tahle valka prijde 🙁 USA je jedina opravdova vojenska supervelmoc a proto nemuze byt pochyb odkud vzejdou prvni kroky k WW3.

4) Obavam se, ze pokud se USA nevzepre nektera z mocnosti (Nemecko, Francie) trend popsany v bode 2) nebude mozne zvratit. Bezni obcane nemaji o tomhle prilis mnoho pary a pokud i maji nemaji cas, penize a silu cokoliv resit. Jsou zkratka prilis lini a zahledeni do svych rodin a svych konicku a zkratka svych priorit.
Specialne co se tyce Stredni Evropy ta je primo posedla nenavisti k Rusku (coz je mozna i trochu pochopitelne) a jakykoliv nazor proti je chapan jako neco naprosto nepripustneho. Spojeno s obri medialni propagandou => neni uniku.

Mejte se.

Amadea
Návštěvník
Amadea

Sdílím vaše obavy, Pozorovatelko.