Neoconi zbavili Trumpa všech jeho lidí, o které se mohl opřít! Zůstal...

Neoconi zbavili Trumpa všech jeho lidí, o které se mohl opřít! Zůstal jenom jestřáb Pence a spousta “nosatých pánů” okolo něho! Podle Bannona jde někomu o “válku” s Čínou!

Neoconi zbavili Trumpa všech jeho lidí, o které se mohl opřít! Zůstal jenom jestřáb Pence a spousta “nosatých pánů” okolo něho! Podle Bannona jde někomu o “válku” s Čínou!

V pátek pronikla na veřejnost překvapivá zpráva, že nejbližší Trumpův člověk, Steve Bannon, odchází z funkce šéfa strategického plánování. Demisi podal už 7. srpna, ale oznámení o tomto kroku mělo být publikováno až počátkem uplynulého týdne. Vzhledem k událostem v Chralottesville však toto oznámení bylo odloženo až na pátek. Podle zdrojů za odchodem Bannona stojí tlak Pentagonu a skupiny lidí okolo Trumpova zetě Jareda Kushnera. Právě on prosazuje v Trumpově kabinetu zájmy lidí okolo FEDu a americké banky Goldman Sachs. Není bez zajímavosti, že právě Jared Kushner představil a přivedl k Trumpovi Stevena Mnuchina, bankéře Goldman Sachs, kterého posléze Trump na Kushnerovo doporučení jmenoval ministrem financí. Co je ale děsivé, to je Trumpova tiskovka z počátku uplynulého týdne, která odhaluje možná více tím, jak tiskovka vypadala, než co na ní zaznělo.

Steve Bannon.

Jak se můžete ve videu [1] s tiskovkou sami přesvědčit, Donald Trump na dotaz novináře k osudu Stevea Bannona uvedl, že se teprve uvidí, jak to s ním bude. Jenže Trump v té chvíli už dávno věděl, že Bannon podal rezignaci. Za Donaldem Trumpem během tiskovky stál právě Steven Mnuchin po jeho pravici a po jeho levici stála ministryně dopravy čínského původu Elaine Chao. Jinými slovy, po jedné ruce Žid, po druhé ruce Číňanka. Symbol, jaký to vyslalo do světa, je možná důležitější než všechno ostatní. Právě uplynulý týden navštívil náčelník spojeného velení americké armády gen. Joseph Dunford čínského prezidenta, kde ho informoval o tom, že USA si vyhrazují právo na preventivní úder proti Severní Koreji [2]. Dunford přijel tuto informaci do Číny pouze oznámit, ne o ní diskutovat. To samo o sobě ukazuje, že již bylo rozhodnuto.

Steve Bannon do poslední chvíle zkoušel rozmluvit Trumpovi válku s KLDR

A naše redakce AE News ví, kdy bylo rozhodnuto. Na schůzce bezpečnostního sboru amerických poradců s Donaldem Trumpem, v pondělí 7. srpna, zazněly informace a plány, přes které nejede vlak a Steven Bannon raději podal rezignaci. Neoconi a Trumpův zeť Kushner dotlačili Donalda Trump na cestu, která vede k další válce. Steven Bannon, jak uvedl server Politico, byl k rezignaci prý donucen kvůli svému antisemitismu, když si pustil ústa na špacír a svěřil se v jednom z rozhovorů pro média, že práce v Bílém domě je těžší a těžší, protože názory a kroky Donalda Trumpa ovlivňují “nosatí pánové”, které přivedl Trumpův zeť  Kushner. Jenže 7. srpna došlo k rozhodnutí, se kterým se už Bannon nemohl vyrovnat. Podle všeho bylo rozhodnuto, že Donald Trump provede preventivní úder proti KLDR a “osvobodí” Severní Koreu od diktatury. Trumpovi se prý nápad líbí. Na to margo podal ihned v ten den Steve Bannon do rukou prezidenta rezignaci. Na tomto se podílet nebude.

Steve Bannon se vrátil zpátky do čela Breitbart News, vysílal opět na streamu.

Jakmile byl Bannon venku, všechno se okamžitě dalo do pohybu. Pentagon okamžitě dojednal rychlou schůzku svého náčelníka spojeného velení gen. Josepha Dunforda s čínským prezidentem, kde mu oznámil, že americký prezident si vyhrazuje právo preventivního úderu na KLDR a v té samé době americká ambasáda v Soulu oznámila jihokorejské vládě, že nemusí mít strach, že případný úder USA proti KLDR bude s jihokorejskou vládou dopředu konzultovat [3]. V Jižní Koreji začalo 12. srpna stahování jihokorejských předsunutých monitorovacích stanic, které jsou v pásmu ničivého dostřelu severokorejského dělostřelectva. Na jihu země se připravují mobilní buňky, záchody, buldozery urovnávají zeminu pro vybudovaní stanových městeček. Příprava na válku se Severní Koreou je v plném proudu. Pentagon má volné ruce, po odchodu Bannona už nikdo v Bílém domě proti úderu na KLDR nestojí. Dunford podepsal v Pekingu smlouvu o vojenské spolupráci, která se týka zejména komunikace vojsk a informační výměny. Obě dvě strany chtějí evidentně mít v ruce papír, že na sebe nezaútočí.

Náčelník štábu spojeného velení americké armády přijel do Pekingu podepsat “pakt o neútočení” v případě války v KLDR

Reakce KLDR tomu odpovídá. Kim Čong Un pochopil, co se stalo a po návštěvě Dunforda u čínského prezidenta okamžitě oznámil, že KLDR na americký ostrov Guam nezaútočí, zatím. Pentagon už zahájil operační přípravy, analytici dostali za úkol zjistit, kolika jadernými hlavicemi KLDR disponuje a ukázalo se, že to vlastně nikdo neví. Pentagon tak zvažuje podle všeho dva scénáře. Bombardování dělostřeleckých postavení severokorejské armády na hranicích s Jižní Koreou. Následně by byla bombardována odpaliště severokorejských raket. Otázka jaderných zbraní v rukách KLDR ale vnáší do tohoto plánu velkou neznámou. Pokud KLDR disponuje jadernými zbraněmi v počtech několika desítek, může se jejich armádě podařit vystřelit několik raket na Jižní Koreu a americký protiraketový systém THAAD je kapacitně omezen. Severní Korea disponuje tisíci raket, které nemůže v tak obrovských počtech žádná protiraketová obrana zachytit.

Joseph Dunford a čínský portějšek podepsali smlouvu o spolupráci. Obsahuje klauzuli o vzájemném neútočení. Pojistka USA pro invazi do KLDR.

Severokorejská generalita by nejspíš nejprve vystřelila konvenční rakety na Jižní Koreu, aby protiraketový systém americké armády THAAD se vyčerpal. Američané mají podle informací v Jižní Koreji okolo stovky protiraket THAAD. To je příliš málo. Pokud by severokorejský režim viděl, že mu hrozí invaze, odpálil by na Jižní Koreu rakety s jadernými hlavicemi. To samé by asi platilo i o Japonsku, kde má americké námořnictvo operační základny pro oblast celého západního Pacifiku. Právě z Japonska by byl celý útok na KLDR řízen, takže Severní Korea by odpálila stovky, ne-li tisíce raket na Japonsko. Steve Bannon už těsně po inauguraci varoval Trumpa, že úder proti KLDR je šílenství, které rozpoutá krizi v Jihovýchodní Asii. A právě o krizi nejspíš jde, o její vyvolání.

Židé z FEDu se rozchází s Pekingem ve zlém, kvůli odcházení čínského draka od dolaru

Čína se totiž zbavuje závislosti na americkém dolaru. Židé v USA jsou vztekem bez sebe, protože to ohrožuje postavení FEDu a především amerického (říkejme raději židovského) petrodolaru. Steve Bannon se vrátil do čela redakce Breitbart News a už v sobotu během vysílání na streamu vysvětloval, že všechno, co se děje v Bílém domě, je zatím jen ekonomická válka proti Číně [4], která může kdykoliv přerůst ve válkou otevřenou. Pentagon a americký FED považují Čínu za největší hrozbu. Američané za hrozbu vojenskou v Pacifiku a židé z FEDu za hrozbu ekonomickou. Dokud Čína posilovala závislost na dolaru, tak byli židé z FEDu (viz. legendární bývalý šéf FEDu Bernanke, který vynášel Čínu do nebes za její používání dolaru) největšími kamarády Číny. Když teď ale Čína se paktuje s Íránem, s Ruskem a hlavně s EU, tak se objevuje hrozba na vznik nové Hedvábné stezky na ose Berlín – Moskva – Teherán – Peking.

Joseph Dunford při rozhovoru s čínským prezidentem. Fotografie před začátkem rozhovoru. Zde je ještě čínský prezident v dobré náladě.

A najednou je všechno jinak. Bývalí přátelé jsou nepřátelé. Židé si uvědomují, že pokud se Čína zbaví dolaru, stejně jako Rusko před několika dny oznámilo, že vyřadilo americký dolar ze systému svých rezervních měn v reakci na další sankce, tak to bezprostředně ohrožuje americký dolar. Válka na Korejském poloostrově by ekonomicky izolovala Čínu. Lodní doprava a export čínského zboží do světa by zkolaboval, protože celá oblast Jihočínského moře by byla ve válce. Čína by se zdráhala nechat do konfliktu zatáhnout, ale pokud by to neudělala, hrozilo by jí, že Američané vyhrají a ovládnou celý Korejský poloostrov. Tím by posílili svoji kontrolu a dominanci v regionu, hlavně vojenskou dominanci a spory o Jihočínské moře by nezůstaly stranou. Válka by se přenesla i tam. A Čína by musela svoji ekonomiku přepólovat na zbrojení na svoji obranu, aby zaměstnala miliony lidí, kteří kvůli válce by přestali pracovat v civilním sektoru.

Válka na Korejském poloostrově je cílem Pentagonu i FEDu, jestřábi i židé si přijdou na své!

A přesně o tento proces jde židům. Jakmile by Čína začala zbrojit na válku, americký kongres by musel Pentagonu schválit obrovský mamutí rozpočet na vlastní zbrojení. A kde by si super-zadlužené USA půjčily na takový rozpočet? No přece u nosatých pánů z FEDu. Válka je nejlepší nástroj na výrobu dluhů, úvěrů, půjček. Proto Jared Kushner přivedl do Bílého domu bankéře Goldman Sachs. Proto Kushner a lidé okolo něho vyštípali Trumpovy věrné a “usmiřovače” s Ruskem z jeho blízkosti. Proto sebrali v kongresu Trumpovi právo na rušení sankcí na Rusko. Proto vyštípali Bannona, který jako poslední ostře varoval před válkou s KLDR. Proto se Steven Mnuchin při tiskovce s Trumpem za jeho zády tak usmíval. Proto na druhé straně stála Číňanka. Byl to brutální divadelní vzkaz do Pekingu. Po pravé ruce Trumpa žid. A potažmo Pentagon. A jestřábi. Po levé ruce Číňanka. Potažmo Peking.

Steven Mnuchin, Donald Trump a Elaine Chao během Trumpovy tiskovky.

Neoconi nenávidí Trumpa, ale zároveň se jim teď hodí. Jeho naivní cit pro spravedlnost teď chtějí využít, aby zaútočil na tu “hnusnou a zlou” Severní Koreu. Je neuvěřitelné, že Trump na tuto hru přistupuje, protože válka na Korejském poloostrově by začala jako válka s Kimem, ale skončila by III. sv. válkou. Na něčem takovém se Steve Bannon nechtěl podílet a jak v sobotu uvedl, bude nadále Donaldu Trumpovi na dálku radit a varovat ho před kroky, které by mohly přivést svět do pekla válečného ohně. Ovšem i tady platí jedna poučka, za vším, co se ve světě děje, stojí nosatí pánové, kteří mají své lidi všude. Už nejen v americké bažině v kongresu ve Washingtonu, ale nyní už i okolo Trumpa v Bílém domě. Zůstali okolo něho už jenom jestřábi z Pentagonu a židé z FEDu (a z jeho vlastní rodiny).

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
senil
Návštěvník
senil

Nejdřív Kelly, pak bannon, pak Trump. Deep state se snaží svrhnout Trumpa. Na druhou stranu, je dobré že si většina lidí konečně uvědomuje, že volby v USA příliš neznamenají a moc drží úřednicko-korporativistická oligarchie. Její síla byla v tom, že si její existenci většina lidí neuvědomovala, to už je minulostí.

http://www.epshark.cz/video/32

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

ČT vnucuje lidem rok 1968 a 1991 prej nás okupovali světí a zabijeli aj Čechy pokud vím USA nás okupovali a diktovalo se nám jak pořízením

...
Návštěvník
...

To je zase nadělení. Jak nahoře, tak dole…

přezdívka
Návštěvník
přezdívka

Není tajemstvím, že jsou očekávané další odchody ze stejného ranku poradců. Trampovi to uškodit může, ale nemusí … Tímto krokem si rozvázal ruce vůči republikánům v Kongresu, které potřebuje, má-li v úřadě něčeho dosáhnout, a pro které byl Bannon naprosto nepřijatelný i s tím, co ztělesňuje a také, chce-li být zvolený i po druhé.
Než válka s KLDR se nabízí řešení, že ji USA prostě přenechají Číně. Samozřejmě za určitých podmínek. Těžko predikovat, když zatím není jasné, o co Kimovi a lidem kolem opravdu jde.

Viliam
Návštěvník
Viliam

Cui bono?“ (Komu to prosívá?) – neziskové organizace
http://www.novarepublika.cz/2017/08/cui-bono-komu-to-prosiva.html#more

Příliv uprchlíků z Afriky do Evropy sponzorují američtí miliardáři
http://www.novarepublika.cz/2017/08/priliv-uprchliku-z-afriky-do-evropy.html#more

Co jsou to evropské hodnoty?
http://www.novarepublika.cz/2017/08/nahy-s-nahym-aneb-evropske-hodnoty.html

shango
Návštěvník
shango

Nejaka predstava o tom, kdy se to spusti?

sidaksom
Návštěvník
sidaksom

nič také, ako je opísané v článku sa nestane.
chceli by, ale nestane.

Kari
Návštěvník
Kari

https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=446852&sId=&mId=
Nad celymi Spojenymi staty je dneska zatmeni slunce. Teda Putine, to jsi dost prehnal ??

gabreta
Návštěvník
gabreta
Kari
Návštěvník
Kari

http://m.leva-net.webnode.cz/products/sergej-lavrov-model-globalizace-liberalniho-klubu-zkrachoval-narody-chteji-vlastni-identitu/
Zajimava beseda se Sergejem Lavrovem. Rusky ministr tam jinymi slovy rika, ze soucasny – americky svetovy rad konci, prirozenym procesem vznikaji jine silne ekonomiky, ktere si prirozene chteji hajit sve zajmy…
ja osobne si myslim, ze je to zavisle hlavne na penezich. USA jsou na bubnu a nezplatitelne zadluzene, a reditelovani a ovladani zemekoule neco stoji, to proste neni zadarmo ?. A Amer uz na to financne, ani moralne a diplomaticky nema. Neco jineho je ziskat vudci postaveni, a neco jineho si to dlouhodobe udrzet. To, co rusky ministr popisuje hezky je, ze po rozpadu Varsavske smlouvy Americane podlehli iluzi. V iluzich prakticky ziji dodnes. Svet uz je dnes uplne jinde, nez si USA vedeni mysli. Uz neni jedna velmoc ovlivnujici ekonomiku a deni sveta, uz jsou tu tri velmoci a jedine diky naproste nemoznosti a blbosti Evropske unie nejsou ctyri.

Jaris
Návštěvník
Jaris

No ja nevim, Kari. FED ma ve sve budove takoveho oslicka a kdyz reknou : “Oslicku otres se, sypou se z nej nepretzite nicim nepodlozene dolary. Navic ti mafiani z FEDu maji tu moc vygumovat par konecnych nul z monstrozniho dluhu a pojede se dal. Co jsme si, to jsme si. Jedina moznost je odstavit zidy od financi. Kennedy se o to pokusil a nechal vytisknout prvni serii noveho dolaru, ktery nebyl zavisly na zidacke pijavici. V dnesni dobe odstupuji pomalu ale jiste od dolaru Rusko i Cina.

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Už to tady někdo v minulosti navrhoval – mohl byste pane VK udělat článek na téma ohledně americké alternativy (potažmo obecně západní) – významných představitelů, médií atd.?

Pro ostatní čtenáře – zde uvádím některé významné představitele americké/západní alternativy:

Alex Jones – vedoucí Infowars, libertarián
comment image

Paul J. Watson – britský konzervativec, pravá ruka Alexe Jonese, významný redaktor Infowars
comment image

Milo Yiannopoulos – homosexuální britsko-řecký konzervativec, spisovatel, redaktor BreitbartNews
comment image

Ron Paul – republikánský konzervativec
comment image

Paul C. Roberts – ekonom, novinář, liberální konzervativec
comment image

Patrick J. Buchanan – konzervativec, významný politický komentátor
comment image

Richard B. Spencer – významný představitel Alt-Right [alternativní pravice]
comment image

David Duke – spisovatel, významný představitel “bílého nacionalismu”, známý velký kritik židovství
comment image

Steve Bannon – konzervativec, (dnes již ex)poradce Donalda Trumpa, vedoucí BreitbartNews, podnikatel (pravda, zde již už byl mnohokrát představován, ale v rámci seznamu napíšu popisek ke každému)
comment image

Lauren Southern – kanadská ex-politička, významná redaktorka kanadského alternativního média The Rebel media
comment image

Andrew Breitbart – pravda, sice je už po smrti (zemřel za záhadných okolností – spekulace o zavraždění), ale jistě stojí za zmínku – konzervativec, zakladatel BreitbartNews, mj. se významně podílel na odhalení rozsáhlého obchodování s lidmi (stopy pachatelů vedly až do tehdejší americké administrativy) – tyto věci ožily později v souvislosti s odhalením skandálu “Pizzagate”
comment image

Oliver Stone – slavný filmový režisér, levicového zaměření, velký kritik vládnoucího amerického establishmentu
comment image

Tucker Carlson – konzervativní komentátor FoxNews
comment image

Sean Hannity – konzervativní politický komentátor, pracovník FoxNews
comment image

Ben Shapiro – konzervativní politický komentátor a aktivista
comment image

Atd.

Určitě by to stálo za to o americké/západní alternativě napsat nějaký ten článek, popisující strukturu a jednotlivé osobnosti a média západní alternativní mediální scény – lidé by měli vědět, s kým mají tu čest.

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

+ do výše vytvořeného seznamu bych uvedl ještě jedno významné jméno z americké/západní alternativy:

Bill Maher – stand-up komik, moderátor, politický komentátor
comment image

Pokud víte někdo ještě o nějakých významných osobnostech americké/západní alternativy, o kterých by i pan VK mohl napsat článek v rámci tématu “americké/západní alternativy”, napište je níže do komentářů.

Radek
Návštěvník
Radek

bill maher je k*k*t alternativní

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Nic není černobílé. I já v řadě věcí Mahera nemusím, ale co jsem sledoval některé jeho show, kde kritizoval politickou korektnost, sluníčkářství atd. – zde měl, dle mého názoru, celkem rozumné názory.

Obdobně to mám např. s Benem Shapirem – z některých jeho činů a věcí okolo něj mám poslední dobou velmi nepříjemný pocit, v některých věcech s ním nesouhlasím. Ale co se týče jeho názorů na politickou korektnost, národností a rasové menšiny v USA, držení zbraní atd. – v tom s ním souhlasím. Mj. jeho doporučení a návod, jak se bránit nařčení z xenofobie a rasismu, mohu jen a jen doporučit.

Micanut
Návštěvník
Micanut

Bill Maher, a rozumne nazory? Prosimvas, CO to kourite? taky bych si dal…..

alek
Návštěvník
alek

Zajímavé by bylo vědět, kdo za tou alternativou stojí.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Co třeba Seymour Hersch – on není v prvém smyslu slova alternativec, ale je to jeden z posledních jedinců druhu Nezávislý novinář, tak by podle mě stál za to.
On už je natolik známý, že by bylo kontraproduktivní ho zlikvidovat nebo umlčet, tak ho nechávají psát.