Opětovná výzva k podpoře Aeronetu – AKTUALIZACE: Aeronet opět na mušce

Opětovná výzva k podpoře Aeronetu – AKTUALIZACE: Aeronet opět na mušce

Opětovná výzva k podpoře Aeronetu – AKTUALIZACE: Aeronet opět na mušce

Blíží se konec května a je potěšující, že i přes hokejový šampionát,  dvě soustředěná volna a pěkné počasí k tomu, čtenáři zachovali Aeronetu přízeň. Za sebe děkuji všem, kteří čtou mé články, za sebe i za redakci, ale děkuji obzvláště těm, díky kterým tyto stránky stále fungují, tedy všem, kteří finančními příspěvky udrželi jejich provoz minulý a tento měsíc a všem, kteří přispěli i v květnu.

Ale konec měsíce se blíží, a protože zatím se vybralo jen 27 % potřebné částky, je situace Aeronetu opět taková, že nezbývá, než zopakovat výzvu k finanční podpoře jeho existence. Po minulé výzvě se potřebná částka vybrala během několika dnů a dle mých možností dohledání v diskusích to bylo v neposlední řadě také zásluhou čtenářů s těmito nicky:

Valerij X, Manička, Starec,  karpi,  Radek, sycho,  Čtenářka, Kaspri,  Nobody, Lukas, Ada, Banan, PB, Peluch, kolemjdoucí, JAREKzR, Přerovske Strojirny, b.k

Jestli jsem někoho neuvedla, je to jen proto, že dotazem na redakci jsem se dozvěděla, že mnozí čtenáři přispívají bez možnosti identifikace nicku z diskusí (ve smyslu toho, že svů příspěvek pošlou pod civilním jménem, ale neuvedou svůj diskusní nick) a pokud o tom sami neinformují formou diskusního příspěvku nebo zprávy pro příjemce platby, redakce nezjistí, od koho příspěvek je. Abych i příště někoho nevynechala, přidávám výzvu, aby o svých příspěvcích v diskusi napsali i ti, kteří tak předtím nečinili (pokud opravdu netrvají na naprosté anonymitě a soukromí) – jsou to totiž ti, díky kterým Aeronet stále existuje a jejichž nicky by proto neměly zapadnout jen jako součást běžných diskusí a které bych proto ráda a v budoucnu takto zdůrazňovala – samozřejmě s vírou, že Aeronet tady bude i nadále. Všem, kteří se o to zasloužili a do budoucna zaslouží, za redakci, za sebe i za další píšící autory děkuji.

– Pozorovatelka –    19.5.015

AKTUALIZACE

Chtěla jsem následující dvě informace vložit samostatně, ale myslím, že jsou aktuální jako součást výzvy, neboť opět dokreslují, jak je Aeronet trnem v oku, od čehož se odvíjí i možnost reklam a jiných způsobů zisku finančních prostředků na provoz.

První zpráva vyšla dnes na idnes, týká se kritiky brněnského hejtmana Haška a opět je v ní jmenován Aeronet, cituji část:

“Náklonnost k Rusku dává Hašek najevo na Facebooku. Zatímco na pietu za nevinné oběti násilného vyhnání brněnských Němců Hašek nepůjde, na několika místech kraje položil v minulých týdnech věnce k hrobům padlých rudoarmějců. Za doprovodu ruského konzula Andreje Šaraškina a někdy také se svatojiřskou stuhou na klopě. Oranžovočerná stuha je symbolem vítězství Sovětského svazu nad nacismem. Ale také dnešních proruských rebelů na východní Ukrajině.

A náklonnost k Putinovu Rusku dává Hašek najevo i na svém Facebooku. To ale budí mezi experty rozpaky. Jihomoravský hejtman, který nejen s občany kraje velmi aktivně komunikuje na Facebooku, na svém profilu často sdílí články různých zpravodajských webů.

Mezi zdroji, ze kterých politik čerpá, jsou ovšem i Aeronet, AC24 nebo První zprávy. Weby, které odborníci označují za účelovou propagandu putinovského Ruska. Jak uvedl týdeník Respekt, před serverem Aeronet, jehož článek šířil hejtman loni v prosinci, dokonce Bezpečnostní Informační Služba ve své zprávě za rok 2014.” Celý text zde.

Druhá zpráva se týká včerejšího večerního vysílání čt24, kde byl pořad Horizont na téma ruské propagandy a boje s ní, Horizont je k přehrání zde či zde.

Obě zprávy jsou potvrzením, že weby, které jednou byly označeny za proruské (přičemž k tomu stačí psát kriticky o USA a EU), to prostě budou mít stále těžší a bez pomoci čtenářů budou padat tak, jako se to některým už stalo.

-Pozorovatelka –   21.5.2015, 10:35

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
PB
Návštěvník
PB

Dobrý den, tak jsem opět přispěl, ale podařilo se mi odeslat jen 1€ :o(. Takže hned napravím. Jsem zvědav, jak bude příspěvková akce pokračovat další měsíc. Zajímalo by mě, kolik máte čtenářů – unikátních adres a zda přibývají další. A jestli by nestálo za úvahu vymyslet nějaké předplatné, tak jako u novin. Myslím v řádech několika korun.

Administrator
Admin

Právě jsme obdrželi Váš druhý příspěvek a musím Vám jménem redakce hluboce poděkovat, protože takto vysoký příspěvek opravdu patří mezi tu hrstku těch nejštědřejších. Opravdu díky! Unikátních návštěv za měsíc máme už téměř 800,000 a čtenáři přibývají (cca. 30,000 nových unikátů měsíčně teď za květen) a stále rosteme, počet visits (náhledů) je měsíčně od 3 do 5 milionů v průměru, velkou část nám generují odkazy na naše články z ostatních webů a médií.

Monetizace webu našeho formátu skrze placený obsah by byla cestou do záhrobí, protože tento model funguje jen u velkých specializovaných serverů. Na to nemáme pořád dost velkou návštěvnost a placený obsah by popřel náš cíl, tedy mediální alternativu vůči mainstreamu dostupnou všem. Zpoplatnit obsah by znamenalo popřít vše, co jsme dosud dělali. My chceme, aby se naše informace dostali ke všem lidem, ne k vybrané platící elitě čtenářů. Nejde o výši poplatku. I když uděláme předplatné za 1,- Kč na měsíc za celý obsah, přijdeme tím o dvě věci: 1) O čtenáře, kteří půjdou jinam a za 2) O dárce a přispěvatele, kteří si řeknou, že už jejich finanční dary nepotřebujeme, když máme ten zpoplatněný obsah. Ten nám ale nevydělá ani na provoz, protože platební systém Piano na Slovensku dopadl katastrofálně, tamní servery ho sice pořád jedou, ale lidé nejsou ochotni za zprávy platit. Piano systém je tak pouze aplikován na specializované články, exkluzivní obsah a ty články se potom záhy stejně objevují zkopírované na diskusních serverech na SK, takže to postrádá efekt.

Server našeho formátu potřebuje buď sponzora nebo mecenáše, případně stabilní skupinu věrných (skalních) čtenářů, kteří nám přispějí pravidelně každý měsíc na zachování naší existence.

Richter
Návštěvník
Richter

Tak nevím, provozujete tyto stránky pro svoji a cizí osvětu, nebo pro peníze?

Brek, že není peněz jaksi nechápu, vždyť potřebná věc se jaksi prodá sama. Stále usilovat o soucit a dožadovat se peněz je ta nejpodlejší cesta jakou je možné jít.

Je třeba přidat něco jako odpustky, tak jako církev. Trochu bude potřeba zapracovat na nějakém originálním dogmatu, pak se peníze samy pohrnou.

Tak vyhrnout rukávy a začít makat, dle vzoru soudruha Babišky!

Administrator
Admin

Váš názor jsem poslal na fakturační oddělení našeho datacentra, majiteli kanceláří, od kterého máme prostory v pronájmu a také na elektrárnu, dodavateli plynu, telefonnímu operátorovi a na pojišťovnu, aby nám už neposílali faktury, neboť jejich žádání o placení faktur je ta nejpodlejší cesta, jakou lze jít. Ať si laskavě vyhrnou rukávy a začnou makat a už žádné peníze po nás nechtějí, dle vzoru souhruha Babišky. Čekáme s velkou nadějí na jejich odpověďi, protože ani nás nebaví každý měsíc žádat čtenáře o příspěvky na PayPal a bankovní účty, abychom nemuseli kvůli nezaplaceným fakturám skončit. Máte pravdu, je to drzost, když dodavatelé chtějí po nás peníze za odebrané služby, když přece provozujeme tu osvětovou činnost, taková hanba!…

Vedoucí kolotoče
Editor

Normálně jinde a jindy bych se vašemu komentáři zasmál, ale když si uvědomím, kolik peněz jsem vynaložil z rozpočtu mojí vlastní rodiny na rozjezd a realizaci tohoto projektu, tak mi připadá, že jste k nám vlezl jako do tramvaje, vyzvracel jste se tady, všechny okolo pourážel a naštval, takže si myslím, že je nejvyšší čas, abyste z naší tramvaje opět vystoupil, a to co nejrychleji. Váš příspěvek je typický trolling, ale urážet místní autory, kteří zde píší zadarmo, včetně mně, že server děláme pro peníze, to je nebetyčná drzost a hulvátství ve vztahu ke všem lidem, kteří se na tomto serveru podílejí, autorsky, redaktorsky a provozně nejen zdarma, ale ještě ho ze svých kapes sponzorují a dotují.

M
Návštěvník
M

Hezký den.
Včer jsem Vám poslal peníze. Na Vašem ukazateli bylo cca 43%. Dnes ráno se podívám a vidím tam 39,72%. Asi Vám to nepočítá dobře.

Administrator
Admin

Ano, to je ten mrzutý problém se statickou page cache na serveru. Aby se stránky načítaly svižně, renderují se dopředu do zásoby v page cache na straně serveru každých 15 minut. Problém je v tom, že prohlížeče webu mají nastavenou pragma cache na své vlastní straně a pokud některou stránku navštívíte vícekrát, pragma si zafixuje, že se její obsah nezměnil a browser přestane tahat stránku ze serveru, ale začne načítat data z lokální cache browseru, která navíc nemusí být nijak aktuální. Z nějakého důvodu browsery občas ignorují no-cache pragmu, takže nedojde ke stažení čerstvého cached obsahu z page cache na serveru.

Pro vyřešení problému je potřeba vymazat čas od času (když se začne problém se špatným počítáním procent vybraných příspěvků objevovat) v prohlížeči “cache” ANEBO zaregistrovat se na našem portálu, protože pro registrované uživatele se page cache nepoužívá.

JAREKzR
Návštěvník
JAREKzR

Nevím, jakým způsobem se sponzoři hledají a oslovují, ale co třeba podnikatel ruského původu Alexandr Barbanov – nespojil by on své jméno s Aeronetem?

https://www.youtube.com/watch?v=ahG8L6xFjpw
https://www.facebook.com/Alexpraga

Administrator
Admin

Vzhledem k tomu, že pan Barbanov čerpal na provoz svého časopisu příspěvky ze státního rozpočtu ČR, tak asi není v pozici, aby mohl sponzorovat náš projekt.

JAREKzR
Návštěvník
JAREKzR

O tom jsem nevěděl (a ani nevím jaký a o čem časopis vydává a kdy začal vycházet) – nezkoumal jsem Barbanova nějak podrobně – jen jsem si vzpomněl na jeho jednoznačně protiMajdanský postoj vůči Ukrajině a Krymu, kde se zastává Ruska, obyvatel Krymu a obyvatel a východní Ukrajiny.

JAREKzR
Návštěvník
JAREKzR

…jinak jsem se právě dočetl, že finanční podpora MK (Ministerstva kultury) pro Barbanovovův časopis Artěk byla v r. 2014 ukončena. Nevím, jak dlouho byl časopis MK dotován (tedy hlavně ještě před Majdanem) a čím vším se Barbanov v časopise zabýval, ale nepochybuji o tom, že ukončení souvisí s jeho kritickým postojem vůči puči na Majdanu a vůči protiRuské politice Západu.

lesobaron
Návštěvník
lesobaron

taky bych rád přispěl … ale syn nejspíše letos nepropadne a za to jsem mu slíbil ferrari … a to mě přece jen trošku finančně vyčerpá … tak možná za rok …

Manicka
Návštěvník
Manicka

Idealni by bylo, kdyby si kazdy ctenar nastavil pravidelnou mesicni platbu, 5-10€ nikoho nezabije. Pak by se lidi nemuseli o nic starat a nemusela by byt kazdy mesic panika. Rad bych vyzval vsechny komu neni lhostejno, aby si to nastavili, jde to pres PayPal i z uctu.

Musim si zase postezovat na hlavni stranku aeronetu. Chtel jsem najit clanek o Molotov-Ribentrop paktu, ale nevedel jsem jak se jmenuje. Na hlavni strance neco najit to je o nervy. Vsude jsou predhazovany jen nahodne clanky starsi, buhvi podle jakych kriterii, chaos, binec, vsude samy pohyb, animace, schizofrenie. Cili zbyva proklikat ty nesmyslne kategorie nahore. Klikam Z domova – nic, Ze sveta – nic, Z internetu – nic, Blogy – taky nic, Videa – ani neklikam. Tak co sakra, kde je? Proc tam neni kategorie se VSIM? Teprve az nahodne jsem ho nasel na hlavni strance v te hnusne posouvaci horizontalni monstrozite. Jezismarja, to nemuzete udelat uplne blby a primitivni obycejny seznam VSECH clanku pro normalni lidi? Ta vase stranka je pouzitelna akorat pro schizofrenni maniaky s ADHD.

Me momentalni reseni je cteni clanku vyhradne pres agregatory. Do budoucna uvazuju o zprovozneni webu, ktery bude mit seznam vsech clanku tridenych podle data pekne jako seznam.

Administrator
Admin

Odpovím od konce: Sekci se všemi články určitě půjde zařídit, podívám se na to. Článek můžete vyhledat pomocí vyhledávání, vpravo nahoře v záhlaví je ikona lupy, klikněte na ní, zadejte klíčová slova a článek vám to najde.

Nastavit trvalé platby by bylo fajn. U PayPalu je to pár osob, asi dvě nebo tři osoby, u bankovních účtů nevím, jestli lze z příchozích plateb vydedukovat, jestli jde o trvalý příkaz, zkusím to zjistit. Pokud bychom toto dokázali generalizovat, že by nám lidé potvrdili, že nám nastavili trvalé příkazy na svých účtech, tak by se tyto výzvy potom nemusely opakovat každý měsíc. Ale pokud bych měl odvozovat od chování dárců s PayPalem, tak lidé s bankovními účty asi také nebudou mít pro nás mnoho trvalých příkazů. Bereme to zatím tak, že každý měsíc se musí toto řešit ručně, vyvěsit výzva a lidé ručně přispějí podle možností a uvážení.

JAREKzR
Návštěvník
JAREKzR

Osobně se bez mučení přiznám, že jsem si tento měsíc říkal “jestli se to financování tento měsíc neobejde bez mého skromného příspěvku”, …když si to ale řekne každý… A sledoval jsem datum a % nahoře a viděl, že zase bude problém, tak jsem si řekl, že příspěvek zopakuju – (skromný…ale když si to řekne každý, kdo už přispěl…).

Nevím jak u jiných aplikací internetových bankovnictví, ale u mého stačí označit minulou platbu a kliknout na “zopakovat” (nebo tak něco), takže i u jednorázových příkazů nemusí být nutné vše znovu vypisovat nebo vytvářet platební šablonu (člověk je tvor pohodlný).

Problém dnešní spločnosti je vysoká manipulace s hodnotou všeho možného (zemědělci, kteří živí planetu a měli by tudíž být nejlépe ohodnoceni bývají dotovaní, často sotva přežívají, majitelé obchodních řetězců, kteří nevytváří nic se válí v penězích, česnek se vyplatí dovézt z Číny, zatímco pole leží ladem a lidé pobírají sociální dávky, atd.) média nevyjímaje. Jsme zvyklí platit za přístup na internet, ale ne za samotné stránky, tudíž stále méně lidí kupuje tiskoviny a čte zpravodajství na internetu. Ještě rok – dva zpátky jsem si říkal “že to někoho baví dotovat”, dnes chápu, “že baví”, protože vlastní-li někdo, nějaké korporace mainstreamová média, může ovlivňovat veřejné mínění ke svým cílům.

Takže buďme rádi, že existují alternativy jako AENews, Zvědavec aj. a přemýšlejme nad tokem peněz – nic není zadarmo, z daní a zisků jiných platíme i ten mainstream – byť ty peníze chvilku “kličkují”, než se z našeho obyčejného nákupu něčeho dokutálí až tam.

Administrator
Admin

Díky moc za Váš finanční příspěvek! Bez pravidelných příspěvků se neobejdeme. Spoléhání se na to, že “tento měsíc se to obejde bez mého přispění”, je začátkem konce každého projektu. Projekty, jako je ten náš, nezabíjí ani tak nedostatek peněz případných dárců, ale bohužel lhostejnost. U nás je to tak, že každý měsíc se teď modlíme, aby na nás naši věrní čtenáři nezapomněli s nějakým tím příspěvkem na PayPal nebo bankovní účet, protože přízeň čtenářů může být vrtkavá, některý z těch tzv. velkých štědrých dárců (50+ EUR) v daný měsíc na nás zapomene, a hned jsme ve skluzu, protože každý měsíc se jede nadoraz a až do posledního dne v měsíci nevíme, jak to dopadne. Přesto ale věříme a jsme optimisté každý měsíc. Kolega říkal, že tu píšeme dějiny a měníme Česko, vzhledem k tomu, co jsme na české mediální scéně dokázali za 10 měsíců od startu AE News. Ale já říkám, že hlavně pomáháme lidem najít mediální domov, aby se měli kam vracet a líbilo se jim u nás. Snad se nám to v redakci a našim autorům a spolupracovníkům alespoň trochu daří.

Juan RodriGo
Návštěvník
Juan RodriGo

Říká se, že nejtěžší je první rok, pak jste z nejhoršího venku. .-) Dostat se za 10 měsíců činnosti na oficiální blacklist je slušný výkon a mají pravdu ti čtenáři, kteří to označují za známku pravdivosti informací zde zveřejňovaných. S tím financováním bych však doporučoval radikální změnu, neboť dlouhodobě spoléhat na nadšení čtenářů nelze – myslím, že různí majitelé na jiných placených webech by vám mohli za ty roky vyprávět. Lidi “záchranu webu” vnímají jako jednorázovou akci, jsou schopni se vzedmout a něco obětovat /já minulý měsíc 30 eur; tento však jen 10 eur a optimálně bych za předplatné dal jen 5 eur/měsíc, což je částka pro mě osobně vnitřně akceptovatelná a odpovídající. Avšak nelze zachraňovat donekonečna, jestli mi rozumíte. Pak bude nutné sehnat peníze jinak nebo obsah uzamknout a dát jenom pro platící členy. Držím palce a věřím, že se zadaří! Možná by bylo dobré poradit se s astrologií – možná dobré téma pro Pozorovatelku .-) V řadě životních situací se s horoskopem radím, zkuste to i Vy – zeptat se co vám blokuje finance nebo proč se Vám nedaří sehnat velkého sponzora. Člověk vždycky musí začít u sebe a pojmenovaný problém je poloviční problém.

Administrator
Admin

Sponzory nám blokuje jejich strach z naší nálepky. Když sponzor uvidí na ČT takovéto video o nás, dostane strach: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/302892-priznivcum-kyjeva-vstup-zakazan-aneb-proruska-propaganda-v-cesku/

Když si v tom článku spustíte video, tak jako sponzor si uděláte obrázek o tom, že jsme kremelský server a financuje nás Putin. A když si to sponzor nebude myslet, bude mít obavy nás sponzorovat, aby si to někdo nemyslel o něm. Na toto opravdu nepotřebujeme astrologii, abychom to pochopili. Nálepka se nedá odstranit, jakmile jí na vás někdo nalepí. Musíme spoléhat na zázrak ohledně sponzora a na štědrost našich čtenářů každý měsíc. Nedá se svítit.

Juan RodriGo
Návštěvník
Juan RodriGo

Ve vší úctě – pokud setrváte v tomto modelu oběti, která se nechá vláčet vnějšími událostmi, můžete to zabalit rovnou.

Administrator
Admin

Tohle nemá nic společného s modely oběti a nějakým vláčením. Tady jde o to, že když vám sponzor řekne, že se bojí s vámi spojit značku svého produktu, protože o vás viděl na ČT reportáž o tom, že vás BIS označila za bezpečnostní riziko státu, tak prostě s tím nic neuděláte. A můžete se postavit na hlavu, ale s nikým nepohnete. Hledáme teď sponzora mimo ČR v řadách krajanů – podnikatelů. Do té doby, než se povede někoho získat, musíme se pokusit fungovat z příspěvků čtenářů. Jiné řešení neexistuje. Tedy kromě varianty zavření serveru. A to nikdo z nás nechce.

Vabio
Návštěvník
Vabio

Já bych hned tak tu větu o modelu oběti nezavrhoval … to je postov v hlavě, který se účastníkovi těžko identifikuje.

Už jsem Vás na to v jednom PSku upozorňoval, tj. proberte si to v týmu. To je dobré téma k vnitřní analýze.

Nezpochybňuji to, co píšete, je to logické, ale logika (či logikcé) není vše okolo nás, to Vám jiště Pozorovatelka potvrdí.

Hezký den přeji.

Juan RodriGo
Návštěvník
Juan RodriGo

Děkuji.
Jenom změna našeho vnitřního postoje může změnit to, co přichází z vnějšku. Jistě existuje celá řada lidí, co mají peníze a co se nebojí, ale dokud nenastane změna vnitřního postoje, tyto dva se nikdy nespojí. Ale to Vy, zřejmě dobře víte .-)) Hezkou neděli.

Lada
Návštěvník
Lada

Já souhlasím. Samotná výzva k příspěvku mne nijak neirituje, považuji to za samozřejmost, ale tento postoj, který, myslím si Vabio nazval pravým jménem, tak o ten přímo narážím. Dejme tomu, že aktivita mainstreamu Vám odežene nějakého toho sponzora, který by si to chtěl dát do nákladů. Ale celkově vzato je to spíše reklama. Většina jejich aktivit je kontraproduktivní. A taky, nemůžete tolik naříkat, když i vy šijete do nich. Od čtenářů se vybírá obtížněji, ale já myslela, že to berete jako poslání.

Petr
Návštěvník
Petr

USA a EU se kritizuje sama, nevšiml jsem si, že by něco takového dělalo vaše milované Rusko. To je jen samá onanie.

Crow G.
Návštěvník
Crow G.

Dovolím si připojit se k výzvě. Voltaire řekl „Chceš-li znát pravdu, naslouchej tomu, komu zakazují mluvit!“. A tento web má potíže, je trnem v oku těm samým, kteří i nás čtenáře přímo či nepřímo vykořisťují. Máme tak tedy skvělou příležitost ukázat sílu naší jednoty, dokud to stojí pouze odpuštění si jednoho piva nebo čokolády. A pokud stále někdo pochybuje, nejedná se o nějaký plátek, který na vás každé ráno čeká zadarmo ve vestibulu metra, a já s chutí budu posílat každý měsíc euro, když se budu moci těšit na nové články i příští měsíc. Mnoho z nás sice na jedno euro vydělává půl hodiny, ale autoři tohoto projektu vkládají nemalé množství své energie a prostředků pro nás. Klidně by se mohli sházet u piva a sdělovat si své postřehy, myšlenky a výsledky bádání jen mezi sebou. Oni ale dělají vše pro to, aby se podělili s námi. Dopřejme jim prosím pohodu pro práci, kterou nezištně dělají, a zabezpečme spolu provoz tohoto projektu.
Já chci i příští měsíc možnost přečíst si články hledající pravdu, pokoušející se zbořit historické nebezpečné mýty a to vše včetně duchovního přesahu a projít si produktivní diskuze – což není samozřejmostí, jinde se diskutující jen hádají, zde společně hledají Cestu a Pravdu. Nepodařilo se mi pro ten účel investovat více jak jedno euro, proto prosím i vás ostatní čtenáře o podporu tohoto projektu.
I já děkuji všem, kteří přispěli a klobouk dolu před těmi, kteří pravidelně přispívají 50, 100 i více euro. Poděkujme těmto a všem přispívajícím a především autorům projektu a článků tím, že přispějeme také.

Vabio
Návštěvník
Vabio

Dovolím si ještě jedno zamyšlení, jak vylepšit výzvy.

Cíle musí být přesně definovány, tj. takový nějaký obecný text, “prosíme přispějte” je o ničem a k ničemu a tudíž nefukční.

Co by mohlo být třeba srozumitelnější je např.:
—-
Hledáme prvních 100 odvážných, kteří nám pošlou 365 Kč. Více toho nepotřebujeme, toto nám stačí, abychom zde pro Vás byly i příští měsíc. Děkujeme všem.
—-
Pro někoho je 365 Kč dost, ale na druhou stranu, když si párkrát měsíčně odpustí dát do těla pár jedů v podobě cukru, soli, éček a jiné potravinářské chemie (takže místo něčeho ze sáčku si párkrát udělá např. zeleninové rizoto), tak to ušetří raz dva a kromě podpory svého duševního zdraví (=udržení Vašeho serveru při životě) udělá i hodně pro svoje fyzické zdraví … a přitom i zjistí, že o nic nepřišel. Vlk se nažere a koza zůstane celá (možná i zdravější).

A abych šel příkladem, tak jsem právě ten první ze sta :o)

Navíc tipuji, že bude možné, aby tuto akci provedlo pokaždé jiných 100 lidí, takže ve finále při 1 článku za den mě článek vyjde na 1 Kč a to je dobrá cena, ze všech možných úhlů pohledu.

Tož, hezký den všem.

Administrator
Admin

Za příspěvek velmi děkujeme. Bylo by to moc fajn, kdyby to takto fungovalo, ale realita je jiná. Počet dárců se každý měsíc počítá na desítky (momentálně 60 až 90 osob) a zhruba z 85% jde o stejné osoby, tedy věrné čtenáře a věrné dárce. Problém je v tom rozptylu příspěvků. Někdo je velmi štědrý, protože si to může dovolat a pošle nám každý měsíc 100 nebo dokonce i 200 EUR. To je vždycky obrovská radost, protože to potom velice urychlí ten výběr. Máme tady čtenáře, kteří si nemohou tolik dovolit a posílají 10 nebo 25 EUR, někdy 50 EUR (ale to už patří do skupiny těch velice štědrých výjimek spolu se 100+ EUR příspěvky). A potom jsou tu i skalní fanoušci, kteří to ale nemají v životě lehké a přesto pošlou 1 nebo 2 EURa, i když počítají v rodině každou korunu, žijí z invalidního nebo starobního důchodu, a přesto přispějí.

Tím se dostávám k tomu nápadu s tou sumou 365 Kč. To je explicitní suma, kterou si ne každý může dovolit, i když vás to možná překvapí. A my nechceme lidem říkat, ani naznačovat, kolik by měli poslat, protože oni sami musí zvážit, kolik si mohou dovolit poslat v ten daný měsíc. A nechceme z vážné věci udělat soutěž, říkat lidem, aby místo dobrého oběda nám raději přispěli na provoz. Tohle prostě není citlivý přístup.

Mohlo by se to udělat tak, že tady uděláme kampaň, jednorázovou, a vybereme příspěvky na celý rok dopředu, abychom tady nemuseli každý měsíc dávat výzvy. Ale to by znamenalo vybrat 15.480,- EUR na celý rok (1.290,- EUR x 12), nevím, jestli by se to povedlo, jestli bychom dokázali přesvědčit tolik lidí naráz, aby se to vybralo, jinde v západní Evropě to tak weby dělají, ale Česko není bohatá země typu Německo nebo Holandsko, kde lidé přispívají 200 nebo 300 EURy podobně bezstarostně, jako v Česku je běžné poskytnout 200 nebo 300 Kč, protože mzdy v ČR nejsou jako v Německu nebo Holandsku, ani 25 let po revoluci. To by prostě nefungovalo. Vypadá to tak, že tyto výzvy se budou muset opakovat každý měsíc, dokud neseženeme stabilního sponzora nebo investora. Bez podpory čtenářů zkrátka skončíme, a proto se snažíme dělat naší práci nejlépe, jak umíme a chceme přinášet zajímavé články i nadále. Píšeme pro lidi.

Vabio
Návštěvník
Vabio

Váš pohled na věc chápu. Vycházel jsem však z jiného úhlu pohledu.

Každý z nás má v sobě nějaké ty programy/bloky, které nám ovlivňují náš kažoddenní život. A každý program, to je analogické s PC, se aktivuje něcím jiným. Jiným slovem, chutí, vůní, zvukem, atd. Na někoho musíte po dobré, na něho tlačit, na někoho zhurta a někomu jen dát prostor, abyste dosáhl svého, vždy stejného, cíle.

Takže i volba jiných slov/stylu/vysvětlení/přirovnání/atd. umožní potlačit bloky, které fungují při stávající formě nekonkrétního (byť lidského) apelu.

Proto ten adresný, jasný, konkrétní styl, který brání obecným oblíbeným programům typu “sám mám málo”, “taky mi niko nic nedá”, “nikdo mně nepomůže”, atd. … protože, bude rezovnovat s jinou notou/blokem/programem např. “300 stovky, na to ještě mám”, “já chci být mezi nimi”, “hmm, tak zítra si místo věčeře v restaruraci uvaříme něco doma”

Když někomu řeknete 1200 EUR či 35 tisíc, tak je to hodně peněz a zbytečně se aktivují opět nějaké negativní programy. Když řeknete, že pitome tři stovky to vyřeší –> to je to přece jednoduché vyřešit.

A pak, když se budeme k řešení situace stavět tak, že to jde lehce, tak to složitější nebude :o)

PS: administrátore, všimněte si své reakce –> vysvětlujete mi, proč to nebude fungovat –> to je špatný postoj, pokud chcete, aby to fungovalo :o)

Juan RodriGo
Návštěvník
Juan RodriGo

Děkuji za Vaše slova – zcela souhlasím. Ještě bych se troufl pozastavit nad celou koncepcí projektu AE, protože mi to nějak nejde do hlavy. Buď je to podnikatelský projekt, který je realizován pomocí právnického subjektu s kanceláří a vším a pak by tedy všechno mělo směřovat k tomu, aby začal generovat zisk, tzn. začal si na sebe vydělávat sám, což si nedovedu představit, že by se mělo dít za pravidelného skládání se čtenářů. A nebo je to projekt typu sdružení osob se stejným zájmem a pohledem na svět, kde by ty příspěvky čtenářů nebo-li členů (např. nějakého občanského sdružení) byly na místě, ale pak by to taky mělo mít úplně jinou strukturu, pravidla a podmínky. Současný stav mi připadá jako něco někde mezi.

Ještě by to mohla být varianta, že podnikám v jiném oboru, kde mám zisk a tohle provozuju čistě jako dotovaný záměr. Ani jedno z výše popsaných jsem zatím podle zde uváděných informací neidentifikoval.

Troufám si tvrdit, že musí nastat změna koncepce a celému přístupu k projektu, protože zcela reálně – se vší úctou – 1300 eur měsíčně od čtenářů nevyberete. Jednou, dvakrát, ano, ale pravidelně těžko.

Vabio
Návštěvník
Vabio

Ještě dodatek … 100×365 se mi jevilo jako dobrý poměr mezi cenou a počtem …. ale klidně zvolte jiný :o)

Vabio
Návštěvník
Vabio

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, podle čeho jste vybírali banku v ČR, na kterou je možné posílat prostřeky? Když jste psali, že bude CZ účet, tak jsem si vnitřně tipoval, že to bude FIO (vlastenecký server přece nebude podporovat banky, které mají za sebou zahraniční matky). Volba padla na AirBank … je-li to publikovatelné, tak bych se opravdu rád dověděl proč?

Díky za odpověď.

Vabio

Administrator
Admin

Na Air Bank padla volba poté, co nám Fio Banka nedokázala otevřít účet. Nevím, jestli šlo o nějaký technický problém u nich na pobočce. Podrobnosti neznám, nebyl jsem u toho.

Vabio
Návštěvník
Vabio

Škoda, řekl bych, že FIO je daleko více používáno. A mě osobně je neclearingový převod z bezpečnostních/anonymizačních důvodů bližší a asi je to i zpohledu “dohledu” složitější na zjišťování (byť to asi při došlápnutí si příslušných orgánů žádná ochrana není).

Je to vcelku zajímavé, co (jaká energie) a proč vlastně (universum) nechtělo, abyste měli účet u FIO banky … a zda je to pro Vaši ochranu či pro přidání komplikací.

Díky za odpověď.