Neuvěříte, jak hlasovali čeští europoslanci o Snowdenovi!

Neuvěříte, jak hlasovali čeští europoslanci o Snowdenovi!

Neuvěříte, jak hlasovali čeští europoslanci o Snowdenovi!

Minulý čtvrtek probíhalo v Evropském parlamentu zajímavé hlasování ohledně nezávazné výzvy členským zemím EU, aby upustily od trestního stíhání Edwarda Snowdena a aby mu poskytly azyl a ochranu před vydáním do třetích zemí (rezoluce B8-1092/2015). Jelikož hlasování Evropského parlamentu nemají vliv na exekutivu EU, o které rozhoduje nevolená Evropská komise, byl výsledek hlasování pouze symbolický.

Hlasování není pro členské země závazné, ale každá z nich se může samostatně touto rezolucí řídit a poskytnout tak azyl Edwardu Snowdenovi právě s odkazem na výsledek tohoto hlasování. Jestli se tak stane, to je ve hvězdách. Minimálně však hlasování potěšilo, protože europoslanci výzvu schválili v poměru 285 ku 281, takže rezoluce prošla [1]. Spojené státy nevrle reagovaly, že to na jejich postoji ke stíhání Edwarda Snowdena nic nemění. Ale kudla v amerických zádech je to velmi patrná a opět se ukazuje, že americké elity ztrácejí “grip” nad Evropskou Unií, protože takovýto symbolický odpor je nevídaný.

ep-strasbourg-NSA-snowden-masks.jpg
Europoslanci s maskami Edwarda Snowdena

Ovšem hlasování a radost z jeho výsledku zkazily informace o tom, jakým nehorázným a skandálním způsobem hlasovali čeští europoslanci, pakliže se vůbec hlasování zúčastnili. Jeden z našich čtenářů nás proto upozornil na svodku [2] z hlasování, která ukazuje, že disciplína v lízání amerického análu je u tolika českých poslanců zakořeněná, že vzniká otázka, jestli dotyční čeští europoslanci ve skutečnosti neprosazují v EU parlamentu spíš zájmy USA.

Jak tedy čeští europoslanci hlasovali o imunitě pro Snowdena?

Věřte nebo ne, ale z 21 českých europoslanců hlasovali pro Snowdena jenom 4 čeští europoslanci! Naprostý skandál, který nemá obdoby. Země v srdci Evropy, která se ohání odkazem alkholika Václava Havla a která má takové starosti o lidská práva a jejich porušování v Ruské federaci, v Tibetu a jinde, potopila a podrazila člověka, který se zasloužil o odhalení skandálních špehovacích programů agentury NSA, které zasáhly i všechny nejvyšší politické kruhy v EU. Někteří politici se hlasování alibisticky zdrželi, ale jiní aktivně hlasovali proti návrhu. Máme jejich seznam! Zde je to černé na bílém:

Pro návrh

Keller, Poc, Poche, Sehnalová (4)

Proti návrhu

Niedermayer, Polčák, Pospíšil, Šojdrová, Štětina, Svoboda, Tošenovský, Zdechovský (8)

Zdrželi se

Dlabajová, Charanzová, Ježek, Telička (4)

Na hlasování chyběli

Konečná, Mach, Maštálka, Ransdorf, Zahradil (5)

Aktualizace: Paní Konečná byla v porodnici, takže neúčast na hlasování je logicky omluvitelná.

Jak tedy vidíte, na ochranu Edwarda Snowdena hlasovali jen 4 čeští europoslanci a zbytek se zachoval buď zbaběle, ze strachu z americké odvety, anebo se raději hlasování ani nezúčastnili, aby mohli alibisticky prohlásit, že pokud by to jen trochu šlo, určitě by hlasovali na podporu Snowdena.

Ono je to těžké hlasovat proti americkým zájmům. Chapadla chobotnice, která sahají až po krku prezidenta Zemana skrze amerického velvyslance, který je nejvyšším jednatelem českých neziskovek, jsou prakticky všude. Minimálně je však dobré, abyste si dobře zapamatovali, kteří europoslanci hájí zájmy ČR, svobody a demokracie a příště, až budou volby do EU parlamentu, abyste se vyhnuli kandidátům, kteří hlasují takovýmto ostudným způsobem.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jura
Návštěvník
Jura

Jan Keller neprekvapil! Je to jeden z mala euro-poslancu, kteri jsou na svem miste. Zato Mach me velmi zklamal!!!

Jarypadlo
Návštěvník
Jarypadlo

Nejlépe ho zhodnotil Šáša Vondra-Snowden je agent KGB.Vondra je sice de.bill,ale to není důležité.

SamTingWong
Návštěvník
SamTingWong

Kde byl Mach?

Pavel
Návštěvník
Pavel

Podle mě naši poslanci paradoxně hlasovali dobře. Tohle hlasování může být jen taktika, jak Snowdena nalákat do Evropy a tam ho nechat zatknout a převézt do USA. Pokud je Snowdenovi život milý, tak musí v Rusku zůstat nejméně do zhroucení situace v USA. A to může být za rok nebo třeba za 20 let. To nejde snadnou odhadnout – možná to odhadne Pozorovatelka z hvězd, my ostatní si musíme počkat.

Vlasta
Návštěvník
Vlasta

Nějak často se ukazuje, že rozdíl mezi českou levicí a pravicí je jen v malých detailech.

dax
Návštěvník
dax

Problém je ten, že Češi obecně neumějí anglicky = řečí světa. Tudíž vědí o světě kulové, sami se k originálním řečem a videím nedostanou. Do EU posíláme zrovna ty největší tupa, co se anglického jazyka týče. Ostatní malé země si to nedovolí a jejich zástupci prostě mluví anglicky nekompromisně. Izolované české tupo prostě nemá relevantní zdroje. Dočte se jen to, co se u nás někde publiku a je ještě přeloženo. V tom tkví problém. Češi prostě nevědí, o co ve světě jde. Jsou tak na vedlejší koleji. Pak proto hlasují vždy z neznalosti a hlupáctví.

petr šutrházi
Návštěvník
petr šutrházi
Thurms
Návštěvník
Thurms

Dík za zajímavý článek. Mám čistě technický dotaz: Kde se to v tom mnohastránkovém dokumentu – svodce dá dohledat? Nevíte někdo na přesně které straně toho šíleného lejstra, (uvedeného v odkazu) to je?

sd
Návštěvník
sd

Otevřete si to lejstro a vyhledejte si (CTRL+F) třeba “Keller Jan”.

bantustan
Návštěvník
bantustan

Tak si ještě POSSELTovsky společně zanotujeme,než to diverzanti rozcupují https://www.youtube.com/watch?v=IkHpowqCl8Y

Alkid
Návštěvník
Alkid