Na čí úkor se má Evropa dobře a proč běženci utíkají před...

Na čí úkor se má Evropa dobře a proč běženci utíkají před bídou a válkou? Video

Na čí úkor se má Evropa dobře a proč běženci utíkají před bídou a válkou? Video

V průběhu dvacátého století, století průmyslové revoluce, Evropa vyrostla do podoby takových podmínek k životu, že o nich Kalousek jednou prohlásil “máme se jak prasata v žitě”. Na tom výroku mi vadí pouze to, že jej řekl zrovna Kalousek, jinak s výrokem souhlasím – ano, máme se jako prasata v žitě.

S imigrantskou vlnou tohoto léta (černým humorem občas říkám, že takovou turistickou sezonu Evropa ještě nezažila) mě ale už nejednou napadlo, že Evropa má jen to, co si zaslouží – a klidně mě kamenujte. Po celé dvacáté století se Evropa má dobře díky zdrojům, které doslova krade zkolonizovaným zemím Afriky a Blízkého východu. Nikdy se Evropa neohradila, že tyto země ožebračuje a že místo aby lidem těchto zemí pomáhala mít se za své zdroje lépe, moci se vzdělávat, budovat lepší podmínky v jejich zemích, tak Evropa jen brala a tiše mlčela.

Když nějakému vůdci v těchto zemích došlo, že jde o vykořisťování a chtěl zdroje využít pro svou zemi a své lidi, nastalo bombardování a Evropa se účastnila a opět mlčela.

Arabským jarem bylo rozvráceno i to poslední, co lidé v těchto zemích byli ochotni vydržet a dalším bombardováním přicházejí i o to nejzákladnější co měli – střechu nad hlavou a bezpečí.

Sýrie

Sýrie

Libye

Anti-war protesters take part in a demon

Irák

Nyní se ti lidé valí do Evropy a přinejmenším pokud jde o to, že Evropa žila z jejich zdrojů a má vůči nim obrovský dluh, zaslouží si od ní pomoc v tom nejzákladnějším. Že celá Evropa je zároveň v NATO a přitom plakala jen tehdy, když o život přišel vojín NATO a jinak mlčela, to je další věc.

Jak se situace vyhrotila, nastává situace, která je nebezpečná – mnozí příchozí jsou plni averze vůči evropské západní kultuře, která je vykořisťovala a plni averze vůči NATO. Evropa se nyní bojí, že ty lidi neuživí – v tom bych problém neviděla, svým plýtváním Evropa na uživení běženců rozhodně má. Ale především se bojí, že přistěhovalci budou nebezpeční – a v tom problém vidím.  Ale lze vykořisťovatele, navíc bombardující, milovat? A kdo tu nenávist zasel a je Evropa bez viny?

Nedá mi se nezeptat, proč se Evropa neozývala, když brala zdroje z těchto zemí a zvyšovala si svůj blahobyt na jejich úkor. Proč se neozývala, když byly tyto země bombardovány a jejich vůdcové vražděni. A proč se neozývala vůči svým vládám, které to podporovaly.

Že je přistěhovalecká politika součástí jiného zájmu a proč vznikl IS, to teď nepovažuji za podstatné. Podstatné je, že kdyby se Evropa ozvala na obranu kolonizovaných zemí a proti jejich bombardování, přistěhovalecká politika by se nekonala, i kdyby to někdo stokrát chtěl!

Další zdroje, na které je zálusk, jsou na Ukrajině a už nyní můžeme Ukrajinu považovat za další kolonii a je jen otázkou času, kdy se do Evropy pohrnou přistěhovalci i odsud. Ale Evropa opět mlčí, když se na Ukrajině hajluje a celou ji řídí euroamerické vlády, tedy stejné vlády, které rozvrátily Afriku a Blízký východ a nejspíše se probudí opět až po invazi běženců tentokrát z Východu.  A kdyby nenastoupil Putin, stejnou kolonií by se stalo i Rusko.

Vzpomněla jsem si na dávnější video, které se mi v souvislosti s přistěhovalci stále častěji vybavuje a proto jej vkládám s tím, že Evropa má to, o co se sama zasloužila.

-Pozorovatelka-   8.9.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Sweety
Návštěvník
Sweety

Nechci nějak kritizovat pisatele článku, ale tohle mi prostě nedá.
Tak zaprvé, byl jste někdy v Africe? Viděl jste tamní lidi pracovat?
Jsou líní, neumí pěstovat sami nic, musíte jim ti ukázat a pak hlídat by to alespoň dělali. Byla jsem svědkem toho jak tři černoši leželi pod banány as čekali až spadnou.
Evropa si své postavení vydobyla prací, několikrát byla ve srabu díky válkám, ale vyhrabala se. Lidé v Evropě makaji 8-12 hodin, to je pak prostě znát.
Nechci nějak zlehčovat situaci ve které tamní lidé jsou, ale říct, že je to vina jen Evropy je neuvěřitelně krátkozraké až hloupé.
Sem se valí mladí lidé s vidinou sociální jistoty, neumějí a nechtějí pracovat. Je jich tolik, že by si pořádek v zemi udělali sami, jen by museli prostě chtít.

Přerovské Strojírny
Návštěvník
Přerovské Strojírny

Proč je pro uprchlíky oblíbené Maďarsko a ne Česká republika? Vždyť obě země jsou z “východního bloku”, ekonomicky jsou si podobné.
http://www.securitymagazin.cz/legislativa/migrace-cizincu-do-cr-klid-pred-bouri-nebo-nejsme-zemi-zaslibenou-1404043138.html

Dokonce je Maďarsku nižší průměrná mzda
http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/domaci/srovnani-platu-v-evrope-jsou-cesi-jak-chudi-pribuzni.html

ghibulo
Návštěvník
ghibulo

Evropa brala nebo kupovala, evropa pomáhala prosazovat demokracii nebo jen zabírala zdroje? Jedni tvrdí to, druzí ono, navzájem se obviňují s konspirací… je tento článek pravda, nebo konspirace? Jak má člověk žijící uprastřed polopravd a pololží poznat, co je skutečně pravda? Jak lze tomuto človíčku přičítat nějakou vinu? Vina předpokládá záměr škodit…

Lucie Nováková
Návštěvník
Lucie Nováková

To snad nemyslíte vážně? Když říkáte “Evropa mlčela, když…” máte tím na mysli zmanipulovaná média placená nějakou americkou zpravodajskou službou, anebo pravdivě informované občany Evropy? O tom, jak to je ve skutečnosti, jsem se začala dozvídat až loni. A teď, když napíšu Tomiu Okamurovi, že je potřeba něco vymyslet, zorganizovat a zrealizovat, aby se změnila vláda, resp. moc v této zemi.., tak dostanu odpověď z jeho kanceláře, že volby jsou až za dva roky, doté doby se vláda změnit nedá, tak se snaží vládu alespoň kritizovat. (Jak to ale bude vypadat za dva roky, to asi už nedomýšlí.) Tak když ani poslanec, který vypadá, že se snaží pro naše lidi opravdu něco dělat, vpodstatě není ochoten spolupracovat na tom, aby se něco opravdu změnilo, tak jak já jako občan, co můžu? Kolik jsme podepsali peticí proti imigrantům a za vystoupení z NATO! Mělo to na něco vliv? Nemělo. Jenom se nám smějou do tváře a jedou podle vlastních instrukcí z Washingtonu. Podle toho, jak je tam naprogramovali. Tak se nesnažte házet na nás vinu, když máme fakticky houby možnost ovlivnit běh věcí v republice, nebo v Evropě, nebo někde v Africe. Nesnažte se tak jako Zaorálek a tak jako Obama vytvářet pocit kolektivní viny, když je toto stěhování národů vyvoláno UMĚLE !!! EU na tom potichu pracuje už x let. Jsou jako rodič, který svému dítěti dává k snídani Savo. Ještě vás odkážu na poslední blog Benjamina Fulforda z tohoto pondělka. Tam mj. píše o muslimské imigraci do Evropy pod záštitou papeže Františka, aby došlo násilím ke sjednocení monoteistických náboženství. (Taková hovadina !!! Jak toto může někoho napadnout ???) Jsem toho názoru, že Čína a Vatikán pracují nadále pro GP. Společenství bílého draka podle mě má zlikvidovat tu nejnebezpečnější chazarskou verbež, ale ne vliv GP. Rusům stále věřím. Lavrov měl v jednom interview říct, že Rusové Evropě pomůžou od imigrantům, pokud zruší sankce proti Rusku. Takový význam to aspoň mělo, co řekl.

styx
Návštěvník
styx

Slovensko nikoho nekolonizovalo, vzdy bolo len koloniou niekoho. To ze zapadu teraz tecie do topanok a potrebuje si zozlozit svoje “kakanice” na ostatne clenske staty EU je zbabelost zakladajucich kolonizator EU. Mnohi nadavali na Socializmus, ale mne pride podstatne ferovejsi ako ten zapadny kapitalizus. Cert vezmi to kadrovanie, tu neslobodu pohybu, to, ze som nemal lewisky a pod. Ale podstatnejsie je to, ze clovek mal pracu, skoncil skolu a nemusel sa starat o to, kde sa zamestna. Napriek tomu, ze pracovny trh nie je nasyteny, ale ako cerstvy absolvet je mala sanca, ze clovek najde pracu. Ponuk je vela a aj ja som momentalne v procese hladania noveho zamestnania. S mojou praxou a skusenostami sa mi ozyvaju dva typy personalynch agentur. Bud tie zabavne, co mi ponuknu po precitani mojho profilu pre mna neadekvatnu pracu, alebo tie, ktore ked sam oslovim mi povedaia ze mam sice super prax, presne co hladaju ale maju lepsich kandidatov.
Druhym faktom preco bol socializmus pre pracujuceho cloveka ferovejsi je to, ze existovali drzstevne a podnikove byty. Aj ked to taticek breptavy Havel nazval kralikarne, tak mal clovek strechu nad hlavou a nemusel zit 20-30 rokov v obave z ochorenia aby nemal na hypo splatky. A este jedna vec k breptavemu: to asi ch*j nevidel tie kralikarne v Anglicku, USA a Kanade. A ze by tie novostavby co sa teraz stavaju neboli kralikarnami povedat neda.

ps
Návštěvník
ps

Nevím, jak paní Pozorovatelka přišla na to, že se Evropa neoprávněně obohacovala. S naším chladným klimatem a bez surovinového bohatství si musíme na všechno vydělat a koupit právě od zemí, odkud k nám proudí imigranti. Sýrie leží na ropě, Afrika má obrovské nerostné bohatství a ropu. Úrodu mají 2 krát až 3 krát do roka. To, že jsou líní, je jejich problém. My jim nic nedlužíme a nic jsme si od nich zadarmo nevzali.

Jana
Návštěvník
Jana

Nemyslím, že by vykořistˇování kolonií bylo příčinou dnešní vlny migrace. Proč právě letos? Bývalé kolonie už desítky let mají “samostatnost” a situace se tam zdá být stále horší. V Avghanistánu se válčí s různou intenzitou už léta. V Pákistánu válka není, v Sýrii už trvá víc než 4 roky, v Eritreji skončila někdy v polovině 90. let. Tak proč augerechnet letos letos jsou staticíce lidí akutně ohroženi na životě? Dále: ve velkém počtu se vraždí muslimové mezi sebou a kdo z muslimů toto odsuzuje? Všichni mlčí, ani z řad českých muslimů jsem nečetla jediné odsuzující slovo! To znamená, že toto podporují, nebo alespoň souhlasí.A má to snad být naše vina? Zvláště, když jindy “demokratičtí” politici tak halasně kolektivní vinu odsuzují?

Přerovské Strojírny
Návštěvník
Přerovské Strojírny

Nemám pocit, že bych si žil výrazně lépe, nežli moji rodiče za socialismu. Tedy v době, kdy byla republika obehnána drátem a její hospodářství bylo soběstačné. Takže jakým pocitem viny bych měl trpět? Naopak migranti teoreticky můžou nahradit Němcům levnou pracovní sílu “neposlušných” Čechů, Slováků, Poláků a Maďarů, jejichž ekonomika je s Německou značně provázána. Jak budeme zlobit, Merkel nám ještě ukáže…

Alkid
Návštěvník
Alkid

Ano, díky migrantům máme my nové státy EU zapomenout na zvyšování platů a zlepšování kvality u nás prodávaných potravin

Plkal
Návštěvník
Plkal

Myslím, že Česko patří spíše mezi ty zneužívané a vysávané země. Viz ceny stejně nebo vyšší než na Západě, ale platy na 1/4.

Vladimír
Návštěvník
Vladimír

tohle video by mělo opět přijít na výslunní

Zuzana Roithová vysvětluje důvody pro schválení Lisabonské smlouvy v oblasti společné migrační politiky. Vyvrací argumenty euroskeptiků. Součástí videa Lisabonská smlouva proti nelegální migraci je animované video.

https://www.youtube.com/watch?v=XA3E_U7MxgI

všecko co říká byla lež.

Martin
Návštěvník
Martin