Natáčení falešné demonstrace muslimů v Londýně se zúčastnila i ČT, podnět diváků...

Natáčení falešné demonstrace muslimů v Londýně se zúčastnila i ČT, podnět diváků už míří k RRTV! Kubal křičel na Novinky, že to natáčel někdo jiný, svatá CNN za to nemůže a odkázal na důkaz od bývalých prodavačů žrádla pro psy a kočky! Není důvod se znepokojovat, napsal londýnský starosta po teroru na svůj Twitter!

Natáčení falešné demonstrace muslimů v Londýně se zúčastnila i ČT, podnět diváků už míří k RRTV!  Kubal křičel na Novinky, že to natáčel někdo jiný, svatá CNN za to nemůže a odkázal na důkaz od bývalých prodavačů žrádla pro psy a kočky! Není důvod se znepokojovat, napsal londýnský starosta po teroru na svůj Twitter!

Kauza se zfalšovanou demonstrací v Londýně, o které jsme v pondělí jako první zpravodajský server přinesli v ČR informaci (video a článek zde) a teprve od nás po medializaci videa na sociálních sítích se kauza dostala i do českých mainstreamových médií, začíná přerůstat rámec zahraniční události, protože se nyní ukazuje, že na místě natáčení zmanipulované demonstrace byla i Česká televize, a to je závažné obvinění. Zatímco CNN je soukromá vysílačka, Česká televize je daňové médium, které vysílá z daní českých daňových poplatníků.

Sadiq Khan, muslimský starosta Londýna.
Kubal se rozjel proti Novinkám, diváci si budou za manipulaci stěžovat RRTV

Do redakce se nám ozvalo už několik čtenářů, kteří chtějí podat stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání pro manipulování zpráv a přebíraní zmanipulovaného obsahu do veřejnoprávní televize. Je to už několikátý přešlap České televize, která zařazuje do svého vysílání prefabrikovaný obsah, který vydává následně za něco jiného. Šéf zahraniční redakce ČT Michal Kubal totiž zaútočil na svém Twitteru na server Novinky.cz a zastal se CNN, že to nebyla ona, která celé divadlo v Londýně zinscenovala a připojil odkaz na hlavní fake news server na internetu, na neoliberální, levicový a dezinformační server snopes.com, kterému podle odhalení z minulého roku dělá hlavní editorku bývalá zaměstnankyně agregátoru Inquisitr, Kim Lacapria [1]. Provozovatelem a majitelem Inquisitru je židovský obchodník z New Yorku Daniel Treisman.

Daniel Triesman, majitel Inquisitru, pro který pracovala editorka Snopes.com Kim LaCapria.
Kubal odkazuje na bývalé prodejce žrádla pro psy a kočky

Snopes.com založili Barbara a David Mikkelsonovi, kteří v Santa Monice v Kalifornii provozovali obchod s krmivy pro kočky a psy po internetu. V roce 1995 si jako zábavu bokem založili web snopes.com, který měl vyvracet mýty a lži o majitelích psů a koček, hoaxy o alergiích na kočky apod. V roce 2001 po útocích z 11. září se ale zničehonic server dostal do amerických televizí a tisku, když začal vyvracet konspirační teorie o pozadí útoků 9/11 a od té doby mainstreamová média odkazují na tento server jako na oltář certifikované pravdy.

Financování Snopes.com je z darů, ovšem server zaměstnává celou skupinu redaktorů na plný úvazek, jednou z nich byla i Kim LaCapria. Server nemá žurnalistický kredit, nestojí za nim uznávané kapacity nebo osoby z oblasti médií nebo politiky s informacemi tzv. insiderů. Všechno, co server snopes.com dělá a prohlašuje za ověřování pravdy, to je přebírání tiskových prohlášení vládních subjektů a korporací. Nejde tedy o žádné ověřování skutečné pravdy, ale o doslova otrocké citace tiskových prohlášení vlády, úřadů, organizací a firem.

David a Barbara Mikkelsonovi, majitelé elitního serveru Snopes.com, na který odkazují všechna světová média, od CNN, přes Reuters, Facebook až po Michala Kubala z České televize.

Do té doby neznámý server Snopes.com majitelů internetového obchodu s kočičím a psím žrádlem tak najednou začal vyvracet samovolný pád trojice paneláků v New Yorku, lživost zpráv z alternativy o tom, že Saddám nemá žádné zbraně hromadného ničení atd. Kde se vzal jejich kredit, že od 11. září prakticky všechna americká mainstreamová média používají jejich server jako zdroj fact checkingu, to je záhadou. Snopes.com začal minulý rok používat i Facebook a Google jako zdroj ověřování pravdy. Mikkelsonovi se přitom rozvádí a Barbara obviňuje Davida, že peníze z provozu Snopes.com zneužil na escort služby a elitní prostitutky. Zprávu přinesl vloni britský bulvár [2]. Český daňový poplatník a koncesionář by se měl ptát, proč šéf zahraniční redakce ČT, z jejichž peněz je placený, odkazuje v argumentační rovině na obskurní server bývalých prodavačů kočičích a psích konzerv.

Kim Lacapria, provozovatelka serveru Snopes.com, na který odkazují všechna mainstreamová média, když chtějí něco vyvrátit z tvrzení alternativy. Bývalá redaktorka bulváru.

Server Snopes londýnskou demonstraci vyvrací neuvěřitelným způsobem: Cituje totiž tisková prohlášení a damage-control stanoviska CNN [3] jako fakta vyvracející záběry videa. Vzhledem k tomu, kdo řídí snopes.com a kdo je to Kim Lacapria, tak nás to nepřekvapuje, ale když šéf zahraniční redakce ČT odkazuje na “fakta” od ženy, kterou vyhodili z bulváru kvůli tomu, že si “přibarvovala” fakta v článcích v Inquisitru a navíc vystupovala na internetu jako “cam girl” pro platící a streamovaného striptýzu chtivé diváky, tak je asi něco v ČT špatně a daňový soustrastník by měl zpozornět.

Kubal přitom nijak nevyvrátil obsah videa, protože na něm nelze vyvrátit zhola nic, všechno je tak jasné, že damage-control mainstreamu je naprosto zbytečný. Omezil se tak pouze na logistickou stránku celého natáčecího momentu, že prý nešlo o inscenaci CNN, protože CNN to prý vyvrátila a celé to bylo jinak. Jak jinak? To se nedozvíme a video nám to neřekne, protože tam jasně vidíme zcela jinou story. CNN může vyvracet co chce, ale dokud nám nevyvrátí oči z důlků, bude to video ukazovat pořád jenom jednu jedinou pravdu. Naše redakce má ze dvou nezávislých zdrojů potvrzené, že natáčení celé muslimské demonstrace probíhalo za použití kamerové a osvětlovací techniky štábu CNN/Reuters.

Stanice CNN a agentura Velké trojky Reuters totiž spolupracují na satelitních přenosech z celého světa, stejně tak CNN používá Reuters jako partnerskou organizaci pro fact-checking a dokonce i pro zajišťování průzkumů CNN/Reuters. Reuters poskytuje CNN také online služby pro streamování videí na stránkách CNN, veškerá videa ze zahraničí poskytuje CNN služba Reuters Online a hlavně, Reuters zajišťuje CNN tzv. satelitní peering. Jenže pan Kubal ve svém tweetu neříká o přenosu nic, že třeba Reuters je pouze carrier přenosu, není to totiž producent.

Na místě demonstrace se rozdávaly bannery, transparenty, květiny

Natáčení s muslimskou skupinou v Londýně měla na starosti Becky Anderson, která vedla rozhovor a štáb CNN rozdával komparzistům z řad místní muslimské obce anglicky psané bannery a transparenty, které štábu CNN předal muž, který přijel v bílé dodávce Ford Transit s logem londýnské radnice. Celá akce má silný nádech neblaze proslulé demonstrace z listopadu 2014 v Praze a v Brně, kde lidé napojení na americké velvyslanectví, ať už v bývalém zaměstnaneckém nebo donátorském vztahu, zajišťovali logistiku, rozvoz a rozdávání červených karet do demonstrací proti Miloši Zemanovi. V Londýně proběhl úplně stejný scénář. Co je ovšem zajímavé, to je účast i dalších pozvaných televizních štábů, které dostaly pozvánku k této demonstraci s předstihem.

ČT udělala rozhovor se ženou ze zinscenované demonstrace.

Nešlo tedy o žádnou spontánní demonstraci muslimů, když ČT dostala pozvánku podle našich zdrojů předem. Podrážděná reakce Michala Kubala na Twitteru ukazuje, že tato kauza, kterou redakce AE News rozvířila v ČR, zasáhla veřejnoprávní kavky přímo na komoru. Česká televize předpokládá, že lidé nemají vlastní mozek, když v živém přenosu CNN říká Becky Anderson větu o tom, že v Londýně se spontánně sešli odpůrci islámského terorismu, kteří demonstrují odpor proti zrůdnosti Islámského státu. Přitom v uniklém videu je možné slyšet, jak co-producent natáčení říká: “Zůstaňte stát na značce, tam stůjte…” a k tomu několik nesrozumitelných slov a také: “HQ Check, Com Check… over”, což jsou signály pro ověření spojení se štábem přenosu a pro ověření satelitní linky, kterou zajišťuje Reuters. Ovšem production value zajišťovala redakce CNN.

Česká televize si vyrobila příběh o spontánní demonstraci v Londýně stejně jako CNN

Pan Kubal spoléhá na to, že nikdo mimo žurnalistickou branži v ČR neví, jak probíhají satelitní přenosy, ale jeho reakce na Twitteru je dezinformace. Production value na místě demonstrace měla na starosti produkce štábu CNN. Česká televize byla mezi pozvanými štáby a natočila rozhovor s muslimskou ženou Masunou Punjani, viz. video v úvodu článku. Video pochází z pondělních Událostí ČT a všimněte si, že v relaci zazní, že místní londýnská muslimská rodina “se vybavila” transparenty.

Zvratné sloveso “se” je v tomto ohledu velmi zavádějící a odvážné, protože rodina dostala transparenty od produkce CNN. Stejně tak na chodník položili květiny, což je v původním leaknutém videu vidět na začátku. Květiny ovšem taktéž dostali od pracovníků produkčního týmu CNN. Jak je potom možné, že v Událostech se koncesionářský poplatník dozví o jakési spontánní akci rozvětvené muslimské rodiny, když ve skutečnosti “na značky” k demonstraci je nadiriguje asistentka produkčního a tzv. best boy grip od osvětlovací techniky?

Kim Lacapria se předtím, než začala dělat Snopes.com, živila podle informací i jako “cam girl”, foto z tehdejší doby. Dnes na její server Snopes odkazují největší světová média jako na věrohodný server, který ověřuje zprávy.
Londýnský starosta na teroristický čin řekl, že není třeba se znepokojovat!

Abychom se dostali do celého absurdního obrazu, musíme zabrousit na druhou stranu oceánu do USA. Donald Trump totiž na svém Twitteru zaútočil na londýnského starostu muslimského původu Sadiqa Khana za jeho cynický výrok na Twitteru po teroristickém útoku, že není důvod se znepokojovat. Zaútočil i na MSM média, že se snaží tohle zlehčování situace prodat veřejnosti [4]. Na ulici zemře 8 lidí, další desítky jich leží v nemocnici a starosta Londýna napíše na Twitter, že není třeba se znepokojovat. Ano, z jeho pohledu muslima to je pravda. Během teroru totiž umírali nevěřící psi, muslimové nebyli zraněni.

Škoda těch 3 zastřelených útočníků, říká si asi londýnský starosta v duchu. Jenže Sadiq Khan si Trumpovu kritiku přečetl a ihned vyzval k tomu, aby Británie zrušila Trumpovu státní návštěvu v zemi [5]. To je prostě obrázek života v dnešním Britanistánu. Co je ale alarmující, to je role a funkce ČT, která tuto propagandu za peníze daňových poplatníků nalévá do hlav pozorovatelů obrazovek ČT. A šéf zahraniční redakce ČT napadne Novinky, které kupodivu zprávu z AE News zaregistrují a otisknou jí tak, jak prostě celá situace je.

Video s falešnou demonstrací vyděsilo i otrlé novináře

Jsou chvíle, kdy i mainstream musí uznat, že prostě nelze jinak, než prostě uvést informace pravdivě, protože kdyby se někdo pokusil udělat něco jiného, sneslo by se na médium hromobití nespokojených mainstreamových čtenářů, protože flagrantní zinscenovaná demonstrace v Londýně je tak průhledná, že jí ani na mainstreamu nelze ochlácholit a okecat. Takže, když nelze video vyvrátit, tak se alespoň zpochybní viník, že prý CNN to není. Ale obvinit zajišťovatele přenosu (Reuters), že má na svědomí production value, to je stejně nehorázné, jako hodit tchýni do vany zapnutý elektrospotřebič a potom za vraždu obvinit dodavatele elektřiny.

Production value made by CNN, Mr. Kubal!

Někteří lidé se proto v příštích dnech zřejmě obrátí na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, aby prozkoumala a zjistila, jestli je v pořádku, aby ČT zařazovala do svého vysílaní zmanipulovaný obsah a vydávala ho za třeskuté zpravodajství. Připomeňme znovu, že pokud by kauzu v ČR nemedializoval AE News a od nás se tato zpráva nedostala i do poslanecké sněmovny a odtud do mainstreamu v pondělí, tak by se nikdo tímto skandálem v ČR na mainstreamu nezabýval. Do té doby bylo ticho, nikdo si kauzy v českém mainstreamu nevšiml, zatímco v té době britský bulvár již kauzu rozebíral, ale ještě před ním britská a americká zpravodajská alternativa. Česká televize přijede do Londýna, akceptuje pozvánku na natáčecí reality show s muslimskou rodinkou a večer divák ČT v Událostech vidí a slyší, jak uvědomělá muslimská rodina demonstrovala s bannery proti ISILu a proti násilí.

ČT stínuje CNN krok za krokem

Není to náhoda. ČT velmi úzce spolupracuje se CNN. Zaujaté a jednostranné zpravodajství ČT během prezidentské kampaně v USA se dostalo dokonce i do rozhodnutí RRTV, která zjistila nakonec, že ČT informovala zaujatě během volební noci [6]. Jenže kromě tohoto konstatování se nic nezměnilo, a osoba přímo či nepřímo zodpovědná za takovéto pokřivené zpravodajství, generální ředitel, byl jen před několika týdny znovu zvolen do své funkce na další období, a to jednomyslně [7]. Rada ČT se zachovala jako jeden muž. A výsledek vidíme na zpravodajství ČT. Když jim prošlo pokřivené informování o prezidentské kampani v USA, projde jim i zinscenovaná muslimská demonstrace v Londýně. Když to projde CNN, projde to i ČT. Přijde ale jednoho dne čas, kdy nově zvolená politická reprezentace ČR řekne dost. Na žádný nos, ani toho nejnaivnějšího občana, totiž nelze věšet bulíky donekonečna.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Zdroj videa: Česká televize [8]

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
přitom
Návštěvník
přitom

“Přijde ale jednoho dne čas, kdy nově zvolená politická reprezentace ČR řekne dost. Na žádný nos, ani toho nejnaivnějšího občana, totiž nelze věšet bulíky donekonečna.” Poslední dvě věty jsou nějaké…! Kdy bude nově zvolena politická prezentace ČR, která řekne dost…………Doufám, že autor nemyslí na podzimní volby 2017.

M68
Návštěvník
M68

Ta úvodní fotka je super !!! Jste směšní !!! Byli jste ted někdy v Londýně ? Je to normální fungující velkoměsto mající daleko předaleko do nějakého pádu …Nezastírají , že mají problém táhnoucí se , stejně jako Francie , až do 50 let minulého století , nezastírají , že se nasekalo spousta chyb , ale zapomente na to , že tam něco kolabuje .Naopak !!!

xmarek
Návštěvník
xmarek

Televizi jsem už dávno zrušil na poště čestným prohlášením. A jediné co dělám: https://goo.gl/iKiiV3 že se bavím tím jak může někdo na ten Brain Washing v dnešní době ještě slyšet. 😀

Dusan
Návštěvník
Dusan

Přesně tak, dokud lidi jako ovce budou měsíčně přispívat na vopičárnu jménem ČT, tak jim za ty prachy bude kydat hovna (pardon ale jinak to říct nešlo)

x&t
Návštěvník
x&t

Praktiky ČT (zde konkrétně Jiří Leschtina) tentokrát ve službě k odzbrojení obyvatel:
http://dfens-cz.com/reakce-poslancu-ps-ma-protizbranovou-smernice-eu/
Závěr článku:

“K pořadu České televize “Právo na zbraň”

Když mne oslovil Jiří Leschtina z pořadu Reportéři ČT, přišel s pokornou žádostí o pomoc. Fňukal, že chtějí natočit reportáž o držení zbraní, ale jak řeknou, že jsou reportéři z Česká televize, tak se s nimi nikdo nechce bavit. Po vysvětlení, že lidé mají prostě špatné zkušenosti, protože investigativní novináři je vždycky očernili a prezentovali jako psychopaty a militanty, nastala smršť ujišťování, že on takový není, že chce natáčet objektivně a nestranně atd. Tak jsem věnoval svůj čas a úsilí, abych mu pomohl, přemluvil jsem několik málo lidí, kteří byli ochotni i po těch špatných zkušenostech mluvit před kamerou, domluvil střelnici (kterou jsme platili my) a věnoval jim celý den.

Výsledek jste viděli sami.

K tomu, co v reportáži zaznělo, se vyjadřovat nebudu, o tom si jistě každý udělá obrázek sám. Možná ale stojí za to říct, co tam nezaznělo. Nezaznělo ani slovo z půlhodinového rozhovoru se mnou, kde jsem vysvětlil, proč nám evropská směrnice vadí, jaký je účel ústavní změny a jakým způsobem přesně (včetně paragrafových odkazů na základní smlouvy EU) tato změna eliminuje špatné důsledky směrnice. Zadání bylo jasné – divákům se musí říct, že ústavní změna nepomůže, tečka. Také tam nezaznělo, že v redakci Charlie Hebdo teroristé použili špatně znehodnocené zbraně, později nelegálně opravené, a zbraně teroristů v Bataclanu byly automatické, pocházející z jugoslávských válek. Jiří Leschtina naopak v reportáži tvrdí, že šlo o poloautomatické zbraně – a vědomě tím lže, protože tohle jsem mu říkal. Lidem je prostě potřeba říct, že Evropská unie zakazuje ty zbraně, kterými se vraždí. Co na tom, že je to lež – od toho si přece Českou televizi platíme.

Částečně je to i moje chyba, protože mne to mělo napadnout. Nabízel jsem mu pro reportáž se zástupcem klubů vojenské historie, na které směrnice dopadne také; to ale odmítl, že historie ho nezajímá, že on chce ty poloautomatické pušky. A že kdyby to mohli natáčet raději s chlapem než s ženskou (protože ze ženy s dítětem se militant dělá dost špatně). Když pak během rozhovoru na kameru několikrát řekl “já bych potřeboval, abyste řekl…”, bylo mi už jasné, co je to za lidi – ale bohužel už bylo natočeno.

Reportéři ČT tedy opět předvedli, jak vypadá novinářská etika v podání České televize. “Řekněte co chcete, my si co chceme vybereme – a když neřeknete to, co chceme slyšet, najdeme si někoho jiného, kdo to řekne.” Bohužel se zase ukázalo, že ti, kdo čekali podraz a pošpinění, měli naprostou pravdu.

Proto prosím rozšiřte tuto zprávu mezi držitele zbraní i jejich příznivce, ať všichni vědí, co mohou od reportérů ČT čekat.

x&t
Návštěvník
x&t

Reakce MVČR na nepravdivá tvrzení ČT:
http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www.cgi/http://www.mvcr.cz/clanek/reakce-na-nepravdiva-tvrzeni-poradu-reporteri-ct.aspx

hodnotí MVČR takto: 2x NEPRAVDA, 1x ZAVÁDĚJÍCÍ, 1x NEPŘESNÉ

SilentPysk
Návštěvník
SilentPysk

To, co předvádí ČT, je obyčejné sviňstvo. Je to jejich nehorázná drzost vynucovat si koncesionářský poplatek za takovéto “zprávy”. Hnůj vedle hnoje!

Kundopal
Návštěvník
Kundopal

K dispozici je už další leak z pozadí cinknuté demošky. Za povšimnutí stojí obrovský nepoměr hrstky demonstrujících vs. lidi z televizních štábů a novináři. Kubal & spol. drze lžou když mluví o vytažení demonstratů z davu přes policejní kordon. Nic jako demonstrace tam neprobíhá, a už vůbec nejde o spontánní akci. Muslimských demonstrantů je jako šafránu, proto se musí vizuálně namnožit a pro jistotu před vstupem před kamery fasují květiny a cedulky od aktivistů. Dnešní Newsroom ČT24 se bude pokoušet obvinění CNN zbanalizovat.

https://twitter.com/PrisonPlanet/status/873688587572846593

Otir
Návštěvník
Otir

Dobře napsané, ostatně, jako vždy. Ale nemohly by se pro příště maximálně vynechávat ty odporné amerikanismy? Vždyť jsme si to kdysi už slíbili.

Lucie Fifernová
Návštěvník
Lucie Fifernová

Organizovala to CNN, ale museli jsme jako média u toho také být všichni. Co by se pro ten důkazní materiál neudělalo. Když už být pokrytcem, tak ať to stojí za to. Tak to jsou celosvětová média. Je ještě vůbec něco normálního? Jedno médium napadá druhého a ještě svá intrikánství předhazuje lidem. Ty ženy si to nezasloužily ani za peníze. Pak se světe nediv.

Viki
Návštěvník
Viki
johnnyGoToHollywood
Návštěvník
johnnyGoToHollywood

Českou televizi dozoruje protinárodní Vláda České republiky.
To hovoří za vše…
Česká vláda jde proti vlastním občanům.

kari
Návštěvník
kari

http://sport.eurozpravy.cz/fotbal/192141-fotbaliste-saudske-arabie-celi-kritice-pred-zapasem-neuctili-obeti-londynskeho-atentatu/
Fotbaliste saudske arabie odmitli pred zapasem uctit pamatku londynskeho atentatu. No, to me neprekvapuje. Alespon zapadni Evropa vidi, komu a jake otevira mesity. Mimochodem to je ta Saudska arabie, ktere Trumpeta prodal zbrane za desitky miliard a se kterou se USA bratrickuje. Se Trumpeta bude divit, az mu to doma bouchne za pr…