Otevřený dopis ministru zahraničních věci ČR L. Zaorálkovi

Otevřený dopis ministru zahraničních věci ČR L. Zaorálkovi

Otevřený dopis ministru zahraničních věci ČR L. Zaorálkovi

Dobrý den, pane ministře Lubomíre Zaorálku,

     dříve, než budete na politickém kolbišti a před českou veřejností věrolomně a tvrdě obhajovat ukrajinskou „majdanovskou“ hrdinku (suku) Naděždu Savčenko, leteckou navigátorku fašistického batalionu „AJDAR“, podle vašeho názoru nevině a nespravedlivě zadrženou a obviněnou z účasti a nabádání k vraždě ruských novinářů VGRK na Donbasu, dnes zadrženou, vězněnou a souzenou v Rusku, dovolte mi připomenout obligátní konstatování, že každá mince má dvě strany. Ta jedna, Vaše strana této mince, je jen trapné, pokrytecké a falešné tvrzení, podlézání Vašim eurounijním, ale hlavně americkým lídrům protiruské propagandy, začaté sestřelením letadla nad Ukrajinou a konče současnou obhajobou majdanské vražedkyně. Ta druhá strana mince, pane ministře, jsou fakta a důkazy, které však zřejmě mají pro Vás cenu pokáleného toaletního papíru. Jak Vám ale také komunistický poslanec Zdeněk Ondráček připomenul, Vaše shánění či zjišťování „seriozních“ informací prostřednictvím ČT je stejné, jako je získat někde na tržišti, nebo způsobem JPP (jedna paní povídala).

14640018433_1365a2dfab.jpg
Naďa Savčenko po zadržení povstalci na východě Ukrajiny.

     Nepochybuji, že toho mnoho pravdivého o činnosti N. Savčenko nevíte a nejste dostatečně seznámen s „hrdinskou“, přesněji fašisticko-nacistickou činností této ženy, zvráceného člověka a vyvrhele lidské společnosti, pro Vás ovšem „oběti“ ruských protidemokratických, proti lidských a proti právních postupů a jednání. Ale i kdyby tomu tak bylo nevěřím, že vzhledem k Vaší závislosti na západním diktátu (USA) byste byl jste schopen tyto skutečnosti čestně akceptovat a chápat jako činnost, která je v příkrém rozporu s mezinárodními úmluvami o zacházení s vojenskými zajatci, Listinou lidských práv, v rozporu se samotnou lidskostí a životní existencí a že N. Savčenko zasluhuje exemplární potrestání. Na druhé straně však nelze nepřipomenout, že činnost Naděždy Savčenko byla prováděna s chorobnou nenávistí k Rusku a ruskému člověku, když přistupovala k jejich zajetí jako k lidem necivilizovaným, méněcenným, podřadným, snad vůbec nezasluhující žít. Předpokládám, že až takto jste osobnost Naděždy Savčenko nepojímal, vlastně se o ni ani nezajímal. A v tom je tragedie Vašeho jednání.

     Pane ministře zahraničních věcí, pro Váš nezájem se blíže zabývat osobou a její činností, která se stala předmětem soudního jednání v Moskvě, které sleduje veřejnost celého světa, činností, kterou jste ochoten loajálně hájit ze samotného principu, že jde o dvě znesvářené strany, tedy ukrajinskou majdanovskou „hrdinku“ a ukrajinskou vládu a ukrajinské politiky, kteří Ruskou federaci považují za „super“ nepřítele Ukrajiny č. 1, dovolím si Vám připomenout některé důvody, pro které je N. Savčenko v Moskvě také souzena.

     Kauza „Savčenko“ se vyvolává řadu nejen ohlasů, ale také jiných informací, svědectví faktů a důkazů, které vnášejí mnohem více světla do „hrdinského“ jednání N. Savčenko, než kterými jste ohlupován Vy. Například bývalý starosta Užgorodu Sergej Ratušňak na svých FB stránkách napsal či popsal, jak N. Savčenko, navzdory tomu, že byla profesně v ukrajinské armádě zařazena jako letecká navigátorka, „vyslýchala“ ruské zajatce. S. Ratušňak nemluví o klasických výsleších, ale o trýznění, nelidském mučení zajatců. K tomu říká: „ Osobně jsem mluvil s učitelem a farářem, kteří zcela náhodou přežili fyzické mučení a zvěrstva, které vedla nová „hrdinka Majdanu“ Naděžda Savčenko. Říkali, že N. Savčenko normálně zajatce svázané na rukou i na nohou mučila, týrala, bila železnou tyčí po genitáliích, zhasínala nedopalky cigaret o živé oči zajatců apod. Stále křičela a vybízela další, aby je bili, tělesné orgány že prodají jako těch před nimi, nebo ať je rozstřílejí na „sračku“!

Nadia_Savchenko_3160752b.jpg
Savčenková po svém zadržení.

   O stejných zkušenostech již dříve mluvil představitel Svato-Nikolského chrámu Vladimir Mareckij, osvobozený z ukrajinského zajetí. Říká: „Mluvit o tom, že nás bili, to je naprosto nicotné. Oni nás totiž mučili a ubíjeli k smrti, lámali nám kosti, mlátili nás nejen rukama a kopali do nás nohama, ale mučili nás všemožnými způsoby,“ vzpomíná V. Mareckij. Říká také, že zvláště se vyjímala osobní krutost Naděždy Savčenko, kterou tak aktivně obhajují a chrání kyjevský vláda a také Vy, pane ministře Zaorálku. Omámená svou slávou osobně mučila zajatce, při čemž pronášela různé hrubé a urážlivé slova na účet nacionální příslušnosti zajatců. Kromě této „bohulibé“ činnosti se také zabývala prodejem tělesných orgánů zabitých zajatců, s čímž ne vždy také souhlasili další příslušníci batalionu AJDAR. Ta potom doporučovala je rozstřílet, aby zbytečně nevyhazovali peníze na jejich transport do SBU (Bezpečnostní Služba Ukrajiny). Podobné zkušenosti má i opolčenský bojovník Stanislav Stankevič, který díky náhodě přežil, ale udatnými „ajdarovci“ byl navždy poznamenán vypálením jejich svastiky na jeho těle.

[VIDEO] Stanislav Stankevič dosvědčuje zločiny proti lidskosti spáchané Naďou Savčenko

     Pane ministře, to není zdaleka vše, co se týká zvěrstev, kterých se aktivně zúčastňovala „ubohá“ poslankyně Verchovnoj rady (ukrajinského parlamentu) Naděžda Savčenko v době své služby v ukrajinské armádě. Ptám se pane ministře, je na místě nazývat tuto ženu Hrdinkou Ukrajiny, ženou, která se neštítila vyslýchat, mučit a zabíjet vojenské zajatce? Chcete snad tvrdit, že soud, který s ní v Moskvě probíhá je nespravedlivý, že je obviňována z činnosti, kterou nespáchala, že je to vlastně mučednice, která je Ruskem neprávem držena a souzena? Pokud ano, tak z ní mučednici a Hrdinku Ukrajiny dělají lidé jako Vy a Vám podobní pane ministře, aniž byste respektovali skutečnosti, které tato žena spáchala na ruských občanech. N. Savčenko je stejná „hrdinka“ za lidská práva jako hrdinné Pussy Riot, pane ministře.

   Jinak Vás chápu a rozumím Vám, pane ministře, že nemůžete jinak, protože v opačném případě byste zřejmě už dávno na postu ministra skončil i s některými dalšími Vašimi spolustraníky, třeba panem Sobotkou. Víte, jedno ruské přísloví říká, že : „Pravdě rot nezakrojiš“, neboli „Pravdě ústa nezavřeš“. S těmito a podobnými hesly se oháněli i odpůrci komunistického režimu, takže tato slova by Vám měla být varováním a poučením. O tom, že s Vámi nesouhlasí většina občanů ČR, Vám snad ani nemusím připomínat. Ale zajímá Vás to vůbec? Zřejmě ne, jinak byste bral na zřetel názory těch, kteří Vás do politiky zvolili. Což je ovšem již jiná kapitola, která s N. Savčenko souvisí jen okrajově.

S pozdravem

Jiří B a ť a , důchodce

Dne 15. března 2016

(PS: nelze popřít, že tento památný den má s činností N. Savčenko hodně společného).

Pozn. redakce: Pan Zaorálek v dnešní den výročí vzniku Protektorátu Čechy a Morava zaujal i svým výrokem, že za migrační krizi v EU může vlastně Rusko, které uprchlíky (neznámo jak) letecky dopravuje do EU. Doslova uvedl: “Je doloženo, jak nám naši slovanští bratři pomáhají v tom, aby nás zásobovali co největším množstvím uprchlíků“. Takže se zdá, že podle Zaorálka nově může za celou migrační krizi Putin.

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Nademese
Návštěvník
Nademese

Já být panem ministrem Zaorálkem, zdržel bych se takových komentářů.Udělali kozla zahradníkem – ministrem zahraničí…je to k pláči, ale přesto trochu legrace na odlehčení:
Vsadím boty a tím nechci podceňovat jeho obecné znalosti a inteligenci…že pokud bychom mu položili otázku: Jaká je situace povstalců v Krivoj Rogu? Odpověděl by s jemu vlastní arogancí a se zvýšeným hlasem: EU a všichni rozumní lidé nemohou dopustit snahy uralských separatistů, kteří navzdory mezinárodním dohodám dodávají většinu vytěžené železné rudy Ruským jestřábům a podporují tak rorozvracení demokraticky nastolených vlád ve světě a zvláště na Ukrajině.Musíme se se vší silou zasadit o mírovou dohodu všech zůčastněných stran :))

Ščors
Návštěvník
Ščors

O pražské kavárenské stoce: https://email.seznam.cz/#inbox/16060

pavlaxy
Návštěvník
pavlaxy

je potřeba rovněž napsat o dění v Německu kde se připravují protesty v Hanoveru při příležitosti příjezdu pana Obamy ,kdy se bude snažit prosadit dohodu TTIP ,CETA .
viz zde Campact : http://ttip-demo.de/home/

duorealista
Návštěvník
duorealista

To, že je Savčenková psychopatka, je zcela evidentní. Jako psycholog to potvrzuji. Z očí jí kouká jen nenávist.
No a Zaorálek? To je prostě ubožák držící se vesla stůj co stůj. Bude vždy dělat a říkat, co chtějí Američané! Diskuse na toto téma nemá smysl.
J.Žák

Clovek
Návštěvník
Clovek

Jeden dobry blog o Savcenkovej, Ajdare a slovenskych “osobnostiach”, ktore ju podporuju
http://tandem.blog.pravda.sk/2016/03/13/hlucna-mensina-odtrhnuta-od-reality/

intibo
Návštěvník
intibo

Za to co Savčenková dělala na Ukrajině ji nemá Rusko co soudit v Moskvě, na to jsou jsou zcela jiné soudy např pro válečné zločince v Haagu.V tomto případě je problém také to že ji do Ruska zavlekli a odvezli povstalci (v Rusku zadržena nebyla) a to že v čase kdy se to mělo stát byla prokazatelně někde jinde.

rakos
Návštěvník
rakos

Mozna jste si nevsimnul, ze eurosoudruzi v Bruselu i Haagu mysli, ze Savcenkova je velka hrdinka.

intibo
Návštěvník
intibo

Co si myslí v Bruselu je jedna věc a věc druhá věc je ta že soudit někoho ve státě ve kterém nic nespáchal za čin který se měl stát v jiném státě je nonsens , to snad uznáte

Vezsenyi Václav
Návštěvník
Vezsenyi Václav

Ruský právní systém dovoluje soudit i za zločiny spáchané mimo RF na občanech RF, umožňují to i jiné země!!! Opět lžete!!!

Vezsenyi Václav
Návštěvník
Vezsenyi Václav

Lžete pane, byla odhalení a taktický jí bylo umožněno jít pouze směr východ, tedy sama překročila a sama chtěla překročit….. nebyla jí dána jiná možnost, to že mohla i zůstat na donbase a umřít je jen její volba

IDDQD
Návštěvník
IDDQD

Prosím, vložte do článku video, kde Satnislav Stankevič ukazuje své popáleniny.
https://www.youtube.com/watch?v=A9xCbw6Nmek

Ščors
Návštěvník
Ščors

Českému ministrovi má význam něco psát? Nemá větším význam defenestrace?

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

To je pravda, že Savčenková mučila tímhle způsobem lidi? Dá se to někde ověřit? Je to hodně závažné obvinění.

A ohledně Ruska a Putina, že můžou i za špatné počasí už tu VK či admin zmiňovali, takže kchajn štres. 😉

marmaris
Návštěvník
marmaris

Výborný článek. Díky.