Naprostý šok! Uniklý dokument EU odhalil plán europoslanců na vetování dohody o...

Naprostý šok! Uniklý dokument EU odhalil plán europoslanců na vetování dohody o Brexitu! Z Londýna zaznívají slova o fašismu. Europoslanci chtějí pro Británii model Ukrajiny! A globalistický Westinghouse zkrachoval!

Naprostý šok! Uniklý dokument EU odhalil plán europoslanců na vetování dohody o Brexitu! Z Londýna zaznívají slova o fašismu. Europoslanci chtějí pro Británii model Ukrajiny! A globalistický Westinghouse zkrachoval!

Britská média včera uveřejnila šokující odhalení, které uniklo z Bruselu. Sedmistránkový dokument europoslanců za blok Lidovců, Socialistů a Zelených obsahuje návrh rezoluce, kterým by Evropský parlament měl možnost vetovat jakoukoliv dohodu Evropské komise a Londýna o Brexitu v případě, že Londýn podepíše do jara 2019 s jakoukoliv zemí světa, která není členem EU, jakoukoliv obchodní bilaterální smlouvu [1]. Toto je natolik skandální výhrůžka a podmínka, která zvedla ze sedadel na Downing Street dokonce i premiérku Theresu May. Podle kuolárních zdrojů britského bulváru prý zaznívaly včera na adresu Bruselu slova, která v sídle britských premiérů nezazněla od konce II. sv. války. Brusel si de facto bere článek 50 a vystoupení Velké Británie za rukojmí ve snaze potrestat Velkou Británii za odchod z EU. Dámy a pánové, dobře se v České republice dívejte a dobře čtěte, jak se chová Evropská unie. Tohle čeká každou zemi, která se pokusí vystoupit z mafiánského svazku s názvem Evropská unie.

Guy Verhofstadt, předkladatel skandálního návrhu rezoluce.
Europoslanci chtějí, aby Británie podepsala Asociační dohodu s EU jako Ukrajina!

Sprostá slova a nadávky na adresu Martina Schulze a vedení Evropského parlamentu létaly včera v Londýně na požadavek evropských poslanců, kteří odmítají schválit s Velkou Británií klasickou bilaterální obchodní dohodu mezi EU a Londýnem a místo toho chtějí, aby obchodní dohoda a volný trh fungoval na principu Asociační dohody s EU, jako kdyby Velká Británie byla žadatelem a čekatelem o vstup do EU! Tedy stejná vykutálená Asociační dohoda, kterou podepsala Ukrajina. S touto dohodou se pojí to, že země musí synchronizovat své zákony se zákony EU v předem stanoveném harmonogramu. Země musí platit členské příspěvky jako asociační člen a musí otevřít svůj trh zboží z EU, investicím, službám a hlavně volnému pohybu osob. Europoslanci tím ukazují, že počítají se změnou nálad ve Velké Británii, která může změnit názor a článek 50 stáhne a odchod Británie se konat nebude. Volby v Británii jsou velkou neznámou, protože pokud vyhrají labouristé, téměř určitě budou mít od voličů mandát k setrvání země v EU za každou cenu.

Budeme vetovat Brexit, pokud podepíšete s Trumpem dohodu!

Za celou maškarádou stojí nechvalně známý byrokrat EU Guy Verhofstadt, který tento dokument včera v Bruselu nakonec veřejně přiznal a ukázal, už stejně nebylo co skrývat. Europoslanci v dokumentu vyhrožují, že pokud Velká Británie do jara roku 2019 podepíše jakoukoliv obchodní smlouvu se třetí zemí (např. s USA), Evropský parlament žádost o vystoupení Velké Británie na základě článku 50 Lisabonské smlouvy vetuje. Co by se dělo potom, to si nikdo nedokáže představit, protože Velká Británie by potom svévolným odchodem z EU mohla čelit sankcím jako Rusko. A mezitím by se Skotsko chtělo odtrhnout a připojit k EU. Sami zde vidíte, že co jsem tady psal v jednom z článků [2] před několika dny, to se opravdu naplňuje. Berlín skrze Brusel se ujímá vlády nad Evropou, vliv USA je zanedbatelný a Brusel (Berlín) se začíná vybarvovat a doslova fašizovat.

EU nenávidí Trumpa a představa bilaterální obchodní smlouvy mezi Londýnem a Washingtonem dohání bruselské neomarxisty k šílenství.
Brexit musí schválit Evropský soudní dvůr!

Jenže poslanci EU zašli ještě dál. Ve svém dokumentu požadují, aby konečnou dohodu a odchod Velké Británie z EU schválil Evropský soudní dvůr, jestli takový odchod je vůbec možný. A to by mohl být velký problém. Evropský soudní dvůr je totiž institucionálním pilířem EU a jeho soudci jsou známí tím, že upřednostňují zájmy celku jako EU nad zájmy jednotlivých zemí. Podle odborníků by soud zřejmě rozhodl, že Velká Británie svým vstupem do EU kdysi dávno se zavázala k evropské integraci, která je jednosměrná a vystoupení z tohoto procesu není možné, protože mnoho firem a občanů z cizích zemí má vlastní životy a podnikatelské assety ve Velké Británii, které odchodem z EU budou nenávratně zničeny, včetně volného pohybu osob, rodin a příbuzných a z tohoto titulu by zřejmě Evropský soud Brexit zamítl.

Žádné koncové datum na volný pohyb osob do Velké Británie!

Eurposlanci v dokumentu také jednoznačně odmítli jakékoli datum na ukončení migrace občanů EU do Velké Británie, protože by to bylo v rozporu s unijními zákony. Pokud Londýn uzavře hranice a omezí volný pohyb a vstup do Británie, europoslanci dohodu mezi Londýnem a Bruselem potopí. V rezoluci se přímo píše: “Bylo by to v rozporu se zákony Unie, pokud by Velká Británie zahájila v předstihu před svým odchodem z EU vyjednávání se třetími zeměmi o obchodních dohodách. Stejně tak musí být zaručen volný pohyb občanů EU do Velké Británie a občanů Velké Británie do EU.”

Nejvyšší neomarxisté v EU: Jean-Claude Juncker, Martin Schulz a Guy Verhofstadt.

Guy Verhofstadt a Antonio Tajani, kteří jsou předkladateli této rezoluce, nevylučují parlamentní vetování jakékoliv dohody o Brexitu, pokud výše uvedené podmínky eurposlanců nebudou splněny. Jednotliví europoslanci podle britského tisku zdůrazňují, že pokud nebude dosažena dohoda s Británií o občanských právech, se kterými se pojí právo na volný pohyb občanů EU, tak žádná dohoda s Británií nebude a země by odešla z EU de facto jako vyhozený černý pasažér. To by vedlo podle názorů k tomu, že Velká Británie by se transformovala v daňový ráj, aby přitáhla investory a kapitál ze zemí EU, ale na to by musel Brusel reagovat, který by na Londýn uvalil sankce, Londýn by uvalil sankce na EU a vypukla by de facto obchodní válka. Nutno dodat, že ale přesně tohle je cílem Berlína. Válka německé IV. Říše Das neue Europa s Velkou Británií. Tentokrát by ale na Londýn nepadaly bomby z Junkersů, Dornierů a Heinkelů, ale byly by to bomby ekonomické a v podobě obrovských cel na dovoz britského zboží a služeb do EU.

Skandální požadavky na Londýn připomínají Mnichov 1938!

Britský tisk zdůrazňuje, že nejvíce by byl postižen britský automobilový průmysl. Německý Spiegel byl konkrétnější a sedmistránkový dokument prostudoval [3]. Jsou v něm velmi podivné a doslova bizarní požadavky, které připomínají Mnichovský diktát z roku 1938 a je neuvěřitelné, jak se historie opakuje. Pamatujete si na tu poučku, že kdo se nepoučí z historie, bude donucen si ji zopakovat? Tak přesně k tomu se asi teď schyluje, protože obnovené a na nohy postavené a po roce 1989 opět sjednocené Německo právě povstává z popela a pokládá základy své IV. Říše. Právě teď a v této chvíli. Jak jinak si vysvětlit ty neuvěřitelné požadavky, které se v dokumenty vysypaly z Brusele, kterou Berlín vodí jako loutku?

  • Velká Británie by měla plnit veškeré finanční závazky k EU i po Brexitu, včetně těch, které vyplývají ze současného rozpočtu EU do roku 2020. Komisař pro rozpočet EU Günther Oettinger mluvil až o 60 miliardách EUR, které je Velká Británie povinna do roku 2020 do rozpočtu EU vložit.
  • Europoslanci požadují, aby Velká Británie po Brexitu nesměla požívat žádných podobných výhod jako členové EU.
  • Občané EU ve Velké Británii a občané Velké Británie EU musí mít ve vyjednávání vysokou prioritu s ohledem na volný pohyb osob.
  • Britské samostatné kroky v oblasti obchodních dohod, které jsou jinak v kompetenci EU, budou potrestány sankcemi. Jde o to, aby se Londýnu zabránilo během vyjednávání o Brexitu v paralelním vyjednávání bilaterálních obchodních dohod se třetími zeměmi.
  • Musí se vyjasnit otázky státních hranic, především s ohledem na Severní Irsko. Mírový proces v Severním Irsku musí nutně zůstat v bezpečí.

Jak tedy vidíte z výtahu ze Spiegelu, Brusel se snaží brnkat v 5. odstavci i na separatistickou notu Severního Irska, která je pro Londýn stejně tak palčivá, jako byly Sudety pro 1. Republiku ČSR. Chápete, o co se jedná? Berlín, tedy pardon, Brusel používá stejnou citlivou separatistickou notu o Severním Irsku, jako kdysi dávno, když Berlín rýpal do Henleina a rozfoukával plameny protičeských nálad v Sudetech. Ty procesy se vůbec nezměnily. Jakým právem se Brusel zajímá u všech čertů o Severní Irsko? Copak Severní Irsko je chanát nebo gubernie Bruselu?

Theresa May bude muset ukázat sílu, jinak jí neomarxisté z Bruselu sežerou. Tady jde legrace stranou. EU útočí na integritu Commonwealthu už dokonce i přes problematiku Severního Irska.

Tohle všechno si Brusel dovoluje k Londýnu jenom proto, že Donald Trump je izolacionista a věnuje se jen vnitřním problémům v USA, kde má plné ruce práce s vnitřním nepřítelem, Deep state, Demokraty a dokonce s vlastními Republikány, kteří mu minulý pátek potopili jeho vlajkovou loď v podobě zdravotní reformy a zrušení Obamacare. Americká ozbrojená moc je sice stále přítomná v EU, ale americké silové procesy jako kdyby umřely a všechno teď řídí Berlín, Brusel, Bundeswher a Bundestag. Mimochodem, všechno to jsou čtyři “B” a asi to není jen symbolika, ale předpověď. A taková Bohemia k tomu také pasuje, že? A co Blitzkrieg?

Westinghouse zkrachoval!

Největší světový výrobce jaderných energetických technologií a dodavatel jaderného paliva pro elektrárny, americká společnost Westinghouse, podala u federálního soudu v USA žádost o bankrot. Resp. žádost podala mateřská společnost Toshiba. Informaci přinesl The New York Times [4]. Vlastníkem Westinghouse je japonský koncern Toshiba, který se rozhodl poslat jaderného giganta do konkurzu kvůli enormním ztrátám způsobeným výstavbou a provozem jaderných elektráren na jihu USA, kde měl Westinghouse mohutné plány. Podepsal smlouvy a kontrakty na dodávky kapacit vyrobené energie za ceny, které ale nebyl schopen už garantovat vlivem nečekaného poklesu cen energií v uplynulých letech, hlavně kvůli těžbě zemního plynu frakováním. Toshiba oznámila, že se koncern kompletně stahuje z jaderného businessu ze zahraničí a bude se věnovat pouze jaderným provozům v Japonsku.

Velké obavy a mračna se teď stahují nad jadernými elektrárnami v západní Evropě, pro které smluvně dodává Westinghouse jaderné palivo, tzv. palivové tyče. Problémy očekává Velká Británie i Francie. Velmi pikantní je potom informace z ČR ze srpna minulého roku, že USA a Rusko se utkají v tendru o dodávky jaderného paliva pro Temelín [5]. Po bankrotu Westinghouse je teď jasné, kdo bude palivové tyče do Temelína dodávat. Nejen do Temelína, ale do mnoha elektráren v Evropě. Rusko je na koni, protože toto dává Moskvě do ruky silnou vyjednávací kartu s Evropou.

Společnost Westinghouse je v konkurzu.

Ale pozor, tato věc může teoreticky vést naopak k efektu tzv. německé cesty, k odklonu a opuštění výroby elektřiny z jádra v evropských zemích a ke zdražení elektřiny z alternativních zdrojů. Paradoxně by to mohlo pomoci uhelným elektrárnám v Evropě a potažmo horníkům na Ostravsku. S posilováním role Německa v EU bude cesta opuštění jaderné energie protlačována velmi silně. Ze dne na den nedojde k ukončení provozu jaderek v EU, Německo potřebuje spoustu elektřiny pro svůj průmysl, ale výhledově bude prosazován cíl, aby jaderné elektrárny stály mimo území EU, např. na Ukrajině. Je to cílem globalistů, snížení globální spotřeby, snížení energetické stopy, menší ale udržitelná produkce. Krach Westinghouse opět oslabí pozici USA v Evropě, spolu se snižováním vlivu USA po stránce silové ohledně NATO tak přichází další oslabení, skrze kontrolu evropských zemí po stránce dodávek jaderného paliva. Američané tak přichází o jednu páku za druhou, kterými dosud kontrolovali chod Evropy. A to je voda na mlýn Berlínu. Ten se nyní úplně utrhne ze řetězu v cestě za převzetím vlády nad Evropou.

Všechno probereme dnes na rádiu

Nejen na téma tohoto skandálního dokumentu eurposlanců budeme hovořit dnes od 19:00 hodin v pravidelném pořadu na Svobodném rádiu. Chtěl bych dopředu upozornit, že kvůli technickým potížím neslyším pana Kapala v reálném čase, takže těžko odhaduji, jestli skončil s větou a myšlenkou. Když začnu mluvit, neslyším příchozí zvuk ze studia. Nikomu nechci skákat do řeči, nemám zapotřebí nikomu vnucovat své názory, nikoho nepřesvědčují o svých pohledech, jenom pozoruji a komentuji. Vysílám pro lidi, kteří se chtějí dozvědět mé názory a pohledy, ale nemohu ovlivnit technický feedback přenosu. Tímto reaguji na sprostou a urážlivou diskusi na YouTube, která se rozjela pod záznamem posledního pořadu. Nemám na YouTube účet, nechodím tam, takže tam ani nereaguji v diskusi, ale nevysílám pro trolly, jenom pro slušné lidí a pro naše skalní fanoušky.

Tímto bych chtěl moc poděkovat v závěru tohoto měsíce všem našim věrným a štědrým čtenářům, kteří opět potvrdili, že jsou součástí naší AE News Family a svými finančními příspěvky se zasloužili o to, že máme po čase znovu vybráno přes 100% cílové sumy na zajištění provozu AE News na měsíc duben. Jménem redakce Vám všem moc děkuji, Vaše podpora je nejlepší zpětnou vazbou o tom, že naši práci děláme správně a dobře, i když na zlepšování je vždycky prostor. Ještě jednou díky!

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Martin Dukát Svobodné rádio
Návštěvník
Martin Dukát Svobodné rádio

Pozvánka na nyní probíhající:
Přímý přenos ze semináře: Jihlava 2017 – Měnící se svět 2017“ a Projekt pro 10 milionů“
Pořádá: Nová republika

Vystoupí: Lenka Procházková, Ivan David, Jaroslav Bašta, Jan Scheinder Petr Žantovský a Josef Skála…. Na Svobodném rádiu: http://www.svobodne-radio.cz

Vašek Vlčovice
Návštěvník
Vašek Vlčovice

Je to zajímavé co píše pan VK, má jistě velký podíl svých analíz a pravdivých předpovědí, událostí , ale určitě zasáhne do plánů a předpovědí všech zůčastněných nějaká neznámá a nepředpovídaná světová událost, se kterou nikdo nepočítá a realitu plánovaných změn, pochodů a pozmění. Třeba si představuji, že jestřábi USA v Sýrii nedovolí osvobodit celou zemi armádou Asada , před Teroristy a získat nad oblastí kontrolu Ruskem, které by mělo strategicky volné prostory k manévrování v perskému průplavu a mohlo je využít ke svým potřebám vojenským obraným blízkých zemí, jako je bohatých zemí na nerostné suroviny ÍRÁN, ÍRÁK, AFGANISTÁN atd, a ekonomickým plánovaným trasám na zásobování nerostným bohactvím Evropu za využití ruského vlivu a tranzitní infrastruktury. USA vždy udělají nějaký čin za přispění armády, aby tomu zabránily a v oblasti kde jsou obří zdroje surovin, které nutně USA potřebují k přežití a rozvoji ve všech směrech a mohly je dál “kupovat” “krást” zdarma za bezcené papírové dolary, které potřebují k přežití.

Adolf Hitler
Návštěvník
Adolf Hitler

To nejjednodušší řešení…..EU už nedostane od Anglie ani korunu,budou tak donuceni Anglii vyhodit z EU k vlastní škodě….a co bude následovat,to se ví,to co EU nechce…..Anglie bude víc obchodovat s ostatním světem,hlavně s Amerikou,zase ke škodě EU…..no a doba dvou let se zkrátí na půl roku,protože úředně to bude rychle uzavřené,bude víc času na hospodářská jednání s ostatním světem,když se nebudou moci domluvit v EU………zase na to doplatí EU,Poláci budou úplní žebráci a EU se za to odvděčí…čím asi??????

tana
Návštěvník
tana

Jenže na špičkových místech v administrativě EU pracuje 2 000 občanů VB, mají špičkové platy, budou mít a mají špičkové důchody a z Bruselu se jim nechce. A Junker se jich nechce zbavit.

Martin Dukát Svobodné rádio
Návštěvník
Martin Dukát Svobodné rádio

Svobodné rádio vysílání na Facebooku:

https://www.facebook.com/900663750075714/videos/904417049700384/

Neděle, 2. dubna

20:00 – Studio Beta – ŽIVĚ – Komentované zprávy Soni Zikmundové.
21:00 – Studio Kladno – Kulturní večer – PREMIÉRA – A.C.Clarke – Měsíční Prach – 4.část (SCI-FI)
23:00 – Studio Kladno – Noční hudební mix

Brutopýr
Návštěvník
Brutopýr

Běž s tím Dukáte doprdele, máš svůj web a svůj SchmooZoo, neparazituj tady, ty vemeno.

Ryan
Návštěvník
Ryan

“Nejvyšší neomarxisté v EU: Jean-Claude Juncker, Martin Schulz a Guy Verhofstadt.”
A všichni do jednoho jsou to Židé.
Náhoda? Ne, je to jasný důkaz pravosti Protokolů Sionských mudrců!!!!!!!!!!!!!

Petr
Návštěvník
Petr

Nejak se mi tomu nechce ani verit. Nebyl by zdroj?

Janaz
Návštěvník
Janaz

Chcem sa opýtať admina, prečo tu toleruje žvásty toho Brutopýra. Je to primitívne, urážlivé a vyslovene to znechucuje ostatných.

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Dvornim saskum je drzost zpravidla tolerovana, ale vzdy jen docasne. Na kazdého saska jednou dojde, protoze kazda tolerance ma nejaky limit …i kralovska.

Brutopýr
Návštěvník
Brutopýr

Dukáte-Janaz, NEBONZUJ.
Censurovat si můžeš na svém pakárna-SchmooZoo.
Co jsi za pakárnu, o tom si tam může udělat obrázek každý:
http://svobodne-radio.cz/ahoj-vsichni-2/#comments
A co bys tomu řekl, Dukáte ty vemeno, kdyby ti na tvůj SchmooZoo pravidelně někdo cizí lozil a vypisovaL si tam své soukromé somrovací žádosti o peníze?

.B.
Návštěvník
.B.

Já sice nechci zasahovat do sporu Brutopýr – Dukát, ale obecně mě příspěvky Brutopýra baví. A v řadě případů sedí jak vyšité. Zakazovat? Ani omylem!

Brutopýr
Návštěvník
Brutopýr

Není žádný takový spor, mě prostě už dlouho sere, jak se na AEN Dukát paraziticky roztahuje, soukromě tady somruje peníze, a dokonce navrhuje panu Adminovi aby to tu cenzuroval stejně jako on cenzuruje ten jeho chlívek. Já jen reaguji na jeho hovadiny, nehledě k tomu, že už hodně dlouho je tu všeobecně známo, že to vemeno sem smolí své hovadiny pod různými “krycími” nicky, stejně jako si píše pod falešnými nicky pochvalné příspěvky na svého otčíma Kapala na jejich SchmooZoo. Prostě nelíbí se mi dukáto-kapalovština zde na AEN. Mají svůj web a svůj SchmooZoo, tam ať si somrují peníze pro svůj rodinný podnik a censurují dle libosti.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Tak dopadl anglický pilot ve Švýcarsku… srbský boxer za chvástání, že angličan bombardoval Srbsko tam mu rozbil dršťku…. http://www.hlavnespravy.sk/anglicky-pilot-nato-sa-v-svajciarskej-kaviarni-chvalil-ako-v-roku-1999-bombardoval-srbsko-nemal-robit/953182

knihomol
Návštěvník
knihomol

https://globe24.cz/svet/28613-macron-tvde-kritizuje-konkurenci-narodni-fronta-je-strana-nenavisti-vyzenu-le-penovou-ze-zeme
To je nový styl nosatých bestií! Už jim nestačí konkurenci podvodama a lumpárnama porazit, musí je poté vyhnat ze země! Příště bude co? Masové popravy?

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Copak nevidite souvislosti? Ve Francii je mazanek sionistickych globalistu Macron, v Nemecku Schulz. S jejich nastupem k moci bude fasizace Evropy podtrzena a sectena!

Brutopýr
Návštěvník
Brutopýr

Včera není dnes, takže s tou fašizací se ještě uvidí, akce vyvolává reakci, tlak protitlak. Uvidí se. Ty “procesy”, jak je nyní módní říkat, probíhají na více úrovních a málokdo vidí nebo chápe všechny. Že z tzv. demogracie je další zákonitý sestup k tyranii, je známo již od starého Platona, – ale, včera není dnes, ve hře jsou i věci, o kterých skoro nikdo nic netuší.

MIROSLAV
Návštěvník
MIROSLAV

to Admin : admin v tom breefingu co mal Trump prednedavnom vravel o ,,darovani,, americkeho uranu Hillary rusku a teraz bankrot Westingausu ako americkeho giganta stavajuceho a udrzujuceho ,,jadro,, v statoch vsimli ste si toho?Tu daco fest zacina smrdiet! Ok dajma tomu ze americania(GP mozno?neviem) zacnu upustat od jadra, ale cim ho chcu nahradit vzhladom na ich spotrebu?! Takze priemysel nebude mat energiu lebo domacnosti a ich spotreba je vpodstate flusanec toho co odobera so siete a nezda sa mi ze by americanov osvietilo a presli na alternativu alebo hej? Dajme hlavy dokopy a riesme veci na konstruktivnej urovni, nad niektorymi prispevkami tu len krutim hlavou, takze ako to vidite vy?

knihomol
Návštěvník
knihomol

Westinghaus musel zkrachovat! Nenažraná firma nemající nikdy dost-tím předražená, nekonkurence schopná, zaostávající…opírající se o brutal protekcionářskou podporu us departmentu! Jinak skončit nemohla. Ještě že nezačali u nás stavět, to by byla už pro tak chudou a těžce zadluženou čr katastrofa. A jak se ty jejich obřezané excelence snažily…
Trump hodlá v USA podpořit těžbu z břidlic a taky uhlí, obojího mají na hodně dlouho. Krom toho alternativy mají taky dost, a daleko dřív a ve větším rozsahu než eu.

Brutopýr
Návštěvník
Brutopýr

Ta jaderná divize WE “obsluhuje” přes 80 reaktoroven v USA, toto nespadá pod bankrot WE, ostatně Toshiba ten WE převzala už dost dlouho, teď ale jde o to, že kromě práce v USA, kterou jim zaručuje US legislativa kolem těch US jaderných provozů, řádnej další kšeft nebude, už před víc jak 20 lety to co předvedli na Temelíně byla vostuda a teď už prostě nejsou schopni takové dodávky realizovat. A Žaponec to co provozuje v rámci Toshiby taky bude mít jen pro japonské kšefty.

zvedava matka
Návštěvník
zvedava matka

MIROSLAVE, uz Tesla pred temer 90ti lety rekl, ze na Zemi je energie dostatek pro vsechny…;-)
Ti, kteri chteji ridit svet, jsou si toho dobre vedomi.
Pro mne je tezko uveritelna ta spousta mladych, zazracne “genialnich” muzu, jako kdysi Gates, dnes Zuckerberg, Musk, ci u nas Janecek s genialnim “algoritmem”.
Z jakeho prostredi se vynoril napr. Musk, ktery ve svem veku, se ” svoji” Teslou na elektricky pohon v kratke dobe zaplavil svet, a instalace rozsahle site “jeho” elektronapajecich stanic si muzete prohlednout na strankach Tesla.com….
S jakou energii, myslite, ze pocita, kdyz doly v americkych rukou ve svete vsechny zaviraji, jadro omezuji, pohanet auta na elektriku, vyrobenou z nafty by bylo nakladnejsi, nez jezdit na naftu.
A navic se ted jeste proslycha, ze naftove motory skonci uplne…
Ja jsem presvedcena, ze o teto energii samozrejme vedi vsechny zainteresovane strany, ale dokud byznys s ropou (a plynem) nese zisky, tak proc ho opoustet, ze?