Nejvyšší správní soud přijal návrh na rozpuštění SPD! Útok proti Okamurově straně...

Nejvyšší správní soud přijal návrh na rozpuštění SPD! Útok proti Okamurově straně přichází jen pár týdnů před podzimními volbami do komunálu a Senátu. Uvnitř hnutí jsou prý porušovány demokratické principy a stanovy! Brněnská buňka SPD se úplně rozpadla, podnět k rozpuštění hnutí podal bývalý člen SPD! Začíná to připomínat počátek rozpadu Úsvitu, začínají komentovat situaci lidé seznámení s pozadím brněnského povstání!

Nejvyšší správní soud přijal návrh na rozpuštění SPD! Útok proti Okamurově straně přichází jen pár týdnů před podzimními volbami do komunálu a Senátu. Uvnitř hnutí jsou prý porušovány demokratické principy a stanovy! Brněnská buňka SPD se úplně rozpadla, podnět k rozpuštění hnutí podal bývalý člen SPD! Začíná to připomínat počátek rozpadu Úsvitu, začínají komentovat situaci lidé seznámení s pozadím brněnského povstání!

Šokující zpráva dnes přišla od ČTK. Nejvyšší správní soud akceptoval návrh Kamila Papežíka, bývalého člena SPD ze zaniklé stranické buňky z Brna, na rozpuštění Hnutí SPD [1]. Kamil Papežík byl v Brně jedním z nejaktivnějších zakládajících členů SPD, ale nakonec byl odstraněn z kandidátky. Nelze se mu divit, že ho to rozčílilo. Ten se s tím odmítl smířit a podal žalobu na SPD. Soud se bude návrhem zabývat v nejbližší době. Původně se očekávalo, že soud návrh zamítne, protože podle pravidel návrh na rozpuštění může podávat jen vláda nebo poslanecká sněmovna, nikoliv jednotlivec.

Jenže podle posledních informací Nejvyšší správní soud bude návrh hodnotit jako podnět, který následně předá vládě ČR, která potom ex-post může tento návrh oficiálně posvětit. Jedná se tak o přímý útok na SPD na systémové úrovni a hrozí především to, o čem se hovoří již delší dobu a na co já upozorňuji již od minulého roku. Uvnitř místních organizací SPD dole na obcích a městech probíhají velmi podivné procesy, které vyvolávají velké znepokojení již od říjnových voleb.

Kamil Papežík, který podal žalobu na SPD.

Politické ukotvení v SPD má jeden silový závěs, a tím je Tomio Okamura. On ztělesňuje program, myšlenky, teze a de facto celé hnutí. Problém je v tom, že to nestačí. Aby strana fungovala, musí být postavena na pevných základech a místní organizace musí šlapat. Ne všude se to však daří a trestuhodně je třeba přiznat, že některé chyby a přešlapy vznikají i ve vedení strany při obsazování kandidátek. Dosazení bývalého velkozednáře Hynka Berana do čela pražské kandidátky vyvolalo šok a úděsnou reakci u mnoha lidí. Jenže to není zdaleka tak hrozné ve srovnání s tím, k čemu došlo v Brně, v druhém největším městě v ČR. Tam se totiž před několika měsíci brněnská buňka SPD rozhádala takovým způsobem, že se rozpadla a zanikla, přesto však skupina členů SPD postavila do voleb kandidátku, ovšem podle tvrzení Kamila Papežíka v rozporu se stanovami hnutí.

Zamčené dveře, odpojený zvonek, kandidátka s lidmi, které nikdo nezná…

Mnoho členů buňky nebylo dokonce připuštěno k jednání a hlasování při sestavování kandidátky, zamkli před nimi dveře, zatarasili jim vstup, podle vylíčení svědků to vypadalo jako scéna z italského filmu. Skupina lidí venku, dobývají se dovnitř, skupina lidí uvnitř, která je nechce pustit dovnitř. Řev, křik, výhrůžky žalobami, právníky. Hlavní problém podle informací naší redakce spočíval v tom, že kandidátka do voleb v Brně měla být sestavena v rozporu se stanovami hnutí, protože z vedení hnutí je prý vytvářen tlak na to, aby na čela kandidátek byli uměle ad-hoc dosazováni lidé podle výše sponzorského daru, zatímco lidé, kteří celý rok pracují pro SPD, propagují hnutí a dělají mnoho práce, jsou odsouváni na nevolitelná místa, a to jenom kvůli tomu, že nemají peníze na to, aby mohli přispět hnutí velkou částkou na volby.

Tomio Okamura po úspěšných volbách na podzim.

SPD se totiž snaží nezadlužovat a nepůjčovat si u bank, což je správné a sympatické. Jenže to s sebou nese současně i tzv. “syndrom českého mládežnického hokeje”, který nyní vidíme i v případě kandidátek SPD. To přirovnání se týká českého nešvaru, kdy talentovaní mladí hokejisté se nedostanou do sestav a na soupisky, protože jejich rodiče nemají peníze na sponzorské dary pro hokejový klub, bez kterých ale klub nemůže vůbec fungovat, pokud se nechce zadlužovat. Je to začarovaný kruh. Takže talentovaní hráči sedí na lavičce nebo dokonce s hokejem končí, ale děti z bohatých rodin tvoří stabilní kádry hokejového klubu. Bohužel se zdá, že do stejného začarovaného kruhu se dostala i SPD.

Velmistr z Ordo Pragensis na kandidátce v Praze a syndrom “české hokejové mládeže”

V Praze byl totiž do čela kandidátky zvolen jeden z nejbohatších lidí uvnitř SPD, bývalý velmistr zednářské lóže Ordo Pragensis [2], na kandidátkách SPD vidíme exekutora, dále provozovatele ubytoven pro sociálně vyloučené, majitele realitních kanceláří. Všichni tito lidé mají hafo peněz a rádi přispějí SPD na provoz, aby strana byla nezávislá a nemusela se zadlužovat u bank. Jenže tento systém samofinancování SPD dříve či později tvrdě narazí na odpor těch lidí, kteří ve straně pracují od nevidím do nevidím, ale potom přijde bohatý člověk a je dosazen na první místo kandidátky, protože je to on, kdo zaplatí místní organizaci kampaň a volby. A lidé, kteří nemají tolik peněz v SPD, tak prostě ostrouhají. A právě v Brně přetekl pohár trpělivosti lidem z SPD, kteří nesouhlasili s tímto způsobem sestavování kandidátek.

Místní organizace SPD v Brně v době, kdy ještě fungovala.

Jejich odpor byl potlačen vskutku svérázně, bylo jim zakázáno zúčastnit se hlasování a projednávání kandidátek. Stalo se to prý několikrát, jednou to byly zamčené dveře, odpojený zvonek, jindy byla v pozvánce uvedena jiná adresa zasedání, to jsou prostě vážná obvinění, která opravdu mohou SPD poškodit, protože to nemá s demokracií nic společného, pokud je to tedy pravda a jedna strana nechce poškodit druhou úmyslně v tom smyslu, že by jejich tvrzení nebyla pravda. O tom musí rozhodnout už zřejmě jenom Nejvyšší správní soud.

Pokud si vzpomínáte, několikrát jsem o tom hovořil na rádiu, že samofinancování SPD je dvousečná zbraň, protože se může obrátit proti SPD. Je to proto stejná situace jako s českým mládežnickým hokejem, nechcete se zadlužovat, ale ti, kteří by měli být na soupisce, protože jsou nejlepší a nejpracovitější, nemají prostě peníze na to, aby udrželi klub/stranu finančně nad vodou. Je to tudíž začarovaný kruh, buď se zadlužovat u bank, stávat se vazaly lobbistů a cizích fondů ze zahraničí a mít tak vyřešené financování, anebo financovat projekt z peněz vlastních členů a kandidátky sestavovat podle tržního principu kapitalismu, tzn. na čele kandidátky bude ten, kdo zaplatí největší sponzorský dar straně, nikoliv ten, kdo je nejlepší kandidát.

Mocenský tenzor financování politických stran je začarovaný kruh

A které z těchto řešení je lepší nebo morálnější? Vidíte, už jsme opět a znovu u mocenského tenzoru. Neexistuje bílé nebo černé řešení, jsou to pouze odstíny šedi. Jenže i v těch odstínech šedi je potřeba, aby převažovala bílá nad černou, a pokud z tolika místních organizací SPD přichází takové podivné zprávy a informace o rozvratech a hádkách mezi členy, které vedou k rozvratu buněk a dokonce k žalobám k Nejvyššímu správnímu soudu, potom opravdu vidíme nebezpečný politický proces, který brutálně připomíná počátek zániku a rozpadu Hnutí Úsvit, předchozího politického projektu Tomia Okamury. Politika je totiž nakonec vždy o tom, jaká je vůle většiny a pokud je systém samofinancování nastavený tak, že ti, kdož platí, dostávají přednost na kandidátkách, aby se strana nemusela zadlužovat, potom reálně hrozí, že soud shledá takové jednání za nezákonné.

Brněnská organizace SPD, projev Kamila Papežíka.

Je nepochybné, že jde o účelový útok na SPD, který byl načasován tak, aby SPD poškodil co nejvíce. Jenže všichni si pamatujete, jak dlouho jsem upozorňoval na to, že nelze akceptovat kroky, které probíhají způsobem, který bude spatřován jako nedemokratický. Vyhazování lidí z SPD těsně před volbami, sestavování kandidátek za zavřenými dveřmi před částí členů místní organizace, dosazování movitých osob do čelních míst kandidátek, to všechno se postupně nasčítá a v konečném důsledku může fatálně poškodit SPD. Zde alespoň vidíme, že dělat politiku stojí a padá na penězích. A právě o této kauze budeme hovořit dnes od 19:00 hodin na Svobodném vysílači CS. Dojde i na další témata a události. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořadu

Vážení čtenáři, pokud se vám líbí naše nepohodlné, necenzurované a faktograficky nekompromisní články, které označují a popisují fakta bez ideologického nátěru, přispějte prosím, podle svých aktuálních možností, do konce tohoto měsíce jakoukoliv finanční částkou na zachování provozu našeho serveru, a to na naší obvyklé darovací stránce zde. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, BitCoinem anebo poštovní poukázkou na účet. Nezávislé a svobodné články nemohou vycházet bez Vaší podpory, protože nás sponzorují a financují pouze čtenáři jako jste Vy. Nemáme za sebou fondy, neziskovky, státní ani evropské dotace. Nemáme granty od zahraničních nadací, bez Vaší pomoci tento projekt nepřežije. Děkujeme všem, kteří již tento měsíc přispěli, moc si vážíme vaší podpory!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Kamjdu
Návštěvník
Kamjdu

Stejně si ale myslím, že pan VK, přes všechnu tu svou pozitivní rétoriku, jako že je na straně slušných emancipovaných lidí a vyšších principů, zkrytě panu Okamurovi škodí.

Adolf
Návštěvník
Adolf

kdejakej debil Papežík si bude něco vynucovat soudem.?Papežík je trapná kreatura .

Klasik neklasický
Návštěvník
Klasik neklasický

Ty inteligentní kreatůro, buď rád, že to Papežík zveřejnil. Protože by ses smíchem poszerinkal, kdyby pak SPD vtáhla ,,přímo demokraticky,, pod vedením Okamury a jeho cirkusu, republiku přímo do mešity a pak zdrhl za kopečky i s prachama, které získal díky tuposti takových lidí, jako jsi ty. Přemýšlej hlavou, co ten tvůj myslitel hlásá a co pak dělá.

Klasik neklasický
Návštěvník
Klasik neklasický

Jsem úplně nadšen z toho útoku SPD sluníčkářů. Mínusujte vesele dál, váš guru to ocení. Vyhazovem. Nebo vás dá na kandidátku na poslední místo , kde bude 1 nějaký zednář nebo podobná figura. Do toho !

Jana
Návštěvník
Jana

Při čtení tohoto článku jsem si vzpomněla na Edu Seiberta, který odstoupil z kandidátky Úsvitu kvůli tomu, že v rámci strany vůbec nebyly zásady přímé demokracie uplatňovány. Tehdy to zastánci Tomia Okamury odůvodňovali tím, že to vše bylo hodně narychlo a tak upřednostnil osoby na první místa kandidátek dle svého vlastního uvážení. Eda tenkrát (v r. 2013) lidem, které znal z alternativ zaslal mailem toto prohlášení:

Promiňte – ale po mých zádech už to nebude !
Všichni jsme chybující, tedy nikdo není bez chyb. Horší je, když někdo chyby stále opakuje. Vím o tom, že jsem příliš důvěřivý, přestože jsem se v životě mnohokrát napálil – stále věřím v něčí poctivé úmysly a neustále se přesvědčuji, že ve skutečnosti je nakonec vše jinak.
Věřil jsem, že OF jde o změnu, brzy jsem na sněmech jako delegát okresu pochopil, že jen o výměnu jedněch komančů za ty dříve odstavené (Rychetský, Vrba, Fišera, Štěpová, Klímová, Dientsbier…)
V ODS mne díky bohu brzy na začátku probudil Klaus, když se hned v Olomouci zasadil o možnost vstupovat bývalým komančům. A my jsme proto bourali OF – abychom je upozadili !… Vzpomínám na své jedno z mnoha utkání s ním, když prosazoval Stráského na lídra VČ kraje – řekl jsem mu, že ta bývalá mocná taky dosazovala svoje lidi z centra do krajů, okresů, míst a dokonce do fabrik, my v ODS bychom ty metody neměli opakovat, že si lídra v kraji najdeme sami. (hle, dnes v Úsvitu totéž !) Taky se jako dnes pamatuji, jak se mi na jeho povel vysmáli kolegové delegáti z okresů na kongresu, když jsem navrhoval referendum o rozdělení státu. A dodnes je pro mafie v ODS referendum a přímá demokracie (PD) nepřítel…
Ve straně s Právem a morálkou v záhlaví – v DEU, jsme záhy zjistili, že předsedkyně Homádková, ačkoli jsme všichni podepisovali, že jsme nebyli spolupracovníky a členy KSČ, byla průvodkyní v muzeu KG, ale hlavně to, že padělala stanovy. Když jsme na to poukázali, tak na jejich základě nás celou organizaci Lbc kraje vysunula mimo. Vzpomínám i jak ti, kteří na nás tehdy hleděli skrz prsty – byli jsme pro ně rozbíječi.. za rok, když jim provedla totéž, za námi jezdili, co s tím. Za dva roky DEU umřela, velké poučení – už tehdy jsem prosazoval PD – viz poučný článek
My, vydědění jsme se scházeli a v dubnu 96 se zakládala nová strana. Přemek Vachalovský, který vždy v našich předchozích diskuzích mnohokrát prohlásil, že on nikdy v žádné straně nebude, náhle přijel v dubnu 96 do Kolína na ustavení strany s návrhem názvu Pravý Blok a nechal se zvolit do čela. Také proto už jsem nevstoupil nikdy do žádné strany a nevstoupím. Jezdil jsem ale na schůze vedení, zpracovával program přímé demokracie, který dnes mírně upravený P.Cibulka, předseda od r. 2000, vydává za svůj… Pochopil jsem, že strany jsou nástrojem manipulace a ovládání občanů. Podporoval jsem PB, několikrát byl lídrem kandidátky PB v kraji Lbc, podílel se na nákladech, absolvoval s P.C. nesčetně mítingů s občany, psal do novin. Činnost strany téměř ustala po minulých parl. volbách ..
Poslední dva roky jsem PD propagoval v různých občanských iniciativách, intenzivněji psal články na svůj blog na Lidovkách -, http://seibert.bigbloger.lidovky.cz/, účastnil se mnoha setkání i manifestací, které se početně stále zmenšovaly, požadujících pád vlády a změnu vol. zákonů. Náhle vláda padla, její pád nastrojili jiní, nikoli že by si pád vynutili občané. Vím, že tyto předčasné volby radikální změnu systému ještě nepřinesou. A PB hlavně z finanční důvodů v Lbc kraji nekandiduje…
– Proč tak dlouhý úvod ? Ve skutečnosti je to stručný popis toho, jak jsem získával zkušenosti – v r. 86 jsem veřejně vystoupil (tedy ještě za totáče), od r. 89 se věnuji politice, byl jsem i ve vrcholné politice, dlouho pracuji v komunální, tedy vím, že politické zkušenosti nelze našprtat. Získávají se praxí, proto ten přehled, aby jste pochopili, že mám dost odpracováno – vše pro věc, za své, bez jediné koruny zisku …
-. Od r. 95 prosazuji tutéž změnu, jako dnes Úsvit, PD a odvolatelnost politiků, proto program Úsvitu byl pro mne logickým signálem pro podporu a hlavně proto tak obsáhle vysvětluji své počínání , dvacet let pádluji proti proudu a těch, co se na poslední chvíli cpali na kapitánský můstek a bylo jim jedno, kam loď jede, znám mnoho – věřím, že vám stejně jako mně, na prosazení změny záleží. Psal jsem už záhy po pádu vlády maily na adresu vedení a dotazoval se po někom z Úsvitu v kraji Lbc na www stránkách – žádná odezva, ani na kontaktní adrese hnutí v kraji Lbc. Nakonec jsem se kontaktu dočkal až 6. září. Ale -.
/pokračování/

Jana
Návštěvník
Jana

Pokračování :
…”- V jednom z posledních krajů – Lbc – byl “jmenován vedením Úsvitu“ lídr p.Hnyková. Způsob jmenování mne zarazil. Její jméno jsem neznal z žádných předchozích iniciativ občanů, nečetl o jejím žádném působení v Úsvitu, nikdy neslyšel, že by se zajímala o PD. Proč byla jmenována právě ona, nevím dodnes.
Znám v kraji několik čestných lidí, kteří dlouhodobě prosazují přímou demokracii, s nimi jsem konzultoval své kroky, lákal je sebou, ale řekli mi, že nikoho z Úsvitu v kraji neznají, že zatím Úsvit nepodpoří, pro autoritativní jednání vedení a nejasnost, nedemokratičnost stanov. Myslel jsem si – to se časem změní. – – Za týden po prvním mailu jsem byl mailem vyzván podepsat kandidátku a byl pozván na schůzku do Liberce. Nebudu posílat bianko šek – souhlas s kandidováním – tomu, koho neznám, na schůzce se snad dozvím, kdo vlastně jsou ti, co kandidují za Úsvit a můžu zde podporu vyslovit.
– Na dvouhodinové první schůzce jsme zbytečně většinu času věnovali výkladu ing.Fialy, ještě nedávného člena ODS, na představení kandidátů ho zbylo minimum, natož na vzájemnou diskuzi a poznání se. Přes to jsem tu kandidátku podepsal. Ani mne nenapadlo přijet s čistým výpisem z trestního rejstříku (zajišťoval jsem ho potom dodatečně). Ale žádné volby, nebo dohoda nad pořadím se tu nekonaly ! To mne tedy už silně překvapilo – ale jsem tu nový, uvidím. Všiml jsem si tu přítomného p.Vohnouta od nás z města, ale nevnímal ho vůbec jako kandidáta, myslím, že i brzy odešel.
– Na další schůzce 27.9 byla přečtena kandidátka, p. Šikola byl čten na druhém, Vohnout na čtvrtém, já na 11. místě. Takže hned, aby bylo jasno – nejde vůbec o moji uraženou ješitnost, jak bývá zvykem hanět, ale šlo mi jen a jen o umístění p.Vohnouta na 4.místě a způsoby jednání !. Je totiž u nás znám mezi lidmi, kteří mě volí, velice negativně (já jsem měl dokonce nejvíc hlasů v min. kom. volbách jako osoba, ale díky zákonu jsem už 15 let v opozici v zastupitelstvu města), dokonce jsem tu slyšel hanlivé přezdívky lokaj aj, a teď, když jsou kandidátky veřejné, mi jich už několik řeklo – To jste to pěkně pohnojili pro Úsvit v Jilemnici, proč je ten Vohnout třetí a ty až dole – to myslíš, že vás budou lidi volit , když je tam on ?? Jsi blázen…
(To mám chodit po městě a vysvětlovat jim, že byla kandidátka utvořena ne politicky, podle kvalit, zkušeností, ale po odborové linii a ze známosti se umístili do čela kamarádi ? To mám všem vypravovat, že se netvořila demokraticky, ale sestavil si ji tak lídr, který se chová jako Napoleon ?) ”
/pokračování/

Petr Pan
Návštěvník
Petr Pan

No není se čemu divit, útoky jsou a budou. Spíše se divím a z respektem obdivuji p.Okamuru, že do toho stále jde. Takhle jít proti větru, to dokáže člověk jen s velkým srdcem.
Dnes opět u pivka lidi proti mne, že Tomio je také migrant, no naběhla mi žíla na krku a vše jim odvykládal od Mašťova až po to, koho že to volili? Nikoho? Takže Agrofert !!!

Pijack
Návštěvník
Pijack

Trefa. To je přesná charakteristika. Všichni jen prndají. To jsem si vzpomněl najednoho prndálka v naší hospodě, který pronesl památnou větu : “všichni jsou tam komunisti, v ODS, ČSSD, ODA, KDU… tak já budu raději volit KSČM” 🙂 Jak přijde do politiky někdo nový, který chce tu žumpu odhrnout, tak se na něm začnou hledat samé chyby. Nevím proč? Co je to za náturu. Přitom každý takový odvážný člověk, který se mezi PS dostane, je svým způsobem jediný, kdo dokáže zkostnatělé poměry trochu rozhýbat. A Okamurovi se to daří, už jen proto, že jsou z něho zloději naštvaní, že jim vidí pod ruky. Už jen to je důvod, proč ho budu zase volit.

Willy
Návštěvník
Willy

Souhlasím s vámi, ale toho „pindálka“ upozorňujícího na promořenost většiny stran (viz váš výčet) bývalými komunisty bych se rád zastal. Já si těch komunistů, kteří po ’89 v KSČM zůstali, vážím podstatně víc než těch, co se obratem „prekabátili“ (těch si nejen nevážím, ale pohrdám jimi). Ti, co zůstali, nemohli rozhodně očekávat, že si tím nějak polepší, spíš naopak. Takže pindálkovo tvrzení má svou neotřesitelnou logiku.

Willy
Návštěvník
Willy

Také jsem před volbami dělal s neodbytností čtvrtodenní zimnice „hospodskou agitaci“ pro Okamuru a občas – i když méně, než jsem očekával – jsem se setkával s narážkami na jeho japonsko-korejsko-moravský původ. V řadě případů zabrala otázka ve stylu „A nestydíš se, že ten poloviční Čech je větší vlastenec než ty a ostatní ,Češi jak poleno‘?“.

Vlad
Návštěvník
Vlad

Čím více jsou kandidáti vidět na billboardech a v masmédiích, čím více jejich partaj demonstruje, že disponuje prostředy na kampaň, tím více je pro mě nedůvěryhodná a nevolitelná. Tak proč si dělat starosti se zadlužováním. Mně stačí politický program strany publikovaný na webu, abych měl jasno. Na mainstreamová média dávno kašlu a nákladné kampaně bych přímo zakázal.
Dnes jsem četl zajímvý text zprávy prezidenta NKÚ prezidentovi republiky o stavu její administrativy. Pro krátké vykreslení současného stavu si dovolím parafrázovat závěr zprávy: „Hlavním úkolem je chránit obyvatelstvo před jejich politiky, soudci a úředníky“.

Vlad
Návštěvník
Vlad

Zapomněl jsem na odkaz: http://www.protiproud.cz/politika/3960-pane-prezidente-nase-zeme-nyni-nevzkveta-pribeh-koucourkova-v-srdci-evropy-plytvani-byrokracie-a-vsude-slendrian-kdo-nas-ochrani-pred-politiky-desive-cteni-o-upadku-zeme-system-je-prorostly-a-vsudypritomny.htm
Ještě reakce na komentář níže o preferenčních hlasech těm na konci kandidátky. Nevím přesně, jak to funguje a doufám, že to tady někdo znalejší vysvětlí. Když vhodím lístek strany s 20ti kandidáty bez preferenčních hlasů, dostává ta strana 20 hlasů. Když dám 2 preferenční hlasy, dostává strana jen 2 hlasy. Je to tak nebo jsem mimo? Díky za vysvětlení.

weissbach
Návštěvník
weissbach

Jde o volitelnost. Čím více preferenčních hlasů, tím větší šance na zvolení. Největší šanci mají ti, kteří jsou na prvních místech.

Lord Vetinary
Návštěvník
Lord Vetinary

Proč se ozvali až tak pozdě?
Protože museli nejdřív dotočit to, co už mělo být dávno nafilmováno, aby mohli až nyní lhát, že to bylo něco jiného..:

https://www.expres.cz/topici-se-migranti-0n5-/zpravy.aspx?c=A180826_132450_dx-zpravy_stes

Kdyby je náhodou nenafilmoval, tak jsme to už dnes viděli v TV jako skutečnost dnešních dnů na moři!
Tomu věřím!

M.C.
Návštěvník
M.C.

Čert si vzal Johna McCaina. Zanotujme mu na cestu:
Už mu nohy, už mu nohy, už mu nohy smrdět nebudou, haj-zlo-vi.

Donald Trump očekává, že Rusové jim vyjdou vstříc v Sýrii a na Ukrajině.
Když vstříc, tak vstříc. Vperjod, molodci….

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

Vsak je take rada ceskych politiku smrti americkeho senatora naprosto zdrcena a kavarna roni krokodyli slzy. Urcite je to od nich velmi uprimne ?

Minimum je 10 mil.
Návštěvník
Minimum je 10 mil.

Volit SPD budu, ale upřednostním ty kandidáty, kteří budou na volebním lístku u spodu. Nikdo jiný než-li SPD jinak nemá šanci v politice státu něco pozitivně ovlivnit. Kdo hledá něco ke čtení – podle Pjakina stát potřebuje mít minimálně 10 miliónů obyvatel, aby byl schopen samostatně existovat. Menší celky se musí slučovat do větších útvarů a fungovat na základě autonomie.

https://www.hlavnespravy.sk/valerij-pjakin-seminari-horskom-altaji-rusko-nema-umysle-vratit-uzemia-sovietskeho-zvazu-zaroven-pripajat-uzemia-inych-statov/1502344

Pijack
Návštěvník
Pijack

Též volím SPD, ale ten váš Pjakin mele nesmysly, nevěřte zase všemu co říká. Nejsmysluplnější, nejefektivnější a nejracionálnější je “vládnutí” počtu cca 250 osob. Je to na úrovni obce. Čím větší celek, tím je to složitější a ztrátovější. To je matematická jistota. Vemte třeba EU, jste si jist, že ti potentáti v Bruselu vůbec vědí něco o tom, jak se takové území o půl miliardě lidí dá smysluplně spravovat? 🙂

Minimum je 10 mil.
Návštěvník
Minimum je 10 mil.

Pjakina beru s rezernou. On ale neměl namysli celky pod nadnárodním řízením – EU, jak to vyplívá z Vašeho příspěvku. On měl na mysli spíše něco, jako třeba bývalou Jugoslávii a nebo i Československo – o nás třeba píše, že nás bylo potřeba oslabit. Můj názor na vládnutí je – čím větší počet osob vládne, tím složitější a komplikovanější to vládnutí je. A potentáti EU jsou jen něčím toaletním papírem. Ti raději mnohdy tedy ani nic vědět nechtějí.

Lord Vetinary
Návštěvník
Lord Vetinary

No tak teda díky za tu první větu! : – (
Podpořil jsem už jako nestraník svou účastí SPD na jejich kandidátce, kterou potřebovali zaplnit celou, jen díky podmínce, že budu na posledním – nevolitelném místě, a nejlépe na druhé straně.
Doufám že tak jako vy, nebudou uvažovat i jiní.

tana
Návštěvník
tana

Okamura byl vždycky na peníze.

RRR
Návštěvník
RRR

Tak to budete jeho sestra či chůva, když ho tak dobře znáte :o)

tana
Návštěvník
tana

Jen jsem dělala v cestovním ruchu.

Willy
Návštěvník
Willy

Dobře, tak jste byla cestovní rušička, to vám nikdo nebere.
Jestli je Okamura na peníze jako podnikatel, je to víc než v pořádku, to by měl být každý podnikatel. Jako osoba ale na peníze není, a je pro to nezvratný důkaz: kdyby na peníze byl, dělal by mainstreamovou politiku a měl mnohem hvězdnější kariéru.

Dompter
Návštěvník
Dompter
BPN
Návštěvník
BPN

Je tragedie, když taková blbá nána Kociánová s vypraným mozkem, která ani nechápe význam značného množství slov a termínů, které používá, budící dojem, že právě spadla z Měsíce, dělá v rozhlase a ovlivňuje spoustu stejně blbých, nebo ještě blbějších tvorů…Proto není čemu se divit v čem žijeme a jak se chovají občané a zvláště ti mladí a vyštudovaní v dnešních humanitárních pavědách…Nečeká nás nic pěkného…

Dompter
Návštěvník
Dompter

No dobře dobře, snad se zase tolik nestalo?. Šlo mi spíš o to, co říká Martin Koller…