Nicolas Maduro má být podle USA obviněn z válečného zločinu a Juan...

Nicolas Maduro má být podle USA obviněn z válečného zločinu a Juan Guaido zvažuje odeslat do Washingtonu zvací dopis pro americkou armádu, má prý k tomu uznaný mezinárodní mandát i díky českému prezidentovi! Venezuelský ústavní soud označil Juana Guaida za uzurpátora moci a bude na něj v nejbližších hodinách vydán zatykač! Válka a invaze je na spadnutí, opozice bude střílet, pokud dojde k pokusu o zatčení Guaida!

Nicolas Maduro má být podle USA obviněn z válečného zločinu a Juan Guaido zvažuje odeslat do Washingtonu zvací dopis pro americkou armádu, má prý k tomu uznaný mezinárodní mandát i díky českému prezidentovi! Venezuelský ústavní soud označil Juana Guaida za uzurpátora moci a bude na něj v nejbližších hodinách vydán zatykač! Válka a invaze je na spadnutí, opozice bude střílet, pokud dojde k pokusu o zatčení Guaida!

Hodinu od hodiny situace ve Venezuele dramaticky eskaluje a pomalu začíná být jasné, proč Miloš Zeman musel Juana Guaida na dálku uznat venezuelským prezidentem. Dnes totiž vše vyplulo na povrch, že je to opravdu velké, co se chystá. Dočasný a samozvaný prezident Juan Guaido totiž dnes poskytl Reuters odhalující rozhovor, ve kterém uvedl, že pokud Nicolas Maduro v nejbližších hodinách neodstoupí z funkce prezidenta, potom Juan Guaido oficiálně napíše žádost americkému prezidentovi o vojenskou pomoc v zemi s cílem ochrany a obrany demokracie [1]. Juan Guaido v rozhovoru uvedl, že světové mezinárodní společenství mu udělilo výkonný mandát k dočasnému řízení země na cestě k návratu demokracie do Venezuely, ovšem diktátor Nicolas Maduro prý nadále odmítá odstoupit z funkce, zabíjí a vraždí členy opozice a ta podle něho nemá pod kontrolou většinu venezuelské armády.

Juan Guaido zvažuje sepsání zvacího dopisu pro americkou armádu.

Podle Guaida přešlo na stranu opozice několik desítek velících důstojníků, ale z rozhovoru bylo zřejmé, že se jedná o naprosto zanedbatelné množství a právě z tohoto důvodu zvažuje Juan Guaido žádost prezidentu Donaldu Trumpovi, aby přišel venezuelské opozici na pomoc. Donald Trump během projevu o Stavu unie vyjádřil plnou podporu Juanu Guaidovi a jeho boji za demokracii ve Venezuele [2] a odsoudil Nicolase Madura jako tyrana a diktátora. České titulky ve videu nahoře zapnete tlačítkem “CC” v liště videa. Jenže to zdaleka není všechno. Argentinský server Infobae přinesl čerstvou informaci, že americký senátor Marco Rubio, o kterém jsme na Aeronetu před několika dny psali [3] v souvislosti s Leopoldo Lópezem, právě dnes oznámil, že navrhne americkému kongresu, aby obvinil Nicolase Madura z válečného zločinu [4], a to kvůli tomu, že Nicolas Maduro zablokoval na hranicích s Kolumbií silnice a mosty pro americkou humanitární pomoc pro opoziční Venezuelce.

Američtí neoconi postupují ve Venezuele jako v Libyi, doslova systematicky přesně krok za krokem s cílem získat “just cause” pro mezinárodní intervenci

Opakuje se tak scénář z Libye, kde Muammar Kaddáfí v roce 2011 odmítl mezinárodní humanitární pomoc pro povstalecké město Benghází, což následně vedlo k útoku NATO na Libyi a k vytvoření bezletové zóny nad Libyí. Je to klasická snaha kriminalizace prezidenta Venezuely v očích médií jako tyrana, aby veřejnému mínění později už nevadilo jeho plánované zavraždění, protože nikdo nebude protestovat proti zabití tyrana a zločince, kterého mezinárodní společenství označí za pachatele válečného zločinu. Sionisté si tak dopředu chystají alibi pro fyzickou likvidaci Nicolase Madura. Marco Rubio zdůvodnil už včera pro americká média, že ve Venezuele probíhá válka mezi vládou a opozicí, takže země je de facto ve válečném stavu a zablokování humanitární pomoci je podle Rubia aktem válečného zločinu. Marco Rubio návrh předloží americkému kongresu příští týden.

Senátor Marco Rubio (R-FL).

Následně poté, co bude Nicolas Maduro obviněn z válečného zločinu, Juan Guaido obratem požádá americký neoconský kongres, senátora Marco Rubia a rovněž prezidenta Donalda Trumpa o internacionální vojenskou pomoc ve Venezuele. Americká armáda by však do země podle čerstvých informací Alexe Jonese nešla sama, ale pokusí se vytvořit mezinárodní fíkovou koalici dalších zemí, zřejmě vojenské jednotky z těch zemí NATO, které uznaly Juana Guaida. Tedy možná by se to týkalo i vojáků české armády. Cesta ministra zahraničí Tomáše Petříčka do USA plánovaná na tento měsíc, kde se má setkat s ministrem zahraničí Mikem Pompeem, by se tak mohla týkat i žádosti o podporu koaliční operace USA a zemí NATO ve Venezuele, zřejmě bez mandátu OSN, protože Rusko a Čína něco takového v RB OSN budou vetovat.

Nevypadá to už na americkou invazi, ale nově na mezinárodní mírovou koalici zemí NATO, které uznaly Juana Guaida. A poděkování letí na Hrad prezidentovi. Tohle jste chtěl?

Prvním krokem ke svržení Nicolase Madura bylo vytvoření mezinárodní koalice zemí, které byly vyzvány americkou vládou, aby uznaly Juana Guaida dočasným prezidentem Venezuely. Druhým krokem bude eskalace a vykreslení Nicolase Madura jako válečného zločince, který blokuje mezinárodní humanitární pomoc. Prostě obraz lidské stvůry pro světová média a veřejnost. Ve třetím kroku Juan Guaido, jako prezident uznaný mezinárodním společenstvím, požádá o vojenskou pomoc USA s cílem odstranit tyrana a válečného zločince od moci. Všechno, co bude následovat potom, už může mít mnoho podob. Leteckou bombardovací kampaň, přesné rakety namířené na budovy venezuelské armády a národní gardy, přesné útoky na prezidentský palác a vyhlášení bezletové zóny nad Venezuelou, kterou Marco Rubio navrhoval v rozhovoru pro MSNBC už ve čtvrtek jako jednu z možností.

Přísaha Nicolase Madura do rukou předsedy Ústavního soudu Venezuely, 10. ledna 20019.

Poté, co by byla bombardováním oslabena venezuelská armáda, by potom proběhla spojenecká invaze do země pod velením americké armády. Americký prezident Donald Trump by toto označil nikoliv za americkou akci, ale za mírovou misi široké mezinárodní koalice a světového společenství s cílem osvobodit Venezuelu od tyrana a válečného zločince. Všechny země NATO, které uznaly Juana Guaida, budou požádány, aby tuto mezinárodní akci podpořily svými jednotkami a vojáky. A protože Venezuela leží na ropě, každá země, která pomůže Juanu Guaidovi svrhnout Nicolase Madura, dostane jako projev díku zaplaceno od Venezuely ropou. Takže nepůjde o žádnou charitu, ale o vojenskou operaci, na jejímž konci bude pro země koalice značný profit.

Zemanovi může ulpět na rukách krev z Venezuely, jako ulpěla Schwarzenbergovi z Libye po jeho uznání dočasné libyjské vlády v Benghází v roce 2011 místo té Kaddáfího v Tripolisu

A že situace k tomuto scénáři opravdu směřuje, to včera potvrdila i další událost. Venezuelský ústavní soud označil veškerá rozhodnutí venezuelského parlamentu od 20. května 2018 za neústavní a neplatná [5]. Od toho dne totiž venezuelský parlament, v rozporu s ústavou, blokuje a sabotuje ústavní proces inaugurace zvoleného prezidenta, který byl 20. května 2018 zvolen v lidovém hlasování. Tímto včerejším rozhodnutím ústavního soudu je tak neplatné i jmenování Juana Guaida dočasným prezidentem Venezuely ze dne 23. ledna 2019.

Juan Guaido byl dále obviněn z neústavního jednání a uchvácení moci a očekává se, že na něj bude vydán zatykač. Právě proto Juan Guaido oznámil v rozhovoru pro Reuters, že zvažuje sepsání zvacího dopisu pro americkou armádu. Opoziční strany dnes již oznámily, že pokud se policie nebo armáda pokusí Juana Guaida zatknout, budou ho aktivně bránit i zbraněmi. Jednalo by se tak o vypuknutí občanské války v plném rozsahu, ke kterému přispěl i Miloš Zeman, protože uznal Juana Guaida a ten se nyní tímto mezinárodním mandátem ohání a zaštiťuje, že teď má v ruce mandát k pozvání amerických vojsk do Venezuely s podporou mezinárodního společenství.

Ústavní venezuelský soud během inaugurace Nicolase Madura.

O tom, že česká armáda by poslechla žádost USA o vyslání českých vojáků do mezinárodní operace ve Venezuele, o tom není potřeba pochybovat. Ministr obrany ČR Lubomír Metnar totiž včera uvedl pro česká média, že mise českých vojáků v Afghánistánu se bude řídit podle Američanů [6]. Pokud Američané zůstanou dalších 50 let v Afghánistánu, zůstanou tam i čeští vojáci. Pokud však americká armáda odejde z Afghánistánu, odejdou i čeští vojáci. Z tohoto stanoviska českého ministra obrany je doufám jasné, jak vazalské a loutkové propojení plní česká armáda ve vztahu k americké armádě.

A když slyšíte od Miloše Zemana výroky, že v Kábulu se bojuje za Prahu, potom dost možná uslyšíme od prezidenta i to, že v Caracasu se bojuje za odkaz 17. listopadu, na který Miloš Zeman odkázal ve svém dopisu [7], který zaslal Juanu Guaidovi. Ve Venezuele může reálně dojít k modelu Libye a bude to Miloš Zeman, který bude mít krev na rukách stejně, jako Karel Schwarzenberg, který v roce 2011 uznal [8] přechodnou vládu v Libyi, která byla v opozici proti Muammaru Kaddáfímu a označoval to za proces demokratizace bohaté země, která leží na ropě. Historie se opakuje.

Záznam pátečního pořadu o Venezuele

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

512
Komentářů k článku


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling, pomluvu, diskreditaci serveru AE News nebo dehonestaci autora článku. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, nadávky, schvalování teroristických útoků, komentáře, fotografie nebo videa se znaky sadismu, brutality, sexuality, porna nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti, výzvy nebo obrázky s tématikou fyzické likvidace kohokoliv nebo výhrůžky komukoliv nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. V diskusích je povoleno vyjadřovat jen vlastní soukromé názory jako fyzická osoba, ne stanoviska firem, podniků, skupin osob, spolků, sdružení nebo organizací. Pro publikaci takových stanovisek kontaktujte nejprve naší redakci. V komentářích není dovoleno používat "shouting", tzn. křičení vyjádřené psaním celých vět pouze velkými znaky. Příspěvky nesplňující tyto základní podmínky slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu, politické reklamy a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky). V diskusích je zakázána impersonace, vystupování pod jmény cizích žijících osob.

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


avatar
5000
  Zasílat  
od nových od starých od palců
Upozornit na
aamater
Návštěvník
aamater

Toho samozvanca treba chytiť a súdiť, následne podľa stanného práva aj obesiť. A to verejne pre výstrahu!!!

frank
Návštěvník
frank

Zeman udělal hezký veletoč. Je to čučkař.

Alkaponek
Návštěvník
Alkaponek

Ne, jen rozumí procesům… a přesně na tomto příkladu je vidět, jak lehce se dá dav zmanipulovat.

“Ukrajina najednou z čista jasna neuznala Guaida venezuelským prezidentem.

Ukrajina je pod přímým strukturním řízením Spojených států, tak jak se to mohlo stát, že ho neuznala? Proč? Přece proto, že v USA existují dvě křídla. Působí tam globální elita a americká státní elita. A proto jde v podstatě o signál všem, kteří mu porozumí, že Guaidó je projekt, který skončí jako propadák. Takže se stále mluvilo o vpádu, že dojde ke vpádu… Maduro vyhlásil cvičení a provedl přesuny armády, a teď jsou tři směry možného vpádu kryty.

Teď by ten vpád byl sebevraždou.”

Joachim
Návštěvník
Joachim

Moc hezka fotka pana “presidenta”. Kapr zuzla, kapr nekouse. Nova Lewinska?

.B.
Návštěvník
.B.

Islám je přece náboženství míru, jen ti psychicky narušení jedinci jim to kazej….
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/594419/taxikar-urizl-chlapci-6-hlavu-pred-zraky-vydesene-matky.html

r.m.
Návštěvník
r.m.

Ale to se stalo u našich spojenců v Sau údské Arábii. Nechápu, tak vyspělá demokracie a teď tohle. Taxíkáře k tomu musel donutit Putin.

.B.
Návštěvník
.B.

O tom nepochybujte! To nemá s islámem nic společného! 😀

Iva
Návštěvník
Iva

Už se nepíše, že tech psychicky narušených je tam ale většina. Výchova v islámu málokoho nepoznamená na těle i na duši. V některých zemích určitě.

Pijack
Návštěvník
Pijack

O jednoho slimáka méně 🙂

Štěpka
Návštěvník
Štěpka
.B.
Návštěvník
.B.
Xerigordon
Návštěvník
Xerigordon

Mimo téma:
Tento link odkazuje na havlohnidní centrum UFFo v Trautenau (rozuměj Trutnově). Zde radnice vedená ODS při max. 20% volební účasti dodnes “páchá dobro”, a kolem UFFa v noci chrápou lidi bez domova.
Také v této oblasti má MV střelnice a zrovna dnes pilně cvičí.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Uffo

heriq
Návštěvník
heriq

OT:
Na slovensku o5 honí Kotlebu…
Prý je výzva na zastavení LGBT hnutí (veřejnou prezentaci LGBT komunity v ulicích měst jinak než politické hnutí chápat nelze) výzvou k fyzickým útokům „uvažuje“ právník IĽP…
https://www.ta3.com/clanok/1147963/stop-lgbt-vyzyvaju-kotlebovci-celia-trestnemu-oznameniu.html
Tentokrát si slovenský chazariát kromě trestního oznámení nepřekvapivě tradičně zvolil jako bojový nástroj ekonomické vydírání bilboardové firmy:
„Prekvapuje ale, že seriózna fima ako euroAWK s.r.o. poskytne svoje reklamné plochy na takúto pofidérnu kampaň. Obzvlášť ak vezmeme do úvahy, že vašej firme sa už dlhé roky veľmi dobre darí práve v slobodnej a demokratickej spoločnosti, ktorú by kotlebovci chceli zničiť.“
http://www.ludskeprava.sk/nienenavisti/#more-45852
Tuhle vyděračskou petiční akci prý již podpořilo více jak tři tisíce buzerantů, lesbiček, transek a „židů“…

comment image

To jsem zvědav co vymyslí chazaři v česku na Národní Demokraty aby neprošli do Jewroparlamentu.

STOP CHAZARIÁT !!!

Iva
Návštěvník
Iva

p. Kotleba má naprosto pravdu a žádné kecy zločinné pravdoláskařské žumpy na tom nic nezmění!!

chemnitz
Návštěvník
chemnitz

Marian Kotleba je charakterní člověk, kterého musíme podporovat, stejně jako Slováci, naši bratři.

vrtěti psem
Návštěvník
vrtěti psem

Kotleba je u mě nejlepší Slovenský politik a je jen škoda, že v našem parlamentu není nikdo, kdo by se mu podobal.
On se nebojí, postavit se za křesťanství a ukázat na jeho zednářského nepřítele..
https://www.youtube.com/watch?v=mCUN-lrm2vc

r.m.
Návštěvník
r.m.

Tlak na Evropu roste, Američané nám už vyhrožují sankcemi
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/497061-americky-ministr-zahranici-varoval-evropu-pred-huawei.html
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo v pondělí v Budapešti varoval, že Spojené státy by mohly být nuceny omezit některé operace v Evropě, pokud by evropské státy nadále obchodovaly s čínským výrobcem telekomunikačního zařízení Huawei.
Pompeo slíbil, že seznámí maďarského premiéra Viktora Orbána a politiky s americkými poznatky ohledně rizik spojených s Huawei.
Kretén. Ty hrozby jsou vyšší výkon a nižší spotřeba. Baterky vydrží déle.

Iva
Návštěvník
Iva

Jeje, ať ty svoje operace omezí!!! Nejlíp hned. To by byla ta nejlepší zpráva.

Sonata
Návštěvník
Sonata

r.m.

Možná by bylo dobré zamyslet nad pravou podstatou vyhrožování sankcemi.

tana
Návštěvník
tana

To jsem zvědava, jak ochotně USA převezmou platbu za arbitráže.

r.m.
Návštěvník
r.m.

technologická zaostalost? architektura Pompeových procesorů je 10 nanometrová, Číňaní zvládli 7 nanometrovou – vyšší výkon a nižší spotřeba, s dalšími technickými záležitostmi tě nedokážu seznámit

Vladimír
Návštěvník
Vladimír

Hrozba je že ve výrobcích Huawei nejsou zadní vrátka s emerickou nlajkou a to vážně ohrozuje sběr dat. Americký horor se mění ve frašku

JeBe
Návštěvník
JeBe

Jo, všechno ať dělají jiní. Najdi si sám ranní kávičku od Terezy Spencer, analyzuj informace a vyhodnot. Do rána se nudit nebudeš. A ráno dostaneš násupem další cerstvy kafe. A pana VK nech vydechnout, měl teď toho moc, prostě zahul.

JeBe
Návštěvník
JeBe

Patřilo to pod Rabi-Atora. Ale tobě to taky prospěje. Pompeo objíždí východní Evropu z jiných dulezitejsich důvodu než je Huawei, baterko. Proč vynechal Zemana? Do toho vidis?
Asi tě Pompeo zmatl spolu s hovinkami. cz

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

No tak at se Američane s Evropou omezej. Včera už bylo pozde. EU by na to jako odpoved mela okamzite uznat Madura prezidentem. A přestat kupovat americke zbrane. At si USA ty sve rakety a letadla naloži do octa. Ale co chtit po loutkach.

Rudolf Kavan
Návštěvník
Rudolf Kavan

Aha, tak Evropa ma zacit nakupovat americky zemni plyn a oni pak ty operace omezi.

malostranska
Návštěvník
malostranska

..Nebo bomba zabije desítky Maďarů jestli vás nebudeme moct chránit…
Nové 911 na nespolupracující Maďary.

min
Návštěvník
min

V neděli zahájil Maduro pětidenní vojenské cvičení, největší za posledních 200 let. Mimo jiné, “pokryje” i pučistou ohlášenou akci 12.2.
http://www.eluniversal.com/politica/32766/maduro-la-fanb-incorpora-nuevos-equipos-de-combate
http://www.eluniversal.com/politica/32762/remigio-ceballos-nego-fisuras-en-la-fuerza-armada
http://www.eluniversal.com/politica/32755/guaido-dice-a-militares-que-negar-ayuda-es-un-crimen
Madurovi zůstávají i při vší hloubce stávající hospodářské krize a silným vnějším tlakům veškeré šance k udržení energie – v případě, že provede politické reformy. Uznání některých cizích mocností ve prospěch Guaydo nebude rozhodující v boji o moc.
https://vz.ru/politics/2019/2/6/962764.html

Semtex
Návštěvník
Semtex

Trochu OT, ale také důležité. Volby do EP se blíží a už začala i mediální masáž. Oficiální stránky k vidění zde: https://what-europe-does-for-me.eu/cs/portal

K volbám do EP pochopitelně běžte, ať se tam současní vlastizrádci opět nenavolí sami díky velmi nízké volební účasti. A volte pronárodní kandidáty!