Otevřený dopis premiérovi s dotazem, jestli by položil květiny i k hrobu...

Otevřený dopis premiérovi s dotazem, jestli by položil květiny i k hrobu neznámého horníka OKD. Dočkáme se odpovědi?

Mgr. Bohuslav Sobotka

předseda vlády České republiky

Úřad vlády České republiky
nábřeží Edvarda Beneše 4
Praha 1 – Malá Strana
PSČ 118 01

Pane premiére,

je pozoruhodné, jakou pozornost věnujete 48. výročí sebeupálení studenta Jana Palacha. Nechci ze široka rozebírat důvody tohoto aktu, který je mnohými považován za čin hrdinský či vlastenecký, jinými za naprosto zbytečný akt sebevraždy, který  v podstatě nic nevyřešil a svým způsobem, díky médiím, vyvolal jen mimořádnou pozornost veřejnosti, případně té části politiků či politických aktivistů, kteří tento čin dali do souvislosti s politickou situací v zemi a dali jí příchuť politického protestu, i když tomu tak zcela úplně nebylo. Podle nich to byl čin, který měl být údajně protestem proti vývoji v Československu po okupaci vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968.

15972680_10154082962065776_4203631304621124669_o.jpg
Bohuslav Sobotka položil věnec k památníku Jana Palacha pod Národním Muzeem v Praze.

Vy sám jistě víte, jak to všechno ve skutečnosti bylo, ovšem v dnešní době, okolnostmi vynucený politicky korektní, zato falešný postoj Vás nutí k pokryteckému jednání, prezentovat čin Jana Palacha jako čin veskrze hrdinský a věnovat jeho činu potřebnou dávku politické pozornosti a piety. Nicméně, zůstal nám v paměti jen tento údajně politicky motivovaný protest, na dalším vývoji ve společnosti se však jeho čin nijak výrazně či významně neprojevil. Ale budiž, student Jan Palach se obětoval jako národní hrdina té doby, čest jeho památce!

Nicméně pane premiére, projevil jste osobní úctu, vzdal čest člověku který obětoval svůj život jisté celospolečenské myšlence politického významu v době totality, v době vlády komunistů. Dnes žijeme v jiné společnosti, údajně s demokratickým režimem. V této souvislosti si dovolím položit Vám otázku, jak byste se asi zachoval v případě, že by dnes nějaký občan, přesněji havíř z OKD, si rovněž vzal život proto, že mu tento režim (za Vaší pomoci) vzal práci a peníze, připravil jej o byt, přivedl jej a jeho rodinu do těžké ekonomické situace, která jej donutily až k podobnému zoufalému a neuváženému činu. Ptám se, zda byste tento čin rovněž hodnotil jako hrdinství, protože by jím tento člověk chtěl demonstrovat sociální křivdu, bezpráví, nečestnost, nepoctivost, podvodné jednání lidí, tedy včetně Vás, kteří kauzu OKD zavinili a kteří rodiny havířů do takové zoufalé situace dostali .

Byl byste ochoten, pane premiére, schopen akceptovat tyto důvody, nebo jak bývá Vaším častým zvykem, tuto událost byste vysvětloval zase po svém tedy, že by to byl čin neopodstatněný, bezdůvodný, unáhlený, že se mohl jistě vyřešit v jeho prospěch atd.? A hlavně, že Vy s tím nemáte nic, ale vůbec nic společného, protože Vy jste konal v rámci zákona! Proto byste zřejmě tento čin spíše nejen odsoudil, ale hlavně neuznal jako reálný důsledek kauzy OKD. Proto byste také zřejmě ani neprojevil žádnou pietní účast, žádnou svíčku nebo pugét! Prostě (tipuji), hodil byste na takovou událost, jak se říká deku, protože takový čin by sebou evidentně nesl i stopy Vašeho spolupachatelství.

2042487_bakala-krach-bezdomovec-zlamalova-sperlich.jpg
Zdeněk Bakala položil pro změnu OKD…

Jsem přesvědčený, že se ve svém úsudku a odhadu nemýlím a pokud snad ano, pak jen ve svém vyjádření či popisu Vašeho přístupu k takové události. Rovněž si nemyslím, že se k tomuto dopisu vůbec vyjádříte, protože jistě máte jiné starosti, je před volbami, na stole zákon Anti Babiš a mnohé jiné. Poznamenávám, že rovněž kauza OKD není ani zdaleka vyřešena a spolu s ní i Vaše účast na ní jak by smet!

Pane premiére, svůj dopis neukončím  tím obligátním přáním mnoha úspěchů, protože ty úspěchy, pokud nějaké jsou, jdou vždy jen na Váš vrub, resp. na vrub politiků a politických stran včetně Vaší ČSSD která, jak se nechala slyšet členka ČSSD Nytrová, je prolezlá korupcí, na občany myslíte a slibujete pro ně něco udělat jen když je před volbami.

Takže, doklepejte už nějak to své účinkování do voleb a věřím, že „úspěchy“ ČSSD ve volbách již nebudou takové, které by Vám a ČSSD dávali možnost znovu vládnout. Upřímně, nic proti ČSSD jako takové, ale když už, tak s jinými, poctivými a čestnými lidmi, což není Váš případ.

S pozdravem

Jiří  B a ť a , důchodce, 16. ledna 2017

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
xmarek
Návštěvník
xmarek

Ne, Sobotka nereaguje na nic. Je pravdou, že můj dopis premiérovi: https://goo.gl/CDEHll byl myslen jen jako legrace. Prezidentovi a vládě nikoliv. To jsem myslel zatraceně vážně. Ale reakce? A to co následovalo? Obrázek nechť si udělá každý sám.

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

My ty bukvice nechcem do JM my chcem SPD ne Marxistické prasata!!!!!!
Chovanec na jihu Moravy neuspěl. ČSSD tu chce ve vedení Sobotku a Tejce
AKTUALIZOVÁNO Před 1 hodinou
Jihomoravská ČSSD schválila nominaci premiéra Bohuslava Sobotky na předsedu strany a Jeronýma Tejce na prvního místopředsedu. Organizace je tak první, která nominovala na místopředsedu někoho jiného než ministra vnitra Milana Chovance. Sobotka zatím získal podporu všude i na Vysočině. Ta ale na prvního místopředsedu nenavrhla nikoho.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2020277-chovanec-na-jihu-moravy-neuspel-cssd-tu-chce-ve-vedeni-sobotku-a-tejce

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

Proč všichni migranti chtějí do Německa? Německý holocaust proti vlastním obyvatelům.
https://www.youtube.com/watch?v=fdhPWgchk2U

sibolet
Návštěvník
sibolet
sibolet
Návštěvník
Jaris
Návštěvník
Jaris

Jana Palacha si vazim. Jeho cin tenkrat otrasl narodem. Byla jina doba a nenavist k totalitnimu rezimu stoupala. Pokud si pamatuji, nebyl to pouze on, ale cela skupina naivnich mladych lidi v Filozofickr fakulty, kteri si mysleli, ze neco zmeni. Nestastny los padl na Palacha. Kolik mu bylo let? Neco pres dvacet. Jak uvazuje takhle mlady clovek bez zkusenosti? Presto jsem presvedcena, ze jeho smrt nebyla zbytecna. Mela probudit svedomi lidi proti tehdejsi rezignaci. Pro mne bude Jan Palach symbolem boje za svobodu Ceskeho naroda.
Zviditelnujici se Sobotka u jeho pamatniku je odporny Jidas a nema tam co delat..

Máša
Návštěvník
Máša

Oznacila jsem za blazna tehdy, kdy se to stalo, nazor jsem nezmenila. Takto se nebojuje s nesvobodou. Jeho smrt byla NAPROSTO zbytecna.

Sobotkovi je nejaky Palach u zadku, kdyz je mu u zadku smrt ceskych lidi v mnohem vetsim poctu.
Jde o genocidu.
Prisel podekovat Palachovi za napomocny krucek k ovlivnovani lidi za ucelem likvidace socialismu, ktery temto dementum neumoznoval krast ve velkem.
Uplne ze stejneho duvodu je uctivan Havel, to byl ovsem uz poradny ne krok, ale skok k jejich cilum.
At byl ten rezim jaky chtel, o lidi se staral, nelikvidoval je! Samozrejme, ze byly vyjimky, ale drtiva vetsina lidi zila v klidu a ne v likvidaci jako dnes.

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Kdyz se Palach upalil, tak uz jsem umel s rozumem natolik nakladat, ze jsem si ihned uvedomil, ze vlastne o nic dulezitého neslo. Nijak to se mnou tenkrat nehlo …a nehyba to se mnou dodnes. V podstate se nejednalo o nic, nez o jeden zoufaly cin jednoho zoufalého cloveka, kterého nenapadlo nic chytrejsiho, nez se zoufale zprovodit ze sveta a timto zoufalym skutkem dat pricinu vzniku jednoho zoufalého rezimu, ktery pro samou zoufalost nevi kudy kam a chova se jako prodejna devka.

Kdyz ale vidim, jaky nechutny tyjatr se dnes organizuje pri kazdém vyroci Palachova zbytecného sebeupaleni, jak si pred jeho “pamatnikem” klkekaji a klani se ti nejzbytecnejsi “narodni” vsivaci, tak si ihned vzpomenu na Karla Kryla!

Zdalipak mu také ti ruzni Sobotkové kladou na hrob vence a klani se pritom k zemi?

Máša
Návštěvník
Máša

Nemohou klast vence na hrob tomu, koho zlikvidovali!

Karel Kryl byl velkym nebezpecim pro ne, protoze narod za nim stal a sel by!
On plakal, kdyz se dozvedel, co nas ceka. A vedel i cirkevnich restitucich!

Vzpomenete si pisen, kde to rika? …..farar vam slibi nebesa a ceka na majetky, my nakrmime forbesa za dve ci za tri petky…..

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Karla Kryla jsem uvedl zamerne, nebot v porovnani s Palachem, Kryl svou statecnosti a inteligenci dokazal byt narodu tim nejzarivejsim prikladem. Kazda jeho pisen, kazdy jeho text predcil stonasobne Palachovu nicotnost, na které dnesni rezim stavi své zoufalé a falesné tryzny.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Karel Kryl byl take starsi a vyvazenejsi.

Mároš
Návštěvník
Mároš

Sebeupálení není hrdinským činem,ve vší úctě k lidskému životu,je můj názor,že se o hrdinský čin nejednalo.Hrdina bojuje do posledního dechu.Sebeupálení na protest je činem smutného osudu jediného člověka,který zahodil dar života.Dnešní páni(s pachem komunistických rodičů) neznajíce skutečných pohnutek † Jana Palacha prohlašují Jana jako bojovníka proti komunismu.Přirovnání k mistru Janovi v Kostnici mě připomíná podobnou pohádku např o Jidášovi.

p.s náboženství(konfese)je předchůdce politiky.Vhorším případě obě lži fungují dohromady.Vše je postaveno na slibech-A teď tomu věř!Mám čekat a věřit?!
Jsem občanem státu kde se vše rozkradlo-budiž.To je realita.Jak dál?Stát si za jakéhokoli režimu držel policii.Teď proběhla úprava,že členy policie se mohou stát i osoby(dle mého subjektivního názoru debilové) s IQ 90+

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

Aji debilové se základním vzděláni mužou bejt u policie. Hlavně že maj lidi, co vubec neznaj zákony a hraji si na uředniky.A nebo na výše postavene, když vám dávaj pokuty ale sami neznaj zákony a porušují je to je tá PČR. PČR má znát naspamět zákon, pokud nezná tak u PČR nemá co pohledávat takovi debil.Od toho šly na policejní školu než nastoupili do funkcí, ale odznak nic neznamená ale to oni nevěděj, ani vyznamenáni ani vyši škola nic to neznamená vše je falešné.Si hraji na zákon který je falešny, a k smíchu jak falešné penize papir a ingoust žádná hodnota.

Čechy Morava Slezsko Slovensko
Návštěvník
Čechy Morava Slezsko Slovensko

Slávek se asi chystá do politického důchodu….toto by mu jeho komunistická maminka jako malinkatému chlapečkovi v 80-tých letech sotva dovolila.

Sobotka, stejně jako většina z nás nemůže znát pohnutky vedoucí k tomuto činnu hrdinného studenta Palacha….

Spíše bych otázku položil takto: Kdo položí kytice k hrobům a památníkům lidí, kteří položí životy kvůli nevratným krokům současné Sobotkovy protinárodní vlády ??

Vostok
Návštěvník
Vostok

Možná mu to poradil pan ŠPIDLA.

raspberry
Návštěvník
raspberry

Před Trumpovým hotelem ve Washingtonu D.C. (Trump International Hotel nedaleko Bílého domu, Trump hotel otevřel v září 2016) se v úterý večer pokusil upálit muž na protest proti inauguraci, utrpěl lehké popáleniny a byl převezen do nemocnice:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-4130760/Protester-sets-fire-Trump-Washington-hotel.html