Obama podepsal energetický zákon pro Ukrajinu a Ukrajina se chystá zprivatizovat všech...

Obama podepsal energetický zákon pro Ukrajinu a Ukrajina se chystá zprivatizovat všech svých 35 uhelných dolů. Česko je iniciátorem výzvy zemím NATO proti Rusku

Obama podepsal energetický zákon pro Ukrajinu a Ukrajina se chystá zprivatizovat všech svých 35 uhelných dolů. Česko je iniciátorem výzvy zemím NATO proti Rusku

Když v prosinci loňského roku Barack Obama podepsal zákon  „HR 5859“,  schválily si tím USA nejen možnost vyhlásit Rusku kdykoliv válku, ale zároveň si tím zajistily vysoké pravomoci na území Ukrajiny. Komplexní nahromadění vojenských sil, veškerá média financována a pod kontrolou americké vlády a z ekonomického hlediska – privatizace energetického sektoru. Tím vším má být Ukrajina připravována pro vstup do NATO. Německý zdroj o schválení zákona v prosinci 2014 informoval takto: „Stejně, jako zpřísnění sankcí proti Rusku, zákon znamená také masivní činnost na území Ukrajiny. Opatření sledují ekonomické a vojenské cíle, přičemž prvním krokem mají být investice do všech médií – rádio, tv, internet – tak, aby bylo v ukrajinských, ale také v gruzínských a moldavských médiích eliminováno vše ruské. Druhým krokem je vojenská pomoc ve výši 350 milionů dolarů, určená k poskytnutí „obranných zbraní“ – protitankových, těžké techniky a školení k tomu. Cíl je jasný – na Ukrajině mají být tak rychle, jak jen to je možné, splněny podmínky pro přijetí do NATO, k čemuž by mělo dojít v roce 2020. Pro dosažení tohoto cíle seškrtává Jaceňuk rozpočet ve prospěch vojenských výdajů na úkor sociálních.

Z ekonomického hlediska je kladen důraz na odvětví energetiky a USA pracují na zrušení závislosti Ukrajiny na ruských dovozech. Srdcem zákona je podrobný plán dalekosáhlé privatizace ukrajinského energetického průmyslu. Proto všechny oblasti, jako je ropa, zemní plyn a obnovitelné zdroje energie, budou privatizovány. Američané chtějí využít svého vlivu a ve spolupráci se Světovou bankou a Evropskou investiční bankou předpokládají řídit soukromé investice v tomto odvětví. S přibližně 50 milióny USD z kapes amerických daňových poplatníků jsou tyto aktivity již připraveny“ – říká německý zdroj v prosinci 2014 a dále uvádí, že „Američané mohou v tomto projektu spoléhat na bývalé zaměstnance ministerstva zahraničních věcí:  Natalie A. Jaresko“.

Americký ministr zahraničí John Kerry, předseda vlády Ukrajiny Arsenij Jaceňuk, ministryně financí Ukrajiny Natalie Jaresko a ministr hospodářského rozvoje a obchodu Ukrajiny Aivaras Abromavicius během setkání v Kyjevě 5. února 2015

Natalie A. Jaresko, dcera ukrajinských přistěhovalců, narozená v Chicagu, vzdělaná v USA, pracovala v USA pro Ministerstvo zahraničí, a to především na pozicích ve spolupráci s Mezinárodním měnovým fondem, Světovou bankou a Evropskou bankou pro obnovu a rozvoj. Od roku 1992 žije na Ukrajině, kde řídíla  ekonomický úsek velvyslanectví USA a kde byla zodpovědná za posílení hospodářské spolupráce mezi oběma zeměmi. V letech 2005 a 2010 byla členkou vlády prezidenta Juščenka  na pozici vedoucí poradního výboru ukrajinského Centra pro podporu zahraničních investic pod záštitou kabinetu ministrů Ukrajiny.  V prosinci 2014 dostala ukrajinské občanství a stalo se tak ve stejný den, kdy se stala ministryní financí Ukrajiny, 2. prosince 2014 (zdroj).

Jak jsem psala v článku o ukrajinských jaderných elektrárnách, v prosinci ukrajinská vláda odstavila Rusko od dodávek paliv pro své jaderné elektrárny a jako jediného příštího dodavatele si zvolila americkou Westinghouse (zde). Dnes mě zaujala zpráva z polského zdroje, že Ukrajina připravuje prodej všech svých 35 uhelných dolů. Na privatizaci se intenzivně pracuje, spuštěna má být v dubnu letošního roku a hotová do konce roku 2015, více (zde). Polský autor mi hovoří z duše, když se ptá, o čem tedy je ta nová vláda, která údajně má bojovat proti oligarchům, když přitom nové vytváří! Vždyť tady se děje rozkrádání Ukrajiny v přímém přenosu a jak to popisuje ukrajinský (!) politolog Semen Uralov v článku o Neo-Chazarii: „Konečným cílem je zóna volného obchodu mezi EU a USA. Ukrajina je pracovní materiál, je to jen motorový olej, který má být použit, vypálen a poté zlikvidován. Proto je zde shoda dvou zájmů – americké strany, které jde o zónu volného obchodu, a proto o zpřetrhání  vztahů mezi Ruskem a EU, a   – nájezdníků, kteří jsou na vnitřní straně a mají volnou ruku pro své akce. A pro mírové rozhovory, které potřebují správný počet subjektů, není prostor. Ukrajina už neexistuje, už je jen „Euromajdanská republika“ s hlavním městem v Kyjevě (zde).

Zdůrazňuji slova německého komentáře  k zákonu “HR 5859”: „Srdcem zákona je podrobný plán dalekosáhlé privatizace ukrajinského energetického průmyslu“.  S privatizací mají všechny postkomunistické země své zkušenosti a všem, co v 89. cinkali klíči už došlo, že šlo o přivlastnění si předtím všeho státního několika vyvolenými – těmi, kteří šli na ruku zájmům USA. Stejní kolaborantští poskoci dnes rozhodují o rozkradení Ukrajiny a neštítí se vůbec ničeho. Neštítí se ani krve na svých rukou, bez které to na Ukrajině nejde, protože Ukrajina se svými plyno-kohoutky a Krymem a Černým mořem je velmi strategickým územím jak z hlediska energetické závislosti Evropy, tak z hlediska odstavení Ruska z energetických trhů a ovládnutí blízkovýchodních energetických zdrojů pro Evropu (psala jsem v článku) .

A protože aktuálně opět jde o tu energetiku, základní to prostředek moci, a nejen o ukrajinskou, ale celoevropskou, nemohu nevložit čerstvě zopakovaná slova mé oblíbenkyně Ilony Švihlíkové, která v rozhovoru na téma Transatlantické unie na dotaz „Může EU uzavřít taky nevýhodnou smlouvu s USA?“ odpověděla: „Ujišťování o tom, že EU je přeci silné demokratické území a že nevýhodná smlouva by nebyla přijata, zní na první poslech hezky. Kdybychom už neměli tolik důkazů o tom, že evropské elity se spíše identifikují s americkými elitami, než s evropským lidem, kterému by měly být odpovědné. Není to žádná výjimka – třídní příslušnost je zkrátka důležitá, i když slovo “třídní zájem” zní v českém prostředí nepatřičně, tak bez jeho zahrnutí do analýzy se těžko dobereme smyslu dění. Podívejme se např. na představitelé Kanady, kteří vesele uzavřeli s USA Severoamerickou zónu volného obchodu, i s doložkou přiměřenosti, která říká, že Kanada musí zásobovat Spojené státy energetickými zdroji, i kdyby sama neměla dostatek. Nebo postoj Mexika, které si nechalo v klidu zahltit svůj trh dotovanými americkými potravinami, načež 4 miliony mexických farmářů přišlo o práci“   (více).

Ilona Švihlíková

Přes Ukrajinu se dnes hraje o osud celé Evropy.  A jak nedávno řekl Vojtěch Filip z KSČM, 500 milionů Evropanů pomáhá 300 milionům Američanů “ubránit se” 150 milionovému Rusku. Smůla je, že 500 milionů Evropanů bylo jen jako ovce zmanipulováno a uvěřilo malému procentu svých lídrů a jejich médiím, že Rusko je zlo, před kterým je třeba se bránit. Česká republika v tom hraje zvláštní roli – nejdříve USA velebená pro Havla, nyní kritizována, protože údajně proruská kvůli postojům prezidenta Zemana. V dnešním díle pořadu čt 24 „Politické spektrum“ na téma české zahraniční politiky Džamila Stehlíková až rostla vzteky nad Zemanem a Putinem a i další účastníci do diváků „objektivně“ lili „pravdu“ o rozpínavosti Ruska – k vidění (zde).

A aby nebylo málo, Česká republika je iniciátorem výzvy všem lidem zemí NATO : „Více než 10.000 lidí podpořilo mezinárodní výzvu prezidentům a předsedům vlád států NATO, Evropy a Austrálie, aby adekvátně reagovali na agresivní politiku Ruska. Apel nazvaný Odvahu a vůli! vznikl v Česku a svůj podpis pod něj připojil například neoficiální vůdce krymských Tatarů Mustafa Džemilev, europoslanci a řada českých osobností. Organizátoři akce plánují v příštích dnech poslat výzvu prostřednictvím ambasád příslušným politikům – viz (zde).

Privatizace veškeré energetiky Ukrajiny přes MMF a ECB, ukrajinská (a nejen ukrajinská) média v moci USA, vyzbrojování Ukrajiny „obrannými zbraněmi“ poté, co byl zorganizován Majdan,  základny NATO kolem celého Ruska, odříznutí Evropy od Ruska a smlouva TTIP, dokonce zákon vytvořený v USA (!) proti Rusku, to vše je tak “neagresivní” a „demokratické“, až je z toho zle. Odvahu a vůli dnes potřebují Ukrajinci, všichni soudní Evropané i Američané, Putin a ruský národ. A všichni, kteří vidí pravdu.

Někteří evropští lídři už otáčejí. Například Sarkozy se vyjádřil, že obyvatelé Krymu měli právo na volbu připojit se k Rusku (zde). Anebo zpráva, že Německo se začíná stávat více nezávislým na USA (zde). Otázka je, nakolik si evropští lídři (včetně našich) mohou dovolit netančit tak, jak USA pískají… Když to někdo zkusí, dopadne asi jako řecká Syriza, o které je čerstvá zpráva našeho sociologa Kellera: ECB chce vyvolat v Řecku další volby a odstavit tím SYRIZu. Co dodat? Jediný, kdo se novodobé totalitě může postavit, je Rusko. A jinak – ještě pořád někdo věří, že US jde o blaho lidu Ukrajiny?

– Pozorovatelka – 8.2.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
LZ.
Návštěvník
LZ.

USA hraničí s Ukrajinou? Podle hry Fracas ano- přes vodu.
Anebo se ten pán v Obíleném stavení totálně zbláznil? Vždyť je už přes 3 roky mrtvej. Ten dvojnik čte jen scénař.
Jak si mohou USA, vzdálené od UKR 10 000 km dovolit vměšovat do vzdálené země? Korea,Vietnam,Irak, Afganistán, Libie,.. Letadlova lod docela zlevńuje takové vměšováni. Když se na jednu loď vejde cca 40x víc letadel než má čr, to se to pak vměšuje.
Te černoch si koleduje o jednu do zubů? No pokud se dostanete přes neprustřelné sklo, ochranku, snipery, FBI, policii,.. tak do toho, přeji hodně štěstí. On není prezident státu, který poslal do zahraničí víc tanků (16ks) než kolik sám vlastní.

LZ.
Návštěvník
LZ.

Když lidi v 89 zvonili klíčemi, netušili, že o ně příjdou.
Už by to chtělo nějaký nový společenský systém, který zloděje a tuneláře tresta, nikoli aby je nechal kandidovat na prezedenta.
V první republice jsme měli kapitalizmus, ten nefungoval. Zkusili jsme socializmus, ten nefungoval vůbec. A jsme zase kde jsme už byli.

jozef
Návštěvník
jozef

kapitalizmus ? kapitalizmus nefunguje ani v usa uz od 1910 a nie to este teraz, takze kapitalizmus funguje, ale treba aby bol system postaveny taky aby mal volny pirebeh a nie aby ho obmedzovali politicke prostituky lebo si ich zaplatili lobbisti

RE: Jaroslav
Návštěvník
RE: Jaroslav

Jediné co je na těchto stránkách vidět, je nepotřebnost hmoty v dutině lebeční jedinců již kompletně trasnformovaných(vymydlených) propagandou z televize,rádia a dalších médií vlastněných západem.
Méně mluv a víc čti bratře slovane.

Jaroslav
Návštěvník
Jaroslav

Ruské peníze jsou vidět na těchto stránkách více než dost. Idite domoj.

hanick
Návštěvník
hanick

USA hraničí s Ukrajinou? Anebo se ten pán v Obíleném stavení totálně zbláznil? Jak si mohou USA, vzdálené od UKR 10 000 km dovolit vměšovat do vzdálené země? Te černoch si koleduje o jednu do zubů?

Hlásná trouba
Návštěvník
Hlásná trouba

A vy by jste nechtěl aby Slovensko na tom bylo taky dobře se silnou měnou a stabilním fungujícím hospodářstvím ve prospěch šťastně a smysluplně prožitého života? A taky to u vás nejde hladce. Historický kontext Ruska a zkáza způsobená hospodářství za Jelcina jsou tak obrovskou brzdou, že je div že to Rusko ustálo a nestalo se stejným rájem zahraničních firem jako naše a vaše země. To by totiž všichni obyvatelé museli táhnout za jeden provaz. A dokud bude chtít soused ujídat z vašeho talíře tak to fakt nepůjde.

Miro
Návštěvník
Miro

Každý konflikt, ať se jedná o domácí peripetie, nebo o mezinárodní, má podobný vývoj. Nedorozumění, první ostrá slova, kterými si vymezujeme prostor kam smíme zajít, sankce a pár facek. Mnozí lidé zapomněli a mnozí se nenaučili. Patřím na stanu těch ostražitých a rád bych měl schopnost říct těm, kteří si rétorikou vymezují hřiště, už dost. Tu schopnost nemám, tedy budu pozorovatelem do doby, než nebude co pozorovat. Nehovořím bez zkušeností. Násilí a válka není nic hezkého. Nechali jsme si sebrat národní identitu, národní majetek, úroveň vzdělání, možnost rozhodovat o sobě atd. nyní se necháme vmanipulovat do hry, která nemá vítěze. Kdysi, existoval termín “Předstihující odvetný jaderný úder”. Také vám to nedává smysl? A přeci to byla realita. Jenom vzdělaní, obezřetní a nebojácní lidé se smí ucházet o místo na Zemi. Ti ostatní, až na vyjímky, jsou jen materiál a nástroj agrese. Nejsem nakloněn žádné straně, pokud páchá agresi. Nebo věříme i dál, že je možné vést válku spravedlivou a nespravedlivou ? Věříme tomu, že případné pořízení výzbroje armády ČR bude sponzorsky hrazeno dobrotivým kapitalistou ? Tak hezký den, učte se jazyky a hodně čtěte :-).

xerox
Návštěvník
xerox

co si podepíšou v úkáčkově je jejich věcí – éto jéjich ďélo …
po rozpadu východního bloku si to ve všech státech rozebrali připravené západní společnosti za vydatné kolaborace za patřičný obolus místních novodobých ,, demokratů ,, …
jak to demokraticky dopadlo zažíváme plnými doušky … totální rozpad státnosti se všemi atributy , které k tomu patří …

pro všechny vyznavače jakési ,, demokracie ,, neboli – dema … všechny dvě tzv. demokracie v minulosti byli jenom pro vyvolené – athény , řím … o jejichž blaho se starali otroci a nekonečné války za účelem dotování jejich pohodlí – získávání nových otroků do armády k dalším válkám za získání levné pracovní síly a kolonií jako odbytišť a levných přírodních zdrojů …
každý to může srovnat s dneškem , odkud ,, svěží ,, demo vítr fouká …

takže bych tu demo moc nepřeceňoval … pokud tedy nepatříte mezi vyvolené , případně mezi čekatele na vyvolenost …

Pravdoláskař Sklaní
Návštěvník
Pravdoláskař Sklaní

Souhlas s „Pozorovatelkou“ a s “Vilo”. Oba to řekli stručně ale velice výstižně – fašizace a rozvrat společnosti je v plném chodu. Liberální licoměrná „demokracie“? Děkuji nechci. Raději budu v Euroasijské Unii, než budovat liberální demokracii proamerického střihu. A to ne že bych kvůli ekonomickým zájmům byl ochoten obětovat svobodu a demokracii, ale právě takto si myslím, že tu demokracii a svobodu zachráníme. Navzdory liberálním plkům. Liberální licoměrná demokracie je prostředkem genocidy nejen našeho národa. A, jak vidno ze včerejška, zabíjí. Nevím jestli mnozí z nás, já ale určitě mám dlouhodobý pocit, že „naše“ civilizace se v určitém bodě vydala špatným směrem. Vzdálila se od hodnot na kterých vyrostla. Zdá se, že v rytmu sílícího pravicového liberalismu jsme unášeni ve jménu svobod, práv a demokracie – hodnot tak často skloňovaných – do potenciálně nebezpečných míst. Míříme snad do trajektorie Svaté říše římské? Mnohé by tomu nasvědčovalo…Jeden z nejvýznamnějších britských historiků – Edward Gibbon (1737 – 1794) se zabýval dějinami Římské říše a jeho hlavní dílo Úpadek a pád Římské říše patří dodnes ke klasickým pracím. V této knize je shrnuto 20 bodů, jenž vedly – spolu s dalšími okolními a vnitřními vlivy – k pádu této říše. Podobnost se současností je čistě náhodná…
1. Valná většina obyvatel preferuje zábavu před prací.
2. Tradiční role otců jako živitelů rodiny je zpochybňována, množí se rozvrácené vztahy a svobodně žijící matky bez otců. Včera ztroskotal SK-referendum…
3. Senioři jsou zanedbávání. Lidé pečují o domácí mazlíčky více než o svoje staré rodiče.
4. Literatura a umění se stávají bezduchými. Vytváří se planá zábava za každou cenu. Takzvaná umělecká díla jsou ošklivá, nevkusná, nic neříkající, ale přesto za ně bohatí zaplatí horentní sumy.
5. Čestná vojenská služba vlasti je odmítána, zpochybňována, vysmívána a posléze zákonem zrušena. Armádu tvoří nájemní žoldnéři.
6. Lidé pilně pracující jsou zesměšňováni a jako vzor se staví prázdní pokrytci, populisté, pochybní umělci a takzvané celebrity.
7. Daňové zatížení obyvatelstva stále roste a stát přerozděluje neúměrně vysoké částky. Lidé se nebojí nepracovat, protože stát se o ně vždy nějak postará.
8. Úroveň vzdělání rapidně klesá.
9. Státní dluh roste do nikdy nesplatitelné výše.
10. Přestává se vyrábět a pěstovat, protože výroba doma je moc drahá a potraviny a výrobky se dovážejí ze satelitních zemí.
11. Kdo se dostal do pozice, kde může ze státního krást, většinou tak činí. Postižitelnost těchto zločinů je velmi malá.
12. Početí a výchova dětí je vnímáno jako obtěžující a dětí se rodí stále méně.
13. Léty osvědčené mechanizmy, chránící poctivé před podvodníky, náhle selhávají.
14. Veřejné funkce se stávají předmětem kořisti, zisku, udělují se za úplatky, a kdo je získal, chce z nich kořistit, aby se mu vložený úplatek několikanásobně vrátil.
15. Staletími předků prověřené hodnoty – jako je čest, smysl pro povinnost, zodpovědnost, nadšení pro práci, pro dobročinnost, zápal pro věci veřejné, jsou vysmívány a zesměšňovány.
16. Šíří se cynismus.
17. Šíří se plýtvání, nestřídmost, znevažování znalostí, dovednosti a poctivé práce.
18. Do země přichází velké množství cizinců.
19. Politikové nadbíhají iluzi, která si vynucuje zábavu a státní podpory (chléb a hry)
20. Občané stále na všechno nadávají.
Tyto problémy kdysi „vyřešily“ barbarské germánské kmeny, dnes se děje totéž ale pod taktovkou Bruselu a Fašingtonu. Germánské kmeny kontrolují ten proces ekonomicky. Deja vu? Kdepak, myslím si, že dnešní společnost uhání právě touto nebezpečnou cestou. Všimněte se, co vše se dnes děje ve jménu tzv. demokracie a lidských práv. Válečné intervence neokonzervativců a import demokracie do suverénních zemí. Výsledek bývá velmi devastující. Infikováni kulturním rozvratem a politickou korektností vyrážíme bezhlavě do boje za práva všemožných minorit. Rozbíjíme tradiční rodinu podporou bezhodnotového feminismu; uvažujeme nad umožnění adopce dětí homosexuálům – skupině, která patří mezi ty chráněné onou politickou korektností. Snažíme se nalhávat si namísto mnohdy nepříjemných pravd. Homosexualita je jeden z příkladů. Vztah z nějž nemůže nic vzniknout není rovnocenný rodině a nemůže být považován za normu, ať už je sebevíc čestný (min. případů).To není útok na homosexuály, ale konstatování banální pravdy. Antidiskriminační přístupy často vyvolávají diskriminaci, jelikož je pokrucován přirozený řád, jenž vychází z podstaty světa. Zejména tady dochází k pletení pojmů jako rovnost a stejnost. Člověk nemusí být raketový inženýr, aby pochopil ten zásadní rozdíl: muž a žena jsou rovnocenné bytosti, avšak vzhledem k biologickým a psychologickým rozdílům mají různé preference a rozhodně nejsou stejní. Dohromady právě tvoří celek, jenž se doplňuje. To soudruzi z EU nikdy nepochopí a budou chtít kvóty pro ženy, které uráží jejich schopnosti a diskriminují muže – kromě toho zestátňují rozhodování soukromých firem. Důležité, aby se společnost zdravě vyvíjela, je podpora základních kamenů každé civilizace: rodiny, svobody, vzdělání. Namísto biflování a indoktrinování cizích myšlenek; podpora kritického myšlení, které tak schází. Nebát se být Černou ovečkou. Vytvořit prostor pro svobodný trh bez regulací, kde se budou zájmy lidí střetávat a ovlivňovat tak směřování země. Umožnit zdravý rozvoj rodiny, aby byla zodpovědným vzorem pro další generace. Demokracie totiž bez pevných hodnot ztrácí svou půdu pod nohama. Podobně jako Římská říše…

Hlásná trouba
Návštěvník
Hlásná trouba

Pěkně shrnuto. Tak teď ještě jak z toho ven. Nesměji se. Na to o tom přemýšlím moc dlouho. Problémem je atomizace společnosti a neschopnost jednotlivců překročit stín vlastního ega.

sibolet
Návštěvník
sibolet