Overtonovské okno se posunulo, český ministr obrany nevyloučil rozmístění amerických vojenských základen...

Overtonovské okno se posunulo, český ministr obrany nevyloučil rozmístění amerických vojenských základen na území ČR v případě, že vypovězená smlouva INF mezi USA a Ruskem povede k ohrožení bezpečnosti České republiky! Náměstek ruské Dumy označil americké odstoupení od smlouvy INF za účelovou záminku pro rozmístění amerických základen v zemích Střední a Východní Evropy!

Overtonovské okno se posunulo, český ministr obrany nevyloučil rozmístění amerických vojenských základen na území ČR v případě, že vypovězená smlouva INF mezi USA a Ruskem povede k ohrožení bezpečnosti České republiky! Náměstek ruské Dumy označil americké odstoupení od smlouvy INF za účelovou záminku pro rozmístění amerických základen v zemích Střední a Východní Evropy!

Rychlost procesů doslova bere dech. Minulý týden v úterý jsem tady psal článek o tom, jak český ministr zahraničí leze Američanům do pozadí, a v té souvislosti jsem i varoval, že americké odstoupení od smlouvy INF povede nejen k výrobě nových amerických raket středního doletu, ale spolu s tím to povede i k rozmístění amerických základen v Evropě v zemích amerických partnerů a k rozmístění těchto nových amerických raket. Když jsem v úterý článek psal, netušil jsem, jak obrovsky rychlý spád mají procesy v ČR, protože už v neděli moje slova z úterního článku potvrdil český ministr obrany Lubomír Metnar (Hnutí ANO), který pro deník Právo v rozhovoru uvedl, že nevylučuje rozmístění amerických základen v České republice [1] v případě, že následkem vypovězení smlouvy INF ze strany USA a poté Ruska bude zhoršení bezpečnostní situace České republiky.

Lubomír Metnar, ministr obrany ČR.

A dámy a pánové, na to můžete vzít jed, že nic jiného než zhoršení bezpečnostní situace se nečeká. Již několik dnů po vypovězení smlouvy INF provedly obě velmoci balistické testy svých raket středního doletu a obě země oznámily, že hodlají vyvinout úplně nové raketové nosiče. Rusko oznámilo, že bude proti USA postupovat tzv. zrcadlovým efektem, což je ale přesně to, co Američané chtějí. Umožní to totiž nastartovat horečné zbrojení, což je snem celého amerického vojensko-průmyslového komplexu. Každá nová ruská raketa bude vítaným důvodem pro západní protiruskou propagandu a mediální hysterii, která povede k navyšování zbrojních výdajů nejen v USA, ale v zemích všech amerických partnerů. Už to není otázkou zda-li, ale je to pouze otázkou kdy dojde k rozmístění amerických raket a vojenských základen v Evropě.

Rusko má jasno, že Metnarův výrok v rozhovoru pro Právo je přípravou informačního pole v ČR pro rozmístění amerických základen
Jurij Švitkin, náměstek předsedy bezpečnostního výboru ruské Dumy.

Náměstek předsedy bezpečnostního výboru ruské Dumy Jurij Švitkin na Metnarův výrok již reagoval [2] a uvedl, že ho to nepřekvapuje, protože americké odstoupení od smlouvy INF se má stát pretextem pro rozmístění amerických raket a vojenských základem v Česku, Polsku, na Slovensku a zejména v Pobaltí. Za tímto účelem probíhají i v ČR mohutné opravy mostů a mostků s cílem zvyšování jejich nosnosti, aby unesly americké kolové a pásové nosiče mobilních odpalovacích komplexů americké armády, které váží desítky tun. Odstoupení od smlouvy INF povede v následujících měsících v Evropě k mohutné vojenské eskalaci, jak uvádí informační vojenské zdroje naší redakce.

Nekonečný vlak s transportéry BVP-2 v zimní kamufláži vypůjčené od Bundeswehru na bratislavském nádraží Vajnory s cílem určení na Ukrajině

Na Ukrajinu jsou přesunovány obrovské divize vojsk NATO, minulý týden opět byly hlášeny ze Slovenska další vojenské transporty BVP-2, ale tentokrát v netradiční zimní kamufláži, kterou používá německý Bundeswehr (Nord Camo), jenže Bundeswehr nepoužívá BVP-2 stroje, takže je možné, že jde o zakázky ukrajinské vlády, která si nechala na západě modernizovat své BVP-2 transportéry včetně zimního kamuflážového nátěru západního stylu. Slovenský čtenář nám poslal fotku a napsal k tomu toto:

Moja mamka dnes cestou z prace vyfotila vlak plny bojovej techniky, bol vraj taky dlhy, ze nevidela na koniec. Miesto:  zeleznicna stanica Bratislava-Vajnory, streda 5. Februara, cas medzi 17:20-17:30, vraj uz niesli rusnovodicovi papiere, tak sa zjavne vlak chystal na odchod, kazdopadne ked som sa tam isiel pozriet o 19:30, tak uz tam nebol. V prilohe posielam fotku – pride mi to, ze ide o BVP-2, ale nie som expert na to. Viac detailov sa mi nepodarilo zistit. S pozdravom MG.

Foto od našeho čtenáře z Bratislavy, transportéry BVP-2 nachystané na odjezd na Ukrajinu.

Tisková mluvčí iniciativy “Ne základnám!” Eva Novotná dnes pro Sputnik navíc uvedla, že se domnívá, že odpor proti americkým základnám v ČR bude dnes daleko menší než byl před více jak 10 lety, když se protestovalo proti umístění amerického radaru v Brdech [3]. Tehdy nebylo Rusko nepřítelem, nebylo vykreslováno jako agresor a dnešní mediální hysterie proti Rusku prý funguje na velkou část obyvatelstva, takže pokud dojde v příštích měsících k rozhodnutí rozmístit v ČR americké vojenské základny, vláda Andreje Babiše to odsouhlasí.

A vzhledem k rozložení sil ve sněmovně by to odsouhlasila i poslanecká sněmovna, protože proti rozmístění základen by se podle všeho postavily jen dvě strany, KSČM a SPD, což by nestačilo na zablokování amerických základen. A podle všeho by KSČM nepoužila proti Babišovi blokační pojistku v podobě ukončení tolerance menšinové vlády Hnutí ANO a ČSSD, protože i kdyby padla vláda a byly by předčasné volby, všechny průzkumy ukazují, že Babiš by s přehledem vyhrál a nic by se na rozdělení moci vlastně nezměnilo.

Slovensko odmítlo uznat Juana Guaida ve Venezuele, politici mají strach, že by uznání Guaida mohlo na Slovensku vyvolat nesouhlas veřejnosti a ovlivnilo by to nadcházející prezidentské volby na Slovensku

Americké vypovězení smlouvy INF tak povede přesně k tomu, před čím jsem už několik měsíců dopředu varoval v článcích a na rádiu SVCS, že když se řekne A, musí se říct i B. Vývoj nových amerických raket středního doletu povede k jejich rozmístění v Evropě na území těch států NATO, které mají servilní a vstřícnou pro-americkou a řiťolezeckou zahraniční politiku. Můžeme třeba polemizovat o Slovensku, kde slovenská vláda odmítla zaujmout postoj k situaci ve Venezuele a rozhodla se zachovat neutrální postoj a nevměšovat se do vnitřních záležitostí Venezuely [4].

Slovensko je tak spolu s Itálií a několika dalšími zeměmi v EU v opozici vůči americkým procesům indukovaného státního převratu ve Venezuele, protože na Slovensku se schyluje k prezidentským volbám a politici vědí, že uznání Juana Guaida by vyvolalo na Slovensku obrovskou nevoli proti těm politikům, kteří by se pod to podepsali. Takže neutralita k Venezuele vychází z obav, že by to ovlivnilo volby na Slovensku. Pokud by žádné volby nebyly, asi bychom viděli jiný postoj slovenské vlády.

Juan Guaido v zednářské lóži Benjamina Franklina v New Yorku, 13. stupeň zasvěcení.

Jenže úplně jiná situace je v České republice, protože jak se ukazuje v posledních dnech, na americkou stranu proti Nicolasi Madurovi ve Venezuele se postavila nejen celá česká vláda, ale i prezident Miloš Zeman, který tím spáchal v přímém přenosu před svými podporovateli politickou sebevraždu a má jediné štěstí, že už nikam kandidovat nebude, protože tento krok uznání amerického pučisty, svobodného zednáře 13. stupně [5] a asistenta amerického operátora CIA Leopoldo Lópeze [6] mu nikdo neodpustí. Jenže Metnarův rozhovor pro nedělní Právo může ukazovat ještě na jeden zásadní aspekt, a to na tu skutečnost, že prezident republiky Miloš Zeman jako vrchní velitel ozbrojených sil je velkým zastáncem NATO, včetně české účasti na misích NATO v cizině.

Je docela možné, že by proti rozmístění amerických základen v ČR nic neměl, pokud by to bylo zdůvodněno hrozbou a zhoršením bezpečnostní situace ČR, např. rozmístěním nových ruských raket v Kaliningradské oblasti. Zemanův “reset” z minulého týdne, kdy nepravdivě u Jaromíra Soukupa na TV Barrandov tvrdil [7], že venezuelský parlament odvolal z funkce Nicolase Madura (což je nesmysl, ve Venezuele může prezidenta odvolat pouze Ústavní soud), nemusí být nějakým úletem, ale promyšlenou změnou Zemanovy zahraniční politiky s cílem zlepšit vztahy Pražského hradu a Bílého domu. Jenže nové informace, které jsme získali, vrhají na celou kauzu poněkud odlišné světlo.

Zeman nechce odejít v roce 2023 s nálepkou proruského politika kvůli své dceři, upozornily nás dva zdroje nezávisle na sobě

Reakce Aeronetu byla z okolí Pražského hradu a ze dvou zdrojů upozorněna na tuto změnu o víkendu. Miloš Zeman, podle těchto informací, nechce z funkce prezidenta ČR v roce 2023 odejít s nálepkou “proruského politika” a bude chtít do konce svého mandátu postupně otevřít své dceři Kateřině “dveře” do vysoké mezinárodní politiky, která nyní studuje v Londýně na University College London (UCL) [8], kde se zabývá lingvistickou antropologií, lékařskou antropologií a také biologickou antropologií.

Roční školné, včetně ubytování, stravy a dalších nákladů vycházejí zhruba na 1 milion korun za akademický rok [9]. Londýnská UCL je přední školou globalistů. Školu v 19. století pomáhal založit a štědře ji dotoval židovský mecenáš, advokát a finančník Sir Isaac Lyon Goldsmid [10]. Ten pracoval jako obchodník se zlatem pro Rothschildovu Bank of England a pro nejznámější židovskou globální firmu 19. století, Východoindickou obchodní společnost. Kancléřkou (v ČR bychom řekli rektorem) této univerzity je Princezna Anna [11], druhorozená dědička britského trůnu po princi Charlesovi.

University College London.

Náklady na studium UCL jsou enormní, a i když Miloš Zeman má vysoký prezidentský plat 250 000 Kč měsíčně [12], není pravděpodobné, že by prezident tyto náklady hradil, protože dcery a synové prezidentů, králů, panovníků, ale i premiérů a významných osob studují na UCL zadarmo, tedy resp. na základě stipendia, které schvaluje stipendijní výbor UCL. A je velmi pravděpodobné, že Zemanova dcera Kateřina studuje na UCL právě díky stipendiu.

Lze se potom domnívat, že Miloš Zeman svými politickými kroky nechce ohrozit stipendium dcery na UCL v Londýně, a proto minulý týden tak hrubě porušil mezinárodní právo a připojil se k americkým sionistickým jestřábům, kteří natahují pařáty po venezuelské ropě, ale také po zlatě. Pokud oba naše zdroje uvádí pravdu, potom ze strany prezidenta nešlo o jednorázovou akci a změna postojů v zahraniční politice se bude u Miloše Zemana postupně měnit i nadále, a to s ohledem na snahu zajistit dceři nástupní platformu pokračování jeho globalistické politiky, které je Miloš Zeman kandidátem.

Miloš Zeman nechtěl v roce 2007 radar v Brdech, místo toho chtěl bombardovat Írán, stejně jako to tehdy chtěl Izrael. Slova otírající se tentokrát o Dr. Husáka zvedla ze židle další Zemanovy voliče

Nicméně v listopadu 2007 se Miloš Zeman vyslovil pro bombardování Íránu [13] jako lepší varianty, než by byla výstavba amerického radaru v ČR. Nejen tento Zemanův výrok z roku 2007 odhaluje, že Miloš Zeman je hlavně pro-izraelský politik, a teprve poté je globalista, protože kopíruje izraelské postoje už velmi dlouho. Když Izrael v roce 2007 vyzýval k leteckým úderům na Írán, Miloš Zeman se k těmto výrokům připojil. Když před dvěma týdny Izrael uznal Juana Guaida ve Venezuele, Miloš Zeman se k Izraeli připojil a také Juana Guaida uznal. A když nyní víme, že jeho dcera Kateřina studuje na UCL v Londýně zřejmě díky stipendijnímu fondu Sira Isaaca Lyona Goldsmida, po němž je honorární stipendijní fond pojmenován, potom se ukazuje, že globalizace je pouze zástěrkou hodnot, které zastírají příslušnost a podřízení k vládě vyvoleného národa nad všemi deklarovanými hodnotami a lidskými životy.

Hrob Dr. Gustáva Husáka.

Miloš Zeman totiž šokoval i včera, když se velmi nevybíravým způsobem otřel o Dr. Gustáva Husáka v odkazu na Juana Guaida, že když prý ve Venezuele neuspořádá svobodné volby a místo toho by pozval třeba americkou armádu do země, že prý skončí podobně jako Husák [14]. Tohle přirovnání je naprosto divné a děsivé, protože Gustáv Husák skončil ve funkci prezidenta naprostým triumfem, když Václav Havel musel souhlasit, že bude zvolen za prezidenta aklamací komunistickým federálním shromážděním a oběma komorami Lidu a Národů a zaručí kontinuitu práva, což znamenalo, že nebude možné trestat žádné činy z minulosti, pokud nebyly v minulosti taktéž trestné.

Když bývalý kádr z Prognostického ústavu mluví od Dr. Husákovi v souvislosti s pučistou a agentem CIA ve Venezuele… to nevymyslíš!

Veškerou privatizaci po roce 1989 potom řídily kádry z Prognostického ústavu, což byla elitní laboratoř Husákova režimu na implementaci řídících procesů ze západu do systému socialismu a později do systému ekonomické transformace ČSFR. A právě po listopadu 1989 měl Prognostický ústav tuto hlavní úlohu v transformačním procesu ČSFR, tedy právě v době, kdy už v tomto ústavu pracoval i Miloš Zeman. Docházelo tak v jeho přítomnosti k zavádění ekonomických a hospodářských poznatků tohoto Husákova elitního výzkumného ústavu do praxe v Československu. Přirovnávat proto loutku CIA a pučistu Juana Guaida k takovému kádru, jakým byl Dr. Gustáv Husák, je další plivanec do tváře českého a slovenského národa. Miloš Zeman však pronesl tento výrok o Guaidovi jako damage control, protože ví, co svým uznáním Juana Guaida způsobil a provedl svým voličům a podporovatelům. Jenže to už je pozdě. České uznání Juana Guaido proběhlo, a tím je to dané.

Celý obraz tak najednou dostává jasné kontury a barvy. Lubomír Metnar začal několik dnů po americkém odstoupení od smlouvy INF kout železo, dokud je žhavé a připravuje veřejný informační prostor pro veřejnou diskusi o amerických základnách v ČR. Bude se to nově stavět do rámce ruské hrozby ruských raket namířených na ČR, což bude ovšem pravda, protože Rusku de facto nic jiného nezbude. Američané mají odvést v Evropě špinavou práci pro světové sionisty. Nelze dokončit plán na světovou vládu bez toho, aby Rusko bylo poraženo a rozparcelováno mezi globalistické subjekty, které ovšem budou mít v pozadí jediného majitele, světové sionisty. A není náhodou, že 8 dní po americkém odstoupení od smlouvy INF poskytuje český ministr obrany rozhovory, ve kterých nevylučuje rozmístění amerických základen v ČR.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email