Otázky a odpovědi V.V.Pjakina ze dne 14.12.2015

Otázky a odpovědi V.V.Pjakina ze dne 14.12.2015

V dalším svém pořadu ruský analytik hovoří o Ukrajině, o hrozbě 3. světové války, o Turecku, Iráku a Íránu (íránská vojenská technika – video), o konci USA a o GP (Donald Trump a orel – video).  K pozornosti si dovolím doporučit čas od 1:09:35.

0:23  – Jaký byl důvod návštěvy Joe Bidena na Ukrajině, kam přijel jako viceprezident USA?  Reálný důvod byl takový, že při svém ukrajinském projevu vyhlásil kapitulaci politiky USA ve vztahu k Ukrajině. Mluvil o autonomních státech Ukrajiny a o tom, čemu se USA tak bránily, o federalizaci Ukrajiny. Teď toto washingtonské vedení kyjevské bandě DOPORUČILO realizovat. Cožpak si snad Biden neuvědomuje, že realizace Minských dohod znamená likvidaci kyjevského formátu v jeho současné podobě a celé kyjevské bandy, která skončí na lavici obžalovaných? Velmi dobře si to uvědomuje, ale není třeba mít o tom žádné velké iluze. Biden přijel celému světu oznámit, že USA přestávají strukturně řídit procesy na Ukrajině. Nástroje řízení budou odpojovány postupně, ale nyní již kyjevskou bandu nic nezachrání. Jedni říkají, že Kyjev neplní Minské dohody – pochopitelně, že neplní, protože to znamená politickou a možná i fyzickou smrt kyjevské bandy, protože Pravý sektor neodpustí kyjevské bandě zradu Majdanu. Ale kyjevská banda je v nevýhodné situaci a Pravý sektor musí být zlikvidován. Je tedy pochopitelné, že vystupují proti Minským dohodám. Jiní říkají, že Minské dohody neplní Putin.  Naši “patrioté” a různí analytici nechápou podstatu Minských dohod. Jediné, co umí, je omýlat jak to “na Západě umí” a počínají si dětinsky, což vede k tomu, že mnozí patrioti vystupují proti Minským dohodám. A co Západ od Ruska požaduje? Plnění Minských dohod! Rusko dotlačilo Západ až tak, že teď sám požaduje, aby Rusko plnilo Minské dohody. A ty dohody zavazují Kyjev, aby splnil celou řadu podmínek, všichni si však uvědomují, že když je Kyjev splní, znamená to konec kyjevské bandy.

4:45 – Janukovič prohlásil, že má v úmyslu vrátit se do politiky. Formálně je stále ukrajinským prezidentem, může být jeho návrat přínosem? Tato otázka přímo souvisí s Bidenovou návštěvou. Janukovičovo prohlášení o návratu do vysoké politiky je výsledkem Bidena v Kyjevu. O co jde? Naplnění Minských dohod přinese konec kyjevské bandy a vzniká otázka, co bude dále s Ukrajinou. A v tom je role Janukoviče, ŽIVÉHO Janukoviče, nedocenitelná, on je LEGITIMNÍM ukrajinským prezidentem, Ukrajina má šanci vrátit se do bodu, kdy byla všemu uznávána zákonná moc a tím přestavět ukrajinskou státnost tak, aby byla přijata obyvatelstvem a vzniklo nové státní zřízení, které by bylo zákonné. Pro USA a Západ je příchod Janukoviče šancí, aby ukrajinský rozvod byl civilizovaný, aby Ukrajina byla rozdělena na Novorusko, Malorusko, Halič a zachovali si svou banderovskou líheň. Pro Rusko je to šance tu líheň zlikvidovat, zde je to “kdo z koho”. Návrat Janukoviče jako prezidenta, který provede první zasedání Rady je nezbytný. Je to podobná situace, jako v případě Československa po okupaci fašisty a návratu prezidenta.

8:00 – Kdo v ukrajinské Radě iniciuje odstoupení Jaceňuka, pro Západ to není výhodné, znamenalo by to výměnu vlády a rozpad koalaice? Ne, odstoupení Jaceňuka bude pro Západ výhodné, proto byly spuštěny procesy výměny Jaceňuka a nejpravděpodobnějším kandidátem by byl Saakašvili, Jaceňuk by dostal odměnu a odstoupil, vše šlo správným směrem, ale změnily se okolnosti. A pokud by teď Jaceňuk odešel, tak by Západ i Evropa přišly o své vlivové páky na procesy na Ukrajině a vlivové páky by přešly na Rusko přes DLR a LLR, které by ustanovily novou státnost a Rusko by tak mělo možnost postavit se za zájmy ukrajinského lidu. Aby si Západ vliv na Ukrajině uchoval, udržuje pozici status quo-stávající stav, protože teď nemá volnou ruku pro potřebný manévr. Podívejte se na rvačku v Radě – všichni vědí, že rvačky jsou nyní jediná zákonodárná forma, jaká teď na Ukrajině panuje. Nejsou schopni nic zformulovat, například rozpočet jim sestavila zahraniční společnost, zatímco poslanci mávají pěstmi. Za pěstmi ale je podstata – Barna se projevil jako agent USA, který plnil jejich příkaz. Ten den se mělo hlasovat o výsledcích práce vlády, Jaceňuk měl mít projev a mělo být rozhodnuto o jeho odstoupení či neodstoupení. Po Barnově akci (pozn.: Barna hodil po Jaceňukovi kytici, na videu s Jačeňukem a následná rvačka – zde ) všichni zapomněli, že žádná zpráva předložena nebyla a rozhodování o Jaceňukovi skončilo ve ztracenu.

Bylo potřeba ponechat Jaceňuka a zastavit výpady proti němu, ale jak to realizovat? Vyřešila to rvačka. Kdyby Jaceňuk musel odstoupit a nastoupil by Saakašvili tak, jak bylo vše připraveno, znamenalo by to ztrátu času v době, po kterou je potřeba řídit určité procesy. Než Saakašvili do tohoto procesu vstoupí, bude nadále snižována kvalita řízení, na které teď pracuje Jaceňuk. Jeho vláda ale stále pracuje mnohem kvalitněji, než by to dokázal i nejlepší Saakašviliho kabinet tak, jak to plánovaly USA. Jmenováním Saakašviliho chtějí USA dosáhnout úplného zhroucení státnosti Ukrajiny a vyvolání války všech proti všem, v tom má Saakašvili dovést vše do absurdna. Jaceňuk si ekonomicky vede lépe, než by ji ke zhroucení vedl Saakašvili, ale v tom, že má momenty, které úplnému zhroucení brání, je do určité míry Spojenými státy brzděn. Zhroucení přijde, i když později, nyní ale je Jaceňuk potřebný aby USA a Evropa přes něj mohly Ukrajinu řídit a čelit tak řízení ukrajinského lidu Ruskem. Toto řízení si chce Západ udržet pomocí Pravého sektoru či čehokoliv. Rvačka byla krycí operací, nic jiného to nebylo.

13:25 – Na čem se zakládá tvrzení, že Putin návrhem na restrukturalizaci ukrajinského dluhu změnil celý světový kreditně-finanční systém? Vždyť MMF pod tlakem USA zcela povolil úvěrování Ukrajiny a je jasné, že toto rozhodnutí bylo přijato k udržení kyjevské bandy. Může tento precendens využít i někdo mimo Ukrajinu, když USA jsou mistři v tvorbě dvojitých standardů – předloží nepřijatelné podmínky bankrotáři, jehož vládu nehodlají podporovat a jinde zůstane vše při starém? To tvrzení vychází ze situace ohledně úvěrů. Putin Západu navrhl, aby se v případě ukrajinského dluhu zaručil, resp. přijal rizika. “Pojďte společně změnit řízení světového kreditně-finančního systému”, ale USA i Evropa odmítly a od Ruska požadují, aby Ukrajině odepsalo 25 % dluhu (pozn.: další peníze Ukrajině z MMF jsou podmíněny tím, že Ukrajina nebude nikde dlužit žádnou splátku, Jaresko vyjednala odpoštění části dluhů u západních věřitelů, Rusko požaduje do konce roku úhradu svého dluhu v plné výši a pokud Ukrajina nezaplatí, je ohrožen její další úvěr z MMF – zde).

A jaká nyní vzniká situace? MMF, který je pod vedením USA, přijímá rozhodnutí, že bude rozhodovat podle sebe a tak, jak sám chce. Pro dluh Ukrajiny budou platit jedna pravidla, pro jiné země jiná. A teď se na to podívejte z hlediska Portugalska, Španělska, Itálie, Řecka… Jak na ně MMF tlačí a nutí je restrukturalizacím. V důsledku toho došlo k růstu napětí, protiamerických nálad a dochází k hledání obchodního partnera jinde, v čínské AIIB. Pokud MMF hraje podle pravidel podvodníka, pak mají všechny státy v ruce precedens, aby když Ukrajina nemusí splácet dluhy, tak ony také ne. Po přijetí svého rozhodnutí bude MMF idiot, pokud ještě někomu půjčí a idiotem bude i ten, kdo bude MMF vracet dluhy. Základy tohoto precedentu byly položeny již Řeckem a Kyprem. MMF vlastně oficiálně vyhlásil: “My jsme podvodníci”. A v souladu s tím budou státy nuceny přehodnocovat finanční politiku, bude to nucena udělat Evropa i USA. A to je jen začátek dlouhé cesty, ke které Putin učinil nabídku.

19:40 – Proč všichni tolik diskutují o ukrajinském dluhu? Vždyť britská burza Rusku garantuje úhradu ukrajinských eurobondů a dokonce i Putin projednává dluh Ukrajiny Rusku. Pokud není žádný dluh není co restrukturalizovat? Proč si kvůli tomu Británie starosti nedělá a Rusko ano? Po Rusko je požadováno, aby přistoupilo na nová pravidla, EU požaduje, aby Rusko odepsalo 25% dluhu a Rusko říká ne a Putin na to odpovídá: “připravit dokumenty k soudu”. Teť před datem 20. prosince k tomu dluhu nemáme co říci, co když Ukrajina najednou 20. prosince vykoupí své závazky a vše skončí smírem? Ale musíme se připravovat na různé eventuality. Jak budeme od majitele britské burzy vyžadovat úhradu dluhu, na základě čeho? Na základě toho, že nedoloženě prohlásíme, že Ukrajina nezaplatila? Arbitráž potřebuje jako potvrzení, pro případ že Ukrajina dluh nezaplatí, potřebujeme soud, až pak bude britská burza povinna dluh uhradit. A Londýn? Ten se teď krčí u zdi a bojí se i kýchnout, aby na sebe neupozornil, protože pak by se řešení všeho ohledně úhrady dluhu prudce urychlilo, Londýn by musel jednat rychleji. A pokud by to Londýn odmítl, bude to znamenat krach celého světového kreditně-finančního systému, ale pokud to neodmítne, tak ponese náklady, což umožní i některým dalším státům splatit svůj suverénní dluh. Dovedete si představit, co by to znamenalo pro kreditně-finanční systém britského impéria? Je to krach a zbývá jim pouze jedno- stát u té stěny a myslet si, že možná se to jen přežene a třeba se to nějak vymanévruje, ale teď hlavně být zticha. Svůj manévr nesděluje, zatímco Putin jasně říká, jak bude Rusko postupovat.

23:20 – Likvidace banderovštiny na celé Ukrajině, Ukrajina jako neutrální stát, dokonce jako součást Ruska? Nebo Donbas jako policajt s obuškem? Donbas jako součást Ukrajiny není potřebný k tomu, aby byl policistou s obuškem, ale proto, aby byly minimalizovány náklady procesu debanderizace, a to jak na území pod kontrolou kyjevské bandy tak na území DLR a LLR, kde je také potřebné provést debanderizaci. Přímo na těch územích to lidé nepociťují, ale ze strany je dobře vidět, jak 23 let narušilo ruský pilíř na Ukrajině. Proto Ukrajina musí po určitou dobu existovat celá pohromadě, kdyby se Donbas odtrhl a stal se součástí Ruska či se stal pro Rusko nárazníkovým státem, tak proces debanderizace musí být tak či tak realizován a proběhl by rychleji, ale tím by se vzdaloval od zbytku Ukrajiny a to je základ pro vznik konfliktu, když bude na druhé straně zachováván banderovský prostor, potřebujeme mír na celé Ukrajině. Je tu ještě jeden důležitý aspekt, a to že Západ po celou dobu, kdy realizoval globalizaci, činil tak podle principu vyjádřeného diktátorem Frankem: “Přátelům vše, nepřátelům zákon”. Pokud Západ něco chce, tak to bez ohledu na jakékoliv zákony udělá – chtělo se mu rozbombardovat Jugoslávii a rozčlenit ji, udělal to, chtěl Kosovo, udělal to a nikdo ho za to nemůže žalovat, protože Západ je monopolistou moci ve světě a moc, to je schopnost řídit. V mnohém touto schopností Západ ještě disponuje, ale v něčem už je omezován Východem (Čína, Vietnam, obnovená suverenita Ruska).

Moc Západu se omezuje, ale nedošlo ke změně základního principu fungování světa a civilizace na planetě, který je starozákonní, biblický. Jakékoliv například Ruské, i to nejsprávnější řešení podle zákona, Západ nepřátelům upírá a v případě Ruska je to i právo na lidský život a právo rozhodovat o něm. Krym např. nikdy nebyl součástí Ukrajiny, v sovětské době byl pouze z Ukrajiny administrativně řízen, ale podle zákona nikdy součástí Ukrajiny nebyl, vždy to byla republika Krym, ale uznal Západ připojení Krymu k Rusku? Proč? Protože “nepřátelům zákon”, ovšem takový, který bude vyložen podle vlastní libovůle a pokud nějaký nevyhovuje, bude vnucen jiný, a to na základě “práva silnějšího”. A rozdělení Ukrajiny může probíhat buď podle podmínek Západu s uchováním banderovštiny, její líhně a s neustálým nebezpečím vzniku občanské války, kde budou převychovaní Rusové zabíjet Rusy, nebo jinak. Ale Západ bude prostřednictvím liberalistů živit nestabilitu Ukrajiny a zesilováním tlaků by mohlo jít o procesy, které by Rusko mohly i zničit. Proto je pro Rusko výhodné, aby se Ukrajina jako samostatný stát prozatím ustanovovala mimo, dokud nebudou odstraněny následky banderizace. Pro Západ je nyní výhodné Ukrajinu rozčlenit. Ruští politici, kteří volají po rozdělení Ukrajiny, nehájí ruské zájmy, kdo volá po přenechání Haliče Polsku, přeje si, aby se Rusko vykoupalo v krvi. Ne hned, ale později. Rusko žije v nepřátelském obklíčení a je nuceno dělat vše tak, aby tlak protiruských sil minimalizovalo, pro Ukrajinu je debanderizace výhodnější, aby tyto síly a tlaky neeskalovaly. Odtržení Donbasu od Ukrajiny by znamenalo obviňování, že Ukrajina přišla o zdroje a možnosti a že bez separatistů by byla vzkvétajícím státem, to by mohlo vést k teroristické činnosti na území Donbasu. Důležitá je proměna mentality a to u všech, kteří žili v jednom státě, ale to chce jinou státní ideologii, banderizace a svidomismus musí být zastaveny.

32:57 – Smrt luhanského vůdce Pavla Dremova. Problém smrti Pavla Dremova (zde) má více aspektů. Nic tak nezvyklého se na Donbasu neděje, když končí válka, různé politické síly svádějí boj o to, kdo bude budovat stát, jejich pohledy se liší. Stalin likvidoval trockisty v Rudé armádě, do funkcí dosadil Fruzeho a Kotovského a oba byli zabiti a trockisté ovládli jejich pozice, něco podobného se děje na Donbase. Trockisté zabíjejí ty, kteří neodpovídají jejich představám o příštím státě. Fruze a Kotovský byli zabiti v důsledku výsledků Brestlitevského míru a zde je možné dosadit rovnítko k Minským dohodám. Podporovatelé Brestlitevského míru, jako Lenin a spol, podporovali zavedení revoluce v Rusku, ale Rusko se nehodlalo angažovat v plnění úkolů GP. Dremov zastával jinou pozici, než jaká zapadá do Minských dohod, Dremov byl původně využitý pro jiný scénář a jeho smrt se stala nevyhnutelnou po vystoupení Bidena v Radě Ukrajiny. Bylo to jasné od roku 2014, kdy Dremov nahrál video, kde hovořil o nějaké kompromitující flešce s materiálem, která může nechat explodovat celou situaci v DLR a LLR, ale i v Rusku. V Rusku neustále probíhá proces ke svržení Putina a i o tom hovořil Dremov. Dremov se zapojil do procesů, kterým nerozuměl a ti, kteří mu tu flešku dali, měli zájem jej odstranit. Když přijel Biden a hovořil o realizaci Minských dohod, byl to konec války na Ukrajině, Dremov se stal nepohodlným svědkem, který příliš mnoho věděl, proto musel být odstraněn, navíc Dremov vystupoval proti Minským dohodám, považoval je za zradu. Dremov chápal stále více a byl stále více testován a fleška byla v rukou člověka, který nebyl součástí klanových uskupení.

45:17 –  Režim v Turecku je proamerický, vláda v Iráku je loutková, cílem USA je rozpoutání války kdekoliv na světě. Proč se USA nedaří donutit ke vzájemnému střetu Turecko a Irák?  Irák má své zájmy a s USA spolupracují v rámci svých zájmů. Jsou tam podpindosníci, ale i nepřátelé USA za rozbombardování Iráku a změnu vlády. Válku se nedaří rozpoutat proto, že jestliže Davutlogu je podpindosník, tak Erdogan je prvkem GP. Jeho prostřednictvím byla realizována politika GP, kdy Turecko sloužilo jako hrozba Rusku, Turecko mělo stabilizovat Blízký východ do doby, než nastoupí Írán a toto území převezme. Írán ale nikdy nedostane Bospor a Dardanely, ty má dostat Čína. Irácká armáda nepředstavuje žádnou bojovou sílu, pokud by tam Turci vtrhli, Irák nemá šanci. Irák měl být prostředníkem, který se stane záminkou ke vstupu západních koaličních armád a začnou pozemní boje. Ale Írák se místo toho obrátil na OSN a celá akce se obrací proti Turecku tak, že Turecko je stále více prezentováno jako spolupracovník ISIL a jako agresor. Teprve nyní Turecku dochází, jak bylo podvedeno, když se nechalo nachytat na své ekonomické zájmy a na antirusismus. Situace se dále vyvíjí tak, že Irák se chystá požádat o pomoc druhou nejsilnější armádu v regionu, armádu íránskou:

(pozn.: íránská vojenská technika ukrytá v podzemí více ).

To potom nastoupí Turecku smutné časy – najednou stojí proti Iráku, Sýrii, Íránu a Hizballáhu. Nastane úder na ISIL, který se nahrne do Turecka a dál nikdo nepůjde, v Turecku se rozhoří válka všech proti všem, bude to realizace ukrajinského scénáře v plné síle. Bude to realizováno, protože Turecko začalo vyhrožovat Evropě, že pokud nevyvine tlak na Rusko, nedostane plyn, a to nejen přes turecký plynovod z Ruska, ale ani přes Tanap (o plynovodech zde) , začalo tedy stejně jako Ukrajina vydírat, Západ ale dobře ví, že nástroj, který začíná vydírat, musí být zlikvidován a Evropa našla pochopení v Rusku, Erdogan a Davutlogu udělali velkou chybu, Rusko je mohlo podržet, ale nepodrží. Navíc Evropa je tím mnohem více závislá na ruském plynu a jelikož Turecko je stejně nespolehlivé jako Ukrajina, buduje 2. a 3. větev Nord Streamu. Pokud jde o rozpoutání války, jde o to, že v USA jsou dva typy elit – státní a globální, obě jsou zastoupeny ve státním aparátu, státní elita je připravena válku rozpoutat, globální elita válku nechce, pracuje, aby k ní nedošlo. Pokud se americké státní elitě nepodaří válku rozpoutat, čas pracuje pro zájmy globální elity, v čase se státní americká elita neumí orientovat. Rusko ustálo provokace, rozpoutat válku podle představ státních elit USA v Turecku tak, aby do Evropy vtrhla další vlna běženců, se nepodařilo. Chápání státních elit USA je velmi omezené.

57:27 – Proč Sýrie neuzavře nebe pro všechny interventy v Sýrii, podle mezinárodního práva mu v tom nic nebrání, nedávný útok tzv. spojenců na syrskou armádou by mohl být obhajitelným důvodem . Už jsem říkal, že Západ žije podle principu : “Přátelům vše, nepřátelům zákon” – pokud je to pro něj výhodné, na příslušné zákony kašle. Svět stojí na hraně 3. světové války, ale Rusko o ní nestojí. Rusko technicky může zřídit bezletovou zónu i nad tureckým územím a Turecko by proti tomu nic nezmohlo, ale nejdříve potřebuje přestavět vnější politiku evropských a zaoceánských partnerů a k tomu je nutná práce krůček za krůčkem. Už nyní je přetvářen obraz Turecka a bude následovat jeho obraz jako přisluhovače ISIL a pak bude nutná i bezletová zóna, vše jde tak, jak má jít. Zatím ale Západ pracuje proti Rusku, ta tisíciletá protiruská politika nikam nezmizela, probíhá a bude dál probíhat.

1:02:45 – Írák se obrátil na Radu bezpečnosti OSN, proč to neudělá i Bašaar Asad? Proč nepodá žalobu proti vojenským silám západní koalice na svém území?  Existuje vnější a stínová politika a ekonomika a určité kontakty je nutné udržovat i ve stavech přímé vzájemné konfrontace. Bašaar Asad byl dlouho v izolaci a bojoval zcela sám! Pro ekonomické udržení Sýrie však musel udržovat nějaké kontakty, ze kterých se nyní musí nejdříve vyvázat a s ruskou pomocí k tomu má možnost. Rusko mu nemohlo pomoci dříve, protože než se prezidentem stal Putin, Medvěděv podporoval celé Arabské jaro i bombardování Libye, před kterým už tenkrát Putin varoval. Kdyby nebylo Medvěděva, celé Arabské jaro by skončilo v Tunisu a narazilo by právě v Libyi, kterou by Rusko podpořilo. Medvěděv chtěl posloužit USA a postaral se o úspěch Arabského jara, které se přeneslo až do Sýrie. Asad byl v izolaci a jeho přesto vzniklé vazby nyní snižují jeho možnost manévrování. Irák je loutkou USA, ale je pod kontrolou GP a tem mu přikázal nereagovat na Turecko vojensky, ale obrátit se na OSN. Erdogan předpokládal, že vyjde scénář státních elit USA, nyní pochopil, že naletěl, ale nemůže nic říkat, protože by odhalil jak funguje řízení. Asad jedná správně, musí se zbavit závazků, které na sebe vzal.

1:09:35 – Čím a jak GP hází Spojené státy skutečně přes palubu? Z hlediska řízení globálních procesů ve světě plní Spojené státy roli mezinárodního četníka a základny Globálního prediktora. Nějakou dobu USA díkiy svému umístění za oceánem a svému namíchanému obyvatelstvu byly v bezpečném postavení pro realizaci globální politiky. Ale proto, že se rozehrála soutěž díky tomu, že revoluce v Rusku neproběhla tak, jak podle plánů měla a USA musely soutěžit se Sovětským svazem a demonstrovat vyšší životní úroveň, vedlo to k tomu, že 5% obyvatelstva začalo spotřebovávat a likvidovat polovinu přírodních zdrojů planety Země. Pokud budou USA takto existovat dále a pokud se navíc americký způsob života přenese i na další kultury a státy, tak to planeta nevydrží a lidstvo planetu sežere jako sarančata a zahyne. Proto musí GP ukončit dominantní postavení USA ve světě a bude nutná celková přestavba, při které budou USA odstaveny od řízení veškerých globálních procesů. Proto jsou nyní vytvářeny Spojené státy (EU) a Írán, evropský chálifát, tedy vlastně Evropsko-arabský chálifát. To bude nová dvousložková část, kterou dříve tvořila Evropa s USA, tedy řekněme angloamerický svět, nyní to bude Íránsko-čínský svět. Takovou dvojici vždy vytváří GP.

Ale Spojené státy nemají odejít jen tak a neodejdou do nebytí. Musí sebou vzít i Pax Americana, tedy americký způsob života a to se vším všudy. Obyvatelstvo planety Země musí být odpoutáno od norem nadměrné spotřeby přírodních zdrojů, která dosud probíhá v USA, přestože obyvatelstvo je na tom celkem bídně a stále více chudne. USA musí jako dominantní stát ZMIZET. Ale ne tak jednoduše, území musí zůstat nadále využitelné. V souladu s krachem Pax Americana musí dojít i ke změně počtu obyvatel na planetě Zemi. V důsledku lokálních válek, ekonomických zmatků a ekologických katastrof má dojít ke snížení počtu obyvatel na Zemi a má být spuštěn proces tvorby nového obyvatelstva na území USA. Státnost USA má být rozložena podle příkladu Sovětského svazu a znovu složena na novém základu. Jenže GP se rozložit SSSR povedlo, ale znovu jej složit a vytvořit SSSR číslo dvě, se nepodařilo – na tom teď v Rusku pracují jiné politické struktury. USA tedy musí být nivelizovány jako globální velmoc, jako světový četník, jako hlavní spotřebitel a likvidátor zdrojů, to znamená to odepsání USA.

1:09:35 – Pokud byl Obama dosazen, proč pořád hovoří o výjimečnosti Ameriky, místo aby se setkal s Putinem na Krymu a poblahopřál jemu a ruskému lidu ke sjednocení, přiznal, že pindosové nebyli na Měsíci a dvojčata do vzduchu vyhodili tajné služby USA. Je šance, že to udělá příští prezident USA? A co by se stalo Obamovi, kdyby podobným způsobem jenom pípnul?  Jak dlouho by tvrvalo, než by mu kulka letěla kolem hlavy nebo by vypil kafe od Žida, protože ve Spolku neměli? Je třeba brát v úvahu také smýšlení Ameriky. Cožpak Gorbačov někde vykládal, že zde hodlá vybudovat kapitalismus? Nebo naopak vykládal, že končí socialismus a volal “Více socialismu, více moci systému”? “Musíme lidem přinášet štěstí” – mluvil v těch samých slovech, ale realizoval něco jiného a proč by Obama měl být idiot? Proč by globalisté ve vztahu k SSSR postupovali správně, proč postupovali podle smýšlení, které postupně měnili a měnili a měnili a postupně ho převáděli od socialismu ke společnosti kapitalistické – takto postupovali tady a v Americe by měli vystoupit na tribuny a vyhlásit: “Je konec, Amerika nebyla na Měsíci, Amerika je slabý stát”? Takto vychovávali spoustu pokolení s vědomím, že se jedná o velmoc, supervelmoc, která má nekonečný potenciál a pak by vystoupil nějaký zrádce a prohlásil něco takového? Jak dlouho by se asi udržel? Ať by za ním stála jakkoliv silná globální vláda, ta by ho zlikvidovala jako první, protože by šlo o selhání procesu. Co se týká Obamy, tak ten se chová správně – postupuje úplně stejně jako Gorbačov: Stádo vede na jatka kozel provokatér, stojí v čele a vede, sám ví, kam jde a kam stádo do vede a stádo, které jde za ním, to neví. Tuto roli plnil Gorbačov a teď ji plní Obama. Všechny procesy řízení sociálních supersystémů jsou setrvačné a vždy je nutné udělat krátký obrat/smyčku, abyste proces dostali tam, kam potřebujete a abyste určitou linii odřízli. Vede je po kruhu a dovede je tam, kam je třeba a pokud by to oznámil předem, znamenalo by to selhání řízení.

Jeho projev k teroristickému útoku v San Bernardinu byl o tom, že reálná válka mezi Irákem a Tureckem nezačala a nebyl tak umožněn vstup americké západní koalice a zahájení pozemních operací, který by USA umožnil tu otázku vyřešit. Obama vystoupil a oni ho nepochopili. Vystoupil zcela bezzubě, poníženě se kroutil, místo aby jako představitel mocného státu bouchl pěstí do stolu a předvedl vojenské svaly. Dva vojenští analytici se snížili k urážkám na jeho adresu, ale jediné, co Obama řekl, že bude potřeba jednat jinak, chovat se jinak, že USA už nemají kapacity, aby se chovaly jako supervelmoc. A elita ho nechápe a nechápou ho ani ti, kteří formují smýšlení davu, i oni se mu posmívali a uráželi ho. A jak reagovalo vedení Fox News? Fox News je odvolalo. To znamená, že část státních elit USA poselství Obamy pochopila správně a to poselství bylo: “Pokud se státní elity nezklidní, ISIL přijde do USA”.

Ale nepochopil to ani dav – dav nemůže být jednoduše přesměrován, takže GP udělal jednoduchou věc. V řízení libovolného sociálního systému musí být sledovány především negativní zpětné vazby – nikoliv jen ty kladné. “Zakážeme vjezd muslimů do USA, všichni jsou to teroristé” , prohlásil Donald Trump, čímž navýšil kladnou vazbu obyvatel, ale zároveň mezi obyvatelstvo vnesl konfrontační prvek tím, že předvedl reálnou hrozbu náboženské války v USA. Následovala rozhořčená odpověď řady muslimských černochů a v americké společnosti nastal rozkol. Není důležité, jak tento prezidentský kandidát dopadne, důležité je informační pole, které vytvořil, dílo je dokonáno – Trump provedl úder na veškeré vazby USA s muslimským světem, reálně vyprovokoval mezinárodnostní konflikt a to vše proto, že státní elity nepochopily Obamův projev. Proto byla jeho řeč prudce zesílena a pokud to státním elitám dojde, mohou míru krvavosti konfliktu snížit, ale proces již byl spuštěn. Donald Trump nahrál reklamní video s orlem bělohlavým, což je symbol USA. Orel Trumpa lehce klovne, ale v ostatním je závislý na svém pánovi. Orel, to je strýček Sam, Trump představuje GP. Státní elita může klovat či vztekat se, ale to je tak vše:

1:22:17 – O procesech řízení.

Zdroj a poděkování za české titulky: Irena Aneri

Doporučená související videa:

V. Pjakin – Speciální díl o globální moci  a struktuře elit

Šest priorit (kategorií) zobecněných prostředků řízení

Konglomerát versus blok

Vložila, krácený přepis, související odkazy a související videa přidala:  -Pozorovatelka- 26.12.2015

 

P.S. Všem se omlouvám, že z časových důvodů jsem Valerije Pjakina ze dne 14.12. vložila se zpožděním, dokonce s takovým, že mezitím už nejen vyšel, ale Irena Aneri dokonce i otitulkovala Valerije Pjakina z 21.12., k vidění je zde, na zdejší stránky jej v průběhu několika hodin vložím.

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
LCZ
Návštěvník
LCZ

Paní pozorovatelce, i paní Ireně velké díky!

Pan Pjakin z 21.12. je opravdu síla.
Dává to naději, že z pohledu globální politiky máme, díky prezidentovi Putinovi, to nejhorší za sebou (otevřená WW3).

Prosím ještě paní pozorovatelku o vyjádření k dotazu u článku o Nibiru :
2 SLUNCE, PLANETA X, PLANETA 7X……
Děkuji.

tana
Návštěvník
tana

Mnozí se těšili na jelita, leč nedostalo se na ně ni špejlí.
Neb tak nějak zní citát ze Švejka. To mi sedí na obě strany.
Teď zbýva najít zlatou střední cestu.