Organizace napojená na USAID a Sórošův fond vypustila do médií “war hoax”...

Organizace napojená na USAID a Sórošův fond vypustila do médií “war hoax” o shození barelů s chlorem na civilisty v Aleppu. Mainstream poslušně informaci převzal, jakmile jí “posvětila” bez ověření Reuters!

Organizace napojená na USAID a Sórošův fond vypustila do médií “war hoax” o shození barelů s chlorem na civilisty v Aleppu. Mainstream poslušně informaci převzal, jakmile jí “posvětila” bez ověření Reuters!

Mainstreamová média dnes začala šířit informaci ze syrského Aleppa, že prý vojska Bašára Asada shodila na rebely ve městě několik nádob s chlórem [1]. Přestože jde o neověřenou informaci, mainstreamová média ji bleskurychle převzala i bez ověření ve chvíli, kdy se dnes nad ránem zpráva objevila na kanálu Reuters. Ten uvedl, že má informaci od neziskové organizace SOHR v Londýně, a ta ji má od organizace Bílé helmy (přilby) v Sýrii. Ovšem při zmínce o této organizaci musíme ihned zpozornět, protože o této neziskovce už jsme psali zde v souvislosti se smrtí Jo Coxové před Brexitem ve Velké Británii. Její manžel je totiž napojen na neziskový sektor, americkou CIA a fondy George Sorose, kde právě silně figurují Bílé helmy. Článek v odkazu doporučuji k přečtení, abyste dostali představu o tom, co to je za organizaci ty Bílé helmy a kdo za nimi stojí.

White_Helmets_NFZ.jpg
Bílé helmy prosazují na svých stránkách bezletovou zónu nad Sýrií už dva roky. Narace jejich propagandistických plakátů je převzatá kompletně od americké administrativy.

White Helmets (web mají zde) je napojený na fondy George Sóroše skrze firmu s výstižným názvem Purpose, inc. (v angličtině purpose znamená “účel”), která dělá White Helmets PR prezentace v mainstreamových médiích v západním světě [2]. Zabývá se výrobou tzv. válečných dezinformací označovaných v CIA jako “war hoax deception”, zkráceně “war hoax”. Svržení několika nádob s chlórem by bylo válečným zločinem, neboť se jedná o chemickou zbraň. Proč by to ale syrská vládní vojska dělala, když v Aleppu vítězí? Bílé helmy tak mají za úkol vytvořit falešnou zprávu z bojiště, kterou poté západ použije pro prosazení rezoluce RB OSN o intervenci v Sýrii a k vyhlášení “bezletové zóny”, nejen nad Aleppem. Je jasné, že minimálně Rusko by takovou rezoluci vetovalo, ale nezabránilo by to např. USA, aby na vlastní pěst nezačaly bezletovou zónu nad Aleppem uplatňovat. Vzhledem k tomu, že v této oblasti operuje ruské letectvo, bylo by zaděláno na válečný konflikt mezi USA a Ruskem.

support_72.jpg
Bílé helmy a jejich propagandistický plakát na vytvoření bezletové zóny v Sýrii.
Reuters jako pračka na špinavé a cinklé zprávy

Zrovna včera jsme měli na AE News článek a video o “kvalitě” zpravodajství Reuters a neutekl ani jeden den a už tu opět máme příklad toho, jak funguje monopolizované mainstreamové zpravodajství. Na teroristy a Sóroše napojené Bílé helmy uvedou informaci o použití chlóru v Aleppu, s naprostou jistotou, že šlo o útok ze strany syrských vojsk, že prý to byl útok z helikoptér. Přestože v Aleppu fungují stovky dobrovolníků z desítek humanitárních organizací z celého světa, nikdo nic neviděl, jenom Bílé helmy viděly. Resp. neviděly, ale tvrdí, že to říkají oběti tohoto útoku. Mainstreamová média sice uvádí, že informaci nešlo ověřit z dalších zdrojů, ale to jim nebrání v tom, aby uvedly informaci na titulních stránkách mainstreamu.

20150317_211027_m.jpg
Jedinou agendou White Helmets je prosazování americké bezletové zóny v Sýrii. Všude a za všech okolností.

Šéf Bílých přileb Raed Saleh je na americkém seznamu nežádoucích osob v USA a při poslední návštěvě v USA byl na letišti vrácen zpět do Turecka a americký imigrační úředník mu zrušil vízum. Prostě ukázka toho, jak levá americká ruka na letišti (FBI) neví, co dělá a jaké kámoše má v zahraničí pravá (CIA). Přesto však jeho neziskovka dostává tučné dotace od americké vlády a soukromých fondů, jako je právě ten Sórošův. White Helmets založil bývalý britský důstojník a žoldák James Le Mesurier z firmy Olive Group, která se sloučila s jinou a mnohem známější žoldáckou firmou Dicka Cheyneyho Blackwater-Academi, která nechvalně proslula svými black-ops operacemi v Iráku, kde americká vojska nemohla být nasazena k provádění “morálně sporných” operací, k jejichž provedení by vojáci mohli mít výhrady anebo by mohli odmítnout rozkazy splnit.

original.jpg
Raed Saleh, současný šéf “humanitární” organizace White Helmets.
Když žoldák z Bosny napojený na Blackwater najednou založí humanitku

Blackwater Security, který se později kvůli skandálům z Iráku přejmenoval na Academi, zajišťoval kromě operačních úkolů i ochranu irácké přechodné vládě a do určité míry suploval funkci policie v několika iráckých městech v době, kdy se země po roce 2004 propadla do hluboké občanské války mezi Sunity a Šiíty. Američtí vojáci tehdy odmítali sloužit v hlídkových akcích v ulicích, protože riziko raketového nebo bombového útoku na jejich vozy bylo obrovské. Blackwater tuto práci neodmítal, protože žoldáci dostávali (na rozdíl od amerických vojáků) vysoké platy a rizikové příplatky. Problém nastal ve chvíli, kdy se ukázalo, že Blackwater fungoval jako černý tunel na různé dodávky do a z Iráku oběma směry, za které by se normálně šlo USA před soud.

Dick Cheyney financoval provoz Blackwater z amerického rozpočtu na obnovu Iráku, ale když se ukázalo, že firma si na náklady daňových poplatníků hradila i takové věci jako bělení zubů nebo zlaté prsteny, tak se začaly provalovat skandály, např. odměnové prémie za zabití nezletilého kombatanta, bodový systém za zabití civilisty atd. Žoldáci byli finančně motivování, aby vykazovali vysokou produktivitu a zabíjeli co nejvíce “insurgents” v Iráku. Je jasné, že horlivost a vidina peněz potom způsobila, že Blackwater střílel Iráčany jako slepice a ne všichni z nich byli povstalci. Skandál se nikdy neprošetřil, kvůli utajení a jurisdikci ministerstva obrany (Pentagon) byly operace prý provedeny rozkazem a nepodléhají tak přezkoumání nikým jiným, než právě Pentagonem. A ten pochybení neshledal. Blackwater se přesto raději přejmenoval, protože v USA bylo jeho jméno už silně podlomené.

e3805b8f20554cab99f0e2adad9cdf4d_18.jpg
Jediná dostupná fotka zakladatele White Helemts na internetu. James Le Mesurier je tajemnou postavou. Nejsou o něm žádné další informace. Jeho operativní krytí je zřejmě dosud aktivní.

James Le Mesurier jako zakladatel White Helmets působil v roli žoldáka v Bosně, v Kosovu, v Libanonu, Iráku a Palestině. V Bílých helmách má svá aktiva i americká neziskovka USAID, která do této organizace nasypala 16 milionů dolarů. Dalších 23 milionů dolarů přišlo od amerického ministerstva zahraničí, opět skrze americkou federální neziskovku USAID. Když člověk napojený na žoldácké firmy založí “humanitární” organizaci jako jsou White Helmets, tak to opravdu pořádně smrdí. Když si vezmeme, že okolo této humanitky se pohybují žoldáci, George Soros, americká vláda a USAID, tak musí být jasné, že barelové bomby s chlorem v Aleppu nepadají z helikoptér syrské vlády, ale spíš ze “zpravodajství” podivné neziskovky, za kterou stojí žoldáci a lidé se zákazem vstupu na území USA s balíky peněz od George Sorose a USAID.

dfda5fc1ab76d51f8e5951fc66bd2cd7.png
Raed Saleh (uprostřed) převzal cenu od Atlantic Council za “humanitární pomoc v Sýrii”. Když si pro ní ale přijel do USA, imigrační úředník mu zrušil vízum a poslal ho zpátky, protože FBI ho má na seznamu nežádoucích osob kvůli napojení na teroristické skupiny v Sýrii. CIA kvůli tomu se dostala s FBI do konfliktu. Pro CIA je Saleh “asset”, pro FBI je to člověk s napojením na teroristy.
Bílé helmy slouží jako “front wall” pro výrobu US propagandy o Sýrii

Zprávy ze Sýrie dokazují, že White Helmets fungují jako záchranářský sbor pro bojovníky z Fronty Al-Nusrá. Když syrská vojska zaútočí na pozice této teroristické organizace, tak Bílé helmy vyšlou do terénu své pracovníky a z bojovníků Al-Nusrá udělají civilisty. Nafotí je beze zbraní, natočí je v zuboženém stavu a fotografie odešlou společnosti Purpose, inc., která je poté poskytne SOHR a ta je předá Reuters a západním zpravodajským outletům. Ty je potom zařadí do svých zpravodajských “feedů” a mainstreamová média tyto informace odeberou a uveřejní je na titulních stránkách svých serverů, jako to udělal třeba iDnes.cz s tímto war hoax pamfletem o chlóru v Aleppu.

20141110050832-lead-img-03-8748e72fc5a46491cd16d8658d1ecabd_2.jpg
Čisté helmy, čisté oblečení záchranářů a děti v náručí. Nezbytný vzhled pro dokonalé propagandistické foto.

Informace o pozadí financování White Helmets pocházejí ze studie uveřejněné v angličtině zde. Je zajímavé, že Česká televize (na rozdíl třeba od iDnes) ve svém zpravodajském šotu neřekla o organizaci White Helmets ani slovo, i když v doprovodném videu reportáže jsou pracovníci Bílých přileb vidět přímo v akci. S čistými helmami, v čistém oblečení, bez zaprášení, profesionálně a sugestivně natočené a sestříhané video. ČT je ale mylně (nebo schválně?) označuje za “zdravotníky”, což opravdu ale nejsou.

1-White-Helmets-Syria-British-Intelligence.jpg
Propaganda z dílny White Helmets.

White Helmets prosazují v podstatě americkou propagandu pod krytím humanitární organizace, která vyrábí na bojišti v Sýrii dojemné příběhy, fotografie a videa o tom, jak je syrská vláda krutá a jak je třeba v Sýrii vyhlásit bezletovou zónu, no přesně takovou, jaká byla v Libyi a kde “bezletová zóna” znamenala tak hustý letecký provoz amerických, britských a francouzských stíhaček a raket, že obloha byla jimi zatemněná i v pravé poledne.

V Sýrii je jiná situace, velkou roli ochránce tam plní ruská armáda, která je hlavní překážkou toho, aby se v Sýrii chopili moci teroristé dosazení americkou vládou. Sórošovy fondy plní úlohu přeposílatele peněz od americké vlády, stejně jako tuto úlohu plní USAID. Peníze určené na humanitární účely jdou do Sýrie buď na nákupy raketometů, samopalů nebo granátů pro tzv. umírněné povstalce, anebo pro účely výroby propagandy.

white-helmet-infographic-2.jpg
Finanční vztahy a propojení White Helmets na další objekty a subjekty.

Sami sebe označují totiž za záchranáře ve smyslu vyprošťování lidí z trosek. Nejde o zdravotnické záchranáře, ale v podstatě o hasiče, ovšem vybavené nástroji pro výrobu propagandy, špičkovými kamerami, střižnou videa, scénografií atd. Když někdo dělá záchranáře ve městě plném prachu a trosek, těžko bude mít čisté oblečení, včetně bot. Odpustili bychom mainstreamu, že si těchto detailů nevšimne, ale že mu uniknou faktografické souvislosti o pozadí vzniku a financování White Helmets, to je neomluvitelné.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Zdroj videa: Česká televize [3]

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

Současný stav světa je bohužel takový, že všechno a především veškeré základní dění ve světě je plánované a řízené. K tomu je nezbytné doplnit, že to plánují a řídí “lidé velkých peněz”, a ti to plánují a řídí tak, aby se upevňovala jejich moc a zvyšovaly jejich zisky, přičemž je těmto mocipánům úplně jedno kolik lidí zemře ve válkách a kolik se přitom zničí materiálových hodnot. Více je uvedeno v článku: GLOBÁLNÍ FINANČNÍ SYSTÉM – http://miloslav7.blogspot.cz/2016/08/globalni-financni-system.html
Jedna možná cesta ven z tohoto bludného kruhu je uvedena v DOPISU VŠEM LIDEM NA PLANETĚ – http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

Současný stav světa je bohužel takový, že všechno a především veškeré základní dění ve světě je plánované a řízené. K tomu je nezbytné doplnit, že to plánují a řídí “lidé velkých peněz”, a ti to plánují a řídí tak, aby se upevňovala jejich moc a zvyšovaly jejich zisky, přičemž je těmto mocipánům úplně jedno kolik lidí zemře ve válkách a kolik se přitom zničí materiálových hodnot. Více je uvedeno v článku: GLOBÁLNÍ FINANČNÍ SYSTÉM -http://miloslav7.blogspot.cz/2016/08/globalni-financni-system.html
Jedna možná cesta ven z tohoto bludného kruhu je uvedena v DOPISU VŠEM LIDEM NA PLANETĚ – http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Logicky vzato, jakékoliv pouziti chemickych zbrani Syrskym rezimem by byla jeho sebevrazedna akce. Asad si je velice dobre vedom, ze by si tim podepsal rozsudek smrti. Americané a vubec cely zapad cekaji jen na to! Proto si nechavaji “vyrabet” jakési dukazy o pouziti chemickych zbrani uz od samého pocatku konfliktu v Syrii. Kdo za tim vsim stoji neni tezké uhodnout.

Navic, myslet si, ze Asaduv rezim pouzije chemické zbrane ve velice omezeném meritku jen proti nekolika civilistum je uz uplna stupidita. Je to asi jako kdyby Rusko odpovedelo na agresi vojsk NATO tim, ze vysle prvni raketovy uder smerem na Antarktidu!

Jinak je to vsechno stale dokola o tom samém. Valka je predevsim na informacnim poli. At se clovek podiva kamkoliv, tak je stale videt jenom Soros, neziskovky, mainsteam, vyplach mozku!

pedros
Návštěvník
pedros

Angložidák prostě spoléhá,že RF bude přísně dodržovat všechna myslitelná pravidla a zákony,zatímco ON nemusí vůbec NIC!
http://www.eurasia24.cz/zpravy/856-nato-naletalo-na-rusy-u-jejich-domoviny-ti-museli-zvednout-suchoje-a-agresory-zahnat
P.S.Dovolím si dát k pozornosti prohlášení trumpa,že us army je podfinancována!Troufám si tvrdit,že nepříliš inteligentní,ač obchodně zdatný,kandidát trump,je takovým ARTABANEM!

paa tal czechia
Návštěvník
paa tal czechia
konzerva
Návštěvník
titus
Návštěvník
titus
kari
Návštěvník
kari

http://m.zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/167935-pentagon-hlasi-dalsi-incident-ruskeho-a-americkeho-letadla/forum/
ale, ale to je zprava.Co pohledaval americky letoun u Cerneho more pobliz Ruska. Amici fnukaj jak male dite, ze se k jejich vojenskemu letadlu “neprofesialne” priblizil rusky letoun na hodne hodne blizkou vzdalenost. Ale no tak nefnukejte kluci americky, prece udelam na Rusy vystrazny zastrasovaci manevr ne, jako na bezbranou Ceskou republiku. ??

Termit
Návštěvník
Termit

Hlavně že u nás zastrašujou nízkými průlety ale k Ruským hranicím se se neodváží se zapnutým odpovídačem.

Přiblížení na 3m je naopak důrazná ukázka profesionality.

tana
Návštěvník
tana

Piloti USA si apomněli vzít pampesky? Rusové mají opravdu záludné zbraně, asi by je mělo OSN zakázat, jsou chemické nebo bakteriologické?

Termit
Návštěvník
Termit

Ještě jiný rozměr to dostane, když si uvědomíte, že toto zastrašování touto krachující velmocí jsme jí museli jak jinak zaplatit.

Lostris
Návštěvník
Lostris

Tak nevím jestli by neměli raději monitorovat moře kolem Aljašky, právě se tam prohání čínská flotila

Plkal
Návštěvník
Plkal

Dneska, když se řekne slovo neziskovka, tak z toho dostanu kopřivku. A skutečné neziskovky díky tomu budou v řiti.