Otázky a odpovědi V.V.Pjakina ze dne 31.10.2016. Valdajské fórum a řeč Putina...

Otázky a odpovědi V.V.Pjakina ze dne 31.10.2016. Valdajské fórum a řeč Putina o Globálním prediktoru a o USA jako o “banánové republice”. O Ukrajině, Sýrii i Venezuele, o “mezinárodním terorismu” a budoucnosti Evropy a o dalším

O Valdajském fóru a projevu Putina o Globálním prediktoru a o USA jako o “banánové republice”. O Ukrajině, Sýrii i Venezuele, o “mezinárodním terorismu” a osudu Evropy a o dalším.

00:20 – Návštěva Savčenkové v Rusku. Savčenková do Ruska může cestovat svobodně, Rusko navíc musí s Ukrajinou udržovat vztahy, m.j. je to tranzitní země pro Rusko směrem na Západ. Savčenková přicestovala, aby upozornila na věznění dvou Ukrajinců, kteří po boku jiných bojovali proti Rusku v Čečensku, kde byli součástí bojovníků na způsob syrské opozice (Kde je jaká syrská opozice? Je to chátra, která se sjela z celého světa a to včetně Ukrajiny).

A ti dva v Čečensku bojovali a byli odsouzeni. Kdyby nepřijela Savčenková, tak by to přezkoumání právoplatnosti vynesených rozsudků zůstalo mimo pozornost médií. Jenže přijela Savčenková a soustředila na to pozornost. A advokát těch vrahů řekl: „Savčenková jim svým příkladem dává naději, ona jim předvedla, že není důležité, k jak dlouhému trestu byli ruským soudem odsouzeni, Rusko a ruský soud neznamenají vůbec nic, není třeba na ně brát žádný ohled. Když Západ zatlačí, a Savčenková je toho příkladem, tak vás Rusko samo pustí.“ Nepřímo jim tak řekl: „Zabíjeli jste Rusy a až se dostanete ven, tak v tom můžete pokračovat. A každý soud je na vás krátký.“ To znamená, že ten úkol, který mělo splnit osvobození Savčenkové, zůstal stejný. Je tedy třeba dosáhnout toho, aby zůstali v ruském vězení a vše si odseděli. Minimálně rok! Ale rok tam musí být, aby se k nim nedostalo SBU, nebo GUR (ukrajinské tajné služby) přímo ve vězení. V tomto ohledu musí být ředitel vězení příslušně informován a postarat se, aby zůstali naživu. Protože GUR, nebo SBU se vynasnaží je zlikvidovat, až pochopí, že je propouštět nikdo nehodlá.

V případě Savčenkové přijal Putin to nejlepší možné řešení – nepředal Savčenkovou ukrajinským soudům, protože tím by uznal legitimitu kyjevské bandy, ale udělil Savčenkové milost, čímž zachoval ruskou suverenitu nad Ukrajinou. V případě dvou vězněných ukrajinských vrahů z Čečenska se tak však již nestane.

(Poznámka k ukrajinským tajným službám: Změnily logo, experti pátrají, co znamená sova s mečem namířeným na Rusko, pro úplnost – sova je m.j. symbolem finále setkání elit v Bohemian Grove o každoročním letním slunovratu, kde vrcholem je tzv. “pálení svědomí” (“svidomí”?)  – k vidění zde, čas od cca 01:47: 00 či od  02:00:50)

Празднование Дня города на Красной площади

00:14 Bývalý velitel Ajdaru Sergej Měľničuk v daňovém prohlášení uvedl částku 39 miliard dolarů, nebo 1 bilión hřiven, komentoval to jako vtip. Velitelem kárného bataliónu na Donbasu stejně jako jiní zde loupil, dopouštěl se násilí a zabíjel a celou dobu je Ukrajině slibován bezvízový styk a cesty na Západ, MMF pro takové cesty vyžaduje uvést do daňového přiznání úplně všechno – „Je nutné tam uvést vše, abychom vás na Západě mohli přijmout s vaším majetkem.“ Sergej Mělničuk pro někoho posloužil jako osel, který zlaťáky převeze, proto se k částce hlásil/nehlásil.

00:20 Dění ve Venezuele, prezidentovi Madurovi hrozí impeachment, kdy USA přijdou o řízení ve světě natolik, aby se jejich schopnost vyvolávat konflikty začala snižovat? USA, státní elita se soustředila na Sýrie, protože tam se střetly všechny síly s plnou silou. A tam pád USA vůbec není za horami,  dobře si to uvědomují a snaží se tam bojovat ze všech sil. Ale USA mají výbušný potenciál po celém světě v tom či onom stupni, proto když prohrávají v jednom směru, tak aktivizují útok takříkajíc v jakémkoliv stadiu připravenosti, a ve státě, kde jsou toho schopni. A tak právě v souvislosti s tím útočí ve Venezuele.

Vše je vytvořeno velmi uměle – lidé jezdí do zahraničí nakupovat potraviny, tzn. že peníze mají, tak proč si nemohou potraviny pořídit ve vlastním státě a kdo to zorganizooval? Velkoobchodníci, dodavatelé to zařídili tak, že v obchodech potraviny nejsou, to znamená, že ta blokáda je cíleně organizovaná pro vytvoření revoluční situace. A nedaří se jim to – podle brazilského scénáře organizují impeachment proti Madurovi a ženou lidi do ulic, ale nedostatek potravin k tomu nestačil a tak k čemu došlo právě včera? Příjmy z ropy jsou velmi důležitou součástí venezuelského rozpočtu a v závodu na zpracování ropy právě došlo k výbuchu a požáru – museli přistoupit k poškození hospodářské situace. USA se stejně angažují i v Jižní Korei, ve Venezuele a v Brazílii přitom hraje velkou roli katolická církev, která je součástí řízení.

00.29 Projev Putina na Valdajském fóru a proč většina takzvaných analytiků pomíjí hlavní téma jeho vystoupení – krizi procesu globalizace a nutnost ústupu od davo- „elitářské“ společnosti. V činnost analytiků je problém, který spočívá v tom, že v krizi není proces globalizace, ale projekt řízení procesu globalizace. Globalizace je procesem objektivním a spočívá v koncentraci řízení výrobních sil na planetě Zemi, ale řízení tohoto procesu má subjektivní charakter.

Posledních 3000 let je řízen na základě starozákonního biblického projektu. A tady… S těmi analytiky ten problém nespočívá v tom, že by jim Vladimir Vladimirovič dal zelenou, nebo určitý signál, ale v tom, že všichni ti analytici ve své podstatě v důsledku přípravy kádrů, jaká tu je, vůbec nechápou, o čem Putin mluví. Putina chápou všichni, kromě těch analytiků. Oni ho prostě nechápou! Mnohé věci jsou nám nepochopitelné ne proto, že náš rozum je slabý, ale proto, že jejich podstata nezapadá do okruhu našich pojmů.

Oni nechápou konceptuální moc, ani tu ideologickou, nechápou pět druhů sociální idiocie, nechápou globální politiku, krajní mezí jejich myšlení je geopolitika. TAnalytici nejsou schopni pochopit tu úroveň myšlení, jakou demonstruje Putin. Opakuji, že každou jeho větu je možné do kamene tesat! Ale oni reagují pouze na ty detaily, které se jich nějakým způsobem dotknou, ať už něco chápou či ne. U něho není třeba nic komentovat, stačí ho poslouchat, on na všechny otázky odpovídá přímo, otevřeně a vyčerpávajícím způsobem,  vždy okamžitě pozvedne laťku úrovně chápání výše. Proto všichni, kteří se mu při řízení jen motají pod nohama, nechápou, o čem to mluví, zato lidé mu rozumí.

00:34 Putin nazval: „Nadnárodní oligarchii a byrokracii, globalistickou elitu lidmi na okraji společnosti“ a prohlásil: „Zájmy této globální elity jsou v nevyhnutelném rozporu se zájmy absolutní většiny lidstva”, je to výzva pro GP, aby vystoupil ze zákulisí? Ne, absolutně ne, Globální prediktor otevřeně jedná, jenom je třeba to umět rozeznat. Existují takové obrázky, kde musíte speciálním způsobem zaostřit oči, abyste viděli, co je na nich zobrazeno a když neumíte správně zaostřit, tak se vám jen něco míhá před očima a nevidíte nic. Globální prediktor staví svoje řízení světa na principu těchto obrázků. Ať je osvětlujete, jak chcete, vynášíte na světlo, stejně nikdy nestačíte reálně sledovat tok života a ten problém spočívá v něčem úplně jiném. Putin poukázal na nebezpečí úplného odstavení této nadnárodní elity na okraj společnosti a zkázonosnost jejího jednání pro ni samotnou.

A že to nebezpečí je tak veliké, že je nezbytné s tím něco dělat. A také vysvětlil, proč se na ně obrací a proč říká to, to a to, chápete? On vše říká na rovinu a nemusí nic vynášet na světlo. A ani to není jeho cílem, něco někam vynášet… On se zabývá reálným řízením, a když se ho na Valdaji zeptali proč ho vlastně pořádá, tak odpověděl, že je to pro něj příležitost promluvit si s inteligentními lidmi a říci jim, co sám sleduje. To je ten důvod a v rámci toho procesu jim také řekl, co potřeboval, chápete?

Máte problém, tohle je vaše diagnóza a tento problém může vést k celosvětové katastrofě… A co, myslíte si snad, že to globální prediktor neví? Že mají sklony k marginalizaci, že svět vedou špatným směrem, k celosvětové katastrofě? Samozřejmě, že to ví. Jenže tu je jiný problém, oni potřebují nějakým způsobem prodloužit existenci světa, a Putin jim nabízí vzájemně výhodné partnerství při tom prodlužování existence světa s tím, že na planetě Zemi bude život navíc nastaven normálním způsobem. Což je pro globální prediktor v dlouhodobé perspektivě velice důležité. Je to velice důležité, protože nestihnou dokončit všechny své projekty. Nemají takové nástroje. Nemohou přeletět na jinou planetu, ani přenést svůj intelekt na nějaký mechanický nosič a poslat ho do vesmíru. Záchrana míru a života na planetě Zemi je úkol, který vyhovuje globálnímu prediktoru i ruské konceptuální moci, kterou zase realizuje Putin.

00:38 Putinův výrok: „Chtěli bychom mít v Rusku také takový stroj na propagandu, ale bohužel nemáme takové globální hromadné sdělovací prostředky, jako jsou CNN, BBC a některé jiné, takové možnosti zatím nemáme“  Když Putin mluvil o CNN a BBC, měl na mysli určitý segment informačních zdrojů, já jsem mluvil o Financial Times a New York Times, to je jiný informační segment. Já jsem mluvil o metodologických novinách globální úrovně odpovědnosti, o globální politice, Putin mluvil o mechanismech, informačních nástrojích prosazování státní politiky na nadnárodní úrovni. Jak CNN tak i BBC jsou nástroji informační politiky státních elit, BBC konkrétně impéria Velká Británie a CNN zase Pax Americana. To je o čem mluvil, a my nemáme ani to, ani takovou úroveň suverenity s takovým nástrojem nemáme. Naše elity jednoduše nechápou, co a jak je třeba dělat. Ta věc tedy vůbec nemá co dělat s odporem globálního prediktoru, vůbec ne. Globální prediktor to dokonce potřebuje pro zajištění stability řízení vlastního vektoru cílů. Opakuji, že na dostatečně dlouhou perspektivu, pokud to měříme délkou lidského života, se vektory cílů globálního prediktoru a ruské konceptuální moci shodují. Zachránit život na planetě Zemi.

Svět teď stojí na hraně globální, ekologické, ekonomické a vojensko-politické katastrofy. Vyřešit to dokáže pouze Vladimir Vladimirovič Putin a Rusko. Globální prediktor to chápe, státní elity to nechápou a nechápe to ani takzvaná ruská „elita“, je to rossionská elita, proto to nechápe. Elita se dosud ani nepokusila vytvořit něco jako Financial Times. Oni nejsou schopni vytvořit ani BBC. Máme sice projekt Russia Today, ale to je na samostatné téma a nelze zde o všem mluvit úplně otevřeně, Russia Today je analogem Associated Press, aby to bylo pochopitelnější.

00:42 Na Valdajském foru Putin k představitelům Evropy řekl: řekl: „Teroristé jsou chytřejší, lstivější a silnější než vy.“ Označil tak Evropany nepřímo za hlupáky, prosťáčky a slabochy?  Putin mluví o procesech nadnárodního řízení globálního významu a když mluvíme o terorismu, tak musíme chápat, že žádný mezinárodní terorismus neexistuje a nikdy v historické retrospektivě ani neexistoval a nikdy nebude existovat ani v budoucnosti. Protože v davo- „elitářské“ společnosti fungují jedny mechanismy a v anti-davo- „elitářské“, v normální lidské společnosti nebude mít tento jev živnou půdu, aby mohl existovat. A co to tedy existuje, s čím to bojujeme?

Mezinárodní terorismus je nástrojem realizace globální politiky, ale na určitých úrovních je nástrojem nadnárodního řízení a mezistátních vztahů konkrétních států, konkrétně USA s pomocí terorismu vytvářejí určité řídící procesy, a potom je řeší.

Každá teroristická skupiny vyžaduje určité zdroje: materiální, finanční, vyžaduje určitou logistiku a to všechno se dá vysledovat raz dva. Přesto je mezinárodní terorismus neustále zásobován a nikdo neví odkud?

Takže co řekl Putin? Potřebuje mezinárodní terorismus základnu řídících kádrů? Potřebuje. Takže ty kádry, které má teď k dispozici globální prediktor v podobě mezinárodního terorismu, v uvozovkách „mezinárodního terorismu“, jsou funkčnější, akceschopnější, zkušenější než kádry, které mají na starost státní řízení všech států takzvaného západního světa. Putin na to poukázal, řekl jim: „Pánové, s tím si sami neporadíte! Jestli nechcete zahynout převálcováni tímto mezinárodním terorismem, budete se muset dohodnout s Ruskem a přistupovat na dohody za podmínek, které určí Rusko. Když to neuděláte, tak co s vámi? Bude to váš konec a budete si za to moci sami. Bylo vám navrhnuto, co je třeba udělat. Nechcete? Nechte být. Nikoho násilím k ničemu nenutíme. Své cíle neskrýváme. Svůj pohled na věc vám sdělujeme. Přece vidíte, co se u vás děje. Mezinárodní terorismus si s vámi pohrává, jak ho napadne. Nebo si snad přejete, aby byl realizován plán na vytvoření nových států a nových národů na evropském území? S novou kulturou, s novou kulturní identitou? No tak budete mít, o co si koledujete a my si stejně poradíme. My prostě navážeme vztahy s novou Evropou, s novými státy, které na evropském území vzniknou.“

00:48 Generální štáb žádal prezidenta o povolení k dalšímu bombardování teroristů v Aleppu, přes Peskova dostal odpověď, že k tomu není vhodná doba. V současnosti je vedena válka HYBRIDNÍ!  To znamená namíchaná, kdy se bojuje na všech šesti prioritách řízení a jaká je tedy ta situace? Vojáci se ptají z výšky svého rozhledu a gosudar jim vzkazuje poté, kdy vyhodnotí celou situaci v řízení na všech šesti prioritách: „Teď ne chlapci, musíme posečkat, protože napřed musíme na vyšších prioritách vyřešit takové a takové úkoly.“ Pokud bychom jednali podle plánu navrženého generálním štábem, teď by se mluvilo a skandalizovalo, že to zlé Rusko vraždí mírumilovné teroristy, ale o čem teď referují světová média? O tom, že proti Clintonové bylo zahájeno nové trestní řízení. S ohledem na globální politiku je tento tah daleko důležitější a je třeba umožnit realizaci těm procesům, které dozrály, a oslabovat tak nepřítele. O vítězství se teď nerozhoduje v Sýrii ani ho nebude dosaženo tam, bude ho dosaženo ve Washingtonu při volbách. Tam se teď vše soustřeďuje a je třeba to zařídit tak, aby ti, kteří by pokračovali ve válce v Sýrii, PROHRÁLI!

Ta válka neskončí jen Aleppem, je tam ještě mnoho svalové hmoty, kterou globální prediktor odsoudil k likvidaci, a kterou my potřebujeme zlikvidovat. Co bude se Sýrií potom? Některé horké hlavy už vykládají, že Sýrie jako taková již neexistuje, Sýrie se rozpadne a kdo si co podělí, ale globální prediktor nemá v úmyslu vytvořit nezávislý Kurdistán a likvidovat kvůli tomu Turecko, Irák, Írán, Sýrii…protože by se jednalo o vytvoření protiváhy typu Indie-Pákistán. A co se teď děje mezi Indií a Pákistánem na úrovni generálních štábů? Proto Putin po vyhodnocení situace na bojovém poli, na všech světových bojištích: ekonomickém, politickém, ideologickém, biologickém, historickém, metodologickém, prostě všude… rozhodl: „Teď je třeba to tady pozdržet.“

Putin ve Valdaji na adresu USA: „Pánové, co to vyvádíte, vždyť vy jste banánová republika.“ Státní elita USA neustále opakuje: „Rusko ovlivňuje to, Rusko ovlivňuje ono.“, nyní bylo proti Clintonové obnoveno trestní řízení a oni nevymysleli nic lepšího než že FBI je řízena z Moskvy a prý to vše řídí Putin! V tom případě jsou USA banánová republika, která by měla dřepět v Bílém domě a čekat na pokyny z Kremlu. Státní elity nechápou globální politiku a nechápou mechanismy nadnárodního řízení a pro USA platí to samé.

Pozn.: Projev Putina na téma přirovnání USA k banánové republice ve vloženém videu, obsah jeho projevu ve Valdaji 2016 v česky psaném překladu pak zcela v závěru “Otázek a odpovědí”, viz “Dodatek”

Prostřednictvím USA byl realizován projekt 1. i 2. světové války, tak se pokusili zrealizovat projekt 3. světové války, jenže se jim to v roce 2014 nepovedlo a proto se od té doby zvedla vlna hysterie proti Rusku a státní elita USA teď neví, jak z toho ven.

USA dokážou přemýšlet pouze v matrici vnější politiky USA, myslí si, že jsou stále ve světě těmi nejdůležitějšími, že jsou světovým četníkem: „Všechny zmáčkneme….“ Jenže se jim to nedaří, protože neví, jak jsou řízeny supersystémy, nikdo jim to nevysvětlil. Globální prediktor, globální elity přestali podporovat státní řízení USA, a všechno se jim začalo sypat. Ano, nástroje a vše ostatní stále mají, a pokoušejí se s nimi něčeho dosáhnout a přináší to určité krveprolití a nestabilitu ve světě, ale nepřesahuje to kritické množství. A když státní elita začíná přemýšlet, kde se jim to pokazilo, a vidí, komu to přineslo výhodu…. „Zase to pomohlo Rusku.”  Primitivnost myšlení státní elity USA znamená, že v řízení absolutně nic nechápou. Globální prediktor se jich musí zbavit v každém případě, protože doženou svět ke globální katastrofě. A to se teď děje ve volbách v USA, v prezidentských volbách, to je, oč tu jde.

Putin proto přímo říká: „Vy jste mocný stát, máte obrovské zdroje, Rusko vás nemůže ovlivňovat, takovými mechanismy Rusko nedisponuje, to mezi sebou si udělejte pořádek. To, co teď děláte kvůli Clintonové, ničí vaší státnost. “ Takže zda budou USA banánovou republikou, je výlučně v rukách elit a lidu USA, zatím Clintonová a spol. dělají všechno pro to, aby se jí USA staly.

01:02:10 26. října na území inovačního centra Skolkovo v průběhu plenárního zasedání fóra Otevřené inovace ve Skolkovu došlo k ranám a výpadku elektřiny – byl to projev Boha? Skolkovo je výlučně korupční projekt k porcování peněz a financování protestů na Bolotném, žádná věda se ve Skolkovu neřeší a bude to ještě drahé, aby se z něj nějaké to inovační středisko opravdu stalo. Takže to, že jim tam s ránou, s výbuchem vypadla elektrika, je následujícím náznakem: „Hoši, všichni, kteří doufáte v další Bolotné a v opětovný pád Ruska, kteří sázíte na další rozkrádání ruských peněz v zájmu svých úzce klanových, korporativních zájmů a plnění vůle velkého Washingtonu, nedoufejte, nic z toho nebude! Tento projekt skončil.“

na všechny otázky se odpovědět nedá. A úkol ani nespočívá v tom, abych já odpovídal na všechny otázky. Úkol spočívá v tom, aby si lidé sami dokázali poradit se svými úkoly a problémy. Ještě jednou opakuji, že Dostatečně všeobecná teorie řízení a Koncepce sociální bezpečnosti, tedy Dostatečně všeobecná teorie řízení v rámci Koncepce sociální bezpečnosti, to je matematika, s pomocí které se dokážete vyznat v těch procesech, které ve světě probíhají. Když se naučíte pravidla jak počítat, číst a psát, tak vás při nakupování nepodvedou. Aby vás nedokázali podvádět v životě, musíte znát Dostatečně všeobecnou teorii řízení.

Je třeba také chápat jednoduchou věc. Díky zákonu času, který popisuje interakci průběhu obnovy informací na dvou úrovních, na genetické a na sociální, jejich vzájemné vazby, je teď úkolem, aby každý člověk měl znalosti z oblasti řízení. Poskytnout lidem znalosti, jak se řídí stát? Na to globální prediktor nepřistoupí, ten potřebuje nemyslící dav. Aby vás neproháněli jako nějaké lumíky sem a tam, aniž byste věděli, kde skončíte. Abyste se nenachytali na žádné majdany, jejichž následky si potom odnesete právě vy. Aby ve vašem životě bylo stále méně krizových situací, musíte vědět, jak jsou řízeny společnosti, státy.

České titulky: Irena Aneri

Dodatek
Projev Vladimíra Putina na Vladajském fóru – Putin zásadně promluvil o světové situaci. Sdělil, kdo řídí svět

“V Evropě se aplikují ideologické modely, které podle mého narušují národní identity. V některých zemích se dokonce dobrovolně vzdávají národní suverenity ve snaze zalíbit se svému pánu,“ popsal ruský prezident Vladimir Putin situaci v Evropě ze své perspektivy.

Ve čtvrtek 27. října se ruský prezident Vladimir Putin spolu s bývalými prezidenty Rakouska, Finska a Jihoafrické republiky zúčastnil panelové diskuse v rámci závěrečné akce diskusního klubu Valdai v ruském Soči.

„Svou řeč musím bohužel začít konstatováním, že se situace na mezinárodní scéně za poslední dobu moc nezlepšila, a abych byl úplně upřímný, nezlepšila se vůbec,“ zmínil v úvodu ruský lídr. „S procesem globalizace nesouhlasí čím dál více států, rozdíl mezi nimi je jen v tom, že některé státy této mohutné síle nejsou schopny čelit, a některé ty silnější, toho schopny jsou.“

Problém s procesem globalizace podle Putina souvisí s tím, že je koordinován a primárně plní zájmy pouze několika zemí. „Tyto státy se své instituty a systémy pokusily rozprostřít po celém světě a začaly je považovat za jakousi globální infrastrukturu. Vlastní pravidla a normy navíc neustále mění podle toho, jak se jim to zrovna hodí,“ zdůraznil Putin.

„Organizace jako Severoatlantická aliance nebo Mezinárodní měnový fond plní zájmy pouze nadnárodních korporací a přes veškerá prohlášení o jejich schopnosti přizpůsobit se nové situaci na mezinárodní scéně se nic takového neděje.“

„Naši západní partneři navíc neustále udržují při životě onen mýtus o ruské hrozbě, které je třeba čelit všemi možnými prostředky,“ poznamenal ruský prezident. „To je pochopitelné z hlediska budoucnosti fungování západního vojensko-industriálního komplexu, pro jehož nové zakázky je třeba uvolňovat stále více prostředků z rozpočtů zemí NATO.“

„Situovat se do role spasitele civilizace od nějakých novodobých barbarů je jistě příjemné, problém je ovšem v tom, že Rusko na nikoho zaútočit nehodlá. Je to naprosto absurdní. Podobně jako obvinění ruské vlády z pokusů o narušení amerického volebního procesu,“ pokračoval Putin.

„Namísto toho, aby se prezidentští kandidáti v USA soustředili na skutečně závažné problémy jako astronomický dluh Spojených států či rostoucí policejní násilí v zemi, hovoří o jakémsi imaginárním útoku ruských hackerů. Chtějí Američané říci, že Rusko může skutečně ovlivnit výsledek voleb v USA? Já jsem si myslel, že Spojené státy jsou mocnou zemí,“ pronesl Putin před pobaveným obecenstvem sestávajícím ze světových expertů.

„Také bych chtěl mít v Rusku tak silnou propagandistickou mašinu, abych mohl o svém pohledu na různá témata přesvědčit téměř celý svět. Bohužel takové možnosti, jako má BBC nebo CNN, zatím nemáme.“

„Nespokojenost se současným trendem projevují v mnohých západních zemích zejména prostí lidé, kteří ztrácejí důvěru ve vládnoucí třídu. Pobouření jsou ovšem čím dál více i zástupci střední třídy,“ hovořil ruský prezident o situaci v Evropě i Spojených státech.

„V Evropě se aplikují ideologické modely, které podle mého narušují národní identity. V některých zemích se dokonce dobrovolně vzdávají národní suverenity ve snaze zalíbit se svému pánu.“

Boj s terorismem nepřináší výsledky

Globální boj s terorismem nepřinesl podle ruského prezidenta vůbec žádné výsledky, navíc hrozby jenom narůstají. „Bohužel ruské výzvy ke společnému boji s terorismem se i nadále ignorují. Namísto toho naši západní partneři pokračují ve vyzbrojování a výcviku teroristických skupin s nadějí na to, že je budou schopni využít pro dosažení svých politických cílů. To je skutečně velmi nebezpečná hra. Chtěl bych tímto osobně apelovat na tyto ‚hráče‘: v tomto případě jsou extremisté chytřejší, schopnější a silnější než vy, porazit je nemůžete,“ uvedl s jistotou Putin.

„Kolosální úroveň nestability a absence státní moci v zemích na Blízkém východě si vyžaduje nový ‚Marshallův plán‘. Rusko je připraveno aktivně se podílet na tomto projektu spolu s mezinárodním společenstvím.“

„Rusko, jako jakákoli jiná země, sleduje své vlastní zájmy, v našem zájmu je zlepšit životní úroveň našich obyvatel. Klíčové je zde ovšem to, jakým způsobem toho dosáhnout. My vystupujeme za to, že hledět si jen svých vlastních zájmů za každou cenu nelze. Vždy je třeba ctít práva a zájmy ostatních členů mezinárodního společenství, jednat podle jasně stanovených pravidel, která jsou specifikována mezinárodním právem,“ zdůraznil Vladimir Putin.

A jak by si Putin přál, aby se o epoše jeho vlády psalo v učebnicích ruské historie?

„Myslím si, že to hlavní, čeho se nám podařilo dosáhnout, bylo sjednocení celého ruského národa. Lidé si uvědomují naše společné výzvy, kterým všichni čelíme, a podporují nás,“ odpověděl ruský prezident.

Na téma historie z lehce filozofické perspektivy pohovořil i bývalý prezident Rakouska Heinz Fischer.

„Historie nemá lineární progres. Postupuje spíše ve vlnách a alternuje mezi pozitivním vývojem kupředu a návratem zpět za již dosaženou civilizační metu. Takto si vysvětluji vývoj posledních let,“ pokusil se Fischer objasnit, proč udělala v posledních letech evropská civilizace „krok zpět“.

„Evropská jednota v posledních několika letech ztratila svou atraktivitu, což zapříčinily odlišné zájmy jednotlivých členských států. Vnímáme také nedostatek solidarity, na což poukázala současná uprchlická krize,“ uvedl bývalý rakouský politik.

„Ani Evropská unie se tedy za posledních 25 let nevyvinula tak, jak jsme si před čtvrtstoletím přáli. Nicméně se domnívám, že idea sjednocené Evropy má stále svůj půvab, to, co jsme již na této cestě dosáhli, je skutečně obdivuhodné.“

Zdroj českého textu: zde 

Vložení videa, krácený text obsahu a poznámky : -Pozorovatelka- 7.11.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Největší letadlo světa, Ukrajinský Antonov An-225, hořelo na letišti v Německu (Lipsko).
Ukrajina nedávno prodala veškerá práva na toto letadlo Číně.
https://cz.sputniknews.com/svet/201611114109871-letiste-lipsko-nejvetsi-letadlo-svet/

Jiří Fencl
Návštěvník
Jiří Fencl

Všechny spisky, škatulky či institucionalizace dalšího z řady zničujících náboženství naší současné pěny dní blednou vedle nasazení a nadšené oddanosti tohoto muže vůči předurčenému moudrému vůdci. Sám na sobě a navenek tento věrný a důstojný ukazuje, jak postupně užitečná obranná nauka, pučící jako všechny lidské konstrukce v nebezpečný dogmatismus, bledne vedle velikosti člověčenství, které z něho dnes zákonitě vyvěrá.
Je to otázka doby. Sám popírá slova, která svým abonentům adresuje závěrem svých pořadů. “Litera zabíjí, jedině Duch oživuje”.

xerox
Návštěvník
xerox

pjakin je v nejlepších letech , sympaťák , vzdělaný , předpokládám že i jazykově vybavený … měl by dostat prostor třeba v russia today tedy v rt tv … amíci by se z něho posrali a klauni typu jones , fulford a jejich přiblblí fandové by konečně zalezli někam do hajzlu …

Drzoun
Návštěvník
Drzoun

Vzdyt je sam klaun:)

xerox
Návštěvník
xerox

Drzoun … pokud ho znáte pouze zprostředkovaně , tedy od vykladačů který přejali jeho argumentaci a termíny a přisypali k němu blekoty od výše zmíněných us týpků aby tak udělali ze všeho děsivé gulášové panoptikum pro svoji valící se kuličku … tak se vašemu názoru celkem nedivím …

monsanto
Návštěvník
monsanto