Na Ukrajině se schyluje k válce a v Praze probíhá historická událost...

Na Ukrajině se schyluje k válce a v Praze probíhá historická událost – co na to český lev? Probudí ho až Blanečtí rytíři?

Na Ukrajině se schyluje k válce a v Praze probíhá historická událost – co na to český lev? Probudí ho až Blanečtí rytíři?

Ve dnech 12.4.2015 – 17.4.2015  v Praze probíhá zatím největší událost v historii lionského hnutí na území Česka a Slovenska  – probíhá  zde jarní zasedání Rady mezinárodních ředitelů LIC. Lions Clubs International (LIC) je jedna z největších mezinárodních humanitárních organizací. Jednou z hlavních oblastí, ve které se angažuje, je pomoc zrakově postiženým v rámci programu péče o zrak, jeho ochranu a obnovu.  Zakladatelem klubu je Melvin Jones, jeho ústředí je v Oak Brook, Illinois, USA, klub existuje od roku 1917 a jeho setkání proběhne poprvé v “Distriktu 122” (československá jednotka ?):

Jarní zasedání Rady mezinárodních ředitelů LCI – PRAHA

Na tom by nebylo nic zvláštního, naopak, zní to bohulibě, ale vybavil se mi dávnější článek, který vyšel na serveru idnes pod názvem Tajemný“ Lions Club: statisíce na charitu i elitářský punc”, ze kterého cituji:

Stát se jedním z nich není úplně snadné. Nové členy celosvětová organizace Lions Club pečlivě prověřuje. Její činnost ale není tak tajuplná, jak by se mohlo zdát. Klub slouží hlavně k setkávání místní honorace a pořádání charitativních akcí. V Česku Lví kluby na dobročinné účely rozdají statisíce korun. V Česku podle webu celosvětové lionské centrály funguje 27 klubů. Ty jsou volně sdružené v československém distriktu, jehož guvernérem byl do konce června pražský právník Oldřich Choděra. Současným guvernérem je Slovák René Hudzovič. Weiss odhaduje počet členů československého distriktu na 1 200.

Představitelé klubů se shodují, že tituly před jménem a vysoké společenské postavení nejsou podmínkou ke členství. “Vítán je každý, kdo je ochotný svůj volný čas bez nároku na odměnu věnovat této činnosti,” tvrdí Jiří Mareš z plzeňského klubu. Realitou však je, že převládají podnikatelé, univerzitní profesoři, lékaři, bankéři či právníci. A někde nechybí ani politici, i když třeba právě plzeňský klub je cíleně apolitický. To v ústeckém klubu působí bývalý ministr zemědělství a současný velvyslanec v USA Petr Gandalovič (ODS) či exministr dopravy Aleš Řebíček (ODS) (pozn.: článek vyšel v roce 2011).

Náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek (KDU-ČSL), jenž spoluzakládal klub v městě perníku, přiznává, že mu jeho politické angažmá v hnutí pomáhá. “Pokud pozvánku na lionskou slavnost pošlu hostům z pozice hejtmana nebo vicehejtmana, nebo když oslovujeme sponzory, tak vnímají dopis jinak, než když jim to pošle kdokoliv anonymně. Každý člen se ale svou profesí nebo zaměřením snaží přispět dobré věci,” říká lidovecký politik.

Stát se členem organizace není jen tak. Plzeňský klub si každého zájemce nejprve půl roku oťukává. “Během té doby se to vykrystalizuje. Stačí, když jsou proti dva členové ze současných osmadvaceti, tak není přijat,” podotýká Mareš. To v Rokycanech musí pro novice zvednou ruku úplně všichni. Méně přísný konkurz čeká uchazeče v Opavě. “Když má někdo zájem, třikrát ho pozveme na schůzku, a pak se rozhodujeme, jestli mu nabídneme členství,” říká prezidentka čtrnáctičlenného klubu Michaela Glabazňová. Mezi členy výrazně převažují muži, funguje ale i několik ryze ženských klubů. “Když chcete založit nový klub, musí se za vás zaručit jiný klub,” podotýká Weiss. Kluby působí autonomně, jen musí každý “lev” každoročně poslat celosvětovému ústředí členský příspěvek zhruba 2 tisíce korun” (zde celý článek na idnes.cz).

V článku je klub popsán jako „tajemný“ a elitářský, proč, po tom článek nepátrá. Vysvětlením ale může být postava zakladetele LIC, Melvina Jonese:

Melvin Jones, zakladatel LIC

To by mohlo vysvětlovat nejen zmiňovanou tajemnost, ale vypovídalo by něco i o tom, proč se v Česku (i na Slovensku) klub jmenuje “Lví očko“, proč má logo podobné logu LIC a proč je to v obou případech logo, které svět vnímá zcela jinak, než jako péči o zrak:

Mezinárodní Logo LIC

 

Logo LIC v Česku a na Slovensku

 

Pořád by na tom ale nebylo (kromě tajemna) nic zvláštního, nebýt toho, že zakladatelem českého Lions Clubu (Lvího klubu) je lékař Jaroslav Barták, který – opět cituji z článku: “…trýznil své asistentky, vrhl na organizaci nepříznivé světlo. Své členství v Lions Clubu využíval k prospěchářství a navazování kontaktů s v vlivnými lidmi. Ostatní členové se ale od podobných praktik důrazně distancují.“

Kdo vlastně byl doktor Jaroslav Barták?

Posledních 22 let se Jaroslav Barták pohyboval mezi mocnými politiky, českými i cizími státními úředníky, církevními hodnostáři a byznysmeny. Dnes s ním skoro nikdo z nich nechce mít nic společného, protože je obviněn ze sedmi závažných trestných činů. Jeho skandální příběh o penězích a ženách plní titulní stránky novin. Jmenuje se Jaroslav Barták, je prezidentem a spolumajitelem Polikliniky Modřany v Praze. Mocné postavení však získal jinak, díky Prvnímu československému Lvímu klubu, který založil už v roce 1989. A až do roku 2009 byl v jeho čele. „Nechť rosteme a letíme, vždy k výšinám,“ napsal před dvěma lety tento první “český lev” a charter prezident klubu, doktor Jaroslav Barták. Jeho hvězda vskutku rostla. Vybudoval ohromující síť kontaktů a na ruku mu šli politici (všichni prezidenti, premiéři), soudci (Vesecká, Bureš, Němec, policejní prezident Husák), armáda ((šéf vojenské rozvědky Andor Šándor, generál Pezl), podnikatelé (např. Martin Roman z ČEZu) a dokonce i duchovní – zde kardinál Duka:

Bude pražským arcibiskupem? Takto spekuloval Jaroslav Barták o biskupovi Dominikovi Dukovi, který jeho klub navštívil (2007)

Jaroslav Barták na audienci u papeže Jana Pavla II. , vedoucím delegace byl Vratislav Vondrák, prezident European Business and Dipolmatic Club (1993)

Přijetí Jaroslava Bartáka u prezidenta Václava Havla na Pražském hradě (1995)

 

Jaroslav Barták s Václavem Klausem a Milošem Zemanem

Jaroslav Barták s premiérem Topolánkem (2006)

Bartákova vztahová síť byla sice široká, nelze však tvrdit, že by šlo o průřez celou politicko-byznysovou smetánkou. Prezident klubu se zaměřil zejména na šest oblastí: nejvyšší politickou sféru (prezidenti, premiéři a ministři, diplomati různých zemí, zejména USA a Ruska), církevní hodnostáře, policii a zpravodajské služby, finančníky (banky, pojišťovny a ČNB), resort zdravotnictví (ministerstvo, farmaceutické firmy a zdravotní pojišťovny, zejména VZP), ministerstvo zemědělství.

Jako základní zdroj podkladů pro takové zobecnění posloužila obsáhlá publikace ke dvacátému výročí založení klubu, kde byly zveřejněny na dvě stovky fotografií z různých – většinou – klubových akcí a recepcí (na mnohých samozřejmě pózuje i Barták) a kde je zjevné, že světová elita Jaroslav Barták musel mít úžasné kontakty už na počátku devadesátých let (zde celý text, mnoho další fotodokumentace a zdroj ).

Rozhodně netvrdím, že naši politici, kteří se akcí českého Lvího klubu účastnili, nutně musí být s klubem nějak provázáni (či být zednáři, kolem kterých je tolik tajemna). Mě jen udivuje, jak se může stát, že členství v nějakém klubu dává jedinci takový vliv, že mu otevírá dveře k celé politické, soudnické, bezpečnostní, podnikatelské a dokonce i duchovní špičce nejen státu, ale dokonce mu umožňuje vliv i ve světě. Nebo chce snad někdo tvrdit, že to bylo jen jeho lékařskou praxí a podnikatelskými aktivitami?

“Lékař” Jaroslav Barták jde do vězení  

A velmi se nabízí úvaha, jestli tento tajemný klub (který samotný Barták označil za pokračování Svobodných zednářů – zde) není tolik o léčení zraku nevidoucích, jako spíše o skrývání něčeho, co by mělo být ukryto před zraky vidoucích. A jestliže se celá špička naší země tolik klaní zakladateli tohoto elitářského klubu v česku, pak se klaní tajnostem a to je pak marnost volat po pravdě. A v prvé řadě je to pravda, komu je nutné vrátit zrak. A nyní velmi aktuálně, protože pravda už je do naprosté slepoty dotažena i v tom, kdo bude v příští válce agresorem a kdo tím, který se brání.

A protože tento americký klub právě má své zasedání v Česku, v “Direktu 122”, a je to radostná a historická událost pro český Lví klub, pak to není až tak radostná zpráva pro českého “lvíčka na prsou” (nenapsala jsem lva, ať se to neplete s tím filmovým) a možná to není až tak radostná zpráva ani pro Slovensko –   zde 22 přihlášených klubů .

Že náš kardinál Duka se setkání s Bartákem zřejmě neúčastnil náhodně, k tomu něco, čeho si všiml Katolický týdeník – Kardinál Duka zednářem (nevím, jestli se to slučuje s křesťanstvím a se službou Česku, přijde mi, že ne a že by to mohlo vysvětlovat, proč se náš Miroslav Kalousek, hlavní prosazovatel církevních restitucí, za kardinála Duku denně modlí).

Máte také pocit, že volání po pravdě se musí stát velmi, velmi hlasitým, protože jinak je všechno marnost?

 

– Pozorovatelka –   16.4.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Miška
Návštěvník
Miška

Něco velkého se začíná odehrávat a elity se připravují. Celkem dost děsivý článek z německých a jiných novin.

http://prvopodstata.blog.cz/1504/neco-velkeho-se-zacina-odehravat-a-elity-se-pripravuji#komentare

medved
Návštěvník
medved

Vymyvani mozku neni duvod k povstani? Stiznost na CT a do ulic

xerox
Návštěvník
xerox

jen pablb se může domnívat , že tzv. demokrati chtějí někomu pomáhat nebo dokonce , že se za tímto účelem houfují v jakýchsi rozličných klubech … :–)

Cid
Návštěvník
Cid

Likvidace křesťanských hodnot odvíjejících se od desatera je základním posláním zednářů. Likvidace rodiny, morálky, úcty k lidem, degradace pravidel jako Nesesmilníš, Nepokradeš, Nezabiješ apod. Likvidace víry v Boha jejím nahrazením vírou v církev, kterou zednáři ovládají a správně multikulturně vedou.

Podobné jako Lyons Club je Sdružení Lípa, založené v 90. letech usraelským krejčím Bakalou, dnes raději občanem USA. Tam jsou ve vedení lidé jako pan Gabal, Zdeněk Tůma, bývalý guvernér ČNB atd. Přednášet jim chodí globalizátoři všeho ražení, od sociálních demokratů přes ODS, KDU-ČSL po TOP09. Včetně poslanců a členů současné a minulých vlád. A také většina zahraničních globalizátorů, propagátorů homopolitiky, sexuálních deviací, pedofilie, šíření krvavé pseudodemokracie a imigrace cizích kultur do křesťanské Evropy.

Sdružení Lípa organizovalo velkou část pohřbu svého guru Václava Letiště. Na youtube jsou i záznamy ze hřbitova.

TSq
Návštěvník
TSq

Kdo byl král bosáků Havel se ví, svobodný zednář, kdo pochyboval, pohřeb jasně ukázal, že byl, ukázal i na další, stačí si projít záznam

Vojtěch Trapl, PDG D122 Czech Republic and Slovak Republic
Návštěvník
Vojtěch Trapl, PDG D122 Czech Republic and Slovak Republic

Vážení čtenáři, opravdu děkuji za zasvěcený článek Pozorovatelky, která konečně vylíčila rověž úlohu pana Bartáka (MUDr.) z pohledu, který se sice nabízel, ale asi dostatečně nezdůraznil, že tento člověk myslel pouze na sebe. Že k uskutečnění svých egocentrických cílů využil pohotově v roce 1989 právě asociace Lions Clubs International a ne např. Rotary Club nebo Kiwanis Club nebo obdobnou organizaci, je zřejmě dáno tím, že Lions Clubs International je největší servisní organizací na světě, v té době s více než 1,35 milionem členů, která také stála u zrodu Organizace spojených národů v roce 1945. Základem asociace je Lions klub, kterých je více než 45.000 na celém světě, tedy ve 206 zemích a zeměpisných oblastech, v 735 distriktech. To byla jistě síla, kterou chtěl jinak vcelku bezvýznamný lékař v postkomunistickém boomu tenkrát využít a jistě se proslavit. Sebe proslavil, hnutí Lions tuto slávu pana Bartáka sklízí tady dodnes, nicméně je právě na čase, aby I slepý prohlédl a konečně oddělil zrno od plev. Současný District 122 Czech Republic a Slovak Republic v obou státech, který se nikdy od svého vzniku v 1991, nerozdělil, asi I proto, že ve spojení je síla, není se svými 45 kluby a 899 členy v současnosti i díky panu Bartákovi největší, ale po vyloučení pana Bartáka z Lions klubu Praha Orel a tedy z celého hnutí v roce 2012 jednou provždy tohoto “stínu” zbavil a za současného guvernéra distriktu 122, kterou je dáma s velkým “D” Ema Štěpánková (LC Plzeň Bohemia), povstal a potvrdil, že je schopen úžasného dalšího rozvoje, které zažívá celé hnutí Lions. LCI má v současné době za cíl dosáhnout ke 100. výročí své existence a založení v roce 1917 v USA Melvinem Jonesem 1,500.000 Lions, členů Lions klubů celosvětově. Lions v distriktu 122 se těší na svoji další budoucnost. A těší se na další nové kluby a členy.

Cid
Návštěvník
Cid

Vyloučit člena, který zničil životy desítkám lidí, byl obviněn, usvědčen a odsouzen, není žádná zásluha, pane Traple. Kolik podobných plesnivých ořechů ještě skrýváte pod slupkou? Pokud byste za něco stáli, jako že si hrajete na humanitu a dobročinnost, nikdy byste žádné amorální skutky u svých členů nepřipustili. Promiňte, ale je z vás cítit síra i skrz monitor.

TSq
Návštěvník
TSq

“povstal a potvrdil, že je schopen úžasného dalšího rozvoje”,
jenom 25 let spinkal a nechal do ctihodného klubu takové persony vie Barták..

Komu chcete namluvit, že jste se očistili a jste čistí ..jako ODS se očistila a dnes po ní už nikdo ani neštěkne, pardon exekutor má velký zájem.

Jste tak čistí jako pan křišťálově čistý, Váš proglass je poctou bratru,
svobodnému zednáři ..kdopak z Vašich skonal

kolemjdoucí
Návštěvník
kolemjdoucí

Jen tak na okraj, Blaničtí rytíři už nic nepořeší, ukradli jim totiž pěkně po česku koně i zbroj, tak už nikam nedojedou……

Xio
Návštěvník
Xio

Mýlíš se příteli ! Blaničtí rytíři jsou již v “boji”…