Oslava nedožitých 80. narozenin Václava Havla pohledem obyčejného a vyděšeného občana

Oslava nedožitých 80. narozenin Václava Havla pohledem obyčejného a vyděšeného občana

Oslava nedožitých 80. narozenin Václava Havla pohledem obyčejného a vyděšeného občana

    Nejsem si zcela jistý, zda lze tak majestátně a bulvárně oslavovat výročí nedožitých narozenin, notabene jsou-li také současně výročím jeho úmrtí [1]. Dle mého názoru se tímto způsobem taková výročí neoslavují, ale spíše se prezentují jako pietní vzpomínka nedožitých narozenin. Nicméně v případě Václava Havla jeho skalní příznivci a řiťolezci to pojali svým způsobem svérázně, tedy  bulvárně velkoryse nejen jako „oslavy“ výročí nedožitých 80. narozenin „dramatika“ a bývalého českého prezidenta, ale současně jako bulvárně pojatý byznys.

vaclav-havel.jpg
Václav Havel byl oblíbený hlavně u svých “páníčků” za mořem, kam jezdil tak často…

Lze totiž silně pochybovat, že „oslavy“ v Lucerně, kde s „blahopřáním“ vystoupí symbolických 80 zpěváků, moderátorů, herců, hudebníků, výtvarníků, režisérů a spisovatelů se rovněž rozezní hudba ze čtyř pódií, na kterých se během noci a brzkého rána vystřídá více než čtyřicítka hudebních skupin, bude pro veřejnost „grátis“, resp., že účinkující budou vystupovat za symbolický obložený chlebíček a nealkoholické pivo. Už tyto skutečnosti samy o sobě dehonestují význam či pojetí výročí nedožitých narozenin. Ale to už je věc, která jaksi s pořadateli a představiteli přátel V.H. patří k sobě.

23237-1989.jpg
…že si nevšiml, že doma mezitím se republika mění k nepoznání. Ze škol s dětmi s šátky okolo krku…

     Jinými slovy, nejsem nijak smutný a netruchlím (věřím, že se mnou velká část spoluobčanů) z toho, že Václav Havel není mezi námi. Ne, nejsem ani zlomyslný, ani cynik nebo necita, ale prostě konstatuji, že Václava Havla v podobě, která je s jeho jménem a existencí spojována, tedy jako „dramatika“, disidenta, alkoholika, protikomunistického bojovníka a bývalého českého, potažmo československého prezidenta (ostatní přívlastky není nutno vyjmenovávat), nemusím.

1001842-472615.jpg
…se staly školy naplněné dětmi ze zvláštních škol, ale už bez šátků. Inkluze zvítězila. A multikulti také.

Mám k tomu (a se mnou jistě i celá řada občanů) mnoho důvodů, které se, jak jinak, naprosto a zcela pochopitelně neslučují s názory a postoji nejen jeho věrolomných stoupenců či obdivovatelů, spolupracovníků z disentu, kamarádů z „mokré čtvrti“, představitelů pražské kavárny, sluníčkářů, ale i zpěváků, moderátorů, herců, hudebníků, výtvarníků, režisérů a spisovatelů, z nichž většina jsou příslušníci již zmíněných spolků. Nicméně není od věci v této souvislost si připomenout „zásluhy“ V. Havla jako důvody, proč oslavovat jeho nedožité 80. nedožité narozeniny. Dovoluji si přiložit poděkování jednoho nejmenovaného občana, které dostatečně jasně vystihuje či  zdůvodňuje poděkování Václavu Havlovi za jeho „velké počiny“ ve prospěch národa:

(Ne)Spokojený občan děkuje
 • Děkuji Havlovi, že přinesl svobodu, demokracii a kapitalismus.
 • Děkuji Havlovi, že jako jiní, nemohu kdykoli a kamkoli cestovat, protože na to nemám.
 • Děkuji Havlovi, že jako loutka státu rozdával svá „moudra a vize“ venku a doma nepřekážel mocným v plundrování republiky,
 • Děkuji Havlovi, že nám umožnil vstoupit  do „obranného paktu NATO a EU.
 • Děkuji Havlovi, že se podílel na rozbití Československa. Toto zneuctění díla a odkazu pana Masaryka a desetitisíců padlých podílejících se na vzniku svobodného samostatného státu, dnes, nejen vládnoucí horda, ještě z hrdostí vyzdvihuje jako Havlův přínos pro stát.
WEB5c3b21_profimedia_0006975886.jpg
Kdyby ti zlí komunisté nepostavili tyto “hnusné paneláky”, kterým po několika desítkách let stačilo jen vyměnit okna a zateplit obvodové zdi…
 • Děkuji Havlovi, že spolu s Dybou, Klausem a jinými, za pakatel nechal rozprodat 70% státního a národního majetku cizákům. (ČKD, Škoda, Pilsner Urquell, Bižuterie, České sklo, Tatra, Zbrojní průmysl, Mattoni, Porcelán atd.)
 • Děkuji Havlovi, že pro jeho „světonázor a politický rozhled“ náš stát přišel o 80% světových trhů a odbytišť našich výrobků, (Asie, Afrika, Jižní Amerika, Rusko atd.)
 • Děkuji Havlovi, že nechal totálně rozpadnou a zkrachovat naše zemědělství.
 • Děkuji Havlovi (spolu s Ježkem, Klausem a jinými) za kuponovou privatizaci a tím zlegalizování možnosti rozkrádání toho, co ještě ve státě zbylo.
 • Děkuji Havlovi za nezaměstnanost, protože nemusím mrznou ve frontě na banány,a ale stát v teple na pracáku, kde se poskytuje štědrá  “sociální“ pomoc i těm, kteří nikdy nepracovali, nepracují a pracovat nebudou.
17_5_2013%20bezdomovec%20v%20kontejneru%2019_05_jpg%20(1).JPG
…tak by půlka republiky bydlela v odpadkových kontejnerech, jako třeba tento muž z Přerova.
 • Děkuji Havlovi, že skoro 70% občanů za práci nedostává ani polovinu průměru celostátního platu.
 • Děkuji Havlovi, že za odpracování více jak čtyřiceti tří let pobírám důchod ve výši třetiny průměrného celostátního platu.
 • Děkuji Havlovi za jeho slova o svobodném sebeurčení národů, schvalování a doporučování vysílání naší armády, po boku agresora, do Kosova, Iráku, Afghánistánu a jinam.
 • Děkuji Havlovi za jeho příkladné „morální „ vlastnosti. Ještě neuvadly květiny na hrobě ženy, která se po celý život o něj starala v jeho  alkoholických deliriích, a už se pelešil s jinou. Morální imperativ každým coulem.
 • Děkuji Havlovi za jeho oduševnělou, alkoholem posilovanou a smysluplnou, „dramatickou“ činnost. Celé jeho působení bylo jedno velké drama, bohužel ne pro něj, ale pro 10 milionů obyvatel naší země.

Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí!

Proto já nezapomenu!

     O těch zahraničních obdivovatelích či sympatizantech „z celého světa“ (zvláště z USA) lépe pomlčet. Václav Havel totiž měl pro ně nesmírnou cenu toliko jako hlavní dveřník (vrátný) pro vstup západní politiky, demokracie „po americku“, liberálně-kapitalistického byznysu a západní morálky do českého prostoru a umožnil jim tak českou zem, stát, národ a občany uvrhnout do kapitalistického prostředí, které zapříčinilo stav, který nelze nazvat jinak než „zaprodaná a vyrabovaná země“ (a to nezmiňuji členství v EU, NATO apod.). Prostě jej opravdu, ale opravdu nemusím a výročí jeho nedožitých 80. narozenin, spojených s úmrtím mohu, na rozdíl od těch výše jmenovaných, opravdu „oslavovat“.

Jiří  B a ť a , 1.9.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Pozorovatelka
Autor
hugo
Návštěvník
hugo

Zde napište svůj citujete parlamentní listy, tu krásnou žumpu, kde píšou s oblibou náckové a jim podobní? tleskám

Jarek parek podkočarek
Návštěvník
Jarek parek podkočarek

Já myslím, že na sklonku života mu došlo, co způsobil a že se děsil představy, jak na něj jednou bude nahlíženo. Muselo se mu umírat hrozně.Tak se rozhodl aspoň nezkazit dětem vánoce a zabalil to o týden dříve – tedy havliáda stála za to, ale o svátcích byl už celkem klid. Bývám empatický a cítím s pozůstalými, ale tenkrát jsem si řekl (asi poprvé v životě) “ch.u.j. s tebou, humanitární bombardére”

fotr grebenicek mucil mukly
Návštěvník
fotr grebenicek mucil mukly

to psala zavisti komousska socka klasicka na rusackym serveru…ty krupane jen si pycuj a hykej a knourej zavisti ve sve rozpadle chalupe ci socialnim bytu…jses neschopnej blb tak budes jezdit ve favoritu a chlastat metylak z trafiky:)

havel byl ozrala a hodne se toho podelalo…nicmene komousi toho posrali xkrat vic.
Ja se mam dobre mam vejsku koupil jsem byt za 12 mega bohuzel i vysoky uver…mam pekny auto superb 3.6 vyladeny na 290ps s dsg 4×4 …na audi mi nezbylo ale radeji poradnej byt nez auto…to by si koupilo takovy komoussky vyhonpero kdyby vyhralo ve sportce.to by najednou stalo amgecko za 4megs pred stodolou:) zbytek bys prochlastal jako venca:) smor jako ty holduje chlastu stejne jako havel a becherak zeman…:)))

jen si pycuj treba ti putin da kopejku nebk soudruh grebenicek posle rudy pozdrav….ja pujdu koupit nejaky ty pametni medaile k tem jeho 80tinam…42000 no nekup to…vezmu 2-3 to se za par let dobre bouchne…mame kapitalismus hehehehe

občan
Návštěvník
občan

A jako celoivotníé nestraník článek podepisuji

Viki
Návštěvník
Viki

Vážený,tak Vy určitě nejste vysokoškolák,to je evidentní.Leda,že by práva v Plzni.?
Jestli jste měl v úmyslu vzbudit něčí závist,pak mně je Vás upřímně líto.Hezký denm Viki

Kandelábr
Návštěvník
Kandelábr

Havel byl zpopelněn, takže z něj nezbyly téměř žádné ostatky vhodné k hanobení.

Donda sprtspudlak
Návštěvník
Donda sprtspudlak

Taky jsem v podstatě šťasten,že ten užvaněný impotent neotravuje.Nicméně se najdou tací,kteří i nadále pojmenovávají všemožné podle kolaboranta.

caba
Návštěvník
caba

no myslím si že bychom měli slavit a to velmi bujaře že už je ten asociál z barandova v pekle chudáci čerti

karpi
Návštěvník
karpi

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Herec-ktery-sproste-zpival-o-Zemanovi-bude-v-televizi-hrat-Havla-269442?parent=5813114

„Pro pana Daniela nebude snadné ztvárnit tak výjimečnou, lidskou, duševně bohatou tvůrčí osobnost. S velkou sebereflexí, nadhledem, odvahou a smyslem pro humor i spravedlnost,“ varuje někdejší Havlova tajemnice Sabina Tančevová.

,DDD

Kandelábr
Návštěvník
Kandelábr

Havel byl zkurvená mrdka.

zombie
Návštěvník
zombie

na havlovi lituji jen jediné věci-že se ten dobytek stihl uchlatat dřív,než byl lidmi této země veřejně popraven…:-(

monsanto
Návštěvník
monsanto

Po 27 letech lasky a demokracie se nam presstitutka Trachtova na lziDnes chlubi, ze diky 30 milinonum od vlady, 4500 socialne slabych deti nehladovi. Dokonce se nakrmily i tri neziskovky!

Neni zac Havle!

http://zpravy.idnes.cz/obedy-zdarma-zvedly-dochazku-chudych-deti-fgs-/domaci.aspx?c=A160901_130213_domaci_zt

Alsorra
Návštěvník
Alsorra

Do r. 1989 nebylo hladovějicích dětí a školné neexistovalo. Zrzek ve všem lhal.