Německý orloj české politiky – II. část: Německá neziskovka Ackermann-Gemeinde a její...

Německý orloj české politiky – II. část: Německá neziskovka Ackermann-Gemeinde a její propojení na Člověka v tísni, KDU-ČSL, ČSSD, ODS a podivné transfery peněz od politiků do neziskového sektoru a zpět skrze nájemní smlouvy a další triky ziskovek. Německé fondy si zavčas zaháčkovaly Fialu z ODS, Hermana i Bělobrádka z KDU-ČSL a celý Lidový dům!

Německý orloj české politiky – II. část: Německá neziskovka Ackermann-Gemeinde a její propojení na Člověka v tísni, KDU-ČSL, ČSSD, ODS a podivné transfery peněz od politiků do neziskového sektoru a zpět skrze nájemní smlouvy a další triky ziskovek. Německé fondy si zavčas zaháčkovaly Fialu z ODS, Hermana i Bělobrádka z KDU-ČSL a celý Lidový dům!

Redakce AE News přináší druhou část investigativní reportáže ve spolupráci se Svobodným vysílačem CS, která se pokusila zmapovat prorůstání německého neziskového a lobby sektoru do nejvyšších struktur české politiky na regionální i celostátní úrovni.

Historicky první kongres mezinárodní Ackerman Gemeinde se konal v srpnu 2009 přímo v Plzni. Toto setkání neslo název Sousedé, přátelé, Evropané. Na toto setkání pozval všechny křesťanské krajanské organizace Ackerman Gemeinde římskokatolický biskup František Radkovský. Ten později abdikoval na svou funkci, ale politicky se angažuje dále, třeba se účastnil sudetoněmeckých dní v bavorském Augsburgu v červnu 2017. Navíc monsignor František Radkovský obdržel v srpnu 2009 nejvyšší ocenění a vyznamenání Ackerman Gemeinde medaili smíření. Tu obdržel třeba i kardinál Miloslav Vlk půl roku před Františkem Radkovským, v neděli 1. března 2009 v Centru Mariapoli ve Vinoři.

Tohoto plzeňského mezinárodního setkání Ackerman Gemeinde v roce 2009 se účastnil např. bývalý bavorský premiér Günter Bekstein, poradce bývalého spolkového kancléře Helmutta Kohla Horst Telczik, Pavel Svoboda, významný člen Lidovců, v Topolánkově vládě od ledna do března 2009 ministr pro legislativu. Dále se tu účastnil bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg Prof. Jan Sokol a další.

Herman von Rompuy, bývalý předseda Evropské komise, na sjezdu Panevropského sdružení v Rakousku, které je napojené na Habsburskou rodinu.

Tohoto mezinárodního setkání Ackerman Gemeinde v Plzni v srpnu 2009 se účastnila i Helena Faberová z Českých Budějovic, o které jsem se v minulém článku zmínil, že obdržela ono ocenění Ackerman Gemainde. Dále v Jihlavě a také v Brně se pořádala tzv. českoněmecká setkání, která spolupořádá jak sdružení Ackerman-Gemeinde, tak nadace Bernarda Bolzana, Vyšehradská 320/49, Praha 2. Třeba v dubnu 2001 v Jihlavě vystoupil tehdejší předseda senátu Petr Pithart, který se rovněž účastnil sjezdů sudetoněmeckého Landsmanschaftu. Bodejť by ne, když byl Petr Pithart sám předsedou této nadace Bernarda Bolzana, Vyšehradská 320/49, Praha 2. Pro-německá lobby, jak vidíme, sahá až do nejvyšších pater české politiky.

V srpnu 2009 uspořádala Ackerman-Gemeinde společně s nadací Bernarda Bolzana česko-německé setkání v Brně, na kterém vystoupil např. Doc. Stanislav Balík, učitel politických věd na Masarykově univerzitě v Brně a člen občanského sdružení Centrum pro studium demokracie a kultury, a stejně jako v Plzni, i tady v Brně vystoupil Pavel Svoboda, významný člen Lidovců, v Topolánkově vládě od ledna do března 2009 ministr pro legislativu. Účastnil se tu třeba i tehdejší primátor města Brna Roman Onderka, stejně jako tehdejší jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Petr Uhl a jeho napojení na Ackermann-Gemeinde

Dále se této konference Ackerman Gemeinde ve spolupráci s nadací Bernarda Bolzana konané v Brně v srpnu 2009 účastnila třeba i Emilia Müller, tehdejší bavorská ministryně pro evropské záležitosti, vystoupil tu třeba i Peter Altmeyer, tehdejší první náměstek ministra vnitra v Berlíně, což jsou velmi zajímavé vazby s napojením přímo na německou vládu, ale účastnil se tu i redaktor Českého Rozhlasu Radko Kubičko.

S Radkem Kubičkem jsme se už setkali, pokud si vzpomínáte na konferenci konanou 10. a 11. listopadu 2017 v Emauzském klášteře, kterou pořádala Česká křesťanská akademie společně s Konrad-Adenauer-Stiftung, kdy Radko Kubičko z Českého Rozhlasu tuto konferenci dokonce moderoval. Radko Kubičko už pilně navštěvoval česko-německé konference Ackermann Gemeinde a nadace Bernarda Bolzana už minimálně od roku 2009. Také se této konference v Brně v srpnu 2009 účastnil levicový aktivista Petr Uhl. S rodinou Uhlových se ještě setkáme v souvislosti s Pavlem Čižinským, protože Pavel Uhl je nejstarší syn Petra Uhla a Anny Šabatové.

Aktivista Petr Uhl.

Možná si někdo vzpomene na incident s oranžovým kolečkem, které namalovali aktivisté na zemi před poslaneckou sněmovnou v roce 2015, kdy Pavel Čižinský hájil člověka, který vyskočil z okna, protože mu nebyl doplacen doplatek na bydlení a Pavel Uhl hájil aktivistu, který to oranžové kolečko na chodník namaloval, tedy rodina Uhlů je napojená nejen na Ackerman Gemeinde nebo nadaci Bernarda Bolzana, čili jejího předsedu Petra Pitharta, ale zároveň i na bratry Pavla a Jana Čižinské, ovšem k těm se dostaneme.

Kromě donací a sponzorství některých českých neziskovek, státních institucí a státních univerzit je Konrad-Adenauer-Stiftung partnerem Otevřené společnosti v ČR, tedy Open Society fund – Praha George Sorose, což by nás ani nemělo překvapit. Konrad-Adenauer-Stiftung – zastoupení v České republice vzniklo už 16. října 1991 se sídlem na adrese Jugoslávská 620/29, Vinohrady, Praha 2, ředitelem je MATTHIAS BARNER. Posuňme se kousek dál, abychom zmapovali další působení lobby spřátelených a navázaných organizací na sudetoněmecký landsmanschaft.

Velký „komunální kongres“ sudetoněmeckého landsmanschaftu 9. září 2016 v Plzni financovaný Česko-německým fondem budoucnosti, “člověčí tíseň” v Chomutově a izraelský velvyslanec ve zprivatizované synagoze v Žatci

Na jednání přijel například starosta sedmého pražského obvodu a aktuálně poslanec za KDU-ČSL Jan Čižinský, asistent Cyrila Svobody, šlechtic Vladimír Lobkowicz, novinářka Lída Rakušanová, dále se tu účastnil exprimátor Chomutova Ing. DANIEL ČERNÝ, Chomutov, za Hnutí pro Chomutov. Tomu se chvilku pověnujme. Daniel Černý, chomutovský exprimátor, vlastní synagogu v Žatci, kterou si byl prohlédnout izraelský velvyslanec Daniel Meron a zároveň tento izraelský velvyslanec majiteli synagogy Danielu Černému věnoval finanční dar.

Hnutí pro Chomutov, za který byl Daniel Černý zvolen jako exprimátor Chomutova, úzce spolupracuje s neziskkovkou Člověk v tísni. Vlastní totiž několik nemovitostí, kromě synagogy v Žatci i objekt v Nerudově ulici, nedaleko náměstí 1. Máje. V Nerudově ulici sídlila pobočka Člověka v tísni, které Daniel Černý zasílal své odměny městského zastupitele deklarované jako charita. Chomutovská pobočka Člověka v tísni se přestěhovala na ulici Školní 1294, Chomutov. Pracuje tu několik pracovníků Člověka v tísni, které Daniel Černý finančně podporuje.

Daniel Černý, (PRO Chomutov)

Jako první jmenujme Michaelu Lakatošovou, která v chomutovském Člověku v tísni působí jako Motivační pracovnice pro práci s rodinou předškolního klubu Človíček. Michaela Lakatošová z Člověka v tísni je družkou zeleného zastupitele za koalici Pro Chomutov jménem David Ištok. DAVID IŠTOK podporuje Hatefree Culture, autonomní sociální centrum Klinika, Evropské hodnoty, samozřejmě spolupracuje s Romea.cz, a David Ištok je bývalým předsedou Národnostních menšin v Chomutově. David Ištok je jednatelem zámečnické firmy J + D Metal s.r.o. společně se svým otcem jménem JAROSLAV IŠTOK. Oba jsou velmi nadaní, zruční a šikovní k tomu, aby dokázali odemknout vaše srdce i dveře od vašeho bytu. Oni však odemknou vaše srdce i bez klíčů. Není to nádhera?

David Ištok, druh Michaely Lakatošové z Člověka v tísni, je ohromný bojovník za lidská práva, ovšem s milionovou exekucí, se kterou by mu určitě mohla poradit Petra Olahová, insolvenční a dluhová poradkyně, která s jeho družkou Michaelou Lakatošovou pracuje také v chomutovském Člověku v tísni. Dále v chomutovském Člověku v tísni figuruje Markéta Macalová a Simona Metálová, Motivační pracovnice pro práci s rodinou předškolního klubu Džanel, dále Markéta Dolejší, koordinátorka vzdělávacích služeb, Martin Adam, koordinátor služeb pro dospělé, Monika Bartušková, pracovnice podpory vzdělávání v rodinách a Lenka Hozáková, administrátorka pracoviště Bílina a pokladní pracoviště Bílina a Chomutov.

Albánské Česko na severu v Chomutově

Jenomže chomutovská pobočka Člověka v tísni vyplatila Danielu Černému mezi lety 2015 až 2017, tedy ještě se sídlem v Nerudově ulici přes 400,000 Kč jako nájemné. Smlouvu podepsal ředitel neziskovky v Chomutově Miroslav Koranda. A právě Miroslav Koranda, který s Danielem Černým uzavřel smlouvu o nájmu ještě v Nerudově ulici, je dnes důležitou postavou v iniciativě Nechceme žít v Palermu, která dlouhodobě podporuje Hnutí Pro Chomutov, tedy Daniela Černého. Inu zásluhy se počítají. Tedy Daniel Černý zasílal své zastupitelské odměny chomutovské pobočce Člověka v tísni, ovšem za nájem nemovitosti, ve které Člověk v tísni sídlil, takže se penízky vracely oklikou hezky zpět ke svému původnímu majiteli. Hezky vymyšlené.

Budete předstírat charitu a začnete zasílat peníze nějaké neziskovce, ale zároveň vám tatáž neziskovka bude platit peníze za nájem ve vaší nemovitosti, ve které sídlí. Tomu se skutečně říká nefalšovaná charita po Česku. Jednou cestou peníze dobnitř, druhou ale hned ven. Proč tedy neposkytnout neziskovce nájem rovnou zdarma, pokud chci dělat charitu? To přece nedává smysl. V cizině se tomu říká “Albánská pračka”, příjem fyzické nebo právnické osoby se daruje neziskovému subjektu jako dar, ale neziskový subjekt ho vykáže obratem jako náklad (platba nájmu), takže příští rok opět může neziskovka žádat o dotace od státu, protože má prokazatelný náklad v podobě nájmu v dané výši.

Pokud by neziskovka neměla náklad na nájem, měla by třeba nájem zdarma od sponzora, nemohla by potom ani žádat donátory o peníze. Nebylo by k čemu je žádat, chápete? Pokud má neziskovka vysoké výdaje, opravňuje jí to pořádat rozsáhlé sbírky a čím větší sbírky, tím větší peníze se mohou “přerozdělit”. A stejným způsobem Daniel Černý podporuje i další subjekty, kterým posílá peníze ze svého zastupitelského platu jako charitu. V USA se tomuto pro změnu říká “fixed figures”, což je dvojsmysl, který znamená jak “pevný rozpočet výdajů”, tak i “zfalšované náklady” s cílem prokázat vysoké náklady ospravedlňující následně další sbírku. Není to protizákonné, ale patří to do oblasti tzv. “kreativního účetnictví”. Neziskovky tím umělě zvyšují své náklady, aby následně vybraly více peněz na své další aktivity.

David Ištok (PRO Chomutov)

Kromě Člověka v tísni je dalším příjemcem darů také chomutovský zoopark, PRO handicap, nebo jesle a mateřská škola Raduška v Kadani. A právě některé z těchto nemovitostí Daniel Černý údajně vlastní, komerční budovy nedaleko chomutovského náměstí a vícegenerační vily v Kadani. Např. mateřská školka Raduška v Kadani se sídlem v Černého nemovitosti platí Danielu Černému nezanedbatelné nájemné stejně jako Člověk v tísni. Takto se to dělá. Pošlete peníze jako charitu ze státního platu, tu do neziskovky, tam na školku, ale zároveň tyto neziskovky a školky vám platí nájemné, protože sídlí v nemovitostech, které vy vlastníte nebo spoluvlastníte. A právě tento Daniel Černý, abychom se vrátili zpět na hlavní linii programu, navštívil sudetoněmecký kongres v Plzni 9. září 2016.

Daniel Černý, bývalý chomutovský primátor, kromě mnoha jiných firem, figuruje například ve spolku s názvem Ústav Oráče z Čech pro Česko-německo-židovský a evropský dialog, z. ú., Dukelská 3400/32, Chomutov. Zde je ředitelem a zároveň jedním ze zakladatelů spolku Mgr. PETR ŠIMÁČEK, členem správní rady je jeden ze zakladatelů spolku OTOKAR LÖBL, nar. ve Frankfurt am Main, Německo, a členy správní rady jsou právě Ing. DANIEL ČERNÝ a Mgr. ZLATA DRBALOVÁ. Potom už se nelze divit, proč izraelský velvyslanec přijel právě do Žatce, aby se podíval na rekonstrukci Sinagogy ve vlastnictví Daniela Černého, kterému věnoval štědrý dar. Ústav Oráče z Čech, kde Daniel Černý figuruje, je určitě spřízněný spolek s katolickou Ackerman-Gemeinde, jednou z frakcí sudetoněmeckého Landsmanschaftu, která je právě inspirovaná dílem Oráč z Čech, Ackerman Aus Behmen, Jana ze Žatce ve 14 století. Jana ze Žatce, kde v Žatci stojí zároveň ona synagoga, jak symptomatické. To má přímou linii, přímou souvislost na tyto kruhy kolem Ackermanovy obce, Daniela Hermana apod.

Sudetoněmecké krajanské sdružení v Česku a výroba hraček

Ale pojďme dále, protože se také sudetoněmeckého kongresu v Plzni 9. září 2016 zúčastnil starosta chodských Poběžovic Hynek Říha, brněnský primátor Petr Vokřál, exministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL), předseda sdružení Ackermann-Gemeinde a zároveň člen Česko-německého diskuzního fóra. Dále tu máme sudetoněmecké krajanské sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Sudetoněmecké krajanské sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, zapsaný spolek, vzniklo 17. března 2015, v čele tohoto spolku stojí tříčlenný výkonný výbor: WOLFGANG HABERMANN, TOMÁŠ PECINA a JAN ŠINÁGL. Jan Šinágl se zúčastnil v říjnu 2011 výroční schůze nejradikálnější frakce sudetoněmeckého Landsmanschaftu s názvem Witikobund, ale k tomu se ještě dostaneme podrobněji v příští závěrečné části našeho investigativního seriálu.

Milan Štěch

WOLFGANG HABERMANN je jeden z výkonného výboru tohoto Sudetoněmeckého krajanského sdružení a vlastní firmy na výrobu hraček s názvem XINOX s.r.o. a PENALTY SPORTS s.r.o., obě na adrese jeho bydliště v Lanškrouně. Toto sudetoněmecké krajanské sdružení proslulo žalobou na kancelář Senátu, konkr. předsedu Senátu Milana Štěcha za jeho skvělý trefný projev přednesený 15. května 2016 na terezínské tryzně. Podle Sudetoněmeckého krajanského sdružení měl Milan Štěch zlehčovat a relativizovat zločiny spáchané během vyhnání sudetoněmeckého obyvatelstva z Československa. Předseda senátu Milan Štěch má zaplatit 6,776 Kč k rukám právní zástupkyně JUDr. Evy Ondřejové, LL.M.. Ovšem první kolo řízení dopadlo v neprospěch sdružení.

Účel tohoto sudetoněmeckého krajanského sdružení je uveden následující: Podpora porozumění mezi národy, s důrazem na porozumění mezi Čechy a Němci. Ocitujme si několik odstavců ze stanov tohoto sudetoněmeckého krajanského sdružení které snad ani netřeba komentovat, a které přímo útočí na samotnou integritu českého území bráno do důsledků.

 • (3) Sdružení odmítá násilí a vystupuje proti jakékoli formě diskriminace na základě ethnického původu nebo jazyka, zejména odsuzuje vyhnání, genocidium a ethnické čistky, k nimž došlo po druhé světové válce na území střední a východní Evropy.
 • (4) Sdružení pokládá osoby, jež se v předchozím odstavci popsaného jednání dopustily, jakkoli se na něm podílely nebo k němu daly podnět, za válečné zločince, kteří měli být postaveni před soud. Sdružení proto odmítá a odsuzuje zákon č. 115/1946 Sb. o právnosti jednání souvisících s bojem o znovunabytí svobody Čechů a Slováků a pokládá ho za legalisaci zjevného bezpráví.
 • (5) Stejně tak sdružení považuje za projev bezpráví ty z dekretů presidenta republiky, jež se staly právním základem pro zločiny popsané v odstavci 3 shora, zejména dekret presidenta republiky č. 5/1945 Sb.
  • o neplatnosti některých majetkově-právních jednání z doby nesvobody a o národní správě majetkových hodnot Němců, Maďarů, zrádců a kolaborantů a některých organisací a ústavů, dekret presidenta republiky č. 12/1945 Sb. o konfiskaci a urychleném rozdělení zemědělského majetku Němců, Maďarů, jakož i zrádců a nepřátel českého a slovenského národa, dekret presidenta republiky č. 28/1945 Sb.
  • o osídlení zemědělské půdy Němců, Maďarů a jiných nepřátel státu českými, slovenskými a jinými slovanskými zemědělci, ústavní dekret presidenta republiky č. 33/1945 Sb.
  • o úpravě československého státního občanství osob národnosti německé a maďarské, dekret presidenta republiky č. 71/1945 Sb.
  • o pracovní povinnosti osob, které pozbyly československého státního občanství, a dekret presidenta republiky č. 108/1945 Sb.
  • o konfiskaci nepřátelského majetku a Fondech národní obnovy.
 • (6) Sdružení je přesvědčeno, že shora uvedené dekrety presidenta republiky, stejně jako některé další právní předpisy, by měly být zrušeny, tak aby aspoň pro futuro přestaly tvořit součást právního řádu České republiky, neboť se neslučují s těmi principy, k nimž se Česká republika přihlásila ratifikací mezinárodních úmluv o lidských právech, a jsou v naprostém rozporu se zásadami respektovanými Evropskou unií, k níž Česká republika přistoupila, stejně jako s jejím vlastním ústavním řádem.

Už chápeme, co je tento spolek Sudetoněmecké krajanské sdružení v Čechách, na Moravě a Slezsku vlastně zač? Jaký další trojský kůň vznikl v ČR podkopávající národní suverenitu opět zpochybňováním odsunu Němců, které bylo realizováno v souladu s mezinárodně platnými dohodami vítězných mocností v Postupimy 2. srpna 1945 konkr. v odstavci 12 a v paříži 23. října 1954? Zpochybňování Benešových dekretů navzdory usnesení české vlády z 25. dubna 2002? Totiž 25. dubna 2002 česká poslanecká sněmovna přijala usnesení, ve kterém označila právní a majetkové vztahy plynoucí z Benešových dekretů za nezpochybnitelné, nedotknutelné a neměnné.

Brněnské dominium Hollanovy rodiny a stopy vedoucí k StB a vile za 40 milionů korun

To ale není všechno, protože toto Sudetoněmecké krajanské sdružení v Čechách, na Moravě a Slezsku úzce spolupracuje s hnutím Žít Brno, což by nás ani tak nemělo překvapit. 28. května 2016 toto Sudetoněmecké krajanské sdružení společně s hnutím Žít Brno vyrazilo na jakousi Pouť smíření. To si ale musíme rozebrat.

Představuje jednu z nejdůležitějších osob, která spoluzaložila hnutí Žít Brno. Yvonna Gaillyová se už od 90. let úzce přátelí s předsedou sudetoněmeckého Landsmanschaftu Berndem Posseltem. Synem Yvonny Gaillyové je první místopředseda hnutí Žít Brno, a zároveň třetí náměstek brněnského primátora, Matěj Hollan. A právě prostřednictvím Matěje Hollana prosazuje Yvonna Gaillyová agendu sudetoněmeckého Landsmanschaftu ve formě spolupráce s hnutím Žít Brno, které Yvonna Gaillyová spoluzaložila, a která pěstuje desítky let trvající přátelství s Berndem Posseltem.

Yvonna Gaillyová, matka Matěje Hollana, působila dříve ve Straně Zelených a v roce 2014 kandidovala neúspěšně do parlamentu za Liberálně ekologickou stranu, tedy LES Martina Bursíka, dříve předseda Strany Zelených. Mimochodem tuto stranu LES vedle Martina Bursíka spoluzakládal právě Matěj Hollan, její syn. Jak říkají Američané, family first, family matters.

Matěj Hollan (Žít Brno)

K rodině Hollanů se za chviličku ještě vrátíme, ale udělejme si miniodbočku: Bývalou manželkou Martina Bursíka, než měl za partnerku Kateřinu Jacques, byla do roku 2008 RNDr. Ivana Bursíková. Ivana Bursíková je od 21. července 2004 ředitelkou spolku Agora Central Europe společnost pro demokracii a kulturu, Petra Rezka 12/12, Nusle, Praha 4 a mezi sponzory a donory tohoto spolku najdeme právě německé fondy Konrad-Adenauer-Stiftung. Vidíte tady to další personální provázání?

Ivana Bursíková, bývalá manželka Martina Bursíka, kdy Martin Bursík se přátelí s Matějem Hollanem, se kterým spoluzakládal stranu LES, tedy napojení Bursíkových na rodinu Hollanových, kromě Matěje Hollana tím pádem i na jeho rodiče, Jana Hollana a Yvonnu Gaillyovou, která pěstuje vřelé přátelské vztahy s předsedou sudetoněmeckého Landsmanschaftu Berndem Posseltem, tím pádem i tvrdou německou lobby. Tedy žádné překvapení, když bývalou manželku Martina Bursíka Ivanu Bursíkovou a její neziskovku Agora European Center sponzoruje jeden z největších německých fondů Konrad-Adenauer-Stiftung.

Zkonfiskovaný dům po odsunutých Němcích předali komunisté Matějovu dědečkovi, ten dokonce spolupracoval s StB

Pojďme se ale ještě vrátit, jak jsem slíbil, k rodině Hollanů, protože rodina Hollanů má velmi temnou historii. Máme tu potomky Klementine Stuchlík, rozené Renesch a prof. Ing. Karla Stuchlíka, kterým byl 20. dubna 1946 konfiskován dům na Lipové 550/19 podle zákona 108/1945 (takzvané Benešovy dekrety). Tento dům v hodnotě 40 milionů dne 12. října 1951 (č.j. R101-723-1009) přidělil Krajský národní výbor Karlu Hollanovi staršímu a Karlu Hollanovi mladšímu (pradědeček a dědeček Matěje Hollana). Od 30. března 2007 má tento objekt ve vlastnictví otec Matěje Hollana, RNDr. Jan Hollan, Ph.D. Tedy tvrdý komunistický režim v 50 letech přidělil dům v hodnotě 40 milionů rodině Hollanových. Rodina Hollanova tak zjevně byla po únoru 1948 dobře zapsána u komunistického režimu.

Zde předkládáme důkazy přímo z protokolu registrace svazků agenturního a kontrarozvědného rozpracování 16860-17349. Karel Hollan, nar. 1. září 1921, u SNB Brno je veden dokonce dvakrát ve dvou svazcích, archivní číslo svazku 17009 a 41896. Zde Karel Hollan figuruje pod krycím jménem “Jenda”. Tyto rodinné klany se umí přimknout k režimu nebo ideologii, která zrovna sype. Dříve to byli soudruzi komunističtí, dnes to jsou soudruzi probruselští nebo chceme-li prounijní. Kdyby sypala mongolská propaganda, nebo lobby Guinea Bissau, tyto rodinné klany by nás přesvědčovali o tom, jak právě Mongolsko nebo Guinea Bissau jsou ty top elity.

Nebuďme naivní. Tváříme se, že žádná aristokracie neexistuje a mnozí tomu věří, protože aristokracie na sebe už neupozorňuje tituly. Ano, nejsou knížata, nejsou hrabata, jinak jde ale všechno postaru, přesně podle lidské přirozenosti. Kdo dosáhne na úspěch, snaží se ho zúročit a umocnit v dalších generacích své rodiny. Ti, co jsou chytří, a to oni jsou, dobře vědí, že dějiny rovná se změna, a že žádný režim netrvá na věčné časy. A přesně tyto rodinné klany tzv. aristokracie stojí obvykle u startu každé revoluce, jsou oporou režimu v době jeho nástupu a jsou zároveň hrobaři režimu v momentě, kdy se vyčerpá.

Daniel Herman, Jaromír Talíř a všichni dobří rodáci

Pojďme postoupit dále. Podíváme-li se na německou organizaci Ackermann Gemeinde, najdeme její českou pobočku v seznamu jejích regionálních organizací. Sdružení Ackermann-Gemeinde, z.s. vzniklo 28. ledna 1999. Všiměme si té časové chronologie, Ackermann-Gemeinde, z.s. 28 leden 1999, Česko-německý fond budoucnosti zhruba o pouhé 2 měsíce později 25. březen 1999, Společnost pro dějiny Němců v Čechách o zhruba 4 měsíce později, 26. červenec 1999. Vidíme, jak s perfektní precizností jedna po druhé se budovala základní infrastruktura na podporu německé lobby v ČR?

Účelem Ackermann-Gemeinde, z.s. je přispívat ke konstruktivnímu utváření Evropy. Činí tak při vědomí staletí trvajících společných dějin Čechů a Němců. Proto se svojí prací zasazuje o uchování společného kulturního dědictví a o smíření obou národů. Při své práci vychází z křesťanských zásad. Podstatným úkolem organizace je také sociální a charitativní činnost jako jeden ze základních postojů křesťana. Ackermann-Gemeinde zve ke členství nejen křesťany, ale i ty občany, kteří se chtějí zasazovat o mírové soužití v Evropě. Ackermann-Gemeinde úzce spolupracuje se spolkem Ackermann-Gemeinde v Německu i s jinými sobě blízkými organizacemi v České republice a v zahraničí. Jednatelkou je Mgr. EVA ENGELHARDT, předsedou české pobočky katolické Ackermann Gemeinde je DANIEL HERMAN z KDU-ČSL a bývalý ministr kultury v Sobotkově vládě. Daniel Herman je také členem Česko-německého diskuzního fóra, druhým předsedou je Martin Kastler M.A.

Karel Schwarzenberg přebírá cenu od Martina Kastlera, Ackermann-Gemeinde.

Dále si sem zařaďme např. kardinála Miloslava Vlka. Mimochodem, bývalý kardinál Miloslav Vlk převzal cenu od Ackerman Gemeinde v neděli 1. března 2009 v Centru Mariapoli ve Vinoři. Tu po něm obdržel třeba i římskokatolický biskup z Plzně František Radkovský v srpnu 2009. Jednalo se o nejvyšší vyznamenání německé Ackerman Gemeinde medaili smíření. Předání se zúčastnil také náměstek ministra kultury Jaromír Talíř. Dříve působil Jaromír Talíř jako ministr kultury za KDU-ČSL od července 1996 do ledna 1998, Jaromír Talíř byl dokonce předsedou Ackermann gemeinde. Jako příklad úsilí kardinála Miloslava Vlka o smíření a zlepšení česko-německých vztahů připomeňme především jeho dopis, který ještě jako budějovický biskup adresoval odsunutým sudetským Němcům. V tomto dopise se na sudetské Němce obrací jako na své diecézany a prosí je jménem své diecéze o odpuštění za někdejší odsun.

Také si sem zařaďme mnohé z českých biskupů, Petra Pitharta, který se ještě jako předseda Senátu účastnil třeba v dubnu 2001 jihlavského českoněmeckého setkání pořádaného sdružením Ackerman Gemeinde a nadací Bernarda Bolzana a najdeme tu i další preláty, a církevní hodnostáře. Sjezdů sudetoněmeckého landsmanschaftu se zúčastňoval Karel Schwarzenberg (TOP09), Ondřej Liška (bývalí Bursíkovi Zelení), bývalí ministři zahraničních věcí Cyril Svoboda (KDU-ČSL), jeho asistentem byl dříve Jan Čižinský, starosta Prahy 7 a aktuálně poslanec za KDU-ČSL, zmiňuji to proto, že se Jan Čižinský účastnil Sudetoněmeckého kongresu v Plzni 9. září 2016, bodejť by ne, když se jeho tehdejší šéf Cyril Svoboda sám účastnil sjezdů sudetoněmeckého Landsmanschaftu.

Bělobrádkovy politické a geografické Sudety

Dále se těchto sjezdů účastnil Alexandr Vondra (ODS) nebo Jan Kavan (1998 – 2002), bývalý náměstek ministra životního prostředí Radim Špaček (1997-1998), mimochodem Radim Špaček se v roce 2016 pokoušel kandidovat do Senátu a podpořily ho osoby jako Hana Marvanová, Oldřich Kužílek (Otevřená společnost, resp. Open Society – George Sorose, dříve zástupce Michala Kocába), Daniel Korte, nebo Michal Lobkowicz, dále se shromáždění Ackermann Gemeinde účastnil třeba bývalý ministr kultury KDU-ČSL Jaromír Talíř. Dále tu figuroval bývalý ministr školství Petr Piťha, od července 1992 do dubna 1994, bývalý ministr životního prostředí František Benda, také od července 1992 do července 1996, dále Daniel Kroupa, bývalý místopředseda ODA (1998-2001, Daniel Kroupa je také vedoucím katedry politologie a filosofie Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a člen vědecké rady Collegia Bohemica v Ústí nad Labem), a další.

Většina z výše jmenovaných jsou dále také členy v německo-českém dialogovém fóru a také v německo-českém fóru mládeže. Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL, jim posílal zdravici. Mimochodem, Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL, za které Daniel Herman působil jako ministr kultury, uvedl do života slovní termíny “geografické Sudety” a “politické Sudety”. K nim přiřadil Šumavu i Brno a dokonce sám sebe označil za sudetského Čecha.

Pavel Bělobrádek (předseda KDU-ČSL)

Sdružení Ackermann-Gemeinde, z.s. každoročně pořádá česko-německé konference. Ta poslední proběhla od pátku do neděle od 9. do 11. února 2018 v Praze, HOTEL IRIS EDEN, Vladivostocká 2, Praha, Vršovice. Tématem konference byl politický (ne)klid v Evropě a jednalo se o český a německý pohled na současný vývoj evropské politiky, a na této konferenci chtěli reflektovat aktuální politické dění z českého i německého pohledu. A rovnou v pátek od 9. února od 18:00 tu začaly defilovat ty nejtěžší váhy, jako první přišel na řadu s proslovem Mgr. Daniel Herman, předseda Sdružení Ackermann-Gemeinde, exministr kultury za KDU-ČSL a zároveň člen Česko-německého diskuzního fóra, po něm vystoupil Martin Kastler M.A., předseda německé centrály Ackermann-Gemeinde, dále Tomáš Jelínek Ph.D., ředitel Česko-německého fondu budoucnosti a jako poslední z úvodních čtyř řečníků vystoupil Matthias Barner, ředitel zastoupení Konrad-Adenauer-Stiftung v ČR a SR.

Česká televize je důležitým spojencem německé lobby v ČR, viz. reportáže o zlých Češích a o vyhánění Němců po konci války

Následně od 18:30 vystoupil na téma programu Prof. Dr. Norbert Lammert, předseda Konrad-Adenauer-Stiftung a také bývalý předseda Německého spolkového sněmu. Následnou diskuzi na téma moderovala Hana Scharffová, redaktorka a novinářka, z České televize. Už jsme tu měli Václava Moravce z ČT, který se účastnil panelové debaty na konferenci pořádané Českou křesťanskou akademií společně s Konrad-Adenauer-Stiftung 10. a 11. listopadu 2017 a nyní tu máme Hanu Scharffovou z ČT účastnící se konference pořádané Ackermann-Gemeinde od 9. do 11. února 2018. Docela slušný úlovek angažovanosti reportérů ČT, že?

Další den v sobotu 10. února 2018 vystoupil od 9:00 ráno PhDr. Petr Koura, ředitel Collegium Bohemicum z Ústí nad Labem. Jeho téma bylo: Zlomové okamžiky českých dějin dvacátého století z dnešní perspektivy aneb jaké poučení si vzít z října 1918, září 1938, února 1948 a srpna 1968. Následně tu opět vystoupil Daniel Herman a od 15:00 návštěvníci konference absolvovali pražskou pouť, kdy postupně navštívili instituce a aktuální výstavy vztahující se k roku osmiček. Jako první navštívili Knihovnu Václava Havla (kterou vybudoval a zafinancoval Zdeněk Bakala), poté výstavu Pavel Tigrid: Hlas svobody a potom výstavu Charta Story a Charta 77 ve fotografiích. Následně se v 17:30 konala Česko-německá bohoslužba v kostele sv. Jana Nepomuckého na Skalce, kterou celebroval P. Dr. Martin Leitgöb.

Následně v neděli 11. února 2018 v 9:30 ráno vystoupil prezident České křesťanské akademie Prof. Tomáš Halík. Od 11:00 se konala panelová diskuze, kde kromě pokračování křesťanského defilé profesora Tomáše Halíka vystoupil Doc. Jaroslav Šebek Ph.D., dříve sociologický, potom také Historický ústav Akademie věd ČR, (býv. předseda Jiří Drahoš a opět německé fondy dotující projekty Akademie Věd ČR), dále tu vystoupil Stanislav Přibyl, generální sekretář České biskupské konference a tuto panelovou debatu moderoval PhDr. Jan Stříbrný, historik z České křesťanské akademie. Konference se konala za podpory Česko-německého fondu budoucnosti, Konrad-Adenauer-Stiftung, Sozialwerk der Ackermann-Gemeinde a RENOVABIS Freising.

Kromě toho můžeme na stránkách Ackermann-Gemeinde najít nabídky jazykového kurzu němčiny pro kněze, řeholní osoby a bohoslovce v roce 2018, ale stejně jako si USA v rámci amerického vládního programu International Visitors Leadership vychovává své proškolené kádry, sympatizanty a podporovatele, stejně tak činí i Němci. Aktion West-Ost a Junge Aktion der Ackermann-Gemeinde srdečně zvou mládež ve věku 16-26 let na mezinárodní školení leaderů, které se konalo od 2. do 5. března 2018 v Praze.

Tuto frakci sudetoněmeckého landsmanschaftu, katolickou Ackermann Gemeinde v ČR podporují Hum.org, Adra, Církev adventistů sedmého dne nebo Asociace kaplanů ČR, např. Vítězslav Vurst. Členy této organizace jsou především čeští a němečtí církevní preláté. Právě oni mají podle mého názoru na svědomí církevní restituce. S touto organizací Ackermann Gemeinde spolupracují politici TOP09, KDU-ČSL, Zelení (a s nimi i Piráti).

Seliger Gemeinde, soc-dem větev Sudetoněmeckého landsmančaftu a Petr Fiala ODS s Otto Habsburským a Berndem Posseltem na počátku 90. let v projektu Panevropy z dílny rodiny Coudenhove-Kalergi

Druhou pobočkou sudetoněmeckého landsmanschaftu vedle Ackermann Gemeinde je sociálně-demokratická Seliger Gemeinde. Seliger Gemeinde byla založena 4. června 1951 v Mnichově. Seliger Gemeinde byla pojmenována po prvním předsedovi Německé sociálně demokratické dělnické strany (DSAP) v Československu Josefu Seligerovi. Výjměme ale například německého sociálního demokrata Ludvika Čecha, který se ostře vymezoval vůči Henlainovým stoupencům, byl také v roce 1942 odvlečen do Terezína. To je jedna z vyjímek, která, bohužel, potvrzuje pravidlo, protože 89,57% Němců v Československu před Mnichovem volilo právě Sudeten Deutschland Partai. Ale zpět k Seliger Gemeinde. Tato organizace rekrutuje členy z německých sociálních demokratů. Spolupracuje s ní ČSSD. Má napojení přímo na členy německé sociální demokracie SPD a bývalého předsedy Martina Schulze. Jmenujme členy jako Richard Reitzner, Ernst Paul, Wenzel Jaksch, nebo Peter Glotz. Ti jsou členy jak v německé sociální demokracii SPD, tak i v Seliger Gemeinde, frakci sudetoněmeckého Landsmanschaftu.

Sjezdů této frakce Seliger Gemeinde, tedy sociálnědemokratické frakce sudetoněmeckého landsmanschaftu, se zúčastňoval Libor Rouček, bývalý místopředseda Evropského parlamentu, známý třeba tím, že se sudetským Němcům omlouval za údajné vyhnání. Libor Rouček je také členem české části Česko-německého diskusního fóra, kam ho jmenoval exministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Dále je tam Vladimír Špidla, šéf sboru poradců expremiéra Bohuslava Sobotky, citovali jsme tu v minulém článku jeho výrok o připojení ČR jako 17. státu k Německu, nebo Michaela Marksová-Tominová se svým německým manželem, sudetským Němcem, Marksem, také členka Česko-německého diskuzního fóra a další.

Obě tyto organizace Gemeinde vzájemně spolupracují a scházejí se pospolu na sudetoněmeckých srazech. Současný vůdce landsmančaftu Bernd Posselt je zároveň vůdcem německé pobočky organizace Panevropa, resp. PANEVROPSKÁ UNIE ČECH A MORAVY se sídlem Žerotínova 47, Praha 3. Tato německá frakce Paneuropa-Union má názorově blízko k vyhnaneckým organizacím. Je odpůrcem nacionalismu a chce zastupovat zájmy vysídlenců pokud možno v rámci evropského sjednocování.

Petr Fiala s Ottou Habsburským, Berndem Posseltem a dalšími českými politiky s vlajkou Panevropy na počátku 90. let. Panevropa je projektem rodiny Coudenhove-Kalergi.

Současný vůdce Sudetoněmeckého landsmančaftu Bernd Posselt je zároveň vůdcem německé frakce hnutí Panevropa. A předsedou tohoto Moravského zemského výboru Panevropa spadajícího pod sudetoněmecký landsmančaft je předseda ODS Petr Fiala. A právě Petr Fiala má velmi úzké vazby na agendu této frakce Panevropy spadající pod sudetoněmecký landsmančaft. Panevropa je jedním z procesních plánů klanu Coudenhove-Kalergi na federalizaci Evropy na pilířích rozbití států a přenosu řízení do rukou finančních odborníků, bankéřů, kteří nahradí parlamenty, vlády a politické strany ve všech zemích Evropy.

Jenomže, když půjdeme dále do historie v našem bádání, tak zjistíme, že tohle není zdaleka všechno. Petr Fiala působil také jako zástupce šéfredaktora katolicko-konzervativního časopisu Proglas, do kterého kromě něj samotného psali a měli otiskované články Bernd Posselt nebo Otto Habsburk. Petr Fiala napsal článek v roce 1990, číslo 9/10, ve kterém mj. cituje z projevu Otty Habsburka, který přijel do Brna přesvědčovat, že Češi mají na Západě své největší přátele v sudetských Němcích. Článek obsahuje i tři fotografie, na kterých Petr Fiala pózuje s Berndem Posseltem, Otto Habsburkem, politikem KDU-ČSL Pavlem Tollnerem a praporem “Moravské zemské Panevropské unie”, jejímž byl předsedou. Pavel Tolner, poslanec KDU-ČSL, se kterým se fotografoval Petr Fiala, byl poslancem od června 1998 do října 2001, a mimo jiné působil v podvýboru pro prezentaci ČR v zahraničí, a také v podvýboru pro národnosti. Už chápete souvislosti návštěv čelních představitelů Daniela Hermana a Pavla Bělobrádka z KDU-ČSL na slavnostech sudetoněmeckého Landsmanschaftu? Vždyť poslanci KDU-ČSL i ODS, jak vidíme, se s Berndem Posseltem fotografovali už v roce 1990!

V příštím a zároveň posledním pokračování našeho seriálu se zaměříme na jednu z nejnebezpečnějších německých nevládek, která operuje na území České republiky a představuje největší hrozbu pro územní integritu ČR po 2. sv. válce. Vážení čtenáři, pokud se vám líbí naše práce, přispějte prosím, podle svých možností, jakoukoliv částkou našemu projektu na zachování jeho provozu, abychom mohli i nadále přinášit tyto a podobné články, které nikde jinde nenajdete. Náš server funguje pouze z darů a příspěvků našich čtenářů. Pět dní před koncem měsíce jsme zatím vybrali jen necelých 60% potřebné sumy pro zachování našeho provozu na další měsíc. Bez vás nemůže náš projekt pokračovat. Každé málo pomáhá a přispět nám můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem nebo poštovní poukázkou na účet, všechny informace najdete na naší obvyklé darovací stránce zde. Děkujeme za Vaši neutuchající podporu! Naše práce a úspěchy jsou umožněny jen díky Vaší podpoře.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
.lak
Návštěvník
.lak

Jen tak mimochodem , kdo je platí z daní?

desgusting
Návštěvník
desgusting

Tak, nemecky Manschaft vypadl z mistrovstvi a Nemci , vcetne patriotu, co vidim a ctu maji radost a znacneho humoru.

milda
Návštěvník
milda

Ten Daniel Černý i fotí, ve své synagoze též vystavoval fotky nahých žen, paráda! comment image

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

Toho fekála Černého nakonec nezbijí za zhanobení památky ruských vojáků Kozáci nahajkou, ale zmydlej ho sami pejzatí z Majzlovky.

milda
Návštěvník
milda

Tyhle články p.VK miluji, tak hluboce a kvalitně vyprané trenýrky českých zrádců ještě nikde nebyli. Dobře vědet.

Josef
Návštěvník
Josef

Projev Babišovy eurokomisařky Jourové (ANO) jde do finále:
“Toxická vyprávění” o Židech nebo jiných menšinách posiluje nenávist vůči těm, kteří jsou vnímáni jako vetřelci. Často existuje kontinuita mezi nenávistným projevem a zločinem z nenávisti. Musíme aktivně formovat naši budoucnost a řídit rizika spojená s digitální revolucí, která by mohla ohrozit naše společnosti a demokracii. Na summitu v Tallinu se vedoucí představitelé Evropy soustředili na to, jak by se EU mohla úspěšně orientovat v příležitostech, stejně jako na rizika jednotného digitálního trhu. Před více než rokem jsem se dohodla na Kodexu chování upravující boj proti online šíření nelegálních nenávistných projevů s Facebookem, Microsoftem, YouTube a Twitterem, které reagují na tyto potřeby. IT společnosti se zavázaly k přezkoumání a v případě nutnosti k odstranění nezákonné nenávistných projevů do 24 hodin podle evropských právních předpisů. Naše nejnovější údaje, shromážděné s pomocí 31 organizací ve 24 členských státech, ukazují, že intenzita blokování za nezákonné nenávistné jednání se za šest měsíců zdvojnásobila. V současné době doporučujeme firmám v oblasti informačních technologií, aby přijaly dobrovolná, proaktivní opatření k odhalování a proaktivnímu odstranění nelegálního obsahu a aby zvýšily transparentnost způsobu, jakým posuzují oznámení. Snažíme se také rozšiřovat Kodex na další přední IT společnosti, včetně Seznamu.
Třetí a poslední, dovolte mi uzavřít tím nejdůležitějším nástrojem, kterým musíme čelit antisemitismu: vzdělávání. Komise přikládá velký význam úloze vzdělávání při zachování vzpomínky na holocaust. Program “Evropa pro občany” podporuje iniciativy, které zvyšují povědomí o poučení z holocaustu. V těchto projektech investujeme kolem 3,5 milionu EUR ročně. Evropská výzkumná infrastruktura pro holocaust (EHRI) je největší výzkumnou iniciativou zaměřenou na holocaust financovanou EU. Společně s partnery v Izraeli a v USA [Yad Vashem a Muzeum památníku holokaustu USA] podporuje výzkumnou komunitu spojením a zpřístupněním informací o holocaustu v celé Evropě i mimo něj. Ale pro mnoho Evropanů je obraz židovských komunit stále příliš často a výhradně formován kolem konfliktu s holocaustem a Blízkým východem. Vzdělání musí zahrnovat celé spektrum židovských dějin v Evropě. Evropská komise podporuje řadu projektů, které učitelům poskytují správné nástroje k řešení těchto otázek, zejména v multikulturních učebnách. Minulý týden diskutovala pracovní skupina Komise s ministerstvy školství členských států EU o tom, jak se nejlépe vypořádat s Holocaust Remembrance a bojovat proti antisemitismu v našich vzdělávacích systémech. Dámy a pánové, židovská komunita zaujímá specifický prostor v naší rozmanité Evropě. Je to alarmující znamení pro Evropu, když její nejstarší menšina má pocit, že se věci dějí špatným směrem. Židovská komunita je systém včasného varování pro naše otevřené, liberální společnosti.
Židovské komunity musí být prezentovány jako to, čím jsou, integrální součást evropské historie a kultury. 2000 let evropské židovské historie, odkud pocházejí nejdůležitější hnutí a proudy v judaismu. Buď to reformní hnutí nebo chasidismus nebo sionismus. Všechny mají své kořeny v evropském židovství.
Dámy a pánové, konference B’nai B’rith je na správném místě ve správný čas. Evropa stojí za svými židovskými komunitami a Židy všude po celém světě.

https://ec.europa.eu/commission/commissioners/2014-2019/jourova/announcements/speech-commissioner-jourova-jewish-communities-and-western-democracies-conference-what-future_en

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

Ochranu pejzatejch v Evropě je třeba vyjednávat v mešitách.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Karla Šlechta se chlubí, že byla dobrá, i vojáci ji brali.
No, já bych si o něco takového ani kolo neopřel.
https://www.novinky.cz/domaci/476207-byla-jsem-dobra-i-vojaci-me-brali-pavuciny-a-medialni-lync-slechtova-se-louci.html

RRR
Návštěvník
RRR

Mě připadá, že je to přejmenovaná Kočí.

Josef
Návštěvník
Josef

Jourová pokračuje: 3. To mě přivádí k mému třetímu bodu, co dnes EU dělá. Za posledních 60 let Evropská unie garantovala na evropském kontinentě mír a prosperitu. Minulý měsíc ve svém projevu o stavu Unie předseda Juncker zopakoval, že Evropa je v první řadě Unií hodnot. Ochrana lidských práv, demokracie a právního státu jsou součástí našeho jednání. Tyto hodnoty zahrnují předcházení a boj proti všem formám antisemitismu, neboť antisemitismus je nejen ohrožení evropských Židů, ale i proti hodnotám, které Evropa váží. Tyto hodnoty zahrnují předcházení a boj proti všem formám antisemitismu, neboť antisemitismus je nejen ohrožením evropských Židů, ale i proti hodnotám, které Evropa váží. EU a židovská komunita jsou sjednoceny v otevřenosti k rozmanitosti. Oba si vážíme naší rozmanitosti. Jak řekl bývalý britský rabín Jonathan Sacks: “Jedinou přiměřenou reakcí na strach a nenávist k rozdílu je respektovat důstojnost rozdílu. To je židovské poselství světu.” Na druhé straně je motto EU “Jednotná v rozmanitosti”, protože tato rozmanitost nás obohacuje a posiluje. To také znamená, že musíme tolerovat divergentní názory v našem středu. A na vybudování mostů mezi Západem a Východem naší Unie, mezi většinou a menšinou, musíme všichni přispět. Změnu zvládneme, protože máme soubor hodnot, které se nemění. A tyto hodnoty jsou zakořeněny v naší historii. V letošním roce jsme oslavili 60. výročí Římské smlouvy s ostrým vědomím toho, odkud jsme začali, z kterých válečných polí, destrukce a koncentračních táborů byly vybudována tato nová Evropa. Holocaust je společným dědictvím napříč Evropou a jeho vzpomínka je povinností pro každou generaci. Z tohoto důvodu Evropská komise nejen připomíná každý rok 27. ledna, ale aktivně zapojuje své zaměstnance do školení o úloze státních úředníků během holocaustu. Komise se také zabývá různými aspekty holocaustu: v roce 2017 se zaměřuje na to, jak popírání a zkreslení holocaustu zůstává výzvou pro naše společnosti. Již dva roky má Evropská komise specializované kontaktní místo – koordinátorku pro boj proti antisemitismu paní von Schnurbeinovou. Přenáší přímo své ohlasy mně a prvnímu místopředsedovi Timmermansovi. A velmi si cením, že B’nai B’rith je blízkým spojencem a partnerem. V červnu minulého roku jsem v Jeruzalémě ocenila především zapojení do 11. semináře na vysoké úrovni EU-Izrael o boji proti antisemitismu. Úzká spolupráce s našim izraelským partnerem v tomto úsilí je důležitá, jak jsem zdůraznila izraelskému prezidentovi Rivlinovi, když jsme se během mé návštěvy setkali. Ráda bych se s vámi podělila o zvláštní aspekt mé návštěvy Izraele. Setkala jsem se s vrchním rabínem Yisraelem Lauem při připomenutí Holocaust Remembrance Day a podělil se se mnou o dojemný příběh, k čemu může vést mlčení. Takže když jsem navštívila Yad Vashem, nejenom jsem vzpomínala. Bylo to také memento, co může antisemitismus vyvolat. Máme jako politici zodpovědnost vystupovat proti těmto počátečním známkám. Aby naše činy byly efektivnější, musíme mít komplexní přehled o tom, jak židovská komunita, mladí i staří, sekulární a ortodoxní, vnímají svou situaci v Evropě. Proto jsem požádala European Fundamental Rights Agency, aby provedla rozsáhlý průzkum o vnímání antisemitismu mezi evropskými Židy. Umožní nám založit naše politické reakce na tvrdých datech. Přípravné práce probíhají a očekáváme první výsledky v září 2018.
4. Tím se dostávám k mému poslednímu bodu – co můžeme udělat lépe a kde začít? Za prvé bychom měli začít rozpoznávat a vyvolávat antisemitismus tam, kde se objeví a nezávisle na pachatelích. Přivítala jsem právně závaznou mezinárodní definici antisemitismu Mezinárodní aliance pro připomínání holocaustu (IHRA). Jak jsem řekla v Jeruzalémě, je to jediná definice, kterou používá Komise. Je to vedoucí nástroj, který by měl být využit pro účely vzdělávání a odborné přípravy zejména pro učitele, nevládní organizace, státní orgány a média. Jsem ráda, že Evropský parlament se svým prvním usnesení o antisemitismu 1. června tohoto roku schválil pracovní definici a vyzval členské státy, aby učinily totéž. Pět členských států EU již přijalo tuto výzvu: Rumunsko, Rakousko, Velká Británie, Německo a Bulharsko. Evropský parlament rovněž vyzval národní koordinátory, stejně jako Komisi, jako kontaktní místa pro židovské organizace a komunity. Za druhé, musíme lépe prosazovat stávající zákony. Evropa je vybavena specifickými právními předpisy v boji proti rasismu a xenofobii, včetně antisemitismu, v kriminálním významu. Zákony EU ukládají členským státům EU povinnost penalizovat nenávistné projevy a trestné činy z nenávisti založené na rasistické nebo xenofobní motivaci, včetně popření holocaustu, které podněcuje k nenávisti či násilí. Avšak jelikož se fenomény nenávistných projevů stále více pohybují “on-line”, naše práce musí zajistit, aby se nelegální nenávistné projevy urychleně posuzovaly a případně byly odstraněny on-line zprostředkovateli a platformami sociálních médií.

Alanis
Návštěvník
Alanis

To je výborné. Kdejaký pochybný spolek spiklenců okrádající občany je bude řídit. Zednáři, neziskovky, Bilderberg, církve. A občan ať na své okový vydělá. Nejsou tu jenom židi, netrpěli jenom židi, ale židi vždy lhali a kradli. Toto je asi prohlášení pro židy, jsem zvědav na proslov pro ovčany.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Za oba prispevky, Josefe, jsem dala monus. Ty nepatri Vam, ale .wini Jourove.

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

“…. tyto hodnoty zahrnují předcházení a boj proti všem formám antisemitismu, neboť antisemitismus je nejen ohrožení evropských Židů, ale i proti hodnotám, které Evropa váží. Tyto hodnoty zahrnují předcházení a boj proti všem formám antisemitismu, neboť antisemitismus je nejen ohrožením evropských Židů, ale i proti hodnotám, které Evropa váží. EU a židovská komunita jsou sjednoceny v otevřenosti k rozmanitosti. Oba si vážíme naší rozmanitosti. Jak řekl bývalý britský rabín Jonathan Sacks: “Jedinou přiměřenou reakcí na strach a nenávist k rozdílu je respektovat důstojnost rozdílu. To je židovské poselství světu.” Na druhé straně je motto EU “Jednotná v rozmanitosti”, protože tato rozmanitost nás obohacuje a posiluje. To také znamená, že musíme tolerovat divergentní názory v našem středu. A na vybudování mostů mezi Západem a Východem naší Unie, mezi většinou a menšinou, musíme všichni přispět. Změnu zvládneme, protože máme soubor hodnot, které se nemění. …”

Ty “hodnoty”… Napřed, během hadráku a po hadrnáku jsme stále slýchali o “humanismu”. O “humanismu” Flašky. Ale ani nejzarytější havloid nebyl schopen vyložit co je ten Flaškův “humanismus”.

Avšak začtete-li se do slavného podvrhu Protokolů, tak tam to je. A zrovna tak už téměř před sto lety psal o “humanismu” jako o ideopodvodu H. Ford. Čili, nic nového, už se to dávno řešilo a přetřásalo.

Ale kdo nám z havloidní fronty brejlatých bezdioptrických kavárenských vylízanců vysvětlil pojem “humanismus”? Chodějí kolem toho jako kolem horkého … něčeho…

Mě přijde takový ideopojem jako “humanismus” stejně blbý jako třeba šimpansismus, nebo krokodýlismus.

A ta rabínova “důstojnost rozdílu”, — tak tady tady už brutopýrova fantazie nestačí.

AntiSion
Návštěvník
AntiSion

“Panevropa je jedním z procesních plánů klanu Coudenhove-Kalergi na federalizaci
Evropy na pilířích rozbití států a přenosu řízení do rukou finančních odborníků,
bankéřů, kteří nahradí parlamenty, vlády a politické strany ve všech zemích Evropy.”

Navíc je také Panevropa (EU) projektem sionisticko židovské zednářské globální
moci, jejímž finálním cílem je vytvoření jediného světového státu (One World) pod
jednou jedinou univerzální vládou. Tento proces je velmi zevrubně popsán v tomto
unikátním dvousvazkovém díle:

Johannes Rothkranz; Maastrichtská dohoda – konečné řešení pro Evropu I. díl
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Maastrichtska_dohoda_konecne_reseni_pro_Evropu_I_dil.pdf
Johannes Rothkranz; Maastrichtská dohoda – konečné řešení pro Evropu II. díl
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Maastrichtska_dohoda_konecne_reseni_pro_Evropu_II_dil.pdf

josef
Návštěvník
josef

Mimo téma, vrátím se k cenzuře emailu s novou zkušeností. Po provalení této aféry se zahazováním emailů zde na aeronetu jsem si zřídil nový emailový účet na ruském serveru s příponou @list.ru. Předevčírem jsem zasílal z tohoto účtu přes úschovnu.cz nějaké fotky několika známým. Ze serveru uschovna.cz přišla okamžitě zpráva, že zásilka byla úspěšně uložena, ale všichni příjemci nedostali z úschovny oznámení o uložení zásilky. Když jsem zpětně kontroloval jejich adresy, tak tří měli seznam.cz a jeden email.cz. Jelikož mám jeden účet na email.cz a druhý na tiscali.cz, tak jsem udělal pokus. Ten samý soubor jsem zaslal z @list.ru na oba zmíněné účty, na tiscali přišla zpráva z úschovny, na email.cz ne. Když jsem ten samý soubor poslal z tiscali na email, tak to přišlo okamžitě. Závěr: ty svině ne že zahazují maily s odkazy, ale zahazují i zprávy z úschovny, kde jako odesílatel je @list.ru, @mail.ru, prostě koncovka .ru!

Axel
Návštěvník
Axel

Takže je všechno při starém. Před pár měsíci jsem zkoušel poslat mail z yandex.com na volny.cz a taky nedošel, ale už si bohužel nepamatuji, jestli zmizel úplně nebo jestli jen spadnul do spamu.

alzax
Návštěvník
alzax

Připomeňme, že o víkendu proběhla licoměrná “tryzna” (za účasti Bělobrádka a spol) za vyvražděné obyvatele Ležáků, kde v reportáží ČT namísto “Němci” byl použit výraz “nacisté”. Obyvatelé Ležáků byli nejdřív podrobeni brutálnímu sadistickému mučení na blízkém zámečku a po té zavražděni. Děti byly – stejně jako mj v Lidicích – pozvány na výlet autobusem s výfukovými plyny vyvedenými do pasažérské nádstavby.. Mimochodem gaswagen je vynález ruského žida Isaje Davidoviče Berga (Иса́й Дави́дович Берг), kterého nechal Stalin zlikvidovat během čistek po r.1937. Fakta a souvislosti byly donedávna uvedeny na ruské wiki po zadání slova душегубка . Anglická wiki je na toto téma naopak zaplevelená obvyklými holožvandy.

Alanis
Návštěvník
Alanis

A co Posselt, zapomněli ho pozvat, plantážníci? Nebo Makrelu? Tajtrlíci.