Odhalení: Redaktor Respektu si vymýšlí kauzy, aby zvedl tiskový náklad ztrátového časopisu....

Odhalení: Redaktor Respektu si vymýšlí kauzy, aby zvedl tiskový náklad ztrátového časopisu. Proti jeho “novinařině” se už v minulosti ostře ohradila i civilní rozvědka BIS!

Odhalení: Redaktor Respektu si vymýšlí kauzy, aby zvedl tiskový náklad ztrátového časopisu. Proti jeho “novinařině” se už v minulosti ostře ohradila i civilní rozvědka BIS!

Redakce AE News byla upozorněna na nekalé novinářské praktiky redaktora Respektu Ondřeje Kundry, který se v poslední době intenzivně zajímá o náš zpravodajský portál, vlastnické struktury a jeho financování. Jeho nedávný článek v Respektu vzbudil obrovské emoce a kontroverze, které v mnoha ohledech byly až doslova za hranou zákona, o hranici slušnosti nemluvě. Nyní se ukazuje, že mnoho informací, které v článku zazněly a které byly řečeny ze strany pana Kundry při jeho rozhovoru s našim kolegou a kamarádem v Havířově, bylo zřejmě vymyšlených. O kauze jsme psali zde. Nejprve si tedy shrneme fakta, která jsme za poslední dva týdny intenzivně prověřovali a zjišťovali podrobnosti. Naše nálezy jasně potvrzují, že reakce BIS na podivnou novinařinu pana Kundry, na kterou ještě přijde řeč, nebyla zdaleka ojedinělá.

37100.jpg
Ondřej Kundra, redaktor Repsektu
AirBank o ničem neví

Nejprve jsme tedy prověřovali informace o tom, že pan Kundra se nějakým způsobem dostal k našemu účtu u AirBank. Banka jakoukoliv spolupráci nebo pochybení odmítá, právník navíc radí, aby bylo podáno trestní oznámení na neznámého pachatele, protože podle názoru právníka v článku pana Kundry došlo k přiznání, že nespecifikovaná osoba nebo orgán poskytl panu Kundrovi přístup k bankovním informacím o cizím soukromém účtu. Nechce se nám věřit, že by policie nebo rozvědka (BIS) poskytla kdejakému novináři takto citlivé informace. Jak se totiž ukázalo, pan Kundra je velký pohádkář a rád si vymýšlí.

BIS označila Kundru za lháře

Civilní rozvědka BIS se totiž už v roce 2012 ostře ohradila proti novinářským praktikám pana Kundry, kdy BIS obvinila zmíněného redaktora Respektu z výroby spekulací, výmyslů a lží. Tiskové prohlášení je dosud veřejně dostupné na stránkách BIS v odkazu zde. Doporučuji si toto prohlášení BIS o panu Kundrovi důkladně pročíst, abyste pochopili styl tzv. novinářské práce pana Kundry. Toto není jediný faktografický lapsus a skvrna na údajně křišťálově čistém štítu pana Kundry. Ostrá reakce BIS na jeho práci odhaluje, že pan Kundra si vyráběl vlastní “fakta” už v roce 2012 a nestává se příliš často, aby BIS přímo reagovala na kdejaké články. Zde však civilní rozvědka udělala výjimku, protože tehdejší článek pana Kundry o uniklém a údajném ruském špionu zřejmě poškodil zájmy a bezpečnost České republiky.

Vylhané pohádky

Ze strany pana Kundry zaznělo mnoho výhrůžek a zastrašování našeho kamaráda v Havířově, od historky, že probíhá jakési vyšetřování AE News ze strany elitního policejního útvaru, přes bizarní nabídku korunního svědectví při blíže neurčeném svědčení proti nám jako Aeronetu, až po nabídku jakési blíže neurčené pomoci našemu kamarádovi, aby se “z toho dostal” ven. Pouze dodávám, že nikdo z policie nebo z úřadů našeho kolegu v Havířově nekontaktoval a z ničeho neobvinil. Vybírání drobných příspěvků na provoz webu ještě pořád je v Česku v rámci zákonů, takže opět šlo ze strany pana Kundry o velkou pohádku.

Další lež, která při rozhovoru ze strany pana Kundry s našim kolegou zazněla, bylo tvrzení pana Kundry, že z účtu probíhají výběry v hotovosti. To je lež, kterou jsme odhalili hned na počátku, protože z účtu náš kamarád nikdy žádné výběry v hotovosti neprováděl, jak jsme se totiž dozvěděli, nemá k účtu vůbec vystavenou platební kartu, protože účet je veden pro účely bezhotovostních úhrad a žádná platební karta a hotovostní výběry nejsou tudíž potřeba. Viděli jsme i oskenované výpisy z účtu, nikde žádný záznam o hotovostním výběru prostředků z účtu (ani kartou z bankomatu, ani hotovostně výběrem na přepážce) za celý rok. Už toto bylo tedy jasné znamení na samém počátku, že pan Kundra jenom střílí od boku a domýšlí si fakta, v lepším případě, v horším případě rovnou účelově lže a vyrábí si tvrzení, pro která nemá žádné důkazy.

404115-top_foto1-ynbhp.jpg
Budova BIS v Praze. Civilní rozvědka obvinila O. Kundru ze lží a manipulací.

Další lež zazněla na konci článku pana Kundry o našem serveru, kde uvedl nepravdivé tvrzení o výroku pana Vladimíra Kapala ze Svobodného rádia. Pan Kapal se zde ostře proti tomuto nařčení ohradil a od tvrzení pana Kundry se kategoricky distancuje. Pan Kapal nikdy o nikom neřekl, že je “svině” a pan Kundra se tak pouze dopustil další z celé řady lží.

Svět podle Kundry: Otevřeš dveře do sklepa a tam Rus!

Pomluvy, manipulace, dezinformace, účelové lhaní a vymýšlení bizarních konstrukcí ze strany pana Kundry mi připadají jako obsese, naprosto chorobné zaujetí špiony, hlavně těmi ruskými. Není to tak dávno, co pan Kundra v České televizi o nás tvrdil, že je 100% přesvědčen, že náš Aeronet financují Rusové, s největší pravděpodobností ruská ambasáda v Praze. Pár týdnů poté už toto tvrzení musel korigovat, kdy uvedl v článku o nás, že ty drobné příspěvky od čtenářů asi fakt nebudou ruského původu, zato ale přišel s náhradní teorií, že prý vybíráme příspěvky od čtenářů jen naoko, jenom jako, ale ve skutečnosti máme jiné zdroje, a samozřejmě ruské! Já jen k tomu sarkasticky dodám: Kéž by! Alespoň bychom mohli konečně koupit nový server, udělat náš projekt jako zpravodajský portál na plný úvazek, s placenými redaktory a reportéry, s více obsahem a více články, než kolik zvládáme psát v současné době jen v pár lidech.

Lži šířené rozhlasem a televizí

Pan Kundra ale pokračoval ve výrobě lží i po publikování svého článku v Respektu. Začal o nás rozšiřovat, jak v Českém rozhlasu, tak i v České televizi (viz. video nahoře), že prý jsme po uveřejnění jeho článku začali vyzývat na Aeronetu ke zjišťování informací o něm, o jeho bydlišti atd. To je další nehorázná lež, protože redakce AE News nikdy k ničemu takovému nikoho nevyzývala. Jednalo se o výkřik jednoho z našich rozzlobených čtenářů v diskusi pod článkem. A protože my tady necenzurujeme diskuse, pokud tedy nejde o spam nebo trolling proti našemu serveru, tak prostě ten komentář tam zůstal a kupodivu nikdo ho nesmazal. Mimochodem, najít adresu a bydliště pana Kundry, to je maličkost, stačí se podívat do obchodního rejstříku. Pan Kundra je totiž předsedou správní rady jisté neziskovky, resp. ópéesky, více info zde.

2-SPECIAL_18_3x_l_Bakala_ctk.jpg
Zdeněk Bakala, majitel vydavatelství Economia, které vydává a financuje časopis Respekt a výplatní pásky pana Kundry.
Pravda se nedá vyrobit, pane Kundro!

Aeronet je centrem alternativního zpravodajství v ČR a píšeme o problémech z domova i ze světa bez cenzury. Jsme názorová platforma a v rámci demokratické plurality názorů prosazujeme národně orientované teze s důrazem na zachování národní suverenity a odporu vůči vlivu neziskového sektoru a zahraničních fondů na fungování domácí a zahraniční politiky ČR. O to více nás mrzí, že naši mediální profilaci a pozornost ve vztahu k našemu serveru na mainstreamu kritizují některé weby, o kterých jsme dříve mysleli, že jsou spojenými názorovými platformami, ale nyní se ukazuje, že se z nich stávají de facto tzv. fiat-alternativy. Nebudu zde jmenovat, ale alternativa si nesmí nikdy hrát na mentora pravdy. Přesně totéž dělá mainstream. Aeronet je ne náhodou terčem tolika mediálních útoků z mainstreamu, protože my nehlásáme pravdu, my jí jenom hledáme.

Děkujeme všem našim věrným čtenářům za morální i finanční podporu, kterou nám poskytujete. Aeronet je tady pro všechny, kteří se chtějí dozvědět více informací a souvislostí, které mainstream manipuluje a ohýbá podobně, jako pan Kundra ohýbá a vyrábí své články a svá prefabrikovaná “fakta” v zájmu zvýšení nákladu časopisu, jehož vydavatelem je firma, kterou vlastní pan Zdeněk Bakala. Morální imperativ práce pro takovou firmu nechávám na posouzení čtenářům.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
duby
Návštěvník
duby

Jablko nepadlo daleko od stromu. S Kundrovým tatínkem jsem sloužil v socialistické armádě. Do té doby, ani později jsem nepotkal většího křiváka. Prolhaného, prodejného slizouna. Není co dodat. To jsou ti Čulíci a Čurdovém – odpad.

Houdkův anál kulturně obohacený statným migrantem
Návštěvník
Houdkův anál kulturně obohacený statným migrantem

Kundra je původu Židovského, takže tím by snad mělo být řečeno vše.

Fanny
Návštěvník
Fanny

Nechte toho ubožáka na pokoji,on se odrovná sám,je to takovej chudinka,že kdyby mu Bakala řekl aby skočil z okna tak to udělá,natolik má vymydlenej mozek

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

A já se ptám: Proč ten Kun…. pisálek se nezabývá důležitějšími tématy, která jsou OPRAVDOVÝ PROBLÉM : Například :
Proč od Bakaly nekoupil OKD za těch 230 milionů nekoupil – tehdy ještě “se ztrátou 6 miliard” zpět STÁT, místo nějaké AD HOC SPLÁCANÉ SQUADRY cizích bankéřů ?
Neměl náš stát náhodou předkupní právo? A po odkupu by mohl vymáhat ztráty od Bakaly.
A nebylo by toto řešení náhodou ve vyšším ( státním ) zájmu?
A jak to, že tato ztráta během měsíce zázračně nabobtnala na aktuálních cca 17 miliard, které v této aktuálně tedy soukromé, cizí firmě MÁ údajně PLATIT STÁT (” MUSÍME NAJÍT PROSTŘEDKY…”) – tedy MY VŠICHNI ZA BAKALU ?
Z jakého titulu ? Uhlí v zemi patří státu.
Tady se můžeš ty Kun… vyřádit!

inkvizitor
Návštěvník
inkvizitor

Rád vás čtu, ale dnes jste mi poněkud pokazili den, jen co jsem narazil na fotku odporného, odpudivého pana Bakaly. Holt ne vždy se zadaří :o)

r.m.
Návštěvník
r.m.

Kundra je z těžce kolaborantské pražské famílie. Dědoušek velel Lidovým milicím na Praze 1, tatík normalizační rudá buzna. Ondrášek má na co navazovat, bastardrd.

berezin
Návštěvník
berezin

Moc díky za postřeh….pro neznalé historie (skoro nedávné) ten borec je mrtvej muž

Marco
Návštěvník
Marco

Dobrý den, náhodou jsem narazil na web az247.cz a nemohl jsem si nevšimnout, jak se tvůrci neustále navážejí do alternativních webů. Prý jejich web vznikl v reakci na alternativní weby, tak jsem si říkal, že by bylo prima, kdyby jste o tomto webu zjistili něco více a napsali článek, jelikož se viditelně jedná o čisté dezinformace, které mají za úkol poškozovat dobré jméno alternativních webů.

Ereinion
Návštěvník
Ereinion

Mě to přijde jako taková sarkastická stránka, strefující se do všeho, ale podrobnější rozbor jsem samozřejmě nedělal…

frank
Návštěvník
frank

Koho zajímá nějaká Kunda?

marmaris
Návštěvník
marmaris

comment image

Pepa
Návštěvník
Pepa

Jedn židovský prolhaný zmrd vedle druhého,pijavice zkurvené.Na šibenici s nimi.Žid je mistrem lži – Richard Wagner

pedros
Návštěvník
pedros

S tou druhou větou zásadně nesouhlasím,to už tady jednou bylo,takhle NE.Nesmíme být jako oni,jsme přece lidé!

Michal
Návštěvník
Michal

Pedrosi,nemohu s tebou v zásadš souhlasit,protože parazita se nelze zbavit bez násilí,jen s brutalitou o hodně vyšší,než kterou ničí židáci nás.Schovávají se za tzv. lidská práva=za každým blábolem o lidských právech najdeš židáka,přičemž nám,napadeným a jimi okrádaným národům žádná práva nepřiznávají. Po správnosti by se měla nazývat židovskými a negerskými právy.
Těmito bláboly a protinárodními “zákony” si zajišťují parazitické a škodlivé podrasy svou beztrestnost v jednání,viz. židy řízená a plánovaná invaze negrů do Evropy a 85% a více procentní infiltrace židů do vlád všech evropských států a státní správy.
Pamatujme,žid nebude nikdy Čech,Moravák,Francouz atd.,je to odvěká pijavice a cizí element a proto po něm nikdo nemůže požadovat sounáležitost s národem a pronárodní cítění a jednání v národní prospěch.
A že nesmíme být jako oni??? A že jsme lidi?? Právě toho ty bestie po tisíce let zneužívají,je to hra kdo s koho.A nechat se vylikvidovat od parazita s vědomím,že jsme lidi a “nejsme jako oni” (mimo jiné klišé dalšího odporného žida Vency Lahve Veškrny-profesionálního defraudanta,pederasta a notorického alkoholika) se mi nezdá dvakrát moudré řešení.
Na světě neexistuje parazit nebo cizopasník,kterého se lze zbavit domluvou,volbami,peticemi nebo transparenty. Jen a pouze vývinem a použitím větší síly,než ta parazitem vyvíjená.
A cizopasníků se lze zbavit jedině mečem a ohněm!

pedros
Návštěvník
pedros

Ale vždyť nejenom já to víme,ale veřejně hlásat,že je třeba někoho věšet???To už je asi 6.priorita.Páta je naprosté zlyhání blbů!Snad mi rozumíš!

drn
Návštěvník
drn

nesmysl je odsuzovat zidy en bloc, hodne z nich se neidentifikuje s talmudismem (neboli satanismem neboli sionismem neboli farizeismem) a to jsou ti kteri vetsinou nejsou slyset. to, ze jsou sionisti/satanisti za dnesnim vyvojem sveta nepopiram. kam tohle klubko zmiji po predchozi staleti prislo a stacili se projevit, tak je vyhaneli. ale znovu opakuji jsou mezi nimi spravedlivi lide.