Na Aeronet zaútočila další česká neziskovka financovaná z USA. Peníze proti AE...

Na Aeronet zaútočila další česká neziskovka financovaná z USA. Peníze proti AE News už tečou i z amerického kongresu, náš server přitom bojuje o přežití. Jak přežít mediální holokaust v Česku? Pražská kavárna jako překladiště amerických peněz pro barevné revoluce v Evropě

Na Aeronet zaútočila další česká neziskovka financovaná z USA. Peníze proti AE News už tečou i z amerického kongresu, náš server přitom bojuje o přežití. Jak přežít mediální holokaust v Česku? Pražská kavárna jako překladiště amerických peněz pro barevné revoluce v Evropě

V průběhu dnešního dne jsme dostali do redakce několik upozornění na to, že Britské Listy uvedly článek Karla Dolejšího [1] o tom, jak paní/slečna Ivana Smoleňová z pražské neziskovky THE PRAGUE SECURITY STUDIES INSTITUTE zpracovala jakousi studii o trojici tzv. proruských webů v ČR a na SK a jednoho kontrolního serveru, oficiálně ruského. Servery Aeronet (AE News), slovenský Zem & Vek, český tištěný alternativní časopis Vědomí a oficiální ruský server Sputnik jsou ve studii součástí pseudosociologické práce, že všechny tři prve jmenovaná média jsou v jakémsi spojení s oficiální kremelskou propagandou a že v důsledku polarizace politických a mocenských sil v Evropě budou tato tři média nucena se dříve či později zařadit na stranu Kremlu a přebírat jen oficiální stanoviska Moskvy reprezentované Sputnikem.

DSC_0082.jpg
The Prague Security Studies Institute – To jsou obrázky amerických vlajek na zdi, americký pohled na svět a americké peníze, v neposlední řadě…

Slečna Smoleňová se ve studii (psané celé anglicky) snaží dokázat určitý stupeň informační korelace v získaných datech o všech čtyřech projektech, a že tato korelace není náhodná, ale řízená, buď prvoplánově anebo v důsledku. Kremelská propaganda, podle její studie, má konkrétní charakteristické rysy, které lze vágně interpretovat jako obecný dogmatický algoritmus, který v budoucnu půjde použít na identifikaci proruských webů.

Mediální eugenika 21. století

Jinými slovy, studie je začátkem jakési mediální eugeniky 21. století, která má dát médiím a orgánům nástroj a brožuru v podobě dogmativní teze, podle které bude v budoucnu možné nálepkovat různé opoziční subjekty s jinými než oficiálními a vládami proklamovanými postoji a názory. Studie sama o sobě je spíše “pitch letter” pro případné americké sponzory, aby získali zájem o sponzoring této pražské NGO. Nedovedu si jinak představit, proč “česká” neziskovka píše studii anglicky. Jak se ale dá očekávat, studie jistě najde ohlas i v česky mluvícím oddělení pražské kavárny a nepochybně studii převezmou domácí i zahraniční média, trusty a think tanky.

Uvedená neziskovka je dalším dokonalým příkladem toho, jak cizí mocnosti a korporace využívají českých neziskovek k prosazování svých zájmů, a to nejen v ČR. The Prague Security Studies Institut má totiž mezi svými partnery a sponzory celou plejádu nám dobře známých subjektů [2]. Nechybí americké velvyslanectví v Praze, Sorošova známá nadace Open Society Fund, nechybí velvyslanectví Izraele.

_MG_2200.JPG
Česká neziskovka jako vyšitá? Vlevo anglicky psaný plakát s názvem neziskovky, vpravo německy psaný plakát. Na zdi nevkusné zrcadlo s pozlaceným rámem

Zde ale vidíme daleko širší ligu a trochu bych se rozpovídal o vybraných sponzorech této neziskovky. První zajímavou z nich je Atlantic Council of the United States, což je jedna z lobbistických organizací, která se podílela na přípravě projektu TTIP/TAFTA, tedy projektu obchodní unie mezi EU a USA. Stejně tak vloni lobovala za dosazení Arsenije Jaceňuka do funkce premiéra Ukrajiny. Dalším zajímavým subjektem je Claremont Institute, což je neocon think tank, který je spolupořadatelem setkání skupiny Bilderberg a představuje tzv. “facewall” vermontské zednářské lóže v USA. Najdeme v seznamu i German Marshall Fund of the United States, ten se objevuje ve sponzoringu českých elitních neziskovek poměrně často. Tento fond je spoluautorem a navrhovatelem ekonomické části dohody TTIP/TAFTA. Je to jedna z nejsilnějších lobby skupin ohledně TTIP, velmi silně se aktivizuje nyní i na Ukrajině ve věci privatizace dolů a hutních závodů.

Vliv amerického kapitálu na české neziskovky jako hrozba pro ČR

Nesmíme zapomenout na New York University in Prague, která slouží americké ambasádě v Praze jako “farma” budoucích spolupracovníků v českých médiích a neziskovkách. Když si projdete účast lidí a činovníků ve velkých českých neziskovkách, u většiny z nich najdete v jejich CV informaci o tom, že v nějaké chvíli studovali na New York University in Prague.

Congress.Money_.png
Příspěvková organizace US Kongresu vs. dobrovolnický AE News s rozpočtem 1,290 EUR měsíčně… kdo vyhrává? Nebo kdo vyhraje?

Zaujala mne také informace o tom, jakým způsobem tato neziskovka přijímá dary od amerických subjektů. Dary z USA jdou přes americkou nadaci Atlas Economic Research Foundation [3], která zastřešuje síť více než 400 neziskovek po celém světě, neziskovka PSSI má ale svoji pobočku i přímo ve Washingtonu DC. Já jsem proto teď před chvílí volal do Atlas Economic Research Foundation a zeptal jsem se, jestli vědí o tom, že jejich partnerská neziskovka z Prahy zpracovala nepodloženou studii o našem zpravodajském serveru. Dozvěděl jsem se, že Atlas Economic Research Foundation je příspěvková organizace amerického kongresu a podporuje a pomáhá jednotlivým NGOs v zahraničí v rozvoji a prosazování demokracie, svobody a posilování transatlantických vazeb s USA s důrazem na prosazování amerických hodnot (doslovná citace z telefonického rozhovoru).

Žádná práce není dost špinavá, je-li dobře z USA zaplacená

Takže není třeba si hrát na schovávanou, víme to už natvrdo. AE News bojuje proti obrovské přesile. Americký kongres posílá peníze americké neziskovce v DC, ta je rozděluje partnerským neziskovkám po světě a ty dělají za americký kongres tu špinavou práci ve všech těch barevných revolucích a kavárenských převratech, aby američtí velvyslanci a ambasadoři mohli potom říct, že oni se do vnitřních záležitostí v cizích zemích nevměšují a vydají k tomu příslušné dementi. Je to pohodlné. Neziskovky udělají tu černou práci za ně. Na kvalitě nezáleží. Studie může být jakákoliv, prostě stačí, že obsah drží oficiální americkou linii, proti Rusku a proti národním zájmům jednotlivých zemí.

[PDF] Studie PSSI o Aeronetu

Každá takováto studie našemu serveru těžce ubližuje. Je to doslova mediální holokaust hrstky vybraných nezávislých serverů. Náš server nemůže přežít bez minimálních provozních prostředků každý měsíc. V situaci, kdy náš server je dnes a denně probírán v médiích jako pro-kremelský, se nám stále nedaří získat nového sponzora. A projekt formátu AE News nemůže bez sponzora dlouhodobě přežít. Jsme server dobrovolníků, ale každá dobrovolnost má své limity, provozní zázemí nelze ořezávat donekonečna, protože už není co ořezávat a proto i na této kauze vidíte, že server AE News dělá svoji práci dobře, bojujeme doslova holýma rukama se štědře sponzorovanými fondy, trusty, think tanky a neziskovkami, dokonce i potažmo s americkým Kongresem a stejně se nám daří oslovovat nové a nové čtenáře.

Peníze rozhodují o vítězích válek až na prvním místě

Situace je ale vážná a musím se připojit k výzvě Pozorovatelky, kterou tady před několika dny uvedla ohledně finančních příspěvků pro AE News. Velmi prosíme, pokud je to jenom trochu možné a ve vašich finančních možnostech, zvažte prosím finanční příspěvek (zde) pro AE News do konce tohoto měsíce, buď skrze PayPal anebo převodem na jeden z našich dvou bankovních účtů. Nemůžeme vydržet v provozu bez minimálního finančního zázemí uvedeného na ukazateli příspěvků a nelze každý měsíc spoléhat na mecenáše a zachránce v hodině dvanácté, kdy nám na poslední chvíli pošlou několik set EUR, abychom cílovou částku vybrali.

AE News představuje v současné době nejviditelnější anti-NATO, anti-Majdan a anti-Brusel platformu v ČR a k našemu dalšímu přežití potřebujeme buď silného sponzora anebo pravidelnou podporu vás, tedy našich čtenářů. A jelikož sponzora na dohled zatím nemáme, je to jasné, na koho se teď spoléháme. Neziskovky a média to vědí, že čím více na nás budou útočit, tím méně lidí bude ochotno nás sponzorovat. Tahle taktika jim zatím vychází ohledně velkého sponzora, kterého hledáme, ale doufáme, že ohledně samotných čtenářů a jejich morální a finanční podpory pro náš server, tyhle neziskovky v boji proti nám nikdy se svými lživými a směšnými studiemi neuspějí.

– VK –

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email