Neslýchané! Prezident Zeman si dovolil popřít oficiální propagandu Bruselu o ruských vojácích...

Neslýchané! Prezident Zeman si dovolil popřít oficiální propagandu Bruselu o ruských vojácích na Ukrajině. V Bruselu tak začali pomalu chystat i sankce proti Česku jako trest za vybočení z řady!

Neslýchané! Prezident Zeman si dovolil popřít oficiální propagandu Bruselu o ruských vojácích na Ukrajině. V Bruselu tak začali pomalu chystat i sankce proti Česku jako trest za vybočení z řady!

Zajímavý názorový obrat proběhl dnes v postoji českého prezidenta Miloše Zemana a je to obrat vskutku nevídaný, z pohledu západních politiků šokující, ovšem z pohledu českých občanů jde o velmi nadějnou jiskru natolik potřebné naděje na odvrácení 3. sv. války. Po premiérovi Bohuslavu Sobotkovi je to tak druhý vrcholný český politik, který pochopil, že podléhání tlaku a vydírání ze strany amerických diplomatů a jejich tajných služeb může vést až k zatažení České Republiky do pekla válečného konfliktu v Evropě. Zeman totiž prohlásil, že nemá informace o tom, že by na Ukrajině probíhala ruská vojenská invaze a že jde pouze o ruské dobrovolníky [1]. Poznamenal, že invaze vypadá úplně jinak a připomněl rok 1968, kdy spojenecká invaze spřátelených vojsk do Československa čítala v první vlně 150,000 mužů.

[FOTO] Český prezident Miloš Zeman si dovolil říct pravdu o východní Ukrajině…

Čeští politici, minimálně někteří z nich, konečně začali slyšet hlas lidu a nezávislých alternativních médií, která už dlouhé měsíce přinášejí pravdivé a necenzurované zpravodajství o občanské válce na Ukrajině. Česko tak jednoznačně a zcela nepokrytě řeklo NE zběsilému a falešnému bouchání na ruskou opevněnou bránu ve snaze rozpoutat válečný konflikt mezi NATO a Ruskou Federací, na jehož konci má být zničená Evropa a americký dolar má být jako zachránce a americké firmy jako pomocníci při obnově zničené Evropy, čímž by se v USA nastartovala hospodářská poválečná konjunktura, podobná té z 50. let minulého století.

Věřit tajným službám nebo zdravému rozumu?

Švédský ministr zahraničí Carl Bildt si přitom z prezidenta Zemana během zasedání NATO v Cardiffu ve Walesu utahoval, jak je možné, že Zeman potřebuje o ruské invazní armádě na východě Ukrajiny důkaz, když to říkají západní rozvědky, a jestli prý Česko vůbec nějakou rozvědku má [2]. Miloš Zeman na to odvětil velmi štiplavou poznámkou, že od chvíle, kdy jisté americké a britské tajné služby prohlašovaly s naprostou jistotou, že Saddám Hussein má zbraně hromadného ničení a pojízdné laboratoře na výrobu Sarinu a posléze se ukázalo, že nic z toho nebyla pravda a ty pojízdné laboratoře byly ve skutečnosti kamióny s přenosovu televizní technikou irácké státní televize, nemá už bezmeznou důvěru v tajné služby a raději si nechává ověřovat informace z více zdrojů.

Toto zafungovalo jako červený hadr na býka, neboť poznámka se velmi zle dotkla americké administrativy a americká strana si ihned stěžovala na českého prezidenta do Prahy a začala rozesílat do českých médií útržek této epizody, ovšem bez její druhé části se Zemanovo poznámkou o zbraních hromadného ničení v Iráku. Když si projdete česká média, tedy mainstream, není v nich ani slovo o Zemanově štiplavé odpovědi Carlu Bildtovi. Otázkou je, proč toto mainstream média netlumočí v celé podobě jak toto proběhlo? Je snad cílem médií nasadit Zemanovi psí hlavu? Vykreslit ho jako neschopného úřadu, i přesto, že hájí zájmy Česka a snaží se nevtáhnout Českou Republiku do nepodložených sankcí proti Rusku a zabránit válce s Ruskem?

[FOTO] Švédský ministr zahraničí Carl Bildt si rýpnul do Zemana, ten mu to vrátil a Američané to nerozdýchali…

Podobné nasazování psí hlavy totiž začalo probíhat už před několika dny ve vztahu k premiérovi Sobotkovi. Proti němu dokonce opozice, na podnět amerického velvyslanectví v Praze, to je nutno dodat,  svolala mimořádně zasedání parlamentu. Pamatujete na Petra Nečase, jak si dovolil kritizovat Pussy Riot a při návštěvě Moskvy utrousil poznámku, že ruský Atomstrojexport má nejlepší výchozí předpoklady pro vítězství v tendru pro dostavbu v Temelína? Tedy lepší pozici, než měl americký Westinghouse? A co následovalo poté? Americká ambasáda v Praze, ve spolupráci s agentem CIA Karlem Janečkem a několika důstojníky rozvědky připravili mediální válku a divadelně zdramatizované sestřelení vlády Petra Nečase kvůli tomu, že Nečas začal představovat bezpečnostní hrozbu pro americké zájmy v České Republice. Karel Janeček už na jaře loňského roku pronesl: “Když se to dobře zmanažuje, vláda padne a volby budou do konce roku…“, k čemuž nakonec došlo.

Americké velvyslanectví v Praze jako detašované pracoviště CIA

Tady je třeba si rozebrat úlohu amerického velvyslanectví v Praze a jeho vliv na události ve vrcholné české politice. Americká ambasáda je de facto detašovaným operativním pracovištěm americké rozvědky. Představitelé ambasády se účastní operačních úkolů, dezinformačních kamapaní, zpravodajských her namířených proti představitelům české moci, na veřejnosti se účastní velmi kontroverzních a princip rodiny rozvracejících akcí, jako např. byl patronát nad průvodem homosexuálů GayPride.

[FOTO] V čele průvodu homosexuálů v Praze jde americký velvyslanec Eisen, s transparentem z Berlína (vědí vůbec ti Američané na fotografii, v jaké zemi se zrovna nachází?) a s malým chlapcem, který tomu líbání pánů v průvodu nerozumí, a tak drží alespoň gay vlajku mezi nohama… to je morální gigantismus v podání amerického velvyslanectví v Praze!

Co však je nejdůležitější, to jsou pravidelné konzultace na ambasádě, a to se všemi členy českých politických stran, nejen vládních, ale i opozičních a dokonce i těch mimoparlamentních a neziskových. Cílem je pochopitelně podchycení těchto lidí, jejich odposlechy, archivace a vyhodnocování takto získaných informací a jejich případné použití (zneužití) v budoucnosti proti nim, jako nátlakový prvek při prosazování amerických zájmů, až tito politici jednoho dne budou u moci v České Republice. Přesně takto si americká rozvědka vytipovala Angelu Merkel v Německu, a to v době, kdy s politikou teprve začínala.

Německá kancléřka má kostlivce ve skříni, Američané jí díky němu vydírají

Proč je Angela Merkel v takovém vleku americké adminsitrativy? Co na Angelu má americká rozvědka? No, bude to asi překvapení, ale podle časopisu Spiegel a dalších zdrojů [3] měla být Angela jako studentka velmi radikální a levicově orientovaná, a to podobně jako slavný rebel, mladý komunista zapalující auta a později předák německých Zelených Joschka Fischer. Hlavním trumfem americké rozvědky proti ní jsou zřejmě nějaké důkazy, možná odposlechy nebo písemnosti ve věci její podpory Frakci Rudé Armády (RAF), což byla západoněmecká ultralevicová teroristická organizace.

[FOTO] Angela Merkel v mládí byla komunistka a koketovala s ideály RAF, zde v uniformě Svobodné Německé Mládeže v NDR, Angela vyrůstala v tehdejším Východním Německu

Levičáctví se s Angelou táhlo v jejím mladém věku, to přiznává ona sama, ovšem na veřejnosti dosud razantně odmítá, že by kdy sympatizovala s RAF. Nemusíme být žádní géniové k tomu, abychom si dali dohromady, kolik je jedna a jedna. Proč Angela poslouchá na slovo americkou administrativu ve věci sankcí proti Rusku, přičemž každá z těch sankcí těžce poškozuje hlavně německý průmysl a německé zájmy? Proč v přítomnosti Vladimíra Putina (viz. Soči nebo MS ve fotbale v Brazílii) je Angela usměvavá, uvolněná, ale při vyhlašování sankcí proti Rusku ustaraná, vystrašená, nervózní a někdy až skoro vyděšená? Kdo jí drží pomyslnou pistoli u hlavy?

[FOTO] Vladimir Putin a Angela Merkel v Soči… takhle dobře se s Obamou nikdy nebavila…

Inu, dostávat každou chvíli kartáč od americké administrativy a amerických diplomatů, kteří ji dávají instrukce, co má říkat, co má dělat, jaké další sankce má Rusku vyhlašovat, to musí mít katastrofální dopad na její nervy, to by nezvládl ani leckterý chlap. Proti Zemanovi a Sobotkovi, jak se zdá, Američané žádné špinavé svinstvo nemají. Pokud by ho měli, už dávno by pohrozili jeho použitím a oba politici by nikdy neřekli ani zlomek z toho, co řekli ve vztahu k plánovaným sankcím proti Rusku.

Světlo na konci tunelu, naděje pro mír?

Je to dobré znamení toho, že ne všichni politici na české scéně musí zvedat americkému velvyslanci telefonní hovory a poslouchat americké příkazy a doporučení, znamená to, že ne všichni politici jsou zkorumpovaní a se špínou ve své minulosti. Může to být i tím, že někteří politici jsou opatrní a neprobírají citlivé věci po telefonech ani po emailech, a tudíž americké tajné služby potom nemají kde nějaké to svinstvo na politika nasbírat. Není to mnoho let zpětně, co Václav Havel posměšně v jednom rozhovoru poznamenal, že Štrougalova vláda před Sametovou revolucí musela konzultovat s Moskvou a se sovětskou ambasádou v Praze i změnu letního času.

Do mrtvých lidí se nemá rýpat, ale zajímalo by mne, co by říkal Havel dnes tomu, že tytéž konzultace a v mnohem větším měřítku provádí dnes s americkou ambasádou nejen vláda, ale i opozice, neziskové organizace, občanská hnutí, sdružení a dokonce i neparlamentní strany. Takový záběr neměla ani KGB. Takže, dámy a pánové, kde to žijeme? Je toto snad demokracie, když náš prezident je cizím ministrem zahraničí cizí země peskován a vláčen bulvárem za svůj politický postoj ve věci diplomatického a věcného urovnání ukrajinské krize?

[FOTO] Miloš Zeman a Bohuslav Sobotka, konečně někdo, kdo řekl stop v šílené honbě za rozpoutáním války s Ruskem

Brusel je postojem české politické reprezentace znepokojen. Odstředivý pohyb a kroky české diplomacie směrem od sankcí a od válečné konfrontace s Ruskem se tak může změnit i v sankce přímo proti Česku. Brusel zastavil naší zemi dotační tituly před časem, prošetřuje se jejich čerpání a pokud Česko začne takto jít proti Bruselu ve věci sankcí proti Rusku, dočkáme se sankcí i proti naší zemi. Pamatujte na Maďarsko, které přišlo po nástupu Orbánovy vlády o několik desítek dotačních programů z EU a dosud je nedostalo zpět. Maďarsko začalo zlobit už v roce 2009 a dosud v Bruselu je vnímáno jako rebel.

Můžeme si o Zemanovi myslet cokoliv, ale jeho postoj k Ukrajině je tím jediným správným, bez ohledu na štvavé novinové články mainstreamu, bez ohledu na výkřiky válečných štváčů, bez ohledu na nelibost americké strany. Toto je naše země, naše vlast a žádná cizí mocnost nebude naší politické reprezentaci diktovat, co má dělat! Už jenom proto si Zeman zaslouží naší podporu. Ne válce, ne falešnému obviňování Ruska, ne pohádkám kyjevské junty o ruské vojenské invazi!

-VK-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Pavel
Návštěvník
Pavel

Nepodepsal se autor nebo jsem ho nenašel. Zažil jsem dobu kdy všechno řídil velký soudruch ze Sovětského Svazu
proto mu věřte on jediný má správný názor on jediný ví jak to zařídit ne opravdu už ne a už vůbec ne od hlavy státu,který se neumí chovat na veřejnosti.

mira
Návštěvník
mira

😛

mira
Návštěvník
mira

Zeman je borec,,….

Honza
Návštěvník
Honza

Skvěle napsané. Ač je článek . pokud jsem to správně pochopil – staršího data, totiž z 5. září 2014, je opět super. Možná ho dokonce přetisknu v časopisu Lípa, který jako Výbor národní kultury vydáváme.

eL
Návštěvník
eL

Ten clanek je satira nebo omezenost?

Pavel Kolberk
Návštěvník
Pavel Kolberk

Jen k te c.b. fotce Merkelove, drive Genossin Kasner (soudruzky Kasnerove). Pred cca 30-ti lety jsem byl na vicero FDJ akcich a zadny takovy vojensky stejnokroj jsem u kolegu z nikdy FDJ nevidel. V modrych polokombinezach do FDJ podnicku Havelobst u vychodonemeckeho Werderu naopak prijeli mladeznici z Bulharska. Ten odev vcetne lodicky vypada spise na nejaky branny vycvik nebo vycvik v ramci Andrejiny vojenske katedry. Takove katedry mj. rovnez fungovaly v CSSR na kazde fakulte. A v CSSR se behem “vojenske ci branne ” casti univerzitniho studia maskace atd. s oblibou bezne uzivaly. Po velke studentske (listopadove) revoluci, ktera se nejnoveji zove velkou majetkovou revoluci, si rada studentu z rusenych vojenskych kateder maskace apod. vcelku rada odkupovala. Jinak s Andreou existuje i velmi pekna fotka z vychodonemecke FKK plaze. Brusel je dnes plny byvalych “zapadnich” studentskych revolucionaru revolucionaru z Parize ci zapadniho Berlina. Koho to zajima, tak at si vygoogluje treba jmeno Rudi Duschke a treba clanek “Jeste mam kufr z Berlina.” BTW: My jsme tady meli Prazske jaro, oni zase berlinske ci parizske. Zapadni Evropa si tehdy dukladne uklizela na vlastnim dvorku, vodni dela i pendreky makaly prave v Parizi i Berline. My Cesi jsme prilis zahledeni do sebe na tzv. Prazske jaro, je vsak treba na to dnes koukat evropskyma ocima a hledat dobove souvislosti!

Makik
Návštěvník
Makik

Prijde mi to tady vice nez seriozni informacni clanky jako seznacni konspiracni teorie vseho druhu na zaklade hypotetickych a nepodlozenych informaci typu jedna pani povidala, pripadne davani dohromady ruznych informaci pro potreby vytvoreni nove a jedine spravne pravdy… Napr. o plastovych rakvich nakupovanych americkou vladou pojednava jeden dil nekolik let stareho serialu Konspiracni teorie byvaleho americkeho guvernera, podle nej ale maji slouzit jinym ucelum, nez pro nuklearni valku… ale ted se to vice hodi ke konflitku s Ruskem, tak nevim…
Pravdou je, ze to co delaji Americane asi nebude daleko od veci uvedenych v clanku, uz se vsak jaksi zapomina, ze Rusove cela desetileti delali prave i u nas to same a delaji to dosud. Respektive ted by se radi zase vratili na svetovy trun a opet si rozdelovali s ostatnimi velmocemi tu moc, kterou ztratili, a chteji urvat co nejvic. Mezi USA a Ruskem neni zadny rozdil a evropske staty jsou jen jejich bojistem o moc. Jejich chybou je, ze si to nechaji libit. Otazka smysluplnosti a ucinnosti sankci je samozrejme diskutabilni, minimalne v teto podobe. A americky zajem je take vice nez jasny, mimochodem je zajimave, ze se zrovna nyni tak intenzivne diskutuje o “tajne” a a velmi vyznamne hospodarske smlouve mezi USA a EU o volnem obchodu…

Evropa je slaba a neni schopna rozhodnosti, samostatnosti a vlastni cesty, bud leze do zadku Americanum, nebo ta vychodni Rusku… Jedina cesta jak z toho vseho ven, je aby byla sama sebou, to ovsem vyzaduje silne politiky a sjednocenou Evropu, protoze jinak nema proti velmocem sanci (nejak se tu zapomina na Cinu, Indii, jizni Ameriku, o kterou ma ted Putin takovy zajem). To si ovsem ani Rusko ani USA nepreji, obema vyhovuje Evropa slaba a rozdrobena, a tak se oba snazi sec mohou a toto je vysledek.
O tom jak to skutecne je na Ukrajine vi kazdy prd, jen o tom vsichni kecaji. Je mi jedno, jestli jsou tam rusti dobrovolnici nebo ruska armada. jedna se jednoznacne o agresi jednoho statu vuci jinemu, pro Rusko bohuzel typicke a ne zrovna ojedinele. To ze si na tom USA prihriva polivcicku je vic nez jasne, ale naprosto nesouhlasim s tvrzenim, ze se nekdo snazi vyvolat valku. To ani nahodou. Je to nesmysl, byl by to konec sveta a to vsichni moc dobre vedi. Nehlede na to, ze je mnohem ucinnejsi a vyhodnejsi valka ekonomicka, penize je to, co ted svetu vladne, nikoliv tanky, coz pan Putin ne zcela chape (a nebo mozna az moc dobre, ale dela to stejne postaru) a jeho nasilne zabirani uzemi a obnova SSSR muz leze na mozek zda se. K cemu mu bude obrovske uzemi a provblematicke oblasti, kde budou stale doutnat nepokoje? Neni schopen ridit a udrzet ani soucasne Rusko, ktere je jen o Moskve, zapadni casti a zbytek tragedie… Kolik z tech lidi co tady pise byli na Ukrajine a v Rusku alespon nekolik tydnu a vydeli tu bidu na vlastni oci?

Kdo zna historii Ukrajiny a neustale militantni vypady Ruska vuci jinym zemim? Delaji to same co Americane, jenze ty ruske snahy vsechny obsadit a ovladat jsme zazili na vlastni kuzi, bohuzel si na to asi nikdo nepamatuje… Co udelali s vlastnim obyvatelstvem, vyvrazdili ho… kdo zahajil 2. svetovou valku? Hitler spolecne se Stalinem, spolecnym utokem na Polsko, coz je dnes take zapadni cast Ukrajiny!! Do roku 1941 byl Sovetsky svaz spojencem hitlerovkseho Nemecka. Krome Polska, kde povrazdil nebo uveznil desitky tisic lidi, Sovetsky svaz napadl Finsko a obsadil Pobalti. Kdyz Stalina pote Hitler zradil a napadl s cilem vyhladit bolsevicke zlo, byl nucen uzavrit spojenectvi se zapadem, za to pozadoval vychodni Evropu, kterou dostal a vime jak to dopadlo… krvavy teror v padesatych letech v Madarsku (jedte se podivat do muzea v Budapesti, jestli byl pro ne horsi Hitler nebo Stalin neni uplne jiste), 1968 Ceskoslovensko, Cecensko, Gruzie, ted Ukrajina…
Vsichni si mysli, jak jsou to bratrske narody, ale to je pekna hloupost. Tento konflikt neni novy, doutna uz od nastupu bolseviku k moci… ukrajinske obyvatelstvo vitalo hitlerovske vojaky v prvnich mesicich valky jako osvoboditele, proc asi?? Nemecti vojaci vypovidali, ze takovou bidu nevideli… bohuzel se chovali stejne jako bolsevici… kdyz Ruda armada “osvobozovala” Evropu, rabovala, kradla, vrazdila… a pripravovala jeji obsazeni a ovladnuti na dalsich 40 let… jeden tyran nahradil druheho.
Rusko uz od nastupu bolseviku k moci v ramci SSSR presouvalo a vysidlovalo statisice obyvatel za jedinym ucelem, porustovani obsazenych uzemi, puvodni obyvatele se presunou do vnitrozemi Ruska a nastehuji se Rusove… tim pak oduvodnuje ovladani techto statnich utvaru a uzemi, protoze prece haji a chrani ruske obyvatelstvo (s rozdanymi ruskymi pasy) pred mensinami, utlacovateli a fasisty, jak s oblibou puvodni obyvatele nazyva. A to dela dodnes, resp. historickeho presidlovani a porustovani ted s uspechem vyuziva. Kde se asi vzalo na vychodni Ukrajine tolik ruskeho obyvatelstva? A 60 % Rusu na Krymu, ktery je strategickou vojenskou zakladnou?
S prominutim, ale konstatovani v clanku “Toto je naše země, naše vlast a žádná cizí mocnost nebude naší politické reprezentaci diktovat, co má dělat!” je více než směšné. Copak se tady od roku 1948 do 1989 delo? Kde jste byl s tak silnymi slovy celou tu dobu? A jak by se Vam libilo, kdyby sem jednoho rana prijeli tanky, s neoznacenymi ruskymi dobrovolniky, ne zadna invaze, to ne…. Jen obcanska valka, utlacujeme tady totiz nase ruske spoluobcany v Praze a Karlovych Varech… Myslite, ze se Vas potom nekdo bude ptat na Vas nazor? A pokud rekneto vyse citovane, proste budete zastrelen. To je realita, ktera uz tu jednou byla a vzhledem k situaci muze byt klidne znovu. A muze to zacit treba tim, ze rusti dobrovolnici obsadi Lotyssko, kde je 27 % Rusu a opravdu je tam nemaji radi, za to co tam v predchozim stoleti napachali. A jako takove je treba je chranit a zbavit je utlaku, jak v posledni dobe casto prohlasuje pan Putin… Pak si muzeme promluvit o tom, jestli nam nekdo bude nebo nebude diktovat, co mame delat. Pamet ceskeho naroda je velmi velmi kratka, proto se Pobalti a Polsko tak boji, kdezto Cesi by nejradeji poslali dalsi zvaci dopis, Rusove jste u nas vzdy vitani! Za zdarovje! Dekuji nechci, ani Americany, ani Rusy, radeji bych zustal svobodnym Evropanem!

Pasant
Návštěvník
Pasant

Přečetl jste si někdy něco o SKUTEČNÉ historii Polska?

Frank51
Návštěvník
Frank51

Z toho mi vyplývá jediné. většina evropských politiků je ve vleku USA a podle toho se chovají. CIA asi pracuje dobře a zřejmě vydírají kdekoho. Ty odposlechy se nedělají jen tak pro nic a ta nic. USA je militantní země, která nemá přátele, ale jen lokaje.

TSq
Návštěvník

Slušně se tomu říká, přesvědčit jedince demokratickými cestami,
aby byl povolným k zájmům imperátora.
Zcela správně,
agresor nemá přátele, ale jen lokaje, taky se bojí, moc se bojí.
Vše dnes funguje na aplikaci praktik strachu, sem patří i vyhrožování a vydírání.

lojzo
Návštěvník
lojzo

Z prvních reakcí Zemana na Ukrajinu,který vykřikoval ,,SANKCE RUSKU ZVÝŠIT,,jsem jej nazval zrádcem!Jeho výroky byly šokující a to má daleko lepší informace než normální občan!O Zaorálkovi,Kalouskovi,Fialovi,Bendovi a jiných ZAPRODANCÍCH kteří nesmyslně brojili a rozlévali válečné a štvavé výroky se nedí říci nic jiného:Odstupte z politiky zrádcové,jste špína této země,jste plevel,který patří vytrhat a zničit.Neštítili jste se rozpoutat 3 světovou a to je VLASTIZRADA!!!Dnes mohu říci jenom o ZEMANOVI a SOBOTKOVI(i když je nemusím)že se ukázali jako správní češi a nepodlehli falešné hře USA a Německa!Náš stát bude existovat i kdyby jsme měli vystoupit z EU.Válku občané nechtějí a to si KALOUSCI měli rozmyslet!Z hrušky dolů!

Blešík
Návštěvník
Blešík

Vždycky jsem měla pro p. Zemana slabost. Chytrý, sečtělý, skvělý diskutér, vždy s chladnou hlavou a nad věcí, sypající bonmoty z rukávu – prostě formát. On se nikdy nemusí bát říci svůj názor, protože ví, že ho obhájí svými vědomostmi. Na základě svých hlubokých, všestranných znalostí si může dovolit být nad věcí a pouštět se do ostrých akademických debat, protože si může být jistý sám sebou a svou skvělou výřečností. Kombinací obou pak protistranu znejistí, někdy i ztrapní, a nakonec odrovná. Někteří to označují za aroganci, ale já bych to nazvala sebejistotou, kterou si jako jeden z mála může dovolit, protože na to má. Věštkyně mu předpověděla, že přijde doba, kdy bude náš národ šťastný, že je naším prezidentem. Že by to už začalo? Svým prohlášením ukázal opět velkou předvídavost i diplomacii, i když k EU byl přímočarý, hájil naše zájmy, bezpečnost i ekonomiku do budoucna. Formát!