Otázky a odpovědi V.V.Pjakina ze dne 30.11.2015

Otázky a odpovědi V.V.Pjakina ze dne 30.11.2015

Ruský analytik hovoří o tureckých obchodech s ropou a jeho spolupráci s IS, o roli Ruska v Sýrii a ve světě, o rozpadu Turecka a vytváření Kurdistánu, o úloze Číny v globalizačním procesu, o spojení Hollandeho s Ruskem, o NATO, o evropské situaci v souvislosti s migrací a energetickou závislostí a o mnohém dalším.

00:00 – Dnes všichni mluví o Turecku a útoku na ruské letadlo. Ale jsou nějaké události, které unikly pozornosti?    

Opravdu došlo k události, která kardinálním způsobem mění politický průběh života na planetě Zemi. Spadá do kategorie globální politiky, ale média jí nevěnovala dostatečnou pozornost. Prezident Putin na setkání s bolívijským prezidentem Evo Moralesem na jeho žádost slíbil prozkoumat požadavek Bolívie vůči Chile na přístup k oceánu a tato informace mění všechno. Rusko se reálně stalo centem řízení globálního významu. Svět to vidí a země s řešením problémů přicházejí za Ruskem jako prostředníkem. V každém problému je nutno brát zřetel na tento fakt. Nedošlo k tomu jen tak a pro mnoho lidí to bylo očividné, když Putin vyřešil konflikt mezi Indií a Pákistánem, kdy hrozila jaderná katastrofa pro celý svět a kdy se jejich vztahy normalizovaly.

03:22 – Erdogan tvrdí, že na summitu G20 varoval Putina před narušováním tureckého vzdušného prostoru. Nahrálo Rusko protivníkovi?

Absolutně ne a to je složitá otázka. Na summitu G20 naopak varoval Putin Erdogana, že Rusku došla trpělivost a pokud v Sýrii nebude možná dohoda, bude odhalen Erdoganův byznys, proto byly prezentovány snímky konvojů autocisteren, směřujících do Turecka (více a videa).

Rusko plní své dohody, kdyby je neplnilo, rozpoutalo by to ještě větší antiruskou politiku. Rusko podepsalo dohodu s USA a tím s celou koalicí NATO o bezpečnosti vzdušného prostoru nad Sýrií, krytí ruské stíhačky nebylo žádoucí, protože tím by Rusko vypadalo, že nevěří americkému slovu. Američané nikomu nevysvětlují, co tam dělají jejich letadla, ale situace je jako za Hitlera a Japonska – Rusko si muselo vybrat, kam se zaměřit dříve, jestli bojovat nebo hlídat provokaci a nyní je to stejné. Ruští letci museli létat bez krytí, vše stálo jen na tom, jestli USA půjdou do provokace proti Rusku. Erdogan věděl, že Rusko ví o konvojích a že se snaží s Tureckem o Sýrii dohodnout a jen čeká, jestli Erdogan přistoupí na provokaci, ke které došlo. Ta ale nebyla v jeho kompetenci, byla výlučně v kompetenci USA, které Erdogana využily. Provokace však nebyla naplánována proti Rusku, ale proti Sýrii či Číně. Migrace do Evropy probíhá, ale do dění vstupuje Rusko a kříží plány, zájmem proto je vyvolat v Sýrii kromě migrace pozemní válku, za tím účelem je obětován Erdogan. Proč Erdogan na provokaci přistoupil? Měl od USA slíbeno, že v Rusku dojde ke státnímu převratu a ke svržení Putina. Kyjev dlouho předvádí, že je nutné poslouchat USA a Erdogana USA přesvědčily, že veškerá světová elita vzhlíží k Washingtonu, že ruský krach se blíží a on se v budoucnu stane velkým vůdcem regionu a obnoví moc Turecka. Ale kde je ten převrat? Antiruská a antiputinovská koalice byla chycena pod krkem a kdo to udělal? Globální elita, která dala všem najevo, že v Rusku zatím žádný převrat nebude. Rusko na provokaci nepřistoupilo, Erdogan je na holičkách, pod sankcemi a lísá se Putinovi.

13:32 – Jaký význam mělo sestřelení letadla, když se vědělo, že Rusko vojensky neodpoví, spoléhalo se na vnitřní dění v Rusku?

Absolutně. Erdogan se ihned sešel s velvyslanci USA, Francie, VB a?… Číny!, tedy s nejglobálnějšími hráči v regionu a rychle s nimi věc řešil. Počítalo se se silnou protivládní opozicí v Rusku, vše bylo připraveno k odstranění Putina, Erdogan věřil, že zajistí finále tak, aby v Rusku došlo k hysterii. Rusko ale má v čele státníka, který ukázal, že ví, jak věci řešit.

15:22 – Proč plukovník Oleg Peškov dostal vyznamenání Hrdina Ruska, vždyť nic hrdinského nevykonal  

Zásadně nesouhlasím, že nic hrdinského nevykonal! Rusko podepsalo dohodu, letci podle ní létali, ale věděli, jak jsou pod kontrolou, že se mají stát prostředkem provokace a že jsou létajícími terči, přesto plnili své povinnosti, bojovali za Rusko. Bylo hrdinstvím létat bez krytí. Titul Hrdina Ruska je výrazem státní politiky, lidé, kteří bojují za Rusko, ukazují jeho nezlomnost a jsou hrdiny. Kdyby pilot nebyl oceněn, připravené protivládní provokace by narůstaly. I bez toho ale kategoricky nesouhlasím, že to nebyl hrdina!

18:09 – Otevírá to Rusku nějaké možnosti?

Pokud bude Rusko jednotné, nemohou proti němu podniknout plánované kroky, pokud bude nestabilní, vrhnou se na něj jako šakalové.

18:37 – Bude postaven ruský plynovod v Turecku, když Rusko jeho výstavbu zastavilo ?

Rusko je připraveno postavit plynovod, který Evropa potřebuje, ale s Tureckem se nedá jednat, má nedůvěryhodnou vládu.

18:40 – Jak se vyvine situace, pokud ruské S-400 nebo křižník Moskva sestřelí turecké letadlo?   

Dosud bylo informační pole nastaveno silně antirusky, nyní se situace velmi změnila poté, co Rusko situaci ustálo. Vlna se obrací proti Turecku, nepostavilo se za něj ani NATO, vznikl precedent ve prospěch Ruska, informační základna je připravena tak, že vše povede ke zhoršení vnitřní situace Turecka i jeho vnějšímu politickému postavení. Pokud nyní turecké letadlo zaútočí na ruské, je nejen možné, ale nutné jej sestřelit.

22:27 – Rusko se tedy nenechalo vyprovokovat? 

Rusko muselo ustát první dny informačního úderu, kdy mohla vzniknout hysterie, pak začalo odhalovat informace o spojení Turecka s ISIL a roli Erdogana, přišlo s informačním protiúderem, ten se týká i Evropy, která ropu ISIL odebírá přes různé firmy a přes různé smlouvy. Ty nezajímá příčina, že Turecko smlouvy neplní a z jejich nedodržení viní Erdogana, který ropu ISIL legalizoval, navíc evropským firmám nyní hrozí odhalení nepřímé spolupráce s ISIL, proto bude zájem na Erdoganově likvidaci.

25:00 – Připadne v rámci přeformátování Turecka Istanbul a průlivy Rusku a kam by se poděli Turci, kteří tam žijí?

Nejde o likvidaci žádného národa, jde o další existenci národa, který na příslušném území žije, příkladem může být Krym – mohl si vybrat mezi genocidou a připojením k Rusku. Otázka průlivů Bospor a Dardanely zatím nemá řešení, po první i druhé světové válce tam Rusko kontrolu nezískalo, Turecko tehdy chtělo získat území Ázerbájdžánu a celý Kavkaz a kdyby válka neskončila, pracovalo by na tom, Turecko vždy bojovalo proti Rusku. Osmanskou říši řídili Benátčané, na začátku 20. století se přežila, byla přeformátována ve vznik Turecka a dalších území. Turecko bylo v koalici s Německem, které válku prohrálo, muselo se přizpůsobit. Polovinu Turecka stále tvoří Kurdistán, který měl vzniknout po první světové  válce, nyní jde o nové přeformátování Turecka a konečně o vznik Kurdistánu, sestřelením ruského letadla Erdogan nad Tureckem vynesl ortel. Kurdistán bude vytvořen tak či tak a bez ohledu na ruskou účast, ale Rusko se účastnit musí, aby se ten stát stal ruským spojencem (pozn.: zde). Erdogan zničením ekonomických příjmů Turecka vznik přiblížil vznik Kurdistánu A i své odstavení poté, co předchozí pokusy o jeho odstranění  přes turecké “Arabské jaro” nevyšly.

Nikdo neví, jaký průběh bude mít další dění v Turecku, ale Kurdistán vznikne tak či tak.  A co bude s Tureckem a koho bude jeho osud zajímat? Evropa by chtěla turecký plynovod, ale bez tureckých běženců. Evropa řeší svou energetiku a myslela si, že ji vyřeší bez Ruska. Nyní ale potřebuje Rusko energeticky, ale i k vyřešení Turecka a tím běženců. Za to může Evropa Rusku nabídnout vládu nad Bosporem a Dardanelami- běženci nebudou, plyn bude, Rusko vyřeš to. Evropa za to ustoupí i v otázce Ukrajiny, protože Rusko pro Ukrajinu má řešení, zatímco evropské řešení jen hrozí válkou.

Rusko se nebude míchat do vnitřních záležitostí Turecka, kde Erdogan zatýká své vojáky, protože armáda odmítá vládní verzi sestřelení ruského letadla (pozn.: zde, zde) a řeže si pod sebou větev. Až se boje ze Sýrie přenesou do Turecka, Rusko může být opět zachráncem dalšího národa. Pro zničení tureckého státu nemusí Rusko hnout prstem, vše, co bylo potřebné, udělal Erdogan, o zbytek se postarají evropští “partneři” Ruska, protože to musí udělat kvůli své ochraně. Ti globální politiku nechápou, budou ale řešit zahraničně politické otázky, které je povedou ke zničení Turecka a další osud Turecka závisí pouze na Rusku.

49:10 – Proč se Putin dohodl s Hollandem v koalici s NATO proti ISIL, když ruské cíle jsou jiné?  

To je špatné pochopení situace. Vůdcem NATO jsou USA. A Francie, členská země NATO, vstupuje do koalice s Ruskem. Tady ale už nejde o NATO, ale o vytváření evropské armády a rozvědky jako protiváhy k NATO. Evropa formuje vlastní zájmy a má se toho Rusko účastnit? Má, protože žije s Evropou na jednom kontinentu a jestli v Evropě vznikne kalifát a válka všech proti všem a nové státy, nemuselo by to Rusko ustát.

Churchil nenáviděl sovětské Rusko a nenáviděl Stalina, ale Stalinovi to nebránilo ve spolupráci s USA a VB, které podporovaly jak Hitlera tak Sověty a čekaly, kdo zvítězí. Kdyby bylo sestřeleno čínské letadlo místo ruského, probíhal by stejný scénář, kdy se dva perou.

56:51 – Čína, její globalizační role a její mlčení k sestřelení ruského letadla v Egyptě, vojenského Tureckem i teroristické útoky v Paříži jako by na něco čekala

Čína samozřejmě vyčkává, “chytrá opice vždy čeká, až se dva poperou a pak sebere to, o co se rvali”. Čína musí čekat, protože Putin zamíchal všemi kartami. Strategie, že centrem řízení světa bude Čína, musí být nahrazena, přes Ukrajinu ani Turecko nedošlo ke svržení Putina, Putin má podporu národa, ať se to někomu líbí nebo ne.   

01:00 – Situace na Ukrajině, v Donbasu

DLR a LLR, symboly státnosti Ruské federace, Ukrajina, genocida Rusů, zdrženlivý postoj Ruska.

01:19 – Donbas, Krym, Abcházie, JIžní Osetie, Podněstří a postoje Ruska

01:19 – Kolik ještě musí být mrtvých, aby Putin projevil rozhodnost

Zdroj a poděkování za české titulky: Irena Aneri

Doporučená související videa:

V. Pjakin – Speciální díl o globální moci  a struktuře elit

Šest priorit (kategorií) zobecněných prostředků řízení

Konglomerát versus blok

 

Video vložila a psaný souhrn s odkazy vytvořila -Pozorovatelka-  5.12. 2015

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
LCZ
Návštěvník
LCZ

Nějak mi uniká, kdo se vlastně nejvíc snaží pomáhat vytvoření Kurdistánu ???
Od p. Pjakina mám dojem, že Rusové, a z nějakého předešlého článku pí. Pozorovstelky jsem nabyla dojmu, že spíše “ostatní spojenci” s cílem dostat ropu ze SAE přes budoucí Kurdistán do Evropy… ??

xerox
Návštěvník
xerox

kupodivu se gp dá najít i ve filmech nebo tv seriálu a to i v hodně známých … tak např. výjimečný politický seriál – jistě pane ministře / premiére , kde se všechno točí kolem jakéhosi imaginárního boje mezi nikým nevolenou státní správou a volenými politiky tzv. demokraty …

v těch zdánlivě úsměvných replikách jsou skryty krom hluboké moudrosti i jasné odkazy , třeba v dílu s názvem – ,, Vítězství demokracie ,, kde tajemník vlády a šéf státní správy v jedné osobě spolu s tajemníkem ministra zahraničí vysvětlují osobnímu tajemníku premiéra , že musí dbát na to co je dobré pro svět a prosazovat globální zájmy , kdežto dočasně zvolení politici mají mít jen minimální vliv nebo nejlépe žádný vliv na cokoliv …

jinými slovy , státní elita má mebší vliv než blíže nespecifikovaná globální elita zastoupená v tomto případě doživotně nevolenými ale kdysi jmenovanými tajemníky , podtajemníky atd. …
proč by to tzv. státní správa jinak dělala než aby sloužila vyšší jiné moci , nezávislé na aktuální politické situaci a snahy něco měnit , proč by si státní správa tvořila nezávislou politiku a kdo by jí to trpěl ?

ten seriál běží nonstop na těchto stránkách v češtině za sebou bez reklam a jde si pustit samozřejmě i jednotlivé díly tak jak máte chuť …
– konkrétní díl – vítězství demokracie , kde zazněla ona replika v čase na videu po 14-té minutě – http://goo.gl/Tza0f3
– obě celé série nonstop – http://goo.gl/NRFXip

LCZ
Návštěvník
LCZ

Díky za tip, Xeroxi ,
to je fakt výstižný, a ještě k tomu prča ( kdyby to nebyla pravda) 🙂
Mám pocit, že začíná nazrávat čas zařvat, že Král je nahý…..