NATO stojí před neřešitelným problémem, sankce proti Turecku zvednou stavidla migrantů do...

NATO stojí před neřešitelným problémem, sankce proti Turecku zvednou stavidla migrantů do Evropy, vyloučení Turecka z NATO nepřipadá v úvahu, ale tolerování vojenské intervence Turecka v Sýrii přivede rozpad NATO! Turecké angažmá v Sýrii je zástěrka, hraje se o destrukci a likvidaci Severoatlantické aliance! Pokud se Sýrie začne bránit a zaútočí proti Turecku ve spolupráci s Íránem, Ankara aktivuje článek 5 a NATO bude muset jít Erdoganovi na pomoc! A všichni tuší, co by se stalo!

NATO stojí před neřešitelným problémem, sankce proti Turecku zvednou stavidla migrantů do Evropy, vyloučení Turecka z NATO nepřipadá v úvahu, ale tolerování vojenské intervence Turecka v Sýrii přivede rozpad NATO! Turecké angažmá v Sýrii je zástěrka, hraje se o destrukci a likvidaci Severoatlantické aliance! Pokud se Sýrie začne bránit a zaútočí proti Turecku ve spolupráci s Íránem, Ankara aktivuje článek 5 a NATO bude muset jít Erdoganovi na pomoc! A všichni tuší, co by se stalo!

Vojenská intervence Turecka v Sýrii má dostatečný potenciál ke kolapsu Evropské unie i Severoatlantické aliance. Turecko nemělo být do NATO nikdy přijato, historicky se vědělo už dopředu, že je to jen otázka času, kdy Turecko přivede spojence do situace, kdy nebudou ochotni Turecku pomoci v případě napadení. A ta situace se právě přiblížila. Bašár Asad totiž telefonicky hovořil s Vladimirem Putinem před několika dny a tlačil na něho, že musí tureckému prezidentovi domluvit, aby stáhl vojska ze Sýrie, protože v opačném případě se bude muset Bašár Asad obrátit na spojence z Arabské ligy, kteří tureckou intervenci odsoudili [1]. Je přitom naprosto jasné, že Bašár Asad by se obrátil na Teherán a íránské jednotky, které se již v Sýrii na pozvání syrské vlády nacházejí.

Zahájení invaze.

Přestože turecká armáda je nejsilnější v regionu, nemůže se rovnat s raketovým arzenálem Íránu, i když je to arzenál konvenční a ještě stále nikoliv termonukleární. Pokud by Damašek nařídil zastavit postup turecké armády, znamenalo by to vypuknutí války mezi Sýrií, Ruskem a Íránem na jedné straně a se zeměmi NATO včetně Turecka na straně druhé. Tady je třeba si uvědomit, že za současnou agresí Turecka v Sýrii stojí jak Evropská unie, tak i NATO v čele s USA.

Angela Merkel nejprve mluvila o sankcích a potom Erdogan pohrozil migranty a je ticho po pěšině

Evropská unie ukázala svoji slabost, když se nechala Erdoganem vydírat a přistoupila na horentní sumy a platby, které Evropská unie pravidelně každých 6 měsíců platí Turecku za péči a starost o 3.6 milionu uprchlíků, které turecký prezident drží v uprchlických táborech. Evropská unie je naprosto bezzubá a když minulý týden Angela Merkel pohrozila Turecku uvalením sankcí za agresi v Sýrii, turecký prezident svolal tiskovou konferenci, Merkelovou na dálku seřval, ať to tedy zkusí, ať to udělá, hecoval ji zpoza řečnického pultíku a nakonec jí na dálku vzkázal, že když EU přijme jedinou sankci proti Turecku, tak on jako prezident nařídí zvednout migrační stavidla a pustí 3.6 milionu migrantů z Turecka naráz do Evropy [2].

Bojové linie.

Jakmile toto zaznělo, Angela Merkel zmlkla a je zticha od té doby. Tím ovšem vyslala do světa strašlivý signál, že EU nemá na Turecko naprosto žádnou páku. A to není všechno. Páku nemá ani NATO. Operace turecké armády v Sýrii jde proti zájmům amerických neoconů a americké armády. Jde tudíž proti zájmům USA a to znamená i proti zájmům všech členů v NATO. Jenže, Turecko je členskou zemí NATO a má nejen právo veta, stejně jako všechny členské země v NATO, ale navíc má právo aktivovat článek 5 Washingtonské smlouvy ve chvíli, kdy Turecko nebo její vojska v cizině budou napadena jinou zemí. Erdogan tak zahrál v Sýrii kartou NATO, protože ví, že i kdyby proti němu vyrazila syrská, íránská, ruská a celá arabská armáda, tak i když bude přečíslen, nic se neděje, protože mu stačí aktivovat článek 5 a zavolat si na pomoc kavalerii, všechny armády NATO, aby Turecko bránily a pomohly mu ve válce. Přičemž to Rusko spíš nepočítejte, že by šlo do války s Tureckem, když Turecko je spíš spojenec Moskvy v této chvíli. A tady začíná drama.

Turecko nemůže nikdo zastavit, nikdo na něj totiž nemá páky

Pokud by NATO chtě nechtě poslechlo, aby zachránilo čest a důvěru v NATO, znamenalo by to, že se v Sýrii střetnou armády NATO na jedné straně a Sýrie, Írán a celý arabský svět na straně druhé. To by znamenalo epickou válku a nepochybně III. sv. válku. Pokud by NATO odmítlo vyslyšet požadavek o pomoc ze strany Turecka, znamenalo by to konec NATO. V tom okamžiku by bylo jasné, že článek 5 není garancí kolektivní obrany, ale je předmětem politiky, i když třeba logické a správné politiky, protože pomáhat Erdoganovi v agresi je nesmysl a odmítnout mu pomoc je správné a logické. Jenže ne z vojenského hlediska. Takový krok by znamenal konec NATO a konec důvěry v alianční ochranu. Naopak, pomohlo by to vzniku Evropské armády, což je v plánu Německa a Francie, samozřejmě bez účasti USA a logicky i Turecka.

Turecké tanky připravené k invazi.

Jenže vinu nese i americký prezident, který zradil a podrazil Kurdy, kteří odvedli pro americké neocony od roku 2011 obrovskou práci, po roce 2013 ještě větší práci pro Bašára Asada, když bojovali proti ISILu, ale na konci tohoto procesu jsou Kurdové obětí tureckého řezníka v roli prezidenta. Na severu Sýrie probíhá genocida a česká vláda velmi neochotně v pondělí pozastavila licence na dodávky zbraní do Turecka [3], protože v této situaci je to politicky neúnosné. Jenže, tyto drobné sankce neznamenají pro Turecko vůbec nic. Americký prezident Donald Trump v pondělí oznámil [4], že v nejbližších hodinách uvalí na Turecko sankce, na konkrétní činitele, dále 50% cla na tureckou ocel a zruší s Tureckem obchodní dohodu ve výši 100 miliard dolarů. Tento krok pouze posílí spojení Turecka a Ruska, což bude jediným výsledkem těchto sankcí.

Kurdská genocida dožene Kurdy do náruče Židů a Izraele

Role Ruska je zde klíčová. Turecku nebude dovoleno ohrozit v Sýrii oblasti pod Ruskou ochranou, ale stejně tak to bude znamenat, že všude jinde si Erdogan bude moci dělat, co bude chtít. Bašár Asad nebude v pozici, aby šel proti Rusku, ale pouze za předpokladu, že turecký prezident nezačne mít zálusk na celou Sýrii, tedy její východní část, která po odchodu Američanů je zemí nikoho. Írán nebude přihlížet tureckému rozpínání, protože by to mohlo ohrozit i íránské zájmy v oblasti. Dokud umírají Kurdové, je všechno v pořádku a nikdo se nevzrušuje. Sami si všimněte, v jaké roli jsou Kurdové. Jsou to lidé, kteří se významně zasloužili o porážku ISILu a teď za odměnu se NATO, Evropská unie, Washington a Moskva dívají, jak turecký řezník na ně hází bomby a zápalný fosfor. Turecko v této chvíli nemá rovného soupeře a může si dělat, co bude chtít.

Kurdská domobrana.

NATO nikdy Turecko z aliance nevyloučí, na to nemají generálové v Bruselu odvahu, protože už teď se Ankara sbližuje s Moskvou tak nebezpečně pro NATO, jak je to jen možné. Sankce na Turecko z EU budou symbolické, drobné, nevýznamné. Více si Brusel dovolit nemůže, riskoval by protržení migračních stavidel. To není žádoucí, migrace totiž má probíhat pomalu a salámovou metodou, ne šokově a skokově, protože by to vyvolalo protesty, dostalo by to k moci alternativní strany a vypukly by Exity z EU. Proto EU nepřijme žádné tvrdé sankce. Turecká vláda považuje oficiálně Kurdy za teroristy a vojáci mají za úkol je všechny postřílet. Všechny, do posledního. A to je co? To je genocida. Jednu už si Turci v minulosti střihli, genocida Arménců v letech 1915 až 1917. Obávám se, že to samé teď čeká Kurdy. Tentokrát za asistence světových velmocí, ostatně stejně jako tehdy při Arménské genocidě.

Kurdové získají vlastní stát poté, co se přidají na stranu Židů výměnou za boj proti Íránu

A proč je to tak důležité o tom psát? Protože jste si možná všimli, že Benjamin Netanyahu před několika dny nabídl Kurdům pomoc [5], zatím jen humanitární, ale znáte to. Co tím sleduje Izrael? No přece spojence, který v Sýrii povede v budoucnu bojové akce proti íránským gardám. Kurdům se do toho nechtělo, protože Kurdové mají svoji enklávu i v Íránu a ajatolláhové nechávají Kurdy v klidu. Jenže, ve světle genocidy v Sýrii se Kurdům rozsvítí v hlavě a pochopí, že raději přežít s podporou Izraele a bojovat za židovský šekel proti Íránu, než ležet bradou vzhůru s tureckým nožem v břichu v syrské poušti a bez spojenců.

Benjamin Netanyahu nabídl Kurdům záchranu před Tureckem.

A protože tento plán nevadí ani Moskvě, tak je velmi pravděpodobné, že přesně takto to nakonec skončí. Kurdové, kteří dosud tvrdohlavě odmítali židovské jařmo, se nakonec budou muset sklonit a sloužit vyvolenému národu. Za odměnu potom opravdu mohou dostat kus území Sýrie. Turecký řezník tak donutí tvrdohlavé Kurdy obrátit se s prosbou o pomoc na Židy. To je paradox! Protože, jak už jsem říkal na SVCS, není dovoleno žádné zemi na světě, aby vznikla a byla uznána bez podpory, souhlasu a uznání Židů. A tím je to dané!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Lostris
Návštěvník
Lostris

Absolutní nesmysl, že Turecko nemůže nikdo zastavit, že na něj nikdo nemá páky – má VVP. Erdo je ruské tajné službě zavázán za přežití, včas dostal info o chystaném puči před pár lety. Turecko je budoucí ruský anatloský okruh. Pak budeme jezdit do Cařihradu do křesťanského chrámu Hagia Sophia

IMonika Ikema
Návštěvník
IMonika Ikema

Ankara ani Turecko nebylo nikým napadnurý proto nemůže ani aktilizovat článek 5 NATO !!! To jde pouze při napadnutí jejich země ! Naopak napadlo Turecko Sýrii kterou i okupuje !

Bezejmeny
Návštěvník
Bezejmeny

Nepujdou proti sobě ,je to domluvený a procesy které probíhají vyhovují a jsou podle plánů illuminátis a to je omezování svobod spojená s islamizací a likvidací bílé rasy na úkor afroarabských krimigrantů.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Turecký tank zasažený ruským kornetem… https://twitter.com/Servanenefrine/status/1184526297197940738

Krkowitz fonMilowitz
Návštěvník
Krkowitz fonMilowitz

Vážení přátele spomaléné stahvání neni prohlžečem vyskoušel jsem Operu a to samé ale Bakalovo dezinformační weby a media + Deník N,HP,24 Echo Forum ,Novinky Seznam zprávy skrátky ta ješ automaticky dokonce i bez vyžádávání stejně nabízí i Seznam načte hned okamžitě a střel hbitě !!!

espera
Návštěvník
espera

Zrušit NATO a je po problému

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Vyhnat z NATO parchanty z USA a přijmoujt rusko. A je po problému.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

espera
největším světovým teroristou a bezpečnostní hrozbou pro svět jsou USA. Nebýt jich a jejich zlodějské politiky vykrádání cizích států, aby udrželi ten svůj stát fungující na ukradeném území nad vodou, nebyl by problém migrace, muslimové by seděli na p.deli ve svých zemích drženi tvrdou rukou svých diktátorů, protože jinak to s nimi nejde a svět by byl vcelku bez problémů. Nikdo kromě USA nenapadá neustále jiné státy aby vykrádal jejich nerostné bohatství, nesvrhává vlády suveréních zemí tam,kde jim ty zlodějny nechce vláda dovolit a také žádný vyspělý stát není tak katastrofálně zadlužený a spějící ke krachu jako USA. Ostatní státy mají filozofii své politiky založenou na vzájemném obchodě a oboustraně výhodné spolupráci , jen amík výhradně na zlodějně.

Bezejmeny
Návštěvník
Bezejmeny

Zbavit se všech válečných parazitních štváćů

Noname
Návštěvník
Noname

Možná je to ticho na všech frontách (Rusko, USA, EU) způsobené tímto (USA mají v Turecku 50 jaderných hlavic): https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/clanek/americane-si-do-turecka-navezli-jaderne-bomby-ted-je-z-toho-boli-hlava-40299952?dop-ab-variant=9&seq-no=1&source=hp

Krkowitz fonMilowitz
Návštěvník
Krkowitz fonMilowitz

Dobré ráno ANO toto je ta slavná termonuklerní základna s letadly hlobkového letu U2, B-47, P4M, A-3 z které se už Kenedy jako že jaderně stáhnul jako protiváhu za obzbrojení CUBA libre (Castra) jinak todle je přece ta slavná základna kdesi USarmy ani nevšimli že byl porušen rozkaz nejvyšího velitele armády NATO a odkad osbama vyšlekenými NATO v USA proběh onen puč ješ se proslaviol timže to odhalil a utnul Putin ze Sýrije a ne spojenec ješ tam sám byl ve větším jak malém mnošství

Bezejmeny
Návštěvník
Bezejmeny

Kadafí držel stavidla ale Etdogan zmetek chce z toho vytřískat kapitál a větší Turrecko.

Krkowitz fonMilowitz
Návštěvník
Krkowitz fonMilowitz

Křivdíte mu Arabské jaro nerospoutal Osman ale ISlámské/židovské dvojstátí velký IZRAEL skrs tzv. KŘESťany made in USArmy . Jiak proti PKK a dalšim kurdskym ultra radikálním frakcim turek bojoval už v době kdy sváma táta ještě ochcával ploty
.Podivejte se jak Frankysté v Madridu vyváděj kdyš Katalanští si dovoli v demokratické zemi EU uspořádat referendum kde rozhodují jen sami za sebe a nikomu nic nevnucují !!!

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Zdravím, Vážení,
v článku se píše :
“Pokud by Damašek nařídil zastavit postup turecké armády, znamenalo by to vypuknutí války mezi Sýrií, Ruskem a Íránem na jedné straně a se zeměmi NATO včetně Turecka na straně druhé. Tady je třeba si uvědomit, že za současnou agresí Turecka v Sýrii stojí jak Evropská unie, tak i NATO v čele s USA.”,
ale osobně to tak dramaticky nevidím, a to z několika důvodů:
1. postrádám zde rozlišení “američanů” Bombamy – neoconů, zakladatelů IS, kteří byli velcí kámoši Kurdů, kteří tehdy věřili, že to s nimi USA myslí “křišťálově upřímně”, zatímco neomarx klika z tehdejšího Wajthausu je používala jako svoje živé CIA štíty s pohádkou o “svobodném Kurdistánu”,
a Američanů Donnyho, který právě od takových “američanů” usilovně čistí tu bažinu…
Proto také, po náležitých čistkách (i bombami do úkrytu, jak jistě pamatujeme, v Sýrii zůstali pravděpodobně pouze ti loajální Americe (Trumpovi), a neocon bahno bylo odtud vyexpedováno (v lepším případě…)
(A překvapuje mě, že pan VK tento rozdíl neeviduje…)
2. Erdo má sice největší NATO armádu v regionu, ale! NE tak velkou, operativní, a vybavenou, jako Rusko, které je v Sýrii stále přítomno NA POZVÁNÍ Assada.
3. Erdo nezapomene, kdo mu při pokusu o převrat v jeho zemi zachránil zadek, a ví dobře, že podruhé by to už nebylo, pokud nebude držet lajnu s Putinem. A jak je již také dobře známo, za
4. Erdo už dávno oficiálně a otevřeně (NATO-NENATO) kupuje zbraňové systémy od Putina. 😉
Dále:
5. Sýrie, Rusko, a Irán jsou kámoši, a jednají ve shodě.
6. Dovoluji si tvrdit, že toto: …”za současnou agresí Turecka v Sýrii stojí jak Evropská unie, tak i NATO v čele s USA.”, už dávno neplatí (s ohledem na výše uvedené…)
Z mého pohledu jde pouze o dekompozici NATO v přímém přenosu, a deklaratorní předvedení toho, že NATO NENÍ obranný Pakt, jak i u nás někteří Soudruzi lidem tvrdí, ale NATO JE ÚTOČNÝ PAKT (jak jednou veřejně ujelo Sobotkovi 😉 ), který VLASTNÍMI SILAMI (v tomto případě bez spolupráce Turecka – které už jasně předvedlo, že je na druhé straně barikády 😉 ) nezmůže proti síle Sýrie+Ruska+Iránu vůbec nic…
7. Už i Saudové /SA a Emiráty/ AE pokukují čím dál jasněji po druhé straně…
8. Izrael není téměř slyšet…
9. A při tom všem neregistruji protesty proti invazi na své výsostné území ze strany Assada (např. k OSN…) 😉

Faktem však je, že v “Tureckem okupovaném území v Sýrii” mají vše pod dozorem a kontrolou dozorové patroly Armády RF, a sekundují jim Američané, kteří zůstali v regionu po Donnyho “vyčištění” od bažiny, a to proto, že jsou tam déle, a US tak POMÁHAJÍ RUSŮM v hlídání pásma styku okolo Manbíže
comment image

According to a Russian Defense Ministry statement issued Tuesday, Russian military police are being positioned as a ‘buffer’ around the area northwest of Manbij, “along the line of contact between the Syrian Arab Republic and Turkey.” Officials also indicated that they are in communication with the Turkish military leadership to ensure that patrols are observing necessary deconfliction protocols.
More interestingly, US reports suggest that the Pentagon has been working together with Moscow in order engineer a seamless handover to Russian military police of positions previously held by US forces.
According to one senior Pentagon official who spoke to Newsweek, some US personnel have stayed to behind to assist Russian forces, noting that US special forces “having been in the area for longer, has been assisting the Russian forces to navigate through previously unsafe areas quickly.”
https://21stcenturywire.com/2019/10/15/breaking-us-working-with-russia-to-handover-patrols-between-turkish-and-syrian-armies-in-manbij/

10. Donny a Voloďa mají společného nepřítele – světového škodiče N° 1 – US neokona (= občas IS … 😉 )
(můj pohled)

PS: Zatímco jak NAŠI, tak i celá slavná EU, teprve přemýšlejí, kdy se vůbec sejdou, aby teprve vyplodili NĚJAKÉ STANOVISKO k “invazi Turecka”do “Kurdistánu” ( který ani neexistuje 😉 ),
tak Putin s Trumpem už DÁVNO jednají ( a ve shodě! 😉 – viz fofo…)

Paw
Návštěvník
Paw

Diky EU jsou jiz dnes vsechny problemy NERESITELNE. Ani nikdo nesmi do vlady EU aby nahodou neco NEVYRESIL.. System je jako vozralej Juncker vode zdi ke zdi..
Gen. Pavel a dalsi uz pohrbili NATO davno,spolehlive a bezpecne.
Skrze Turecko se NATO stalo dokonce SPOJENCEM PUTINA !!!

Krkowitz fonMilowitz
Návštěvník
Krkowitz fonMilowitz

Jenže NATO a jeho spřátelené armády se do RUSka cpou sami zatím co v pRUSku je to až na místa okupované od druhé světové ve větším jak malém množství jinak paradoxně slabší v původní pobaltské RUSI je bratrská internacinální pomoc rasovích anglo-saských států cejtit v horní RUsi dostali s ISlámským/židovským dvojstátím velký IZRAEL od OBSE-RF vejprask kdyš tam masakrovali osetské a abcahské civilisty a co nyní NATO ISlámským/židovským dvojstátím velký IZRAEL v červené černé zakapakské malé a nové RUSi právě NG a budováním tzv. U-krajinské armády nemá obdobu a v bílé bude stačit změna režimu a bude to nymlich to samé

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Paw
správněj postřeh. A kdo je z toho nejvíc paf , jsou právě USA. I když až tolik by se divit neměli. Od toho hloupého realitního makléře, který nebýt české Ivanky se dávno válel v kartonové krabici někde na ulici, protože několikrát zkrachoval, nemohli nic jiného čekat. Dnes říkají,že zprasil celou jejich “politiku” na blízkém východě a mají naprostou pravdu. Je to on, kdo vrhnul celou tu oblast do náruče ruska a zařídil,že amík odsud táhne jako spráskanej pes. Ten narcistickej šašek
jen uspíšil smutný konec USA a změnu postoje celého světa, všetně zemí NATO k
USA a svět mu za to bude nakonec vděčnej.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Zvědavá matko
pokud by zastavil Damašek agresi turků, je to legitimní obrana vlastního území kam turek vstoupil jako magresor. Vůbec není důvod aby se do toho pletlo NATO, protože jednak článek 5 smlouvy NATO vůbec nenařizuje povinnost zemí NATO vstoupit do konfliktu v němž je jeden z členů, jen to připouští. Ale, a to je nejdůležitější , jen v případě, že by šlo o pomoc napadenému členu NATO. Ale turek nebyl napaden , on vstoupil na území Syrie jako agresor a proto nejen,že mu NATO nemá proč “pomáhat” ale členské státy mu jasně říkají, aby toho blbnutí nechal. A jestli se Damašek spojí, či požádá kohokoliv o pomoc při obraně, bude to legitimní obrana státu před agresorem s dodržením mezinárodního práva a nutně to musí požehnat i OSN. Ať tím kdo pomůže je kdokoliv. Takže jaká válka? Turek je v tom sám.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Jaryne,
ale to Vy jste asi přehlídl bod 9. toho, co píšu nahoře – tj. že Sýrie a Assad (kupodivu !) se nikde nikoho nedovolává a neprosí o pomoc NA SVÉM VÝSOSTNÉM ÚZEMÍ…
Proč asi ??
Rusko je tam OFICIÁLNĚ a NA POZVÁNÍ SYRIE přítomno, nepochybuji, že v tom případě oblast má pod kontrolou, a když využívá znalosti situace a terénu Američanů (“protože jsou tam déle a znají to tam lépe”), tak nepochybuji, že tito nebudou Obamovi (a Bushovi) “američani” – hoši, kteří založili a provozovali ISIL/IS, (ve spolupráci m.j. s kurdskými “demokraty”), ale ti, které už Donny přesil jako zrno od plev, a nechal jen ty vybrané a prověřené – ke spolupráci s Rusy, kteří byli POZVÁNI!
A proč? Možná proto, aby společně (Putin s Trumpem) vyčistili oblast od vlivu marx-neokonské US kliky (bažiny), která dříve oblast BV ovládla přes svůj! TZV. “Islámský Stát”.
(Určitě si pamatujete tu fotku McCaina v objetí s ISIL 😉 )…
Já to vidím tak, že Putin s Trumpem (dle Vás “hloupý makléř”) jim do toho s velkou grácií hážou vidle, Assad dává prostor (území) k vyřizování účtů (kde, POKUD SÝRIE SE NEOZVE, NIKDO NEMŮŽE ZASAHOVAT NA JEJÍM ÚZEMÍ, mimo povolaných – Rusko, a s ním spolupracujících…), a Turecko jim k tomu jen dělá záminku (“špinavou práci”).
Co může být důsledkem této operace “Turecko napadlo Kurdistán” (když vezmeme v úvahu, že žádný “Kurdistán” jako stát neexistuje, a tedy by muselo Turecko napadnout Sýrii – což nikde nezaznělo…) ??
Proč je (mimo všechny neocony, a světové “demokraty”) v panice i EU? A OSN ?
Co by asi nastalo, kdyby za pár let “bojů” o mír v oblasti mezi Turky a Kurdy/Jezídy (ve skutečnosti třeba totální vyčištění oblasti duem Putin +Trump – s pomocí Assada, Erda a dalších) od tzv. “Islámského Státu” jako nástroje k likvidaci Evropy pomocí masivní migrace, naráz bylo území Sýrie vyhlášeno za BEZPEČNÉ území?
A co kdyby pak NĚKDO vyhlásil (tak, aby to dobře slyšeli Soudruzi v Bruselu i New Yorku -OSN (stejně jako v Londýně, va Vídni a v Ženevě 😉 ),
že Sýrie má své území pod kontrolou, a je bezpečnou zemí, KAM SE MOHOU UPRCHLÍ SYŘANÉ VRÁTIT DOMŮ…. I z tureckých lágrů!
Nebyly by to pak i vidle do EU?
Jaké “kvóty” by pak ta chiméra “EU” mohla nařizovat a “přerozdělovat”, kdyby Turecko ty miliony “syrských uprchlíků” místo do Evropy vrátilo hezky do Sýrie ?
Kalerghi by šel asi do kytek …
No uvidíme… 😉

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

No prosím, tady to, co já hypotetizuji, tvrdí i expert informovanej Ž/žid…:
“Za druhé, pokud Erdogan vytvoří bezpečnou zónu pro sunnity – a on to udělá, pokud USA nezasáhnou, pošle minimálně milion uprchlíků ze tří milionů, které čekají v Turecku, do Sýrie. To je velmi důležité, protože tito lidé chtějí přijít do Evropy. Což pro nás představuje obrovské riziko.”

A pak ještě tvrdí, že židi nechcou nikoho ovládat, sou naši kamarádi, a skoro nás mají vlastně i rádi…. a možná by za nás i dejchali, Dobromili! 😉
viz článek:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Obrovske-riziko-Erdogan-presune-uprchliky-A-pak-Bezpecnostni-expert-dava-utok-Turecka-do-souvislosti-599383

Mia
Návštěvník
Mia

Mimo téma – už běží reklamy na čip. Pane VK napište prosím k tomu článek, ať to těm mladým můžem nějak rozmlouvat. Jinak jsme prohráli. Ach jo….https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=ptJ9IrKaxzQ&fbclid=IwAR2z6F3IKvEcv-gZ1_g_Y_EzWyf7iGI-OK0lJCOaFNTtFdRlXG8McHUqTDA&app=desktop

Jaris
Návštěvník
Jaris

Tak si matne vzpominam, ze pred par lety Pjakin vestil zkazu Turecka i Erdogana. Ten nejen posilil moc, vyporadal se bezmilosti s diverzanty, ale jak se zda, tak dnes drzi pod krkem jak EU, tak US. Musela jsem se smat vyhruzkam Merkelice, ze na Turecko uvali sankce a odpoved Erdogana o dalsim prisunu certu chazarskou jezibabu zahnala do smahem kouta.
Merkelova je zlo, ktere nema obdoby. Ma na svedomi nejen zkazu Nemecka, ale oslabeni Evropy krimigranty. Divim se, ze ji jeste nejaky sikovny strelec neodpraskl.
O Kurdech toho moc nevim, ale nikdo z okolnich zemi je nema rad. Kurdove usiluji o svuj vlastni stat uz hodne dlouho. Zatim se jim to nepodarilo, prestoze pocet Kurdu je vysoky a neni to nejaka mala skupina lidi.

Dobroděj
Návštěvník
Dobroděj

Podvod zvaný zbrojní embargo, kdy se dodávky uskuteční přes třetí země, jenom budou zbraně a vojenský materiál dražší!! Kdy budou Sýrii vrácené ukradené Golany, které si Izrael za podpory USA anektoval a prohlásil za svoje území? NATO se zcela “odkopalo” a dnes už ví každý , o jakou zločineckou a agresivní organizaci se jedná!!