Národní domobrana se zbavila Nely Liskové, aby Marek Obrtel a další předáci ND...

Národní domobrana se zbavila Nely Liskové, aby Marek Obrtel a další předáci ND mohli kandidovat za SPD do podzimních voleb! Nela Lisková nebyla na konferenci ND na Praze 9 ani pozvána, proto tam přijela bez pozvání a velitelé z regionů na ni začali řvát! V krátkém prohlášení na FB uvedla, že nakonec odešla sama, protože odmítá dále působit v domobraně, ve které si politické strany kupují nejen řadové členy! Národní domobrana již není pronárodní, představitelé ND se zaprodali za politická koryta!

Národní domobrana se zbavila Nely Liskové, aby Marek Obrtel a další předáci ND mohli kandidovat za SPD do podzimních voleb! Nela Lisková nebyla na konferenci ND na Praze 9 ani pozvána, proto tam přijela bez pozvání a velitelé z regionů na ni začali řvát! V krátkém prohlášení na FB uvedla, že nakonec odešla sama, protože odmítá dále působit v domobraně, ve které si politické strany kupují nejen řadové členy! Národní domobrana již není pronárodní, představitelé ND se zaprodali za politická koryta!

Redakce Aeronetu včera v pátek 14. února jako první v ČR v předstihu oznámila [1], že Národní domobrana se na sobotní konferenci hodlá zbavit Nely Liskové, kmenové a klíčové zakladatelky této organizace. Všichni dnes čekali, jestli se informace Aeronetu naplní a Marek Obrtel spolu se svými kolegy vymění čest a rovnou páteř za místa na podzimní kandidátce SPD, a jestli opravdu splní podmínku SPD, že vyhodí z Národní domobrany svoji spoluzakladatelku Nelu Liskovou.

Dnes v sobotu, několik desítek minut před 15. hodinou, jsme se dozvěděli výsledek konference Národní domobrany oficiálně, přímo od Nely Liskové. Ta oznámila [2] šokovaným fanouškům, že již od dnešního dne není členem Národní domobrany. Než aby byla vyloučena a vyhozena jako pes, odešla sama a se vztyčenou hlavou. Důstojně, čestně a naše redakce ji tímto otevřeně vyjadřuje úctu a poděkování, za odvahu, za přímost, za charakter a za veškerou práci, kterou prováděla na podporu propagace a popularizace obrany národa vlastním přičiněním, tedy popularizací domobrany.

Průkazka Nely Liskové jako představitelky Rady Národní domobrany.

Naše redakce před několika minutami získala přímo z jednání z konference ND na Praze 9 unikátní svědectví, jak celá věc probíhala. Nela Lisková totiž vůbec nedostala na konferenci pozvánku, přestože byla členkou Rady Národní domobrany, tedy nejvyššího orgánu ND. Pozvánku nedostala, předáci ND zřejmě nechtěli, aby u toho byla. Přesto se jí podařilo zjistit, kde se konference koná a sama tedy přijela z vlastní vůle, bez pozvánky. Co se strhlo poté, to se nedá ani popsat. Jednotliví velitelé z regionů začali na Nelu křičet, dokonce jí tykali v rozčílení jako malé holce, náš článek na Aeronetu prostě provalil dopředu něco, co mělo proběhnout v tichosti.

Nedostala pozvánku na konferenci, kde o ní chtěli jednat bez ní. Pozvala se proto sama a spustili na ní křik

Dokonce ji obvinili z toho, že včerejší informace na Aeronetu psala ona. Ne, to opravdu nepsala, pane Obrtele. A pokud jde právě o šéfa ND, Marek Obrtel byl podle informací přímo z místa rozčílený způsobem, že to nikdo nepamatuje. Nele Liskové bylo vzápětí oznámeno, že nechodí na jednání a schůzky ND, že si neplní povinnosti. Nela Lisková na to reagovala tím, že nechodí na jednání a schůzky ND proto, neboť jí nikdo neposílá pozvánky. A jak sama poznamenala, i na tuto dnešní konferenci se musela pozvat sama, protože znovu ji nikdo nepozval. Vypjatá atmosféra vyvrcholila hádkou o spolupráci s SPD, načež Nela Lisková oznámila, že s takovou domobranou již nechce mít nic společného a končí.

Facebook Nely Liskové.

Jak už jsme přinesli informace včera v článku, naše redakce měla téměř týden dopředu informace zevnitř Národní domobrany, ale do poslední chvíle jsme nevěřili, že by Národní domobrana spáchala takový zločin a sebevraždu, že by vyhodila, nebo donutila svým jednáním k odchodu svoji klíčovou představitelku a spoluzakladatelku, a že by ND vyměnila čest a integritu za politické fleky a místa na volební kandidátce SPD do podzimních voleb. Podmínkou SPD pro realizaci této nabídky pro ND bylo, že vedení Obrtelovy organizace se musí zbavit Nely Liskové. Tomio Okamura ji totiž nenávidí a nesnáší.

Národní domobrana  už není pronárodní

Celé to vzniklo kvůli Donbasu, kde Nela Lisková prosazuje podporu Doněcké a Luhanské republice, navzdory českým úřadům a jejich postojům, s čímž Tomio Okamura nesouhlasil a nesouhlasí a SPD to považuje za projev extrémismu. Postava Nely Liskové je pro SPD natolik nepřijatelná, že si to SPD dala jako podmínku Marku Obrtelovi, že pokud chce on a jeho kolegové a velitelé z regionů kandidovat na kandidátce SPD na podzim do krajských voleb a senátních voleb, tak jedině pod podmínkou, že… a teď budu citovat náš zdroj: “Lisková vypadne z vaší organizace”. To bylo řečeno předákům ND ze strany SPD. Nela Lisková na svém FB uvedla toto:

Vážení přátelé,

dnešním dnem jsem ukončila svou činnost v Národní Domobraně. V organizaci, kde si politické strany kupují nejen řadové členy na kandidátky dále působit odmítám. Národní Domobrana už není pronárodní, zaprodali se za politická koryta a aktuálně se za tuto organizaci stydím, proto je moje další setrvání po boku těchto lidí nemožné. Peníze nejsou všechno, pro někoho ovšem ano…

Ve své pronárodní činnosti budu pokračovat a o dalších krocích vás informovat.

Mnoho čtenářů Aeronetu včera vyděsila prvního hodina mého pořadu na SVCS, kde jsem hovořil o skepsi a deziluzi z procesů ve společnosti. Dnešní den mi moji depresi prohloubil o dalších minimálně 200% a opravdu se ukazuje, že budoucnost nepřináší dobré zprávy, ale jenom špatné, horší a ještě horší. Dnešní odchod a “vypadnutí” Nely Liskové z Národní domobrany není zásluhou vnitra, nebo Jana Hamáčka, nebo policie, nebo nějakých jiných nepřátel domobran, ale je to práce SPD.

Teze, anti-teze a syntéza v procesech řízení globalizace

To je ta největší tragédie, a proto se nedivte, co zaznělo včera na SVCS ode mne v první hodině. Teze, antiteze a syntéza. Všechno, co teď SPD dělá, je brutální proces likvidace a destrukce vlastenců, vlasteneckých sil, jejich korumpování, uplácení politickými kšefty, kolaborace s kádry ČSSD, TOP 09 a ODS, spolupráce s Janem Hamáčkem na přípravě zákonů na potlačení domobran v ČR. Hlavním volebním manažerem SPD do podzimních voleb je bývalý vrcholný člen ČSSD Pavel Smetana z Prostějova, který teprve před pár měsíci vstoupil do SPD.

Nela Lisková

Přesně tento proces likvidace vlasteneckých sil se provádí ve všech zemích Evropy. Jak už jsem včera na SVCS vysvětloval, řízená opozice má za úkol na sebe nabalit většinu členů alternativních sil, umírněných radikálů a spoutat je do politického subjektu, který se bude tvářit na jedné straně alternativně, ale na straně druhé bude důsledně dbát na to, aby ani na okamžik takový subjekt neprosazoval skutečné úsilí o vystoupení z EU, ani o vystoupení z NATO, ale aby naopak podporoval Izrael. Vlastenci a alternativci, kteří se dostanou do takové pseudo-vlastenecké strany se potom nestačí divit, že strana náhle hlasuje pro usnesení v parlamentu na ochranu Izraele, který provádí třeba anexi Golan.

SPD se odkopává v roce 2020 jako totálně řízená opozice, jejímž úkolem je destrukce a odsunování všech vlasteneckých kádrů nejen z SPD, ale i ze subjektů, které chtějí s SPD spolupracovat

Támhle europoslanci za stranu v Bruselu hlasují pro usnesení o paměti evropských národů proti SSSR, že je spoluviníkem II. sv. války, tady místopředseda strany po volbách říká, že strana nechce vystoupit z NATO, a kdyby ano, tak by to nedoporučoval. A támhle strana namísto vystupování z EU najednou prosazuje reformu EU zevnitř. A tuhle najednou strana vyhazuje 5 dní před volbami v roce 2017 vlastence ze svých řad, támhle najednou se poslanci strany připojují k zákonu Jana Hamáčka na zákaz domobran a tuhle najednou si strana dává podmínku, že členové domobrany mohou kandidovat na kandidátce strany, ale musí vyhodit ze svých řad svojí zakladatelku.

Marek Obrtel

Takhle děsivě výkonná řízená opozice postupně zlikviduje v ČR celou alternativu. Taková strana se stává nepřítelem alternativy způsobem, že pro nás teď SPD je větší hrozbou než všechny tradiční mainstreamové strany dohromady. Ani celý politický mainstream v čele s ČSSD a Janem Hamáčkem nenapáchá na vlasteneckém hnutí v ČR tolik škod, co tahle řízená opozice Okamurovy SPD. Přitom většina členů SPD jsou slušní lidé, kteří to myslí dobře, kteří chtějí věřit ve změnu, ale ten šok, ten náraz po dopadu na dlažbu reality bude pro ty voliče tak děsivě a brutálně tvrdý, že mnoho voličů to nepřežije, obrazně řečeno. Prostě skončí s veškerými nadějemi a přestanou volit a chodit k volbám. A přesně o to jde globalistům. Tisíckrát nic umořilo i vola, říká jedno lidové přísloví. A když volič vidí, že tisíckrát volí, a pokaždé to dopadne stejně, to znamená, že pokaždé se politici zkorumpují a zkazí, tak prostě přestane k volbám chodit.

Nela Lisková je dosud největší figurou, která byla odstraněna na alternativní scéně silami řízené opozice

Na jedné straně je teze. To jsou systémové strany liberalismu. Na druhé straně je anti-teze, opoziční, národovecká a vlastenecká hnutí. Syntéza je proces zkorumpování jedné nebo obou stran tak, aby splynuly dohromady v souladu a nedošlo mezi nimi k bouřlivé reakci a konfliktu. V případě procesů, které teď vidíme, je syntéza dosažena tím, že anti-teze je infiltrována řízenou opozicí, kterou do anti-teze infiltrují liberálové z teze. To je ten proces v SPD, když se na čelo manažera volební kampaně dostává vysoký kádr ČSSD z Prostějova. Všechny tyto procesy vedou k jedinému cíli, k eliminaci lidového odporu proti plánům na evropskou globalizaci spojenou s masivní migrací a následnou islamizací.

Nela Lisková ukazuje zmocnění ministerstva zahraničí Doněcké lidové republiky. (28. června 2017)

V roce 2015 nabízela Nela Lisková pomoc Tomiu Okamurovi s politickým programem, že by se mohl zabývat tématem ukrajinské agrese na východě země na Donbasu. Tomio Okamura to odmítl, že toho se účastnit nebude. Marek Obrtel potom později Nele Liskové dokonce řekl, že mu způsobila problémy svojí aktivistickou činností na Donbasu a ve spojení se zastupitelstvím Doněcké lidové republiky v ČR. Nela Lisková je zkrátka pro SPD nepohodlná, protože se nebála v roce 2015 postavit na stranu trpících a umírajících civilistů na Donbasu, když je každou noc Porošenkova armáda zasypávala dělostřeleckou a raketovou palbou mířenou na bytovky a paneláky. Tato odvážná mladá žena dnes odešla čelem z organizace, kterou spoluzakládala, protože cesta, kterou ND se rozhodla nastoupit, není cestou vlastenectví. Naše redakce přeje Nele Liskové pevné nervy a hodně úspěchů v další práci a projektech na vlastenecké frontě. Jsme s Vámi!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
MTMichael
Návštěvník
MTMichael

Co se to sakra děje s touto zemí! Lidé jsou proti sobě, zkorumpovanost dosáhla nepředstavitelných výšin, vládnou nám byrokrati, kteří utlačují lidi, v jejich názorech a ve svobodě slova a projevu, teď už jenom stačí, aby začali zavírat obyvatele, jako to bylo za komunismu. K tomu ještě ta proimigrační politika. Už fakt nevím co dělat. Jedno ale vím, hlas lidu se umlčet nedá žádným nástrojem ani buzeraci, ani zákony. A věřím v to, že až míra diktatury bude nesnesitelná, všichni vlastenci vyjdou do ulic,se zbraněmi nebo bezezbrani v ruce a budou bránit svůj způsob života a své svobody. Ne protože by byly v nějaké organizaci, ale protože oni sami jsou domobrana.

Milena Poláková
Návštěvník
Milena Poláková

Plně souhlasím s tímto Vaším názorem! Zde musí konečně nastoupit logika a ta nám radí, držet se pudu sebezáchovy! Vše ostatní, ideologické půtky, sehrané manipulační scénky vypíchnuté proradnými médii musí jít stranou a já věřím, že naši občané jsou si těchto priorit plně vědomi.

Milena Poláková
Návštěvník
Milena Poláková

Nezdá se mi, že by SPD bylo podrazné NEVLASTENECKÉ uskupení jak tvrdí pan VK…

Hnutí SPD by bylo i z tohoto důvodu pro to, abychom nebyli členy EU, ale členy Evropského sdružení volného obchodu (EFTA), jako jsou například Švýcarsko či Norsko. „Hnutí SPD prosazuje, aby zůstal volný trh, volný pohyb osob, volný pohyb služeb. To by všechno zůstalo. Není potřeba se toho obávat. Jenomže si budeme moci z rozhodnutí české vlády sami chránit hranice, dělat si vlastní azylovou a migrační politiku, sami si rozhodovat o daních v České republice. Budeme prostě svobodnou a suverénní zemí, jakou už je Velká Británie. Uvidíte, jak to půjde ve Velké Británii úplně perfektně,“ dodává.

SPD chce, abychom více spolupracovali s V4. „Máme k nim názorově blízko. Vidíte, že v Maďarsku a v Polsku už ty změny probíhají. Dokonce už i tradiční země EU jako Holandsko, Dánsko, Rakousko už nechtějí více přispívat do rozpočtu EU. Probíhá k tomu nyní tvrdá debata, protože eurobyrokrati a papaláši chtěli udržet rozpočet v podstatě ve výši, který byl před odchodem Velké Británie. Měly to zaplatit bohatší země EU, nicméně i ty se vzbouřily. Samozřejmě, že europapaláši ‚se nechtějí propustit‘, nechtějí snížit byrokracii, a přestože odešla jedna z nejbohatších zemí EU, tak chtějí byrokratický aparát udržet úplně stejný. Z tohoto pohledu je nelogické, proč má Evropský parlament pořád stejně členů. Když odešla Velká Británie, tak by se měl adekvátně zmenšit počet členů Evropského parlamentu. Nedivím se, že se to některým státům už nelíbí,“ vysvětlil Tomio Okamura.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chteji-z-nas-mit-stado-spotrebitelskych-ovci-Zrat-chodit-do-prace-a-utracet-soptil-na-akci-SPD-Okamura-614529?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Mamune sui generis
Návštěvník
Mamune sui generis

Kdykoliv slyším pana Okamuru v TV, tak na mne působí jako normální člověk, demokrat a vlastenec – hrdý občan ČR, což se dá říci o málokterém politikovi. Britům máme opravdu co závidět, že už zamávali těmi vlaječkami…

Henoch
Návštěvník
Henoch

Budete muset zvládnout apokalyptické ohně. Domobrana, hasiči, kdokoli bude muset hasit. Podotýkám, že sever Čech měl být dávno vyklizen. Ti, kteří nemají informace o tom, co se doopravdy děje, jsou ve velké nevýhodě. Sledujte zemětřesení online v oblasti Žlutého kamene, čili Yellowstone. Magma se zvedá a je pod šesti americkými státy. Pokud ta stratosférická sopka vybuchne, okamžitě to vezme sebou do vzduchu těch šest států a následně rázová vlna ihned probere z letargie sopky v Čechách a jinde v Evropě. Proto všichni že severu musí buď do Jizerských hor nebo na Šumavu. Tam je tlustá vrstva podloží. Slováci a další cizinci musí všichni pryč. Bude to tu nebezpečné. Pokud se podíváte na zemětřesení online v Severní Americe, tak podle toho, v jaké hloubce je ohnisko zemětřesení, poznáte ta, která jsou umělá. Do 15km jsou ta zemětřesení vyvolána uměle. Dost víte o těch geoinzenyrech, abyste pochopili, že válka je v plném proudu. Zdá se, že tajní vrtají tajně. Pokud jsou to Číňané, pak po výbuchu supervulkánu větry odvanou maximum prachu právě do Číny. Takže je čeká arktická zima i v létě. Pokud by tu sopku nedráždili, láva již nyní trhá Střední Ameriku a jen by stuhla ve vodě. Pokud ale ti tajní chtějí výbuch Yellowstonu, pak ho mít budou i s následky pro sebe samé. Tajné společnosti a jejich geoinženýři bojují v Evropě, Asii a v Americe. Portoriko, Turecko, Itálie a i další Evropské země jsou pod palbou výbuchů do 15 km hluboko. Všimněte si toho, prosím a zařiďte se podle toho. Zásoby, stany, vodu. Paneláky neustojí výbuch Českého Středohoří. S tím počítejte. Semena budou nutná k přežití. Tak s tím počítejte.

Henok, jsem syn Henocha a nejsme z tohoto světa.

josef
Návštěvník
josef

Nela Lisková: Obrtel lže, jako když tiskne!
http://jdem.cz/aaaa5

josef
Návštěvník
josef

Oprava odkazu:
http://jdem.cz/ffv594

trtal
Návštěvník
trtal

Vlastenci u nas prohravaji na vsech frontach a budoucnost vidim velmi cerne…
A to hlavne diky prichazejici vlne mladych, havloidnimi skolami a mainstreamem totalne vymastenych volicu…
Sionisticky puc ’89 byl prvni fazi likvidace nasi zeme a naroda a prichazejici volby s mladymi havloidy bude dorazka…
…FINITO…

Mamune sui generis
Návštěvník
Mamune sui generis

Vy jste nikdy nebyl mladý? Co jste si tehdy myslel o starých? Ti mladí, kterými tak opovrhujete by mohli říci : “Každý, kdo měl v roce 1989 více jak 18 let je potencionální kolaborant s komunistickým režimem a agentem StB a proto nesmí zastávat žádnou veřejnou funkci a to ani na obecní úrovni.” Mladí si to vytvoří, jak jim to vyhovuje, důchodci revoluce nedělají…

hledac pravdy
Návštěvník
hledac pravdy

tak jsem si vyposlechl SVCS – vitka, ktery si na pondeli pozval obe strany. tj. nella x obrtel, a s nimi vedl nezaujaty, vysoce profesoalni rozhovor bez emoci, hysterie, dehonestace ci vkladani manipulacnich nazoru do hlav posluchacu jako to s pravidelnosti provadi zlucovita stvava vysilacka z pudy, a tudiz jsem si pro tentokrat odpustil prezentaci daneho tematu kapalikem (tez vysilany v pondeli), jenz nikdy neni primym ucastnikem, ale vse vi/zna, vcetne prebirani vykladu dle SPD i vykradani informacnich webe, kdy se de facto obohacuje na cizi praci jako je sber/prostudovani/protrideni/zpracovani/vydani informaci…..
u vitka si kazda strana rekla svuj nazor, kdy obrtel z nelly udelal hysterku i karieristku, vcetne popreni slucovani s SPD.
bohuzel, jak je jiz verejne znamo, domobrana se pravidelne ucastni taskaric poradanych kapalikem pro rodinu stvave vysilacky, o kterem je znamo, ze je velkym milcem, propagatorem i doporucovatelem SPD, kdy vsechna dalsi politicka uskupeni oznacuje za neradska i nevolitelna, a kdy sama domobrana se vzdy pasuje do role ochranky/dohlizecu nad bezpecnosti danych taskaric…..
a jaky je zaver?
cas nam ukaze na jake strane je pravda a kdo se jak zachova pred volbami, ci kdo s kym bude spolupracovat, vcetne statovani na kandidatce SPD.
takze to nechame kozinovi a uvidime!
„hyn sa hukaze! do roka a do dne, zvu te lomikare na bozi sud!“

Vilem
Návštěvník
Vilem

Po volbách do PSP CR:
•Spolecná strana dostane méne než 1,5 % hlasu. Je to nepravdepodobný ale teoreticky možný výsledek. Projekt by byl neúspešný a prispevatelé by své peníze ztratili.
•Spolecná strana dostane více než 1,5 % a méne než 4,99 % hlasu. To je velmi pravdepodobný výsledek. Projekt bude úspešný. Od státu dostane cca 8 miliónu Kc nebo více. Pul miliónu se vrátí prispevatelum na projet (plus náklady na poslání penez). Zbytek se rozdelí mezi kandidáty podle pomeru preferencních hlasu.
•Spolecná strana dostane více než 5 % hlasu. Toje málo pravdepodobný výsledek. Bude veleúspešný. Od státu dostane dalších cca 60 miliónu Kc nebo více v prubehu 4 let. Prípadní poslanci budou odpovedni jen svým volicum. Nejméne 2 milióny Kc by mely být vyplaceny prispevatelum a dobrovolným pracovníkum jako prémie. Zbytek se rozdelí mezi všechny kandidáty podle pomeru preferencních hlasu.

Nehodnotím, který kandidát je dobrý ci špatný, to rozhodne volic. Já jen chci dát všem názorum a kandidátum šanci na úspech. O prubežném stavu projektu budu prispevatele informovat prostrednictvím internetu. Na vzniku strany a prubehu losování míst na kandidátce se dohodneme se všemi prispevateli podle váhy jejich príspevku.

Za Váš príspevek a podporu projektu dekuji.

Vilém Mikula (mikula.vilem@gmail.com)

Dodo
Návštěvník
Dodo

Aneb jak se snadno dostat k penězům!

Vilem
Návštěvník
Vilem

Vazena pani Liskova, Asi mate hodne podobne nazory jako ja a mate duveru mnoha ceskych patriotu. Co si myslite o vyse uvedene strane? Ma sanci dostat alespon 1,5 procenta? Uvazuji, ze bych do ni toho pul milionu investoval sam. Jde hlave o to, aby i ne mainstremove nazory volicu mely sanci dostat se do parlamentu. Dekuji za Vas nazor. Vilem Mikula
Tak máme po volbách 2017. Cást volicu je spokojena s tím jak to dopado a cást spokojená není, protože nemela koho volit. To mužeme zmenit. Mužeme si založit vlastní stranu ci hnutí a mužeme sami kandidovat i sami sebe volit. Pokud budeme úspešní mužeme za každý obdržený hlas dostat od státu 100 Kc. Jak na to? Založme si stranu za kterou budeme kandidovat. Pokud každý z nás dostane alespon 200 hlasu dostaneme od státu okolo 7 až 8 miliónu Kc. Budeme volit sami sebe (a ne nevolitelné politiky) a náš hlas nepropadne v jejich prospech.
V každých parlamentních volbách propadne 5 až 10 % hlasu volicu, kterí hlasovali pro malé strany, které nedostaly potrebných 5% hlasu. (Ve volbách 2017 to bylo 6,14% celkem propadlých hlasu.) Tyto hlasy si rozeberou vetší strany. Pokud strana dosáhne alespon 1,5% hlasu, dostane od státu 100 Kc za hlas jako cenu útechy na její budoucí cinnost. (Svobodní dostanou 7 922 900 Kc za 1,54% hlasu, Zelení dostanou 0 Kc za 1,46% hlasu.) Hlasy stran s méne než 1,5% propadnou absolutne. (V roce 2017 to bylo 4,58% hlasu, to je 237 430 volicu celkem, jejichž hlas se stal zcela bezvýznamným. To je jako ignorování existence dvou krajských mest Plzne a Jihlavy.)
Krok 1: Založit naší stranu. K založení je zapotrebí sehnat 1 000 podpisu. Odhaduji, že podpisy by sbírali “dobrovolníci” za “odmenu” 100 Kc za podpis. Náklady okolo 100 000 Kc. Právní a organizacní platby odhaduji na 90 000 Kc. Kandidovat do voleb budeme my (nebo osoby které tím poveríme pokud sami nechceme verejne vystupovat). (Strana by se mohla jmenovat treba Politické spektrum – jako zduraznení ruznorodosti kandidátu protože každý budeme mít jiné názory, prípadne Majitelé státu – jako zduraznení, že volic je pán a majitel státu a politik je jen jeho sluha a správce jeho majetku. Máte jiné jméno pro naší stranu? Sem s ním!) Technicky by tento krok nemel být problém.
Krok 2: Vytvorit naše kandidátní listiny v 14 volebních obvodech. Volici rozhodnou kterému konkrétnímu kandidátovi dají svuj hlas tím, že ho zakroužkují. Poradí kandidátu tak nebude príliš duležité a melo by se stanovit losováním. Pouze první místo muže být teoreticky duležité. Proto by mela být možnost si ho “predplatit”. Hlavní výhoda pro navzájem cizorodé a souperící kandidáty bude to, že spolecne mají šanci dostat více než 1,5 % hlasu a mohou tedy dostat od státu kolem 8 milónu Kc za hlasy volicu. Predpokládám, že peníze si rozdelí kandidáti podle pomeru preferencních hlasu po odectení nákladu. Napríklad volební náklady bude poplatek za vytištení hlasovacích lístku ve 14 obvodech po 15 000 Kc. To je celkem 210 000 Kc. Další organizacní náklady (komunikace s úrady) v tomto kroku odhaduji na 50 000 Kc.
Krok 3: Volební kampan povede každý/á kandidát/ka sám/a za sebe na “spolecné” kandidátce. Požádají své volice, aby jeji/ji zakroužkovali na volebním lístku. Kandidáti/ky mohou mít jakékoli politické názory a mohou je verejne sdelit volicum.
Krok 4: Volici zakroužkují své favority a “servisní” strana tím jako celek dostane 1,5 % hlasu nebo i více. Jednotlivím kandidátum dají své preferencní hlasy zejména tito volici: A) Skalní volici z okruhu rodiny a známých. B) Volici, kterí se obávají, že jejich strana nedosáhne limitu 5 % a proto radeji volí “menší zlo – parlamentní stranu nebo nejdou k volbám”, ti mohou zvolit osobu z naší strany s podobými názory, které duverují. C) Protestní volici zklamaní ci podvedení parlamentními stranami.
Krok 5: Muže se stát, že naše strana dostane více než 5 % hlasu a nekterí kandidáti se stanou poslanci. Tito poslanci pak budou odpovedni jen svým volicum. Je pravda, že se nemá delit kuže medveda, který ješte behá po lese ale myslím si, že je dobré zmínit jak by se mely použít peníze od státu, které by mohla naše strana dostat jako príspeveky za mandát a príspevek na provoz strany. Mohlo by jít až o 60 miliónu Kc behem 4 let. Nejméne 2 milióny Kc by mely být vyplaceny Vám prispevatelum a dobrovolným pracovníkum jako prémie. Zbytek by se mel prerozdelit mezi všechny kandidáty podle pomeru preferencních hlasu. Ale je to jen muj osobní (a dosti predcasný) nápad. Nakonec nejak kolektivne rozhodneme. Z novin znám ale pár príkladu, kdy se politici mezi sebou rozhádali ješte dríve než (ne)byli zvoleni.
PS: Toto je jen první nástrel projektu a jiste jej bude možné vylepšit o Vaše návrhy. Pokud by se podarilo vybrat více než požadovaných 500 000 Kc, budou peníze navíc použité k propagaci projetku.
Shrnutí:
•príspevek do projektu + 500 000 Kc
•Založení strany – 190 000 Kc
•Náklady na volby – 260 000 Kc
•Rezerva +50 000Kc

Nadina
Návštěvník
Nadina

Myslím, že je potřeba v klidu počkat do podzimních voleb. Teď každý mele svojí písničku, ale kdo nakonec bude na které kandidátce vše odkryje😉

petr
Návštěvník
petr

Kdo může dnes ještě volit ze svého přesvědčení SPD, když vidí, slyší, co je to zač. Jak mění své názory – např. vystoupení z EU už ne, vystoupení z NATO už ne. Další z dílny SPD návrhy a spoluzakladatelé zákonů proti vlastencům ČR, např. odzbrojování národa, přepisování historie 2.svět.války, tj.výpady proti bývalým osvoboditelům SSSR a nyní proti Rusku. Další tj. negativní chování a hlasování europoslanců za SPD a to zase proti a nejen národu ČR, atd. Snad všichni přední představitelé SPD jsou “vlezdoprdelkové”! jen aby se udrželi u koryta! Další tj. zrádcovské spolčování SPD s ČSSD a s dalšími stranami.
Tato strana/hnutí je už tak prolezlá, prohnilá zevnitř i z venčí a tedy tak nečitelná, nespolehlivá, že ji může volit už jen blázen !

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Je to směšné. Co tady pořád řešíte? Žabařiny ubohých šašků a zkrachovlaců kteří si myslí jaké je terno udržet se v české politické špíně. Jeden větší nula než druhej. Je to jen ubohé poměřování pindíků a snaha zviditelnit se na úkor druhého. Pro lidi a dění v česku naprosto bezvýznamné. Boj nýmandů o místo na sluníčku.

Občan
Návštěvník
Občan

Paní N. Liskové si vážím za její práci ,kterou i přes vyhrůžky ze strany tzv.vládní tlupy vykonávala.
Je smutné ,že jí v tom necháváme samotnou.