Na Ukrajině hoří zásobníky ropy. Reportér ukrajinské televize v šoku přešel na...

Na Ukrajině hoří zásobníky ropy. Reportér ukrajinské televize v šoku přešel na ruský jazyk

Mohutný požár zachvátil zásobníky ropy v rafinerii v obci Vasylkiv jihozápadně od Kyjeva. Z místa se ozývají pořád výbuchy, byla povolána Národní garda. Z dvoukilometrového okruhu bylo evakuováno obyvatelstvo, experti varují před možným rozšířením škodlivých látek do ovzduší. O příčinách havárie se zatím jen spekuluje.

Podle agentury UNN při požáru zahynuli nejméně čtyři lidé, jedenáct dalších bylo zraněno a šest osob je nezvěstných. Požár se nedaří uhasit, kvůli velkému žáru se hasičské čety mohou k plamenům přiblížit jen na 600 metrů. Nasazeno bylo letectvo.

Podle předběžných informací oheň zavinili zloději, kteří se pokoušeli z jedné z nádrží odčerpat palivo a neopatrně zacházeli s ohněm. Možnou příčinou je podle expertů i závada na technickém zařízení nebo útok žháře. (více zdezde).

Redaktor ukrajinské televize byl na místě požáru v takovém šoku, že v jedné chvíli začal spontánně hovořit rusky, později střídal ukrajinštinu s ruštinou. Snad mu to v tak vypjaté situaci projde a nepřijde o práci i přesto, že na Ukrajině je vše, připomínající Rusko, tvrdě postihováno.

Zde je část úvodního videa, převzata z televize “Ukrajina 112”, ještě jednou:

[VIDEO] Redaktor hovoří nejdříve ukrajinsky, pak rusky, pak střídavě oběma jazyky

Podle posledních informací požár vznikl kvůli machinaci s palivy (zdroj).

– Pozorovatelka –  10.6.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jana
Návštěvník
Jana

Mladkov – ňuchám ňuchám závany spáleného oleje. Okno kanceláře mám na východ. Buď někde hoří panu Babišovi řepka, nebo že by to sem dolétlo až u UK?