Otázky a odpovědi V.V.Pjakina ze dne 21.12.2015

Otázky a odpovědi V.V.Pjakina ze dne 21.12.2015

Valerij Pjakin hovoří úrocích FEDu a blížícím se krachu USA, o závislosti USA na kradené ropě z Iráku a Sýrie, o návštěvě Kerryho v Moskvě, o černé skříňce Su-24, o novém dokumentu Solovjeva s Putinem “Světový řád”

0:25 Test inteligence a čestnosti zástupců státní moci v Rusku – “Co potřebujete k pochopení, že prvotním prostředkem k okrádání lidí jsou úroky z půjček”. Putin: “Není třeba se pohoršovat nad snižováním úroků”. Prošel Putin testem? Putin nejen prošel, ale prošel na výbornou. Putin řekl jednoduchou věc, že existuje určitý systém řízení, na který je vyvíjen určitý tlak a pokud v tomto tlaku Rusko vytrvá, dosáhne určitého žádoucího výsledku. Někteří se rozčilují, že centrální banka poskytuje úvěry s nulovými úroky a myslí si, že prezident by měl dat příkaz a měnit věci mávnutím berle jako Děda mráz a změnit systém včetně změny mezinárodního kreditně-finančního systému.

04:17 – Zvýšení úrokové sazby FEDu z 0,25 % na 0,5 %. Nepovede toto zvýšení ke krachu USA, když budou muset za své dluhy platit více a jejich obrovská zadluženost se tím ještě zvýší? Zvýšení úrokové sazby k takovému krachu nepovede, zvýšení úrokové sazby bylo provedeno jako varování globálního prediktora státní elitě USA, byl to vzkaz: “Teď vám to navýšíme na 0,5, pak na 1,5 a pak na 2,5%, jestli nepřijdete k rozumu, můžeme váš krach urychlit”. Souvisí to s tím, jak státní elita USA nepochopila úkoly, podle kterých mají být řízeny USA a cíle, před kterými stojí. Spojené státy chtějí stále všechno vést a řídit, dostaly varování, zač je toho loket.

05:55 – Před incidentem se Su-24 Turecko požádalo Rusko o nějakou podporu a mělo jít o něco nezákonného, o co šlo? To je velice obsáhlá otázka, ale šlo o ropu a o situaci na hranicích, podstata je následující: O tom, že Turecko s kradenou ropou obchoduje a umožňuje její průchod Tureckem, se vědělo dávno a Rusko se v té věci pokoušelo s Tureckem dohodnout. Jakmile Rusko vstoupilo do Sýrie, ihned odhalilo všechny dodávky a začalo je bombardovat, zatímco USA v Sýrii zasahuje už rok a o ničem nevědělo? Američané všechno viděli a věděli, problém je v tom, že Turecko tu ropu pouze nechalo přes své území za určitý poplatek proudit, kromě té, která proudila na turecké zpracovatelské závody, aby měl Erdogan černý příjem pro svou politickou moc. Pokud chtělo Rusko navázat vztahy s tureckou vládou, vyžadovalo, aby tento scénář opustila. Navíc Kirby na jednom z brífinků řekl, že ropa pouze proudí přes Turecko, ale že Turecku nepatří, komu tedy patří a o co šlo? Putin předložil důkazy, že ta ropa proudí přes Turecko a do Turecka, byly předloženy důkazy o tankerech a o převozech ropy cisternami ze severního Iráku a Sýrie do Turecka, turecké vedení bylo součástí tohoto systému nadnárodního řízení a nemohlo se z něj bez následků vymanit. Bylo nutné umožnit Turecku, aby se z této situace dostalo pozvolna a nějakým vysvětlitelným způsobem tyto kontakty přerušilo. Mezitím muselo plnit závazky z uzavřených smluv a kradená ropa musela dále proudit, než se Turecko ze situace dostane a Turecku bylo navrženo toto východisko. Postupně by byla uzavírána hranice, zabránilo by se manipulacím nadnárodní úrovně, Turecko se z této situace mohlo NORMÁLNĚ dostat a Turecko s tím souhlasilo. Ale souhlasilo vlastním způsobem: Rusko chce, aby to bylo vyřešeno čestně, slušně a mravně, ale my ho převezeme, pojedeme si dále po svém a až se vztahy s Ruskem vyhrotí a až pak možná budeme opouštět náš scénář.

Erdogan přecenil své síly, protože podstatu návrhu pochopily i USA. A aby se Turci ze scénáře nedostali, sestřelili Američané ruské letadlo a odpovědnost na sebe vzal Erdogan. Turecko mělo možnost opustit sebevražedný scénář a kvůli tomu Rusko zavíralo oči před skutečností, že na hranicích se obchoduje s kradenou ropou, důvodem bylo i to, že reálně Rusko nemohlo dostat pod kontrolu veškeré obchody s ropou, protože Asadova armáda nedokáže ihned dobýt všechna svá území, tím spíše to nedokáže irácká armáda a protože to bude pokračovat, je lepší ten kruh uzavírat pomalu a nejdříve odříznout všechny přístupové cesty obchodování. Když to Turecko nedodrželo, bylo Rusko donuceno likvidovat turecké konvoje, to Erdogana rozzuřilo, důvodem pro bombardování tureckých konvojů bylo ale především to, že Turecko chtělo Rusko PODVÉST! Likvidace konvojů vedla k sestřelení ruského letadla, pod které se podepsalo Turecko, a vynutila si i jiný způsob logistiky. Otázka je, k čemu to bylo dobré USA.

Když ropa proudí na mezinárodní trh, znamená to, že ji někdo kupuje, ač kupcům musí být jasné, odkud pochází. Nedávno americký prezident podepsal povolení k exportu americké ropy (USA začnou po čtyřiceti letech vyvážet ropu) a zdůvodňují to břidlicovým boomem, který právě skomírá a všem je jasné, že USA žádnou ropu nemají, neboť ji neustále nakupují, najednou ji chtějí dodávat. Odkud, to je snadno odhalitelné tajemství: ropa proudící přes Turecko nezůstává v Turecku a tou ropou disponují USA, mýtus o břidlicích byl potřebný pouze k legalizaci kradené ropy z Iráku a Sýrie a pomocí této ropy USA řeší celý komplex svých úkolů. Dodávkami ropy za sníženou cenu si zavazují politické činitelé, včetně těch evropských, kteří se drží směřování k americké politice. Ocitnou-li se USA v situaci, že nebudou schopny tuto ropu dodat, jejich partneři budou mít ekonomické problémy a za nimi budou následovat politické problémy a všechny americké politické plány, včetně řízení Evropy, krachnou.

Proto USA nezbytně potřebovaly provedení pozemní operace a proto Turecko vstoupilo do Iráku, kde slabá irácká armáda měla něco málo podniknout tak, aby do Iráku mohla vstoupit vojska koalice bez ohledu na to, že by k tomu neměla legální oprávnění a za pomoci spojenců proto, že USA k tomu už nemají dostatek sil. Pozemní operace měla splnit dva cíle: první, aby stále hořela válka v tomto regionu a do Evropy plynuli běženci, získáváni kde se dá, třeba i v Africe, a druhý, aby vojska koalice vzala celý naftový průmysl pod svou kontrolu. Rusko bombarduje ISIL, ale vstup vojsk koalice, to už by byly zcela jiné vztahy. Rusku je vyčítáno, že bombarduje civilisty, ale západní média vydávají videa ruského bombardování ISIL za bombardování americké koalice, protože ta žádná vlastní videa nemá. Ve skutečnosti ničí jen cíle, které mají v budoucnu sloužit k obnově Sýrie a Iráku. Rusko i na poslední chvíli mění cíle podle toho, kde se nacházejí rukojmí, kterými se isilovci kryjí.

USA nemohou ze Sýrie odejít, ač jsou tam nelegálně, protože konec dodávek ropy by znamenal krach jejich politické moci, a to i v Evropě. Rusko odhalilo na severu Iráku 11 000 autocisteren a jde o to, že ruská likvidace cisteren způsobila dodávkám ropy nevratný smrtelný úder. Těžkotonážní kolona ropu převáží raz dva a navíc krátkou trasou, nyní je třeba trasy změnit a použít všechna vozidla, která jsou schopna převážet kapaliny – proto tak vysoký počet cisteren, které musí zajistit naplnění čekajících tankerů. Řetězec je dlouhý a aut málo, proto se hovoří o rozšíření antiisilovské aliance.  A v reakci na to Irák spoléhá na pomoc Íránu. Irák je v moci USA, ale je i v moci GP a výsledkem celého dění je další dehonestace Turecka, o kterém se hovoří jako o sponzorovi ISIL, to je celé, čeho Erdogan dosáhl, když neposlechl Putina.  Erdogan je také prvek GP a Američané by měli hledět, aby si to sami nevypili jako sponzoři ISIL.

27:45 – Návštěva Kerryho v Moskvě. Mnozí si myslí, že Kerry přijel s ultimátem a Rusko že mu v něčem ustoupilo, ale ta dynamika událostí je následující:  15.12. přijel Kerry do MOskvy, kde řekl: “My se nedomníváme, že by měl syrský prezident Bašar Asad být v budoucnu lídrem, ale dnes svou pozornost nesoustřeďujeme na naše rozepře.” Tím řekl, že odstoupení Asada není prioritní otázkou a není na pořadu dne. Americké státní elity se okamžitě vzbouřily, hned se ozval McCain, ale po určité době zástupce Bílého domu Earnest upřesnil, že USA netrvají na tom, kdy a proč Asad odejde. 16.12. odvolaly USA z Turecka dvanáct stíhaček F-15 a ve stejný den ISIL prý ostřeloval tábor tureckých vojáků v severním Iráku a 17.12. irácký (turecký?)premiér prohlásil, že je nezbytná turecká vojenská přítomnost v Iráku. Takže na jedné straně USA Turecko odepisují a na druhé straně Turecko jede podle amerických plánů a prohlašuje, že musí být v Iráku přítomno. 17.12. Putin na tiskové konferenci mluvil o 11 000 cisternách a o směru Írán, čímž řekl, že tady jdou žerty stranou a že je konec manévrování. V dané situaci to znamená státní krach USA a krach kreditně-finančního systému založeného na dolaru nebude pro Rusko lehký, ale pro USA a GP to bude daleko, daleko těžší. Hned 17.12. dále Rada bezpečnosti OSN vyzvala všechny strany, aby bojovaly proti sponzorům teroristů – USA dostaly herdu nejen od Putina, ale i z druhé strany, protože v OSN pro návrh hlasoval i americký zástupce! 18.12. následoval americký letecký úder na iráckou armádu – státní elita USA se stále nepřestala držet svých možností v severním Iráku. 19.12. J. Kerry anoncoval určité údaje o sestřelení Su-24 – komu byly určeny? Turecké ministerstvo zahraničí ihned na to oznámilo, že začíná stahovat svá vojska z Iráku – USA Turecku předvedly, že jej s konečnou platností odepisují. 19.12. Kerry řekl o Obamově návrhu ukončit konflikt kolem Ukrajiny a zároveň opět popřel tvrzení, že by se USA pokoušely svrhnout Asada a syrská opozice, která se nachází v USA, prohlašuje, že je připravena začít jednat se syrskou vládou a Asadem. Pod vše, na čem trvalo Rusko, se Kerry podepsal, USA nemají v rukou jediné eso. Kerry chápe globální politiku, Nulandová nepochopila na nic, na tiskové konferenci s Putinem pro ní nebylo místo.

40:04Otevírání černé skříňky Su-24 v přímém přenosu. To byla velmi znaková událost! Na příkaz Putina mělo být otevírání černé skříňky provedeno za přítomnosti mezinárodních odborníků, bylo zasláno 14 pozvánek, s příjezdem souhlasily pouze tři země – Čína, Velká Británie a USA, z hlediska globální politiky země, kdy VB je v současnosti centrem koncentrace řízení GP, USA jsou jeho mezinárodním četníkem centrem realizace globální moci a Čína je plánované a částečně funkční centrum řízení, které nahradí VB. Rusku tím bylo sděleno, že musí jednat s GP ve třech jeho podobách, všechny ostatní země přítomnost vzdaly, včetně Turecka. Tři země GP by na Rusko tlačily, že vyšetřování černé skříňky neprobíhalo správně atd., Rusko všechny převezlo tím, že otevření skříňky provedlo v přímém přenosu za účasti médií. VB ihned účast odřekla, USA se zúčastnily z nutnosti vzhledem k bojům v Sýrií, Čína by se vyjádřila po určitém manévrování. Svět stál na pokraji války v létě 2014, kdy byl sestřelen boeing nad Donbasem a byla velká snaha, aby nedopadl na ruské území – Rusko by totiž postupovalo ve vyšetřování stejně, tedy v přímém přenosu a za velké účasti médií a se zajištěním všech důkazů tak, jak to předvádí u pádu civilního letadla nad Sinají a u sestřeleného Su-24. To by pro GP byla katastrofa. Pád civilního letadla nad Sinají a sestřelení Su-24 jsou štěstím v neštěstí, protože Rusko může tlačit na dosud nevyšetřený pád boeingu nad Ukrajinou.

50:36Analytiky zajímá, jestli bude válka, v televizním dokumentu Solovjeva s Putinem tato otázka také padla. Co si o dokumentu Soolovjeva “Světový řád” myslíte? Nebyl vytvořen na objednávku GP? Je to objednávka, ale není to vnucování vidění podle GP. Rusko v Sýrii udeřilo jako první a tím zamíchalo kartami všem, i GP. Od té doby všichni, kteří pracují pro GP, prohlašují “Nerozumíme politice Putina, nechápeme, co Rusko dělá v Sýrii”. Proto GP přes své nástroje  udělal jednoduchou věc – navrhl Putinovi, aby se k těmto otázkám vyjádřil, aby ho nějakým způsobem nachytal a sám pochopil. Všem doporučuji se na ten film podívat, je to hluboký film ve smyslu toho, co říká Putin, jen nechápu absolutně nízkou úroveň analytiků a expertů, které Solovjev pozval, byla to hrůza . Nerad se dívám na filmy Solovjova, ale tentokrát jsem se podíval na diskusi a byl jsem ohromen neskutečně nízkou úrovní přítomných – nikdo nepochopil, o čem Putin hovořil, jen trošku se toho dotkl americký expert, z domácích ani jeden nic nepochopil -jak v takovém prostředí může gosudar něco řídit? Na Západě jsou média, která zajišťují informační pole pro realizaci globální politiky, v Rusku nic takového není. Ale ten film byl testováním Putina, byl snahou, jak pochopit jeho globální politiku a metody její realizace.

Pozn.: Film Solovjova “Světový řád” je pouze v ruštině, pracuji na alespoň stručném překladu, stojí za shlédnutí: 

54:54Můžete vysvětlit váš způsob zpracovávání informací? Jak se na základě DOTU nebo KSB dá dojít k závěru, že např. Írán má roli smiřovatele islámského světa? Znalost metodiky by posluchačům umožnila, aby si sami  dělali závěry.   Z  takové otázky jsem v rozpacích. Metodika, to je DOTU a KSB a pokud si ji osvojíte, budou Vám stačit informace, které jsou kolem vás, abyste odhlalili chod věcí, další potřebná fakta si dohledáte. Vysvětlit metodiku je stejné, jako vysvětlit jak funguje matematika někomu, kdo neumí násobit, dělit, sčítat, odčítat. Studujte DOTU a KSB.

Zdroj a poděkování za české titulky: Irena Aneri

Doporučená související videa:

V. Pjakin – Speciální díl o globální moci  a struktuře elit

Šest priorit (kategorií) zobecněných prostředků řízení

Konglomerát versus blok

 

Vložila, krácený přepis, související odkaz a související video přidala:  -Pozorovatelka- 26.12.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
František Vonasek
Návštěvník
František Vonasek

S velkou pozorností vždy sledují pana V.V. Pjakina.Obdivuji jeho myšlení,vzdělanost,rozvážnost a vždy narazím na jedno. Otázky mu kladené,by u nás prostě neprošli.V Rusku je svoboda slova větší,než u nás. Jasně V. Pjakin říká,že Kreml se nemůže plést do Tisku.Naše ČT by to nevydýchala.Rád používá příměr číst Tlusté knihy – t.j. studovat,studovat,číst a vzdělávat se,hledat na internetu možné a nemožné..Mít v mozku červíka,který vám nedá pokoj,dokud se nedopídíte pravdy. Ne všichni máme tento dar,tak si važme lidí,kteří se s námi o něj podělí. Děkuji za perfektní překlad paní Ireně.

xerox
Návštěvník
xerox

ty otázky na tělo třeba ať vysvětlí jak na základě studia knih dojde pjakin k tomuhle nebo tamtomu plně chápu a připojuji se k názoru , že studium tlustých knih nemůže vést k pochopení současnosti nebo dokonce k predikci budoucnosti … vždy se jedná a jednalo pouze o mix životní zkušeností a intuice …

nikdy se běžný člověk nemůže dostat sám od sebe s tlustou knihou v podpaží do pozice všechápající bytosti spletitých neveřejných výslednic jednání , jenž se projeví třeba až za rok nebo za deset let …
běžný člověk nemá a nebude mít přístup k správným informacím nikdy … jak může pjakin někomu doporučovat hledání něčeho na internetu , když dotyčný neví co má hledat ?

celkem je zajímavé , že kromě ruska nejsou v žádné jiné zemi tak vyargumentovávány a popsány zákulisní hrátky mocných … dalším kdo se dívá na svět podobně analyticky je – andrej fursov …
moc od něho do češtiny přeloženo není , ale to co je stojí za přečtení :
– Andrej Fursov : Nejzáhadnější společenské zřízení
http://goo.gl/BvRXZJ
– Andrej Fursov : válka jako Druhá světová se už v historii lidstva opakovat nebude
http://goo.gl/xWc5JE
– Andrej Fursov : Jak je to s “tajnou světovou vládou”
http://goo.gl/9h8v3O

ještě napsal knihu ale není přeložena i když by za hřích určitě stála :
– O konspiraci
http://goo.gl/b7mzyS

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Děkuji za připojení filmu ke článku.Už jsem ho viděla a nějak se mi ztratil.
I přes moji ne-dostatečnou znalost ruštiny, to co z tohoto “interview” Putina chápu, mi dává logiku : že základem všech mezilidských, sociálních i politických vztahů je to, co si každý odnese jako vzorce chování ze své rodiny. ( Zajímavé je i to, že Rusové mají pro Vlast výraz-slovo Rodina).

V severozápadním “pokrokovém” světě probíhá již desetiletí cílená dekompozice rodiny: (1.”rovnoprávnost-feminismus”=volná ženská pracovní síla bez “zatížení” mateřstvím – o děti se postará stát, nebo byby sitter, kdy žena ztrácí respekt a úctu především jako matka, a místo důležitého času stráveného s dítětem buduje kariéru, nebo děti raději nemá, nebo až “na to má”, stane se, že už to nejde, A to u nás – i přes komunistickou éru a poměrně ateistické prostředí jsme na tom s mateřskou “dovolenou” mnohem lépe, než ve “vyspělých ekonomikách”, kde placený čas exkluzivně pro dítě je omezen třeba jen na několik měsíců.
2. Vztahová nezávislost = absence- vyhýbání se zodpovědnosti, a snižování významu manželství, které je základem pro přirozený psychologický vývoj dítěte-člověka, a jeho následující jasno v tom, kam ve světě patří ( děti pendlující mezi několika rodinami svých rodičů určitě si v dospělosti nebudou tak jisté, jako děti, které vyrůstaly s jasným vlastním zázemím) ( K tomu samozřejmě přirozený prokreační model muž-žena)
3.Potírání místní náležitost individua, jako např. multi-kulti, všichni jsme občané celého světa, máme “Evropskou kulturu”, kdo ctí místní tradice a kulturu, je označován za zpátečníka a xenofoba, rodná hrouda je přežitek.
4. Spolupráci, ohleduplnost, respekt a pochopení v rodině a společnosti vytěsňuje soutěž, egoismus, povyšování a bezohlednost v externím splečenství ( práce, škola, sítě a pod.)
5. Hodnoty se smršťují na image, konzum a materialní statky.)
6. Kultura upadá – málokdo čte knihy – nahrazuje je konzumní (televizní a internetovou) zábavou ( chléb a hry)
7. Mezilidský konstruktivní dialog degeneruje na síťové neosobní komunikace.

Takový jedinec – bez zázemí a kořenů a vztahů – se pak velmi jednoduše ovládá:
My ti otevřeme oči – řekneme ti, co je správné, abys udělal-jak jednat, a když to pochopíš a uděláš, budeme tě mít rádi a budeš členem naší velké rodiny, a když budeš nám oddaný a loajální, ještě ti zaplatíme = budeš si moci KOUPIT, co chceš.

U takto “vychovaného” amorálního jedince je však pouze otázkou ceny, kdo si ho (a čím) koupí.
Vůbec ho nenapadne, že ty nejdůležitější hodnoty ( domov = maminka+tatínek, rodina, láska, zdraví) se NEKUPUJÍ, ale budují. Pokorně, ne arogantně.

Z Putina mám pocit, že toto všechno vnímá.
V tom filmu ( v čase 1:15:15) pohled na ty zničené děti je otřesný.