Nigel Farage varoval Američany před zfalšovanými volebními průzkumy. Proti Trumpovi jsou průzkumové...

Nigel Farage varoval Američany před zfalšovanými volebními průzkumy. Proti Trumpovi jsou průzkumové agentury v USA připraveny vyrábět čísla na objednávku jako v případě Brexitu! [CZ Titulky]

Nigel Farage varoval Američany před zfalšovanými volebními průzkumy. Proti Trumpovi jsou průzkumové agentury v USA připraveny vyrábět čísla na objednávku jako v případě Brexitu! [CZ Titulky]

Nigel Farage, hlavní tvář Brexitu v Evropské unii a předseda britské euroskeptické strany UKIP, přijel před několika dny do USA a pronesl projev na shromáždění Donalda Trumpa. Poskytl však zároveň rozhovor americké stanici Fox News, která v podstatě jako jediná dává určitý pozitivní prostor Donaldu Trumpovi a v rozhovoru se Nigel Farage dostal i k tématu manipulací s předvolebními průzkumy k Brexitu. Britské průzkumové agentury totiž byly podle všeho podplacené a vyráběly proti zastáncům Brexitu zmanipulované předvolební průzkumy. Britská policie obdržela dokonce i několik trestních oznámeních z korupce, ale celá věc se zdá, že vyšuměla do ztracena. Několik dnů před Brexitem totiž i renomované průzkumové agentury uváděly v Británii naprosto nepodložená čísla, která uváděla zastánce setrvání v EU s velkým náskokem před zastánci Brexitu.

Donald-Trump-and-Nigel-Farage-957x598.jpg
Nigel Farage na volebním mítinku Donalda Trumpa v USA.

Nigel Faraga ve videu potvrdil, že ještě ráno před otevřením volebních místností uvedla jedna z britských agentur průzkum, ve kterých uvedla, že zastánci setrvání v EU vedou o 10 procentních bodů. Tyto manipulace nebyly náhodné, ani nešlo o statistickou odchylku, ale šlo o komplexní plán, jak mezi zastánci Brexitu vnést skepsi, aby nešli k volbám. Stejné procesy probíhají i v ČR, kde průzkumové agentury používají stejné zkorumpované mechanismy jako britské průzkumové agentury. Rozsáhlý rozhovor o manipulacích s průzkumy v ČR jsme před 2 roky přinesli v článku zde. Určitě si pamatujete, jak české agentury v roce 2010 před parlamentními volbami předpovídali ČSSD vítězství až se 14% náskokem. Nakonec víme, jak volby dopadly a i když ČSSD vyhrála, bylo to jen o 2% a ČSSD skončila v opozici, protože nenašla koaličního partnera.

Manipulace s průzkumy před Brexitem, ale i před volbami v USA

Systém průzkumů je úzce propojený s tzv. pilíři moci v každém režimu. Politické strany se opírají o voliče, ale těm je třeba vnutit určitý pohled na realitu a k tomu slouží kromě rozhlasu a televize také průzkumové agentury. Je lidskou přirozeností, že člověk nechce hlasovat pro stranu, která nemá šanci. Skalní jádro voličů nerozhoduje volby, na tyto voliče průzkumová cílovka nemíří. Úkolem zkorumpovaných mediálních agentur je ovlivnění “měkkého” voličského segmentu, který nemá politické přesvědčení, ale hlasuje pouze podle volební nabídky a programových tezí stran. Jsou to lidé, kterým nevadí estébácká minulost oligarchy, opilectví, třídní nebo šlechtický původ, ale zajímá je pouze to, co která strana nabídne na talíři.

TAI329edf_cssd8.jpg
Klobásky a laciné pivo na volebním mítinku ČSSD.
Kdo nenasype průzkumovým agenturám, výsledek ve volbách neudělá!

Voliči se proto dají koupit za sliby, které se pro jistotu “pocukrují” koblihy nebo klobáskami rozdávanými na předvolebním cirkusovém meetingu. Ovšem průzkumové agentury se postarají o prefabrikaci preferencí. Stojí to sice peníze, ale funguje to. Dostanete se tak díky průzkumům do televize, do diskusí, lidé se o vás dozví. Průzkumové agentury to vědí, že formují a modelují informační pole v zemi do takové míry, že přímo ovlivňují a manipulují demokratickým procesem v zemi. Nigel Farage jen potvrdil, že průzkumové agentury hrály v Brexitu důležitou roli, ale manipulace už nebyla účinná, protože odpor vůči EU v Británii má silné kořeny, na kterých byla kampaň Brexitu vystavěna. Pokud by ale kampaň trvala o týden déle, bůhví jak by to dopadlo. Elity se nebály ani obětovat poslankyni parlamentu Jo Coxovou (více zde a zde), po které se najednou slehla země a není o ní ani slovo, kauza v podstatě utichla.

06-22-jo-cox-screencapture.jpg
Jo Coxová prohlašovala o multikulti integraci, že díky ní jsou si lidé v Británii k sobě blíže a spojuje je více věcí, než ty, které je rozdělují. Sluníčková Jo byla za podivných okolností zavražděna 7 dnů před hlasováním o Brexitu.
Hillary Clinton má zřejmě nádor na mozku, recidiva z roku 2012?

Stejný proces probíhá v USA. Dokonce se na americké alternativě hovoří o tom, že existují obavy, aby na Donalda Trumpa nebyl spáchán atentát na předvolebním mítinku, jako se už v minulosti jednou stalo v případě Roberta Kennedyho v roce 1968, bratra JFK. Hillary Clinton trpí zřejmě rakovinovým nádorem na mozku, včera byla opět stažena z veřejnosti po zkráceném projevu a opět se spekuluje, že problémy s krevní sraženinou na mozku, kvůli které byla v roce 2012 hospitalizována (více zde), se zřejmě opět vrátily. Hillary začala nově nosit tmavé brýle, dokonce i v autě, což ukazuje na bolesti očí z přímého světla. Kromě migrény je citlivost na světlo doprovodným příznakem mozkových nádorů. Článek o jejím stavu je zde.

Hillary-Clinton-health-seizure-on-camera-help-up-stairs.jpg
Hillary Clinton je doprovázena a podpírána bodugurady do svého domu. To nesvědčí příliš o jejím dobrém stavu.

Krevní sraženiny na mozku jsou totiž často vyvolány nádorem, který utlačuje cévy. Tím dochází ke zvyšování tlaku a nakonec k prasknutí cévy, kdy krev vytvoří potom v mozku sraženinu. Zdravotní stav Hillary Clinton je předmětem mnoha spekulací, ovšem americký mainstream řeší pouze Trumpa, jeho napojení na Putina a ruské hackery. Média taktéž nedávají příliš velký prostor kauze o emailech Hillary Clinton, protože informování o celém případu je pouze zlomkové. Hlavním úkolem amerických médií je výroba špíny a otevřená kampaň proti Donaldu Trumpovi. Je dobře, že Nigel Farage odhalil, jakým způsobem se manipuluje s veřejným míněním.

*Titulky ve videu nahoře zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Občan
Návštěvník
Občan

ELEKTRONICKÉ VOLBY IN USA:
https://youtu.be/ArC7XarwnWI
…A JEŠTĚ JEDNOU SVOBODNÉ VOLBY:
https://youtu.be/RMElvPDza9Q

Pavel
Návštěvník
Pavel

No jo, ale Trump také není žádný velký štěstí. GP vlastně lidi nutí fandit Trumpovi a přitom Trump je jeho koněm. Je zajímavé sledovat, jak GP používá ty samé nástroje tentokrát proti těm, co s volbami manipulují. Dříve mu manipulace s hlasy vyhovovala. A skutečným programem Trumpa je rozklad USA.

kari
Návštěvník
kari

Je pravda, ze agentury pro pruzkum verej.mineni mohou ovlivnit volby, ale myslim, ze to pak u voleb nefunguje, pokud jsou lide vylozene nastvani. To je potom obraceny efekt, ktery se posledni dobou stava, ze ” navzdory pruzkumum verejneho mineni prekvapive vyhral….ten kdo se mainstreemu nehodi ☺ . A v USA to vypada, ze jsou lide skutecne nastvani. Proto vyhraval a postupoval Trump a ne tradicni “korektni” kandidati. A kdo vi, jak by vamerickych primarkach dopadla Clintonova, kdyby se v jeji demokraticke strane necachrovalo v neprospech Sanderse, coz uz bylo odhaleno.

Saša
Návštěvník
Saša
Janaz
Návštěvník
Janaz

Máte pravdu, aj ja som alergická na predvolebné “prieskumy” a čím viac ma presviedčali, že mnou preferovaná strana sa nedostane do parlamentu, tým viac som robila “agitku” v okolí. Pomohlo aj to, že som už bola oboznámená s praktikami agentúr a prieskumami na objednávku a búrila sa mi žlč.

P.Janota
Návštěvník
P.Janota

Týden před vraždou poslankyně agentury dávaly jasný náskok příznivcům odchodu. Teprve po vraždě otočily výsledky průzkumů, ale ne všechny! https://ig.ft.com/sites/brexit-polling/ Generalizace prolhanosti jakoby všech agentur, co dělají průzkumy, je manipulativní vůči čtenáři. Mezi nejpřesnější agentury patří v Česku STEM a TNS. U minulých voleb 2013 byla největší odchylka volebního modelu STEM http://nn.bb/odchylka uskutečněného 10 dní před volbami od skutečného výsledku voleb 5.5% (ČSSD). U ANO činila odchylka 2.5%, KDU 2.2%, KSČM 1.6%, ODS 1.1%, Úsvit 1%, TOP09 0.5%. Volební model STEM vykazuje vysokou přesnost hlavně u stran s menšími preferencemi (pod 10%). Vraťme se k USA – za poslední 3 týdny Clinton zvýšila náskok z 4.5 na drtivých 7.3 %.
9 týdnů před volbami prakticky rozhodnuto. Od 2008, co 2x za sebou vyhrál muslimský čenoch, rozhodují v Americe (kde tvoří Non-Hispanic White jasnou 64% většinu), již socky, barevní, devianti a menšiny. Minority se umí totiž sjednotit. (95 % černochů volilo Obamu). PollyVote predikce, která kombinuje různé předpovědní modely napříč mezi sebou, má nelidskou přesnost (accuracy). V posledních 3 volbách činila odchylka předpovědi od skutečného výsledku do 0.9%. K výraznému zpřesnění dochází u tohoto modelu 100 dní před volbami. http://pollyvote.com/en/combining-forecasts/ Jiný volební model potvrzuje vítězství Clinton rovněž, i když o méně , “jen” +4.9% http://projects.fivethirtyeight.com/2016-election-forecast/

elko
Návštěvník
elko

nic není jisté, ani přesné agenturní čísla ještě nezaručují stejný výsledek

skyllaacharybda
Návštěvník
skyllaacharybda

ale spirála mlčení funguje, jak se potvrdilo i u nás….

Ereinion
Návštěvník
Ereinion

Nejpřesnější je v Česku dle mého SANEP

hagalaz
Návštěvník
hagalaz

Jste naivní, všechny agentury se podplácí. Lidi už jsou tak naštvaní, že žádná vládní strana se by se už nedostala ke “korytu”. Takže oni musí začít fixlovat a to budou fest. I když tu máme plno ovcí co věří čt, nově atd. a nejhorší jsou pražáci.

vlad
Návštěvník
vlad

stará vesta

smith
Návštěvník
smith

Standardní postup jak zblbnout davy, bohužel…..ideálním příkladem je vzestup jednoho hnutí a jednoho ministra…v minulosti to byl pražský primátor a jeho pobyt ve vysokých horách kdesi v Asii…..a bohužel ti lidé se nechají takhle zblbnout, nic je nezajímá, nic si nezjišťují sami, nechají se zblbnout snížením DPH na točené pivo, atd…..ale na druhou stranu, tohle je ten ideální výřez společnosti, který je chtěný…….odporný hnus

Rorýs
Návštěvník
Rorýs

IQ voliče je přímo úměrné kvalitě lidí v politice.

paa tal czechia
Návštěvník
paa tal czechia

A co když nebude zvolen vubec NIKDO?

smith
Návštěvník
smith

zmoudření národa ?

LCZ
Návštěvník
LCZ

Toho se já obávám….