Novičok nikdy neexistoval, ve skutečnosti šlo o NoviCzech, vtipkují ruská média a...

Novičok nikdy neexistoval, ve skutečnosti šlo o NoviCzech, vtipkují ruská média a nejsou daleko od pravdy. Base line NPL A-230 se totiž prý v Česku nevyráběla, ale jenom “testovala”, ohradil se Andrej Babiš proti výrokům Miloše Zemana! Českým politikům chybí rovná páteř a důstojnost, protože hra o slovíčka degraduje kauzu Skripal do roviny absurdní komedie, na jejímž konci je diskreditace české zahraniční politiky!

Novičok nikdy neexistoval, ve skutečnosti šlo o NoviCzech, vtipkují ruská média a nejsou daleko od pravdy. Base line NPL A-230 se totiž prý v Česku nevyráběla, ale jenom “testovala”, ohradil se Andrej Babiš proti výrokům Miloše Zemana! Českým politikům chybí rovná páteř a důstojnost, protože hra o slovíčka degraduje kauzu Skripal do roviny absurdní komedie, na jejímž konci je diskreditace české zahraniční politiky!

Andrej Babiš dnes po jednání s ředitelem BIS Michalem Koudelkou a ředitelem Vojenského zpravodajství Janem Berounem uvedl, že v České republice se nikdy Novičok “nevyráběl” a “neskladoval”, došlo prý v listopadu loňského roku pouze k “testování” základního modelu Novičoku, tzv. Base line A-230 na úrovni laboratorních podmínek a tzv. mikrosyntézy [1]. To je syntéza nervově paralytických látek (NPL) v miligramovém množství, která má za cíl poskytnout zkušební vzorek chemikům pro tvorbu protilátek a pro provádění izolovaných chemických testů.

Oběma ředitelům tajných služeb a zjevně i Andreji Babišovi proto vadí, že Miloš Zeman použil slovo “výroba”, i když mezinárodní organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) považuje za výrobu jakékoliv množství NPL, v tom se nedělá rozdíl. Ovšem OPCW nezakazuje výrobu NPL určenou pro laboratorní testování. V konečném důsledku tak Andrej Babiš pouze hasí požár po explozi, kterou způsobilo čtvrteční vystoupení Miloše Zemana na TV Barrandov, kde výrobu A-230 v ČR odhalil světu.

Ruská RT překřtila novičok na Novi-Czech.

Všechna Bakalova média začala již od pátku řízenou kanonádu se záplavou článků o tom, že Miloš Zeman tímto odhalením se stal vykonavatelem vůle Kremlu, a to kvůli tomu, že řekl národu pravdu o tom, že ČR opravdu testovala základní vzorec novičoku A-230. Podle názorů protizemanovských médií a politiků měl prezident tuto informaci udržet v tajnosti, protože její zveřejnění prý poškodilo Velkou Británii a Theresu May.

Celá narace proti Zemanovi přechází do fáze, kdy se zdá, že prezident by měl tajit i sebevětší svinstva tzv. západních partnerů, a to i taková svinstva, která mají souvislost se zfalšovanou kauzou chemického útoku na Sergeje Skripala a jeho dceru Julii v britském Salisbury. A znovu v této kauze vidíme, že mezi Milošem Zemanem a Andrejem Babišem vzniká další mocenská trhlina, kdy se premiér v demisi staví na stranu amerických a britských partnerů, namísto toho, aby se postavil na stranu zdravého rozumu. Česká republika novičok vyrobila (i když v malém množství) a otestovala ho (v laboratoři). To jsou prostě fakta a je neuvěřitelné, že česká vláda se nechce podívat pravdě do očí.

Aeronet varoval českou vládu před nehoráznou blamáží, nikdo nás neposlouchal

Aeronet byl jedním z prvních serverů v ČR, který přinesl věcné důkazy a závěry [2] o tom, že Česká republika vyráběla pro testovací účely desítky typů NPL od roku 1989, a to v souladu s pozdějšími předpisy OPCW, takže je jasné, že ruské tajné služby mají důvěrné informace a znalosti o schopnostech vojenských laboratoří v ČR a v ostatních zemích NATO, takže proto ruské ministerstvo zahraničí se ohradilo proti tvrzení Theresy May, že prý jenom Rusko umí vyrobit novičok. To byla a je lež, protože v souvislosti s novičokem byl dokonce v USA schválen patent [3] pod reg. číslem US 9,132,135 B2 a minimálně Velká Británie, Švédsko, ČR a Slovensko mají natolik špičkové laboratoře a zaměstnance, aby zvládli syntézu nervově paralytických látek. Hlavní roli zde hraje především Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, ze které pochází většina dnešních expertů v AČR na protichemickou obranu. Právě špičkové chemické školství je předpokladem laboratoří pro výrobu pokročilých NPL.

Sergej Skripal v 80. letech jako agent KGB, vpravo současné foto jeho dcery Julie.

Andrej Babiš rovněž uvedl, že Sergej Skripal byl otráven agentem A-234, nikoliv A-230. Jenže pozor, tohle není informace, kterou lze stoprocentně ověřit. Britská laboratoř Porton Down dosud neposkytla nikomu z pracovníků OPCW možnost odebrat vzorky na místě údajného útoku v Salisbury. Přestože novičok A-234 má velice rychlý rozklad (17 až 36 hodin), v Salisbury i více jak 2 měsíce po údajném útoku zůstávají uzavřené oblasti kvůli údajnému zamoření novičokem, Skripalův dům, italská restaurace, část parku atd. Britské úřady nadále odmítají pustit na místo mezinárodní odborníky z OPCW, což je neuvěřitelný skandál. Představte si, že by třeba Bašár Asad v Sýrii odmítal dva měsíce pustit na místo údajného chemického útoku experty z OPCW. To by bylo křiku a mezinárodního pohoršení. Ale když se takto chová zkorumpovaná vláda Theresy Mayové, je ticho po pěšině. To je pokrytectví! Rusové nadále upozorňují, že proti novičokům neexistuje léčba a nelze se uzdravit.

Více jak dva měsíce po útoku zůstavají místa útoku v Salisbury uzavřená, Londýn odmítá vpustit odborníky z OPCW

Namísto toho jsme se však dozvěděli, že Julia Skripal byla minulý měsíc potají a uprostřed noci propuštěna z léčby a britská tajná služba MI5 ji odvezla, ruská média přinesla informaci, že by měla být držena na blíže neurčené britské vojenské základně ve Skotsku. Jasný není ani osud Sergeje Skripala. Dcera Julia měla se svojí sestřenicí nedávno bizarní a krátký rozhovor [4], ze kterého bylo cítit, že je pod tlakem a nemůže mluvit. Ruské úřady požadují důkaz po britské straně, že jsou oba dva naživu, ale britské úřady na to reagují slovy, že Julia Skripal si nepřeje hovořit s ruskými úřady. Ruské ministerstvo zahraničí proto otevřeně už hovoří o únosu dvou ruských občanů britskou tajnou službou. Mezinárodní experti nesmí na místo činu v Salisbury, Rusko nedostalo žádný vzorek bojové látky od Britů, dva lidé, kteří měli zemřít, se zázračně uzdravili, ale nikdo je nesmí vidět, nikdo s nimi nesmí mluvit, ani úřady vlastní země, jíž jsou občany.

Britští chemici prohledávají dodávku v Salisbury, ve které měl být také nalezen novičok.

V této velmi nebezpečné frašce se stala česká vláda kumpánem a spolutvůrcem britské zpravodajské hry s údajnou otravou Skripalových, a když pravda vychází na povrch, česká vláda neumí najít odvahu se postavit a říct, že ČR testovala základní base line novičoku A-230, a že je schopna vyrábět nervově paralytické látky. Ruští experti upozorňují, že příznaky Skripalových odpovídají zasažení nervovou látkou BZ, a nikoliv novičokem. Jenže BZ je lehce syntetizovatelná NPL, kterou zvládají vyrobit i méně zkušené chemické laboratoře.

Zatloukat, zatloukat a zatloukat!

České občany musí zajímat především to, že i po provalení pravdy, že česká vláda lhala, když minulý měsíc tvrdila, že v ČR se nikdy s novičoky nepracovalo, nedochází k přiznání chyby a k omluvě Ruské federaci za poskytnutí nepravdivých informací. Protože ČR je povinna jako členská země OPCW poskytnout jiné členské zemi pravdivé informace o testování NPL. A to se nestalo, protože jak Andrej Babiš, tak i Martin Stropnický, minulý měsíc prohlašovali, že ČR nikdy novičok neměla a nepracovala s ním. Informace Vojenského zpravodajství dodané Miloši Zemanovi však ukazují, že to není pravda a čeští vojáci vyrobili a testovali A-230 vloni v listopadu v Brně. To lze hodnotit ze strany Ruské federace jako záměrné zamlčení o testování NPL v ČR podle norem OPCW, které přikazují transparentně informovat o “výrobě” NPL pro účely laboratorního “testování”.

Veřejně dostupné vzorce rodiny novičoků.

Občany ČR by nemělo děsit, že čeští chemici testují protilátky a ochrany proti NPL, takže potřebují si vyrábět malé vzorky NPL, na kterých mohou testovat, v tom není naprosto žádný problém a je to tak v pořádku. Ale občané by se měli mít na pozoru, když vrcholní představitelé vlády lžou na diplomatické úrovni jiné zemi a tvrdí všem do očí, že ČR s NPL agenty řady novičok nikdy nepracovala, i když to není pravda, protože každému chemikovi musí být jasné, že mít špičkové protichemické jednotky znamená mít i špičkové laboratoře, kde se musí vzorky NPL vyrábět, aby je šlo testovat. To není žádná ruská propaganda, to je obyčejná “common sense”. A dohadování se mezi Strakovou akademií a Pražským hradem o slovíčka, jestli ČR “vyrobila” nebo jen “otestovala” novičok, je totální alibismus a pokrytectví. Bohužel, toto pokrytectví naplňuje český mainstream s cílem poškodit Miloše Zemana za to, že řekl pravdu. Pan prezident zaslouží obdiv a uznání za charakter a upřímnost k českému národu. Pane prezidente, děkujeme!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Karin
Návštěvník
Karin

Otravné látky se v České republice vyrábějí výhradně pro laboratorní účely, kvůli otestování jejich vlastností, řekl ředitel Vojenského výzkumného ústavu v Brně Bohuslav Šafář dne 17.3.2018.
A včera dostal od Šlechtové, bez udání důvodů, padáka. Jó Vašku nechoď s pány na led……!

vlk samotář
Návštěvník
vlk samotář

Jestli si Skřípal taky nepořídil “švédský Novičok” … : DDD

pro Google Chrome..:
https://www.mojevideo.sk/video/28ea6/dvaja_dani_a_surstr_mming_(vyzva).html

pro mobilní verzi…:
https://m.mojevideo.sk/3lba

(128 387)

aamater _ tato
Návštěvník
aamater _ tato

Hnus, že aj Česi sa uchýlili ku klamstvu. Ako asi tak mohli testovať niečo čo nemajú?

jenda
Návštěvník
jenda

“Já se nepotím, já perspiruji. A já neperspiruji,protože Winchestrové neperspirují”
maj. Charles Emerson Winchester III., MASH 4077 ?

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Nakonec se provali, ze Babis dodal ampulku s NoviCzechem Májové pro MI6 na tajňačku diplomatickou cestou…. 😉
Pan Prezident si svym vyrokem otestoval Andrejovy politicke schopnosti a loajalitu, a Andy zklamal (tedy: neobstal 😉 )
No nevim, nevim, jestli pan Prezident toho ANOSoudruzi Babise bude podruhe jmenovat Premierem, nebo mu ukaze jeho misto svoji hulkou … 😉

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

Tohle už nemá ani cenu rozebírat. Novicok u nás byl a tečka. Ostatní protitvrzeni jsou lži, zbabělost a u platnost.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Rozdíl mezi novičoky 230,234 atd…prakticky žádný…. účinek stejný… http://www.chemicke-listy.cz/ojs3/index.php/chemicke-listy/article/view/1136/1136

jara
Návštěvník
jara

Kde se chemické zbraně zaručeně nenachází, tam se “zaručeně” nachází a kde se zaručeně nachází, tam se zas “zaručeně” nenachází.. To je logika, co? Hlavně, že se “najde” důvod, ať je to v případě Iráku, či Sýrie, či krtka Skřipala. Jinak mimo téma – takové zrádce nechal A. H. pověsit na struně od piana…

Frank
Návštěvník
Frank

Pěkně si naše vláda naběhla na vidle. O prodejných presstitutech nemluvě.

Len
Návštěvník
Len

Babiš měl svého času rozestavěnou v Německu továrno na výrobu chem. hnojiv. Zda to prodal a nebo staví dál nevím. Ale pokud to je pravda, nikdy nebude loajální s Českou republikou.
Sedí na dvou židlích a pokud ” nepodepíše”, o fabriku “příjde”. Proto asi i ty dohody s ČSSD – bude se vymlouvat na koalici – až podepíše.

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

Babis ma tovarnu na chemicka hnojiva? A nerikejte. Jestli ceske vojenske laboratori ten novicok nakonec nedodal Agrofert ? (Kdyz ho testovali, ale nikdo ho nevyrobil) ☺

Navrátil
Návštěvník
Navrátil

Babiš má více chemických továren,nejen Lovosice,výroba umělých hnojiv,také na Slovensku Duslo Šala,ale nějvětší je Synthesia Pardubice.Dále Precheza Přerov.Litvinov,Valašské Meziříčí.Ústí nad/Labem.