Otázky a odpovědi V.V.Pjakina ze dne 22.08.2016

Otázky a odpovědi V.V.Pjakina ze dne 22.08.2016

O porážce USA na OH v Riu, o ruských zbraních na základně v Íránu, o spolupráci Turecka a Íránu, o nové ruské ministryni školství a jejím názoru na bolševismus, o událostech roku 1917 v Rusku a o dalším.

00:12 Hlavní úkol ruského týmu na OH v Riu. Co Olympijskými hrami celému světu sdělily Spojené státy. Skandál amerického týmu v semifinále štafety 4x100m. Medaile jako byznys v americkém sportu. Na OH Spojené státy zcela ztratily status morální autority a tím roli hegemona a následně se zcela rozsype i jejich silová pozice. Lidé sčítají medaile, ale hlavním výsledkem OH je porážka USA před celým světem.
11:25 Smysl v Rusku provedených Arménských mezinárodních her.
12:25 Umístění ruských “ВКС” na základně v Íránu.  Diplomatický význam tohoto kroku íránské strany, jeho analogické příklady z nedávné historie. Spolupráce Íránu a Turecka. Opět o zájmech Ruska v Mezinárodním koridoru “Sever-Jih”. Informování státních elit USA přes CNN, že s Ruskem je potřeba počítat.
22:22 Poslední události v Sýrii a podařilo-li se Číně do dění v Sýrii vstoupit.
25:50 Odvolání Livanova z pozice ministra školství a co lze očekávat od nové ministryně Vasiljevové (pozn.: nová ministryně zde), a to i v souvislosti s Ruskou pravoslavnou církví.  Úkoly odvolaného ministra v nové pozici představitele pro hospodářské vztahy s Ukrajinou. O vystoupení nové ministryně školství na všeruském fóru a projevu na téma “Formování národního myšlení v Rusku – historie a současnost”, postoji k bolševikům a bolševizmu jako indikátor patriotismu. O událostech roku 1917, o Prozatímní vládě (pozn.: více zde)
52:50 O významu slova “amperátor”. Dokumentární film «Корона Российской империи, или Снова неуловимые» .
57:47 O krymských událostech, o prohlášeních Pentagonu ke vztahům mezi Ruskem a Ukrajinou.  О sérií článků v britských Times. O KOB.

České titulky: Irena Aneri

Vložila: -Pozorovatelka-  3.9.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Miky
Návštěvník
Miky

Zdravím.

Byl bych rád za přeložení a položení otázky V.V. Pjakinovi.

Jde o křižovatku tří moří (Severní, Baltské a Černé moře) projek D-O-L Dunaj-Odra-Labe. Jedná se o velmi významnou infrastrukturu, nejen pro ČR. Je zde velký zájem Čínských investorů. Pro Čínu by to znamenalo snížení logistických nákladů a hlavně by se snáze dostali na Evropský trh. Byl by zde větší pohyb pro ně odpadli by překupníci. Vemte si, za kolik se dá elektronika pořídit v Německu a kolik u nás ? Kdo na tom hlavně vydělává ? Čína uritě ne. Hlavně by se samozřejmě dostali snáze lépe ke kvalitnímu a levnému (nejen Českému) Českému průmyslu. Ono je rozdíl dopravovat z našich závodů např. turbínu za 40milonu, kde je hlavně drahá přeprava nedměru kamomionem, kdyžto jde 20x levněji po vodě. Což jsou samozřejmě důvod, proč se to nelíbí západní Evropě. My jsme ted pro ně levná pracovní síla s kvalitním průmyslem. Tak proč takto nahrávat Čině, nebo Rusku. Lepší je bojkot. Máme přeci Hamburk, Rotterdam. Tak proč předávat tak velký mocenský nástroj vazalovi. Můžeme být přeci rádi, že nejsou schopni vužít významné postavení jako křižovatk Evropy, tak proč to zbytečně posilovat….. Dalo by se pokraovat, ale nechám to na Pjakinovi. Jinak omlou vám se vynechávají mě písmenka na klávesnici a, když jsem to chtěl opravit, tak to následovně přepisuje text vedle. Mohlo b se s tím něco udělat.

Dan
Návštěvník
Dan

Akorat, ze ten kvalitni prumysl uz davno neni vesmes nas, skoro nic nam v nasi zemi nepatri, takze neni zcela presne hovorit o kvalitnim ceskem prumyslu. Zisky by opet mel nekdo jiny, nasi lide moc ne.

Vesna
Návštěvník
Vesna

K tým písmenkám. Skús pozrieť, či nemáš zapnutý Inzert (Ins).

konzerva
Návštěvník
konzerva

Už je přeloženo i pokračování z 29.8.2016…