Nejvyšší soud Velké Británie odepřel venezuelské vládě Nicolase Madura přístup k venezuelskému...

Nejvyšší soud Velké Británie odepřel venezuelské vládě Nicolase Madura přístup k venezuelskému zlatu uskladněnému v Rothschildově centrální bance Bank of England! Důvodem je žádost Caracasu o “fyzický” přesun zlata do sídla OSN v New Yorku! Samozvaný opoziční vůdce Juan Guaido nic takového nepožaduje, stačí mu výplata “dolarů” za uskladněné zlato, a proto mu britský soud svěřil disponibilitu nad zlatem! Ve Venezuele se začíná se šířit zpráva, že žádné zlaté venezuelské pruty v Bank of England už dávno nejsou a žádostí o přesun zlata by se to provalilo!

Nejvyšší soud Velké Británie odepřel venezuelské vládě Nicolase Madura přístup k venezuelskému zlatu uskladněnému v Rothschildově centrální bance Bank of England! Důvodem je žádost Caracasu o “fyzický” přesun zlata do sídla OSN v New Yorku! Samozvaný opoziční vůdce Juan Guaido nic takového nepožaduje, stačí mu výplata “dolarů” za uskladněné zlato, a proto mu britský soud svěřil disponibilitu nad zlatem! Ve Venezuele se začíná se šířit zpráva, že žádné zlaté venezuelské pruty v Bank of England už dávno nejsou a žádostí o přesun zlata by se to provalilo!

Pamatujete si, jak koncem loňského listopadu předseda slovenského SMERu Robert Fico oznámil [1], že by se slovenské zlato mělo přesunout z Londýna domů kvůli Brexitu, aby národní zlato bylo v bezpečí? Jen o pár dní později počátkem prosince to slovenská centrální banka odmítla [2] jako nesmyl, a tak slovenské zlato zůstává v Bank Of England ve stejném vaultu, ve kterém mají své zlato uschované i jiné státy. Jenže, snaha o fyzický přesun zlata stála Roberta Fica politickou kariéru a dokonce rozvrat uvnitř SMERu. Jakmile Robert Fico sáhl na zlato a chtěl ho přesunout na Slovensko, začaly uvnitř SMERu problémy, pnutí a nakonec odchod Petera Pellegriniho ze SMERu [3]. Ficova strana tak bude velmi oslabena a budoucnost je nejistá. A něco podobného se nyní stalo Venezuele, ale v tomto případě to došlo mnohem dál. Takže, co se stalo?

Rothschildova centrální banka, Bank of England

Legitimní venezuelská vláda Nicolase Madura před časem požádala britskou Bank of England, aby provedla přesun velké části venezuelského zlata do USA do ochrany a správy OSN, která zlato použije na financování materiální pomoci Venezuele v důsledku koronavirové krize. Kvůli americkým sankcím nemá Venezuela přístup ke kapitálovým trhům v londýnské City, kde si vlády jednotlivých zemí světa, včetně té české, slovenské a dalších, půjčují peníze na kapitálové burze na krytí státních schodkových rozpočtů.

Např. ten hrozivý schodek 500 miliard korun, který před několika dny odmávala česká poslanecká sněmovna, bude zajištěn úvěrem na kapitálovém trhu v Londýně. Venezuela tak kvůli sankcím si nemůže půjčovat peníze na kapitálovém trhu v londýnském City, takže došlo k rozhodnutí, že už nadále není důvod venezuelské zlato uchovávat v Londýně a přesune se pod správu OSN, která potom svým jménem bude nakupovat za prodané zlato pomoc Venezuele. Jenže, tímto požadavkem na Londýn odpálil Nicolas Maduro granát, který včera naplno vybuchl.

Přesun venezuelského zlata pod správu OSN se neuskuteční, zlato zůstane v Bank of England

Rothschildova Bank of England totiž do Caracasu vzkázala, že zlato z Londýna do USA přesunout nejde, protože britská vláda legitimní a demokraticky zvolenou vládu Nicolase Madura neuznává. Caracas se tak obrátil na britský Nejvyšší soud, a ten včera rozhodl [4], že zlato do Venezuely vydáno nebude, ale bude poskytnuta disponibilita s úvěrovými prostředky samozvané vládě Juana Guaidoa. „Zlato v trezorech v Bank of England je naše národní rezerva. Patří našim lidem, abychom zajistili budoucnost našeho národa,“ uvedla [5] ve svém prohlášení v pondělí Vanessa Neumann, hlavní diplomatka v Londýně, která pracuje pro venezuelského opozičního vůdce Guaidoa.

Juan Guaido, samozvaný prezident Venezuely

Samozvaný šéf Národního shromáždění Juan Guaido se však domnívá, že by zlaté pruty měly být pod jeho kontrolou, protože vláda Spojeného království spolu s přibližně 60 dalšími světovými vůdci uznává za právoplatného dočasného prezidenta Venezuely právě jeho. Guaido dále uvedl, že zlato je v Londýně v bezpečí a musí být použito na úvěrování Venezuely a její rozvoj. No, a jsme doma.

Zlato v Bank of England si nelze jen tak vyzvednout, to je naivní omyl široké veřejnosti

Tady si musíme vysvětlit jednu podivnost, kterou spousta laiků a čtenářů netuší. Mnoho lidí se ptá, proč prakticky všechny země světa, až na výjimky některých mocností jako je Čína nebo Rusko, uchovávají své zlaté národní rezervy v Londýně v podzemních vaultech Rothschildovy Bank of England, která plní roli britské, avšak zcela soukromě vlastněné centrální banky. Odpověď ne tuto otázku je naprosto jednoduchá, zlato uložené v Londýně je zástava, jiným slovem “kolaterál” naproti úvěrům a státním dluhům jednotlivých států.

Propagační foto královny v podzemním vaultu Bank of England na uklidnění veřejnosti, že centrální banka opravdu zlato má a sklad není prázdný.

Uložené zlato funguje jako pojistka, že stát, který si půjčí na krytí svého schodků státního rozpočtu, bude pravidelně splácet úroky z těchto úvěrů. A rovněž je to pojistka, že daný stát nebude dělat politiku proti nezávislosti židovských bank. Věděli jste, že banky neplatí daně ze zisku? Tak to je přesně ten důvod, proč je zlato v Londýně uloženo. Pojistka proti vzpurným vládám gójských zemí, kdyby chtěly třeba začít danit banky. Pokud jakákoliv země se začne vzpírat Domu Sion, potom Bank of England zlato zmrazí dané legitimní vládě a poskytne přístup ke zlatu někomu z opozice v dané zemi. Jenže, pozor, má to ještě jeden děsivý rozměr.

Zlatý kolaterál v Londýně je pojistkou za obří schodkové státní rozpočty gójských zemí a nástroj vynucování poslušnosti loutkových vlád

Stažení zlata z Londýna je vázáno na splacení veškerých dluhů daného státu. Dokud stát veškeré své dluhy nesplatí, nemůže své zlato z Londýna vyzvednout, protože to zlato slouží jako kolaterál za úvěry na krytí schodkových rozpočtů daného státu. To je ovšem přísně utajováno, gójové o tom nesmí vědět a pokaždé, když nějaký politik vyzve k přesunu zlata z Londýna, je to ve skutečnosti obrovská provokace, protože Bank of England a Dům Rothschild nedovolí transfer zlatého kolaterálu do ciziny, když daný stát dluží na londýnském kapitálovém trhu.

Nicolas Maduro s několika zlatými pruty na tiskové konferenci v Caracasu.

Česká republika má státní dluh ve výši skoro 2 bilionů korun a tento dluh byl synteticky vygenerován na londýnské kapitálové burze. České zlato, to málo, které nebylo prodáno, je uschováno právě v Londýně jako kolaterál. Jenže, je tady ještě jedna věc, o které jste nikdy asi neslyšeli, pokud jste nepracovali pro národní banku nebo některé státní instituce. Zlatý kolaterál během uložení v Londýně je ve správě Bank of England a banka by neměla s tímto kolaterálem disponovat.

Kdyby někdo nahlédl do podzemních vaultů Bank of England a hledal své národní zlato, asi by byl hodně překvapen

Jenže praxe je úplně odlišná. Bank of England používá zlato na vyvažování britské libry. To je to děsivé tajemství, o kterém se nikde v časopisech nedočtete. A aby bylo jasné, používá k tomu ne své vlastní zlato, ale právě zlatý kolaterál všech zemí světa, které si zlato deponují v Bank of England v Londýně. Pokud vám to stále nedochází, tak to řeknu natvrdo. Je velice reálné, že už žádné venezuelské zlato v londýnských trezorech není. Možná zmizelo v roce 2010 při hypoteční krizi, když Bank of England sanovala britskou libru naproti odprodeji zlatých rezerv. Fyzicky tam může sice stále být, ale již bylo přetaveno, má nové puncovní značky a hlavně nové majitele.

Rusko si uchovává jedny z největších zásob zlata na světě. Vladimir Putin při kontrole zlatého pokladu v Moskvě.

Možná to bylo už počátkem 90. let, když George Soros provedl útok proti britské libře [6] a Bank of England musela znovu libru sanovat naproti zlatu. Proto nebylo dovoleno Robertu Ficovi vloni koncem roku, aby došlo k převodu slovenského zlata z Londýna na Slovensko, protože nejen, že Slovensko by nejprve muselo v Londýně splatit svůj celý státní dluh, ale dost reálně je možné, že žádné zlato by se už ve vaultech Bank of England nenašlo. A ze stejného důvodu nebylo dovoleno Nicolasu Madurovi převést zlato z Londýna do OSN v New Yorku, protože by nebylo co převážet. Celá pravda o zlatých kolaterálech v Bank of England by praskla a vyplula na povrch.

Kontrolu nad venezuelským zlatem britský Nejvyšší soud svěřil samozvanému prezidentovi Venezuely, který žádné zlato z Londýna stěhovat nechce

Juan Guaido žádný fyzický přesun zlata do Venezuely nežádá, spokojí se s penězi, dolary, tedy s natisknutými papírky, za které bude Guaidova opoziční truc-vláda ručit “zlatem” v Londýně, které tam zůstane. Jediné zlato, které fyzicky existuje, je zlato, které máte v ruce. To je zlaté pravidlo investorů do zlata. Jediná vláda, která disponuje zlatem, je vláda, která má zlato své země uschované ve státní bance, nad kterou má vláda kontrolu. Centrální banky nejsou státní banky, jsou to soukromé bankovní domy s mezinárodní vlastnickou, rozuměj kapitálovou strukturou.

Velké zásoby zlata vytváří i Čína.

Banka disponuje základním aktivem, které poskytuje Bank of England. Aktiva centrální banky jsou kryta zlatým, stříbrným, platinovým či dalším kolaterálem, který je v úschově Bank of England. Jenom malý zlomek zlata je volně k dispozici na trhu. Jeho množství je extrémně malé a omezené, protože více jako 98% veškerého světového zlata se neobchoduje, ale je drženo jako kolaterál. I to je jedno z tajemství, které veřejnost naprosto netuší. Proto i Venezuela nyní zažívá čelní střet s realitou. Ve chvíli, kdy si chcete sáhnout na zlaté pruty, tak to najednou prostě nejde. Není to dovoleno.

Nejen o těchto souvislostech budeme hovořit dnes od 19:00 hodin na Svobodném vysílači CS v našem pravidelném pořadu. Probereme všechna aktuální témata z domova i ze světa. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Boo-G
Návštěvník
Boo-G

Bééé béééé škyt bééé…. foldyna vzdal souboj s gigantem novotným 🙂
https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020070412176062-zachranil-jaroslav-foldyna-starostovi-pavlu-novotnemu-zivot-a-zdravi-poslanec-vycouval-ze-souboje/
a já se tak těšil, že mu komečně někdo rozbije držtku… to víte je to už starý muž , a je moudrý, tak ustoupil 🙂
ale nic to nemění na tom, že je to srab 🙁
inu socán.

Dáša
Návštěvník
Dáša

proč by se měl mazat hnojem řeporyjí

Boo-G
Návštěvník
Boo-G

Proč hnojem?… krví.
No nic… mohl bejt za hrdinu, bude za kus hovna.

kuběna režimní
Návštěvník
kuběna režimní

Ty seš přece kreten. Opakuji již podruhé – Foldyna sportovně boxoval. Vím to od člověka, který ho v tom Děčíně znal. Sice to na wiki není.. – ale tady máš náznak:
https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/S-Foldynou-na-boxu-Nikdy-jsem-nemel-chut-nekoho-zmlatit-Chce-to-ovladani-211779
cituji:
Foldyna v černém, boxerské rukavice barvy bordó, už poskakuje po menší tělocvičně. V jedenapadesáti si počíná jako zkušený sportovec. Je celkem rychlý a hbitý. Pravá, levá, bloky, podřep, úkrok a pořád dokola. „V diskuzích mi často někdo naznačil, že my, boxeři, máme vymlácené hlavy. Někdy si to dovolí i političtí odpůrci. Pamatuji si, jak jsem byl začátkem roku 2000 na debatě a jeden z kolegů naznačil, že Foldyna v boxu utržil mnoho ran a dával najevo, že asi nejsem moc při smyslech. Já na to, že jsem se v ringu potkal snad s dvěma hlupáky, kteří nicméně byli nebezpeční jen pro mě. Zato v politice jsem se potkal s mnoha hlupáky, kteří jsou nebezpečím pro celou společnost, což je mnohem větší riziko,” dává k lepšímu pro ParlamentníListy.cz.

Takže to asi nebude o tom, že by se Jarda Pavlíka bál ..

Boo-G
Návštěvník
Boo-G

Další kopa keců pane.
Halt v tom ASI bude nějaká jeho Veliká Socánská Moudrost 🙂

kuběna režimní
Návštěvník
kuběna režimní

Tak to víš, není tak blbej jak ty.

cituji z diskuze: V naší politice už je možné všechno. To je to, co tomu přiblblíkovi Novotnému vyhovuje. Jasné je, že by dostal od Foldyny nakládačku. S tím do toho Novotný šel, protože jak je znám, jde mu jen a jen o jeho zviditelnění. Nedivím se, že to Foldyna utnul, protože by si s tím čuníkem špinil akorát ruce. Od toho magora raději dál, protože nikdo neví, co je schopný pro své zviditelnění udělat.

https://ustecky.denik.cz/diskuse/boxersky-duel-politiku-nebude-nechci-delat-z-politiky-komedii-odmitl-foldyna.html

Jinak – aby si se z těch sosanů neposral..

kuběna režimní
Návštěvník
kuběna režimní

Hele Boo-G, aby nevznikla mýlka – často s tebou souhlasím a oba jsme asi a A-netu “ne příliš vítaní”. Ale s tím Foldynou “jsi to fakt posral”. To, že je – byl!!(už není.. vystoupil) “sosan” je sice fakt, ale “kdyby byli všichni sosani tak jako Foldyna..”. Foldyna je z nich asi tak nejvíc férovej a asi by se dalo říct i nejchytřejší. Sosany jsem měl vždycky “tak trochu za komanče”, ale u Foldyny, Jandáka, Ringo Čecha, Rátha, Zemana a nakonec asi i u “Jyrky” by se dalo říct, že jim “aspoň o něco šlo”. Přece jen “Zemanovci” na rozdíl od “Roučkovců” či “mlado Dienstbírovců” jsou aspoň klasický socani.. kdežto ta “moderní sociální demokracie” – řekněme “Špidlovsko-Roučkovská” je jen “rozbředlá neomarxisticko-LGBT-Trans-Femi” “břečka” s nulovým zájmem o “dělný lid”, teda obyčejný lidi. Raději tisíckrát “pobouchanýho” Foldynu než sice hyperkorektní ale totálně “euroidní” Michaelu Marksovou-Tominovou nebo mladýho “Pivase” – Dienstbíra.
Prostě zkus trochu rozlišovat a nebrat to černobíle .. černo-bílý svět je nebezpečné zjednodušení.

No a onen souboj fyzicky – sice “Pavlík” by asi “už důchodce Foldynu” “mohl nějak zavalit tělem”(jestli se to v boxu smí? 🙂 ) – na to by asi měl .. – ale uvědom si, že by Pavlíkovi stačila jedna rána do hlavy a byl by minimálně K.O. … – a na to by “Jarda” asi ještě měl. Pohybuju, že Pavlík po večerech trénuje a nechává se otloukat, “aby vydržel” .. 🙂

No jinak mě osobně “Pavlík” nijak nevadí.. “je s ním sranda”, ale hodně přestřeluje a profiluje se de fakto jako “politický bavič/provokatér”, de fakto taková pravicovější obdoba Sládka. Pavlík se de fakto stylizuje do role “Sládka ODS”. Pokud by zaujal jasně pravicová a “připrchlicko-skeptická” stanoviska tak prosím, proč ne, klidně i nástupce Zemana .. ale to právě Pavlík asi nebude.. ta “Kavárna” je zněj opravdu cítit. A Kavárna to není žádná autentická pravice ale podivný Havlovsko-Kocábovský sociál/kapitalstický neomarxo hybrid. Byl Havel autentická pravice nebo ne? Plus ta jejich podivná nenávist k normálnímu, nesovětskému Rusku (ale i ke katolické části Polska, národní části Maďarska atd..).

Alfréd
Návštěvník
Alfréd

Proč vlády chtějí a potřebují druhou vlnu koronaviru?

https://www.youtube.com/watch?v=fPcS40QAx9s&feature=emb_logo

Budíček ze lži jménem covid-19

https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=HZiXJkGrsz8&feature=emb_logo

hudyn
Návštěvník
hudyn

Druhé video už bylo odstraněno.

Aldo
Návštěvník
Aldo

Každým rokem na celém světě zmizí 8 milionů dětí, aby byly sexuálně zneužívány nebo rituálně zabíjeny!
——————————————————————
Výňatek s francouzskými titulky – odhalení Roberta Davida Steeleho během šetření o obchodování s lidmi, které se konalo ve Velké Británii v roce 2018. Jsou zde prezentovány ohromující důkazy o zapojení nejvyšších vládních úřadů do obchodování s dětmi ve světovém měřítku. Odhaduje se, že každý rok zmizí po celém světě 8 milionů dětí a nacházejí se ve strukturované síti sexuálního a / nebo rituálního zneužívání.

https://reseauinternational.net/8-millions-denfants-disparaissent-chaque-annee-dans-le-monde-pour-etre-abuses-sexuellement-ou-tues-rituellement/

P.S. – video je z roku 2018 a teprve nyní se o problému zneužívání dětí především elitami západu začíná mluvit a to pouze na alternativě!

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Jistě angláni opustili EU a aby sanovali škody, které jim EU jako i dalším zemím způsobovala a nastartovali debilnimi úředníky EU poškozenou ekonomiku, tak prožírají cizí zlato.

Samovrah
Návštěvník
vlk samotář
Návštěvník
vlk samotář

Další děsivá scéna, co se děje v USA…:

https://www.mojevideo.sk/video/2e9df/aktivistka_black_lives_matter_a_jeji_prezentace_o_rasismu.html

mobilní verze..:

https://m.mojevideo.sk/43bz

…. a tady konečně dostali to, co jim právem patří a co si sami zkonstruovali a vyrobili.
Jen to ovládání jim chybí…:

https://www.mojevideo.sk/video/328a8/_negr_plachtil_cty_i_metry.html

mobilní verze..:

https://m.mojevideo.sk/4fqg

další zajímavé videa z USA..:

https://m.mojevideo.sk/4fqz

https://m.mojevideo.sk/4fqi

Boo-G
Návštěvník
Boo-G

k prvnímu videu s tou tlusťoškou 🙂
… jo pobejval jsem často v usa a dycynky když jsem šel za nějakou takovou vypasenou sviní, tak jsem si představoval ovar s křenem 🙂 a hned jsem měl lepší náladu 🙂
Inu voni pejskove dobře vjedí kdo je papá 🙂

wiKing
Návštěvník
wiKing

Co peklo schvátí, to už nenavrátí… A fyzické zlato přitahuje každého lichváře jako magnet železné piliny.

Jarek
Návštěvník
Jarek

Bude ješte hůř, ale nemusí.
Ničem nepodložený peníze stále akceptujeme. Prachy Venezuely bereme jako rizikové, inflační, a libru podloženou zlatem Venezuely jako tu stabilní ?

Dnešní situace s přicházející krizí, která nepřichází ale už tu byla, je možné vyřešit . 500 miliard kterými se máme zadluzit kvůli muribundusu je třeba vyplatit oprávněným tj občanům. 50 000 kc na hlavu, ať starej nebo mladej.
Toto zajistí nově vzniklá Česká banka. Krok před tím budou vyhlášeny dekrety kdy se opráši MOC a VOC, maloobchodní a velkoobchodní ceny s max rozdílem 20%, kdo tu neplatí daně nebude tu podnikat, traktor do každé rodiny co má pole, býka na každou louku.
Než mít na pracaku lidi propuštěné ze ZETORU a platit je lepší tak. Všechny hypotéky na bydlení bude spravovat Česká banka bezúročně. Není normální aby mladí za hypotéku na bydlení 1 500 000 kc na 30 let zaplatily 3 000 000 kc. Tvrdá redukce státní správy s redukcí ústavy plně podporující svrchovanost České republiky. Vzkázat do Bruselu že pokud je EU rovnoprávné společenství států na demokratických základech tak ať se tak taky chová.

Takže 500 miliard se vyleje, nikdo neví kam. Za čas nám někdo smaže účet nebo pošle složenku na 250 000 Kc ať mladej nebo starej…

Setkal jsem se s Veřejným zájmem, zákonem, novodobým řekl bych vyvlastněním, znárodněním.

Je veřejným zájmem aby 6 500 000 000 miliard lidí si vzalo zpět svůj majetek,krev a pot svojí práce který si prisvojilo 2 134 lidí ?

chlamydie
Návštěvník
chlamydie

Jarek
Vy nechcete kapitalismus, vy jste socan!
Co říkáte tomuhle? Jakýpak padesát tisíc na hlavu a to jen jednou, co takhle dvacet tisíc na hlavu každý měsíc, a to do nekonečna. A pak ještě nějakou tu vatu z rozpočtu EU za koronavirus, však to blbý východní státy do EU doplatí, třeba i z půjčky.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/italie-vlada-nepodmineny-prijem-duchodovy-vek.A190118_110907_zahranicni_baje

Alanis
Návštěvník
Alanis

Jsem překvapen, co šlo na ZOOMu:

https://zoom.iprima.cz/podivuhodna-veda/dan-za-hojnost
https://zoom.iprima.cz/podivuhodna-veda/konec-jidla

Odpovídá mi to na otázku, proč je tak obrovský nárust rakoviny během pár let. Šok.

vlcek
Návštěvník
vlcek

Jednotlivé díly se dají stáhnout na obvyklých úložištích. Zatím jsem jich našel 26.

ijn
Návštěvník
ijn

postaru vládnout nelze a zdroje se tenčí, tak se velký nosatí rozhodnou přes Covid19 trochu depopulaci urychlit, zároveň je to řízená důchodová reforma, a nás čekají volby do krajů, II. vlna a na důležité dění se nikdo nesoustředí,….. k tomu to celé divadlo JÉÉÉÉÉ

Radek
Návštěvník
Radek
profesor
Návštěvník
profesor

Mě se chce jen napsat k tomuto článku,že finanční oligarchie či jinak nazývání tito mafiánové či architekti tohoto světa drží díky dluhu všechny pod krkem a i sebelepší politik či strana s tím to jen málo co zmůže.
A soudy včetně toho Britského jednají jen a rozhodují do předu daných šablon.(o nezávislosti nemůže být řeči)
Otázka snad jen zní co donutilo ostatní národy převést zlato do těchto Anglánských bank(Rotschildovy). To celkem nechápu?
Sione – ty velice fundován a dobře informován znáš odpověď?
Velice děkuji lidem kteří každoročně v řadě 5 ti let organizují udělování Krameriovy ceny , pánové díky za to .A pane Moravče proč si tyto osoby nezvete do svých pořadů ,kde je ta vaše vyváženost ?Jak je možné ,že je preferován 4% občan a to ještě žijící s politikem panem Pospíšilem to není střed jako hrom?
Opět jsem se nechtíc rozepsal.
Na závěr jen snad Občane nashledanou v lepších časech.

Samovrah
Návštěvník
Samovrah

Ostatné národy nedonutilo nič jednoducho im ho poskytli.. Prečo??? Lebo neexistuje národ rasa ktorá nieje infiltrovana možno aj Vaša rodina je infiltrovana ani o tom netušíte.. Existujú len 4 banky ktoré nemajú pod palcom Irán KĽDR Venezuela a Kuba….